۲ رکورد و ۳ مدال طلای جهان برای سهراب مرادی

پس از نظر سنجی از مردم حسن یزدانی برترین ورزشکار ایران در سال ٩۵ شد ۱۳۹۵/۱۲/۳۰        حسن یزدانی، طلایی کشتی آزاد ایران در المپیک ریو و کیمیا علیزاده اولین بانوی مدال‌آور ایران در ادوار المپیک به ترتیب به عنوان برترین ورزشکار مرد و زن سال ۹۵ ایران انتخاب شدند. به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، حسن یزدانی وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو که موفق شد در سن ۲۲ سالگی مدال طلای این رقابت ها را با شایستگی از آن خود کند، با رای مردم ایران به عنوانبرترین ورزشکار مرد سال ۹۵ ایران انتخاب شد. تیم ملی فوتسال ایران، کیانوش رستمی(وزنه‌برداری)، سیامند رحمان(وزنه‌برداری معلولان و جانبازان)، مجتبی عابدینی(شمشیربازی)، کمیل قاسمی(کشتی آزاد) و سهراب مرادی(وزنه‌برداری) پس از حسن یزدانی در رتبه‌های بعدی جای گرفتند. همچنین کیمیا علیزاده، بانوی تکواندوکار وزن ۵۵- کیلوگرم ایران نیز که در ۱۸ سالگی موفق شد مدال باارزش برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو را به عنوان نخستین مدال تاریخ بانوان ورزشکار ایران در تاریخ المپیک به دست بیاورد، با رای مردم به عنوان برترین ورزشکار بانوی ایران در سال ۹۵ انتخاب شد. این نظرسنجی توسط برنامه ۳ ستاره شبکه سوم سیما انجام شد. طبق رنکینگ جهانی مهدی زاده دارنده مدال طلای جهان در رتبه ۵ ایستاد و سعید احمدی دارنده مدال نقره جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است اما از نکات قابل توجه این رده بندی اختلاف ۳۰۱ پله ای میان فرید حقیقی و داود شاهچراغی در بخش کاتا است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، فدراسیون جهانی کاراته (wkf) رنگینگ کاراته کاران کشورهای جهان را
اختلاف ۳۰۱ پله ای رقبای ایرانی در کاتا/ احمدی چهارم جهان شد

در ۲ سال اخیر اعلام کرده و بر اساس عملکرد این نفرات در تمام مسابقات برگزار شده عناوین کاراته کاران را منتشر کرده است. طبق رنکینگ جهانی مهدی زاده دارنده مدال طلای جهان در رتبه ۵ ایستاد و سعید احمدی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد اما از نکات قابل توجه این رده بندی اختلاف ۳۰۱ پله ای میان فرید حقیقی و داود شاهچراغی در بخش کاتا است، این ۲ نفر رقبای اصلی یکدیگر در بخش کاتا هستند اما حقیقی رتبه ۶ جهان را در اختیار دارد و داود شاهچراغی در رده ۳۰۷ جهان قرار دارد!

رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی به شرح زیر است:

کاتای انفرادی:

۱- ونزوئلا با ب ۴۵۸۰ امتیاز

۲-ایتالیا با ب ۳۷۷۱ امتیاز

۳-فرانسه با ب ۳۰۰۷ امتیاز

۶-فرید حقیقی با ب ۱۱۳۴ امتیاز

۳۰۷- سید داود شاهچراغی با ب ۱۲ امتیاز

کومیته انفرادی: نایب قهرمان مسابقات تیر و کمان المپیاد دانشجویی جهان بازی های یونیورسیاد چین تایپه از تیم کامپوند مردان ایران، مدال نقره خود را به شهید م ع حرم«محسن حججی» تقدیم کرد. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با ش ت برابر تیم قدرتمند کره جنوبی به مدال نقره تیمی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی دست یافت. امروز دیدارهای فینال و رده بندی مسابقات فوتبال انجام شد که تیم ملی کره جنوبی به عنوان قهرمانی دست یافت، ژاپن دوم شد و امارات نیز به مدال برنز رسید. همشهری آنلاین: مسابقات آب های آرام قهرمانی آسیا پس از ب ۲ مدال طلا، ۹ مدال نقره و ۹ مدال برنز برای ایران در شانگهای چین به پایان رسید. مهران نصیری به مدال طلا و مجتبی گلیج به مدال نقره رقابت های کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه رسیدند. رونالدو رکورد 70 ساله را ش ت هیچ بازیکنی در هفتاد سال اخیر نتوانسته بود در 7 هفته اول لالیگا 13 گل بزند اما رونالدو این رکورد را ثبت کرد. آ ین بار در فصل 43-1944 این اواریا از اوویدو بود که به رکورد 14 گل در هفت هفته رسید و رکورد تاریخ را ثبت کرد. رونالدو با این میانگین در مسیر اتمام لالیگا با 70 گل قرار دارد.
✅ اولین زنی که به تمام کشورهای جهان سفر کرده است

کاساندرا دی پکول (c andra de pecol) جهانگردی یی با ۲۷ سال سن است که دو رکورد جهانی گینس را در اختیار دارد. او اخیراً سفر خود به ۱۹۳ کشور جهان و ۳ قلمرو دیگر (کوزوو، فلسطین و تایوان) را به اتمام رسانده که او را به اولین زنی تبدیل کرده که موفق به بازدید از تمامی کشورهای جهان شده است.

علاوه بر این وی موفق شده این سفر طولانی و خاطره انگیز را در زمان ۱۸ ماه و ۲۶ روز به پایان برساند که رکورد جهانی گینس در زمینه سریع ترین سفر به کشورهای جهان را نیز برای وی به ارمغان آورده است.

میلاد دریساوی دونده مشهری خوزستان موفق به ب مدال طلا در مسابقات دو و میدانی کشور شد. به دنبال رقابتی تر شدن هزینه نیروی بادی و خورشیدی نسبت به سوخت های فسیلی، رکورد بالای ظرفیت نیروی تجدیدپذیر سال گذشته در سراسر جهان نصب شد. دارنده مدال طلای جهان در سال ۲۰۰۶ و برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن با امضای قراردادی یک ساله هدایت تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ترکمنستان را بر عهده گرفت. سید حسین احسانی تکواندوکار وزن۷۴- کیلو مازندران در سی و نهمین دوره رقابت های جوانان و بزرگسالان قهرمانی کشور، مدال طلا گرفت. سعید رجبی برابر حریف ازبک در فینال 80 کیلوگرم تکواندو بازیهای آسیایی به برتری رسید و نخستین مدال طلای تکواندو در این رقابت ها و چهارمین طلای کاروان ایران را به دست آورد. این جدال را به همراه مراسم توزیع مدال ها در تابناک می بینید. پیک مصرف برق دیروز به دنبال ثبت رکورد جدید به ۵۳ هزار و ۶۹۸ م ات رسید، تا اینگونه حدود ۱۰۰۰ م ات با رکورد سال گذشته فاصله بگیرد. گروه شهر آشوب بروجرد با نمایش خیابانی لیلی و مجنون به عنوان تنها ایران، مدال طلای فستیوال شانوی کردستان عراق را ب کرد. ایران رکورددار قربانیان سانحه ی رانندگی در جهان
ایران رکورد دار تورم جهان در سال 2013
تهران رکورد دار سرقت در کشور
تهران رکورد دار اعتیاد در کشور
ایران رکورد دار سرقت خودرو در کمترین زمان
خودروهای سواری چینی مونتاژی رکورددار افزایش تولید خودروهای سواری در ایران هستند.
و...........................

ما صاحبان هر چه رکوردیم، مرحبا
صد کاپ و جام جایزه بـُردیم ، مرحبا
با این همه رکورد که بر جا نهاده ایم
شادیم از آن و چون که . فروغ عباسی بانوی اسکی باز در رقابت های آلپاین کشور مدال طلا را بر گردن آویخت. صبر کن سهراب.... تو چه گفتی سهراب؟ قایقی خواهم ساخت...
با کدام عمر دراز؟
نوح اگر کشتی ساخت، عمر خود را گذراند با تبر روز و شبش، بر درختان افتاد!
سالیان طول کشید، عاقبت اما ساخت.
پس بگو ای سهراب... شعر نو خواهم ساخت
بیخیال قایق ....
یا که میگفتی ....
تا شقایق هست زندگی باید کرد؟
این سخن یعنی چه؟
با شقایق باشی.... زندگی خواهی کرد؟؟!
ورنه این شعرو سخن، یک خیال پوچ است
پس اگر میگفتی...
تا شقایق هست، حسرتی باید خورد
جمله زیباتر میشد.
تو ببخشم سهراب ...
که اگر در شعرت، نکته ای آوردم، انتقادی
بخدا دلگیرم، از تمام دنیا، از خیال و رویا
بخدا دلگیرم، بخدا من سیرم، نوجوانی پیرم
زندگی رویا نیست
زندگی پردرد است
زندگی نامرد است، زندگی نامرد است...   و کجایی سهراب؟آب را گل د،چشم ها را بستند و چه با دل د!
وای سهراب کجایی آ ؟
زخم ها بر دل عاشق د،خون به چشمان شقایق د...
تو کجایی سهراب؟
که همین ؛ عشق را دار زدند،همه جا سایه ی دیوار زدند!
وای سهراب کجایی که ببینی حالا، دل خوش مثقالیست
دل خوش سیری چند؟!
صبر کن سهراب!! قایقت جا دارد؟؟!!
تو کجایی سهراب ؟!!!
خانه ی دوست فرو ریخت سرم ...
مانده ام عشق کجا مدفون شد ؟!!!
به چه جرمی غزلم را خواندند ؟؟؟
به چه حقی همه را سوزاندند ؟؟؟
گله دارم سهراب ..........
دل من سخت گرفته است ؛ بگو...
دوست دارم بروم ...
اینهمه خاطره را از دل من بردارید ؛
عشق را جای خودش بگذارید ؛
بگذارید به این خوش باشم ؛
که به قول سهراب :
پشت دریا شهریست
که در آن هیچ ی تنها نیست
" عشق بازیچه ی آدمها نیست سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از ب مدال طلای بازی های آسیایی گفت: خوشبختانه بازی به بازی بهتر شدیم و این پیش از مسابقات قهرمانی جهان مهم است. تابلوی «ناجی جهان» اثر لئوناردو داوینچی نقاش ایتالیایی دوران رنسانس که چهره نگاری عیسی ، یان است توانست به طور غیر قابل پیش بینی رکورد فروش آثار هنری را در حراج های مختلف بشکند. این تابلو روز چهارشنبه در حراج کریستی نیویورک ۴۵۰,۳ میلیون دلار به فروش رسید در حالی که تخمین زده شده بود ۱۰۰ میلیون دلار قیمت گذاری شود. مبلغی که تابلوی ناجی جهان به فروش رسید بیش از دو برابر رکورد قبلی است که به یکی از آثار پابلو پیکاسو نقاش اسپانیایی تعلق داشت. ملی پوش المپیکی تیم ملی روئینگ ایران با بیان اینکه شرایط هر مسابقه ای متفاوت بوده و نمی توان با قطعیت صحبت از ب مدال کرد، گفت: در مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی برای ب مدال طلا و افتخارآفرینی حضور پیدا خواهیم کرد. سعید عب ی با پیروزی در دیدار رده بندی رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان، مدال برنز وزن ۷۵ کیلوگرم و دومین مدال تیم ایران در شب نخست را از آن خود کرد. همشهری آنلاین: فرشاد بلفکه و پیام بویری به مدال برنز رقابت های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان دست یافتند. در مرحله پایانی چهاردهمین دوره مسابقات لیگ شنا کشور ۱۲ رکورد ملی رده های سنی بهبود یافت و در مجموع کل لیگ شنای امسال ۲۴ رکورد ملی جابجا شد . مدال برنز رقابت های هندبال قهرمانی جهان ۲۰۱۷ فرانسه سهم اسلوونی شد. جشنواره مسابقات روستایی عشایری کشور که مورخ 16 الی 17 /6/93 در استان اصفهان برگزار شد تیم استان یزد با 6 ورزشکار از خاتم در این مسابقات شرکت د که در رشته کشتی آلیش قاسم بیاتی در سنگین وزن این مسابقات موفق شد با 8 پیروزی به مدال طلای این مسابقات دست پیدا کند . گزارش کامل را درادامه مطلب ببینید . صبر کن سهراب.... صبر کن سهراب ... قایقت جا دارد ؟؟
آب را گل د، چشم ها را بستند و چه با دل د وای سهـــــــراب کجایی آخـــر ...؟؟
زخم ها بر دل عاشق د ، خون به چشمان شقایق د ... ای سهراب کجایی که ببینی حالا دل خوش سیری چند ؟
صبــــــــــر کن سهـــــــــراب ... قایقت جا دارد ؟
مرا نیز با خود ببر، اینجا عاشقی بین مردم مرده است ...!! تیم ملی کشتی فرنگی ایران امروز یکشنبه با ب یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز برای نخستین بار در تاریخ این کشتی،عنوان قهرمانی رقابت های جهانی کشتی فرنگی را در ازب تان به خود اختصاص داد.در پایان رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از 22 شهریور ماه به میزبانی تاشکند ازب تان آغاز شده بود تیم ملی ایران موفق به ب یک مدال طلا توسط حمید سوریان در 59 کیلو، یک نقره توسط امید نوروزی در 66 کیلو و 2 مدال برنز توسط افشین بیابانگرد در 71 و قاسم رضایی در 98 کیلوگرم شد. اولین قهرمانی تاریخ کشتی فرنگی ایران در جهان در روز نخست چهاردهمین دوره مسابقات شنا مسافت کوتاه قهرمانی جهان عباس امرالهی با جابجایی رکورد ماده ۴۰۰ متر آزاد به کار خود پایان داد. ملی پوش وزن ۷۰ کیلوگرم تیم کشتی آزاد ایران در بازیهای همبستگی کشورهای ی به مدال طلا رسید. این هفتاد و نهمین مدال کاروان ایران در این دوره از بازیها بود. به دلیل تخلف یکی از فرنگی کاران وزن 82 کیلوگرم احتمال دارد مدال برنز این وزن به سعید عب ی برسد. آذربایجان به لطف تک مدال طلای میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی الاصل خود 4 پله بالاتر از ایران در جهان قرار گرفت تا این تیم یک تورنمنت ناکام دیگر را پشت سر بگذارد. سرداور مسابقات بین المللی های جهان گفت: تیم ایران در این دوره از مسابقات بسیار خوب درخشید و موفق شد حدود دو رکورد جهانی را نیز جابه جا کند. همشهری آنلاین: مسابقات نجات غریق قهرمانی جهان در بخش است ی با ب ۸ مدال رنگارنگ برای ایران پایان یافت. در ادامه مسابقات جهانی سپک تاکرا که در شهر بانکوک پایتخت تایلند در جریان است، تیم ملی مردان ایران با اقتدار هند را ش ت داد و مدال طلای بخش "رگو" را بر گردن آویخت. بیرکار کوچر بیرکار ، ریاضیدان ایرانی در شب گذشته به عنوان یکی از چهار برنده جایزه معتبر فیلدز 2018، معروف به نوبل ریاضی معرفی شد، اما چند دقیقه بعد مدال طلای او را یدند. کوچر بیرکار در شب چهارشنبه 10 مرداد 1397 به عنوان برنده جایزه فیلدز 2018 معرفی شد. جایزه فیلدز، بزرگ ترین جایزه جهان در ... نوشته مدال طلای کوچر بیرکار ، برنده جایزه فیلدز یده شد اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد. کلارک کنت، پسربچه 10 ساله یی، رکورد 100 متر قورباغه که متعلق به مایکل فلپس بود را ش ت و به نام خود به ثبت رساند. شهرام کرمی گفت: در نظر نداشته ام که داستان رستم و سهراب را بازنویسی کنم بلکه از این قصه الهام گرفته و این نمایشنامه را در فضای امروزی نوشتم.

جستجوهای اتفاقی