یارانه ۴۵۵۰۰ تومان فروردین امشب واریز می شود

خبرگزاری میزان- یارانه نقدی اسفند ماه با توجه به به ایام نوروز زودتر از موعد مقرر به حساب س رستان خانوار واریز خواهد شد و بسیاری از معترضین به حذف یارانه نقدی هنوز جو دریافت نکرده و به لیست بازنگشته‌اند.....بقیه در ادامه مطلببه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در حالی که در چند روز گذشته هفتادو دومین مرحله یارانه نقدی به حساب س رستان خانوار واریز شد که هنوز آمار دقیقی از حذف شدگان از لیست دریافت یارانه در دسترس نیست.

با این وجود در هشت ماه ابت سال جاری  در تاریخ ۲۶ هر ماه یارانه واریز به حساب س رستان خانوار واریز شده ، اما باتوجه به سوابق سال های گذشته و نزدیک شدن به نوروز به نظر می‌رسد یارانه اسفند ماه قبل از 20 اسفند ماه واریز شود.

علاوه بر این نوبخت سخنگوی ت نیز در خصوص زمان واریز یارانه اسفند ماه گفت: با توجه به به ایام عید و در جهت رفاه حال مردم یارانه و حقوق اسفند ماه حداکثر تا بیستم این ماه سال به حساب س رستان خانوار واریز خواهد شد.

این در حالی است که تا بهمن ماه بیش از 74 میلیون ایرانی در لیست دریافت یارانه نقدی قرار دارند و ت قرار است از این میان با شناسایی د ‌های پردرآمد اقدام به حذف این افراد از لیست یارانه کند.

همچنین علی ربیعی کار در مورد شاخص حذف افراد از یارانه و اینکه تاکنون چند نفر از دریافت یارانه حذف شده اند، بیان کرد: مسکن، خودرو، درآمد و حتی سفر می تواند دارایی محسوب شود. 

وی در این باره ادامه داد: بیش از 2.1 میلیون نفر را حذف قطعی کردیم که 80 درصد شکایت ن د. در ارتباط با آن 20 درصد هم زمانی که مدارک ارایه شد 10 درصد شان پذیرفتند اما 10 درصد مشکلاتی را بیان می د. 

ربیعی گفت: طبق قانون مجلس حدود 6 میلیون نفر باید از دریافت یارانه باید حذف شوند.

در این میان افرادی هستند که به اشتباه از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند و با وجود شکایت به سامانه هدفمندی یارانه این افراد به حساب آن‌ها بازگرداننده نشده است و حتی اگر یارانه برخی افراد مجددا واریز شد امکان واریز یارانه‌های معوق در سیستم وجود ندارد.

در میان افراد معترض به یارانه نقدی برخی افراد کارگر ساده با حداقل درآمد و یا بعضا بدون شغل و درآمد ماهیانه بوده‌اند که به اشتباه از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند و شکایت این افراد هم راه به جایی نبرده است و حتی برخی از این افراد پیام حذف از لیست دریافت یارانه نقدی را دریافت نکرده و بدون هیچ اطلاعی یارانه‌شان حذف شده است.
 
براساس این گزارش حال باید دید ت با توجه به به پایان سال چه برنامه ای برای حذف سری جدیدی از یارانه بگیران در سال آینده به جز ارسال پیامک در نظر گرفته و این‌بار چه انی از گردونه حذف خواهند شد.

انتهای پیام/ رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نامه ای خطاب به غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای ی در مورد سیستم واریز و قطع یارانه، نکاتی را یادآور شد. ک دای انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز در ت مردم، متعهد می شویم که حتما با توجه به افزایش قیمت ها، یارانه ها را نیز تا سه برابر افزایش دهیم و به ۱۵۰ هزار تومان برسانیم. کمیسیون تلفیق بعد از گذشت ۸ سال از اجرای قانون هدفمندی موفق شد واریز درآمد های ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی به خزانه را برای ت اجباری کند. رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: براساس محاسبات انجام شده در سال 95 حدود 36هزار میلیارد تومان منابع باید به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها واریز شود این در حالی است که ت رقم حدود 31هزار میلیارد تومان را برای درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی محاسبه کرده بود. در آستانه 29 فروردین روز ایران، برنامه نگاه یک امشب 26 فروردین میزبان جانشین فرمانده کل خواهد بود.
nobakhtمعاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه اوا اردیبهشت ماه یارانه افرادی که در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ثبت نام کرده اند، به حساب هایشان واریز می شود، گفت: امسال نیز سبد کالا در بین واجدان شرایط توزیع می شود. برآوردها نشان می دهد منبع حاصل از حذف غیرنیازمندان از یارانه در سال آینده ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و حدود ۳۴ میلیون نفر از دریافت یارانه حذف و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی می مانند. یارانه فردا 26 بهمن واریز می شود. رئیس سازمان خصوصی سازی از آغاز واریز سود سهام عد از صبح امروز خبر داد و گفت:رقمی که به حساب هر مشمول واریز می شود، یک سوم از سود متعلق به آنها است که سقف آن هم ۵۰ هزار تومان است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ت ۱۱هزار میلیارد تومان پیش بینی شده سال ۹۶ برای پرداخت یارانه نقدی را در ۵ماه نخست سال پیش خور کرده، از مصرف ۱۱هزار میلیارد تومان دیگر از منابع بودجه تا پایان سال برای پرداخت نقدی یارانه ها خبر داد. عدم پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر از سوی انه داری کل کشور و اداره کل تلفیق برنامه و بودجه اتمام ۲۶ هزار مسکن مهر را متوقف کرده است. به گفته یک ؛ در زمان ت به ازای هر 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی 200 هزار تومان از جیب مردم برداشته شد؛ شا ار آقای این بود که مشکلات زمان را حل و فصل کرد. سخنگوی ت در نشست خبری هفتگی خود، با اشاره به افزایش یارانه خانوارهای تحت پوشش گفت: مستمری آنها از ۷۱ هزار تومان به ۲۴۰ هزار تومان افزایش یافت؛ یعنی ۳.۴ برابر به یارانه های خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اضافه شد.
خبرگزاری فارس: درآمد هدفمندی یارانه ها برای سال آینده 48 هزار میلیارد تومان تعیین شد
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای ی در نشست علنی نوبت شامگاهی امشب (شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جرئیات لایحه بودجه سال 1396 کل کشور، تبصره 14 ماده واحده این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند. به موجب مصوبه مجلس، در اجرای قانون هدفمند یارانه ها مصوب 15 دی ماه 1388 به ت اجازه دادند در سال 1396 از محل درآمدهای حاصل از اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع قانون مذکور تا مبلغ چهارصد و هشتاد هزار میلیارد (480.000.000.000.000) ریال و ردیف های یارانه ای این قانون اقدام نماید. وکلای ملت با 136 رأی موافق، 47 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از 195 حاضر در صحن علنی، بخش درآمدی این تبصره را به تصویب رساندند. تا چند روز دیگر موعد پرداخت یارانه دادماه فرا می رسد. مددجویان کمیته امداد و بهزیستی فروردین و اردیبهشت ۹۶ از افزایش ۳برابری یارانه برخوردار شدند اما ادامه این وضعیت برای داد مشخص نیست. مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور خبر برخی رسانه ها در خصوص تعیین سقف درامد هفتصد هزار تومان برای دریافت یارانه نقدی را تکذیب کرد. درآمد هدفمندی یارانه ها در سال ۹۵ که پیش تر از سوی دیوان محاسبات ۳۶ هزار میلیارد تومان محاسبه شده بود، اخیرا در گزارش تفریغ بودجه که جزئیات ناقصی از آن ارائه شده، به ۳۱ هزار میلیارد تومان کاهش یافت. ثبت نام از س رستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی در سال 93 به طور همزمان از 20 فروردین ماه جاری در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز می شود.

براساس برنامه اعلام شده، ثبت نام از س رستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز 20 فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری ها انج. چیزی حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان؛عددی که معادل دلاری آن تقریبا ۶۰ میلیون دلار می شود.این رقم طی ۶ سال هزینه هدفمندی یارانه ها شد و در قالب یارانه ۴۵ هزار و۵۰۰ به ایرانی ها پرداخت شد. عددی که برابر ۴ سال بودجه عمرانی کشور می شود. رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران گفت: حدود 41 میلیون نفر در سال 97 یارانه خواهند گرفت، البته اینکه عنوان شده 40 درصد یارانه بگیران از لیست حذف خواهند شد، هنوز قطعی نیست. قدرت ید 45500 تومان یارانه در آذر ماه 89 ، امروز به 18 هزار و 541 تومان در مهر امسال رسیده است. این خود می تواند دلیل محکمی باشد که این میزان ارزش پولی حقیقی برای د های پردرآمد نمی تواند هیچگونه ارزشی داشته باشد اما... از ارائه بودجه سال94 به مجلس تقریباً فقط 10 روز وقت باقی است، اما به نظر می رسد همچنان موضوعات مهمی وجود دارند که تکلیف بسیاری از آنها به طور واضح مشخص نیست. در روزهایی که قیمت نفت در بازارهای جهانی به شدت کاهش یافته است، همچنان تکلیف اعطای یارانه های نقدی، میزان افزایش حقوق کارمندان و... در هاله ای از ابهام است.پرداخت یارانه نقدی ی ان به تمام د های درآمدی، نه منطق اقتصادی آن را تأیید می کرد و نه قانون اجازه انجام چنین کاری را به ت ها داده است. ت قبل با وجود تمام مخالفت هایی که در این ارتباط صورت گرفت؛ سنگ بنای غلط پرداخت یارانه به تمام مردم را بنیان نهاد تا نه تنها خود تا پایان دوره فعالیتش نتواند ریسک حذف یارانه برخی افراد غیرنیازمند را بپذیرد، بلکه ت کنونی نیز تا به حال مخاطرات حذف یارانه غیرنیازمندها را نپذیرفته است.یارانه ثروتمندان حذف نمی شود اما نان کم درآمدها گران می شود!

با روی کارآمدن ت یازدهم، اگرچه این ت نیز در مبارزات انتخاباتی اعلام کرده بود که پرداخت یارانه های نقدی را به روش قبلی ادامه خواهد داد؛ اما پس از چندی به این نتیجه رسیدند که ادامه روش قبل برای ت امکان پذیر نیست. رئیس کمیته امداد درباره واریز افزایش مستمری به حساب مددجویان گفت: طبق مصوبه مجلس این مبالغ باید به حساب کمیته امداد واریز شود درحالی که تاکنون به حساب یارانه پرداخت شده و باید ت اجازه دهد ما خودمان به این موضوع رسیدگی کنیم. ایسنا نوشت: حمید بقایی مدعی شد که در صورت رئیس جمهور شدن، مبلغ یارانه ها را به ۲۵۰ هزار تومان خواهد رساند. تقوی نژاد از واریز بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در سال 95 خبر داد و گفت: از این مبلغ حدود چهار هزار میلیارد تومان به حساب شهرداری تهران واریز شده است. مدیرعامل شرکت عمران پردیس از بلوکه شدن ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر توسط خزانه دار کل کشور و مدیرکل تلفیق برنامه و بودجه خبر داد. خلاصه گزارش تفریغ بودجه ۹۵ نشان می دهد وزارت نفت در مجموع ۱۶ هزار میلیارد تومان از درآمدهای ناشی از فروش گاز و همچنین تحویل خوراک به شرکت های پتروشیمی در سال ۹۵ را به خزانه واریز نکرده است. یارانه نقدی داد واریز و قابل برداشت شد هفتاد و ششمین مرحله یارانه نقدی ساعت ۲۴ پنج شنبه بیست و پنجم دادماه به حساب س رستان خانوار واریز و قابل برداشت شد. طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، هفتاد و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی داد ماه ۱۳۹۶، ساعت ۲۴ پنج شنبه بیست و پنجم دادماه به حساب س رستان خانوار واریز شد. مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی در این ماه نیز مانند ماه های پیش ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازاء هر نفر است. خبرگز. رئیس سازمان جهادکشاورزی اسان رضوی از تخصیص ۲۰ میلیارد تومان یارانه کشمش به استان خبرداد. اطلاعیه ستاد هدفمندسازی یارانه ها درباره افزایش مستمری مددجویان - خبرگزاری دانشجو برق     اطلاعیه ستاد هدفمندسازی یارانه ها درباره افزایش مستمری مددجویان - خبرگزاری دانشجو برق به گزارش خبرگزاری دانشجو برق، ستاد هدفمندسازی یارانه ها با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد در راستای اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور و به منظور افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجوی تحت حمایت کمیته امداد (ره) و سازمان بهزیستی کشور مستمری مددجویان مذکور به صورت ع. هشتاد و چهارمین مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن ماه ۹۶ ساعت ۲۴ امروز پنج شنبه به حساب س رستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود. ستاد حجت ال رئیسی درنامه ای به شورای نگهبان به اقدام ت در آستانه انتخابات اعتراض و اعلام کرد: در روزهای اخیر از سازمان هدفمندی یارانه ها برای ۴ میلیون نفر از افراد با درآمد بالا که یارانه شان قطع شده بود، پیامک هایی با مضمون واریز دوباره یارانه آنها در 26 اردیبهشت ارسال شد. سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: پنجاه و نهمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی مربوط به دی ماه امسال، ساعت 24 شنبه 26 دی ماه به حساب س رستان خانوار واریز می شود. مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه های گذشته 455 هزار ریال است. یارانه نقدی دی ماه 94، صبح روز یکشنبه 27 دی ماه قابل برداشت می باشد. وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی دوشنبه این هفته اعلام کرد که یارانه افراد بالای 18 سال فاقد کارت ملی از بهمن ماه امسال حذف خواهد. همانطور که ت تا بحال یارانه افراد نیازمند را قطع نکرده است در صورت شناسایی نیازمندان واقعی حتی به تعداد یارانه بگیران اضافه هم می کنیم. همچنین ت نمی تواند نسبت به به و کارمندان رفتار ناشایستی داشته… با وجودی که درآمدهای حاصل از فروش داخلی حامل های انرژی در ت حدود 30 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است و به 70 هزار و 900 میلیارد تومان در سال 95 رسیده است، یارانه نقدی مردم همچنان ثابت باقی مانده است. قرار است دریافت کنندگان یارانه با گرو گذاشتن حساب س رست خانوار، یک کارت اعتباری ید کالا به ارزش ۵میلیون تومان دریافت کنند که بانک مرکزی این مبلغ را در مدت ۵ سال با سود ۱۸درصد از حساب یارانه متقاضیان برداشت خواهد کرد. ۲۰ تا ۲۹ فروردین؛ موعد خوداظهاری یارانه نقدیس رستانی که رقم اول شماره ملی شان با عدد صفر شروع می شود از 20 فروردین در سامانه ثبت نام خواهند کرد و سپس به ترتیب انی که شماره های ملی شان از یک تا 9 است براساس زمان بندی تا 29 فروردین مراحل ثبت نام خود را انجام می دهند. رئیس سازمان چای کشور گفت: امروز ۱۱.۵ میلیارد تومان به حساب چایکاران واریز می شود که با احتساب مبالغ قبلی، ۸۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است. مفتح در نشست خبری مطرح کرد حذف یارانه خانوارهای با درآمد بیشتر از 2.5 میلیون تومان / اعلام گروه های یارانه بگیر سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: طبق مصوبه این کمیسیون و موافقت ت، یارانه کلیه خانوارهایی که درآمد ماهیانه آنها بیشتر از 2.5 میلیون تومان باشد، پرداخت نمی شود.یارانه خانوارهای با درآمد بیشتر از 2.5 میلیون تومان حذف می شود اقتصاد با بیان اینکه در هفته جاری ۳۰۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز شده است، گفت: تا دو ماه آینده کل مبالغ پرداختی بدهی ت به شهرداری پرداخت می شود.