کاهش هزینه های وصول افزایش رضایت مودیان مزیت اصلی طرح جامع مالیاتی

بدری گفت: در صورت تصویب معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در بخش حمل و نقل ریلی در صحن علنی مجلس، شاهد رشد و توسعه زیر ساخت ها، افزایش تولید و کاهش هزینه های تولید خواهیم بود. روز چهارشنبه قیمت نفت نسبت به قیمت بسته شده در اوا روز کاهش یافت و به ۶۵.۳۸ دلار رسید. از دلایل کاهش قیمت نفت در روز جاری می توان به افزایش موجودی و تولید نفت خام اشاره کرد. قیمت نفت در روز جاری در حالی کاهش یافته که با احتمال حمله ی هوایی به تنش ها در خاورمیانه افزایش یافته است. دبیر هیئت نظارت و ارزی آموزش عالی استان اردبیل گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات جامع علمی کاربردی که از دغدغه های اصلی وزارت علوم هم بوده مشکل یت گرا نبودن بسیاری از مراکز این واحد ی… قیمت نفت،در پی کاهش واردات چین که در ی ال اخیر به کمترین میزان خود رسید، کاهش یافت؛اما این کاهش واردات موجب کاهش سرمایه گذاری ها در این کشور نشده بلکه در پی افزایش تنش های در خاورمیانه رخ داده است. اداره کل دامپزشکی استان در راستای مدیریت سبز و کاهش هزینه ها، 13 درصد کاهش داشته است. سه راه برای جبران کاهش قیمت نفت
کاهش قیمت نفت و آینده ت یازدهم

نویسنده: هادی حق شناس


کاهش قیمت نفت در اقتصاد ایران بی سابقه نیست و در ت های قبلی هم وجود داشته است. در مقاطعی در سال های دهه 70 شمسی قیمت نفت به زیر 10 دلار هم رسید، ضمن اینکه در آن سال ها وضعیت سایر منابع ت از جمله مالیات ها و صادرات فرآورده های نفتی و پتروشیمی مثل سال جاری نبود. مهم تر از همه در سال های گذشته سهم ت در اقتصاد بیشتر بود. در سنوات گذشته گرچه اصل 44 قانون اساسی کامل اجرا نشد اما شاهد بوده ایم که بخشی از شرکت های تی به بخش خصوصی واگذار شد و به این ترتیب بخشی از هزینه های ت کاسته شد.
اما به طور کلی انتظار این است که پس از رفع برخی تنش ها در خاورمیانه و همچنین سر و سامان گرفتن اقتصاد اروپا و امریکا، قیمت نفت هم سیر صعودی و افزایشی پیدا کند که اگر اینچنین شود درآمدهای نفتی کشور هم سیر صعودی پیدا خواهد کرد. اما اگر فرض کنیم اوضاع بر همین منوال پیش رود و قیمت نفت افزایش پیدا نکند، ت از چند منشا می تواند درآمدهایی متناسب با هزینه هایش ب کند.
راه اول این است که ت فروش نفت را افزایش دهد. در سال گذشته ایران تنها یک میلیون بشکه نفت صادر کرده است. اگر اوضاع طوری پیش رود که بخشی از تحریم های نفتی ایران لغو شود بر اساس اظهارنظر نفت هم تولید و هم صادرات نفت و گاز افزایش پیدا خواهد کرد و اگر قیمت نفت هم پایین بماند، ایران با افزایش تولید درآمد بیشتری را ب خواهد کرد.
راه دوم افزایش فروش محصولات پتروشیمی است که خودش یک منبع بزرگ تامین درآمد برای ت است.
راه سوم افزایش درآمد مالیاتی است. این یک واقعیت است که اگر ت تمهیدات لازم در این زمینه را اتخاذ کند بی شک درآمد مالیاتی می تواند نسبت به تولید نفت در کشور برای ت درآمدزا تر باشد. بنابراین اگر ت فرارهای مالیاتی را شناسایی کند و شمولیت اخذ مالیات را نیز افزایش دهد، بدون افزایش نرخ مالیات می تواند منبع درآمد مطمئنی برای هزینه ها و جبران ری بودجه پیدا کند. البته این نکته را هم باید متذکر شد که ت تنها نباید به اخذ مالیات از کارمندان و کارگران اتکا کند و با شناسایی منبع درآمدهای دیگر به خصوص اقتصاد زیرزمینی که گردش مالی عظیمی دارند به ب مالیات از آنها مبادرت ورزد. نکته دیگر در این مورد مالیات بر کالاهای لو است که در کشور ما چندان جدی گرفته نمی شود و به نظر من ت در این مورد هم باید توجه کافی را از خود نشان دهد.
بنابراین ت از این سه راه می تواند درآمد خود را افزایش دهد و هزینه هایش را تامین کند. اما در جمع بندی باید به این نکته اشاره کرد که نوسانات قیمت نفت دایمی نیست بلکه گذراست. در سال هایی که ایران مورد تحریم قرار گرفته بخشی از پول نفت و درآمدهای نفتی ایران در خارج از کشور بلوکه شده است و باید امیدوار بود که در صورت لغو تحریم ها و بازگرداندن این بخش از سرمایه ایران، کمکی برای ت برای جبران ری بودجه اش باشد.
نکته آ اینکه ت با گرفتن چنین را ارهایی در سمتی افزایش درآمد خواهد داشت، اما در یک سوی دیگر این ماجرا هزینه های ت است که با اجرای کامل و درست اصل 44 قانون اساسی و توجه به بحث اقتصاد مقاومتی، ت می تواند یک انضباط مالی و اداری را بر دستگاه های اداری قائم کند که اگر در سمتی افزایش درآمد است در سمت دیگر هم کاهش هزینه های ت باشد.
رو مه اعتماد، شماره 3117 به تاریخ 5/9/93، صفحه 16 (صفحه آ )
مشرق/ بر اساس گزارش ۱۱ ماهه عملکرد بودجه، در حالی که مالیات بر واردات ۲۳ درصد رشد کرده است مالیات بر واردات خودرو با ۱.۵ هزار میلیارد تومان تحقق کاهش ۲۷ درصدی داشته است.

بررسی گزیده آمارهای اقتصادی مربوط به بهمن ماه 96 نشان می دهد، در این مدت 17.6 هزار میلیارد تومان مالیات بر درامد وصول شده است که نسبت به مدت مشابه سال 95با رشد 23 درصدی مواجه شده است.
بر این اساس درامد حاصل از مالیات بر واردات خودرو 1.5 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به 2 هزا. تقوی نژاد با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده به نفع تولید کننده ها و نظام مالیاتی کشور و درآمدهای ت است، گفت: 50 درصد درآمدهای کشور از محل مالیات برارزش افزوده است و تاکنون حدود 170 هزارمیلیارد تومان از این محل درآمد ب شده است. همشهری آنلاین: کتاب مدیریت وصول مطالبات و اعتبارسنجی مشتریان تالیف پرویز درگی، مدرس ، مشاور و و محقق بازاری و سعید محمدی، کارشناس اعتبارسنجی مشتریان از سوی انتشارات بازاری چاپ و منتشر شد. عضو هیئت رئیسه مجلس سوالات نمایندگان مردم ارومیه، مشهد و رشت از وزرای جهاد کشاورزی، اقتصاد و بهداشت را در جلسه علنی اعلام وصول کرد. سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان ۹۳ را تا ۳۱ فروردین ماه ۹۴ تمدید کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای اعلام کرد: نظر به مصادف بودن مهلت ارائه اظهارنامه دوره چهارم (فصل زمستان) سال ۱۳۹۳ با تعطیلات نوروز و با توجه به درخواست های مودیان محترم موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور تکریم مودیان گرامی و فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده، مودیان می توانند اظهارنامه دوره چهارم مالیاتی (فصل زمستان) سال ۱۳۹۳ را تا پایان روز دوشنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۴ ارائه کنند. در این بخشنامه آمده است: مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان سال ۱۳۹۳را تا ۳۱/۱/۱۳۹۴ ارائه کنند، می توانند در صورت درخواست کتبی، از بخشودگی جرایم عدم ارائه اظهارنامه و تاخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق در موعد مقرر برای دوره مزبور استفاده کنند. بر این اساس، مودیان مالیات بر ارزش افزوده می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی این نظام مالیاتی به نشانی www.evat.ir اطلاعات تکمیلی در این ارتباط را دریافت و نسبت به ثبت اظهارنامه خود اقدام کنند. همشهری آنلاین: نایب رییس انجمن ام اس ایران با اشاره به روند رو به افزایش ابتلا به بیماری ام اس، از نیاز کشور به ۵۰ کلینیک جامع ام اس و گسترش نظام جامع مراقبت از این بیماری خبر داد. سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای گسترش و ارتقای فرهنگ مالیاتی ، افزایش شناخت مردم در پرداخت آگاهانه و داوطلبانه مالیات و ایجاد بسترهای لازم جهت آشنایی هرچه بیشتر آحاد مردم با مالیات، نخستین جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی را برگزار می کند. مهلت ارسال آثار تا پایان سال 1393 می باشد. نخستین جشنواره فرهنگ مالیاتی

همچنین جهت ب اطلاعات در خصوص مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات مشاغل ، سامانه های سازمان مالیاتی ، اخبار و اطلاعات سازمان مالیاتی می توانید از لینکهای زیر بازدید بعمل آورید :
سایت وزارت امور اقتصادی و دارائی
سایت وزارت امور اقتصادی و دارائی
سایت سازمان مالیاتی کشور
سازمان مالیاتی کشور
سایت مالیات بر ارزش افزوده
مالیات بر ارزش افزوده

سامانه جامع سازمان مالیاتی کشور

سامانه جامع سازمان مالیاتی تعداد دکل های نفتی در ، این هفته نیز کاهش داشته است. این هفته بیشترین کاهش هفتگی تعداد دکل ها در ، از ماه ژانویه به این طرف را شاهد بوده ایم و علت آن، کاهش قیمت نفت در چند ماه گذشته گزارش شده است. کاهش قیمت نفت در ماه های گذشته موجب شده تا شرکت ها انرژی یی از شتاب ۱۴ ماهه خود برای افزایش تعداد دکل ها بکاهند، چرا که به نظر آن ها در شرایط غیرشفاف کنونی، افزایش تعداد دکل ها آن طور که باید به صرفه نیست. مجلس وزارت صنعت را موظف به وصول وجوه دریافتی شرکت دخانیات ایران بابت هولوگرام و سایر حقوق انحصار محصولات دخانی کرد. اختصاصی از یاری فایل مقاله اصول کنترل کیفیت جامع با و پر سرعت .
مقاله اصول کنترل کیفیت جامع
مقاله اصول کنترل کیفیت جامع لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 33- ایجاد فضای مناسب برای هضم فلسفه جدید مدیریتی در سازمان- فضای مناسب برای برخورد مثبت و توجیهی با چالشهای ناشی از تغییرات تدریجی در اثر اجرای tqm فراهم شود.3- عدم اتکاء صرف به بازرسی نهایی برای نیل به کیفیت برتر- کنترل، پیشگیری و خودکنترلی در مراحل مختلف کار برای جلوگیری از بروز ضایعات و تولید محصول (خدمات یا نتیجه مطالعات) معیوب لازم است.4- هزینه منابع (منابع انسانی و مواد اولیه) عامل تعیین کننده در انتخاب آنها نباشد- هدف مدیریت باید کاهش هزینه تمام شده از طریق کاهش هزینه ها در کل فرآیند و واحدهای تابعه باشد، منابع ارزان قیمت ممکن است خود باعث هزینه های بالاتر، ضایعات بیشتر و کار معیوب باشند.5- بهسازی مستمر سیستم تولید (یا خدمات مطالعات و نظارتی)- تحقیقات مستمر در جهت بهبود کیفیت و بهره وری، کاهش هزینه ها و بهبود بخشی معیارها و استانداردها برای دستی به سطح بالاتری از کیفیت6- انجام آموزشهای ضمن خدمت- داشتن برنامه مستمر آموزش ضمن خدمت برای بهره گیری از روشهای جدید7- ی و هدایت فعالیتهای کارکنان با استفاده از تکنیکهای جدید- ایجاد انگیزش، آموزش، افزایش آگاهی و ارزی به منظور رشد مهارتهای کارکنان در استفاده از تجهیزات، تکنولوژی، سخت افزارها و نرم افزارهای جدید
با
مقاله اصول کنترل کیفیت جامع
این سومین بار در چهار هفته گذشته است که تعداد دکل های نفتی در کاهش یافته است. علت کاهش تعداد دکل های نفتی، کاهش قیمت نفت در چند ماه گذشته گزارش شده است. کاهش قیمت نفت در ماه های گذشته موجب شده تا شرکت ها انرژی یی از شتاب ۱۴ ماهه خود برای افزایش تعداد دکل ها بکاهند، چرا که به نظر آن ها در شرایط غیرشفاف کنونی، افزایش تعداد دکل ها آن طور که باید به صرفه نیست. روز قیمت نفت کاهش یافت. این در حالی است که اوا روز پنجشنبه، قیمت نفت نسبت به اوایل این روز کاهش یافته بود و به بشکه ای ۶۸.۰۷ دلار رسید. از دلایل کاهش قیمت نفت در روز جاری، افزایش قریب الوقوع تولید نفت توسط این کشور علیرغم ادامه ی اجرای قرارداد کاهش تولید اوپک و ناآرامی های اخیر در ایران عنوان شده است. نرم افزارهای مفید و لازم معرفی شده توسط در کلاس مفردات 11- نرم افزار " قاموس النور 2 " موضوع : مجموعة من المعاجم العربیة ( فرهنگ جامع زبان عربی ) 2- نرم افزار " جامع فاسیر 2/5 " موضوع : تفسیر قرآن مرکز اصلی برای تهیه مجموعه نرم افزار های نور ،مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم ی واقع در بلوار جمهوری می باشد . کرمان - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: 200 میلیارد تومان حقوق تی از معادن استان کرمان وصول و به خزانه کشور واریز شده است. امور اقتصادی و دارایی گفت: «سال 91، 31 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور وصول شد که این میزان امسال به 80 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.» رئیس کل سازمان مالیاتی در بخشنامه ای به ادارات کل مالیاتی تاکید کرد: در صورتی که هزینه های پرداختی نقدی بیش از ۵ میلیون تومان از طریق سیستم بانکی مودی انجام نشده باشد، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب نخواهد شد. یک ماه مانده به انتخابات، جا به جایی های مهمی در سازمان امور مالیاتی که با درآمد سالانه حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان نقش مهمی در تامین مخارج ت دارد، در حال رقم خوردن است. از جمله برکناری مدیر طرح جامع… عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول سوال ملی نمایندگان را از وزرای کار و تعاون و جهاد کشاورزی در مجلس قرائت کرد. روز چهارشنبه قیمت نفت کاهش یافت. دلیل کاهش قیمت نفت افزایش تولید و همچنین از سرگیری فعالیت میدان نفتی شارارا در لیبی گزارش شده است. این افزایش تولید ها می تواند موجب از خنثی شدن تلاش تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک، برای کاهش تولید و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار نفت شود. یکی از همکارا نقل می کرد که برای وصول اقساط معوق به منزل یکی از مشتریا زنگ زدیم..مادرش گوشی را برداشت و بهش گفتیم که اقساط پسرتون عقب افتاده و بیاد بانک برای پرداختش..مادره میگه: الآن خونه نیست.این شماره موبایلشه،بهش اطلاع بدین.ضمنا بهش بگید که ظهر بیادخونه خواهرش .ناهار دعوتیم!! در روزه پنجشنبه با کاهش ارزش دلار قیمت نفت افزایش یافت. با این حال، بازار هنوز تا حد زیادی تحت تاثیر افزایش ذخایر نفت و کاهش تولید تولیدکنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) است. روانسر خبر : کاهش تعداد سفرهای درون شهری و برون شهری مردم، کاهش هزینه های ایاب و ذهاب، افزایش میزان سلامت و کاهش سوانح و تصادفات و کاهش درصد بالایی از میزان ترافیک از مزایای واگذاری فعالیتهای ادارات به دفاتر پیشخوان و آی.سی.تی روستایی است.کدمطلب : 23868 روز قیمت نفت، کاهش یافت. علت این امر افزایش نگرانی ها راجع به عدم کفایت قرار داد کاهش تولید برای پایان بخشید به عرضه بیش از اندازه نفت می باشد که نزدیک به سه سال است موجب اشباع بازار و در نتیجه کاهش قیمت شده است. اهواز - ایرنا - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: صادرات سیمان به عراق با افزایش تعرفه ها و کاهش وزن کامیون ها در دو سه ماه اخیر کاهش داشته است. مودیان مالیاتی باید اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی فصل زمستان سال 1396 را تا پایان روز بیست و یکم فروردین ماه ( ) تسلیم کنند. رو مه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه تی گزارش داد که ترامپ قصد دارد بودجه دفاعی را افزایش و در مقابل بودجه نهادهای غیردفاعی نظیر آژانس حفاظت از محیط زیست را کاهش دهد. قدیر قیافه گفت: طرح کریدور سبز می تواند موجب کاهش هزینه واردات و صادرات بازرگانان شود و در نهایت با این دست آورد قیمت تمام شده کالا ها را به حد قابل توجه ای کاهش دهد. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: براساس آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال 1396بخش عمده ای از تخصیص ها در قالب اسناد خزانه به استان ها تخصیص یافته که باید دستگاه های مختلف بتوانند در موعدهای مقرر و سررسید اسناد نسبت به وصول این اعتبارات اقدام کنند. در جلسه علنی امروز طرح ا امات اجرای توزیع سوخت و cng اعلام وصول شد. نامه نگاری اداره کل سازمان مالیاتی با یکی از مدیران کل گمرک برای همکاری در وصول مالیات از مودی صاحب کارت بازرگانی یکبار مصرف، وجوه جدیدی از پرونده واردات خودروهای لو را نمایان کرد. روز دوشنبه قیمت نفت نسبت به قیمت بسته شده در اوا روز (آ ین روز کاری هفته ی گذشته) کاهش یافت. از دلایل کاهش قیمت نفت در روز جاری افزایش تولید نفت خام شل توسط و ادامه ی پایبندی اوپک و همپیمان آن به اجرای قرارداد کاهش تولید نفت اوپک عنوان شده است. همچنین، افزایش ارزش دلار و فروش گسترده ی نفت در روزهای اخیر بر کاهش قیمت نفت بی تاثیر نبوده است. http://uupload.ir/files/l4zd_8526.jpg رییس شورای ی شهر گرمی گفت: شهرداری گرمی هم از بابت مطالبات وصول نشده از ادارات تی و هم از جهت پایین بودن درآمد، با مشکل مواجه است.
رحیم انوری روز یکشنبه به ایرنا گفت: شورای ی شهر گرمی شهرداری این شهر را به لحاظ مشکلات مالی این نهاد، به وصول مطالبات مالی خود از ادارات تی م م کرده است. ۱۰ دلیل اصلی در کاهش قدرت پیشرانه
برای جلوگیری از کاهش قدرت و عملکرد زودهنگام پیشرانه چه باید کرد؟ چرا خودروها در طول زمان، با کاهش قدرت مواجه می‌شوند؟ رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای اخذ هزینه مالیات بر ارزش افزوده از یدار به جای وارد کننده، قیمت گوشی موبایل و اختلاف قیمت گوشی قاچاق و رسمی کاهش می یابد.