پیش بینی وزش باد شدید و بارش باران در تهران

با وجودی که گرمای کم سابقه هوا بیشتر استان های کشور را درگیر کرده، بارش باران در دوازدهمین روز تیر در دامغان باعث خوشحالی مردم این شهر شد. بارش برف در تهران و ترافیک سنگین     بارش برف در تهران و ترافیک سنگین خبر جدید زیر رو بخونید: بارش برف در تهران و ترافیک سنگین
بارش برف در تهران و ترافیک سنگین از سایت های مرجع دیگر در اولین همراه منتشر شده است
منبع براساس اعلام پلیس راه راهور ناجا در حال حاضر در ارتفاعات محورهای کندوان و هراز بارش برف گزارش شده و در جاده های سیزده استان با بارش باران روبه رو هستیم. سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای از ورود سامانه بارشی از روز خبر داد و اعلام کرد که این سامانه بارشی بخشهایی از ۲۲ استان کشور را با افزایش ابر، وزش باد، بارش باران و برف و کاهش دما مواجه می کند.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] روز گذشته برخی مناطق تهران شاهد بارش شدید باران بود که موجب آبگرفتگی معابر و اختلال در رفت و آمد شهروندان شد. در تصاویر زیر آبگرفتگی خیابان در نزدیک میدان را مشاهده می کنید. مدیرکل هواشناسی استان سمنان برای 48 ساعت آینده استان بارش باران و برف، کاهش دمای هوا و مه در ارتفاعات پیش بینی کرد. سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی و سیل شدن رودخانه ها و مسیل ها از بعداز ظهر روز ( امروز) تا اوا روز چهارشنبه در هشت استان کشور هشدار داد. ی از بارش شدید باران همراه با تگرگ در شهر بوشهر را مشاهده می کنید. رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز افزایش بارش پراکنده باران در برخی از مناطق استان پیش بینی می شود. الیکات سیتی در شامگاه شنبه در ظرف دو ساعت شاهد بارش باران به ارتفاع ۱۵ سانتیمتر بود و موجب شد که رودخانه طغیان کند. سیل ناشی از باران شدید در ای مریلند دست کم یک نفر را در الیکات سیتی کشت. به گفته مقامات دو نفر نیز پس از باران سیل آسا ناپدید شده اند. پیش بینی هواشناسی حکایت از بارش باران و برف در استان مرکزی دارد. ایسنا نوشت: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش شدید در ۱۰ استان طی امروز (۱۸ اردیبهشت) اظهار کرد: فردا (۱۹ اردیبهشت) شدت بارش در جنوب کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی بوشهر، نیمه شمالی و شرقی خوزستان، شمال غرب فارس و استان های البرز، قزوین و تهران خواهد بود. سازمان هواشناسی برای ۱۷ استان کشور در روز ، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه ای و احتمال بارش تگرگ پیش بینی کرد. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از ترافیک سنگین در آزادراه های قزوین ـ کرج و کرج ـ تهران، گرد و خاک در خوزستان و بارش باران در رفسنجان خبر داد. تهران همزمان با پنجمین روز از ماه بهمن 1395 با بارش برف سفیدپوش شد. بارش برف در تهران مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به بارش باران همراه با رعد و برق و وزش تند باد لحظه ای گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸۴.۱ میلی متر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده است. براساس تحلیل آ ین نقشه های هواشناسی امروز در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، اردبیل، قزوین و ارتفاعات استان تهران و البرز رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود. امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی، درارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده باران و برف و در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق در برخی ساعات بارش موقتی باران رخ خواهد داد. مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای پایتخت طی امروز در شرایط سالم است و انتظار می رود تا شبانگاه شاخص کیفیت هوا روند افزایشی داشته باشد. ی از لحظات زیبای بارش شدید باران در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه را مشاهده می نمایید. ع دیدنی از هواداران نساجی در ورزشگاه وطنی قائمشهر، تماشاگران نساجی روز گذشته زیر بارش شدید باران به تشویق تیم محبوبشان پرداختند.
دعا و استغفار خالصانه مردم جنوب برای طلب بارش باران


حجت‌ال سید نبی مشهر، چند روزی است که در تمام منابر و سخنرانی‌های خود از کمبود باران و وم استغفار و دعا برای بارش باران تاکید می‌کند.

وی پیشنهاد داده بود که مردم سه روز متوالی روزه بگیرند و در روز چهارم با هم و به صورت دسته جمعی دعا برای بارش باران را کنند.

بر همین اساس دعا باران توسط مردم در شبستان غدیر مسجد جامع شهرستان برگزار و دعا و استغفار عمومی انجام‌ گرفت. کارشناس هواشناسی از افزایش ابر، بارش باران و برف و وزش باد خبر داد. سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از احتمال وزش باد شدید و بارش تگرگ در تهران طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خبر داد. بر اساس آ ین نقشه های هواشناسی امروز در دامنه های البرز شرقی، مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور سبب افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهد شد. مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بارش باران و برف در جنوب استان اردبیل تا ظهر فردا و بارش پراکنده در سایر مناطق پیش بینی می شود. رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: افزایش بار ترافیک را در محورهایی همچون تهران ـ قم، تهران ـ سمنان ـ اسان، تهران ـ آمل، تهران ـ چالوس، تهران ـ فیروزکوه، ساوه به تهران و آزادراه های تهران ـ کرج و کرج ـ قزوین شاهد هستیم. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش باران در مازندران و گلستان و همچنین ترافیک نیمه سنگین در آزادراه های کرج - قزوین و تهران - کرج، خبر داد. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه های تهران ـ کرج و کرج ـ قزوین و همچنین بارش باران در محورهای ۲ استان خبر داد. مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی، گفت: با شروع وزش باد از روز پنج شنبه و بارش باران از پنج شنبه شب در تهران، شاهد کاهش آلاینده های جوی در تهران خواهیم بود و صبح شنبه شاهد آسمانی صاف، شفاف و آبی در تهران هستیم. فردا بارش برف و لغزندگی جاده های کوهستانی و احتمال سقوط بهمن در استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل ، شرق تهران ، سمنان و اسان و بارش برف و لغزندگی جاده ها در استان های کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود. بارش باران در کلانشهر مانیل فیلیپین موجب وقوع سیل، ایجاد ترافیک و سخت شدن تردد شهروندان شد. دیروز کلاس های درس و کار ادرات تی به ح تعلیق درآمد.

کلاکت گزارش هواشناسی 1 بهمن 95 بارش باران در مناطق جنوبی به همراه وزش باد شدید خبری,هواشناسی,وزش باد , کلاکت
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به استمرار بارش ها در سه روز آینده گفت: طی سه روز آینده بخش هایی از ۲۴ استان کشور با رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید مواجه می شوند؛ دمای هوای نوار شمالی نیز ۴ تا ۷ درجه کاهش می یابد. بارش شدید تگرگ و باران موجب جاری شدن سیلاب در خیابان های سنندج شد. رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام از بارش باران در نقاط مختلف ایلام خبر داد. بارش باران علاوه بر شادی مردم برای برخی هم جلوه های نگران کننده ای دارد به طوری که برخی از مردم م آباد شاهد آب گرفتگی منازلشان شدند؛ بارندگی با شدت و ضعف ادامه دارد و آسمان شهر م آباد در ساعت های متفاوت رنگ از رخسار خود عوض کرده و حال و هوای زمستانی و سردی شهر را در برگرفته است. در عین حال بارش شدید باران سبب آب گرفتگی گسترده معابر عمومی و خیابان های شهر م آباد و کندی در عبور و مرور و تردد شده است؛ معضل آب گرفتگی خیابان های شهر م آباد امری بدیهی . ایسنا نوشت: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش پراکنده در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس از وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در ۹ استان کشور خبر داد. مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان محیط زیست از بارش باران در روزهای آتی در شهر تهران خبر داد. همشهری آنلاین: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز شنبه از وزش باد شدید، بارش باران و تگرگ در برخی مناطق خبر داد.