پوتین سلاح های هسته ای جدید روسیه تا چندین دهه امنیت ما را تضمین می کنند

چکیده : فتوای ی مبتنی است بر آیات قرآن کریم و روایات معصومین علیهم ال و نظرات فقهاء و علماء گذشته و عصر کنونی است ، همچنین این فتوا ب ایه تحلیل فقهی و علمی استوار است کلید واژه ها : سلاح هسته ای )، مبانی فقهی فتوای ی ، سم ، آتش زدن مقدمه : با توجه به روحیه مردم ایران و به تبع نگرش حکمرانان این سرزمین ، ایرانیان همیشه به دنبال بهترین ها بوده اند و تاریخ کهن و آثار موجود در این ملک گویای این سخن است . قطعنامه پیشنهادی ایران درباره خلع سلاح هسته ای به رغم مخالف و همپیمانانش با رای مثبت 112 کشور در کمیته خلع سلاح مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید. ست مولتن احتمال جنگ هسته ای با روسیه را بسیار جدی دانست.  کنگره : احتمال جنگ هسته ای با روسیه بسیار جدی است به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، ست مولتن، کنگره ، احتمال جنگ هسته ای با روسیه را بسیار جدی دانست. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] یک با اشاره به مزایای تولید برق هسته ای گفت: برق هسته ای 8 برابر ارزان تر از برق فسیلی است اما برای قرار دادن برق هسته ای در سبد انرژی یک کشور، ساختن تنها یک یا دو نیروگاه هسته ای اقتصادی… 'مون جائه این'رییس جمهوری کره جنوبی که روز گذشته دومین نشست خود با 'کیم جونگ اون' کره شمالی را برگزار کرد، می گوید: کره شمالی همچنان متعهد به خلع سلاح هسته ای شبه جزیره و دیدار با دونالد ترامپ است. رو مه یی نیویورک تایمز هشدار داد که با توجه به اینکه قانون درباره اختیار رئیس جمهور از زرادخانه هسته ای ناقص است و هیچ نمی تواند مانع صدور فرمان حمله هسته ای از سوی ترامپ شود، کنگره بهتر است اختیارات او را محدود کند. رو مه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت بحران کره شمالی محصول پایبند نبودن کشورهای هسته ای به پیمان «ان پی تی» است. سرنوشت و آینده آن تا حدودی به مذاکرات سران و کره شمالی بر سر خلع سلاح هسته ای کره شمالی هم گره خورده است. با انتقادهای ترامپ از باید دید توافق هسته ای او با کره شمالی چه تفاوت هایی با اوباما دارد. با تکمیل روند وج تسلیحات شیمیایی از خاک ، معاون امور خارجه روسیه امروز از رژیم صهیونیستی خواست به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (npt) بپیوندد.به گزارش واحد مرکزی خبر از دمشق، «سرگئی ریابکف» گفت: مسکو بر ضرورت پیوستن اسراییل به «ان پی تی» اصرار دارد.
وی در نشست خبری در پایان سفرش به دمشق افزود: تکمیل وج سلاح های شیمیایی از باید انگیزه ای باشد تا تل آویو تسلیحات کشتار جمعی خود را نابود کند.
معاون امور خارجه روسیه افزود: روسیه همیشه بر ضرور. نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره برگزار شده و نمایندگان کشورهای مختلف از جمله ، روسیه، فرانسه و انگلیس در آن صحبت د. معاون امور خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو یک نقشه راه درباره خلع سلاح هسته ای کره شمالی و برقراری صلح در شبه جزیره کره تدوین کرده است و آمادگی دارد با شرکایش در اینباره گفت وگوکند. وزرای دفاع و کره جنوبی در گفتگویی تلفنی بر پایبندی دو کشور به دستی به راه حلی دیپلماتیک جهت تضمین روند خلع سلاح هسته ای کره شمالی تأکید د. کمک به سعودی ها برای دستی به سلاح های هسته ای/ معامله قرن، طرحی برای منزوی ایران و  مقاومتکمک به سعودی ها برای دستی به سلاح های هسته ای/ معامله قرن، طرحی شوم برای منزوی ایران و مقاومتپایگاه خبری العهد لبنان در مطلبی نوشت: از زمان آغاز «بهار شوم عربی»، فضای رسانه ها انباشته از خبر طرح موسوم به «معامله قرن» بین عربستان سعودی و عرب های با رژیم تحت نظارت پدرخوانده یی و با اه ذیل بود:
برچسب ها: اخبار روز, عربستان, رژیم صهیونیستی, ,

ادامه مطلب نفوذی هایی که ملت را خلع سلاح می کنند آنانی که د رصد د ند تا همه ابزار های قد رت ملی را د و د ستی به د شمن واگذار کرد ه و همه د اشته های ملی را به ند اشته و خاطره ای شیرین مبد ل سازند ، از روی جهل و بی خیالی به این رفتارها مباد رت می ورزند ... قد رت د فاعی و خلع سلاح ملی
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، اظهارات سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره استفاده از گاز سارین در حادثه "خان شیخون" سئوال برانگیز است. یک گروه بین المللی نظارت بر تسلیحات می گوید نگرانی از کاهش حمایت های نظامی ایالات متحده از اروپا، احتمال افزایش تلاش های کشورهای اروپایی برای دست یافتن به سلاح هسته ای را افزایش داده است. قبول تعهد کره شمالی به خلع سلاح هسته ای پیش شرط ت ترامپ برای مذاکره با مقامات کره شمالی بوده است و حالا "کیم جونگ اون" با عقب نشینی از مواضع اولیه خود این پیش شرط را پذیرفته است. پلیس تهران بزرگ به شدت با ید و فروش اسلحه و جرائم مرتبط با این موضوع برخورد می کند و در طرح جدید نیز به نظر می رسد میزان سلاح های کشف شده توسط متهمان، بیش از کشفیات سلاح در طرح های قبلی پلیس امنیت است. رئیس جمهور در مراسم گشایش 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گفت: یی ها دیگران را وقیحانه با سلاح های جدید اتمی تهدید می کنند و از صلح می گویند. دبیر شورای امنیت ملی گفت: انباشت سلاح هیچگاه امنیت آفرین نبوده و عاقبت حکومت صدام حسین در عراق بهترین نشانه برای اثبات این ادعاست. رئیس جمهوری روسیه تأکید کرده است که برنامه هسته ای کره شمالی صرفا برای دفاع از مرزهای این کشور است. صدا و سیما نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اطمینان داد روسیه در هر زمانی درباره هر موضوعی از جمله موضوع موشک ها برای گفتگو با آماده است. پوتین: روسیه به جایگاه برتر نظامی جهان بازگشته است   رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت روز م عان میهن، اعلام کرد روسیه در زمینه آمادگی نظامی، کیفیت و فناوری های نیروهای مسلح به جایگاه برتر جهان بازگشته است.
  «ولادیمیر پوتین» تاکید کرد امروز می توان با اطمینان گفت: امنیت روسیه به طور کامل تضمین شده است.
رئیس جمهوری روسیه همچنین وعده داد در آینده توان بازدارندگی هسته ای راهبردی روسیه تقویت خواهد شد.
پوتین روز پنجشنبه همچنین با ان دفاع کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، ازب تان، ارمنستان، صربستان، ونزوئلا، مغولستان و قطر که برای شرکت در جشن روز م عان به مسکو دعوت شده اند، دیدار کرد.
روز 23 فوریه ( ) در تقویم رسمی روسیه به عنوان روز م عان میهن نامگذاری شده است. این روز در روسیه تعطیل رسمی است. رئیس جمهور ترکیه در واکنش به تأکید نتانیاهو بر بی مشکل بودن کشتار فلسطینیان در روز زمین و انتقاد سخت وی از ترکیه، گفت نتانیاهو یک تروریست ضعیف است و سلاح هسته ای نمی تواند به او کمکی کند. منابع مطلع مدعی شدند؛ پیام پوتین به نصرالله: همه سلاح های پیشرفته ما در خدمت شماسترئیس جمهور روسیه در پیامی به دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که «کارخانجات، انبارها و همه سلاح های پیشرفته ما در خدمت شماست».خبرگزاری فارس: پیام پوتین به نصرالله: همه سلاح های پیشرفته ما در خدمت شماستبه گزارش فعالان فضای مجازی مهدیه منتظران مهدی(عج)مشهدمقدس به نقل از خبرگزاری فارس، منابع آگاه و مطلع از محتوای دیدارهای «میخائیل بوگدانوف» فرستاده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به خاورمیانه که طی دو هفته گذشته دو بار به و لبنان سفر کرد، فاش د که بوگدانوف در دیدار با «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان حامل پیامی مهم از پوتین بود.بنا بر گزارش رو مه «الدیار» لبنان، رئیس جمهور روسیه در این پیام تاکید کرده است که همه کارخانجات، انبارهای سلاح و همه سلاح های پیشرفته مسکو در خدمت مقاومت ی . . . پس از ادعای کشف اطلاعات جدید توسط نخست رژیم گر قدس، شبکه سی ان ان با بنیامین نتانیاهو مصاحبه ای انجام داد که در آن برای نخستین بار از نتانیاهو در مورد سلاح های هسته ای رژیم پرسش های صریحی پرسیده شد. هرچند مجری برنامه تاکید کرد که این یک سوال بله یا خیر است، نتانیاهو با دور زدن سوال از جواب دادن به آن طفره رفت. ی که تهدید بالقوه برای امنیت و ثبات خاورمیانه است و به هیچ نهاد بین المللی پاسخگو نیست مدعی اتهامات بی اساس است و با وجود برخورداری از ت. مشاور امنیت ملی بر این باور است که کره شمالی باید نخستین اقدام را در راستای برچیدن برنامه تسلیحات هسته ای بردارد. چین با آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای خود با قابلیت حمل ۱۰ کلا هسته ای نشان داده که قوانین بازی در منطقه آسیا -اقیانوسیه در حال تغییر است و چین طی چند سال آینده فاصله تسلیحات راهبردی هسته ای خود را با… «مایک پمپئو» امور خارجه روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که تنها راه پیش رو برای کره شمالی، خلع سلاح هسته ای است. شرکت اسلحه سازی کلاشنیکف روسیه، از یک سلاح رباتیک جدید رونمایی کرد که شبیه سلاح هایی است که در های اکشن و تخیلی مورد استفاده قرار می گیرد اما به نظر می رسد این جنگ افزار، به دنیای واقعیت آمده است. رئیس جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود از چندین سامانه جدید نظامی که این کشور در حال توسعه آن است برداری کرد. هیات ت سعودی روز دوشنبه با استقبال از بیانیه لوزان سوییس میان ایران و کشورهای عضو گروه 5+ 1 درباره برنامه هسته ای تهران، ابراز امیدواری کرد که توافق نهایی متضمن پا ازی منطقه از سلاح های کشتار گروهی باشد.
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری رسمی سعودی، شورای ان این کشور در بیانیه خود درباره دستی به توافقی ا ام آور و قاطع که منجر به تقویت امنیت و ثبات منطقه و جهان شود، ابراز امیدواری کرده است.

همچنین در بیانیه هیات ان عربستان . کارشناسان تسلیحاتی به هشدار دادند، زرادخانه سلاح های هسته ای این کشور در اروپا به رغم برنامه هایی که واشنگتن برای بهینه سازی و به روزرسانی آنها در نظر گرفته یک خطر امنیتی بزرگ به لحاظ تعیین شدن به عنوان اه ی برای تروریسم و ی محسوب می شوند. « کره شمالی، خلع سلاح هسته ای را پذیرفت!» این خبر سوژه کارتون امروز رو مه شرق شد. وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد: و کره شمالی در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای سفر یک دیپلمات ارشد یی به پیونگ یانگ و برگزاری مذاکرات خلع سلاح هسته ای هستند. دفاع روسیه اعلام کرد که امسال این کشور حدود یک و نیم هزار میلیارد روبل (معادل 25 میلیارد دلار) برای ید سلاح های نظامی هزینه خواهد کرد. رئیس جمهور روسیه در نشست با اعضای شورای امنیت این کشور، وج از توافق هسته ای ایران را مایه نگرانی عمیق عنوان کرد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هیچ گاه ورود به مذاکرات جدید در زمینه هسته ای را نمی پذیرد، گفت: حتی سایر اعضای ۱+۵ به جز نیز موافق طرح مذاکرات جدید نیستند. رئیس‎جمهور روسیه در نشست اقتصادی سن‎پترزبورگ اعلام کرد که مسکو در درجه اول از نهادهای تی و نه بشار اسد دفاع می کند. منابع اطلاعاتی با طرح ادعایی جدید مبنی بر تلاش کره شمالی برای ساخت موشک‎های جدید، صحت پایبندی این کشور به توافق خلع‎سلاح هسته‎ای را زیر سوال بردند.