پرداخت وام خود اشتغالی به مددجویان چاروسایی

۴۳۳ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد (ره) مازندران از خدمات مشاوره، راهنمایی و معاضدت حقوقی در شش ماه نخست امسال بهره مند شدند. س رست بیمه آسیا گلستان با اشاره به پرداخت دیه تمامی خانواده های جانباختگان حادثه معدن آزادشهر، گفت: مبلغ 90 میلیارد و سیصد میلیون ریال دیه به خانواده ها پرداخت شد. ایسنا نوشت:در شرایطی که مشترکان اپراتورهای همراه توانایی پرداخت قبوض خطوط ثابت خود در مدت زمان تعیین شده را نداشته باشند، می توانند از امکانی که اپراتورها برای آنان در نظر گرفته استفاده و بدهی خود را به صورت قسطی پرداخت کنند. معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: خیران اردبیلی بیش از 113 میلیارد ریال در 6 ماهه اول امسال به مددجویان کمک د. در هشت ماهه نخست امسال هفت میلیارد و 777 میلیون تومان در حوزه مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان هزینه شده است. طرح غربالگری سلامت برای مددجویان شهری از سن ۴۰ تا ۶۹سال تحت حمایت کمیته امداد طی دو مرحله به صورت رایگان اجرا می شود. مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت:2 هزار و 600 فرصت شغلی در سال 95 برای مددجویان این استان در بخش های مختلف ایجاد شد. خبر اول  خبر دوم  طرح کار  پاو وینت سفر انرژی      نگارنده  :  زهره چاروسایی   رئیس کمیته امداد (ره) از صاحب خانه شدن تمام مددجویان این کمیته تا ۳ سال آینده خبر داد. یک هزار و 120 سبد غذایی به ارزش 433 میلیون ریال در ایام ماه رمضان امسال، بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و خیریه رضا (ع) خوروبیابانک توزیع شد. مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش وپرورش معتقد است که با اجرای طرح نظام پرداخت هماهنگ حقوق از فرودین یا اردیبهشت امسال مشکل تاخیر در پرداخت حقوق معلمان حق دریس و نیروهای قراردادی پایان می یابد. بر اساس قرارداد 800 هزار دلاری که برانکو ایوانکوویچ با پرسپولیس امضا کرده، وی تعهدی برای پرداخت مالیات بابت دریافتی های خود از این تیم ندارد اما باشگاه هنوز مالیات قرارداد او را پرداخت نکرده است. کارگاه خیاطی مددجویان زندان مرکزی یزد با حضور مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور آغاز به کار کرد. مردم اردکان در مجلس شورای ی گفت: فقرز و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد با حفظ کرامت و عزت آنها باشد. ۲۶ طرح اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان رامسر در ۶ ماه نخست امسال اجرا شد. امسال 15 دستگاه ماشین آلات کشاورزی به مددجویان کمیته امداد شهرستان شیروان اهداشده است. 59هزار و320خانوار از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد (ره) در مازندران مشمول بیمه حوادث شدند. خانه ملت نوشت: عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه پرداخت بدهی ت به تامین اجتماعی تنها راه پرداخت بدهی این سازمان به مراکز درمانی است،گفت: تامین اجتماعی سال گذشته به دلیل کمبود منابع از وام بانکی برای پرداخت حقوق بازنشستگان استفاده کرد. بسته جامع اشتغال فراگیر شامل چهار طرح اشتغالی ت امروز به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود. مدیر کمیته امداد ایرانشهر گفت: کارگاه آموزشی نظام جامع حمایت خانواده با حضور مدیران کمیته امداد شهرستان های این استان ، کارشناسان و مددکاران این نهاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد (ره) سیستان و بلوچستان، محمدعلی تراقویی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این کارگاه شرکت کنندگان در جریان برنامه های آتی این نهاد برای شیوه جدیدخدمت رسانی حمایتی به مددجویان قرار گرفتند .
وی با برشمردن مزایای این طرح مهمترین ویژگی این برنامه را رفع رجوع و پیگیری مشکلات مددجویان بصورت مستقیم توسط مددکاران عنوان کرد .
مدیر کمیته امداد ایرانشهر با اشاره به شناخت کامل مددکاران نسبت به وضعیت مددجویان این نهاد مقدس اضافه کرد: در این کارگاه آموزشی سعی می شود با آگاهی از توانمندی های آنان ، در چارچوب ضوابط و برنامه های کمیته امداد این شهرستان نسبت به بهینه سازی شرایط زندگی برایشان اقدام شود.
تراقویی از برگزاری کارگاه آموزشی 7 ساعته نظام جامع حمایت خانواده در این نهاد مقدس خبر داد قشرهای مختلف جامعه موظف به پرداخت مالیات هستند اما عد ی در پرداخت مالیات دیده نمی شود. بخش نامه ای از سال ۸۹-۹۰ در مورد پرداخت سود سهام عد به امور اقتصاد و دارایی آذربایجان غربی ابلاغ نشده بنابراین سود سهام امسال نیز پرداخت نمی شود. مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو هزار و ۶۴ فرصت شغلی با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان در هشت ماهه نخست امسال برای مددجویان استان ایجاد شد. فرماندار مشک ازتوزیع سبد غذایی در ماه مبارک رمضان و در یک اقدام خداپسندانه با استفاده از محل هدایای نقدی مردمی به جمعی از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد خبرداد. رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در سال ۹۵، ۱۰۰ هزار فقره وام اشتغال به مددجویان ارائه شد، گفت: در این مدت ۱۰ درصد از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد از چرخه حمایت خارج شده اند. 12 درصد جمعیت مددجویان زیر پوشش بهزیستی اسان جنوبی دچار کم بینایی و ن نایی هستند. از ابتدای سال تاکنون 847 طرح تولید و ب و کار برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد اجرا شده است . تمام مددجویان کمیته امداد در آذربایجانغربی طی سه سال آینده صاحب خانه می شوند. رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در سال ۹۵، ۱۰۰ هزار فقره وام اشتغال به مددجویان ارائه شد، گفت: در این مدت ۱۰ درصد از میزان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد از چرخه حمایت خارج شده اند. روح اله رستم پور اظهار داشت : در شش ماهه اول سالجاری 22 جلسه مشاوره گروهی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امدادبرگزار شد . به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد رودسر ، مدیر امداد در جلسه مشاوره ای که در محل کار ایشان برگزار شد، افزود : این مشاوره ها، بصورت گروهی با موضوعاتی : شامل پبیگیری از اعتیاد و مصرف ، تقویت بنیاد علمی خانواده ها ، اصلاح سبک زندگی و مشاوره قبل از ازدواج و ...بوده است . وی در ادامه گفت : تعداد283نفر از مددجویان نیز در آمو. مدیرکمیته امداد (ره) شهرضا، توزیع بسته های فرهنگی در بین خانواده های زیر پوشش را از اقدامات این کمیته در زمینه پیشگیری از میان مددجویان دانست. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان گفت: در سال گذشته مجموع هزینه های بهداشتی، درمانی و بیمه مددجویان 5 میلیارد و 200 میلیون تومان بود. شربیانى معاون اقتصادى باشگاه تراکتورسازى با تایید این خبر اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش هاى شبانه روزى آقاى آجورلو منابع لازم جهت پرداخت قسط دوم قرارداد ساغلام نیز تامین شد و به هر شکل ممکن امروز این مبلغ را در ترکیه به سرمربى تیم پرداخت کردیم و در این خصوص مشکل خاصى وجود ندارد. فرادی که قصد پرداخت اینترنتی دارند پس از ورود به صفحه پرداخت، یک بار به صورت آزمایشی از صفحه خارج شده و مجدد وارد شوند در صورت تغییر ن حروف و اعداد انگلیسی در تصاویر امنیتی، از ادامه عملیات خودداری کنند. اکثر موسسات مالی بدون س گذاری وام میدهند؛ اما بر اساس عقود مضاربه و مشارکت مدنی و .. که سود بالای بیست درصد میگیرند.
بانکها و موسسات مالی واسطه پول هستند و از محل سرمایه خود وام نمیدهند. بنابراین سودی که از افراد برای پرداخت وام میگیرند از سودی که به افراد س گذار برای س گذاری می پردازند بیشتر است.

با توجه به اینکه بانک مهر ایران به س های خود سود نمیپردازد بنابراین از وامهایی که پرداخت میکند نیز 4 درصد کارمزد میگیرد.
همه بانکها نیز س ها. رکنا:استاندار گیلان با اشاره به تخصیص 500 میلیارد ریال برای پرداخت بهای ید تضمینی برگ سبز چای از سوی سازمان برنامه و بودجه، از پرداخت مطالبات چایکاران از هفته آینده خبر داد. عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت:تعلل ت در پرداخت اعتبار بیمه کشاورزی مانعی برای پرداخت خسارت به کشاورزان تلقی می شود. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ری اعتبار اکثر سازمانها برای پرداخت عیدی و حقوق بازنشستگان، از تامین اعتبار و پرداخت آن در آینده ای نزدیک خبر داد. ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان جهرم اختصاص می یابد. ۷۰۰ واحد مسکن تا پایان امسال تحویل مددجویان کمیته امداد (ره) چهارمحال و بختیاری می شود.