پادشاه عربستان بر وم همکاری و اتحاد کشورهای عربی تأکید کرد

این قرارداد را شهرک علوم و فنون عبدالعزیز عربستان روز ۱۶ مارس (اسفند ماه 95 ) در حاشیه سفر پادشاه به چین با شرکت علوم و فنون این کشور امضا کرده است. مهر نوشت: رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی با پادشاه عربستان به تکرار ادعاهای واهی پیشین پاریس ضد ایران پرداخت. شفقنا- مفتی اعظم، ون، شاهزادگان و شماری از شهروندان عربستان با پسر پادشاه به عنوان ولیعهد جدید این کشور بیعت د. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رو مه اینترنتی «عاجل» عربستان، مراسم بیعت با «محمد بن سلمان»، پسر «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه سعودی به عنوان ولیعهد جدید این کشور بامداد امروز (پنج شنبه) […] ک نه عربستان به ریاست پادشاه این کشور در پیامی از میل خود به تحکیم روابط با ت جدید به ی «ترامپ» خبر داد. سعودی های متوهم به جای اتحاد با ملت غیور یمن, با ریس جمهور ناتوان و فراری پیشین متحد شده اند. عربستان به شدت از جانب تروریست ها در معرض خطر است. سلاح های که آنها امروزه برای کمک به تروریست های والقاعده ارسال مینمایند, به زودی علیه خود آنها در داخل عربستان استفاده خواهند شد. جنگ با سعودی ها به نابودی حکومت دیکتاتور عربستان منتهی خواهد شد. به نفع عربستان است که هرچه سریع تر اقدامات هوایی خود را خاتمه دهد. در غیر این صورت پوزه سعودی ها به خاک مالی. یک رسانه غربی از مخالفت مسکو با درخواست پادشاه عربستان در خصوص اقدام روسیه برای کنار گذاشتن «بشار اسد» از قدرت خبر داد. قطر با تمامی گروه های "شر" از القاعده و اخوان المسلمین و انصارالله گرفته تا حزب الله همکاری می کند تا در عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تنش ایجاد کند! نشست کشورهای گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان، در حالی برگزار خواهد شد که پادشاه عربستان سعودی، ۴۰۰ اتاق در هتل های لو این شهر را کرایه کرده است. خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد که سلمان بن عبد العزیز پادشاه این کشور در بحبوحه بازداشت های اخیر، ۳۰ قاضی جدید منصوب و جایگاه ۲۶ قاضی دیگر را ارتقاء داد. گزارش های اخیر مبنی بر اینکه عمان برای مبارزه با گروه های تروریستی ازجمله به ائتلاف به ی عربستان سعودی پیوسته است، بسیاری را شگفت زده کرد. در منطقه به شدت قطبی شده خلیج فارس، روابط عمان و عربستان به دلیل تداوم اتحاد مسقط با تهران و خودداری از شرکت در ترتیبات و تلاش های امنیتی خلیج فارس، تنش زا بوده است. رو مه فایننشال تایمز انگلیس با بررسی بحران کنونی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نوشت: عربستان بازی خطرناکی را با قطر آغاز کرده است و خطر افزایش تنش در عربستان تا حد زیادی وجود دارد. تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش تر؛ می خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن… خارجه فرانسه در سفری به خاورمیانه و برای رایزنی درباره بحران کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس، امروز وارد عربستان می شود. ایرنا نوشت: ییغیت بولوت مشاور اقتصادی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی بی سابقه علیه عربستان، حکومت این کشور را حکومتی قبیله ای خواند و گفت که در عربستان همه از پادشاه این قبیله پیروی می کنند. ایرنا نوشت: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در ادامه کودتای نرم خود در این کشور به زودی شاهزاده «متعب بن عبدالله» فرزند شاه پیشین را از فرماندهی گارد ملی عربستان عزل می کند.
مفتی اعظم عربستان: اقدامات کشورهای عربی درباره دوحه به نفع مسلمانان و قطری‌هاست!


مفتی اعظم عربستان مدعی شد که اقدامات عربستان و کشورهای دیگر علیه قطر به "نفع" مسلمانان و خود قطری‌هاست!

به گزارش ایسنا، عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ، مفتی اعظم عربستان در مصاحبه با رو مه فرامنطقه‌ای الحیاه گفت: اقدامات اخیر عربستان و کشورهای دیگر علیه قطر اقدامات اجرایی است که «به نفع مسلمانان است و برای آینده خود قطری‌ها مفید است. . شفقنا- کشورهای عربی با محوریت عربستان روز گذشته برنامه حصر اقتصادی و قطر را عملیاتی د. به دنبال این تصمیم بورس کشورهای عربی نزولی شدند. اما در کنار واکنش های اقتصادی، ریشه های چنین رفتاری در کانون تحلیل های جهانی قرار گرفت. بررسی های «دنیای اقتصاد» از وجود سه سناریو در مورد چگونگی شکل گیری رویکرد سخت و انعطاف ناپذیر عربستان در […] ت عربستان سعودی امروز اعلام کرد که به دلیل اصلاحات اقتصادی ای که در حال انجام آن است، قصد دارد تا برخی منافع و مزایای جدید را با هدف کاهش تاثیرگذاری این اصلاحات بر مردم در نظر بگیرد. لازم به ذکر است که اصلاحات اقتصادی در حال وقوع در عربستان شامل برقراری نظام مالیاتی برای نخستین بار پس از کاهش قیمت نفت می شود. معمای روز قتل به دست پادشاهاگر می خواهید هوش خود را مورد سنجش قرار دهید ، معمای روز قتل به دست پادشاه را به شما پیشنهاد می کنیم!  معمای روز قتل به دست پادشاهمعمای روز قتل به دست پادشاه    معمای روز قتل به دست پادشاه بابت سوء تفاهمی که م ن فهمیده و ملک تشکیل می گردد، 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] به دنبال دستگیری های اخیر شاهزادگان و تاجران در عربستان سعودی، «متعب بن عبدالله» پسر پادشاه سابق این کشور به همراه پنج شاهزاده دیگر شکنجه و به بیمارستان منتقل شد. رفتار غیر شرعی پادشاه عربستان که خود را دنیای می داند تعجب همگان را برانگیخته است. پادشاه عربستان عمل خلاف شرع «پادشاه عربستان» با همسر ترامپ تمام دنیا را متعجب کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیـوز، شاه عربستان در اقدامی عجیب خلاف نص صریح آیه قرآن با میلانیا ترامپ همسر ترامپ دست داد تا دلیلی باشد بر این ادعا که دین صرفا به صورت ابزاری در عربستان استفاده می شود.

این اقدام شاه عربستان که به سرعت توسط رسانه ها منتشر شده است جای هیچگونه دفاعی را برای رسانه های حامی آل سعود باقی نگذاشته است.

دیلی پا تان که حامی نفوذ آل سعود و وه ت در پا تان می باشد بازهم نتوانست به رفتار شاه عربستان که حداقل ظواهر را نیز رعایت نکرده است واکنش نشان ندهد .

این خبرگزاری در تیتر خود نوشت «از شاه عربستان چنان تصویری منتشر شده است که تمام دنیا را به تعجب وا داشته است»   

دیلی پا تان طی روزهای گذشته به «حماقت سران کشورهای ی» برای تائید و حضور در کنفرانسی که ترامپ قرار است «درس دین داری» به آنان بدهد اشاره و از آن  انتقاد کرده بود.

علیرغم اینکه رسانه های وابسته به آل سعود سعی می کنند به هر بهانه ای چهره انقلاب ی را در پا تان اب کنند ولی برخی حرکات حکام سعودی که چهره واقعی آنان را برملا می کند راهی به جز اعتراف پیش روی رسانه ها باقی نمی گذارد.

دیلی پا تان یکی از رسانه هایی است که به شدت طرفدار آل سعود است.

پروژه تطهیر آل سعود در پا تان یکی از مهمترین وظایف این رسانه ها بوده است.

آل سعود سعی دارد چهره افراطی خود را در پا تان تغییر داده و خود را اعتدال طلب نشان دهد. محمد بن زاید، ولیعهد امارات، امروز در جده با پادشاه عربستان دیدار کرد. صبح به وقت واشنگتن، دونالد ترامپ با ارسال توییت هایی تصمیم کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را برای قطع ‏رابطه با قطر ستوده بود‎. تبدیل شدن یک هتل لو به یک بازداشتگاه چیز معمولی نیست! اما نوامبر گذشته، زمانی که بسیاری از افراد سرشناس در عربستان سعودی به اتهام فساد دستگیر شدند، این هتل لو در ریاض به زندانی برای صدها شاهزاده، میلیاردر و مقامات بلندپایه تبدیل شد. مهر نوشت: پادشاه عربستان سعودی با امور خارجه ژاپن دیدار و درباره توسعه روابط دوجانبه گفتگو کرد. مهریه دختر پادشاه بحرینمهریه دختر پادشاه بحرین , مهریه ۳۰۰ میلیاردی دختر پادشاه بحرین، موجب شگفتیو حیرت مردم به ویژه در کشورهای عربی شده است.شبکه های اجتماعی ویدیوی مربوط به حمل و نقل “مهریه” اعطایی از سوی شاهزاده اماراتی شیخ زاید بن سلطان بن خلیفه بن زاید آل نهیان برای شیخه نوره دختر حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین را منتشر د. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در بحبوحه تنش های ایجاد شده در منطقه خلیج فارس، عربستان سعودی و متحدانش بیش از هر زمان دیگری برای عادی سازی روابطشان با آمادگی دارند. کل جنجال هیاهوی رسانه ای نمایشی چند روز عربستان علیه قططر فقط از 1 چیز ریشه دارد یواشکی قطر به ایران و همدلی پنهان و ناهمدلی محض با عربستان خبیث وحشی کینه توز و برای اینکه جلوی نزدیکتر شدن قطر به ایران و انشقاق تفرقه در جبهه کشورهای عرب خلیج گرفته شود عربستان به زهرچشم گرفتن هیاهوی رسانه ای و ترساندن قطر اقدام کرد تا با زهر چشم گرفتن از قطر تحکم و تسلط خود را برروی تمام کشورهای خلیج به عنوان یت محض قویمیت محض نشان دهد تا کویت عمان هم هوس چنین . محمد بن سلمان نه الان ولیعهد شد و نه چندی دیگر پادشاه عربستان خواهد شد! وی آن زمانی به این سمتها رسید که در داد سال گذشته در وت جانشین ولیعهد در سومین سفر خود به امریکا که در یاداشت دیگری به آن خواهم پرداخت در اتاق بیضی کاخ سفید که مخصوص ملاقات رئیس جمهور امریکا با سران کشورهاست با اوباما دیدار کرد، در مصاحبه با مطبوعات توضیح داد که دموکراسی قبیله ائی عربستان چ ه کار میکند و مسئولیت تهیه سند چشم انداز 2030 عربستان را بعهده گرفت و تلاش نمود با د. ایرنا نوشت: پس از چندین ماه تظاهرات مردمی، دادگاه عالی مصر روز گذشته (دوشنبه) توافق واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر را که طی آ ین سفر «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان به قاهره و در دیدار وی با «عبدالفاتح السیسی» رئیس جمهوری مصر انجام شد، ملغی اعلام کرد. ایرنا نوشت: ملک سلمان ، پادشاه عربستان سعودی طی دستوری شماری از مقامات این کشور را برکنار و افراد نزدیک و وفادار به خود را بر سر کار آورد که نشان از تلاش او برای حمایت و پشتیبانی از به قدرت رسیدن 'محمد بن سلمان' فرزند خود به عنوان جانشین پس از خود دارد. عربستان و امارات مسائل را در فوتبال دخ داده و مقابل ایران و قطر کینه ورزی می کنند. در حالی که چند روز قبل تماس تلفی میان دونالد ترامپ و ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی اولین نشانه های توسعه مناسبات میان این دو کشور را بروز داده بود اخیرا گفتگوی تلفنی میان وزرای دفاع دو کشور به خوبی نشان میدهد که عربستان و قرار است رویه ای جدید بعد از ت اوباما را در دستور کار خود قرار دهند.     رئیس جمهوری و پادشاه عربستان ضمن تاکید بر اجرای دقیق ، درباره ایجاد مناطق امن در و یمن توافق د. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهوری و پادشاه عربستان یک شنبه شب با یکدیگر تلفنی گفتگو د. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] خبرگزاری تی عربستان(واس) گزارش داد: "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان شامگاه یکشنبه از "محمود عباس" رییس کمیته اجرایی سازمان ‎بخش فلسطین در کاخ جده استقبال کرد.

در این دیدار دو طرف به بررسی اوضاع جاری در فلسطین و به ویژه غزه در سایه حملات اسراییل به این منطقه پرداختند.

گفتنی است "محمود عباس" رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی عصر روز یکشنبه وارد عربستان شد. قطع روابط دیپلماتیک با قطر به سردمداری سعودی ها، اتحاد میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس را به محک گذاشته است. در عین حال، ان منطقه ای خواهان برقرار دیالوگ بین طرفین منازعه شده اند. این اختلافات نه تنها به قطع روابط دیپلماتیک میان عربستان و قطر انجامیده بلکه در سایر کشورهای جهان عرب که عربستان با پول خود بر روی آنان نفوذ دارد نیز گسترش یافته است. عزل بن نایف از ولایت عهدی و جایگزینی بن سلمان با آن بیانگر شکل گیری نبرد جدیدی در قالب محور ترکی با اتحاد عربی در منطقه است. در حالی که هدف ترامپ از این اظهارات گستاخانه و تحقیرآمیز کشاندن سران این کشورها به نهایت پستی و دریوزگی است به گفته سخنگوی وی ملک سلمان پادشاه عربستان برای حفظ بقاء حکومتش پرداخت این هزینه گزاف را پذیرفت. رئیس جمهور جدید پس از تماس تلفنی با سران عربستان، مصر و امارات لحن خود را یکباره در قبال آنان تغییر داد و بار دیگر بر طبل دروغین تهدید ایران برای کشورهای منطقه کوبید.