وسیله شعبده بازیgoogle

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان از تردد ۲۶۰ هزار وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد. ایده، اصطلاحی است که در بحث های معماری زیاد به کار می رود و همین نکته، اهمیت آن را می نمایاند. در تمدن بشر، ایده، نقش بسیار مهم یا شاید بتوان گفت مهمترین نقش را ایفا کرده است. اگر به اطراف نگاهی کنیم، می بینیم که تمامی اشیاء زندگی ما در اصل براساس ایده هایی مشخص به وجود آمده اند.
پوستۀ چنگی که لوکوربوزیه در سال ۱۹۴۶ در یک ساحل یافته بود، به ایده ای برای یکی از مهمترین آثار معماری معاصر تبدیل شد: سقف کلیسای رونشان .
در هر حال نه تنها فرمهای طب. پروتز ح ون شنوایی یک وسیله الکترونیکی است که شنوائی نسبی برای افراد ناشنوا ایجاد می کند. این وسیله توسط جراحی در گوش داخلی کاشته می شود و توسط بخشی که در خارج گوش نصب می شود، فعال می شود. بر خلاف سمعک، این وسیله صداها را شفاف تر یا بلندتر نمی کند. در عوض این وسیله قسمت های آسیب دیده سیستم شنوائی را میان برزده و مستقیماً عصب شنوائی را تحریک می کند و به بیمارانی که آسیب شنوائی شدید دارند، اجازه شنیدن اصوات را می دهد. منبع:http://hashtooom. / بقیه در ادامه مطلب کپی باذکر منبع مجاز است سازه های ساخته شده با پانل سه بعدی(3d panel)، بعد از بتن پاشی روی دیوارها و بتن ریزی روی سقف به دلیل پیوستگی کامل سازه به صورت جعبه در آمده، به طوری که این گونه ساختمان ها را در گروه box type معرفی می کنند.
با توجه به اینکه سیستم پانل سه بعدی (3d panel)در واقع متشکل از دیوارها و سقف های بتنی عمود بر یکدیگر می باشد، لذا صلبیت جانبی آن در مقایسه با قاب های خمشی بسیار بالاتر میباشد.
در این سیستم پس از اجرای اسکلت ف ی یا بتن آرمه ابتدا سقف ها بر اساس نقشه های اجرائی مربوطه اجرا می گردند. سپس جهت اجرای دیوارها دستور العمل زیر اعمال می گردد:

1- پس از نصب پانل های سه بعدی (3d panel) در اسکلت ف ی یا بتنی لازم است که پانل ها به وسیله آرماتورهای تقویتی به فونداسیون متصل شود.
این آرماتورها که بسته به نوع پانل که معمولاً از آرماتور شماره 10 استفاده می شود، در فواصل 40cm از هم و تا ارتفاع 40cm تا 70cm از روی فونداسیون و بین شبکه مفتولی و عایق پلی استایرن قرار می گیرد.

همان طور که در شکل زیر نمایش داده شده است، در اسکلت های بتنی معمولاً قبل از بتن ریزی فونداسیون این میلگردها به صورت انتظار به شناژ متصل می شود و در غیر این صورت در فواصل قید شده به وسیله مته های صنعتی به عمق 15cm -10cm و در یک خط فونداسیون سوراخ و آرماتورها در داخل آن قرار میگیرد. اختصاصی از یاری فایل تحقیق خواندنی های جالب 41 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 42   تهیه کننده : حامد عطاراندبیر مربوطه : آقای عادلیدبیرستان زنده یاد صادقیکلاس 102فروردین 1385 لطیفه ------------------------------------ 2ضرب المثل ----------------------------- 13حکایت---------------------------------- 17کاریکلماتور----------------------------- 21شعبده بازی----------------------------- 29کاریکاتور ------------------------------ 37 - تو تبریز یه مار 90 متری پیدا . برای تشخیص نوع مار، فرستادن آزمایشگاه. بعد از دو هفته آزمایشگاه جواب داد: 90 متر شیلنگ آب ایرانی! - از یه ترکه میپرسن: چرا ترکها به «ق» میگن «گ»؟ ترکه می گه: اون گبلن گبلن ها، گدیم گدیما میگفتیم، حالا دیگه نمی گیم! - یه زن به شوهرش میگه: اگه میخوای که برای تولدم یه کادو ب ی، یه چیزی ب که به پ و پوستم بخوره! مرد میگه: از قبل فکر اونو ! زنه میگه: چی یدی؟ مرد میگه: نفتالین! - به ترکه میگن:خاصیت نوشابه را بگو. میگه: آب دارد گاز دارد ولی متاسفانه تلفن ندارد! - ترکه یک سکه میندازه هوا، شیر میاد، فرار میکنه! - ترکه میره ، میگه: آقای من دچار فراموشی شدم. ه میپرسه: چند وقته؟ ترکه یکم فکر میکنه، میگه: چی چند وقته؟! - اصفهانیه سوار تا ی میشه، آ مسیر به راننده میگه: حاج آقا کرایه ما چقدر شدس؟ یارو میگه: 50 تومن. اصفهانیه میگه: چه خبرس؟! اولندش که 40 تومن بیشتر نمیشه، بعدشم من 30تومن بیشتر ندارم، حالا فعلا این 20 تومنو بگیر... یارو پولو میگیره، میشمره میبینه 10 تومنه! - پرگاره قرص ا میخوره ، مستطیل میکشه! - ترکه می افته تو دره، game over میشه! - ترکه میخوره زمین،... هوا میره، نمیدونی تا کجا میره! - ترکه رو داشتن میبردن اتاق عمل، ازش میپرسن: همراه داری؟ میگه: آره، خاموشش ! - ترکه می خوره به ج ، میشینه حلش میکنه! - ترکه میره مکه. وقتی برمیگرده رفقاش میپرسن: تعریف کن چجوریا بود؟ ترکه میگه: ایلده باز خدا نبود، ملت همه تو حیاط ولو بودن! - آبادانیه میخواسته یک رفیق جدیدشو به باقی رفقا معرفی کنه، رو به رفقاش میکنه، میگه: بچه ها... قاسم. بعد رو به قاسم میکنه، میگه: قاسم جان... بچه ها! - به ترکه می گن: بچه کجایی؟ می گه: بچه usa! می گن: یعنی چی؟ می گه: یونجه زارهای سرسبز اردبیل!
با
تحقیق خواندنی های جالب 41 ص
محمدرضا مهماندار درباره برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران به ویژه تخلفاتی همچون مخدوش پلاک اظهار کرد: پلاک هویت یک وسیله نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت است و با توجه به اینکه یکی از ارکان مهم ترافیکی و عاملی برای شناسایی مالک وسیله نقلیه محسوب می شود هرگونه تغییر، دستکاری و نبود آن عواقب انتظامی و امنیتی در پی دارد. itisgoogle , فرید باقری علوم غریبه علوم غریبه به پنج قسمت تقسیم میشود: کیمیا: از شناخت گیاهان و جمادات و معدنیات و ف ات و خواص آنها بهم میرسد که خدای تعالی چنان قرار داده که اگر قطره بر ف ی چکد آنرا به ف دیگر تبدیل میکند به تحقیق رسیده که (اکی) گیاهی است که در ریگستان پیدا میشود برگ آن به شکل برگ اک است ولی فرقش آن است که اک شاخها دارد اگر برگ یا شاخش را بشکنند شیری بیرون اید ولی اکی یک شاخه است به قدر دو وجب از زمین بلند تر و به همان متصل است مثل برگهای اک و در ش تن شیر بیرون نیاید باید از بیخ کنده خشک کند سفوف باریک ساخته حفظ کند وقت وم یک طول قلع گداخته را به قدر یک ماش از آن سفوف بر آن ریزد به عون خداوند نقره گردد. لیمیا: آن علم طلسمات است که از کنوز اسرار به قلم اید و با آن دانسته میشود کیفیات تمزیج قوای فاعله عالیه به منفعلهء سافله تا از انجا حاصلی غریب بدست بیاید ودر این باب کتاب زیاد است و از این قبیل میتوان به کتب طلسم اسکندر و نقش سلیمانی و آفاق و . . . اشاره نمود. هیمیا : آن علم تسخیرات باشد که از معرفت به احوال سیارات سبعه از حیث تصرف آنها که فواعل علوی اند در قوابل سفلی اثر دارند و موضوع آن دعوات و خواتیم و بخورات آنها و تسخیر ات و عزائم جنیان و معرفت اقداح و منازل و افسونها و احراز است. سیمیا: اساس آن خیالات باشد که مخیله فعالیت دارد وجز احداث مثالات خیالیه حاصلی نیاورد و وجود خارجی ندارد بلکه کلیات وجود ذهنی است و در حرام است و جایگاهی ندارد. ریمیا : آن علم شعبده است که قوای جوهر ارضیه را با مزج به یکدیگر حاصل و اشکال تازه میدهد وکتاب بحرالعیون مشتهر به ابن حلاج مشتمل بر علم سیمیا و ریمیا است وحل المشکلات حاوی لیمیاو سرالمکتوم شامل هیمیا میباشد و کتاب اسرار قاسمی نیز خلاصه ای از این پنج علم را دارد. توضیح اینکه: با عنایت به اینکه بنده در هیچ کدام از موارد فوق تبحر و تخصصی ندارم ، هیچگونه اظهار نظری نکرده و فقط بنا به درخواست تعدادی از کاربران این مطلب را منتشر نموده ام. اولین بار نیست
که این غروب لعنتی غمگینت کرده است...
آ ین بار نیز نخواهد بود...

به کوری چشمش، اما
خون هم اگر از دیده ببارد
بیش از این خانه نشین مان نخواهد کرد.
کفش و کلاه از تو...
خنده به لب آوردنت از من.

برای کنف این غروب
و خنداندن تو حاضرم
در نور نئون های یک سینما
مثل چارلی چاپلین راه بروم
و به پاس لبخندت
هر بار که کلاه از سر برمی دارم
یک جفت کبوتر از ته آن
به سمت دست های تو پرواز کنند.
جوک های دست اولم را نیز
می گذارم برا ی آ شب
که به غیر از خنده های قشنگت پاداش دیگری هم داشته باشد.

اگر شعبده باز تردستی بودم
با یک جفت کفش کتانی
و یک کلاه حصیری
می توانستم برایت سراپا تابستان شوم
سر هر چهاراه
و کاری کنم که بر میز خال بازها
هر ورقی را که برگردانی
آس دل باشد
و هر تاسی که بریزی
جفت۵
حیف که زمین خوردن آدم
،حتا از نوع نظامی اش،
خنده دار نیست
با پوست موز رسیده ای٬
اگر خنده دار بود،
زیر چکمه های یک ژنرال چهار ستاره را
برایت هدف می گرفتم
و با طنین خنده ات می
چرت سربازان ایستگاه اتوبوس را. با این غروب بی سر و پا چه کارها که نمی توان کرد
سرش را گوش تا گوش
و شیک و قشنگ
هم با پنبه می توان برید
هم با خنده...
انتخاب اش با توست
که حی و حاضر
ایستاده ای دم در...
عباس صفاری
چه بسا شخص حریص بر امری از امور دنیا ، که بدان دست یافته و باعث نافرجامی و بدبختی او گردیده است ، و چه بسا ی که برای امری از امور آ ت کراهت داشته و بدان رسیده ، ولی به وسیله آن سعادتمند گردیده است .
بحارالانوار ، دار احیاء را العربی ، ج 75، ص (166) مشخصات ظاهری آفت : ●
۱) ه کامل :
این ه پروانه کوچکی است با دو جفت بال کم عرض به رنگ قهوه ای تا خا تری روشن که روی
بالهای جلوی نقطه های تیره دیده می شود. بال ها مخصوصاً بال زیری در کناره ها به دسته ای از موها ختم
۵۱ میلی متر است. ه دارای یک جفت شاخک نسبتاً - می شده است. عرض بال پروانه با بالهای باز ۴۱
بلند و کشیده است که معمولاً آنرا در امتداد شکم نگه می دارد، شکم در ه بالغ ماده متورم ولی در
ه نر باریک و کشیده و در انتها قدری پهن شده که . صاحب کواد کوپتر به پرواز در آمده در مرکز تهران شناسایی شده  و طی تحقیق و بررسی های اولیه صورت گرفته از سوی پلیس،صاحب وسیله پرنده اعلام کرد: پرواز این وسیله برای تصویر برداری جهت تهیه تیزر تبلیغاتی توسط یک شرکت سازی بوده که بررسی های تکمیلی درحال انجام است.   سپاس خدای را که به قدرت خود شب و روز آفرید و به توانایی خویش بینشان فرق گذاشت ( هر یک را از دیگری جدا ساخت ، شب را تاریک و روز را روشن گردانید ) و برای هر یک از آن دو ( نسبت به اوقات و اماکن ) پایان معین و مدت معلوم قرار داد برای بندگان در آنچه که آنها را به سبب آن روزی و با آن پرورششان می دهد هر یک از شب و روز را به همان اندازه ( کوتاهی و بلندی ) که از جانب او تعیین گردیده جای یکدیگر می گمارد و شب را برای ایشان آفرید تا از های رنج آور و دشواریهای خسته کن. اصفهان در دوره صفویه یکی از مراکز با اهمیت قالی بافی ایران بوده است. در آن زمان در این شهر تعدادی کارگاه قالی بافی سلطنتی شروع به کار نمودند که در آن ها برای سلاطین صفویه قالی بافی می شد. بعد از انقراض این سلسله به وسیله افاغنه به علت ناآرامی های موجود در ایران تعدادی از هنرمندان و از جمله قالی بافان از حرفه های خود دست کشیدند. در نتیجه هنر قالی بافی در آن رو به رکود رفت.

مرکز خدمات چاپ انواع کارت پرسنلی به وسیله خدمات بهتر انواع کارتها چاپ می شوند .تخصصی ترین مرکز تولید انواع کارت به وسیله پرینترهای جدید تر .طراح انواع پرسنلی های چاپ کارتها . 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بمب گرماسنج وسیله ایی برای اندازه گیری مقدار انرژی آزاد شده از سوختن نمونه های مورد نظر است برای استفاده از این وسیله است. نمونه ایی از ماده ی واکنش دهنده با وزن مشخص درون فنجانک بمب قرار داده شده و سپس با گاز ا یژن تحت فشار پر می شود. بمب در مقدار معینی آب که در یک مخزن عایق کاری شده قرار دارد، گذاشته می شود در این مرحله دمای آغازین یادداشت شده سپس با گرم سیستم افروزش که داخل نمونه قرار دارد واکنش سوختن آغازمی شود. گرمای حاصل از واکنش به وسیله گرماسنج و محتویات آن ( آب) جذب می شود و پس از پایان واکنش دمای نهایی یادداشت می شود. به این ترتیب گرمای جذب یا آزاد شده را به دست می آید. شنیده اید که : همسایه ات را دوست بدار و با دشمن خود دشمنى کن . اما من به شما میگویم دشمنان خود را دوست بدارید و براى انى که به شما آزار میرسانند دعا کنید . به این وسیله شما فرزندان پدر آسمانى خود خواهید شد ، چون او آفتاب خود را بر بدان و نیکان ی ان میتاباند و باران خود را بر درستکاران و بدکاران میباراند ، اگر فقط انى را دوست بدارید که شما را دوست دارند چه اجرى دارید ؟ اگر فقط به دوستان خود سلام کنید چه کار فوق العاده اى کرده اید ؟ مگر بى دینان همین . ایل من گرچه گرفتار سکوتی تو هنوز
وارث زاگرس و اسب و بلوطی تو هنوز

ایل من گر چه جوان بودی و پیرت د
سهم تو شاه شدن بود و ت د

ایل من گر چه غرور تو سیاووشی بود
سالها نام تو در کنج فراموشی بود

ایل من گرچه به یک عربده ل د
و ستم ها به تو و رستم ز د

ایل من گرچه به ترفند فریبت دادند
نام تحقیر به رفتار نجیبت دادند

ایل من گرچه درختان تو را دار زدند
و کلاغان به عقابان تو منقار زدند

ایل من گرچه رهاندند پلنگت را هم
وحشت آلود. سودان با ارسال پیامی به سازمان ملل به صورت رسمی با ترسیم مجدد مرزهای آبی مصر و عربستان مخالفت کرد و گفت در صورت ترسیم مجدد مرزهای آبی به وسیله ریاض و قاهره، به آن پایبند نخواهد بود. همزمان با سفر اشتری فرمانده نیروی انتظامی انواع کشفیات ،سلاح و ابزارآلات قاچاق در هنگ مرزی جکیگور سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان در معرض دید فرماندهان نیروی انتظامی،مرزبانی کشور،مردم و مسئولان محلی قرار گرفت. در میان این کشفیات، وسیله ای شبیه به منجیق دیده می شود که قاچاقچیان برای پرتاب بسته های از روی خط مرزی استفاده می د.
باقر (ع) پس از عمرى تلاش در میدان بندگى خدا و احیاى دین و ترویج ‏علم و خدمات اجتماعى به جامعه ى، در روز هفتم ماه ذو الحجه سال 114 (1) رحلت کرد.
در سال رحلت و شهادت آن حضرت آراى دیگرى نیز وجود دارد.دسته‏ اى از مورخان سال 117 (2) و بعضى سال 118 (3) و گروه اندکى سالهاى 116 (4) و 113 (5) و 115 (6) و 111 (7) را یاد کرده ‏اند، اما بیشترین منابع تاریخى سال 114 (8) را متذکر شده‏ اند.
منابع روایى و تاریخى علت وفات آن حضرت را مسمومیت دانسته‏ اند، مسمومیتى که دسته اى حکوم. روشهای جهت ی
۱) لانه مورچه ها : که خاکریز لانه آنها سمت جنوب را نشان میدهد. ۲) خورشید و اجسام : شئ بلندی را در زمین فرومیکنیم آ سایه ایجادشده را علامت می زنیم .
سپس ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دیگر مراجعه می کنیم دوباره آ سایه فعلی را علامت می زنیم .
دونقطه را به هم وصل می کنیم پشت خط میایستیم پای چپ را روی علامت سایه اول و پای راست را روی علامت سایه دوم می گذاریم .روبروی ما جهت شمال می شود.
۳) تنه درختان بریده شده : خطوط درخت رانگاه می کنیم هرجا که فاص. behrooz arabzadehبهروز عرب زاده دوستت دارم با هر زبان ساعت 4 گرجستان تفلیس رفت در ذهن مرد پاشید اتفاق تو در بامداد
و سنگت را برداشت به زد
نای مرد کش آمد حرف
سکوت , ش ت
شعری تازه شد مرد
و ظرافت نگفتنی که پیدا شد
(1)me shen mikhvar khar
گذشت سرگذشت شب
بامداد
و روز دیگر آمد
روزهای دیگر
بلند بلند سخاوت حرف
پشت گوشی که خوابت می برد
می خو دم دلتنگی هایت را
کنار مرمره
استانبول شعبده ای می شد از آن دسامبر
که عروس شب , کشیده ردای سفیدی بر تفلیس
آمدی که بگویمت
(2)seni seviyorum
چه بارانی شد آسمان
ز له ای شاید , بارش شوق
تهران را که به استانبول پل زده بودی
و دوستت دارم را
"" ی چنان میانه ام آرزوست ""
ساحل ما را نشست
نیمکت , آغوشی شد
ماهی ها به عشق لبخند
لب می گرفت عطش
پا گرفته بود دست
بال می زد پرواز
هر بامداد که از تو بر می خواست نفس
رویائی بود نام ات
منی از زیتون در کنارت
*** در مسکو تو را هزار بار مُردم
پای تصویری که از تو می شد شعر
و لب می گزید مرد , ترک بر می داشت اعتراف
(3)lipof maya ye tibe lublu
تو لای همه چیز پنهان بودی
در میدان سرخ
در سن پترزبورگ داخل کافه ای کنار پل
یا ساحلی که شب چراغ هایش تو را رژه می رفتند
***
غصه هایت را دانه به دانه در ترکمنستان شانه
آن شب کنار خزر
ترکمن باشی که مرا گریه کرده بود
شاید عید نوروزی بود در همین ها
شلاق موج می خورد بر ساحل
گرفته به دست دلم را زخم می شد
دهانم کف آمده بود
مضراب آرزو ش ته
خواستن ترانه ی در ازدحام زوزه ها
اما گرفته به دهن تو را
(4)men seni sevemen
** *
تهران تو را از من قاپید
اتوبان های شب را به بوی ات راندم
کنار ت بغل شدم پیاده رو ها را
خوابم گرفت کنار خیابان که تو خوابت به خانه رسیده بود
پا کشید از خودم ,نفس , که می کشید تو را
بود , نبودنی بشکل آزار
چند متر انطرف تر که زنگ می خورد دردت
بیمارستان و من و پیاده رو
خانه و تو و من ِ شبانه رو
تو از سد کرج بلند تر شدی
آغوش که در فضای کوه تخته سنگ شد
حلال نکرد ما را
ماسِ دست که در فضا معلق ماند
***
حالا کجای جهان بودم که دوستت نداشت
لای شب بوها
پنجره ها
چراغ ها
دریاها
میدان ها
پیاده رو ها
خیابان ها
در کنگره ی دلم در ایوان تو
من برای زندگی مرده بودم
در دنیا
در روزهای احساس
تو از کنار من می گذری
نشسته ام به انتظار
آمدی اگر
استانبول خوابت را تعبیر می کند
نشان ات می دهد مرا
ساحل
نیمکت
و شبی از همین شب ها به بوی دوستت دارم آغشته
و رویائی که ..........................
استانبول
2015ژانویه ی
(1) بزبان گرجی: دوستت دارم
(2) بزبان ترکی استانبولی: دوستت دارم
(3) بزبان روسی :عشق من دوستت دارم
(4) بزبان ترکمنی و ازبکی :دوستت دارم نشست قضایی دادگستری شیراز پرسش: آیا موتورسیکلتی که توسط متهمان کیف قاپ در جریان عملیات مجرمانه مورد استفاده قرار گرفته است و خودرویی که ان مسلح در زمان سرقت از آن استفاده کرده اند، قابل توقیف و ضبط است؟ وظیفه دادسرا در این خصوص چیست؟ پاسخ: الف) نظر اکثریت دادسرا تنها در صورتی می تواند چنین اموالی را توقیف کند که توقیف آنها برای انجام تحقیقات ضروری بوده یا ضبط نهایی اموال مجوز صریح قانونی داشته باشد. از آنجا که ضبط مال نوعی مجازات است و نیازم. توان همه رسانه هاى خبرى بر این امر استوار است که بر عینیت خبرهائى که انتشار مى دهند، بیفزایند و به این وسیله مخاطبان خود را جذب، جلب و محصور واقعیت هاى خبرى سازند. رقابت رسانه هاى خبری، مرزهاى متعارف را نوردیده و براى جلب مخاطبان افزونتر، در حیطه ملى و فراملى تصاویر را چون عناصرى جاندار و سخنگو به خدمت درآورده اند. قدرت جذب تصویر رویدادها و تصوی ردازی، از قالب ع و واژه فراتر رفته و اینکه هر رویداد خبری، بدون حضور فتوژورنالیست ها و دوربین هاى. نوعی دوچرخه جدید بزودی سریع ترین وسیله نقلیه ای خواهد بود که توسط انسان نیرودهی می شود.

مخترعان کانا مدعی اند سامانه جدید که از فیبر کربنی ساخته شده، می تواند با یک دوچرخه سوار به سرعت بیش از 140 کیلومتر در ساعت برسد.

کارآمدترین دوچرخه جهان eta نام دارد و به ی کامرون روبرتسون و تاد رایچرد از کانادا ساخته می شود. تیم علمی پیش تر بالگردها و هواپیمایی ساخته که با نیروی انسانی نیرودهی می شوند. اخبار,اخبار علمی,سریع ترین وسیله نقلیه با نیروی انسانی اللَّهُمَّ وَفِّرْ حَظِّی فِیهِ مِنَ النَّوَافِلِ وَ أَکْرِمْنِی فِیهِ بِإِحْضَارِ الْمَسَائِلِ وَ قَرِّبْ فِیهِ وَسِیلَتِی إِلَیْکَ مِنْ بَیْنِ الْوَسَائِلِ یَا مَنْ لا یَشْغَلُهُ إِلْحَاحُ الْمُلِحِّینَ خدایا بهره‏ام را در این ماه از مستحبات‏ فراوان کن،و مرا با تحقق درخواستها اکرام فرما،و از میان وسایل وسیله‏ام را به سویت نزدیک‏ کن،اى که پافشارى اصرارورزان مشغولش نسازد. آمریکن پرس شرکتی یی است که وسیله دم ی قهوه فوری را درست کرده است که مدعی است به اندازه قهوه اسپرسو طعم و رایحه دارد. در ویدیوهای طرز تهیه قهوه فوری که در تابناک دیده بودید در اکثر آنها آب داغ روی قهوه آسیاب شده ریخته می شود و سپس از عبور داده می شود ولی در آمریکن پرس این قهوه است که از آب عبور داده می شود. ویدیوی این وسیله جدید و روش دم قهوه با آمریکن پرس را با در تابناک ببینید. جنگ و زن اللَّهُمَّ وَفِّرْ حَظِّی فِیهِ مِنَ النَّوَافِلِ وَ أَکْرِمْنِی فِیهِ بِإِحْضَارِ الْمَسَائِلِ وَ قَرِّبْ فِیهِ وَسِیلَتِی إِلَیْکَ مِنْ بَیْنِ الْوَسَائِلِ یَا مَنْ لا یَشْغَلُهُ إِلْحَاحُ الْمُلِحِّینَ
خدایا بهره‏ام را در این ماه از مستحبات‏ فراوان کن،و مرا با تحقق درخواستها اکرام فرما،و از میان وسایل وسیله‏ام را به سویت نزدیک‏ کن،اى که پافشارى اصرارورزان مشغولش نسازد. مهدی در حدود 69 سال به گونه ای خاص با شیعیان ارتباط داشتند. در این مدت 4 نفر به عنوان نایب خاص با در ارتباط بودند و شیعیان می توانستند به وسیله ی آنها مسائل و مشکلات خود را به اطلاع برسانند اما پس از این دوره (غیبت کبری) شروع شد و رابطه مردم به طور کامل با قطع شد . خدای بزرگ به دستور داد که در خفا و غیبت زندگی کند و دلهای پاک را به سوی خود هدایت می کند. در بین مردم حضور دارد و هر سال در مراسم حج شرکت می کند ، بدون اینکه یز ایشان را بشناسد مهدی مردم را ی.  صاحب کواد کوپتر به پرواز در آمده در مرکز تهران شناسایی شده  و طی تحقیق و بررسی های اولیه صورت گرفته از سوی پلیس،صاحب وسیله پرنده اعلام کرد: پرواز این وسیله برای تصویر برداری جهت تهیه تیزر تبلیغاتی توسط یک شرکت سازی بوده که بررسی های تکمیلی درحال انجام است.  نایت اسکین علی النقی در نیمه ذی الحجه ۲۱۴ قمری در روستای صریا در مدینه به دنیا آمد. پدرش نهم شیعیان، ابوجعفر محمد قی الجواد بود. مادرش بنا به برخی منابع ام الفضل دختر المامون و بنا به برخی دیگر ام الولد بود که سمانه یا خوانده می شد که اص مغربی داشت، البته نام مادرش مدنب، حدیث و غزال هم ذکر شده است. روایت اخیر محتملتر است چون بنا به برخی تواریخ ازدواج محمد بن علی و ام الفضل در ۲۱۵ هجری رخ داد. کرامات روایات شیعه کرامات بسیاری را به علی بن محمد الهادی نسبت می دهد. تعداد این کرامات به ویژه برای علی النقی بیشتر از سایر ان شیعه ذکر شده است. به طور خاص او چنین توصیف شده که؛ دانش زبان های ایرانیان، اسلاوها، هندیان و نبطیان، علاوه بر از پیش دانستن طوفان ها و پیشگویی مرگ ها و دیگر رخدادها به او اعطا شده بود. گفته شده او متوکل را لعنت کرد و مرگ او را سه روز پس از این که خلیفه او را تحقیر کرده بود (با دستور دادن به او، به همراه هاشمیان و دیگر بزرگان، که از اسب پیاده شوند و جلوی او و فتح بن خاقان پیاده راه بروند) یا زندانی اش کرده بود پیش بینی کرده بود. در حضور متوکل، او با گذاشتن زنی که به دروغ می گفت زینب دختر حسین بن علی است در لانه شیر برای اثبات این که شیرها به بازماندگان علی آسیب نمی زنند، نقاب از چهره او برداشت. او شیری را که بر یک فرش نقش بسته بود زنده کرد و آنرا واداشت تا یک شعبده باز هندی را که به دستور متوکل، سعی کرد با حقه هایش به او بی احترامی کند ببلعد؛ مشتی ماسه و سنگ را برای یک پیرو فقیرش به طلا تبدیل کرد. دانش > پزشکی - ایسنا نوشت: گروهی از متخصصان کلمبیا موفق به طراحی یک وسیله جانبیِ تلفن هوشمند و ارزان قیمت شدند که ظرف 15 دقیقه قادر به تشخیص ایدز است. این وسیله جانبی تستی را انجام می دهد که تنها با استفاده از یک قطره خون از نوک انگشت می تواند همزمان نشانگرهای سه نوع بیماری عفونی را ظرف 15 دقیقه تشخیص دهد. «ساموئل کی. سا»، یار بیوپزشکی در دانشکده علوم کاربردی کلمبیا که س رستی این مطالعه را برعهده داشته می گوید: این وسیله اولین نمونه ای است که می تواند تمام عملکردهای مکانیکی، نوری و الکترونیکی لازم برای انجام یک تست خون در شرایط آزمایشگاهی را انجام دهد. این وسیله به دلیل آن که تمام انرژی مورد نیاز برای انجام آزمایش را از تلفن هوشمند دریافت می کند هیچ نیازی به منبع ذخیره انرژی ندارد. وسیله جدید قادر به تشخیص نشانگرهای سه نوع عفونت از جمله ایدز و دو نوع متفاوت از عفونت سیلفیس است. به گزارش ایسنا به نقل از خلیج تایمز، این ابزار جانبی به راحتی به یک تلفن هوشمند یا کامپیوتر وصل می شود و اکنون در روآندا تحت آزمایش های اولیه قرار دارد. روش ساخت کارت مایفر به وسیله خدمات بهتر .کاربردی تولید انواع کارت مغناطیسی مایفر به وسیله خدمات بهتر .کاربردی ترین روش چاپ کارت پی وی سی به خدمات کاربردی تر  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
این تجهیزات جهت نصب در شهربازی ها و جاهایی که می خواهند برای هر بازدید یا بازی مبلغی را دریافت کنند،مورد استفاده قرار می گیرد.بطوریکه در ابتدا به مشتریان کارتی تحویل داده شده که به میزان دلخواه مشتری توسط دستگاه شارژ می گردد که برای استفاده از هر وسیله بازی با کشیدن کارت از اعتبار کارت کم میشود.برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. گزارشات تائید نشده ای از یک شهر در نیجریه به وسیله «بوکوحرام» مخابره می شود. کیبورد برای سالیان سال رابط بین کاربر و رایانه بوده است ولی بهترین وسیله برای این کار نیست. شرکتهای مختلفی با فناوریهای مختلف سعی داشته اند تا وسیله ای جایگزین برای آن معرفی کنند تا سهولت بیشتری تایپ داشته باشد. از استفاده از فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تا استفاده از صوت به جای کیبورد جزو گزینه های جایگزین هستند. آیا این بدین معنی است که کیبورد از دور خارج خواهد شد و این فناوریها چگونه به جای آن استفاده خواهند شد؟ نویسندگان: حسین حسن پور آلاشتی، سوگل خسروی
دربارۀ هزار و یک شب و چهرۀ منفی زن در آن، جسته گریخته مقاله هایی نوشته شده است که در برخی از پژوهش ها گاه به صورت گذرا به این امر اشاره شده و یا بعضی علل مورد بررسی قرار گرفته است. نغمه ثمینی در کتاب عشق و شعبده، به ریشه های هندی، ایرانی و عربی این طرز تفکر اشاره می کند. جلال ستاری در کتاب افسون شهرزاد به بررسی علل این نگاه منفی نسبت به زن پرداخته است. و پروفسور فرهت قائم مقامی در کتاب یا اسارت زن، به . گاز مصرفی وسائل گاز سوز از دو منبع تأمین می شود . الف- گاز مایع - گاز قابل اشتعال را با فشار بداخل کپسول هدایت می کنند ودر اثر این فشار و کاهش حرارت، گاز به ح مایع در می آید. تقریبا" نیمی از کپسول را گاز مایع نموده و نیم دیگر بصورت گاز می باشد. هنگامی که شیر گاز کپسول را باز می کنید گاز از روی سطح مایع خارج می شود و بتدریج مایع داخل کپسول تبدیل به گاز می گردد. ب- گاز طبیعی - که همان گاز موجود در شبکه گاز رسانی شهری است.این گاز مخلوطی است از گازهای هیدروکربن وغیر هیدروکربن که بطور طبیعی بوجود آمده واغلب همراه با نفت در خلل و فرج لایه های زیر زمینی یافت می شود . گازهای تشکیل دهنده گاز طبیعی عبارتند از حدود 86 در صد متان 10 در صد اتان و بقیه آن گازهای دیگر . گاز بدست آمده از چاه را پس از عملیاتی که روی آن انجام می دهند به داخل لوله ها پمپاژ می کنند. وسایلی که با گاز مایع یا گاز طبیعی کار می کنند تفاوت چندانی با هم ندارند. تنها تفاوت آن ها در نازل (اوریفیس ) و یا به گفته تعمیرکاران ژیگلور می باشد. اوریفیس چیست ؟ نازل را می توان آ ین قطعه متصله از مسیر هدایت گاز از کپسول یا شبکه تا محل سوخت دانست.جنس نازل معمولا" از آلیاژ برنج است که سوراخ ریزی با قطر استاندارد برای وسیله مورد نظر در آن ایجاد شده است . نازل بعد از شیر کنترل ها قرار می گیرد و گاز را به داخل محفظه مخلوط گاز و هوا تزریق می کند . اندازه قطر سوراخ نازل ها با توجه به چگالی گاز منطقه و نوع وسیله گاز سوز (از نظر مقدار مصرف) تعیین می گردد. چون فشار گاز طبیعی (گازشبکه ) نسبت به فشار گاز کپسول های محتوی گاز مایع کمتر است لذا قطر سوراخ نازل را بیشتر می گیرند.لازم به تذکر است که در هنگام تبدیل وسیله گاز سوزی که با گاز کپسول کار می کرده به گاز شهری باید سوراخ نازل را با مته گشادتر کرد و یا باید نازل ها را با نازل های مخصوص گاز شهری تعویض نمود. چنانچه اوریفیس دستگاه قابل تنظیم باشد مهره اوریفیس را باید آنقدر باز نمود تا شعله مناسبی ایجاد گردد.تقریبا"سوراخ نازل های گاز شهری نسبت به گاز مایع حدود 7 /1 تا 2 برابر بزرگتر است. رگولاتور چیست ؟ رگولاتور که بر روی قسمت وجی شیر کپسول های گاز قرار می گیرد وظیفه دارد که وج گاز از کپسول را بطور یکنواخت و با فشاری ی ان تنظیم نماید. فشار گاز کپسولی که تازه مورد استفاده قرار می گیرد با فشار گاز کپسولی که چندی است از آن استفاده می شود ی ان نیست ورگولاتور می تواند این فشار را تعدیل نماید. شکل ظاهری رگولاتور ها تفاوت دارد اما اصول کارشان ی ان است . این وسیله به کمک یک صفحه لاستیکی (دیافراگم) که در پشت آن یک فنر قرار دارد و یک پیچ کنترل در پشت فنر ، دائما" فشار گاز وجی را کنترل می کند بر روی بعضی از رگولاتور های فشار قوی که قابل تنظیم هستند فشار سنج نیز نصب شده است .تا فشار موجود قابل مشاهده باشد. در شکل زیر چند نمونه رگولاتور را ملاحظه می کنید. پایان از نظر اثرگذاری بر سه قسم است: ۱- بی اثر: هایی که مهر باطل بر روی آنها نقش می بندد. ی که خود گزار هم به ان اعتقاد ندارد و آن را به عنوان وظیفه انجام نمی دهد.مانند ی که به جهت دیدن دیگران خوانده میشود. ۲- با اثر کم یا متوسط:عمده ی ها اینگونه است هایی که بدون خشوع و خضوع بدون مراعات شرایط بدون رعایت آداب زندگی و عرفانی خوانده می شود. ۳- بر اثر: های ن که به وسیله ی انسان های خالص اقامه می شود. این بهترین وسیله برای قرب به خدا جامعترین مظهر عبودیت و بندگی . طراحی کافه رستوران به وسیله عناصر هندسی طراحی کافه رستوران به وسیله عناصر هندسی

کانسپت طراحی این رستوران، با توجه اشکال و الگوهای متمایز شش گوش نامنظم به وجود آمده است. طراح با استفاده از محورهای یک بخش خصوصی در درون رستوران، المان های موجود را به وجود آورده است. البته فرم این پوسته تا حدودی از ح ساختارشکن به مینیمال و چندوجهی تغییر شکل داده است. ایده وی برای خلق این الگوها بازی با اشکال و الگوهای ریاضی بوده تا بتواند کار در یک تناسب و مقیاس هندسی منطقی شکل بگیرد. متریال این المان ها از چوب بلط و تیره است تا علاوه بر زیبایی و آرامش بخش بودن، نیاز کمتر به رسیدگی دارد و دیرتر پوسیده می شود.


طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی چنین الگویی از مواد گرم/ سرد در جهت رسیدن به تعادل حسی و روحی صورت گرفته است. وی با الهام از یک الگوی لانه زنبوری و اشکال هندسی (ترکیب مثلث متساوی الاضلاع و شش ضلعی منتظم) حس قوی و منظم را با توجه به ساختار اشکال موجود در طبیعت ایجاد شده است. یکی از نمونه کارهای بزرگ به عنوان الهام برای این طرح ساده، کارهای آنتونیو گائودی بوده است.

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

طراحی کافی شاپ، کافی شاپ قهوه ای ، کافه رستوران ، کاف رستوران با مبلمان زیبا

جستجوهای اتفاقی