وزارت خارجه سلیمانی در عراق است نمی دانیم چرا آنجا بسر می برد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد توافقنامه لغو صدور ویزا با ایران در سطح بالای آمادگی قرار دارد سخنگوی وزارت امور خارجه از مخالفت وزارت امور خارجه با سفر تیم کشتی آزاد برای شرکت در رقابت های جام جهانی کشتی در ایران خبر داد. وزارت امور خارجه به اظهارات یک مجلس واکنش نشان داد. ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه ‏روز به شهروندان یی درباره ‏‏'تهدید فزاینده گروه های تروریستی در ترکیه' و ‏سفر به آن کشور هشدار داد.‏ باید بزودی شاهد زوال تروریسم در منطقه بویژه و عراق باشیم. مهر نوشت: وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه ای به حملات تروریستی به مجلس شورای ی و حرم (ره) واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد. سخنگوی وزارت خارجه در کنفرانس خبری روز چهارشنبه به سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران واکنش نشان داد. متن پنجمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه که تقدیم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ی شد، منتشر شد. سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن تکذیب خبر احضار سرکنسول ایران در اربیل، درباره همه پرسی در اقلیم کردستان گفت:هر اقدامی که مغایر با ثبات، امنیت و تمامیت ارضی عراق باشد را نا به جا و غلط می دانیم. خانه ملت نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آ ین گزارش وزارت خارجه از اجرای مفصل تر است و به چالش ها و موانع پیش روی توافق هسته ای نیز اشاره دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: گزارش های مذهبی وزارت خارجه درباره ایران ،… قاسمی درباره جرم امنیتی یکی از کارکنان وزارت خارجه گفت که وی در سال ۹۴ بازداشت و در اوایل ۹۵ محکوم و اوا همان سال در دادگاه تجدیدنظر از تخفیف برخوردار شد و در حال گذراندن دوران محکومیت است. سخنگوی وزارت خارجه ایران کنفرانس خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه را برگزار کرد. در پی حادثه تروریستی چهارشنبه شب در نقطه مرزی میرجاوه که شهادت ۹ تن از مرزبانان کشورمان را به دنبال داشت، سفیر پا تان در تهران به وزارت امور خارجه فراخوانده شد. سخنگوی وزارت خارجه گفت: حامیان و مروجان ترور و خشونت و توجیه گران وابسته و مفسران سرس آنان نمی توانند با لفاظی های دروغین، نقش مستقیم خود در پشتیبانی از تروریست های ضد ایرانی را پنهان کنند. وزارت امور خارجه پا تان از سازمان ملل متحد به خاطر تحریم گروه این کشور قدردانی کرد. وزارت امور خارجه روسیه از اتباع این کشور خواست تا در سفر به سرزمین های ی محتاط باشند. روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد: ید خودروهای لو قاچاق توسط این وزارتخانه کذب است و به هیچ وجه صحت ندارد. سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: ورود و حضور نیروهای یی در منطقه از ابتدا اقدامی اشتباه و تنش زا بوده است. امور خارجه عراق بر مخالفت قاطعانه کشورش با عملیات نظامی ترکیه در خاک این کشور تاکید کرد و خواهان وج نیروهای ترکیه از شهر بعشیقه در شمال عراق شد. سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تبریک ش ت سنگین در موصل خواستار تداوم مبارزه جمعی برای خشکاندن ریشه های فکری و تامین مالی تروریسم شد. سخنگوی وزارت امور خارجه، در مورد جرم امنیتی یکی از کارکنان این وزارتخانه که عصر روز یکشنبه (۲۰ آبان) سخنگوی قوه قضائیه در نشست با رسانه ها آن را مطرح کرد، توضیحاتی را ارائه داد. «جنیفر ی» سخنگوی اسبق وزارت خارجه که مدتی مدیر ارتباطات کاخ سفید در ت باراک اوباما هم بوده، به مناسبت دو سالگی ، یادداشت منتشر کرده است. همشهری آنلاین: در آستانه فرا رسیدن سال نو و آغاز تعطیلات نوروزی وزارت خارجه اقدام به ارائه برخی توصیه های مسافرتی به هموطنانی کرد که قصد سفر به خارج از کشور را دارند. به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری النشره، یکی از مسئولان وزارت دفاع عراق برخی گزارش ها درباره حضور نظامیان ایرانی را در عراق تکذیب کرد.
"قیس الربیعی" از مسئولان وزارت دفاع عراق در این خصوص اعلام کرد هیچ نیروی نظامی ایران در درگیری های استان صلاح الدین وجود ندارد. وی افزود: نیروهای شرکت کننده در درگیری های تکریت متشکل از عراق و نیروهای مردمی است و هیچ نظامی ایرانی وجود ندارد. سخنگوی وزارت خارجه ایران به اظهارات اخیر خارجه واکنش نشان داد. سلیمانی در ترکیه سلیمانی در ترکیه , قاسم سلیمانی هم اکنون در منطقه مرزی بین ترکیه، عراق و در شمال غرب استان نینوا در حال هدایت نیروهای شیعه حشد الشعبی عراق است.
وب سایت شبکه خبری سی ان ان ترک در خبری مدعی حضور قاسم سلیمانی در کنار نیروهای شیعه “حشد الشعبی” عراقی در مرز عراق و شد.
این وب سایت خبری با انتشار دو ع جدید مدعی شد این تصاویر متعلق به قاسم سلیمانیو طی روزهای اخیر در مرز عراق و و در کنار نیروهای حشد الشعبی گرفته شده است. 

جستجوهای اتفاقی