وزارت خارجه سلیمانی در عراق است نمی دانیم چرا آنجا بسر می برد

مراسم تجلیل و تکریم از بازنشستگان وزارت امور خارجه با حضور محمد جواد ظریف و تعدادی از معاونین و مدیران و جمع بزرگی از بازنشستگان و پیش وتان دستگاه سیاست خارجی از جمله خانواده های معظم و جانبازان وزارت امور خارجه برگزار شد. سخنگوی وزارت خارجه عراق در واکنش به سخنان مولود چاوش اوغلو خارجه ترکیه ضد ایران آن را غیر عقلانی دانست. نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد کارکنان وزارت خارجه نگران آینده سیاست خارجی این کشور هستند. رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه مدال آوری کمان داران ایران را تبریک گفت. وزارت امور خارجه به اظهارات یک مجلس واکنش نشان داد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صفحه توئیتری وزارت خارجه حادثه سقوط هواپیما در ایران را تسلیت گفت. جان کری، خارجه بعد از چهار سال این سمت را ترک کرد و با کارکنان وزارت خارجه خداحافظی کرد. وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد، تصمیم کردهای عراق برای برگزاری همه پرسی در مورد استقلال اقلیم کردستان "اشتباهی فاجعه آمیز" است.
سخنگوی وزارت خارجه ضمن رد ادعاهای واهی خارجه عربستان درباره کمکهای نظامی ایران به مبارزان یمنی… رئیس دفتر ی گفت: و اسراییل نقشه کشیده بودند که در اقلیم کردستان عراق دوم درست کنند و این شرم آور است که پرچم را در آنجا ب ا د ولی هدایت های ی و فداکاری های سلیمانی نقشه هایشان را برهم ریخت و بدون اینکه خون از دماغ ی بیاید کرکوک آزاد شد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی دقایقی پیش به خبرنگاران موضع وزارت خارجه درباره را اعلام کرد. واکنش وزارت امور خارجه ایران د ر برابر تصمیم ترامپ نسبت به منع ورود اتباع برخی کشورها از جمله ایران، از د و نظر قابل نقد است. البته خوشبختانه با صد ور حکم توقف اجرای این د ستور از سوی یک قاضی د اد گاه فد رال، زمینه برای بازگشت وزارت امور خارجه از تصمیم پیشین فراهم شد و این بازگشت نیز انجام شد. خارجه قطر با نخست عراق دیدار و در مورد جنگ با ، روابط دوجانبه و اوضاع منطقه گفتگو کرد. ایسنا نوشت: وزارت امور خارجه بعد از ۴۵ روز سکوت نخستین کنفرانس خبری خود را در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ برگزار کرده و به گمانه زنی ها درخصوص اینکه به حاشیه رانده شده پایان داد. فرمانده کل پاسداران با تأکید بر ی ان بودن جهت گیری دیپلماتیک و دفاعی ایران، خطاب به رئیس جمهوری گفت: «آقای ترامپ مطمئن باشند که ما با وزارت امور خارجه و ت مان یک دل هستیم. تحویل ۴ دستگاه مرسدس کلاس s به وزارت خارجه
بخش تشریفات وزارت امور خارجه، چند دستگاه مرسدس بنز کلاس s که به نظر می‌رسد از نوع s400 هیبرید هستند، در ناوگان خود دارد که بنا به توضیح این نهاد، سال‌ها قبل یداری شده‌اند. وزارت امور خارجه ایران به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد. معاون اول رئیس جمهور عراق اعلام کرد که اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه علیه «ابو مهدی ال » معاون الحشد الشعبی باعث تضعیف روابط بغداد و واشنگتن می‎شود. رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت خارجه اعلام کرد: نرخ روادید جمهوری عراق رسما و به طور کامل برای ایرانیان از وابستگی به دلار خارج شد و از این پس مبنای ارزشگذاری آن ریال ایران خواهد بود. خبرگزاری ایسنا: وزارت خارجه ایران، اظهارات خارجه ترکیه در اجلاس امنیتی مونیخ را غیرسازنده اعلام کرد. سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان غیرسازنده امور خارجه ترکیه ... سخنگوی وزارت امورخارجه با تایید پیگیری دستگاه دیپلماسی برای یافتن و بازگرداندن دکل ها و پول های گم شده ایران در سراسر جهان گفت: پرونده های بسیاری در وزارت خارجه درحال پیگیری است. امور خارجه فرانسه بررسی بازسازی عراق و تضمین ثبات این کشور پس از ش ت را محور اصلی سفر امروز خود به عراق عنوان کرد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد لازم است دوستان یی دوباره از اول مفاد را بخوانند. سخنگوی وزارت خارجه می گوید: اطلاعی از سرنوشت لوینسون نداریم و کمک های گذشته ایران بر اساس ملاحظات انسانی بوده است. روابط عمومی وزارت خارجه در اطلاعیه ای در پاسخ به نکات مطرح شده از سوی برخی نامزدهای ریاست جمهوری و ستادهای آنها، مواردی را اعلام کرد. منابع یی می گویند با کاهش بودجه وزارت خارجه از سوی دونالد ترامپ، خارجه این کشور درصدد حذف 2300 منصب و پُست شغلی در وزارتخانه تحت امرش است. جی پی بینگ عضو کمیته م ی سیاست خارجه کشور چین و معاون سابق وزارت امور خارجه چین صبح روز یکشنبه 26 فروردین ماه با علی اکبر ولایتی، مشاور ی در امور بین الملل دیدار کرد. چرا وزارت خارجه سفیر فرانسه را احضار نکرد؟
ظریف و خارجه فرانسه درحالی که ظریف در فرانسه به سر می برد منافقین در پاریس گردهمایی برگزار د، اما چرا وزارت خارجه در مقابل این عمل فرانسوی ها از کمترین واکنش دیپلماتیک مرسوم هم خودداری کرد؟ وزارت خارجه روسیه اعلام کرد حملات اخیر ترکیه در و عراق قابل قبول نبوده و باعث افزایش تنش ها شده است. همشهری آنلاین: «قاسم سلیمانی» به اقلیم کردستان عراق سفر کرد؛ پایگاه خبری «سوئیس اینفو» از سفر فرمانده قدس ایران، به کردستان عراق خبر داد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می گوید هیات نظارت بر اجرای اقدامات متقابل و متناسب را برای تأمین منافع ملی کشور با قاطعیت اتخاذ خواهد کرد. وزارت امور خارجه ترکیه در پی اظهارات بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان واکنش تند و سخیفی نشان داد. سخنگوی وزارت خارجه صبح امروز در میان خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد. وزارت خارجه منطقه کردستان عراق سرکنسول ایران در اربیل را احضار کرده است. ایسنا نوشت: وزارت دفاع اعلام کرد که قصد ندارد به زودی نیروهایش را از عراق خارج کند. این در حالی است که روز دوشنبه سخنگوی ت عراق اعلام کرده بود در حال کاهش شمار نظامیانش در عراق است. یک پارلمان عراق فاش کرد که خارجه در سفر اخیرش به کویت، به نخست عراق گفته که باید «دستان ایران» در کشورش را قطع کند. وزارت خارجه عراق تاکید کرد که دخ ها و اقدامات شتاب زده بر تلاش های صورت گرفته برای مبارزه با تروریسم تاثیر می گذارد. سحر نوروز زاده پیش از این سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه بود. وی ارشدترین مقام ایرانی امریکایی در ت اوباما به شمار می بود. سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ادعاهای درباره وضعیت در کشورهای دیگر را غیرمشروع خواند. سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم انفجارهای تروریستی پاراچنار پا تان، با خانواده قربانیان و ت و ملت پا تان ابراز همدردی کرد.