ورود سامانه بارشی از عصر امروز به کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از حوالی ظهر امروز این سامانه وارد استان شده و شهرستان های پار س آباد، بیله سوار و گرمی را تحت تأثیر قرار خواهد داد. همشهری آنلاین: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی استان های پر بارش را در آ هفته اعلام کرد و از تداوم فعالیت سامانه بارشی تا اوایل هفته آینده خبر داد. آ ین داده ها و نقشه های هواشناسی نشان می دهد از پنجشنبه (فردا) با آغاز فعالیت سامانه بارشی در غرب کشور، گستره بارش ها شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی و بخش هایی از جنوب… مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از ورود موج بارشی جدید در ساعتهای آتی خبرداد و گفت: این موج بارشی اوا وقت امروز از شمال غرب وارد کشور خواهد شد و تا روز پنجشنبه مهمان کشورمان است. سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه ای با اشاره به فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور آبگرفتگی معابرعمومی و احتمال سیل شدن رودخانه ها و مسیلها و همچنین لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش… کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی از غرب وارد کشورمان شده است، گفت: این سامانه بارشی که پیامدی جز بارش باران، وزش باد، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات را ندارد، فردا شنبه اکثر نقاط کشور را در برمی گیرد. همشهری آنلاین: هوای مناطق غرب و شمال غرب کشور با ورود سامانه بارشی از اواسط روز بارانی همراه با رعد و برق پیش بینی می رود که در ارتفاعات به شکل بارش برف خواهد بود. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی برف و باران طی امروز به کشور گفت: فردا ( ۲۴ بهمن ماه) در نیمه جنوبی و شرقی کشور و در روز چهارشنبه در غالب مناطق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود. مدیر کل هواشناسی خوزستان از ورود سامانه بارشی جدید و پربار از پنجشنبه سوم فروردین ماه 96 به استان خبر داد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: به علت بارش نزولات جوی شاهد کاهش 10 درصدی مسافران و گردشگران نوروزی به استان بودیم. وزارت دفاع روسیه ۴ سامانه اس-۴۰۰ جدید را از طریق پایگاه‏های حمیمیم و طرطوس وارد خاک کرد. اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد با فعالیت سامانه بارشی از اوا امشب و طی روزهای شنبه و یکشنبه، بارش و برف در سطح استان پیش بینی می شود. تسنیم/   امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه‌ روز آینده کشور اظهار کرد: موجی بارشی امروز از نواحی غرب وارد کشور خواهد شد و طی ساعتهای آینده برخی از مناطق غربی، مرکزی و شمال شرق را در بر می‌گیرد. وی ادامه داد: این سامانه بارشی باعث بارشهای پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد موقتی در شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی خواهد شد؛ این موج بارشی رفته رفته در اوا وقت چهارشنبه از شرق کشور خارج خواهد شد. این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی امروز و فردا وزش باد نسبتاً شدید در جنوب تهران، جنوب سمنان، قم، مرکزی، شمال اصفهان و اسان رضوی پیش‌بینی می‌شود که پدیده گردوخاک را به‌دنبال خواهد داشت. نقشینه از ورود سامانه بارشی جدیدی در اوا وقت روز پنجشنبه خبر داد و گفت: سامانه جدید بارشی از غرب کشور ....

شرح خبر امروز ضمن کاهش شدت فعالیت سامانه، بارش در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت. مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در اوا وقت امروز موج بارشی وارد کشور می شود، گفت: رشد ابر، وزش باد و بارش باران از جمله پیامدهای این سامانه بارشی است؛ تا پایان هفته نیز نیمه شمالی کشور با موج های خفیف بارشی مواجه می شوند. تسنیم نوشت:مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از ورود موج بارشی جدید در ساعتهای آتی خبرداد و گفت: این موج بارشی اوا وقت امروز از شمال غرب وارد کشور خواهد شد و تا روز پنجشنبه مهمان کشورمان است. کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا بعدازظهر با ورود سامانه جدید بارشی شاهد بارش برف و باران در کشور خواهیم بود. کارشناس اداره کل هواشناسی زنجان گفت: سامانه بارشی جدید اوا وقت امروز از استان خارج می شود. کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: سامانه بارشی جدیدی از فردا (پنجشنبه) از نوار غربی وارد کشور می شود که در استان بارش هایی بصورت پراکنده را در پی دارد. ایسنا نوشت: مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در ای تهران، کرج، اراک و مشهد از فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور خبر داد. مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه جوی نسبتاً آرام در ۲۴ ساعت آینده در کشور حکمفرما خواهد بود، گفت: سامانه بارشی جدید با بارشهای پراکنده باران از عصر یکشنبه غرب و شمال غرب را در برمی گیرد. ظهر امروز، بمناسبت دهه فجر با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ،فرماندار بویراحمد، بویراحمد در مجلس شورای ی،جمعی از مدیران استانی ،شهرستانی ، تعدادی از پروژه های عمرانی شهرستان بویراحمد افتتاح شد . کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان از ورود سامانه کم فشار جنوبی بارشی از فردا به استان خبر داد. کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بارش های اخیر تا ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز در گردنه ی بیژن شهرستان دنا ۴۰ سانتیمتر برف بارید. کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد که تا روز تداوم خواهد یافت.

فریبا گودرزی در گفت وگو با خبرگزاری آنا با اعلام این خبر، افزود: امروز (یکشنبه) به طور موقت از میزان بارش ها در سواحل دریای خزر کاسته می شود و دمای هوا در این مناطق افزایش می یابد.

وی افزود: امروز همچنین در بخش هایی از شمال غرب کشور رگبار پراکنده همراه با رعد و برق موقت پیش بینی شده است و از روز دو شنبه سامانه بارشی فعالی از سمت شمال غرب، وارد کش. از نظر سطح مشارکت استانی، مشمولان استان ایلام با ۸۸ درصد، استان کهگیلویه و بویراحمد با ۸۵ درصد و استان لرستان با ۸۳ درصد بالاترین مشارکت در سامانه سهام عد را داشته اند. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از راه اندازی سامانه تله متری و تله کنترل در ۵ شهر استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، از ادامه بارش برف در پایتخت خبر داد. نقشه ها و مدل های هواشناسی نشاندهنده تقویت وگسترش سامانه ناپایدار بارشی بر روی استان می باشد. میزان نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار فعالیت سامانه بارشی در شهر های جنوبی و جنوب غربی کشور خبر داد. کارشناس هواشناسی از پایداری سامانه بارشی تا اوایل هفته خبر داد. براساس آ ین نقشه های هواشناسی، امروز با ورود سامانه بارشی برای مناطق جنوب غرب کشور بارش پراکنده، افزایش ابر و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می شود. از اوایل وقت روز پنج شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت جنوب وارد کشور شده و روز پنج شنبه در بخش هایی از جنوب غرب، جنوب، جنوب شرق و ای از نقاط مرکز کشور فعال خواهد بود. تحلیل آ ین داده های هواشناسی از افزایش سرعت وزش باد در شرق و جنوب شرق کشور از بعدازظهر و ورود سامانه بارشی تازه از فردا خبر می دهد. کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی امشب و فردا شاهد بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور هستیم. هشدار در مورد وقوع سیل در روز ۱۳ فروردین • ای سی ان ان     هشدار در مورد وقوع سیل در روز ۱۳ فروردین • ای سی ان ان رکنا: معصومه احمدی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همچنان موجی که از چند روز قبل در کشور فعال شده بود در حال بارش در شرق کشور است. این سامانه امروز در بیرجند فعال خواهد بود. وی ادامه داد: سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب کشور در حال ورود به کشور است که شاهد بارش در استان های آذربایجان غربی و شرقی خواهیم بود. همچنین با گذشت زمان . سامانه حمل و نقل "خوش" قم ( خدمات ویژه شهروندی ) اولین سامانه مجاز موبایل تا ی، با مجوز از سازمان تا یرانی شهرداری در استان قم امروز رسما آغاز به کار کرد. اداره کل هواشناسی خوزستان وقوع رگبار و آبگرفتگی معابر و احتمال گرد و غبار از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده پیش بینی کرد و هشدار داد. رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد گفت: با ورود دو سامانه بارشی به غرب کشور ، بارش باران و رعد و برق آذربایجان غربی را فرا می گیرد. دورباش دیلیغفور محمدپور روز در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این دو سامانه که شامل یک سامانه مدیترانه ای و یک سامانه با منشاء دریای سیاه است ، از روز چهارشنبه این منطقه را فرا گرفته و موجب آغاز بارندگی ها می شود. مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی فعالی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده تا روز دوشنبه در بخش های غربی، مرکزی و شرق باقی می ماند، گفت: به محض وج این سامانه از شرق کشور، سامانه جدیدی از غرب وارد می شود.