واکنش وزارت خارجه به تحریم سیف این موضوع نشان می دهد اه از وج از محقق نشده

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات تهدیدآمیز خارجه فرانسه در آستانه سفر به ایران گفت: افکار عمومی هم می دانند که دوره تحریم و تهدید، مدت هاست گذشته. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نسبت به اظهارات رجب طیب اردوغان درباره قدس شریف و مسجد الاقصی، واکنش تندی نشان داد. سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: عربستان با وجود دارا بودن پرونده ای حجیم و قطور از ترویج ترور و خشونت و ، این روزها در توهمی آشکار به عنوان دروازه بان جهان به طرز شرم آوری برای حضور فعال ایران در جامعه جهانی نیز شرط تعیین می کنند. خارجه بحرین در ادامه لفاظی علیه ایران، این بار به سخنان « » رئیس جمهور کشورمان در خصوص صادرات نفت ایران واکنش نشان داد. خارجه سابق در پیامی در توئیتر به انتقاد ترامپ و خارجه اش درباره دیدار با امور خارجه ایران واکنش نشان داد. سخنگوی ت در نشست خبری با خبرنگاران به اظهارات تهدیدآمیز و خصمانه روز گذشته امور خارجه واکنش نشان داد. معاون سابق عربی آفریقایی وزارت خارجه به استعفای نخست لبنان واکنش نشان داد. سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه درباره عملیات ترکیه در عفرین واکنش نشان داد. چهار کشور عربی تحریم‎کننده قطر به اظهارات اخیر خارجه این کشور در نشست شورای سازمان ملل در ژنو واکنش نشان دادند. همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه گفت: دیپلماسی وهم آلود و مبتنی بر دروغ مقام سعودی تا آنجا پیش رفته که خود یکی از اداره کنندگان اصلی جنگ علیه یمن و مظهر ترور و وحشت در و بحرین است، در یک «بی ربط گویی» دیگر کشورها را به حمایت از تروریسم متهم می کند. روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد: ید خودروهای لو قاچاق توسط این وزارتخانه کذب است و به هیچ وجه صحت ندارد. خبرگزاری صدا و سیما نوشت: به شدت ادعاهای ویژه دبیرکل سازمان ملل در مبنی بر اینکه ت مسئول عدم پیشرفت در دور اخیر مذاکرات ژنو است، محکوم کرد. وزارت خارجه عراق در بیانیه ای به سخنان خارجه ترکیه علیه ایران مبنی بر دخ این کشور در عراق واکنش نشان داد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد به تحریم های جدید علیه شرکت ها و مقامات ارشد روسیه قاطعانه پاسخ خواهد داد. روابط عمومی وزارت امور خارجه طی پیامی اعلام کرد که درباره حضور تیم ملی کشتی در مسابقات جام جهانی کشتی تصمیم گیری خواهد شد. وزارت خارجه به حمایت رژیم سعودی از نظامی و فرانسه و انگلیس به خاک واکنش نشان داد. مایک پمپئو، خارجه در ابتدای دیدار خود با تارو و، همتای ژاپنی اش در توکیو هیچ پاسخی به سوال خبرنگاری درباره بیانیه وزارت خارجه کره شمالی نداد. وی در کنفرانس خبری بعد از دیدار با همتایان کره جنوبی و ژاپنی اش تاکید کرد: تحریم ها تا زمان خلع کامل سلاح هسته ای کره شمالی باقی می مانند به طوریکه این خواسته ما به طور کامل محقق شود. سفیر ایران در لندن در صفحه توییتر خود نسبت به اعطای جایزه از سوی بنیاد یی دفاع از دموکراسی fdd به نیکی هیلی در سازمان ملل و برایان هوک رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه این کشور واکنش نشان داد. یکی از کارکنان وزارت در مورد ایام قدیم که از روز کاری ۶:۳۰ صبح شروع می شد، می گوید: «اگر می شد زودتر از ۱۰ شب از وزارت خارج شوم، روز خوبی بود. اما الان حدود ۹، ۹:۱۵ صبح می آیم و قبل از ۵:۳۰ عصر هم می روم.» سخنگوی وزارت امور خارجه به بیانیه نشست سران کشورهای عضو ناتو واکنش نشان داد.
به گزارش گروه خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی وزارت خارجه، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان… همشهری آنلاین: وزارت خارجه روسیه در واکنشی جدید به تحریم های اعلام کرد که تحریم های جدید تهدیدی جدی علیه روابط دو کشور است.

ظریف و خارجه فرانسه درحالی که ظریف در فرانسه به سر می برد منافقین در پاریس گردهمایی برگزار د، اما چرا وزارت خارجه در مقابل این عمل فرانسوی ها از کمترین واکنش دیپلماتیک مرسوم هم خودداری کرد؟ سخنگوی وزارت خارجه گزارش هایی مبنی بر توافق سه مرحله ای با ترکیه برای عقب نشینی نیروهای کُردی از شهر منبج در را رد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه حمله انتحاری به مسجد شیعیان کابل را محکوم کرد. عضو کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به سفر «لودریان» خارجه فرانسه به ایران اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی و مسئولین ذی ربط باید از موضع اقتدار با او رفتار کنند. امور خارجه قطر با ذکر جمله ای از حضرت علی (ع) نسبت به اتهام زنی عربستان و امارات واکنش نشان داد. همشهری آنلاین: وزارت خارجه تحریم های جدیدی را بر ۳۰ نهاد مرتبط با ایران، کره شمالی و بخاطر نقض ادعایی قانون منع اشاعه تسلیحات، وضع کرد. مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از آمادگی این سازمان برای بررسی درخواست های متقاضیان برای فروش به شرط صادرات خودروهای قاچاق خبر داد و گفت: تاکنون هیچ خودروی قاچاقی به وزارت امور خارجه واگذار نشده است. ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از حمله مهاجمان به سرکنسولگری ایران در بصره، ابراز تاسف شدید کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: بدون شک بیانیه کاخ سفید مشارکت و مسئولیت در جنایات عربستان سعودی علیه یمن را آشکارا به اثبات می رساند. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گفته های محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در مصاحبه با تلویزیون سی بی اس گفت: سخنان او ارزش پاسخگویی ندارد چرا که وی خام شی متوهم است که جز به تلخی و دروغ سخن نمی گوید و سیاست و کیاست را جز در درشت گویی بی هنگام و از سر بی تدبیری نمی داند. سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای رویترز در خصوص برنامه دفاع موشکی کشورمان را قویا تکذیب کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان که به ادعاهای آنکارا علیه تهران پاسخ داده بود، گفت که ایران به جای اتهام زنی در سیاست هایش تجدید نظر کند. سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا گفت: ما چنین ادعاهای نادرست که مبتنی بر فریبکاری و فرضیات ناصحیح است را فاقد هر گونه اعتبار و ارزش تلقی می کنیم. سخنگوی وزارت امور خارجه با رد ادعاهای امور خارجه مراکش آن را موهوماتی بر اساس قصه نویسی دیگران خواند. وزارت خارجه روسیه در واکنشی جدید به تحریم های اعلام کرد که تحریم های جدید تهدیدی جدی علیه روابط دو کشور است. معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش در واکنش به ج اش از این وزارتخانه با تاکید بر اینکه فعلا مشغول به کار است، گفت: اصلا این موضوع اولویت اولم نیست که در موردش حرف بزنم. وزارت خارجه عراق روز به طور رسمی به اظهارات خارجه ترکیه که مدعی 'تلاش ایران برای ترویج تشیع در عراق' شده بود، پاسخ داد و گفت: این اظهارات نشان از دیدگاه های تنگ نظرانه فرقه ای دارد و غیر عقلانی است.«احمد جمال» سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه صادره، تاکید کرد: آنچه خارجه ترکیه درخصوص ایران گفته، مردود است. روابط عمومی وزارت نفت به خبر 300 میلیارد تومان زیان، دستاورد شرکت ملی حفاری طی 3 سال اخیر! واکنش نشان داد.