نویسنده quot ارزشی و متعهد quot نبوده و نیستم

 
 
 
شهرستان ساوجبلاغ، مصلای شهر هشتگرد، شهریور 1387، کنگره بزرگداشت آیت ‌الله شیخ محمّدتقی برغانی مشهور به شهید ثالث همزمان با یکصد و شصت‌ و ششمین سالگشت شهادت این فقیه ساوجبلاغی. از راست: زکریا مهرور (نویسنده و پژوهشگر البرزی)، عبدالحسین شهیدی صالحی (درگذشت 23 مهر 1393ش) از نوادگان شهید ثالث، حسین عسکری (دبیر کمیته علمی کنگره شهید ثالث)، ناصر مهرور.

زندگی و آثار عبدالحسین شهیدی صالحی
زکریا مهرور و نسب برغانی برخی مشاهیر
مقاله هایم درباره شهید ثالث و نوه اش نسیم شمال بین افسانه ققنس وسرگذشت ایران تشابهی می توان دید .ایران نیز چون آن مرغ شگفت بی همتا بارها در آتش سوخته است وباز از خا تر خویش زاییده شده،
در این چند سال ،همواره من این احساس راداشته ام که ایران بار دیگر یکی از آن دوران های زاییدگی در مرگ را می گذراند ودر میان درد می شکفد.

                                                   . برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید. این روزا اگه دلت صاف باشه دهنتم صافه..."برگرفته از سایت کلوب دات کام" توی سکوت دلنشین بعد ازظهر های تابستانی که بچه خو ده و بابای بچه هم سرکار است ، هیچ چیزی لذت بخش تر از این نیست که دراز بکشی توی اتاق و یک کتاب خوب مثل کلیدر دست بگیری برای خواندن و فکر کنی محمود ت آبادی اینهمه کلمه را از کجا آورده و کنار هم چیده ،،، به شرطی که وانتی های عزیز جان هم که " لوبیا " دارند ، " بامیه خورشتی " دارند با تو هم عقیده باشند که نیستند و بعد از ظهر و سکوت دلنشین و کلمه های قشنگ برایشان آب و نان نمیشود ،،، می آیند و صدایش. شرکت "گارمین" (garmin) به تازگی ساعتی هوشمند را تولید کرده و به فروش رسانده است که برای انجام فعالیت‌های ورزشی مناسب است و می‌تواند موقعیت مکانی صاحبش را دقیقا ردی کند.     به گزارش ایسنا و به نقل از ورج، شرکت "گارمین"( garmin) از یک ساعت جدید و هوشمند رونمایی کرد که موسوم به " instinct" است و برای استفاده در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی از قبیل "دو" و "دوچرخه‌سواری در کوهستان" مناسب است.   این ساعت به "قطب‌نمای سه محوره"، "ارتفاع‌سنج" ،"فشارسنج" و " سامانه موقعیت‌یاب جهانی" (gps) و "سامانه ‌ای ناوبری جهانی" تجهیز شده است.   قابلیت پشتیبانی این ساعت از چندین سیستم ناوبری، " instinct" را قادر می‌کند که موقعیت مکانی صاحب ساعت حتی در راه‌های بسیار دور را کنترل کرده و ردی کند.    این ساعت حتی می‌تواند به هنگام مسافرت صاحبش، نقطه مبدا وی را پیدا کند.   " instinct" مجهز به حسگرهای ضربان قلب و سایر شاخصه‌های سلامتی است  که فعالیت‌های روزانه، میزان سوزاندن کالری، خواب و اضطراب کاربر را ثبت می‌کنند.     اپلیکیشن‌های ورزشی مختلفی نیز در این ساعت وجود دارد.   شرکت "گارمین" می‌گوید: " instinct" استانداردهای نظامی دارد. به‌نحوی که در برابر حرارت، شوک الکتریکی و آب مقاوم است و می‌تواند تا عمق ۱۰۰ متری آب را نیز تحمل کند.   این ساعت از جنس فیبر پلیمری و بند آن سیلی ی است. نمایشگر این ساعت هوشمند نیز از لحاظ شیمیایی قوی است که آن را در برابر اش مقاوم می‌کند.   زمانی که " instinct" در وضعیت "ساعت هوشمند" باشد، عمر باتری ۱۴ روز، زمانی‌که در وضعیت " gps" گذاشته شود، عمر باتری ۱۶ ساعت خواهد بود.   قابلیت اتصال هوشمند نیز از ویژگی‌های برجسته ساعت است که به هنگام وصل شدن به موبایل، می‌تواند پیام‌های هشدار دریافت پیام، ایمیل و چیزهای دیگر را در صفحه نمایشگر ساعت نشان دهد.   این ساعت به رنگ‌های "سفید"، "قرمز" و "مشکی"تولید شده است و ۲۹۹.۹۹ دلار قیمت دارد. جلسه جریان شناسی فتنه 88 و حماسه 9دی در البرز برگزار شد 

ادامه مطلب... نتایج جدیدترین نظرسنجی از رقابت شانه به شانه حزب سوسیال دموکرات مارتین شولتز و حزب مرکل در سراسر آلمان و پیشتازی حزب سوسیال دموکرات از حزب صدر اعظم در ایالات شرقی این کشور خبر داد. فرهاد اصلانی، علی ، برادران خسروی و ... ای که میپرسی نشان عشق چیستعشق چیزی جز ظهور مهر نیست ...
" مولانا " گرچه اسمی با کلاسی، مجتمع
مسکن مهری ،قناسی  ،مجتمع
حاصل تدبیر ت ها که نه
جلوه ای از ی ، مجتمع
صاحبت قشر مرّفه  نیستند
مالِ قشر آس و پاسی ،مجتمع
در آسانسورهای تو رخ می دهد
گاه برخی از معاصی ،مجتمع
سیستم شوتینگ تو ایرانی و..
معدن انواع ساسی ،مجتمع
جان به قربانت که وقت ز له
مثل یک تیر خلاصی ،مجتمع
یک وجب سهم من از خورشید شد
خوب شد داری تراسی،مجتمع !
منقرض شد واژه ی بچه محل !
بس که در شهرم پلاسی ، مجتمع
گواهی است که از طرف انجمن رسمی بین المللی آزمون جوانه زنی بذر صادر می شود .
این گواهی نشان می دهد که آزمون ista  در مجموعه ای صورت گرفته که مورد تایید این انجمن می باشد و قابل اطمینان هست .
زمانی  اعلام می کنند آزمون ista  مورد تایید هست که گواهی سفید aosa همراه آن باشد .
*- به یاد داشته باشید که شماره محموله part شما باید در متن گواهی قید شده باشد .
کار گزار رسمی گمرک ایران ، ترخیص کالا ، اخذ مجوزهای حفظ نباتات ، اخذ مجوزهای سازمان ثبت بذر . مرحوم شیخ رجبعلی خیاط می فرمود:
بطری وقتی پر است و می خواهی خالی اش کنی،
خمش می کنی.
هر چه خم شود خالی تر می شود.
اگر کاملا رو به زمین گرفته شود سریع تر خالی می شود.
دل آدم هم همین طور است، گاهی وقت ها پر می شود
از غم، از غصه،از حرف ها و طعنه های دیگران.
قرآن می گوید: "هر گاه دلت پر شد از غم و غصه ها،
خم شو و به خاک بیفت." این نسخه ای است که
خداوند برای ش
پیچیده است: "ما قطعا می دانیم و
اطلاع داریم، دلت می گیرد
به.
. سهمیه کالای ژیلای عزیز رو براش بردم و فرصتی شد تا دختر شش روزه کوچولوش رو بغل کنم. یادم نمیاد آ ین بار، کی یک نوزادی به این کوچکی رو در آغوشم گرفته باشم. حس خیلی عجیبی بود: از یک طرف سراسر وجود آدم عشق میشه، از طرف دیگه، نگرانی بزرگ شدن و آینده اش توی این حال و روزگار.  برای هر زنی، مادر بودن یک حس خیلی قوی و مهم هست، اما اضطراب فرداهای این فرزند، کمتر از اون نیست.... وقتی که همکار عزیز از لحظات و حس و حال زایمانش می گفت، با خودم فکر که هیچ وق. به ابوسعید ابوالخیر، گفتند :
فلانی شا ار می کند، چرا که قادر است پرواز کند،
گفت: این که مهم نیست، مگس هم می پرد. 

گفتند :فلانی را چه می گویی؟ 
که روی آب راه می رود! 
گفت:اهمیتی ندارد، 
تکه ای چوب نیز همین کار ﺭا می کند،

گفتند :پس از نظر تو شا ار چیست؟ 

گفت: این که در میان مردم زندگی کنی، ولی هیچ گاه به ی زخم زبان نزنی، 

دروغ نگویی، کلک نزنی و سوءاستفاده نکنی، 
این شا ار است.
ﻻﺯﻡ ﻧﻴﺴﺖ ﻳ. به راستی ...

عشق بزرگترین آرامش جهان است ...

" سید علی صالحی"


زیبایی،دوستی،محبت،عشق،صفا،صمیمیت ،آرامش،رضایت.....کلماتی هستند که با وجود ما آدمیان هماهنگ اند! همیشه و همه وقت و همه جا اینها را دوست داریم و بدنبالشان هستیم.اما اینکه چقدر بآنها دست می ی م ماجرای دیگری است.حال سخن در اینست که اوج همه این زیبایی ها که در حقیقت منشا همه آنهاست در حقیقتی است که همراه ما و آشنای با ماست.اما بدلایلی ما از اوغافل میشویم. ی که با ظرافت و دقت و زیبایی هرچه تمامتر همه اجزای شگفت انگیز وجود ما را برایگان در اختیار .
حجه ال دهقانی، جعفریه، با اشاره به روز شورای فرهنگ عمومی در 14آبان، فرهنگ یک منطقه را سبب خوشبختی و بدبختی یک جامعه دانست و تصریح کرد: فرهنگ جامعه هویت آن جامعه را می سازد ، اگر فرهنگ ناب ی در جامعه ای رواج پیدا کند آن جامعه به برکت معنویات به رشد و تعالی رسیده و جامعه اصلاخ خواهد شد، ولی اگر در این فرهنگ بدعت ها و افات وارد شود ممکن است از داخل پوسیده شده و جامعه از نظر فرهنگی متلاشی شود.
جعمعه جعفریه در ادامه انحراف در جامعه را ناشی از ف. جان فرودست ابزار است برای رفوی اهمال و بیخبری بالادستی ها . در یک چشم بهم زدن حاضر . بسته بندی شده .آماده ی گذشتن های اورژانسی . و چقدر چقدر چقدر خشم  در قلبم انباشته  میکند تکرار این کلمه ی "از جان گذشتگی " از زبانهایی که خاموشی برایشان زیبنده تر است . که چقدر بدلی ست . بزک است  . پنهان یک مظلومیتِ دردناک ، پشت حماسی بودنِ اصول اخلاقی ست . ویترینی موجه برای پنهان شدن . برای جاخالی دادن به اتهاماتی که متوجه شان است  .نمیتوانم بپذیرم &qu.
کال کباب کترینگ یکی از غذاهای محلی استان گیلان است که همچون دیگر غذاهای مردم گیلان عطر و طعم فوق العاده ای دارد، این غذا با انار ترش مزه دار شده و در تهیه آن از نوعی سبزی معطر محلی استفاده می شود که می توانید از عطاری ها خشک شده این سبزی را تهیه کنید.
مواد اولیه:
? بادنجان یک و نیم کیلوگرم
? گردو ساییده 300 گرم
? انار ترش دانه شده یک پیمانه
? چوچاق (سبزی محلی) دو قاشق سوپخوری
? سیر چهار حبه
? نمک و فلفل به میزان لازم
کترینگ طرز تهیه:
اب. با یک شوک شروع می شود. سکانس افتتاحیه صحنه خودکشی و دارزدن یک دختر است... مقاومت ی فلسطین با پخش یک ویدیو چند مقام ارشد را تهدید به مرگ کرد.... "باید قبل از تحقق اه این خنجر مسموم ایران، با شمشیر قاطعیت وارد عمل شد و آن را از بین برد." الانصاری وقت نابودی قطر فرا رسیده است/ درخواست دوحه از ایران به گزارش سرویس جام نیـوز به نقل از وبسایت مصری "بوابه ویتو"، سلمان الانصاری مسئول ل سعودی در موسوم به "سابراک" مدعی شد: "قطر خنجر مسموم ایران در پشت کشورهای حوزه خلیج [فارس] است و وقت ش تن و از بین بردن این خنجر فرارسیده است."  سلمان الانصاری در ادامه افزود: "بعد از آنکه قطر به ایجاد شکاف در صف امت عربی اقدام کرد، اینک از ایران درخواست کمک کرده است تا به آن غذا برساند. در حالی که ملت قطر به مهاجرت از این کشور مشغول هستند."  وی در ادامه ادعا کرد: "باید قبل از تحقق اه این خنجر مسموم ایران، با شمشیر قاطعیت وارد عمل شد و آن را از بین برد." سلام بر دوستان روجینی عزیز و گرامیجلسه این هفته انجمن مورخ 95/10/11 در مرکز ساری شناسی بشرح ذیل برگزار گردید :1-تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید2-ادامه سلسله بحث "نقد ادبی" توسط خانم خلیل نژاد3-شعرخوانی تبری به مناسبت سالروز درگذشت نیما توسط آقای ستاری4-معرفی کتاب "فیزیکدانان غربی و مسئله خداباوری" توسط آقای رشیدیدر پناه خداوند مهربان باشید. سینمایی "به وقت شام" سلام بر دوستان نازنین و گل روجینیآ ین جلسهٔ انجمن روجین در سال 1396 امروز در مرکز ساری شناسی بشرح ذیل برگزار شد.1-قرائت سوره عصر2-مروری بر مناسبتهای هفته جاری 3-بحث گروهی درباره موضوع "پویایی و سرزندگی در جامعه"4-ادامه ارائه مبحث "عصمت در کتاب رسول الله " توسط آقاى خانلو 5-قصه خوانی توسط خانم خلیلی در پناه مقلب القلوب باشید. 
++ لغت "بنده خدا" منو یه راست میبره سراغ "ح".  شخصیت صاف و سالمی بود. ایشون بود که بر اولین بار این لغت رو یادم داد هرچند اون اوایل اصلا نمیفهمیدم چی میگه.مدتهاست که "ح" رو ندیدم. خبرای خوبی ازش نمیشنوم  . واقعا حیفم میاد. با همه نشونه های ناراحت کننده ، هنوز امیدوارم اون "ذات خوبش "عاقبت بخیرش کنه. ++  ماجرای "ح" منو یاد بچه های سال اول دانش کاه انداخت. بچه های  پاک  و سالمی که بعد از مدتی همجواری با افرادی خاص 180 درجه تغییر شخصیت دادن. امان از رفیق و ه ن بد.++  البته "زغال خوب" هم بی تاثیر نیس! ولی انصافا سادگی و نپخته بودن شخصیتی،   دختر/پسر ها رو مستعد اتلاف عمر میکنه. مخصوصا تو انتخاب هم صحبت.پ ن:ظاهر خیلی از حرفا شاید تکراری باشه اما وقتی با مصداقهای زندگیمون منطبق میشه اهمیتشو بهتر میفهمیم و میخایم اونا رو برای دیگران هم بازگو کنیم . حتما شما هم موارد مشابهی سراغ دارین.
" افسانه " حکایت بارانی بی امان است؛اینگونه که من دوستتش میدارم ....چرا که:براى دوست داشتنش...حق انتخابى نداشتم...درست مثلانتخاب خانواده و ملیتم..وگرنه کدام مرد عاقلى ...عاشق زنی مى شود ...که دور است...دیر مى آید.. .و سخت مى گوید..."دوستت دارم"..
ب . ن : آری به مثل ستاره پر از تازگی هستی و روشنایی در تاریکی و در بودنت مهربانی پراز عشق که من جا مانده از عشق راسرآغازی دیگر ...در گمانم یک غنچه ایی سرشار از پاکی که زمین ر. گر بپرسید از صفات متقین
متقین را شرح گویم اینچنین
متقی یعنی که تقوا داشتن
با خدای خویش نجوا داشتن
متقی یعنی دلی لبریز نور
ای لبریز از شور و شعور
گر به نیکی یاد بنمایند از او
سخت می ترسد ز حق زین گفتگو
از خدایش عفو و رحمت خواهد او
خلق را توفیق خدمت خواهد او
هست دور ش او در کار دین
در هراس از روز سخت واپسین
مملو از ایمان و عشق است و یقین
مایه ی ف و مباهات است این
طالب علم است چون اهل یقین
علم را جوید اگر باشد ب. نمی دونم راست میگه یا دروغ،نمیدونم احسایش چیه،من دراین مورد خیلی کودنم،ایا همه چی شوخی بود؟من خیلی جدی گرفته بودم؟؟چرا من جدی گرفته بودم؟؟چرا ؟؟؟؟؟خیلی تحقیر میشم سوال کنم تازه فکر نکنم جواب درست بگیرم!""" سلام بر دوستان روجینی نازنینجلسه این هفته انجمن مورخ 95/11/23 در مرکز ساری شناسی بشرح ذیل برگزار گردید :1-تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید2-معرفی کتاب " داستان دوست من (کنولپ) "  توسط آقای رشیدی3-بحث گروهی درباره مفهوم عشق4-معرفی  کتاب " دفاع از قرآن در برابر آراء خاورشناسان " توسط آقای خانلودر پناه خداوند عاشقان باشید. به لطف آرام بخش های مز ف نفس میکشم.مثلا همه چیز خیلی خوب پیش می رود."س" دعوتم میکند به آرامش و میخواهد کمی دیگر صبر کنم.صبر؟!!!!صبر هم می کنم، مگر راه دیگری هم هست؟؟؟! قائم مقام بهداشت تعداد پزشکان عمومی و متخصص در کشور را اعلام کرد. پپ گواردیولا با برتری تیمش برابر بورنموث به رکورد ۴۰۰ برد در عرصه مربیگری رسید. دلتنگتم. بیش از آنکه بدانی یا بگویمت. دلم برایت تنگ است! به قول مهدی اخوان ثالث عزیز: "نه مهر فسون نه ماه جادو کرد، نفرین به سفر که هر چه کرد او کرد!"
نمی دونم کی اینو گفته ولی به نظرم خیلی جای فکر داره
"اگه به هر دلیلی داری به ی که دوسش داری بی توجهی میکنی، بهتره بدونی که اگه دلسرد شد هزار تا دلیل قانع کننده هم که بیاری دیگه حس قبلش و پیدا نمیکنه"
به گزارش قدس آنلاین به نقل از العالم، این رو مه در گزارش هفتم مه خود نوشت: " " از طریق مجله الکترونیکی خود موسوم به "دابق" از طرفداران خود در انگلیس خواسته است با کامیون به مناطق پر ازدحام لندن حمله کرده و رهگذران را زیر بگیرند.این رو مه در مقاله ای با عنوان "تاکتیک های تروریسم" تشریح می کند که این مجله ی مناطق پر ازدحام لندن مثل خیابان "رجنت" و میدان "پیکدیلی سیر " در مرکز لندن معرفی شده اند که می توانند در آینده اه ا.  

گل     که خندید    پنجه     در    پنجه ی آفتاب انداخت                                                                 
                                                                                                                                                                                                                                                                                    شب گل سرخ نگاهش را به مهتاب انداخت


 
و      غنچه ی    سرخ      امید      که       باز       شد     به       صبح                        
                                                                                                                                                                                                                                                                             خورشید از شرم نگاهش را توی آب انداخت                                              
 
 
 

سلام بر دوستان نازنین روجینیجلسهٔ این هفته انجمن روجین امروز در مرکز ساری شناسی بشرح ذیل برگزار شد.1-تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید 2-معرفی کتاب "اتحاد عاقل به معقول " توسط آقاى رشیدی 3-ادامه ارائه مبحث "عصمت در کتاب رسول الله " توسط آقاى خانلو در پناه الله باشید.

جستجوهای اتفاقی