نعمت ها قرآن مجید

با هدف نهادینه سازی فرهنگ قرآنی، جشن قرآن و قرآن آموزی همزمان درمدارس ابت آذربایجان غربی اجرا می شود. بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن با حضور فرهنگ و ارشاد ی در مصلی تهران افتتاح می شود. نعمت زاده گفت: هنوز در گشایش ال سی مشکل داریم و باید بانک مرکزی در این رابطه اقدامات جدی را انجام دهد. معاون قرآن و عترت ارشاد از برگزاری بیست وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در مصلای بزرگ (ره) خبر داد. محمدامین میربلوچزهی، خاش - ایرنا - محفل معنوی انس با قرآن کریم روز پنجشنبه در دانشکده صنعت و معدن شهرستان خاش برگزار شد. به گزارش ایرنا مسجد جامع حنفا اهل سنت خاش در این آیین معنوی گفت: قرآن کریم عامل اصلی رسیدن انسان به سعادت در دنیا و آ ت است که هر چه انسانها به این کتاب الهی اهمیت دهند در زندگی به آرامش خواهند رسید.
مولوی عبدالستار حسین زهی افزود: قرآن کریم کت است که آداب زندگی فردی و اجتماعی را به انسانها نشان می دهد.
وی اظهار داشت: خوش سعادت ترین انسانها انی هستند که در شبانه روز با قرآن کریم مانوس شد و این کتاب آسمانی را هدایتگر، رشد و تعالی خود می دانند.
مسئول امور فرهنگی دانشکده صنعت و معدن خاش نیز گفت: این محفل معنوی و نورانی در راستای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و آشنایی بیشتر دانشجویان با آموزه های قرآنی برگزار شده است.
مرتضی تمندانی افزود: قاریان برتر خاش به زیبایی آیاتی از قرآن مجید را تلاوت د و این آیین مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.
وی اظهار داشت: قرآن کریم منشور سراسر نور و هدایت است و آشنایی با معارف دلنشین این مشعل درخشان و انس با کلام الهی نعمت خداوندی است.
در این آیین که شماری از علما و قاریان برجسته خاش حضور داشتند قاریان ممتاز با تلات آیاتی از کلام الله مجید به این محفل نورانی صفا و صمیمت خاصی بخشیدند و در پایان از قاریان و فعالان قرآنی با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است. تازه های خبری خاش، ایران و جهان را در کانال تلگرام خبر خاش آنلاین بخوانید: https://telegram.me/joinchat/b1ro7dwqwjlxzgzcqhqnxw
همزمان با برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، محفل معنوی انس با قرآن در مصلی (ره) میاندوآب برگزار شد. آیین اختتامیه مسابقات بین المللی قرآن کریم دقایقی پیش آغاز شد و مصطفی اصفهانیان از ایران به مقام اول رشته حفظ کل قرآن دست یافت. اخبار «۲۰:۳۰» گزارشی در انتقاد از شرایط اکران تعدادی از آثار سینمایی و حواشی پیش آمده در کمیسیون فرهنگی مجلس پخش کرد که بخشی از این گزارش را سخنان قدیمی حمید نعمت الله تشکیل می داد٬ این ماجرا اعتراض نعمت الله را به همراه داشته است.

فحاشی و بد زبانییکی از نعمت های الهی که خداوند به بشر ارزانی داشت و در قرآن هم از آن یاد کرده است، نعمت زبان است. خداوند در سوره ی الرحمن می فرماید: «الرَّحْمَـ?نُ عَلَّمَ الْقُرْآنَ خَلَقَ الْإِنسَانَ عَلَّمَهُ الْبَیَانَ [الرحمن/3] نعمتی که عمده کارهای بشر بوسیله آن سامان می پذیرد. شکر چنین نعمتی این است که از...
ادامه مطلب


جشن تکریم از 30 حافظ کل قرآن کریم موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) شعبه الوان به مناسبت فرا رسیدن هفته قرآن و عترت برگزار شد. معاونت اجرایی مجمع قاریان و حافظان قرآن کریم استان کرمان از ثبت نام بیش از ۲۵۰۰ نفر برای مسابقه بزرگ قرآنی قلب قرآن با محوریت حفظ سوره یاسین خبر داد. راز عدد 19 در قرآن عدد ۱۹ یکی ار اعداد اولی است که زیبایهای خاصی دارد از جمله این زیبایها رابطه این عدد با آیات قرآن می باشد با توجه به این نکات زیر در می ی م که قرآن از دیدگاه ریاضی هم معجزه ای بس عظیم است. ادامه مطلب صادق (علیه السّلام) : دختران حسناتند، و پسران نعمت؛ و حسنات موجب ثواب و اجر و پاداشند ولی نعمت موجب بازخواست میشود.

منبع: ابن بابویه، محمد بن علی - مجاهدی، محمد علی، پاداش نیکیها و کیفر گناهان ترجمه ثواب الأعمال، 1جلد، انتشارات سرور - قم، چاپ: اول، 1381ش.ص507 کشف یک اشتباه در قرآن! ❗❗❗❗❗❗ تعدادی از دانشمندان جمع شدند تا با تحقیق در متن قرآن ؛ خطا و اشتباهی در آن بیابند و به این ترتیب قرآن را رد کنند!!!! ❗❗❗❗❗❗ لذا بسیار در متن قرآن و کلمات آن دقت د تا اینکه به این آیه رسیدند که در مورد داستان حضرت سلیمان است که وقتی مورچه ای ???????????? لشکر حضرت سلیمان را میبیند به سایر مورچه ها میگوید :پناه بگیرید تا لشکر سلیمان شما را د نکنند (لایحطمنکم) در حالی که: این کلمه در زبان عربی فقط در مورد د شدن شیشه به کا. چکیده 
فهم قرآن امری بشری است  واین فهم ممکن است در صورت عدم توجه دقیق  به عناصر اصیل محتوای قرآن وعدم شناخت درست شکل وزبان و نادیده گرفتن اصول  روش فهم قرآن به آسیب های متعدد معرفتی دچار گردد در زمینه برخورد نادرست با عناصر محتوایی آسیب هایی چون تلقی نادرست ازوحی ،فهم گزینشی وفهم ارتجاعی از قرآن  پدیدار می شود و آسیبی  مانند  توقف درگذشته در ارتباط با ویژگی های زبانی وشکلی وشیوه روایت گری قرآن  به وجود می آید و در زمینه.

نعمتهای بهشتییکی از مفاهیم پر کاربرد در متون دینی، واژه دنیا و آ ت است که در طول هم قرار دارند. دو عالمی که با توجه به آیات و روایات تفاوت های فراوانی با یکدیگر دارند. ولی صرف نظر از تفاوت ماهوی دنیا و آ ت یک روایت معروف را در این زمینه بیان می کنیم که «دنیا را مزرعه آ ت می داند.» [1] و تعبیر قرآن در این...
ادامه مطلب


صبح امروز پنج شنبه پنجم تیرماه 1393 چیت چیان، نیرو،همراه با جمعی از معاونین و مسئولین این وزارتخانه با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار و گفتگو د.
در این دیدار ابتدا نیرو گزارشی از کمبود آب و بحران منابع زیر زمینی و همچنین آ ین وضعیت برق و باران های موجود در کشور را خدمت معظم له ارائه داد.
حضرت آیت الله العظمی صافی نیز با تقدیر و تشکر از محترم نیرو و همکاران ایشان فرمودند: خداوند متعال نعمت های بسیار زیادی را بر بندگانش عنایت فرموده که باید از تمام این نعمت ها بهترین استفاده ها را نمود. از مهمترین این نعمت ها آب است که مایه ی حیات انسان ها و جهان می باشد.
معظم له با استشهاد به آیات قرآن کریم افزودند: قرآن کریم می فرماید : « و جعلنا من الماء کل شیء حی» حیات و زندگی از آب است و آب و سایر منابع خدادادی همه محدود و معین است.و انسان باید از آنها استفاده ی صحیح و بهینه نماید. یکی از عواملی که موجب می شود این نعمت ها کم گردد، یا از دست انسان خارج شود، کفران نعمت است. اگر شکر نعمت ها را بجا بیاوریم و از آنها استفاده ی صحیح ، نعمت افزون می گردد و اما اگر آنها را در راه های غیر علمی مصرف کنیم این نعمتها کم کم از دست می رود. مرجع تقلید شیعیان جهان ادامه دادند: شکر نعمت آب این است که از آن استفاده ی صد در صد صحیح و علمی کنیم متاسفانه در سال های گذشته بعضی از برنامه های غلط باعث شده است که این نعمت خدادادی کم شود و ما الان در مملکتمان مبتلا به کمبود آب هستیم.
ایشان در توضیح علل پیدایش این وضعیت اظهار داشتند: شاید یکی از این عوامل، حفر چاه های زیاد و غیر قانونی و غیر علمی بوده است. منابع زیر زمینی را باید به مقداری از آن استفاده نمود که موجب نابودی آنها نشود؛ البته در هر صورت باید ما ارتباط خودمان را با خالق متعال زیاد کنیم و ح دعا و انابه و استغفار داشته باشیم و از خداوند مهربان بخواهیم که این نعمت ها را بر ما افزون نماید و وظیفه ی همه ی مردم در این دوره ی بحران کم آبی این است که در مصرف آب و برق صرفه جویی نماییم
حضرت آیت الله العظمی صافی با بیان « بحران آب را با صرفه جویی و دوری از اسراف باید حل کرد» ادامه دادند: باید در این وضعیت خطرناک از اسراف دوری کنیم. البته وزارت نیرو هم باید توجه داشته باشد که به فقرا و محرومین و ضعیفان اجحاف و ظلم نشود و آنها را مورد ترحم قرار دهد، که اگر به آنها رحم شود خداوند هم به ما رحم می کند؛« ارحم تُرحم » الان انی هستند که پول آب و برق را نمی توانند بدهند؛ حتماً شما باید نسبت به آنها توجه بیشتری داشته باشید. آنها بندگان خدا هستند؛ اگر توجه بیشتر به آنها شود، مسلم آثار وضعی خوبی دارد.
ایشان در پایان برای جبران کمبود آب دعا د و توفیق بیشتر مسئولین را در خدمت به مردم از خداوند متعال مسئلت نمودند.
قرآنی در مسجد روستای نگل استان کردستان جای گرفته که بنا به اعتقادات و باورهای مردم یکی از ۴ قرآن خطی است که در زمان خلیفه سوم به رشته تحریر در آمده و به چهار اقلیم دنیا فرستاده شده است. دروازه قرآن شیراز دروازه قرآن یکی از دروازه‌های به جای مانده از دوره‌های قدیم در شیراز است که امروزه به عنوان یکی از آثار تاریخی این شهر به حساب می‌آید.ما در این مطلب قصد داریم تا با ارائه تصااویر دروازه قرآن شیراز به بررسی آن بپردازیم. quran-gate.jpg (700×331) ادامه مطلب دروازه قرآن شیراز آیا می دانید که اگر شما در حال حمل قرآن باشید ، دچار دردشدید در سر میشود و باز قرآن ، را تجزیه می کند و باخواندن قرآن ، به ح غش فرو میرود.. و خواندن قرآن باعث دراغما رفتنش میشود؟؟؟؟ و آیا شما می دانید که هنگامی که می خواهیداین پیام را به دیگران ارسال کنید ، سعی خواهد کرد تا شمارا منصرف کند؟؟؟؟ فریب را نخور!!!!! پس این حق راداریدکه این پست رو کپی کنید و توی وب هاتون بذارید.... سپاس خدای را که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت، هر نفسی که فرو می رود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات، پس در هر نفس 2 نعمت موجود است و بر هر نعمت شکری واجب، از دست و زبان که بر آید***کز عهده شکرش به در آید بنده همان به که ز تقصیر خویش*** عذر به درگاه خدای آورد چند صباحیست حالی خوشی در اختیار دارم و از دوستان خود گله بر ندارم. خویش خود را نیز مسرور در این وادی می یابم. شکر خدا که به ما لطف بی کران خود را نازل کرده و از نعمات بی شماری که. بانوی روشندل کهگیلویه وبویراحمد 26 جزء قرآن کریم را حفظ کرده و تلاش دارد همه قرآن را حفظ کنند. توجه: بسیاری از این موضوعات، برای پژوهش باید ریزتر و جزئیتر شوند .1 آداب سؤال از نظر قرآن .2 ادراکات انسان در عالم قیامت از نگاه قرآن و روایات .3 ارائه راحلهایی برای جلوگیری از انحرافات، از دیدگاه قران .4 از خودبیگانگی از دیدگاه قرآن .5 استفاده عصری از قرآن سینمایی «شعله ور» ساخته حمید نعمت الله در جشنواره فجر رونمایی می شود. دانستنی هایی جالب از قرآن کریم - آیا می دانید که ... وسط قرآن مجید، یعنی آن جا که درست به نصف تقسیم می گردد، کلمه «ولیتلطّف» (سوره کهف، 19) است.
- آیا می دانید که ... در قرآن کریم از 25 تن از انبیای عظام الهی نام برده شده است و شرح مفصل یا کوتاه دعوت آنان از قوم خود، به توحید و نیکوکاری آمده است.
- آیا می دانید که ... واژه دنیا در قرآن کریم 115 بار به کار رفته است، و واژه آ ت هم همین تعداد.
- آیا می دانید که ... کلمه یوم به معنای روز (به صورت مفرد) 365 بار ب. از فروردین تا پایان اسفندماه سال گذشته، 206 مجوز چاپ به تیراژ یک میلیون و 904 هزار و 400 جلد قرآن از سوی سازمان دارالقرآن صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال 1395 بیش از 25 درصد کاهش یافته است. تعبیر دیگر قرآن که می فرماید:ما انسان را در رنج آفریدیم، این است: مشکلات انسان ها در دنیا تمام ناشدنی است.
دنیای غرب لذت گرایی محض را فراروی بشر گذاشته است و این با مبنای قرآن همخوانی ندارد. منابع ی تخصصی الهیات علوم قرآن و حدیث:1. زبان خارجی (دایرة المعارف قرآن کریم)2 . زبان عربی (امالی سید مرتضی)3 . استعداد تحصیلی 4 . علوم قرآنی (تمهید، تاریخ قرآن معرفت، تاریخ قرآن رامیار)5 . تفسیر (مجمع البیان طبرسی، المیزان طباطبایی)6 . حدیث (تاریخ عمومی حدیث مجید معارف، درایة الحدیث شادی نفیسی، علوم الحدیث کاظم مدیر شانه چی)7. روش های تفسیری (تفسیر مفسران محمد هادی معرفت، تاریخ تفسیر جلالیان)موارد لازم برای ی کلیک کنید. http://www.ghorany.com/quran قابلیت ها:
امکان جستجو در متن قرآن.
امکان دسترسی سریع به سوره ، آیه ، جزء و صفحه دلخواه.
قابلیت قرائت همزمان قرآن با 29 صوت بسیار زیبا از 25 قاری بین المللی و همچنین ترجمه های گویای فارسی و انگلیسی
امکان انتخاب 101 ترجمه قرآن از 41 زبان زنده دنیا.
مشاهده ترجمه قرآن، تنها با قرار گرفتن مکان نما بر روی آیه مورد نظر.
امکان انتخاب تعداد تکرار آیه ، سوره ، صفحه و جزء جهت حفظ قرآن.
امکان افزودن قاری (به عنوان مثال جهت شنیدن ترجمه گویای فارسی ، انگلیسی و یا هر دو بعد از قرائت هر آیه)
و بسیاری امکانات دیگر. توجه ویژه به قرآن خمینى (ره) توجه خاصى به قرآن داشتند، به ‏طورى که روزى، هفت ‏بار قرآن مى‏خواندند! در هر فرصتى که به ‏دست مى‏آوردند، ولو اندک، قرآن مى‏خواندند. بارها دیده شد که ، حتى در دقایقى قبل از آماده شدن سفره - که معمولا به بط مى‏گذرد - قرآن تلاوت مى‏کنند ! (۱) بعد از شب تا وقت صبح، قرآن مى‏خواندند . (۲) یکى اطرافیان مى‏گوید: در نجف، چشم‏شان درد گرفت و به مراجعه د. بعد از معاینه‏ چشم گفت: «شما باید چند روزى قرآن نخوانید و به چشم‏تان استراحت ‏بدهید» . خندیدند و فرمودند: « ، من، چشم را براى قرآن خواندن مى‏خواهم! چه فایده‏اى دارد که چشم داشته باشم و قرآن نخوانم؟ شما یک کارى کنید که من بتوانم قرآن بخوانم. » (۳) و در ماه رمضان یکى از همراهان در نجف، اظهار مى‏کرد که خمینى در ماه مبارک رمضان، هر روز ده جزء قرآن مى‏خواندند ، یعنى در هر سه روز، یک بار قرآن را ختم مى‏ د . (۴) علاوه بر آن، هر سال چند روز قبل از ماه مبارک رمضان ، دستور مى‏دادند که چند ختم قرآن براى افرادى که مد نظر مبارکشان بود، قرائت ‏شود . (۵) منابع :۱- پا به پاى آفتاب، ج 1، ص 270 . ۲- برداشت‏هایى از سیره‏ خمینى ، ج 3 ، ص 198 . ۳- همان، ص 7. ۴- همان . ۵- پا به پاى آفتاب، ج 1 ص 181 . واژه «منافق» و «نفاق» واژه ای است که در قرآن مجید و روایات مکرر به کار رفته و حتی در قرآن مجید سوره ای به نام «منافقون» و درباره آنان آمده و در آن به برخی از اعمال و ویژگی های آنان اشاره شده است. صفت نفاق در ادبیات ی بسیار منفی و زشت شمرده شده به گونه ای که منافق بدتر از کافر و مشرک خوانده شده است)نساء/145). ادامه مطلب معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ی با اشاره به نگرش دانش بنیان به این دوره از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اعلام کرد در نمایشگاه امسال۱۵۰ فعالیت و برنامه اجرا خواهد شد. در توحید . مقدمه . قرآن مجید کتاب زندگى و نسخه ى تکامل و سعادت آدمى است، بنابراین به جا و ضرورى است سؤال هاى اساسى زندگى از دیدگاه قرآن بررسى و جواب داده شود. یکى از سؤال هاى مهمى که همواره براى انسان مطرح بوده و هست فلسفه ى آفرینش است که یک سؤال ریشه دار و اساسى است و بشر همواره مى خواسته بداند براى چه آفریده شده است و هدف از زندگى چیست؟وقتى به قرآن مجید مراجعه مى کنیم چند دسته از آیات پاسخ سؤال ما هستند که به طور کلى به سه دسته مى توانیم تقسیم نماییم.۱. عبادت . از جمله آیاتى که فلسفه انسان و جن را بیان مى کند آیه ى کریمه ى ۵۶ از سوره ى ذاریات مى باشد که مى فرماید: «وَ مَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الاِْنسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُون، جن و آدمى را نیافریدیم مگر براى عبادت و پرستش ». اختصاصی از هایدی درس پژوهی قرآن پایه اول ابت درس نعمت های خدا با و پر سرعت .
 درس پژوهی قرآن پایه اول ابت درس نعمت های خدا
 درس پژوهی قرآن پایه اول ابت درس نعمت های خدا درس پژوهی قرآن   پایه اول ابت درس نعمت های خدا درس پژوهی قرآن   پایه اول ابت درس نعمت های خدا کامل و آماده بافرمت ورد وقابل ویرایش تعدادصفحات ۲۶
در این درس پژوهی کلیه مستندات و مراحل اجرا به طور کامل رعایت گردیده استدر آموزشگاه ما  مدیریت وهمکاران این آموزشگاه تصمیم گرفتند که در برنامه درس پژوهی شرکت نمایتد با تشکیل شورای معلمان چالش های هر پایه مشخص شد ودر پایان جلسه تصمیم گرفته شد که باتوجه به مباحث این کتاب آموزش درس حاضر به عنوان موضوع درس پژوهی انتخاب شودابتدادانش آموزان هدف انتخاب شدنداز اولیائ دانش آموزان رضایت نامه جهت حضور در اجرای طرح اخذ گردید  سپس ضمن تقسیم کار ومشخص نمودن نقش اعضاد گروه درس پژوهی ب یت کامل همکاران جهت ایفای نقش وقیلمبرداری به شرح زیر انتخاب شدند . با همکاری گروه 7نفره  طرح درس اولیه باتوجه به سند تحول بنیادین تنظیم گردید .وسایل کمک آموزشی باهمکاری مدرس ودانش آموزان تهیه شد تاریخ بزگزاری تدریس اولیه مشخص وتدریس اولیه انجام شد. بعداز انجام تدریس توسط مجری توسط ناظرین حاضر در کلاس تدریس ایشان مورد نقد وبرسی قرار گرفت اشکالات کار مشخص شد وبا بازبینی توسط مدرس محترم اشکالات کار مشخص شد. سپس وباهمکاری اعضاءگروه طرح درس دوم تهیه روشها ورا ارهای نوین انتخاب ومجددا تدریس در کلاس صورت گرفت. که الحمد الله باتوجه به تدریس اولیه وتحقق اه مورد نظر نتایج بهتری بدست آمد که نتیجه ی آن را می توانستیم در نحوه ی پاسخگویی دانش آموزان وارزشی پایانی مشاهده نماییم .آنچه در این مجموعه وجود داردچکیدهمقدمه  بیان مسئلهتبین ضرورت و اهمیت موضوعیک دوره درس پژوهیبرنامه ریزی درس پژوهشیاه کلیهدف درس پژوهیحیطه عاطفینحوه تقسیم کارویژگی های طرح درس ( سناریو  )زمان بندی نحوه اجراچالش های فرا روی گروه و را ارهای گروه برای مقابله با آن هاارزشی تدریسطرح درستدریس اول*باز شی و تجدید نظر براساس تفکر گروهجلسه دوم درس پژوهیتعیین امکانات مورد نیازارزشی تدریسمعایب تدریس :چالش های فرا روی گروه و را ارهای گروه برای مقابله با آن هاروش تعیین اثربخشی نتایج اجرایی درس پژوهیارایه گزارش پایانیدیدگاه اعضای شرکت کننده در درس پژوهی پیرامون نقاط قوت و ضعفراهبرد های یاد دهی – یادگیریابزار و امکانات مورد نیاز گروهچالش های فرا روی گروه :روش تعیین اثر بخشی نتایج اجرای درس پژوهی:امکانات مورد نیاز گروهنتایج حاصله:فهرست منابع و مآخذ درس پژوهی قرآن   پایه اول ابت درس نعمت های خدا کامل و آماده بافرمت ورد وقابل ویرایش از این جا اقدام کنید.
با
درس پژوهی قرآن پایه اول ابت درس نعمت های خدا
اینکه برخی از قرآن کریم، انتقاد میکنند و آنرا نوشته محمد(ص) میدانند، جای بسی تعجب است.اینان ، هیچگاه به کنه معانی قرآن کریم راه نیافتند و توان استفاده از آنرا ندارند.وگرنه معجزه ی قرآن برای همه روشن است. در سوره ی قمر، چهار مرتبه مکرر ذکر گردیده است که " و لقد یسرنا القرآن" ( به راستی که ما قرآن را آسان نمودیم) در سوره دخان آیه 58 میفرماید: " فانما یسرنه بلسانک لعلهم یتذکرون"( ما قرآن را آسان نمودیم به زبان تو، تا شاید این مردم متذکر شوند) در سوره م. قرآن با لحن تند مؤمنان را از خطرهای منافقان برحذر می دارد و می فرماید: «هم العدّو فاحذرهم؛(2) (منافقان) دشمنان (اصلی) شمایند از آنان برحذر باشید.» در خطرناک بودن این گروه از مردم همین بس که قرآن مجید در چندین سوره به گونه تفصیلی و ریز اوصاف و شگردهای منافقان را مطرح کرده و آنها را به مؤمنان شناسانده است تا در دام و تورهای آشکار و پنهان آنها گرفتار نشوند. همشهری دو - آوا فوشریان: بیت الاحزان حضرت زهرا(س) مؤسسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم است که حافظان قرآن به مدت یک سال در آن زندگی می کنند تا علاوه بر حفظ قرآن، شیوه زندگی قرآنی را در کنار هم یاد بگیرند. رو مه کیهان گزارشی از ثروت افسانه ای نعمت زاده صنعت و خانواده وی که ۲۵۰ شرکت تجاری دارند منتشر کرده است. قرآن آباد روستایی در دهستان خیر، از توابع شهرستان استهبان و در ۱۷۵ کیلومتری شرق شیراز با ۱۲۰۰ نفر جمعیت، ۶۳ حافظ کل قرآن دارد و ۴۰ طلبه؛ روستایی که سال ها قبل نامش محمدآباد بود اما سال ۱۳۷۵ بود که رحمت الهی شامل حال این روستا شد و نخستین جرقه های توسعه فرهنگ قرآن خوانی در این روستا زده شد. گام اول، آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن است. واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ى ما، یک امر عمومى نشده است. همه به قرآن عشق مى ورزند و احترام مى کنند؛ اما عده ى کمى همواره آن را تلاوت و عده ى کمترى در آن تدبر مى کنند.
براى رفع این نقیصه که کارى ممکن و روان است، در گام اول باید جوانان و نوجوانان را با متن و ترجمه ى قرآن آشنا کرد و از شربت گوارا و حیاتبخش قرآن، به ذایقه ى آنان چیزى چشانید. حفظ قرآن از دبستان شروع بشود.
ترتیبى بدهید ک.