مکتب گشت پاو وینت

مسئولان وزارت معارف افغانستان از مسدود شدن 61 نکتب توسط گروه تروریستی در ولایت جوزجان خبر دادند. کاپیتالیسم یا سرمایه محوری یکی از رویکردهای اقتصادی بسیار مشهور است. در این ویدیو با تعریف غربی از این مکتب اقتصادی آشنا می شوید. پاو وینت معماری معاصر پست مدرن پاو وینت معماری پست مدرنیسم دسته بندی معماری بازدید ها 2 فرمت فایل ppt حجم فایل 6410 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 50  پاو وینت معماری معاصر پست مدرن گزارش تخلف برای پاو وینت معماری معاصر پست مدرن پاو وینت معماری معاصر پست مدرن فروشنده فایل کد کاربری 4674 تمام فایل ها کاربر پاو وینت معماری پست مدرنیسم تعداد اسلاید : 50 اسلاید در پاو وینت پست مدرنیسم که شامل ۵۰ اسلاید است به معرفی ۵ معمار بزرگ از معماران مکتب پست مدرنیسم خواهیم پرداخت و برجسته ترین آثار آنها را معرفی کرده و مورد بررسی قرار خواهیم داد و سپس چند نمونه موردی از سبک معماری پست مدرنیسم را از نظر خواهیم گذراند. پاو وینت معماری پست مدرنیسممعماری پست مدرنیسم
طرفداران و مروجان مکتب لیبرال سرمایه داری که در ت و اطرافیان شما حضور پر رنگ دارند، طی 30 سال گذشته همواره نظرات و توصیه های خود را به اقتصاد ایران تحمیل کرده اند و تقریبا هیچگاه مسئولیت نتایج توصیه های خود را نپذیرفته اند. برای نرم افزار اندروید هیئت مکتب العباس(ع) روی لینک زیر کلیک کنید (بروز رسانی شد) یا با استفاده از کیو آر کد مستقیما روی تلفن همراه خود کنید.
برجسته مازندران گفت: افتخار ملت ایران طرفداری از مکتب حسینی است. خبرگزاری فارس: افتخار ملت ایران طرفداری از مکتب حسینی است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت الله عبدالله نظری پیش از ظهر امروز در دومین روز ماه محرم در آیین عزاداری سید و سالار شهیدان حسین بن علی(ع) که در فرمانداری مرکز استان برگزار شد با اشاره به فلسفه وجودی انسان در عالم دنیوی و ا وی، اظهار داشت: موجوداتی که در عالم مادی قرار دارند تحولی در بدون ثبات هستند. وی انسان . سابق مجلس با بیان اینکه باید انقلاب سومی در کشور رقم بخورد، گفت: باید برگردیم و کشور را بر مکتب (ره) بسازیم. فرماندار ریگان گفت: روز پاسدار، روز تحقق پاسداری از حقیقت و مکتب الهی و تبلور دفاع از اه و ارزشهای متعالی ی است. مجموعه: دنیای ضرب المثل
 
ضرب المثل ملا، خدا بد نده , ضرب المثل های خنده دار
داستان ضرب المثل ملا، خدا بد نده
 
مورد استفاده:
به افرادی می‌گویند که بیماری خود را بیش از حد بزرگ جلوه می‌دهند.
ملا در مکتب خانه‌ای درس می‌داد و در آن شهر زندگی می‌کرد. وای به حال شاگردی که ملا از او درس می‌پرسید و شاگرد درست جواب نمی‌داد. چوب و فلک وسط کلاس مهیا می‌شد و دانش آموز تنبل به شدیدترین شکل ممکن مورد تنبیه قرار می‌گرفت.
بعضی دانش آموزان از شدت ترس هرچه خوانده بودند با دیدن چنین صحنه‌هایی فراموش می‌ د. همیشه همه‌ی دانش آموزان سعی می‌ د به نحوی به دانش آموزی که از او سؤال پرسیده شده کمک کنند تا از تنبیه احتمالی جان سالم به در برد.
 
یک روز که ملا قرار بود درس سختی از دانش آموزان بپرسد، بچه‌ها با هم نقشه‌ای ریختند تا ملا را از پرسش منصرف کنند چون احتمال می‌دادند امروز نیمی از بچه‌ها با چوب و فلک تنبیه شوند.
بچه‌ها تصمیم گرفتند وقتی دیدند ملا به مکتب خانه نزدیک می‌شود، یکی از دانش آموزان زرنگ کلاس به پیشواز او برود و همین کار را هم د. آن دانش آموز نزدیک رفت سلام کرد، ملا از این رفتار او خوشش آمد. با لبخند جواب سلام او را داد. دانش آموز پرسید: ملا خدا بد ندهد! ح ون خوب نیست؟ چرا اینقدر رنگتان پریده؟
 
ملا که حالش خوب بود و هیچ ی نداشت گفت: خدا نکنه، دهنت رو ببند. ملا و دانش آموز کمی که جلوتر آمدند یکی دیگر از دانش آموزان طبق نقشه به دیدار ملا آمد. سلام کرد و گفت: ملا جان! خدا بد ندهد. ح ون بد شده؟ رنگتان امروز زرد شده؟ ملا اخم کرد و گفت: چه می‌گویی؟ خودت مریضی؟ من حالم خوب است.
 
ملا به مکتب خانه که رسید قبل از اینکه کفش‌هایش را درآورد یکی از بچه‌ها جلو رفت و گفت: سلام، ملا خدا بد ندهد! امروز ح ون خوش نیست؟ ملا این بار جواب سلام را داد، چیزی نگفت و به سمت جایگاهش در مکتب‌خانه رفت تا سرجایش بنشیند. بچه ها همه با هم سلام د. بعد از اینکه ملا با تکان دادن سر جواب همه را داد، یکی دیگر از بچه‌ها گفت: ملا خدا بد ندهد! ناخوش هستید، همزمان یکی دو تای دیگر از بچه‌ها حرف او را تصدیق د و گفتند: راست می‌گوید ملا خدا بد ندهد. ملا عصبانی شد و گفت: ت! دهنتون را ببندید، کی گفته من مریض هستم؟
 
همه‌ی بچه‌ها سکوت د و فکر د نقشه‌شان نگرفته کمی که گذشت ملا در اثر تلقینی که بچه‌ها به او کرده بودند کم کم احساس ضعف کرد بلند شد تا حالش از این بدتر نشده از مکتب خانه خارج شود.
بچه‌ها گفتند: ملا چی شده؟ ملا گفت: نمی‌دانم چه شد، احساس ضعف و سرگیجه دارم. می‌خواهم تا حالم بدتر از این نشده به خانه برگردم و هرچه زودتر جوشانده‌ای بخورم تا حالم بهتر بشه.
 
بعد رو کرد به شاگرد زرنگ کلاس که همان شاگردی بود که به پیشوازش رفته بود و گفت: تو امروز به جای من مسئول درس و مشق بچه‌ها هستی. امروز را استراحت می‌کنم تا زودتر حالم بهتر شود و بتوانم فردا خودم به مکتب خانه برگردم. آن وقت از مکتب خانه خارج شد و به خانه رفت. بچه‌ها از اینکه نقشه‌شان گرفته بود در پوست خود نمی‌گنجیدند آنها با این نقشه حداقل برای یک روز از تنبیه با چوب و فلک نجات پیدا د. - شادروان حاج هبه الله هروی، شهر - شادروان علی رحیمی،موذن مسجدجامع - شادروان اسماعیل ذبیحی،مستخدم دبستان پسرانه - شادروان فاطمه گلشنی،مستخدم دبستان دخترانه - شادروان عباس آراسته مقدم( عباس)،مکتب دار شهر(پسران) - شادروان بی بی فضه ، مکتب دار شهر(دختران) - حسین داروغه ، نوازنده سرنا - بزرگ خاندان حسامی شادروان احمدحسامی ملقب به حسام الدیوان - شادروان نیازعلی حسامی - غلامرضا محمدی ،پزشک عمومی - آقای حاج عبدالله امینی ، پیرغلام اباعبدالله الحسین(. سفیر ایران در لبنان گفت نظام ی امروز با افتخار حمایت خود از جبهه مقاومت در لبنان، عراق و را اعلام می کند. اختصاصی از فایلکو پاو وینت باوهوس مدرسه ای که یک مکتب معماری شد با و پر سرعت .
پاو وینت باوهوس مدرسه ای که یک مکتب معماری شد
پاو وینت باوهوس مدرسه ای که یک مکتب معماری شد  دسته بندی : پاو وینت _ کتاب جزوهنوع فایل:  ppt _ pptx ( قابلیت ویرایش )  قسمتی از اسلاید متن پاو وینت :  تعداد اسلاید : 17 صفحهباهاوس: مدرسه ای که یک مکتب معماری شد باهاوس نام یک مکتب معماری است که از نام مدرسه هنر و معماری باهاوس در آلمان گرفته شده است.
این مدرسه معماری که از سال 1919 تا 1933 فعالیت می کرده است، پیشگام مدرنیسم در معماری بود و دستاوردهای آن هنوز نیز در رشته های هنر و معماری به دانشجویان تدریس می شود.
ساختمان و کارگاه های این مدرسه در دو شهر دسائو و وایمار آلمان از سال 1996 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
باهاوس نام یک مکتب معماری است که از نام مدرسه هنر و معماری باهاوس در آلمان گرفته شده است.
این مدرسه معماری که از سال 1919 تا 1933 فعالیت می کرده است، پیشگام مدرنیسم در معماری بود و دستاوردهای آن هنوز نیز در رشته های هنر و معماری به دانشجویان تدریس می شود.
ساختمان و کارگاه های این مدرسه در دو شهر دسائو و وایمار آلمان از سال 1996 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. مدرسه معماری باهاوس که در زبان آلمانی به معنی «خانه معماری» است، در دوران فعالیت چهارده ساله خود در آلمان، در سه شهر مختلف و تحت نظر سه آرشیتکت بزرگ که مدیریت باهاوس را نیز بر عهده داشته اند، فعالیت کرده است.
این مدرسه ابتدا از سال 1919 تا 1925 در شهر وایمار، سپس از سال 1925 تا 1932 در دسائو و بالا ه از سال 1932 تا 1933، یعنی زمانی که این مدرسه به دستور حکومت نازی آلمان تعطیل شد، در برلین فعالیت می کرد مدیریت این مدرسه نیز به ترتیب بر عهده و ر گروپیوس (1919 تا 1928)، هانیس مه یر (1928 تا 1930) و میز وان دروهه (1930 تا 1933) بود.
باهاوس در سال 1919 توسط و ر گروپیوس در شهر سنتی و قدیمی وایمار تأسیس شد.
هدف اولیه از تأسیس مدرسه باهاوس، ایجاد مکانی بود که ترکیبی از مدارس معماری، صنایع دستی (چون نجاری، آهنگری و...) و آکادمی هنری بود.
گروپیوس اعتقاد داشت که با پایان جنگ جهانی اول، دوره جدیدی از تاریخ آغاز شده است و قصد داشت در مدرسه باهاوس، سبک معماری جدیدی را که بازت از این دوران باشد، به وجود بیاورد.
به اعتقاد گروپیوس، این سبک معماری که می شد اصول آن را به تمام کالاهای مصرفی تعمیم داد، باید ارزان، کارکردگرا و سازگار با تولید انبوه می بود.
گروپیوس برای دستی به این هدف، می خواست هنرمندان و صنعت گران را با هم متحد کند تا به محصولی کارکردی و قابل استفاده، و در عین حال با ارزش از لحاظ هنری، دست یابد.
این ایده در بیانیه افتتاحیه مدرسه باهاوس به خوبی مشخص است: «ما در پی آنیم که جامعه تازه ای از هنرمندان پدید آوریم تا در میان آن ها دیگر تعصب حرفه ای که اکنون چون دیواری بلند هنرمندان و صنعتگران را از هم جدا می سازد، وجود نداشته باشد.» برنامه ریزان مدرسه باهاوس هنرهای زیبا را از صنایع دستی کاربردی ممتاز و متفاوت نمی دانستند و بر این باور بودند که هنر و معماری مدرن باید پاسخگوی نیازها و اقتضائات جامعه صنعتی مدرن باشد و طراحی خوب باید از عهده آزمون های زیباشناختی و ی برآید.
ویژگی عمده سبک باهاوس تکیه هر چه بیشتر بر کارکردگرایی، بهره گیری بهینه از خواص مواد و مصالح صنعتی، احتراز از تزئینات تجملی در نمای ساختمان ها و فرآورده های صنعتی بود.
دستی به نوعی هماهنگی بین ضرورت های کارکردی و کیفیت زیباشناختی، خو  متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاو وینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا نمایید    لطفا به نکات زیر در هنگام ید  پاو وینت:  توجه فرمایید.در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاو وینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از ید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرماییدپس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاو وینت ید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک فایل برای شما نمایش داده خواهد شددر صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاو وینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارددر صورتی که اسلاید ها داری ج و یا ع باشند در متون پاو وینت قرار نخواهند گرفت.
هدف فروشگاه ایران پاو وینت کمک به سیستم آموزشی و رفاه دانشجویان و علم آموزان میهن عزیزمان میباشد. 


فایل  پرداخت آنلاین 

با
پاو وینت باوهوس مدرسه ای که یک مکتب معماری شد
مستند "رویای ناتمام" درباره مکتب گلیم و گبه کرمانشاه امشب از شبکه استانی زاگرس پخش می شود. نباید در زمان پُری معده صورت گیرد و بهتر است حدود سه ساعت با صرف غذا فاصله داشته باشد؛ در آموزه های مکتب پزشکی ایرانی تاکید شده که پس از از فعالیت شدید و نوشیدن مایعات به خصوص مایعات… مرکز موسوم به «مکتب توثیق ال ء» در استان درعا اعلام کرد که در جریان عملیات صد روزه تروریستها ۱۱۷ تروریست و خبرنگار وابسته به آنان کشته شدند. جماران نوشت: در دیدارها و سخنرانی های مختلفی که داشتند، همواره بر این نکته تاکید می د که اگر امروز خطایی از متولیان حکومتی سر بزند، به پای نوشته می شود و این ش ت مکتب است. بیر اوشاخلیخدا خوشاولدوم اودا بیر زره یال لحظلر گلدی سوشدی غملی دردیله قال ................................................................................................................................... سرایدار گوی گینه من ترکی یازیم خوار اولوم مکتبیمیزده اوجا دیوار اولوم ویرمرم الدن بیله مطلبلری مکتب قرآنداسرایداراولوم اختصاصی از فایلکو پاو وینت زندگینامه حضرت ابراهیم - 40 اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت زندگینامه حضرت ابراهیم - 40 اسلاید
 پاو وینت زندگینامه حضرت ابراهیم - 40 اسلاید   •فرازهای سازنده و گوناگون زندگی سودمند آن حضرت در ضمن 25 سوره قرآن ذکر شده است و این موضوع بیانگرعنایت خاص قرآن به زندگش ابراهیم (ع) است تا پیروان قرآن آن را بخوانند از آن درسهای بزرگ زندگی را بیاموزند و از مکتب سازنده و آموزنده او برای پیشروی به سوی کمال الهام بگیرند . حضرت ابراهیم (ع) دومین اولوالعزم است که دارای شریعت و کتاب مستقل بوده و دعوت جهانی داشته است . مناسب برای دانش آموزان و دبیران و اولیا برای کل پاو وینت از لینک زیر استفاده کنید:
با
پاو وینت زندگینامه حضرت ابراهیم - 40 اسلاید
صحبت های شورآفرین خبرنگار زن پرس تی وی درباره حضرت زینب (س) از معرکه موصل، در فضای مجازی با استقبال گسترده ای مواجه شد. نمایشگاه نگارگران مکتب قزوین در نگارخانه یاقوت قزوین افتتاح شد. اقتضای زمان در قرن بیست ویکم این است که مکتب باید خانه دوم شاگرد محسوب شود و در آنجا شخصیت علمی و اکتس وی شکل گیرد. جایی که شاگرد بدون هیچ ترس و هراسی مشکل خود را بیان کند. مکتب پایه و اساس یک آینده خوب را می سازد و توجه اساسی و درست بر آن لازم است.

بدبختانه در اکثر مکاتب کشور این گونه نیست. به عنوان یک دانش آموز از چشم دید خود می گویم. از درد دل تمام هم صنفی هایم، از مشکل ها و حقارتی که شاگردان در دوره تعلیم با آن مواجه اند. تمام حقارت ها را بای. تقدیم به معلمان عزیز، این شمع های همیشه ‏فروزان شه ام از تو سبز و آباد شده
از جهل وغم این فکرتم آزاد شده
در مکتب پاک و شاد ببین

غم رفته زجانم ودلم شاد شده
در مکتب تو همیشه شاگردم من

دور از رخ تو همیشه پر دردم من
در فصل بهار و روز ببین

بی نور معلم این چنین زردم من
آموزش عشقم از همین مکتب توست

اندوخته ی سوادم از این لب توست
گفتم که مریضم و بیا بستر من

چون عامل دردم این غم و این تب توست
با این گچ عشق تخته ی جانم زن

خطّی ز کلام خود به ایمانم زن
صد درس در این کلاست آموخته ام

یک درس ز عشق جان ویرانم زن
بی انصافیست که تو را به شمع تشبیه کنم زیرا شمع را میسازند تا بسوزد

اما تو میسوزی تا بسازی، با سپاس فراوان از تو ای شمع همیشه ‏فروزان به نام خداوند جان و د وقتی به سنی رسیدم که رفتن به مکتب خانه را برای پدر ضرورت یافت ، مکتب خانه طالقانی در کشباغ محله رامسر میعادگاه این سن پسر وآن خواستگاه پدری شد و تجربه ی که اگربگویم زیاد شیرین نبود تلخ هم نبود . در کنار بچه هایی با سنین متفاو ت توانست تجربیات خاصی را پیشکش من کند، و ملای که قرآن خوانیش در شنبه و کهنه بازارش مصادف بود با برگزاری کشتی آن طفلان در مکتب خانه به همت ملا زاده که سر پدر را دور می دید . مرغی و وسی که پس از رسیدن به آی. هدف استراتژیک بلندمدتی که از این طرح ی- یی مدنظر است، تشکیل دو رژیم جدا از هم از لحاظ مذهبی برای اهل سنت و جماعت و پیروان مکتب دروزی است. رژیم هایی که برای این طوایف شبیه ت باشد. مهدی واعظی: داریم از خیلی سنت هایمان دور می شویم. یکی از این سنت ها هم ورزش باستانی است که مسلما نسبت به گذشته کمرنگ تر شده. ورزش باستانی و زورخانه ها در قدیم و میان اهالی آن زمان اهمیت و رونق فراوانی داشت. تبعیض علیه دختران، کمبود مکتب، زیربنای ضعیف آموزشی و ناامنی از جمله خطرهای جدی است که به گفته دیدبان ، نظام معارف افغانستان را تهدید می کند.
سیدعلی اصغر زندگی نامه و دفترشعر زخم نبردی بزرگ
زخم نبردی بزرگ ---- نذر حضرت رقیه (س)
اندوه و داغی که دارد ، پیغام دردی بزرگ است دردی که مثل اسارت ، زخم نبردی بزرگ است با خود نشستن ، نگفتن ، از هاب درونی شاید فرو خوردن غم ، در بغض فردی بزرگ است! گفتم چگونه بگویم ، از موج غم های کوچک وقتی سخن از شکوه دریانوردی بزرگ است! در ازدحام شب و غم ، همپای خورشید می رفت گویی که دست نحیفش ، در دست مردی بزرگ است *** فریاد او را که پژمرد ، دیدم که مردم شنیدند وقتی که آهسته می گفت : دردم چه دردی بزرگ است!
***
مکتب شعردینی
مکتب شعر یه
سیدعلی اصغر قم ـ مهر۱۳۷۸ کلمات کلیدی این مطلب : شعرعاشورایی ، دردم چه دردی بزرگ است ، مکتب شعر یه ، شهادت حضرت رقیه (س) ،سیدعلی اصغر ، موضوعات : عاشورایی ، آیت الله علی اکبر رشاد رییس شوراهای حوزه های علمیه استان تهران در پیامی رحلت آیت الله سیدحسین یعقوبی قائنی، را تسلیت گفتند. فرمانده میدانی حزب الله در دیرا ور با اشاره به نقش کلیدی ائتلاف روسیه، ایران و در ش ت محاصره دیرا ور، نبردهای این شهر را مکتب جانفشانی و پهلوانی عنوان کرد. عبدالحق شفق والی دایکندی بمنظور افتتاح یکتعداد پروژه ها و بررسی مشکلات مردم کیتی روز شنبه 22 سنبله همراه با هیآتی از مسئولین ملکی ونظامی به ولسوالی کیتی ولایت دایکندی سفر نمود. والی دایکندی در جریان این سفر که تا روز یکشنبه 23 سنبله دوام یافت ضمن افتتاح چندین پروژه از جمله مکتب لیسه ذکور تمران ، مکتب متوسطه دشت کیسو و سرک مرکزکیتی الی کیسو ، با اهالی بعضی مناطق کیتی از جمله اهالی تمران ، سرتیغان و کیسو دیدار نمود و مشکلات شان را بررسی کرد و ضمن استماع مشکلات شان ، به آنان وعده همکاری داد ، والی دایکندی همچنان از شفاخانه dhc منطقه کیسو بازدید نمود وضمن عیادت از مریضان ، با داکتران این شفاخانه نیز صحبت نموده و به آنان درزمینه عرضه خدمات صحی بهتر به مردم هدایت داد. پاو وینت تاریخچه پیدایش مدیریت منابع انسانی(فصل دوم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت)
 پاو وینت تاریخچه پیدایش مدیریت منابع انسانی(فصل دوم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت) دسته: مدیریت

فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 157 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15عنوان: پاو وینت تاریخچه پیدایش مدیریت منابع انسانی(فصل دوم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت) دسته: مدیریت( مدیریت منابع انسانی) فرمت: پاو وینت ( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 15 اسلاید کتاب مدیریت منابع انسانی اسفندیار سعادت از جمله منابع مهم درس مدیریت منابع انسانی در سطح کارشناسی می باشد. این فایل شامل پاو وینت فصل دوم این کتاب با عنوان تاریخچه پیدایش مدیریت منابع انسانی می باشد که می تواند به عنوان کار ارائه کلاسی(کنفرانس و سمینار) مورد استفاده قرار گیرد و بخشهای عمده آن شامل موارد زیر است: مقدمه انقلاب صنعتی نهضت کارگری نهضت مدیریت علمی اصول مدیریت علمی روان شناسی صنعتی متخصصان امور نیروی انسانی مکتب روابط انسانی عوامل موثر در شکل گیری مدیریت منابع انسانی این فایل توسط نویسنده و فروشنده فایل تهیه و تنظیم وبرای فروش قرار گرفته.
پرداخت و بلافاصله پس از پرداخت ، لینک به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .کلمات کلیدی : پاو وینت تاریخچه پیدایش مدیریت منابع انسانی(فصل دوم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت) , پاو وینت تاریخچه پیدایش مدیریت منابع انسانی , انقلاب صنعتی , نهضت کارگری , نهضت مدیریت علمی , اصول مدیریت علمی , روان شناسی صنعتی , متخصصان امور نیروی انسانی , مکتب روابط انسانی , عوامل موثر در شکل گیری مدیریت منابع انسانی

مقدمه: مکاتب مختلف زیادی در باب مطالعات زبان شناسی پا به عرصه نهادند و هر کدام صاحب روش و عقیده خاص خود را دارند و دلیلی که این مکاتب را از هم باز میشناساند تفاوت در نگاه آنها به بررسی زبان می باشد. هر کدام در زمینه ای متولد , رشد و گسترش یافته اند. اگر چه بعضی ها در زمینه خاصی مثل واژگان , واج شناسی , بررسی تاریخی و همزمانی زبان توسعه یافته اند اما بعضی از این مکتبها زمینه های مختلفی را برای برسی های خود انتخاب کرده اند. تعدادی توانستنند م ع مطال. انسان ها در زندگی به طور دائم در فضای مبارزه هستند. در حقیقت، ما همواره در حال جذب و دفع هستیم. این مبارزه و جدال البته در تمام عالم خلقت نیز دیده می شود آن چنان که خداوند شب را در دل روز و روز را در دل شب قرار داده است. در این جدال همیشگی، جهل و دانایی وجود دارد. از این رو، بعثت ان الهی برای آن بوده تا دست انسان ها را بگیرند و به او کمک کنند تا در این مبارزه پیروز شود. البته یک سری ان زمینی یعنی همان پیشوایان مکاتب و فلسفی نظیر لیبرالیسم، سوسیالیس. بسم رب الشھداء و الصدیقین... «این جوان ها (فاطمیون) با فداکاری شان نشان دادند که مکتب شان یک مکتب انسان ساز است» [ ۹۶/۰۱/۰۷] مراسم وداع با پیکر چهار شهید لشکر فاطمیون در مشهد شهیدان محمد رضایی ، رضا اخلاقی ، ظاهر آشوری و سید طاهر چهارشنبه 30 فروردین همزمان با مغرب و عشاء مشهد - بلوار شهیدآوینی(گلشهر) - انتهای شهیدشفیعی50 - جنب ورزشگاه م عان حرم - مسجدحضرت زهرا(سلام الله علیها) مراسم تشییع : پنجشنبه31 فروردین ساعت 9 صبح خیابان رضا(علیه السلام) - مهدیه مشهد https://t.me/iran_iran/35177 کانال م عان حرم @iran_iran سید حسین مدرسی طباطبائی در مقدمه کتاب "مکتب در فرایند تکامل" نوشته:" م آیت الله مرتضی حائری، آیات آغاز سوره بقره را در داستان آفرینش آدم، برهان مستحکمی بر وم استمرار سلسله انبیا و اوصیا آنان تا پایان جهان می دانست. در آن داستان، فرشتگان بر تصمیم خداوند به آفرینش آدم به عنوان جانشین وی در زمین ایراد می گیرند که این مخلوق جدید، بالقوّه خونریز و فساد انگیز تواند بود. خداوند در پاسخ بدانان نشان میدهد که آدم توانایی آگاه شدن بر حقایق عالم وجود را . به نام خدا عاشق شهد شهادت به خداست مکتب عاشق ز مکتب ها جداست گر سر و پا و تن و جان می دهد بس همین ح که جنت را رواست. هفتـــــه بسیـــــــج گرامــــــی بــــــاد بسم الله مهربون :)
+چقد این امتحان های لعنتی از من انرژی گرفتن ... چند وقته درست و حس نخو دم ؟ میگه بیا تعطیلات بین ترم بریم مسافرت ... خیلی دوست دارم برم ، از طرفی میگم بمونم یه ذره برای کنکور بخونم . خلاصه که نه دلم میاد نرم ، نه میتونم از درس هام بگذرم و برم -_- حالا شاید برم :)
+ واقعا ذوق اینا رو برام یده بود :)) انقد دوسشون دارم دلم نمیاد بخورمشون d;
+همش داشت درمورد این "ایسم" ها حرف میزد . کلافه شده بودم دیگه ... چقدم خشک و حوصله سربر تعریف میکرد : دیگه میخواستم بزنم تو سر و صورت خودم بگم اقا اصن مکتب منگولیسم ، اسکولیسم ، هرچی تو میگی ... بیخیال فقط (گریه ی حضار!)
+چیه بعضی ادما مث دیوارن ! نازنین داشت تعریف میکرد از جریانات گروه بندی ها ، با اینکه بار هزارم بود داشت ادای منو درمیاورد ، ولی بازم داشتم غش می بس که بانمک تعریف میکرد ... بعد اون خیلی بی روح زل زده بود به ما ، یه ذره گوشه لبش کج شده بود :// بازم الحمدلله که شکر خدا وگرنه والا به خدا : افسرده >_<
+سه تا امتحان مونده فقط ... سه تا ، تا رهایی :)) البته بهتره بگم سه تا ، تا تجربه ی مشروطی d;
+ :) امت بازخوانی جایگاه و نقش فراموش شده مردم در تحقق اه سخنرانی شهید بهشتی در حسینیه ارشاد درباره نظام ساسی در امت … بر پایه امت و ت چیزی به وجود می‏ آید به نام “مدیریت جامعه”. این بخش اول از طرح درباره نظام است. آنچه در رأس قرار دارد که همه، حتی پیغمبر (ص)، حتی (ع) و مرجع تقلید، باید مراقب او باشند و از آن سرِ مویی تخلف نکنند اصول عقیدتی و عملی بر اساس کتاب و سنّت است. حتی قرآن کریم درباره پیغمبر اکرم (ص) می ‏فرماید: وَ لَو تَقَوَّلَ عَلَینا بَعضَ الاَقاویلِ لاَخَذْنا مِنهُ بِالیَمینِ ثُمَّ لَقَطَعْنا مِنهُ الوَتین. می‏ گوید رسول خدا هرگز چنین نمی ‏کند، اما به فرض اگر برخلاف گفته خدا و فرمان و تعلیم خدا سخنی به ما ببندد ما او را به نابودی خواهیم کشاند. بعضی می‏ گویند: آقا، فلان مجتهد انقل خوب است یک فکری برای فلان حکم د. مثل این که دین مثل یک موم نرم در دست مجتهد است تا مطابق سلیقه زمان و مکان و مردم هر جور دلش خواست و به هر شکلی دلش خواست دربیاورد! این طور نیست و از مجتهدان آگاه یک چنین بازیگری را با مکتب نخواهید. مکتبی که مثل موم باشد و بتوانی آن را به هر شکلی که بخواهی در بیاوری اصلاً دیگر مکتب نیست. اولین ویژگی نظام این است که نظامی است مکتبی و متعهد در برابر مکتب. اجباری هم نیست. هر این مکتب را پسندید، دوست داشت و به آن دل بست بیاید و هر ی هم به آن دل نبست نیاید؛ ولی نظام مکتبی است. کنید سوال : چرا در هیئت های زنی که مخصوص اهل بیت(ع)است گاها دم از سیاست، یا حتی حجاب و زده میشه ؟   پاسخ هدف از برگزاری مراسم سوگواری اهل بیت (ع) گریه و عزاداری تنها نیست بلکه هدف اینست که با این بهانه مجالسی ب ا شود که دران اه ی که برای آن اهل بیت (ع) به شهادت رسیدند (  حفظ ) بیان شود. حسین (ع) فرمود: انگیزه ام از قیام، اصلاح امت جدم رسول خدا است (بلاغت الحسین، ص 64؛ حیات الحسین، ج 2، ص 264.)   بنابراین هدف آن حضرت زنده ارزش های ی بوده است. همان ارزش های. هشتاد و سه تن از دانش آموزان هرات صبح امروز در مقابل یک مکتب مسوم شدند.
مسوولان شفاخانه ی حوزه ای هرات می گویند که این افراد قبل از ظهر امروز از ناحیه ی ۱۱ شهر هرات پس از اینکه از غذاهای دست فروشی این مکتب استفاده کرده اند، دچار مسمومیت شدید شدند.
داکتر غلام داوود هاشمی، مسوول بخش درمان بیماری های سمی شفاخانه ی هرات در صحبتی با خبرنگارمان گفت: این دانش آموزان که در رده ی سنی زیر ۱۶ سال هستند، تعدادشان به ۸۳ تن می رسد.
به گفته ی وی؛ این ها به علت خوردن "شورنخودی" که توسط یک دستفروش در مکتب فتح، واقع در ناحیه ی ۱۱ شهر هرات، موقعیت داشت، به مسمومیت شدید، دچار شدند.
وی تصریح کرد که ۹۵ درصد این دانش آموزان به صورت فوری به این مرکز درمانی منتقل و مورد معالجه قرار گرفتند.
از سویی دیگر؛ عزیزالرحمان سروری، س رست ریاست معارف هرات تنها مسموم شدن ۴۵ تن از دانش آموزان این لیسه را تایید کرده است.
وی گفت که مهمترین دلیل این حادثه استفاده ی دانش آموزان از غذاهای تاریخ گذشته دستفروشی ها بوده است.
آقای سروری همچنین از تمامی ارگانهای امنیتی و شهرداری هرات خواست تا ضمن برخورد جدی با دستفروش های نزدیک مکاتب، عامل اصلی مسموم شدن این دانش آموزان را دستگیر کنند.
این مقام همچنین افزود که در این میان، ۵ دانش آموز دختر هم مسموم شده اند.
در همین حال؛ عبدالرئوف احمدی، سخنگوی پولیس هرات گفته که تحقیقات بخش جنایی برای شناسایی هرچه بیشتر ریشه ی این مشکل و همچنین دستگیری عاملان این قضیه آغاز شده است.
بنا بر گفته های مسوولان معارف هرات؛ پدیده ی مسموم شدن دانش آموزان هرات به این پیمانه بی سابقه بوده است.
یحیا فولادی