مکتب گشت پاو وینت

مجموعه ای از الگوهای مکتب های مختلف نقاشی با استفاده از آثار مشهوری از سرشناس ترین نقاشان هزاره ی گذشته، در قالب کت از سری کارهای نقاشی خلاق و آرامش بخش منتشر شد.
تحقیق در مورد هنر نقاشی ایرانی 
فهرست مطالب
تاریخچه ی نقاشی ایران: 1
مکتب های مینیاتور 4
مکتب بغداد ( عباسی) 4
مکتب سلجوقی 5
مکتب تبریز (مغول) 5
جلایریان 7
مکتب شیراز 7
مکتب هرات 8
مکتب بخارا 9
مکتب تبریز ( صفویه) 10
مکتب اصفهان 11
فهرست منابع و مآخذ 13
 
 
تاریخچه ی نقاشی ایران:
نقاشی ایران فاقد نقاشی هایی با پیشینه کهن است و از این رو اظهار نظر در مورد آن مشکل است. نقاشی صفحات کتاب مانویان تنها ن. اراءنیوز-ذاکر اهلبیت حاج شبیر عباسی معروف به آق مدیر در دهمین روز محرم به دیدار معبودش شتافت .جاج شبیر عباسی که در مکتب مرحوم حجت ال حاج میرقاسم شفیعی (ره)پرورش یافته بود،خود سالها بعنوان معلم قرآن ودروس مرسوم آنزمان در مکتب خانه های روستاهای استان مازندران تدریس میکرد. این مرحوم مدتی نیز توسط مرحوم آیت ا...کوهستانی بعنوان معلم قرآن به نقاط مختلف جهت تدریس اعزام می شدند. مراسم تشیع جنازه امروزعصر سوم آبان 94 در روستای اراءبرگزار می گردد. اراءنیوز به خاندان محترم عباسی که اوایل مرداد 94 نیز در سوگ جانباز دفاع مقدس مرحوم حاج قربان عباسی نیزنشسته اند تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای این ذاکر اهلبیت ومعلم عزیز وفرزندش رحمت واسعه و برای بازماندگان محترم، صبر و اجر مس می کند یکی از شیعیان موصل اخیرا تعدادی از ن به کنیزی گرفته شده توسط را یداری و آنها را به خانواده شان رساند . ن ایزدی را پس از حمله به مناطق ایزدی نشین در عراق به اسارت گرفته و آنها را در بازار به حراج گذاشته است . پیشتر نیز شاهد آن بودیم که یکی دیگر از شیعیان مکتب اهلبیت علیهم السلام اقدام به چنین کار انسان دوستانه ای کرده بود . این درحالی است که رو مه انگلیسی دیلی تلگراف نوشته بود : در بسیاری از مناطق تحت کنترل خود از ن و دختران ایزدی به عنوان سپر انسانی استفاده میکند . تعالیم مکتب اهلبیت علیهم السلام و شاناساندن چهره واقعی آن هم در زمانی که به نام اعمال ضد بشری ترویج میشود از مهمترین اموریست که شیعیان باید به آن عمل کنند . مردم کرمان در مجلس خبرگان ی گفت : طلاب علوم دینی باید حدیث غدیر را برای جوانان بازگو کنند که حدیث غدیر شناسنامه مکتب شیعه است. حجت ال والمسلمین شامگاه شنبه و در این مراسم ، کتاب آسمانی قرآن و ‏آیات آن را معجزه جاوید و گرامی (ص) و خاندان بزرگوار ایشان را معجزه تربیت همین قرآن و ‏مکتب معرفی کرد و… درگذشت شیخ الذاکرین حضرت حاج محمد رحیم مسکین را به جامعه مذهبی کشور تسلیت میگویم با از دست دادنش چه به روزم که نیامد.......
در عزای تو مکتب عزا گرفت دست اجل ز جمله ی یاران تورا گرفت در ماتم ج تو چشمها گریست دلها ش ت و راه گلو را صدا گرفت یادش به خیر و اشک و نوحه ات بعد از تو غصه در دل ما دست و پا گرفت هیات شروع شد ولی افسوس نیستی دلها برای غربت کرببلا گرفت در ماتم تو صاحب عزا شد عصر اندوه، قلب ن را فرا گرفت راهت ادامه دارد و یاد تو زنده است چون مکتب زمان باز پا گرفت آن روضه های داغ تو در خاطرات ما با نوحه های زنی تو جا گرفت این عصر جای تو خالیست بین ما در عزای تو مکتب عزا گرفت نثار روحش (به قول خودش:حمد و سه قل هوالله) الفاتحه مع الصلوات آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی به مناسبت ایام محرم گفت: صدای استکبارستیزی انقلاب ی صدای مکتب حسین (ع) است. سابق مجلس با بیان اینکه باید انقلاب سومی در کشور رقم بخورد، گفت: باید برگردیم و کشور را بر مکتب (ره) بسازیم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: علمای اهل سنت نور چشم ما هستند، پای حفظ که برسد شیعه و سنی نداریم مکتب باید بماند که می ماند. رئیس کمیته امداد ب ان اینکه رفع فقر بر عهده همه مسئولان نظام است گفت: اگر مسئولی به مکتب المؤمنین (ع) اعتقاد داشته باشد تا زمانی که فقیری وجود دارد، آرامش نخواهد داشت. کارشناس دینی گفت: هارون برای استحکام خلافت خود به منظور دستگیری موسی(ع) اراده حج کرد و فضل بن ربیع را فرستاد و آن حضرت را در اثنای گرفتند و کشیدند و به بصره برده و زندانی د. آیه تطهیر تفتازانی (از علمای بزرگ اهل سنت) : ابوبکر و عمر و عثمان معصوم هستند!

یکی از اشکالاتی که همواره مخالفین شیعه آن را متوجه پیروان مکتب اهل بیت می سازند، غلو دانستن عصمت می باشد.مخالفین شیعه عقیده ی پیروان مکتب اهل بیت مبنی بر عصمت اهل بیت علیهم السلام اجمعین را مستمسک خود قرار داده و آن را غلو می خوانند غافل از آن..... برجسته مازندران گفت: افتخار ملت ایران طرفداری از مکتب حسینی است. خبرگزاری فارس: افتخار ملت ایران طرفداری از مکتب حسینی است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت الله عبدالله نظری پیش از ظهر امروز در دومین روز ماه محرم در آیین عزاداری سید و سالار شهیدان حسین بن علی(ع) که در فرمانداری مرکز استان برگزار شد با اشاره به فلسفه وجودی انسان در عالم دنیوی و ا وی، اظهار داشت: موجوداتی که در عالم مادی قرار دارند تحولی در بدون ثبات هستند. وی انسان . جشن میلاد حسین(ع) با حضور جمعی از پیروان مکتب اهل بیت(ع) در حسینیه سیدال (ع) در شهرک "الربیعیه" در شرق عربستان برگزار شد. حادثه کربلا دو صفحه بی نظیر دارد؛ صفحه سفید و نورانی و صفحه تاریک و سیاه و ظلمانی. به اعتقاد مطهری صفحه تاریک آن: «از نظر تنوع جنایت بی مانند است. حدود بیست و یک نوع پستی و لئامت در آن رخ داده که حتی در جنگهای صلیبی و آنچه اروپائیها در اندلس مرتکب شدند به پای آن نمی رسد. اگر فقط به این صفحه نگاه کنیم فقط باید شعر مرثیه بگوییم و بس. صفحه دیگر آن حماسه و افتخار و نورانیت، تجلی حقیقت، انسانیت و حق پرستی است و بشریت حق دارد در برابر آن به خود ببالد. جن. باسمه تعالی

برداشتهایی از زیارت جامعه

تسلیم حق

یکی از صفات چهارده معصوم تسلیم و مطیع بودن آنها در انجام اوامر الهی است.انسان ها همانند ظروف خالی می مانند.چنانچه ظرف وجودی خود را از معارف الهی پر کنند.آنگاه محبوب و با ارزش و عنایات الهی برای آنها سراریز می شود.
خداوند قابل دیدن با چشم سر نیست ولی قابل شناخت از طریق چهارده معصوم می باشد.در حقیقت چهارده معصوم شاگردان مکتب الهی هستند که معلم آن مکتب خدای متعال است.لذا آنچه می گو. اختصاصی از ژیکو پاو وینت مروری اجمالی برشناخت مکتب مرکانتیلیسم و فیزیوکراتها با و پر سرعت .
 پاو وینت مروری اجمالی برشناخت مکتب مرکانتیلیسم و فیزیوکراتها
 پاو وینت مروری اجمالی برشناخت مکتب مرکانتیلیسم و فیزیوکراتها مکتب بازاربست گرایی (نیز سوداگرایی) یا مرکانتیلیسم (به فرانسوی: mercantilisme )از قرن شانزدهم تا نیمه قرن هجدهم رواج داشت و بیشترین سهم را در ایجاد خصلت تهاجمی خصومت و رقابت و استعمار در نظام اقتصادی سرمایه داری داشت. نظریات مکتب مرکانتیلیست اگر چه متناسب با رونق تجارت و اهمیت روزافزون مبادلات بین المللی شکل گرفته است اما به نوبه خود در تکامل نظام اقتصادی سرمایه داری تجاری و حتی ایجاد زمینه برای پیدایش نظام اقتصادی سرمایه داری صنعتی نقشی در خور توجه داشت..در زمان مرکانتیلیسم یعنی مدت زمان بین قرون ۱۶ تا ۱۸، استدلال می شد که موقعیت حد مطلوب برای یک کشور در ارتباط با تجارت خارجی وقتی حاصل است که آن کشور بتواند صادرات خود را افزایش و واردات را کاهش دهد. مرکانتیلیست ها طرفدار وضع قوانین در جهت برقراری عوارض گمرکی و موانع تجاری بوده و اعتقاد داشتند که از این طریق می توان وضعیت یک کشور را در سطح بین الملل بهبود بخشید.سیاست های اقتصادی مرکانتیلیستها در اوا قرن ۱۸ مورد نقد قرار گرفت. دیوید هیوم عقیده داشت که مرکانتیلیسم ممکن است در کوتاه مدت وضعیت تجاری را بهبود بخشد ولی این امر در دراز مدت به زیان کشور خاتمه می یابد.

آدام اسمیت در سال ۱۷۷۶ اقدام به انتشار کتاب مشهور خود تحت عنوان ثروت ملل کرد و در این کتاب شدیدا به نقطه نظرات مرکانتیلیست ها در مورد تجارت بین الملل ایراداتی را وارد کرد و اعتقاد داشت که کلیه کشورها می توانند از برقراری تجارت بین الملل هم زمان منتفع شوند، به نظر آدام اسمیت تحقق تقسیم کار در سطح بین الملل باعث تخصص کامل کشورها در تولید کالاهای مختلف شده و منجر به افزیش بازدهی و سطح تولیدات در کل دنیا خواهد شد. اسمیت معتقد است که از بین بردن موانع تجاری و برقراری تجارت آزاد به نفع کلیهٔ کشورها خواهد بود.
تعریف
این مکتب مجموعه نظریاتی منسجم ندارد و بیشتر ارائه دهنده نوعی اقتصاد است و بیشتر به تعیین جهت سیاست اقتصادی می پردازد. هدف های سیاستهای اقتصادی این مکتب در رسیدن کشور به ثروت و شهرت خلاصه می شود، و چون تنها عامل ایجاد ثروت را تجارت می داند بیشترین مقرارت را در همین زمینه وضع می نماید. تمام این مقررات در جهت ایجاد تراز تجاری مثبت است که خود موجب مثبت شدن تراز پرداختها می شود. مثبت شدن تراز تجاری کشور از دید مرکانتیلیست ها از طریق جاری شدن طلا از کشورهای دیگر به کشور خودی است که همزمان موجبات تضعیف کشوری که طلا از آن خارج کشته و قدرت یافتن کشوری که طلا به ان وارد گشته می شود.
بر همین اساس مرکانتلیست ها بر ممنوعیت هایشان بر سه زمینه متمرکز بود:
۱-ممنوعیت ورود کالاها بصورت آماده و ساخته شده که باعث بیکاری در کشور می شد.
۲-ممنوعیت صدور مواد خام از کشور که باعث تضعیف صنعت به علت نبود مواد اولیه در داخل کشور می شد.
۳-ممنوعیت مهاجرت نیروهای متخصص به خارج از کشور.
همچنین پیشنهادهای ایشان نیز طبعاً بر سه مورد متمرکز بود:
۱-صدور کالاهای ساخته شده و آماده مصرف به خارج که موجب اشتغال زایی در داخل کشور می شد.
۲-واردات مواد خام اولیه برای در اختیار بنگاهای تولیدی قرار دادن و در نهایت افزایش تولید.
۳-جذب نیروهای متخصص خارجی به کشور که همزمان با پیشرفت تولید داخلی به پسرفت کشور مه نجر می شد.
اغلب کشورهای اروپایی که دارای نظام سرمایه داری تجاری بودند برای ب قدرت و برخورداری از تراز تجاری مثبت اقدام به اعمال سیاستهای مرکانتیلیستی نمودند و بزودی تضاد منافع و درگیری میان آنها شدت یافت. جنگهایی که بین کشورهای اروپایی مانند جنگهای هلند و انگلستان یا انگلستان و فرانسه و همچنین م ن پرتقال و اسپانیا به وقوع پیوست ناشی از همین تضاد منافع حاصل از تفکر مرکانتیلیستی بود. پیشتازان این مکتب در فرانسه کلبر و ژان بدن، و در انگلستان الیزابت اول و کرامول، در هلند دلاکورت، در آلمان فریدریش دوم و ماریا ترزیا بودند.
بعدها بتدریج این اه از طریق استعمار کشورهای آسیایی و آفریقایی تامین شد که از آن جمله می توان به مستعمرات انگلیس و هلند و اسپانیا و ایتالیا و فرانسه و آلمان درآفریقا و آسیا مانند هند و آفریقای جنوبی اشاره نمود. به این شکل کشورهای سرمایه داری توانستند همزمان با تامین مواد خام اولیه به قیمت ناچیز و استفاده از نیروی کار ارزان قیمت مستعمرات خویش، بازارهای فروش وسیع برای کالاهای ساخته شده خود را در این کشورها پیدا کنند و بدین شکل اقتصاد خود را رونق ببخشندشامل 32 اسلاید powerpoint
با
پاو وینت مروری اجمالی برشناخت مکتب مرکانتیلیسم و فیزیوکراتها

یحیی ت آبادی (درگذشته به سال 1297 قمری) درکتاب "تاریخ معاصر یا حیات یحیی "هنگام بحث از «امین ال ه و معارف عمومی» به نکاتی اشاره می‌کند که از دید بررسی سیر تاریخی آموزش و تألیف کتاب درسی هم قابل اهمّیت است، وی می‌نویسد:
«امین ال ه در چند ماه اقامت آذربایجان، بهتر اقدامی که نموده، تأسیس مکتبی بوده است به نام رشدیه به سبک جدید و چون عازم تهران گشت، دانسته است رشدیه با نبود او دوام نمی‌یابد، به این سبب مدیر مکتب را به تهران آورده ک. اصطلاح اهل حدیث به این معنای خاصش از نیمه نخست قرن سوم رواج یافت. جریان اهل حدیث در اصل یک جریان فقهى و اجتهادى بود. مکتب اهل الحدیث، در پیدایش مکتب اشعرى تأثیر فراوان داشته است. به لحاظ روش شناسی، عقاید یا کلام اهل حدیث مبتنی بر محوریت شرع و آموزه های نقلی است. جریانی در میان اهل سنّت در سده های نخست ی با گرایش ویژه به ظاهر احادیث و کم توجهی به تفکر عقلی. این گروه در میان اهل سنت که عهده دار گردآوری، آموزش و گسترش احادیث بودند و با استناد به ظا. نباید در زمان پُری معده صورت گیرد و بهتر است حدود سه ساعت با صرف غذا فاصله داشته باشد؛ در آموزه های مکتب پزشکی ایرانی تاکید شده که پس از از فعالیت شدید و نوشیدن مایعات به خصوص مایعات… اختصاصی از هایدی مکتب تربیتی (ره) با و پر سرعت .
مکتب تربیتی (ره)
مکتب تربیتی (ره)   مکتب تربیتی (ره) 50 صفحه مقدمه هر یک از مکاتب تربیتی بر نگرشی خاص از هستی و انسان مبتنی هستند و وجوه امتیاز هر یک از این مکاتب را باید در تفاوت نگرش آنها به هستی و انسان جستجو کرد. با رجوع به شه هایی که با عنوان مکتب تربیتی در روزگاری شهرت داشته اند، اهمیت و جایگاه دیدگاه های هستی شناختی و انسان شناختی نمایان می شود. در سایه آگاهی از دیدگاه مبنایی این مکاتب، درمی ی م که داوری ادیان الهی به ویژه درباره انسان منشأ وجود تفاوت هایی در مکتب های تربیتی دینی نسبت به دیگر مکاتب بشری است. دانشمندان مسلمان، اعم از فیلسوفان و عارفان و متکلمان و اخلاقیون، در مواضع گوناگونی آرای خویش درباره هستی و انسان را ابزار داشته اند و همواره به سبب ایمان به کوشیده اند که در نظریات خود از تعارض با آموزه های قرآنی و روایی بپرهیزند. این شمندان، در عین پویش و کوشش عقلانی برای دستی به آرایی استوار. از منبع وحی و متون دینی نیز الهام گرفته اند و بی شک، تعالیم دینی در بنیان و پیکره نظام شه ایشان جایگاهی اساسی داشته است. در میان دیدگاه های عالمان مسلمان می توان آرایی کم و بیش مشابه و حتی ی ان را درباره جهان و انسان سراغ گرفت. مبدأ این شباهت و هماهنگی، تفکر دینی و تأثیر پذیری قرآنی ایشان است. البته گاه آرایی متفاوت و تصاویری به کلی نا از هستی و انسان نیز در میان این آراء دیده می شود. نکته شایان توجه این است که اگر به تصویری کلی و جامع از نظام های فکری رایج میان عالمان مسلمان نظر کنیم، درخواهیم یافت که بسیاری از امور مشابه در حقیقت تفاوتی بنیادین با یکدیگر دارند. این تفاوت تا بدان جاست که حتی توحید- یعنی سنگ بنای دین و دین باوری- نیز در نزد ایشان تفسیری واحد ندارد، اگر چه همه موحدند. توحید یک عارف با توحید یک متکلم تفاوت بسیار دارد و حتی توحید فیلسوفان نیز با هم یکی نیست. فلاسفه و حکیمان متأله، به خدا و انسان و جهان ی ان نمی نگرند. این نکته درخور توجه، ما را به یک روش در شناخت آرا و تفکرات رهنمون می سازد و آن نگاهی جامع به نظریات شمندان مختلف است. برای دستی به دیدگاه تربیتی یک عالم، نمی توان به بررسی سخنان صریح او در وادی تربیت بسنده کرد، زیرا بسا مواردی که معنای حقیقی آثار تربیتی تنها با شناخت بنیان های فکری او دریافتنی باشد. تلاش برای شناخت مکتب تربیتی (ره) نیز اگر بخواهد قرین توفیق باشد، باید از کاوش در مبانی انسان شناختی و جهان شناختی ایشان آغاز گردد. با آگاهی از این مبانی، جایگاه و اهمیت دیدگاه ها و توصیه های اخلاقی و تربیتی ایشان آشکار می شود.
با
مکتب تربیتی (ره)
جواد منصوری گفت: نگارش تاریخ شفاهی پس از انقلاب بیشتر به نیروهای انقل ، زحمتکش، مجاهد و مردمی متکی بود. جماران نوشت: در دیدارها و سخنرانی های مختلفی که داشتند، همواره بر این نکته تاکید می د که اگر امروز خطایی از متولیان حکومتی سر بزند، به پای نوشته می شود و این ش ت مکتب است. بیر اوشاخلیخدا خوشاولدوم اودا بیر زره یال لحظلر گلدی سوشدی غملی دردیله قال ................................................................................................................................... سرایدار گوی گینه من ترکی یازیم خوار اولوم مکتبیمیزده اوجا دیوار اولوم ویرمرم الدن بیله مطلبلری مکتب قرآنداسرایداراولوم صحبت های شورآفرین خبرنگار زن پرس تی وی درباره حضرت زینب (س) از معرکه موصل، در فضای مجازی با استقبال گسترده ای مواجه شد. بنا به درخواست های بچه های هیئت مکتب ال روضه حضرت علی اکبر(ع) حاج مرتضی عطاران که در مراسم هفتم محمد سلطانی خوانده شد، برای در اختیار شما قرار می گیرد: روضه حضرت علی اکبر هیئت مکتب ال را در آپارات اینجا ببنید یا را اینجا کنید (فرمت: mp4 - حجم: 14.2 مگابایت) پ.ن: ببخشید کیفیت تصویر کم است، علت آن است که تقریبا هیچ نوری روشن نبود و همین تصویر به کمک توانایی دوربین برداری ضبط شده. در جریان تبدیل فرمت و برش این کلیپ از کل چند نرم افزار مختلف استفاده شد ابتدا برای تبدیل فرمت و بعد ویرایش اما نتیجه گرفته نشد. پس از آن اما به نرم افزار دیگری برخورد کردیم که با وجود گمنامی! فرمت mts. را خواند و با واسط کاربری آسانی آن را ویرایش کرد. idoo شاید برای شما نیز مفید باشد. اقتضای زمان در قرن بیست ویکم این است که مکتب باید خانه دوم شاگرد محسوب شود و در آنجا شخصیت علمی و اکتس وی شکل گیرد. جایی که شاگرد بدون هیچ ترس و هراسی مشکل خود را بیان کند. مکتب پایه و اساس یک آینده خوب را می سازد و توجه اساسی و درست بر آن لازم است.

بدبختانه در اکثر مکاتب کشور این گونه نیست. به عنوان یک دانش آموز از چشم دید خود می گویم. از درد دل تمام هم صنفی هایم، از مشکل ها و حقارتی که شاگردان در دوره تعلیم با آن مواجه اند. تمام حقارت ها را بای. این بود که اولین تقلب تاریخ بشری رقم زده شد . البته این تقلب با روش های بسیار ابت بشری رقم زده شد. تاریخچه تقلب از جایی شروع می شود که حسن کچل برای نخستین بار به مکتب رفت. از بد ماجرا ، همان روز امتحان ماهیانه ک ن مکتب بود؛ لیکن حسن کچل از روی تنبلی چشمان چپش را بر روی ورقه ی همزاد انداخت تا نکته ای بس ارزشمند از ورقه ی فوق الذکر دشت کند. این بود که اولین تقلب تاریخ بشری رقم زده شد . البته این تقلب با روش های بسیار ابت بشری رقم زده شد. البته این تقلب . با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مکتب القرآن موعود(عج) اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن (ترتیل روزانه یک جزء از کلام الله مجید) در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کرده است از دوستان گرامی این خواهش را دارم هر ی که توانایی قرائت قرآن به صورت ترتیل را دارد و علاقه مند به خواندن در مسجد می باشد به اعضای مکتب القرآن مراجعه کند. برنامه روزانه این محفل به صورت زیر است: 1-دعای آغاز قرائت قرآن رأس ساعت 19 2-آغاز قرائت قرآن بعد از تلاوت دعای آغاز قرآن 3-اتمام ترتیل رأس ساعت 20 و قرائت دعای ختم قرآن 4-ارائه یک نکته تجویدی 5-مسابقه و جایزه و اما محفل در ده روزی که گذشت: تصاویر بیشتر در ادامه مطلب... هدف استراتژیک بلندمدتی که از این طرح ی- یی مدنظر است، تشکیل دو رژیم جدا از هم از لحاظ مذهبی برای اهل سنت و جماعت و پیروان مکتب دروزی است. رژیم هایی که برای این طوایف شبیه ت باشد. مهدی واعظی: داریم از خیلی سنت هایمان دور می شویم. یکی از این سنت ها هم ورزش باستانی است که مسلما نسبت به گذشته کمرنگ تر شده. ورزش باستانی و زورخانه ها در قدیم و میان اهالی آن زمان اهمیت و رونق فراوانی داشت. ژان ژاک روسو از عمده ترین نظریه پردازان دموکراسی، در زمینه مفهوم دموکراسی چنین می گوید: "هنگامی که حکومت به تمام افراد ملت یا به اکثریت آنها واگذار شود به طوری که عده رؤسا بیش از عده مرئوسین باشد این نوع حکومت را دموکراسی نامیده اند. عده اعضای حکومت دموکراسی حداکثر برابر تعداد تمام افراد کشور می شود ولی می تواند تا نصف به اضافه یک نفر هم تقلیل یابد"(2). برتراند راسل عقیده داشت: "دموکراسی نظامی حکومتی است که در آن اداره امور مردم به دست خود مردم . - شادروان حاج هبه الله هروی، شهر - شادروان علی رحیمی،موذن مسجدجامع - شادروان اسماعیل ذبیحی،مستخدم دبستان پسرانه - شادروان فاطمه گلشنی،مستخدم دبستان دخترانه - شادروان عباس آراسته مقدم( عباس)،مکتب دار شهر(پسران) - شادروان بی بی فضه ، مکتب دار شهر(دختران) - حسین داروغه ، نوازنده سرنا - بزرگ خاندان حسامی شادروان احمدحسامی ملقب به حسام الدیوان - شادروان نیازعلی حسامی - غلامرضا محمدی ،پزشک عمومی - آقای حاج عبدالله امینی ، پیرغلام اباعبدالله الحسین(.
سیدعلی اصغر زندگی نامه و دفترشعر زخم نبردی بزرگ
زخم نبردی بزرگ ---- نذر حضرت رقیه (س)
اندوه و داغی که دارد ، پیغام دردی بزرگ است دردی که مثل اسارت ، زخم نبردی بزرگ است با خود نشستن ، نگفتن ، از هاب درونی شاید فرو خوردن غم ، در بغض فردی بزرگ است! گفتم چگونه بگویم ، از موج غم های کوچک وقتی سخن از شکوه دریانوردی بزرگ است! در ازدحام شب و غم ، همپای خورشید می رفت گویی که دست نحیفش ، در دست مردی بزرگ است *** فریاد او را که پژمرد ، دیدم که مردم شنیدند وقتی که آهسته می گفت : دردم چه دردی بزرگ است!
***
مکتب شعردینی
مکتب شعر یه
سیدعلی اصغر قم ـ مهر۱۳۷۸ کلمات کلیدی این مطلب : شعرعاشورایی ، دردم چه دردی بزرگ است ، مکتب شعر یه ، شهادت حضرت رقیه (س) ،سیدعلی اصغر ، موضوعات : عاشورایی ، معاون فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه دفاع مقدس است، گفت: ایدئولوژی دفاع مقدس، ارزش های دینی، معنوی و انسانی را احیا کرد. خبرگزاری فارس: ایدئولوژی دفاع مقدس ارزش های دینی را احیا کرد به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سعید یزدانی بعد از ظهر در جلسه برنامه ریزی هفته دفاع مقدس این شهرستان، اظهار کرد: تاریخ انقلاب با فصل های تامل برانگیز همراه است و عبور بدون تامل و تفکر از آن خیانت به نسل آینده است. وی افزود: بیشتر افراد حاضر در دفا. فرمانده میدانی حزب الله در دیرا ور با اشاره به نقش کلیدی ائتلاف روسیه، ایران و در ش ت محاصره دیرا ور، نبردهای این شهر را مکتب جانفشانی و پهلوانی عنوان کرد. عبدالحق شفق والی دایکندی بمنظور افتتاح یکتعداد پروژه ها و بررسی مشکلات مردم کیتی روز شنبه 22 سنبله همراه با هیآتی از مسئولین ملکی ونظامی به ولسوالی کیتی ولایت دایکندی سفر نمود. والی دایکندی در جریان این سفر که تا روز یکشنبه 23 سنبله دوام یافت ضمن افتتاح چندین پروژه از جمله مکتب لیسه ذکور تمران ، مکتب متوسطه دشت کیسو و سرک مرکزکیتی الی کیسو ، با اهالی بعضی مناطق کیتی از جمله اهالی تمران ، سرتیغان و کیسو دیدار نمود و مشکلات شان را بررسی کرد و ضمن استماع مشکلات شان ، به آنان وعده همکاری داد ، والی دایکندی همچنان از شفاخانه dhc منطقه کیسو بازدید نمود وضمن عیادت از مریضان ، با داکتران این شفاخانه نیز صحبت نموده و به آنان درزمینه عرضه خدمات صحی بهتر به مردم هدایت داد. روز هفتم ماه مه امسال، مصادف است با 184 مین سالگرد یوهانس برامس، آهنگسازی جهانی که در بندر هامبورگ به دنیا آمد، اما هنرش در بزرگ شهر موسیقی، یعنی وین بالیدن گرفت. او را پیرو مکتب رومانتیسم می دانند. شیخ را گفتند : علم بهتر است یا ثروت؟! شیخ بی درنگ شمشیر از میان بیرون آورد و مانند جومونگ مرید بخت برگشته رابه سه ی نامساوی تقسیم نمود و گفت : سالهاست که هیچ ی بین دو راهی علم و ثروت گیر نمیکند .....مریدان در حالیکه انگشت به دندان گرفته و لرزشی وجودشان را فرا گرفته بود گفتند یا شیخ ما را دلیلی عیان ساز تا جان فدا کنیم .....شیخ گفت :در عنفوان جوانی مرا دوستی بود که با هم به مکتب میرفتیم ،دوستم ترک تحصیل کرد من معلم مکتب شدم...حالا او پورشه دارد و من پوش.