مضرات گوشى شىاعومى

خواص انار معرفی و بررسی فواید درمانی و دارویی میوه انارخواص انار,معرفی و فواید درمانی میوه انار,خواص دارویی انار,o,hw hkhvبررسی خواص انار به همراه معرفی و فواید درمانی و دارویی این میوه خوشمزهخواص انار , فواید درمانی میوه انار , خواص دارویی آب انار , معرفی و ع اناربررسی و تاریخچه میوه انارانار جز میوه های بهشتی معرفی شده است و دارای خواص بسیاری می باشد انار در طعم ترش و شیرین و حتی ملس وجود دارد و همینطور رنگ انار ممکن است با هم متفاوت باشند در این بخش به بررسی خواصی انار پرداخته ایم.انار اولین بار در شرق ایران یافت شد و بعد به هندوستان، آفریقا، چین، اروپا و برده شد. برای هزاران سال انار به عنوان گنجینه قدرت شناخته می شد. انسان ها برای زیباتر شدن از این میوه استفاده می د. در مصر، مردگان را با انار دفن می د. در چین، هسته انار را شکر می زنند و در جشن عروسی برای خوشبختی عروس و داماد آن را می خورند.خواص موز , مضرات موز , خواص دارویی و ضررهای موز , o,hw l,cاناربرخی از خواص انار– مخلوط جوشانده آب انار، شکر، نشاسته و روغن بادام تقویت کننده دستگاه گوارش و مثانه است.– انار ترش و شیرین (مینوش) برای پایین آوردن فشار خون بسیار مفید است.– انار سموم دخانیات را دفع می کند و برای افراد سیگاری بسیار موثر است.– اگر انار را با پوست و دانه به طور کامل بپزید و سپس آن را کوبیده و روی محل هایی که خارش دارد بگذارید، خارش را برطرف می کند.– اگر آب انار را در دهان مزه مزه کنید جوش و زخم های دهان را برطرف می کند، بهترین مرهم برای انار پخته زخم گوشه ناخن است.– سرمه انار برای جلوگیری از ریزش آب چشم مفید است.– مخلوط رب انار و عسل درمان زخم است و در ضمن این مخلوط را اگر کمی در گوش بچکانید درد گوش را برطرف می کند. همچنین داخل انار را خالی کرده و روغن گل سرخ در آن بریزید و کنار آتش و حرارت بگذارید تا کم کم گرم شود. سپس کمی از آن را بعد از این که خنک شد در گوش بریزید. این مخلوط برای درد گوش بسیار مفید است.– انار را بسوزانید و آن را با عسل مخلوط کنید و روی بمالید. برای درمان سرفه های شدید خونی بسیار مفید است.– اگر پوست انار را بجوشانید و آن را مزه مزه کنید برای استحکام لثه ها موثر است.– خوردن پوست پخته انار دفع کننده کرم های معده و روده است.– مزه مزه آب پوست پخته انار برای دندان درد مفید است.– رب انار درمان اسهال است و برای رفع تشنگی مفرط و تب های تند مفید است و رنگ رخسار را باز می کند، پوست را شفاف می کند و نشاط آور است.– عصاره گل انار همراه با گلاب را اگر در چشم بچکانید و کمی به چشم استراحت دهید، دید را تقویت کرده و خستگی چشم را برطرف می کند.– اگر گل انار را پخته و به صورت خمیر درآورید و به قسمت هایی از پا که با کفش زخم شده یا ترک پا بمالید آن را درمان می کند.– اگر هر روز صبح چند غنچه گل انار را ناشتا بخورید تا مدت ها از زدن جوش و کورک در امان خواهید بود.– خوردن شربت انار از ح دل به هم خوردگی و استفراغ جلوگیری کرده و معده را تقویت می کند. برای تهیه شربت انار حدود شش کیلو انار ترش و شیرین را دانه کنید به طوری که پوست های سفید داخل انار با دانه های آن مخلوط شود. آن را خوب بکوبید و آب آن را بگیرید. همراه با حدود دو تا سه کیلو قند بجوشانید تا قوام بیاید و بعد با آب مخلوط کنید و میل کنید.خواص سیب , فواید دارویی سیب , ضررها و مضرات سیب , o,hw sdfخواص انار
معرفی انارانار یکی از میوه های درختی است که دانه هایی اغلب قرمز، و گاهی سفید، و یا رنگ هایی بین آن دو دارد. رنگ پوست آن نیز اغلب قرمز و گاه سیاه و یا تقریباً زرد است. از توصیه های حضرت علی(ع) در مورد انار : به ک نتان انار بدهید تا زودتر به سخن در آیند.خواص انار , فواید درمانی میوه انار , خواص دارویی آب انار , معرفی و ع انار خواص انار معرفی و بررسی فواید درمانی و دارویی میوه انار تاکید تحقیقات جدید در درباره اهمیت نمک در تغذیه مرکز پزشکی «سنت لوک» که مرکز تخصصی تحقیقات قلب و گردش خون در ای می ست در تحقیقات خود ثابت کرد خودداری از خوردن نمک، آسیب های زیادی به بدن انسان می زند به گفته کارشناسان، خودداری از خوردن نمک باعث چاقی می شود و احتمال ابتلا به دیابت را هم افزایش می دهد افزایش احتمال ابتلا به بیماریهای قبلی هم از جملات مضرات نخوردن نمک است نمک همچنین باعث تسریع در بهبود زخم ها و سوختگی ها در بدن می شود خبرگزاری ص. زایمان بی دردزایمان بی درد چه فرقی با زایمان به روش سزارین دارد چه مزیت هایی با خود بهمراه دارد و چرا متخصصین ن و زایمان تا این حد بر آن تاکید دارند می خواهیم معایب و مضرات هریک را بیان کنیم . چند سالی است برای تشویق مادران برای زایمان طبیعی از روش های زایمان بی درد در مراکز درمانی استفاده می شود در این روش متخصصان بی هوشی عهده دار روش های بی در سازی برای زایمان طبیعی خواهند بود. مهدوی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه در مورد چگونگی زایمان های بی.
اگر شما هم در خانه کودکی داشته باشید، حتما تا به حال بارها و بارها با درخواست ید پاستیل از سوی وی مواجه شده اید. بحث های زیادی درباره ی مضرات پاستیل و البته فواید این خوراکی خوشمزه تا به حال مطرح شده که هنوز به عنوان یک مصرف کننده نمی توانیم تصمیم قاطعی درباره ی مصرف یا ن این خوراکی جذاب بگیریم.

شاید بهترین راه این باشد که با یک آموزش ساده، طرز تهیه پاستیل خانگی را آموخته و خودتان در منزل بتوانید پاستیل های کاملا سالم درست کنید.
مواد لازم
یک بسته پودر ژله
یک چهارم پیمانه گلوکز
دو قاشق غذاخوری پودر ژلاتین
یک دوم پیمانه آب یخ

طرز تهیه ی پاستیل خانگی :
اول می باید گلوکز را با آب کاملا سرد مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید تا دیگر ذرات گلوکز دیده نشود. بعد از این پودر ژلاتین و پودر ژله را به مخلوی آب و گلوکز افزوده و بر روی شعله ی ملایم بگذارید تا به خوبی ذوب شده و با هم آمیخته شوند. کمی که به حرارت دادن مخلوط ادامه دهید یک رویه ی شیری رنگ روی آن ایجاد می شود که می باید در این زمان شعله را خاموش کرده و منتظر بمانید تا کاملا سرد شده و شما بتوانید با لبه ی تیز چاقو این رویه را از آن جدا سازید. پس از این که لایه ی سفید رنگ سفت شد، آن را به آرامی و با دقت از روی باقیه مواد جدا کرده و دور بیندازید. این کار باعث شفاف شدن رنگ پاستیل های شما خواهد شد.

حالا مایع خود را در هر قالبی که دوست داشتید می توانید ریخته و به آن زمین بدهید تا سفت شود. بهتر است پس از گذشت چند دقیقه و خنک شدن مایع قالب ها را به داخل یخچال منتقل کنید تا پاستیل های شما کاملا ح کشی و در عین حال نرم پیدا کنند.با توجه به گستردگی کار صنعت متالورژی در ارتباط با میادین مغناطیسی که شامل تکنولوژی کوره القایی،دستگاه های جوشکاری و عملیات حرارتی القایی و ترانس های برق و رکتیفایرهای آبکاری می باشد خطرات زیادی کارکنان و افرادی که در این میدان ها قرار می گیرند را تهدید می کند .بیماری های صنعتی کارکنان ،بعلت قرار گرفتن در میدان مغناطیسی انواع و درصدهای مختلفی دارد که متناسب با تغذیه وتوانایی جسمی و میزان جذب امواج متغیر است.البته بیماری های ایجاد شده می تواند تا شروع برخی بیماری های دیگر پنهان شود و احساس نگردد و یا با گذر زمان و ضعف قوای جسمی، این بیماری ها کم کم ظاهر گردد. بر هر فرد لازم است از میدان های مغناطیسی دور شود هرچند این میادین حاصل از موبایل و یا سیم کابل فشار قوی باشد ویا تکنولوژی های صنعتی دیگر....
تاثیر میدان های الکترومغناطیسی بر انسان:
امروزه مصرف انرژی در صنعت برق رو به افزایش است و اثرات م بی بر روی سلامتی و ایمنی انسان داشته است. تاثیرات میدانهای الکتریکی و مغناطیسی بر روی سلامت و بهداشت انسان از مضرات این صنعت میباشد. ما در زندگی روزمره در محیط کار و خانه و مدرسه در معرض میدان الکتریکی و مغناطیسی هستیم. میدانهای مغناطیسی و الکتریکی به وسیله خطوط نیرو، سیمهای الکتریکی و تجهیزات الکتریکی تولید می شود... امروزه مصرف انرژی در صنعت برق رو به افزایش است و اثرات م بی بر روی سلامتی و ایمنی انسان داشته است. تاثیرات میدانهای الکتریکی و مغناطیسی بر روی سلامت و بهداشت انسان از مضرات این صنعت میباشد.
ما در زندگی روزمره در محیط کار و خانه و مدرسه در معرض میدان الکتریکی و مغناطیسی هستیم. میدانهای مغناطیسی و الکتریکی به وسیله خطوط نیرو، سیمهای الکتریکی و تجهیزات الکتریکی تولید می شود و خطوط نامرئی نیرو هستند که در اطراف هر وسیله وجود دارند و قدرت آن با افزایش ولتاژ افزایش مییابد. میدان الکترومغناطیسی از وسایل برقی مثل کامپیوتر شخصی، فر برقی، تلویزیون، یخچال و غیره و نیز خطوط انتقال نیروی برق با ولتاژ زیاد حاصل می شود. میدان الکترومغناطیسی بر روی سیستمهای عصبی و رشد و تکامل و ترمیم سلولها اختلالاتی ایجاد میکند و موجب پیدایش امراض ناشناخته مانند انواع سرطانها، طومورهای مغزی و ناباروری در انسان میشود.
همچنین افرادی که به دفعات و به مدت طولانی در معرض چنین میدانهایی قرار میگیرند و نیز افراد شاغل در صنایع برق و تلفن، تعمیرکاران تلویزیون و جوشکاران آسیب پذیرتر میباشندپس باید با نصب دستگاههای کنترل سرطانزایی در محیط کار و شناسایی منابع تولید الکترومغناطیسی، رعایت نکات ایمنی در محیط کار و در صورت امکان استفاده از تجهیزاتی که دارای حداقل میزان انتشار امواج الکترومغناطیسی است محیطی مناسب برای کار و فعالیت ایجاد نماییم. مگنت تراپی : این شیوه درمانی هرچند ریشه در طب باستان دارد اما در واقع با کشف خاصیتelectro magnetism توسط مایکل فارادی در قرن 18 میلادی شکل تازه ای به خود گرفت به نحوی که امروزه با دستگاههای مختلف نظیر آنچه در این مرکز به کارگرفته شده ، سعی در استفاده بهینه از خواص درمانی آن می کنند . اثرات تحریکی این امواج بر تسریع رشد بافتهای سخت نظیر استخوان و بافتهای نرم نظیر عضلات ، تاندونها و اعصاب با مطالعات و پژوهشهای مختلف به اثبات رسیده است . گسترش گردش خون ناحیه با توجه به خاصیت عبور امواج الکترومگنتیک از کلیه بافتها و ارگانهای زنده ، منجر به حصول نتایج خیره کننده ای در رفع تورم ها و هابات عمقی اندامهای بدن شده است . اثراتی که این امواج در ایجاد تعادل یونی در دو طرف غشاء سلولی که به علت پاتولوژی دچار اختلال در تبادل یونی و نیز اختلال عملکرد شده است دارد . می تواند بسیاری از پاتو لوزی های رایج را به راحتی و بدون هیچ عوارض جانبی درمان کند .
نوشابه نخورید اما ب ید

نوشابه سیاه یکی از پرمصرف ترین و البته مضرترین نوشیدنی های دنیاست. سال هاست سازمان های بهداشتی و درمانی درباره مضرات مصرف نوشابه حرف می زنن، اما اقلا گوش ما ایرانی ها بد ار نیست و می خواهیم همچنان بزرگ ترین مصرف کننده نوشابه باشیم.

نوشابه خارج از بدن می تونه مفید باشه. مثلا می تونه دوست خوبی برای ماشین تون باشه. یه تیکه فویل آلومینیومی رو مچاله کنید و تو نوشابه سیاه فرو کنید، بعد فویل رو روی زنگ زدگی س. مصرف قلیان علاوه بر اثرات بسیار م ب بر سلامتی بازیکنان و کمک به بروز سرطان های مختلف در آن ها می تواند موجبات خداحافظی آن ها از ورزش حرفه ای را نیز فراهم کند.

بر خلاف اینکه عده ای این تصور را دارند که مضرات دود قلیان کمتر از سیگار است باید گفت مصرف قلیان به مراتب دارای اثرات م ب بیشتری بر سلامت بازیکنان می شود. همچنین ترکیبات شیمیایی که در تنباکوی قلیان جهت خوش رنگ و خوش بوتر شدن آن ها استفاده می شود می تواند موجب بروز انواع سرطان شود.

دود قلیان تاثیرات م ب زیادی بر روی ظرفیت بازدمی بازیکنان می گذارد.به دنبال این موضوع مقدار زمان بازدمی بازیکنان طولانی تر می شود تا آن را به یک بازدم موثر تبدیل کند. همچنین استنشاق دود قلیان سبب بیماری های مزمن ریوی مانند برونشیت مزمن یا ت یب دیواره های ریه شود که باعث کاهش توان و ظرفیت تنفسی آن ها شده و مصرف دارو برای درمان این بیماری ها نیز عوارض زیادی دارد. یک گزارش جنجالی از فوتبالیست های قلیانی

مصرف قلیان در بروز سرطان هایی نظیر سرطان مری، معده، حنجره، کلیه، روده بزرگ و پروستات بسیار مهم است.استنشاق دود قلیان همچنین موجب بیماری سختی شریان های حیاتی بدن مانند شریان های خون رسان به مغز، قلب و سایر اندام های بدنی می شود که می تواند با اختلال در خون رسانی موجب سکته های مغزی، قلبی و یا درد بسیار شدید و عوارض خطرناک دیگر در اندام های مختلف بدن که خون کافی به آن ها نمی رسد بشود.

دود قلیان می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری های دیگر شود که نقش م ب آن در کاهش ظرفیت تنفسی و توان بازیکنان فوتبال و یا ورزشکاران دیگر بسیار زیاد است که این می تواند علاوه بر اینکه بازیکنان نتوانند توانایی های خود را در زمین مسابقه به میزان مطلوب به کار گیرند در صورت استفاده مداوم می تواند زمینه ساز خداحافظی آن ها از دنیای حرفه ای ورزش را فراهم کند. اعتیاد به رابطه و مضرات مهم آن   قبل از دیدن تصاویر زیر به سایت های زیبای زیر نیز سری بزنید     www.takcarpet.        www.takcarpet.ir  روی یکی از سایت های بالا دیدن نمایید تا زیباترین و نفیس ترین کالا را جهت دکوراسیون خانه ببینید   اعتیاد به رابطه و مضرات مهم آن  
اعتـیـاد بـه سـ اعتـیـاد بـه سـ به عدم توانایی در کنترل و یا به تعویق انداختن تمایلات و فــعالیتهای اطلاق می گـردد. در واقـع س/ک/س و شدن به آن افکار معتاد را تحت سیـطره خـود قرار میدهـد و نـیـاز بـه انـگیـخـتـگـی جنـسی جـای نـــیاز بـه صمیمت را میــگیرد. علت آن معمولا بدرفتاری با معتادین در سنین کودکی اینگونه افراد میباشد. استرس یـک عامل برانگیزنده و تشدید کننده اختلال اعتـیـاد بـه سـ است. در واقــع فـــرد مـــعتاد از طریق س آلام عاطفی و عـقـده هـای روانــی خود را تسکین می دهد.باید توجه داشت که نباید اعتیاد بــه ســکـس را بـــا شــهــوت قوی اشتباه گرفت.فرد معـتاد به سـ ممکن است دارای شـهـوت جـنـسـی اندکی باشد.اعتیاد به س در هر دو جنس زن و مـــرد مشاهده می گردد.در واقع با ارضـاء جــنسی به فرد احساس سرخوشی در پی آزادسـازی آدرنـالـیـن و آنـدومـرفیـنـها دست داده و وی را موقتا تسکین می دهد. مـعــمولا فرد معتاد بـه سـ از رابـطـه جـنـســی خود لذت چندانی نمی برد زیـرا پــس از آن دچــار احساس گناه و شرمساری میگردد.   علایم اعتیاد به س به قرار زیر است: ۱- و یا استفاده از آن ۲- خود یی وسواسی و مفرط ۳- آزار و دیگران ۴- دارا بودن شریک متعدد بدون تعهد ۵- اقدام به برقراری روابط مخاطره آمیز ۶- کاهش معنویت و نقض مداوم سیستم ارزشی فرد ۷- استفاده مداوم از تصاویر، مجلات و های ۸- تلاش بی وقفه و بی ثمر در محدود افکار محرک ۹- مفرط. بیش از اندازه به مسایل شدن ۱۰- رابطه بطور همزمان با چندین نفر و یا تعویض مرتب شریک ۱۱- ء از طریق مشاهده دیگران، گرایی و ارتـکاب بـه کــــودک آزاری و از علائم دیگر اعتـیـاد بـه سـ است. ۱۲- بی اعتـنـایی و یـا قـربـانـی کـردن فـعــــالیتهای مهم اجتماعی، خانوادگی، شغلی و تفریحی بخاطر فعالیتهای نیز از علائم اعتیاد به س است. ۱۳- تداوم به اعتیاد بدون توجه به عواقب منفی همچون مشکلات مالی، بــخطر افتادن سلامتی و از هم گسستگی روابط فرد   مراحل اعتیاد به س : ۱- اشتغال فکری مداوم: تـفـکـرات، تـجـسـمات و خـیـالبــــافی های پیوسته در مورد موقعیتها، منظره ها و فعالیتهای . ۲- ارجحیت بخشیدن: یک فعالیت و یا موقعیت مرجح مـعـمـولا الـگـو و بـصورت رفتار کلیشه ای در می آید. ۳-وسواس: اقدام به فعالیت جنـسی مـرجـح بـدون تـــوجه به عواقب منفی و تمایل به متوقف ساختن آن. ۴- احساس ندامت: احساس گناه و شرم بر سر نـاتـوانـی در کنـترل رفتار خود. درمان اعتیاد یا اعتـیـاد بـه سـ شامل آموزش نحوه ء تمایلات بطور سالم و طبیعـی، مشاوره فردی، بازسازی روابط از هم گسسته فرد و آمــوزش تکنیکهای غلبه بر استرس میباشد. اما گام نخست درمان پذیرش فرد به اعتیاد و تمایل فرد به ترک اعتـیـاد بـه سـ میباشد.     اعتیاد به پرنوگرافی ( تصاویر و نوشته های ) یکی دیگر از نوع اعتیاد، اعتیاد به پرنوگرافی میباشد. پرنوگرافی با بهره گیری از تمایلات مردان در واقع ب درآمد می کنـد. امـا ایـن پـــدیده سبب بی ارزش گشتن و تحقیر ن در جامعه می گـردد.در زیر به دروغها و بدآموزیهایی که وگرافی بر جامعه تحمیل میکند توجه کنید: 1- رابطه زن و مرد بر پایه س بنا می شـود- خیر، رابطه سالم میان زن و مرد بر پایه تعهد، علاقه و اعتماد دو جانبه بنا باید گردد. ۲- ن مادون بشریت می باشند. مـعمـولا در سـایـتـها و مـنـابـع پـــرنوگرافی از ن با نامهای :همبازی، گوش و حیوان دست آموز یاد می شود. ۳- ن یک نوع تفریح بشمار میـــروند. به ن به دید یک نوع بازی و سرگرمی نگریسته میشود. هرچه تعداد شریک یک مرد بیشتر باشد، نشـانه مــوفق بودن و پیروزی وی قلمداد می گردد. چون دارای امتیاز بیشتری در بازی خواهد بود. ۴-زنـان دارایـی و مـایـملک شما هستند.به ن به دید یک کالا می نـگرنـد. تصـویـر زن زیبایی که در کنار یک ماشین لو و زیبا ایستاده است را زیاد دیده اید.مـفـهـوم ایــن تبلیغ آن است که شما هرگاه ماشین مذکــور را خـــریـداری کنید هر دوی آنها یعنی هم مــاشــین و هم زن زیبا را خواهید داشت.پـرنوگرافی به ما می آمـوزد کــه زنــان قــابــل یداری هستند. مصداق آن را در اجتماع زمانی که مـردی بــرای یک زن پول زیادی ج میکند را میتوان یافت. مرد می پـنـدارد بـا پـــــول ج برای زن میتواند با وی رابطه برقرار کند. ۵- ارزش یک زن به جذ ت و زیبایی اندامهای اوست. از دید پرنو ن با زیبایی متوسط نیز زشت و ناکامل می باشند. آنها تنها به جسم زن بها میدهند و شه، شخصیت و آگاهی زن را نادیده می گیرند. مـعـمـولا ن نـازیبا از جانب آنـها ســگ و یا خوک نامیده میشوند. ۶- ن سزاور تحقیر میباشند. ن در این پدیده مرتبا تحقیر شده و مـورد اهانت و ابراز نفرت قرار میگیرند. ۷- معمولا دختران زیبا در این پدیده لباسها و کفشهای ک ن را تــن میکنند و یا س عروسکی به دست می گیرند و این عقیده را القاء می کنند که کـودکـان و نــوجوانان نیز میتوانند رابطه داشته باشند و بزرگسالان میتوانند با آنـــها رابطه برقرار کنند. ۸- رابطه نامشروع یک نوع خوشگذرانی می باشد.و شما از یک رابطه که مخاطره آمیز، نامشروع و ماجراجویانه نباشد لذت چندانی نخواهید برد. ۹- افتخار آمیز وسعادتمندیست. مـعمولا تـصـاویـر دختـران و زنــان روسپی را خوشحال و مهیج نمایش می دهـنـد. امـا اغـــلب آنها دختران فراری میباشند که در دام بردگی گرفتار گشته اند. و یا سابقه داشته و یا دچــار یک بیماری لاعلاج مقاربتی می بـاشند و معمولا اغـلب آنـها به ات الکلی و بــرای تحمل شرایط خود روی می آورند. ۱۰- ن از آنکه مورد تعدی و قرار گیرند لذت میبرند. حتی اگر دختری به پیشنهاد رابطه نه گفت، منظورش همان بله است. در فـیـلمـهای سـ ـی ابـتـدا دخـتر امتناع می کند اما در نهایت راضی به برقراری رابطه می شود. و یـا در ها ن مورد شکنجه و یا تحقیر قرار میگیرند. این حرکت به مردان می آموزد که میتوانند برای تفریح و سرگرمی ن را کتک زده و یا آزار دهند. - ه کش برقی رید riddex plus
- قیمت ه کش برقی riddex اصل
- فروش ه کش برقی رید اصل
- ید ه کش برقی riddex
- قیمت ه کش برقی riddex
- ه کش برقی riddex باتخفیف
- ه کش برقی riddex
- ه کش برقی رید
- ید ه کش برقی رید پلاس
- دستگاه ه کش برقی رید پلاس اصل
- ه کش برقی رید پلاس
- طرز کار ه کش برقی رید
- فروش ه کش برقی رید
- مضرات ه کش برقی رید
- دستگاه ه کش برقی رید پلاس
- دستگاه ه کش برقی رید riddex plus
- دستگاه ه کش برقی رید
- نمایندگی دستگاه دفع ات و انواع سوسک. مضرات کوچک معده ایران جزو کشورهای چاق دنیاست، یعنی چاقی دغدغه خیلی ها در زمانه ما محسوب می شود. خیلی از انی که دارای اضافه وزن زیاد هستند، به دنبال روش های آسان، سریع و موثر برای کاهش وزنشان می گردند. غافل از آن که هر شیوه لاغری غیر از رژیم غذایی اصولی و ورزش نرم و مداوم، خالی از عارضه نیست و حتی گاهی عوارض ناشی از کاهش وزن شدید در کوتاه مدت از طریق روش های متعدد لاغری می تواند سلامت شخص را به طور جدی به خطر بیندازد.
یکی از این روش های پر عارضه که خیلی از افراد چاق هم علاقه مندند آن را انجام دهند، عمل جراحی اسلیو معده با هدف محدود حجم معده یا جذب کمتر مواد غذایی است.
متخصص جراحی چاقی تاکید می کنند این روش در لاغر شدن افرادی که بالای ۱۲۰ کیلوگرم وزن دارند موثر است، اما به دلیل تاثیرات منفی در کاهش جذب ویتامین ها و املاح ضروری بدن و بروز کم خونی و اسهال خالی از خطر نیست. عمل جراحی اسلیو معده با دو هدف اصلی یعنی کوچک حجم معده و کاهش جذب مواد غذایی صورت می گیرد.
به گفته متخصص جراحی چاقی، وقتی حجم معده کوچک می شود، فرد غذای کمتری میل می کند و به سیری می رسد. در روش دیگر این نوع جراحی ها هم بخشی از روده که مسوول جذب بسیاری از مواد غذایی، ویتامین ها و املاح است برداشته می شود تا مواد غذایی کمتری جذب شود.
متخصص جراحی چاقی اضافه می کند: در روش اول جراحی ها، معده را با دوختن به دو ناحیه تقسیم می کنند و قسمت کوچک تر که معمولا حجمی معادل پنج تا ۱۰ درصد کل معده را دارد، مسوولیت نگهداری غذا را به عهده می گیرد و قسمت بزرگ تر معده به ترشح آنزیم های معمول می پردازد، اما غذا وارد آن نمی شود. در روش دیگر قسمتی از روده که در جذب مواد غذایی نقش مهمی دارد، از مسیر خارج می شود. به این ترتیب فرد خیلی سریع تر از قبل احساس پرشدن معده و سیری خواهد داشت و مواد غذایی کمتری نیز توسط سیستم گوارش او جذب می شود.
متخصص جراحی چاقی تاکید می کند عمل جراحی بای پس معده یک عمل جراحی سنگین و طولانی است که طی پنج ساعت بیهوشی انجام می شود. چنین عملی به طور قطع خالی از عوارض حین عمل از جمله بیهوشی و احتمال وارد شدن آسیب به ارگان های داخل شکم مانند طحال، مری و روده ها نیست. ● لاغری زیر تیغ جراحی
لاغری از طریق عمل بای پس معده درافرادی که نسبت شاخص توده بدنی نسبت به قدشان (bmi ) بالای ۴۰ است، یعنی دچار چاقی مفرط هستند، توصیه می شود.
متخصص جراحی چاقی در این باره توضیح می دهد: این دسته از افراد بارها رژیم های غذایی مختلف را تجربه کرده، اما قادر به کاهش وزن در حد وزن ایده آل خود نشده اند و پس از پایان دوره رژیم درمانی به وزنی به مراتب بیشتر از وزن اولیه خود بازگشته اند. اکثر این افراد که در واقع بیمار محسوب می شوند، در یک دوره بحران روحی شدید به سر می برند و در چنین شرایطی عمل جراحی بای پس معده به آنها توصیه می شود. البته گروه دیگری از افراد با شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۴۰ که در اثر چاقی دچار عوارضی چون فشار خون، دیابت، کلسترول و بیماری های قلبی ـ عروقی شده اند و لاغری در آنها به امری ضروری برای حفظ سلامت شان تبدیل شده است هم می توانند از این روش برای کاهش وزن بهره ببرند. ● بای پس معده فقط برای چاقی مفرط
بجز افرادی که دارای اضافه وزن زیاد نیستند، دسته دیگری از افراد نیز هستند که هرگز نباید عمل بای پس معده انجام دهند. متخصص جراحی چاقی درباره این افراد می گوید: انی که باردارند، دچار کم کاری تیروئید هستند یا سابقه زخم معده، زخم مری یا بیماری های ه لوله گوارش دارند، هرگز نباید عمل بای پس معده انجام دهند. همچنین انی که مشکلات انعقادی دارند یا به الکل و معتاد هستند، گزینه مناسبی برای این نوع عمل جراحی بای پس محسوب نمی شوند. ● زندگی پس از بای پس چندان شیرین نیست
گرچه متخصصان گوارش بر این باورند که عمل بای پس معده برای افراد بسیار چاق قابل توصیه است، اما تاکید می کنند کاهش وزن ناشی از این روش بدون رعایت رژیم لاغری پس از یک سال برگشت پذیر خواهد بود.
متخصص جراحی چاقی نیز می گوید: این افراد باید بدانند این نوع عمل جراحی به کاهش جذب املاح ویتامین های گروه b، d، کلسیم و آهن منجر می شود و فرد را دچار سوءتغذیه جدی می کند، در نتیجه مصرف دائم مولتی ویتامین ها در این افراد ضروری است. همچنین احتمال بروز کم خونی، اسهال، بوی بد دهان و مدفوع چرب نیز در افراد پس از عمل بای پس معده وجود دارد. همچنین انی که روده شان را دستکاری می کنند در معرض خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا، بر افروختگی، تپش قلب و ناراحتی های بالای شکم هستند. - ه کش برقی رید riddex plus
- قیمت ه کش برقی riddex اصل
- فروش ه کش برقی رید اصل
- ید ه کش برقی riddex
- قیمت ه کش برقی riddex
- ه کش برقی riddex باتخفیف
- ه کش برقی riddex
- ه کش برقی رید
- ید ه کش برقی رید پلاس
- دستگاه ه کش برقی رید پلاس اصل
- ه کش برقی رید پلاس
- طرز کار ه کش برقی رید
- فروش ه کش برقی رید
- مضرات ه کش برقی رید
- دستگاه ه کش برقی رید پلاس
- دستگاه ه کش برقی رید riddex plus
- دستگاه ه کش برقی رید
- نمایندگی دستگاه . پاو وینت انواع پلاک های ارتوپدی پاو وینت انواع پلاک های ارتوپدی دسته: علوم پزشکی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 9317 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 61
condylar plates برای ش تگیهای دیستال فمور به کار می روند cobra head plates برای ش تگیهای پروگزیمال فمور به کار می رود dhs barrel double angled plate قیمت فایل فقط 9,000 تومان  ید پاو وینت انواع پلاک های ارتوپدی condylar plates
این نوع پلاک در مقایسه با پلاکهای معمولی تماس کمتری با استخوان دارد و ضمن انجام وظایف محوله، مضرات پلاکهای معمولی را ندارد. قیمت فایل فقط 9,000 تومان  ید برچسب ها : پاو وینت انواع پلاک های ارتوپدی , ید پاو وینت انواع پلاک های ارتوپدی , پاو وینت انواع پلاک های ارتوپدی , پلاک های ارتوپدی , جراحی ارتوپدی اینفوگرافی زیر تاثیرات م ب تکنولوژی بر ک ن را بازگو می کند. تاثیرات م ب تکنولوژی بر ک ن+ اینفوگرافیبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر هر ابزار و یا علمی به درستی و در چارچوب اصولی مورد استفاده قرار گیرد قطعا فرد استفاده کننده از مزایای آن بیشتر بهره خواهد برد و کمتر در معرض مضرات آن قرار خواهد داشت. فناوری های جدید نیز همیشه فرصت و تهدید را با هم به جوامع هدیه داده ‎اند اما بهره مندی از فرصت ها نیازمند شناخت کامل آن ابزار و استفاده صحیح از آن است. ک ن و نوجوانان که در سن رشد قرار دارند اگر درمعرض تهدیدها قرار گیرند بیش از بقیه مورد آسیب خواهند بود، استفاده از گوشی های هوشمند برای ک ن کم سن و سال و نوجوانان در حال رشد تاثیرات م بی بر آنها خواهد داشت. تغییر در روابط، خداحافظی با خلاقیت، افسردگی وچاقی، آمار نگران کننده حضور این گروه در شبکه های اجتماعی، تاثیرات م ب بر مغز و ... بخشی از اختلالاتی است که با استفاده ناصحیح از گوشی هوشمند و تبلت برای این گروه به وجود می آید. در ادامه اینفوگرافی از تاثیرات م ب تکنولوژی بر ک ن ببینید. تاثیرات م ب تکنولوژی بر ک ن+ اینفوگرافی انتهای پیام/ ََََحرامُ علی اُمُّتی کُلُّ مفترٍٍٍ و مخَدّرٍ حرام است بر امت من هر مستی آورنده و مخدّر ( اکرم (ص) ) همایش مبارزه با و را ارهای نجات معتاد در مسجد صاحب ا مان (عج) شهر چم گلک برگزار گردید در این همایش حجة ال میرعالی جماعت مسجد ضمن برشمردن آیات و روایات و راه های ترک عادت بد ، همه اعتیادها و عادتها را بر گرفته از جهل انسان نسبت به مبدا و تکالیف ئ معاد دانست . هم چنین در این همایش دو نفر از معتادان بهبود یافته به چگونگی گرفتار شدن خود در دام اعتیاد و شرایط موجود در خانواده و والدین خود را در روزهای آغازین مصرف مواد و علت ترک خود را به عنوان تجربه در اختیار خانواده ها گذاشتند که کلام آنها ناشی ازاین بود که اگر چه خودمان اشتباه کردیم و کوتاهی نمودیم در شناخت رفقا ولی خانواده به اندازه خود در مصرف مواد ما سهیم و مقصر بودند و در پایان خانم گودرزی از اساتید روان شناسی به نقش آسیب شناسی اعتیاد و مضرات آن پرداخت گفتنی است این همایش با اجرای گرئه اجتماع محور مسجد صاحب ا مان و همکاری اداره بهزیستی شهرستان مشک انجام گرفت . رواج تک فرزندی
پرشین طب – رازهای موفقیت به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد رواج تک فرزندی صحبت کنیم ، جامعه ی امروزی ما به سمت رواج تک فرزندی پیش می رود ، مضرات رواج تک فرزندی چیست؟ می خواهیم در این نوشته در مورد رواج تک فرزندی در جامعه امروزی برای شما مطالب مفیدی را قرار دهیم ، بهتر است با این مشکل اجتماعی همراه ما باشید. رواج تک فرزندی در جامعه امروزی تک فرزندی در جامعه مدرن و امروزی به چالشی جدید درآمده است، چرا که با تک فرزندی توازن و تعادل نسل ها از هم می پاشد و از بین می رود. بخوانید
منوچهر هادی که سال گذشته با من سالوادور نیستم به فروش فوق العاده ای دست یافت حالا با یک اجتماعی در جشنواره حضور دارد. معرفی و نقد حاضر درجشنواره فجر / به کارگر ساده نیازمندیم به گزارش سرویس اجتماعی امید نیوز- به کارگر ساده نیازمندیم-این که اولین انتخاب شده توسط هیئت انتخاب جشنواره فجر است فضای متفاوتی نسبت به کارهای قبلی منوجهر هادی دارد و توسط پدرام کریمی نویسنده معراجی ها نوشته شده است اما مثل تمام آثار دیگر هادی با ضعف های ساختاری و نامه ای روبرو است والبته بازی ضعیف بازیگران که احتمالا از راهنمایی ضعیف کارگردان نشئت می گیرد چون از ترکیب بازیگران قوی تشکیل شده است از نقش تکراری آتیلا پسیانی تا بازی و ضعیف یکتا ناصرکه شاید هم داستان کلیشه ای و نامنظم آن در این مورد بی اثر نبوده است.این سعی می کند به معظلات قشر کارگر در تهران بپردازد و از طرفی مضرات مهاجرت به تهران را بیان می کند در کل برای این نمی توان شانسی برای موفقیت در جشنواره قائل شویم حتی برای ک د شدن در بخش های مختلف نمی توان شانسی متصور بود. آتیلا پسیانی، یکتا ناصر، سیامک صفری، سحر قریشی، فاطمه رستمی و مهران احمدی (با هنرمندی) بهرام افشاری، سیروس همتی، مجید اصغری، مهدی محر و (با معرفی) روژین رحیمی طهرانی و همراه با هنرمند دسال آرین اسماعیلی و آرمیتا اسماعیلی بازیگران اصلی این هستند.
«کارگر ساده نیازمندیم» به نویسندگی پدرام کریمی در خلاصه داستانش آمده: بعضیا فکر می کنن همه چیو با پول می تونن ب ن… و می ن… متأسفانه! اختصاصی از یارا فایل مقاله کامل درباره جهانی شدن و امنیت ملی 14 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 14 جهانی شدن و امنیت ملیچکیده:جهانی شدن فارغ از آن که یک پروژه باشد یا پروسه، پدیده ای است که صرفنظر از عناصر اختیاری و کنترل شده آن، از برخی وجوه کاملا تحمیلی برخوردار است که حتی قدرتهای بزرگ را به تمکین وامی دارد و این مساله از آنجا ناشی می شود که پدیده جهانی شدن هنوز در کلیت خود برای هیچ روشن نشده است. گریز مداوم جهانی شدن از کالبد شکافی محققانه و تنوع ادبیاتی موضوع جهانی شدن که ابهامات و تضادهای فراوانی را بر آن تحمیل کرده است، دستی به یک تعریف و نظریه دقیق و روشن را ناممکن ساخته و آن را چونان پدیده ای نمایان می سازد که تا زمان تحقق کامل اساسا قابل شناخت نباشد.اما به هرحال بسیاری از کشورهای جهان تکلیف خود را با این پدیده معین کرده اند و سهم خود را در بازیگری یا بازیگردانی در محیط آن معلوم ساخته اند. جهانی شدن هرچه باشد و هرموقع که تحقق یابد، مانند بسیاری دیگر از پدیدارهای تمدن بشری دارای وجوه منفعت بار و زیان بار خواهد بود و نرمی و زبری در آن آمیخته است. بنابراین توجه به اصل پدیده جهانی شدن تنها یک طرف معادله است، طرف دیگر آن که می تواند صغری یا کبرای استدلال ما برای تایید یا نفی آن باشد، همانا منافع و امنیت ملی است.نه تنها ما بلکه همه کشورهای جهان در حال سبک سنگین نمودن و توزین و تبیین جهانی شدن در قبال خود هستند و باتوجه به امکانات و شرایط ژئوپلیتیک خود، در حال پذیرفتن یا واگذار نقشهای بازی در این صحنه اند. کشورهایی چون ایران که دارای امتیازات منطقه ای عمده ای هستند به طور ویژه ای در معرض وجوه گسترده تری از منافع یا مضرات جهانی شدن واقع می شوند و تقریبا قادر به انزواگزینی یا جداسازی خود از سیطره جهانی سازی نخواهند بود. اما با به کارگیری شه های کاملا مطالعه شده و محققانه و با اتخاذ رویه های مدبرانه و هوشمندانه در ی و مدیریت کلان، می توان در به حداقل رساندن مضرات و به حداکثررساندن منافع آن موثر بود.جهانی شدن فرصتهای بیشماری را فراهم می کند، همچنانکه فرصتها و اختیارات بسیاری را نیز با خود می برد؛ اما استفاده درست و به موقع از فرصتهای به دست آمده می تواند زیانهای ناشی از اختیارات و فرصتهای تلف شده را حتی تا چندبرابر جبران کند.این امر بستگی زیادی به تحول مثبت در دیدگاه نظری ما نسبت به جهانی شدن و نیز پیدایش نوعی مدیریت هوشمندانه در سطوح کلان سیاستگذاری ملی و منطقه ای خواهد داشت. آنچه را که ما تحت عنوان امنیت ملی و اعتلای فرهنگی جستجو می کنیم و هم اکنون در معرض آسیبهای جدی پدیده جهانی شدن قرار گرفته است، موضوع اساسی برای همه کشورهای جهان از جمله کشورهای قدرتمند صنعتی غرب می باشد. ای بسا کشورهایی چون ایران با دستی به نظریه ای اصولی و کارشناسانه درباب جهانی شدن بتوانند آینده این پدیده را از آن خود کنند و حتی بیشتر از غربیها منافع آن را ب نمایند. مقاله زیر را ملاحظه فرمائید. امنیت ملی کشورها تحت تاثیر متغیرهای بین المللی و منطقه ای که کانونهای بحران محسوب می شوند همواره مورد تهدید قرار دارد. هرچه بر دامنه گسترش جهانی شدن و ابعاد آن افزوده می شود، کشورهایی که در معرض آسیب پذیری بیشتری قرار دارند، این تهدیدات را در عرصه های مختلف ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با شدت هرچه بیشتری دریافت می کنند؛ بنابراین لازم است که درخصوص پدیده جهانی شدن به مثابه تهدیدی برای امنیت ملی کشورها، بررسی کارشناسی صورت گیرد. این مساله سوالات بسیاری را برمی انگیزد که برخی از این سوالات به ماهیت جهانی شدن و ابعاد آن مربوط می شود که در این مقاله، متغیر مستقل، فرضیه   تبیینی خواهد بود و تاحدودی نیز به امکانات و موقعیت جغرافیایی و فرهنگی جوامع در تقابل با
با
مقاله کامل درباره جهانی شدن و امنیت ملی 14 ص
سلام اینروزها بر بچه ها کمتر به وبلاگها سر می زنند. علتش هم تا حدودی معلومه . اولا که این وبلاگها تقریبا یکطرفه است. امکان سریع اظهار نظر و پاسخ در وبلاگها وجود نداره. از طرف دیگه امکان تماس دو جانبه و سریع از طریق وبلاگها وجود نداره . اما در مقابل این روزها بازار وایبر و واتس آپ و تلگرام و لاین خیلی داغه . انواع گوشیهای موبایل به وفور در بازار یافته می شه.و دست رسی آسان برای همه اقشار وجود داره . این موضوع باعث شده که بازار گروه های رسانه در موبا. اختصاصی از یاری فایل احکام فردی و عمومی 43 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 47 استمناء و اثر م ب آن بر جسم و روحبرخورد المومنین علیه السلام با یک جوانضوء شهاب :روایت شده است : در زمان خلافت المومنین علی علیه السلام ، حضرت جوانی را دید که در گوشه ای خلوت مشغول عمل استمناء بود . حضرت آن جوان را گرفت و با دستان مبارک خود آن قدر روی دستانش زد که دست های مرد جوان سرخ شد و این گونه اورا تنبیه ن. مصرف قلیان علاوه بر اثرات بسیار م ب بر سلامتی ورزشکاران و کمک به بروز سرطان های مختلف در آن ها می تواند موجبات خداحافظی آن ها از ورزش حرفه ای را نیز فراهم کند. بر خلاف اینکه عده ای این تصور را دارند که مضرات دود قلیان کمتر از سیگار است باید گفت مصرف قلیان به مراتب دارای اثرات م ب بیشتری بر سلامت ورزشکاران و تمامی افراد می شود. همچنین ترکیبات شیمیایی که در تنباکوی قلیان جهت خوش رنگ و خوش بوتر شدن آن ها استفاده می شود می تواند موجب بروز انواع سرطان شود. ورزشکاران قلیانی دود قلیان تاثیرات م ب زیادی بر روی ظرفیت بازدمی ورزشکاران می گذارد و به دنبال این موضوع مقدار زمان بازدمی ورزشکاران طولانی تر می شود تا آن را به یک بازدم موثر تبدیل کند. همچنین استنشاق دود قلیان سبب بیماری های مزمن ریوی مانند برونشیت مزمن یا ت یب دیواره های ریه شود که باعث کاهش توان و ظرفیت تنفسی آن ها شده و مصرف دارو برای درمان این بیماری ها نیز عوارض زیادی دارد. نقش مصرف قلیان در بروز سرطان هایی نظیر سرطان مری، معده، حنجره، کلیه، روده بزرگ و پروستات را مهم بوده و استنشاق دود قلیان همچنین موجب بیماری سختی شریان های حیاتی بدن مانند شریان های خون رسان به مغز، قلب و سایر اندام های بدنی می شود که می تواند با اختلال در خون رسانی موجب سکته های مغزی، قلبی و یا درد بسیار شدید و عوارض خطرناک دیگر در اندام های مختلف بدن که خون کافی به آن ها نمی رسد بشود. دود قلیان می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری های دیگر شود که نقش م ب آن در کاهش ظرفیت تنفسی و توان بازیکنان فوتبال و یا ورزشکاران دیگر بسیار زیاد است که این می تواند علاوه بر اینکه ورزشکاران نتوانند توانایی های خود را در زمین مسابقه به میزان مطلوب به کار گیرند در صورت استفاده مداوم می تواند زمینه ساز خداحافظی آن ها از دنیای حرفه ای ورزش را فراهم کند چکیده
تحقیق حاضر با هدف شناخت جادوی خود ی در مقابله با سکوت سازمانی در گروه بهمن
انجام گرفته است. این تحقیق از نظر هدف، یک تحقیق کاربردی از لحاظ میزان و درجه کنترل
متغیرها، میدانی از لحاظ نحوه جمع آوری اطلاعات نیز از نوع تحقیقات توصیفی و غیر تجربی می
باشد.
پس از مطالعه پیشینه موضوع و بررسی الگوهای موجود در مورد سکوت سازمانی و خود ی
و شکل گیری چهارچوب نظری، متغیرهای مهم تحقیق شناسایی و مدل مفهومی و فرضیات تحقیق
مشخص گردید. برای اند.
توضیحات عـیــنـک ری بـــن 2012

مــــدل کَـــت cat

عینک فوق اسپرت با طراحی جدید

آ ین مدل ساخت شرکت ری بن ایتالیا

جذ ت و زیبایی حق شماست…

فقط چند قدم با جذ ت فاصله دارید

از اولین انی باشید که

این عینک را امتحان میکنند!!

این عینک با شماره سریال اصلی (حک شده روی عینک) همراه با

کیف و دستمال اورجینال با قیمت استثنایی 29000 تومان عرضه میشود

ارزانترین قیمت نسبت به سایر فروشگاه ها و بازار ایران …


قیمت : 29000 تومان

عینک آفت برای جلوگیری ازصدمه دیدن چشم هاست نه برای اینکه روی سر و زیر چانه قرار بگیرد. تبلیغات متعدد شرکت های معروف عینک سازی که از حضور بازیگران و ورزشکاران معروف برای پوسترهای تبلیغاتی خود استفاده می کنند بی تردید در گسترش مصرف این نوع عینک ها نقش عمده ای دارد.
 به هر حال این واقعیت غیرقابل انکار است که بیش از ۸۰ درصد افرادی که عینک آفت می ند نه به قصد حفاظت چشم از آفتاب که به قصد پیروی از مد، عینک انتخاب می کنند و استفاده از عینک های نامناسب و غیراستاندارد می تواند عوارض بسیار بدی برای چشم به همراه داشته باشد.
عینک ray.ban معتبرترین مارک اروپایی می باشد که مورد استفاده اشخاص معروف جهان نیز می باشد و علاوه بر زیبایی چشمان شما را در برابر تمام مضرات حفظ خواهد کرد.

این عینک به صورت کاملا اصلی و با یووی 400 و با استاندارد کامل جهانی عرضه میشود …


قیمت : 29000 تومان

در روزهایی که نور خورشید شدت زیادی دارد گیرنده های نوری شبکیه تحریک می شوند و حساسیت کنتراست آنها کاهش می یابد. عینک های آفت رنگ های نارنجی ، بنفش ، آبی را جذب میکنند و این رنگها به صورت رنگ خا تری با شدتهای مختلف دیده می شوند. در مقابل رنگهای سبز ، زرد و قرمز با این عینکها بهتر دیده می شوند و کنتراست رنگ افزایش می یابد و همین امر باعث می شود چشمان شما در برابر تمام مضرات در امان باشد…جنس لنز این عینک از شیشه ضد خش میباشد و از نظر پزشکی تائید شده میباشند. این عینک دارای uv 400 کامل می باشد در نتیجه علاوه بر زیبایی ، محافظت از چشم هارا در مقابل نور خورشید به خوبی انجام میدهد .متاسفانه به این موضوع در ایران اهمیت خاصی داده نمیشود ولی ما به شما توصیه میکنیم حتما به چشمان خود احترام بگذارید چرا که تا پایان عمر به آنها نیاز دارید. و این نکته بسیار مهم است که عینک آفت دارای استاندارد کامل بوده و از چشمانتان محافظت کند. عینک آفت غیر استاندارد نه تنها از چشم محافظت نمیکند بلکه به چشم آسیب نیز میرساند.


قیمت : 29000 تومان

فوق العاده شیک و زیبا

مخصوص مشکل پسندان

با کیفیتی بی نظیر

آ ین چیزی که برای جذ ت نیاز دارید!

قابل ست با لباس های اسپرت

مکمل زیبایی و جذ ت شما

همان را انتخاب کنید که شایسته شماست …روش ید: برای ید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به پست بپردازید. جهت مشاهده فرم ید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
قیمت : 29000 تومان

برچسب ها : ید عینک ری بن اورجینال , ید عینک آفت , زیباترین عینک آفت , عینک ری بن 2012 , ید عینک ری بن کت , فروش عینک های آفت , عینک rayban cat , سیستم همکاری در فروش میهن استور ,[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]


پکیج (پروتکل) درمان شناختی-رفتاری برای معتادین (سو مصرف مواد)

پکیج (پروتکل) درمان شناختیرفتاری برای معتادین (سو مصرف مواد) در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت docدسته بندی
پکیج های درمانی روانشناسی


بازدید ها
8


فرمت فایل
doc


حجم فایل
39 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
31
 پکیج (پروتکل) درمان شناختی-رفتاری برای معتادین (سو مصرف مواد) گزارش تخلف برای پکیج (پروتکل) درمان شناختی-رفتاری برای معتادین (سو مصرف مواد)پکیج (پروتکل) درمان شناختی-رفتاری برای معتادین (سو مصرف مواد)


فروشنده فایل
کد کاربری 4084
تمام فایل ها

کاربر
پکیج (پروتکل) درمان شناختی-رفتاری برای معتادین (سو مصرف مواد) در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
توضیحات پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی روانشناسی

آماده سازی در 12 جلسه درمانی

طراحی شده به صورت آموزش گروهی

آماده شده در بیش از  30  صفحه به صورت جامع (فونت b lotus)

دارای شرح جلسات به صورت کامل جهت اجرا

دارای رفرنس معتبر و به شیوه   apa

توجه: این پکیج (پروتکل) شامل شرح جلسات برای آموزش و اجرا می باشد. لازم به ذکر است که این پکیج برگفته از پایان نامه های کارشناسی ارشد و ی دفاع شده می باشد و در تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار گرفته و با جامعه و نمونه ایرانی سنخیت کامل دارد.نمونه ای از جلسات درمانی و مبانی نظری پکیج مورد نظر:جلسه اول


بازخورد انگیزشی فردی
تهیه ج مربوط به تصمیم گیری برای ادامه یا عدم ادامه مصرف مواد.مضرات ادامه مصرف مواد و عدم تغییر
فواید ایجاد تغییر در مصرف مواد
فواید ادامه دادن مصرف مواد و عدم تغییر
مضرات ایجاد تغییر در مصرف مواد


جلسه دوم


تعیین موقعیت های پرخطربین فردی و درون فردی
عوامل راه انداز : عواطف، افراد ، مکان ها و اشیاطرح های عملی برای مقابله با موقعیت های پرخطر


جلسه سوم


تعیین عوامل زمینه ساز برای سوء مصرف مواد
روش های برنامه ریزی برای مقابله با اشتیاق و میل برای مصرف مواد.توقف فکر
تمرین ایجاد تعادل در تصمیم گیری
به تاخیر انداختن.


شرح و توضیح جلسات درمانی و تکنیک ها

جلسه اول : بازخورد انگیزشی فردی

در اولین جلسه، بر شناسایی و کشف فواید و مضرات ایجاد تغییر در روند مصرف مواد توسط درمانجویان تاکید می شود. برای انجام این کار از فنون مختلفی استفاده می شود (راتگرزو گریوز، 2004). توصیه ما این است که ج دو ستونی روی وایت بورد رسم کنید و ستون اول آن را به فواید ایجاد تغییر در مصرف مواد و ستون دوم آن را به مضرات عدم تغییر در مصرف مواد اختصاص دهید و از حاضران در جلسه بخواهید تا این ستون ها را پر کنند.

هنگام انجام این تمرین متخصصان بالینی نباید زیاد فعال باشند و باید نقشی به تقریب خنثی داشته باشند. نکته اصلی اینجاست که باید افراد گروه را تشویق کرد تا خودشان را ساختار انگیزشی خودشان را برای تغییر تعیین کنند. درمانگر باید از فنون گوش دادن تأملی یا تعمقی استفاده کرده و افراد را تشویق کند تا در این کار مشارکت فعالانه ای داشته باشند (میلر و رولینک، 2002).

 جلسه دوم : معرفی موقعیت های پرخطر

در این جلسه، بر کمک به درمانجویان برای تعیین موقعیتهایی که خطر مصرف مواد را در آنها افزایش می دهند، تاکید می شود. این موقعیت ها یا درون فردی هستند یا بین فردی، زیرا موقعیت های پرخطر که به طور معمول با عنوان « عوامل راه انداز » از آنها یاد می شود، شامل حالات عاطفی درونی یا وقایع بیرونی اند که در زبان خاص گمنام های الکلی (aa) « افراد، مکان ها و اشیا» نامیده می شود (یا به اصطلاح توپ بازی، زمین بازی، یاربازی). باید به درمانجویان برای توسعه طرح های عملی خاص و چندمرحله ای برای مقابله با موقعیت های پرخطر و سبک زندگی بدون مصرف مواد، کمک کرد.

خصوصیات کلی درمان شناختی- رفتاری

بر اساس تأکیدی که در درمان شناختی- رفتاری بر رابطه بین افکار، احساس، اعمال و رفتار وجود دارد، ویژگی های زیر برای این روش درمانی از مفاهیم اساسی محسوب می شود.

1.   سازمان یافتگی


جلسات درمان شناختی-رفتاری معمولأ در حدود 12 جلسه یک ساعته تعیین می شود درمانگر در مورد موضوعاتی از جمله اعتماد و خطرات مرتبط با درمان به مراجع آگاهی می دهد. در شروع هر جلسه با تدارک جلسه بعد، درمانگر و مراجع دستورالعمل جلسه را به طور دقیق مورد بررسی قرار می دهند و موضوع های هر جلسه تعیین و مورد بررسی قرار می گیرد. تمرین های میان جلسه ها سازمان یافته و پیش بینی شده برای آینده و دارای هدف های ویژه ای می باشد (بک، استیر و گاربین، 1988).

2.   کیفیت رابطه درمانی


در طول درمان بین درمانگر و مراجع یک رابطه همکارانه وجود دارد. آن ها سعی می کنند به کمک همدیگر مشکلات فردی مراجع و آنچه را که به آن ها در درمان کمک می کند، را درک کنند و روش های جدید در فرد برای تفکر و رفتار ایجاد کنند. در درمان شناختی-رفتاری، رابطه درمانی در بعضی از مواقع آموزشی است و درمانگر از تجربه های خود در تغییر تفکرات فردی استفاده می کند و راهنمایی در سطوح مختلف ارائه می دهد. در طول جلسه درمان هر دو طرف به گونه ای با هم کار می کنند تا شیوه هایی را برای رفتار و تفکر مراجع فراهم آورند. رابطه درمانی در این شیوه درمانی شبیه رابطه معلم و شاگردی است. درمانگر دانش خود را به کار می گیرد تا تفکر مراجع را به چالش بکشد و او را به سوی گزینش شیوه جدید تفکر سوق دهد (بک و همکاران، 1988).

3.   تأکید بر زمان حال


گذشته را نمی توان تغییر داد، اما تفکر در مورد گذشته (مانند حال و آینده) می تواند مفید باشد. درمان شناختی-رفتاری اساسأ بر آنچه که فرد احساس می کند و چگونگی کنار آمدن فرد با شرایط حاضر تمرکز دارد اگرچه احساسات و رفتار ها اغلب به واسطه تجربیات گذشته تعیین می شوند (بک و همکاران، 1988).

 structure

 qualities of the the utic relationship

 focus on the presentپکیج (پروتکل) درمان شناختیرفتاری برای معتادین (سو مصرف مواد)package (protocol) cognitivebehavioral the y for addictsپکیج درمان شناختیرفتاری برای سو مصرف مواددرمان سو مصرف مواد

جشنواره آموزشی – هنری فرهنگ سازی خوراکی های سنتی و بوم آورد گیلان (با تاکید بر شیوه تئاتر محیطی برای ک ن و خانواده) توسط گروه نمایش اتفاق، با همکاری گروه هنری « باران» و موسسه آموزشی «خلاقان کوچولو» و «خونه باغ مهر» از ۲۵ مرداد 1395 به مدت دو روز در پایگاه گردشگری وصنایع دستی کودک رشت ( کیلومتر 5 جاده رشت به انزلی ، رو به روی باغ پرندگان) برگزار شد . در این جشنواره ، نمایش محیطی «دستپخت خوشمزه مامان یا …» به نویسندگی و کارگردانی «ابوذر آستانی» و . 645 تحقیق: بررسی انرژی گرمایی در نواحی قطبی 14 صفحه فایل ورد 645 تحقیق: بررسی انرژی گرمایی در نواحی قطبی 14 صفحه فایل ورد فهرست: مقدمه تولید انرژی گرمایی در سرزمینهای اطراف قطب قطب شمال و امکان ناپذیر بودن تولید انرژی انرژی گرمایی ساختة دست انسان منتقل شده به نواحی قطبی کشف انرژی در قطب شمال قطب جنوب، انرژی گرمایی ، سوراخی لایة اوزون مقدمه برای انسان انرژی گرمایی محسوس ترین انرژی است که از دیرباز در زندگی روز مره با آن سروکار داشته است. حس گرما و سرما، مزایا و مضرات گرمی و سردی انسان را کنجکاو کرد که ماهیت آن را بشناسد. اما تا مع ...
دریافت فایل

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] دیروز به بابام میگم برام محلول آب رسان مو بگیر رفته روغن نارگیل دوتومنی گرفته! میگم این دیگه چیه؟ میگه: همینم که گرفتم زیادیته اصلا بردار همون روغن نباتی بمال به سرت!! من ^-^ . . دستمو زدم به سه راهی,برق منو گرفت!داشتم سکته می از ترس! برای بابام تعریف .....میگه:چیزیت که نشد! حالا پول برقمون زیاد نیاد....!!!:)) . . نوه ام کلاس اوله، روز جشن شکوفه ها هر کاریش لباس مدرسه نپوشیده با زیر شلواری رفته مدرسه بهش میگیم چرا؟ میگه آخه اگه با شلوار مدرسه برم باید تا ظ. اختصاصی از نیک فایل پاو وینت در مورد اختلالات شخصیتی معتادان با و پر سرعت .
پاو وینت در مورد اختلالات شخصیتی معتادان
پاو وینت در مورد اختلالات شخصیتی معتادان لینک پرداخت و *پایین مطلب*فرمت فایل: powerpoint (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد اسلاید30  اعتیاد به مواد و داروها به عنوان یک آسیب اجتماعی در مبحث آسیب شناسی اجتماعی و یک اختلال روانی در چارچوب طبقه بندی های روانپزشکی یکی از بزرگترین معضلات جوامع بشری است که در بسیاری از کشورها، قشر مولد و جوان را مورد هدف قرار داده است و از این طریق مضرات اجتماعی، اقتصادی و فردی بسیاری را به بار آورده است.    بررسی زمینه و علل موثر در پیدایش یک پدیده، سنگ بنا و نقطه شروع اقدامات بعدی است، بویژه هنگامی که این عوامل در سه بعد شناختی ، رفتاری و احساسی (نگرشی) در بروز پدیده دخ داشته باشد.  وابستگی به مواد یا اعتیاد نیز پدیده ای پیچیده است که با عوامل گوناگون اجتماعی، روانشناختی و فیزیولوژیک  لینک   کمی پایینتر میباشد 
با
پاو وینت در مورد اختلالات شخصیتی معتادان
دبیر ستاد مبارزه با : سن اعتباد در خاش به 12 سال رسید محمدامین میربلوچزهی،خاش - ایرنا -دبیر ستاد مبارزه با شهرستان خاش گفت: سن اعتیاد در خاش به 12 سال رسیده و نرخ گرفتار شدن بانوان در دام اعتیاد میز افزایش یافته است. عیدمحمد قلندرزهی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: افزون بر سه هزار و 500 معتاد در این شهرستان شناسایی شده اند.

وی اظهار داشت: هم اکنون جمع آوری معتادان پر خطر، پا ازی و ساماندهی محلات آلوده سطح شهر در دستور کار مسولان قرار دارد.

وی افزود: افزایش سرقتها و معضلات اجتماعی در منطقه ناشی از اعتیاد است بطوری که بیش از 60 درصد جرم ها را معتادان مرتکب می شوند.

دبیر ستاد مبارزه با خاش تاکید کرد: کمپ های درمان معتادان در این منطقه نیاز به تجهیزات و امکانات دارند و در این زمینه حمایتهای جدی ت، بخش خصوصی و خیران ضروری است.

قلندرزهی ضرورت وجود یک کمپ ترک اعتیاد برای بانوان را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: ایجاد یک کمپ ترک اعتیاد مجهز در خاش مانند کمپ دامن ایرانشهر لازم است.

وی همچنین از کشف هزار و 800 کیلوگرم انواع موادمخدر در شهرستان خاش خبر داد و افزود: کنترل فیزیکی مرز و تد ر شیده شده برای امنیت مرز سبب کاهش آمار کشفیات شده است.

وی همچنین برگزاری همایش های آسیب شناسی و اجرای برنامه های آموزشی برای گروههای هدف را از دیگر اقدامات دستگاههای دست اندر کار برای کم آمار جرم عنوان کرد.

دبیر ستاد مبارزه با خاش گفت: آگاهی خانواده ها با خطرات، مضرات و آسیب های جدی ماده مخدر شیشه بر سلامت جسم و روح، در این منطقه مورد توجه قرار گرفته که در این کارزار همکاری رسانه ها لازم است.

وی اظهار داشت: آسیب ها و ضررهای بسیاری بر اقتصاد، سلامت و فرهنگ دارد و لازمه مقابله با این بحران، آموزش، آگاه سازی و حساس سازی اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل نوجوان و جوان است.

شهرستان 190 هزار نفری خاش واقع در جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان 124 کیلومتر مرز مشترک با کشور پا تان دارد. چرا با توجه به وجود احادیثی از رسول خدا(ص) مبنی بر باطل روزه با گناه غیبت، این گناه از مبطلات روزه در کتاب های احکام آورده نمی شود؟

1. همان طور که کارهای نیک و اعمال صالح انسان دارای درجات متفاوتی از ارزش و ثواب هستند، گناهان انسان نیز از نظر فساد و عقوبت در یک سطح نیستند. این گونه احادیث، بیانگر بزرگی گناه غیبت و شدت فساد آن است؛ زیرا غیبت با بزرگ ترین سرمایه مردم یعنی با آبروی آنان سرو کار دارد. از این رو، عزیز آن را مذموم شمرده و با تعبی. اختصاصی از سورنا فایل گسترش اعتیاد با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 32 فهرست مطالبگسترش اعتیادتلفات تاریخچه اعتیاد و انواع آنورود آن به ایرانانواع فریفتگان آندر جستجوی پناهندگیمد بودن مصرف معتادی داستان خود را بازگو می کندمولد ناهنجاری هامضرات بدنیروابط اعتیاد با مرگ جنینخسارت روحی و روانیاز دیدگاه فقه یخسارت فردیاز دیدگاه قرآنراه پیکار با اعتیاددشواری معالجههدف تحقیق:هدف از.  پف چشم و درمان آن با ساده ترین روشپف چشم ، دلایل پف چشمگاهی اوقات، وقتی که صبح از خواب بیدار می شوید و خود را در آیینه می بینید، با تعجب متوجه دو کیسه پر از باد در زیر چشم های تان می شوید! این مشکل حتما اعتماد به نفس تان را هم کاهش می دهد؛ ولی بهتر است بیش از این خود را عذاب ندهید؛ چرا که پف چشم را می توان به راحتی برطرف کردبازدید : 295,167 نفردلایل پف چشم و راه های ساده درمان آن در ایجاد پف زیر چشم عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند از جمله بیماری های داخلی مانند مشکلات کلیوی، کبدی و مشکلات تیروئید.  اگر مسائل داخلی بدن برای این عارضه مطرح نباشد و این مشکل ناشی از مشکلات قلبی و تیروئید نباشد، می تواند با کرم های ضد پف بهبود یابد.  البته این کرم ها معمولاً در موارد حاد تأثیر بالایی ندارند ، در مراحل اولیه پف شاید این کرم ها مؤثر باشند و بتوانند پف را کمی کمتر کنند، ولی در مراحلی که پف زیاد باشد، باید برای جراحی آن اقدام کرد و چربی در ناحیه زیر چشم را در آورده یا سوزاند که از این طریق پف از بین برود. دلایل در اکثر افراد پف چشم فقط گاهی اوقات ایجاد می شود و به جز یکی دو مورد، بقیه موارد پف چشم با هر دلیلی که به وجود آمده باشد، قابل درمان است.1-کمبود مایعات2-مصرف زیاد نمک 3- کمبود خواب4- استرس و نگرانی زیاد5- آلرژی ها و حساسیت هایی که با ریزش اشک چشم و عطسه همراه است.6- تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری و دوران قاعدگی7- گریه های طولانی مدت8- کهولت سن و پیری (این ح از پف چشم را معمولا نمی توان برطرف کرد)         چشم       پشم      چشم راه های ساده ولی موثر در برطرف پف چشم 1. سیب زمینی: یک سیب زمینی خام را (بعد از این که چند دقیقه ای آن را در یخچال خنک کردید) دو تکه کنید و بعد چشم هایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم هایتان قرار دهید. طوری سیب زمینی ها را روی چشم هایتان بگذارید که نواحی پف کرده زیر چشمتان را هم در بر بگیرد و بگذارید که 20-15 دقیقه آنجا بمانند. بعد از این مدت خواهید دید که پف زیر چشم هایتان کمتر می شوند. 2. شیر: اگر پف کردگی زیر چشم هایتان بسیار زیاد است، این را ار را باید همیشه دنبال کنید. دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلک هایتان بگذارید و بگذارید 30-20 دقیقه آنجا بماند. این به چشم هایتان برای حفظ آب کمک می کند و همچنین خنکشان می کند. 3. روغن: در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامین e به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید. دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و برای 20 دقیقه روی چشم هایتان بگذارید. این کار به برطرف تورم دور چشم هایتان کمک می کند. 4. خیار: خیار داروی طبیعی بسیار عالی برای خلاص شدن از پف زیر چشم است. دو تکه خیار خنک و تازه برداشته و برای 25 دقیقه روی چشم هایتان بگذارید. با خنکی فوق العاده خیار روی چشم هایتان حس ریل کنید و چُرتی بزنید. این کار به آرام ذهنتان هم کمک می کند و خواص ضد هاب خیار پف کردگی بافت های زیر چشم را هم کاهش می دهد. 5. چای کیسه ای خنک:اگر عجله دارید، می توانید از چای کیسه ای استفاده کنید. دو عدد چای کیسه ای را برداشته و در آب خنک خیس کنید و بگذارید کمی در یخچال بمانند. سپس به مدت 30-25 دقیقه آن ها را روی چشمانتان بگذارید. دراز بکشید و کمی استراحت کنید. سپس چشم ها و صورتتان را با آب خنک بشویید و پوستتان را خشک کنید. 6. آب یخ و قاشق: پف زیر چشم ها را می توانید با کمک یک لیوان آب یخ و چهار قاشق استیل کاهش دهید. قاشق ها را در آب یخ خنک کنید و بعد روی هر چشمتان یکی از آن ها را قرار دهید. مدام قاشق ها را تعویض کرده و دوباره برای خنک شدن در آب یخ بیندازید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا احساس کنید کمی از پف کردگی از بین رفته است. 7. سفیده تخم مرغ: چند عدد سفید تخم مرغ را هم زده و با استفاده از برس مخصوص دور چشم هایتان بزنید. این کار باعث می شود ناحیه دور چشم هایتان کشیده تر شده و کمتر پف کرده به نظر برسد. بگذارید سفیده تخم مرغ 20 دقیقه روی پوستتان بماند و بعد صورتتان را با آب خنک بشویید. 8. چای سبز کیسه ای: بگذارید چای سبز های کیسه ای که در آب خنک خیس شده اند 15-10 دقیقه روی چشم هایتان بمانند. خواص طبیعی این چای های گیاهی موجب برگرداندن پف زیر چشم ها به ح طبیعی خود می شود. 9. آب رسانی بدن:تا جایی که می توانید آب بنوشید. بله، نوشیدن آب پف زیر چشم ها را کاهش می دهد. پس هر زمان که احساس کردید زیر چشم هایتان پف کرده است، یک لیوان آب بنوشید. 10.نفس عمیق بکشید 11. مثل عروسک خیمه شب بازی بالا و پایین بپرید.اگر هر یک از این کارها را هر روز 10 دقیقه انجام دهید، از شر پف چشم خلاصی خواهید یافت.  نکتهنکاتی که باید در مورد پف چشم بدانید. چند نـکـتهپف چشم در آب و هوای گرم بیشتر می شود؛ زیرا بدن کمتر می تواند مایع موجود در بافت ها را دفع کند. مصرف الکل و دخانیات نیز می تواند موجب بروز پف چشم شود؛ زیرا وضعیت خواب و هورمون های بدن را تغییر می دهد. قبل از خواب مقدار زیادی آب بنوشید و بعد از بیداری نیز همین کار را انجام دهید. ?? قسمتی از سخنان مرحوم #سید_احمد_ در انتقاد از وضعیت کشور در تاریخ 21 بهمن 73.
ایشان چهار روز بعد از این سخنان، 25 اسفند، از دنیا رفتند.
....
....
?? «الان داخل شانزدهمین سال از عمر انقلاب ی هستیم و هنوز بعضی از مسئولین، حتی مسئولین نهادهایی که پس از انقلاب تاسیس شده اند، مشکلات مدیریتی و مسایل خود را به گردن رژیم گذشته می اندازند و ندانم کاری های خود را ناشی از مشکلات بجا مانده از رژیم طاغوت می دانند!

 ایضاً بعضی‌ها همه نقاط ضع. گزارش حمایت از کم توجهی به یکی از عرصه های مهم در وقوع جرایم
نظارت بر فضای مجازی برعهده کیست ؟
گروه قضایی- نفیسه آبشاری: 30 دستگاه اجرایی و فرهنگی در کشور عضو شورای عالی فضای مجازی بوده و در این زمینه مسئولیت دارند اما با وجود کثرت دستگاه های مسئول در این حوزه، آنگونه که دادستان تهران تاکید می کند: عملکرد این نهادها رضایت بخش نیست.

حدود 27 ماه قبل، دادستان اسبق کل کشور و معاون اول فعلی قوه قضاییه، در نامه ای به وزارت ارتباطات خواستار اتخاذ تد ر مناسب برای پیشگیری از وقوع جرایم در فضای مجازی شد؛ پس از آن نامه، ارتباطات و فناوری اطلاعات، از اجرای سیستم هوشمند ینگ شبکه های اجتماعی و تلاش برای پالایش فضای مجازی از محتوای مجرمانه خبر داد. سیستم هوشمندی که ارتباطات وعده آن را داده بود، البته در مقام عمل تنها به شبکه اینستاگرام و پالایش تصاویر مستهجن و از این شبکه محدود شد و تدبیری در خصوص پالایش محتوای مجرمانه از سایر شبکه های اجتماعی نداشت. عباس جعفری ت آبادی، دادستان تهران، چندی پیش در سخنانی گفته بود که تهدیدات فضای مجازی در حوزه های فعالیت علیه اخلاق عمومی، انتشار اخبار خلاف واقع، نقض حریم خصوصی اشخاص و ارزش های اخلاقی و مذهبی جامعه احصا شده است. به گفته ت آبادی، سرعت انتشار مطالب و ارتباط گیری افراد در این فضا موجب شده است که اقدامات مجرمانه با سرعت بیشتری رخ دهد و میزان آثار ت یبی آن افزایش یابد. هادیان فر، رییس پلیس فتا، هم جذ ت شبکه های اجتماعی را ناشی از فراهم امکان اشتراک گذاری فکر، شه و ایده می داند و اظهارمی کند: عمده تهدیدات این فضا و شبکه ها، فعالیت سازمان یافته ضد دین، مقدسات و اخلاق است.

فضای مجازی فوق العاده خطرناک است
در حالی که تهدیدات شبکه های اجتماعی رو به گسترش است، حجت السلام و المسلمین محمدجعفرمنتظری ، دادستان کل کشور هم مساله فضای مجازی را بسیار مهم دانسته و در این زمینه معتقد است: از جمله مسائلی که می تواند در حقوق عمومی قرار گیرد مسأله فضای مجازی است. فضای مجازی فوق العاده خطرناک است و باید این مسأله را جدی بگیریم. وی بر ضرورت رصد مداوم فضای مجازی تاکید کرده و می گوید: خواهشمندم با معاونت قضایی جرایم رایانه ای دادستانی کل و کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه همکاری کنیم و با رصد شبکه های هنجارشکن و رسانه های ضدانقلاب آنها را به دادستانی کل اطلاع دهیم.
عدم توجه به گسترش شبکه های اجتماعی بومی
پاشنه آشیل در پالایش و بهبود فضای مجازی، ایجاد زمینه برای بومی سازی و استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی است، موضوعی که البته تاکنون مغفول بوده و معاون اول قوه قضاییه نیز بارها به این موضوع انتقاد کرده است. حجت ال محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه با انتقاد از شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات می گوید: امروز همه ما قبول داریم که مردم نباید از فناوری های نوین محروم شوند اما با توجه به زیان ها و مضرات محتوای شبکه های اجتماعی،حتما باید ت همت خود را به کار گیرد و تا جایی که ممکن است این فناوری بومی شود؛ زیرا با بومی شدن این فناوری مردم نیز از مزایای آن استفاده می کنند و هم از مضرات آن در امان می مانند. سخنگوی قوه قضاییه می افزاید: شورای عالی فضای مجازی برای سیاستگذاری در ارتباط با فضای مجازی تشکیل شد و نظر شخصی من این است که به میزان توقع شورای عالی فضای مجازی وقت نگذاشت و کار صورت نگرفته است. وی با اشاره به نامه دو سال پیش خود به وزارت ارتباطات اظهارمی کند: بیش از دو سال قبل وزارت ارتباطات قول داد که ظرف مدت مشخص این کار را انجام دهد که البته بخشی را انجام داد و اکنون بخشی از محتواهای مضر شبکه های اجتماعی به صورت هوشمند می شود اما آن مقدار که انتظار می رفت در راستای بومی این موضوع کار نشد و به طور طبیعی اگر اکنون جرایمی در فضای مجازی اتفاق بیفتد، همه نظام مسئول هستند و مسئولیت فقط بر عهده قوه قضاییه نیست.

تلاش برای ارائه فضای مجازی پاک
با وجود همه این هشدارها، اما همچنان مسئولان قضایی امیدوار هستند تا دستگاه های مسئول در حوزه فضای مجازی به خودشان بیایند و با قبول مسئولیت های خود، در این زمینه تلاش کنند. جعفری ت آبادی، دادستان تهران، با تاکید بر اینکه باید آمادگی دادستانی و پلیس در مقابله با تهدیدها افزایش یابد اظهارمی کند: در برخی کشورها تفکیک امور ارزشی و غیر ارزشی وجود ندارد، اما نظام ایران، مبتنی بر مردم سالاری دینی است و لازم است فضای مجازی به گونه ای مدیریت شود که فضای مجازی پاک در دسترس شهروندان قرار گیرد که این امر مست م همکاری همه دستگاه های مرتبط است. اختصاصی از یارا فایل تحقیق در مورد احکام فردی و عمومی 43 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 43 استمناء و اثر م ب آن بر جسم و روحبرخورد المومنین علیه السلام با یک جوانضوء شهاب :روایت شده است : در زمان خلافت المومنین علی علیه السلام ، حضرت جوانی را دید که در گوشه ای خلوت مشغول عمل استمناء بود . حضرت آن جوان را گرفت و با دستان مبارک خود آن قدر روی دستانش زد که دست های مرد جوان سرخ شد و این گونه اورا تنبیه نمود . سپس از خزانه ی بیت المال پولی را مقرر کرد و برای او همسری گرفت . سه عمل مذموممکارم الاخلاق : صادق علیه السلام فرمود : سه دسته اند که خداوند با ایشان سخن نمی گوید و با نظر رحمت به ایشان نمی نگرد و پاکشان نفرموده و بر ایشان عذاب دردناکی است :1-    ی که موی سفیدش را د  تا نمایش دهد که جوان است .2-    ی که به وسیله ی عضو خود ش را خارج کند ( استمناء )3-    ی که با او لواط کنند . استمناء از گناهان بزرگ استفروع کافی :از صادق علیه السلام در مورد استمناء سئوال شد . فرمود : این عمل از فواحش ( و گناهان بزرگ ) است ، تا جایی که با کنیزان بهتر از این کار می باشد .در حدیث دیگری آمده است که آن حضرت فرمود : " این عمل همچون ازدواج شخص با خودش می باشد و برای او هیچ عملی نیست . "و باز هم از صادق علیه السلام نقل شده است که فرمود : " مردی که با حیوان می کند ، یا استمناء می کند ، و یا هر عملی که باعث شود مرد آب ش را بریزد ، این امر شبیه می باشد . "همچنین در روایت دیگری از صادق علیه السلام فرمود : " استمناء گناه بزرگی است که خداوند در قرآن مجید از آن نهی فرمود و عمل استمناء کننده مثل این است که آن شخص با خودش ازدواج کرده است . اگر ی را که چنین کاری می کند بشناسم ، با او هم خوراک نخواهم شد . "راوی سئوال کرد : از کدام آیه ی قرآن حکم آن فهمیده می شود ؟ حضرت فرمود :  از آیه ی " انی که با غیر از همسر و کنیزان خود را دفع کنند ، از کارانند" .راوی پرسید گناه بزرگ تر است یا استمناء ؟ حضرت فرمود : " استمناء گناه بزرگی است . "قسمتی از " گناهان کبیره " نوشته ی آیة الله دستغیب  ( رحمة الله علیه ) را که در مورد مضرات جسمی و روحی استمناء آورده است که ایشان هم این مطالب را از کتاب " ناتوانی های " ( صفحات 48 الی 52) نقل کرده است ، به آن اشاره می کنیم :" این عمل مبتلایان را ضعیف می کند ، ترس و بی حالی به بار می آورد و شهامت و درستی از آنان سلب می شود . چه بسا اشخاصی هستند که عنوان منفی جوانی در اثر مبتلا شدن به " " چنان دچار ضعف قوای روحی و جسمی می شوند که معتادین به و شیره در مقابل آنان شیر نری به شمار می آیند . عمل غیر طبیعی ، یعنی استمناء یا ، از لحاظ روابط که با حواس پنج گانه دارد ، در درجه ی اول در چشم و گوش اثر می گذارد ؛ بدین معنی که دید چشم را ضعیف کرده و حس سامعه را نیز تا اندازه ی قابل توجهی کم میکند . همچنین مبتلایان به طور مداوم صدای ناهنجاری درگوش خود احساس می کنند که بسیار ناراحت کننده است . علاوه بر اینها تحلیل رفتن قوای جسمانی و ، کم شدن خون ، پریدگی رنگ ، نقسان قوای حافظه ، لاغری ، ضعف و سستی زیاده از حد ، بی اشتهایی ، کج خلقی ، عصبانیت ، دوران سر ، و هزاران آفت دیگر از بیماری هایی است که گریبان مبتلایان به را خواهد گرفت .البته آنهایی که از لحاظ جسمی قوی هستند ممکن است قدری دیر تر به این بیماری ها دچار شوند ، ولی به هر حال عدم ابتلاء به آنها از محالات است و خواه نا خواه همه باید به چنین مصایبی گرفتار شوند . از بدبختی های مبتلایان به ، یکی اسن است که قوه ی اراده ی آنان به کلی مختل می گردد و لذا وقتی به عمل خود پی می برند ، آن قدر اراده ندارند که به ترک آن اقدام نمایند . پس این که می گوییم استمناء از لحاظ روحی نیز قوای انسان را فرسوده می کند بی علت نیست . عمل استمناء ، علاوه بر مضرات روحی ، از لحاظ جسمی نیز شخص را فرسوده می کند؛ یعنی غدد مترشحه ی داخلی را از کار می اندازد . از جمله غده ی سازنده ی منی است که بر اثر ، رفته رفته کوچک شده و به طور نخودی در می آید و چون در آنصورت قادر به ساختن منی نیست ، شخص مبتلا برای همیشه از لذایذ محروم می گردد و اگر به این صورت از مردی نیفتد ، به طور قطه به صورت دیگری مانند ، کندی ، سیلان منی ، عدم ، بی دوام و ... مبتلا خواهد شد . چه بسا دیده  و یا شنیده شده که جوانان معتاد به در اندک مدتی دچار چنین ح ی گردیده ان که به جای ادراد خون از آنها خارج می شود .بادی دانست که اشخاصی که به این ح دچار می شوند ، ولو در سنین جوانی ، خطر مرگ در انتظار آنها می باشد. ، زیرا بدون احساس و بدون این که لذت ببرند ، بلا انقطاع منی از آنها دفع می گردد و همین امر باعث شده که در حین راه رفتن دفعتاً زمین بخورند و از هوش بروند .
با
تحقیق در مورد احکام فردی و عمومی 43 ص
نوشیدنی که ذره ذره مرگ را به ما می‌خوراند                 تنوع طلبی و لذت محوری در تغذیه میتواند نهایتا منجر به مرگ تدریجی شود. بیشتر افراد دوست دارند همراه با غذای خود یک خوراکی دیگر را به عنوان چاشنی میل کنند؛ از نوشابه گرفته تا ماست، دوغ و ترشی! نوشابه که به دلیل مضراتش اصلا در بحث ما جایی ندارد و بهتر است از سبد یدهایتان (البته اگر جایی در آن دارد) زودتر حذف شود! با این حساب ماست، دوغ بذون گاز و کفیر به عنوان چاشنی‌های سالم باقی می‌مانند.    محققان علم تغذیه معتقدند که علت افزایش بیماریها در زندگی های امروزی این است که در گذشته افراد در کنار غذا بر سر سفره سبزی خوردن و سایر نوشیدنی های طبیعی و خانگی مثل آب و دوغ محلی را استفاده می د ، اما امروزه این نوشیدنی های طبیعی جای خود را به انواع نوشیدنی های گازدار و حاوی اسانس داده اند که نقاب های رنگارنگی از طعم ها و مزه ها را بر چهره خود زده اند تا بیماری ها و مضرات خود را بپوشانند .    این تغییر در شیوه زندگی موجب شده است که افراد در مصرف این نوشیدنی ها انقدر زیاده روی می کنند که گویا با خوردن هر جرعه از آن خود را یک قدم به مرگ نزدیکتر می کنند .اما اگر بدانند که این خوراکی های به ظاهر خوشمزه چگونه آنها را به کام مرگ می کشد و موجب می شود که در سنین پایین به انواع و اقسام بیماریها مبتلا شوند، شاید با هزاران بهانه هم حاضر به مصرف حتی یک قطره از آن نباشند.   تحقیقات نشان داده است که انواع نوشابه‌های گازدار ( سودا ) بیماری‌هایی چون پوکی استخوان ، چاقی ، پوسیدگی دندان و بیماری‌های قلبی را تشدید می‌کنند . اما با تمام این‌ها یک چهارم مصرف سالیانه نوشیدنی‌ها را انواع سودا تشکیل می‌دهد. امروزه مقدار متوسط مصرف نوشابه‌های غیرالکلی و گازدار ( سودا ) بسیار بالا است. هر قوطی نوشابه گازدار معادل ‌10 قاشق شکر، ‌150 کالری و ‌55 ـ ‌30 میلی گرم کافئین دارد و سرشار از رنگ‌های است. این مقدار شکر، کالری و مواد افزودنی مضر در یک محصول که هیچ ارزش غذایی ندارد، نگران کننده است. به علاوه نوجوانان و ک ن، از مصرف‌ کننده‌های اصلی این نوشیدنی ها هستند .   آن زمان که سر فدای شکم می شود!    ایجاد پوکی استخوان با خوردن نوشیدنی های گازدار : نوشیدنی های گازدار اعم از نوشابه و ماء الشعیر و همچنین نوشابه های انرژی زا و دوغ های گازدار به علت آب گازداری که دارند ، حاوی مقدار زیادی فسفر می باشند. بنابراین افرادی که عادت به مصرف این نوشیدنی ها دارند، معمولا نسبت کلسیم به فسفر در بدن آنها متعادل نیست یعنی میزان دریافت فسفر از کلسیم پیشی می گیرد و این منجر به دفع فسفر اضافی به همراه کلسیم از بدن می شود، لذا فرد در طولانی مدت منجر به پوکی استخوان می گردد، چراکه کلسیم مهمترین عضو املاح موجود در ساختار استخوان بشمار می رود.   فلسفه علاقه ایرانیان به این نوشیدنی اصیل ایرانی ها شور پسندند. مصرف استاندارد نمک زیر شش گرم در روز توصیه می‌شود، اما مصرف نمک در ایران سه‌برابر مصرف استاندارد جهانی است.این در حالی است که با کاهش مصرف این ماده 17 درصد از بیماری‌های قلبی و 50 درصد از فشار خون کاسته می‌شود . حال در نظر بگیرید در یک بطری یک و نیم لیتری از دوغ حدود یک قاشق غذاخوری نمک افزوده می‌شود و اغلب آنها برای اینکه دوغ از طعم قابل‌توجه و ماندگاری بالایی برخوردار باشند از حد مورد علاقه افراد بیشتر نمک می‌افزایند . در کنار نمک ، افزودن کربن دی ا ید به این ماده غذایی نیز منشا مضرات دیگری است که مصرف‌کنندگان همه نوشیدنی‌های گازدار را تهدید می‌کند.   دوغ یک نوشیدنی سنتی و سالم است که متاسفانه وقتی به شکل گازدار استفاده میشود، مقدار زیادی از خاصیت خود را از دست می دهد. بنابراین دوغ بدون گاز می تواند نوشیدنی مناسبی برای جایگزین بجای نوشابه باشد. وزارت بهداشت نیز مصرف این نوشیدنی های گازدار را ممنوع کرده است و آن را فاقد هرگونه ماده موثر میداند. تا جایی که در حال حاضر مضرات این نوشیدنی ها بر هیچ فردی پوشیده نیست و دیگر در رسانه همچون گذشته تبلیغاتی برای آنها انجام نمی شود.   بازار داغ نوشیدنی های رنگارنگ!!! انسان از دیرباز به دنبال نوشیدنیهایی متنوع با ط ای مختلف بغیر از آب بوده است، هرچه از زمان گذشته به زمان حال می آییم شاهد تنوع زیاد نوشیدنیها هستیم، چنان که با پیشرفت صنعت نیز این نوشیدنیها با بسته بندیهای مختلف بهداشتی با ماندگاری طولانی به بازار آمده و در دسترس مردم قرار گرفته است و با این تنوع حق انتخاب را برای مردم بالا میبرد. اما بازار داغ این نوشیدنی ها نمی تواند هم به تنوع طلبی و هم به تضمین سلامت افراد پاسخ مثبت بدهد.   دوغ کفیر: دوغ کفیر همان شیر است که طی فرآیند تخمیر تبدیل به دوغ شده است که از نوشیدنی های اصیل مردم قفقاز می باشد و بعدها به سایر نقاط کشور با فرهنگ های متفاوت گسترش یافت .تحقیقات نشان می دهد که کفیر با داشتن مواد مفید و آنتی باکتریایی مقاومت بدن را در برابر بیماری های فصلی مثل سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش می دهد که علت تقویت سیستم ایمنی بدن وجود ماده ای به نام پروبیوفیت ها ،به ویژه ماده ای به نام لاکتوباسیل کفیری که مختص کفیر است، می باشد.   هم لذت ببرید، هم سرطان نگیرید!!! در خصوص تاثیر مواد موجود در دوغ کفیر که می تواند از بسیاری بیماریها جلوگیری کند، باید گفت: پروبیوفیت موجود در کفیر با عفونت هایی مثل بیکولای و میکروب معده بنام هلیکوباکت یلوری مبارزه می کند. علاوه براین اسید لاکتیکی که در کفیر وجود دارد برای از بین بردن قارچ ها و سموم ناشی از آن مفید است. همچنین کفیر بعنوان یک ماده ضدسرطان بویژه سرطان در ن بشمار می رود. بنابراین توصیه می کنیم که افراد روزانه یک لیوان دوغ کفیر بنوشند.    دوغ کفیر از طرفی چون حاوی کلسیم است در جلوگیری از افزایش فشارخون و کاهش بیماریهای قلبی و عروقی بسیار موثر است . همچنین به علت وجود اسید آمینه ای بنام تیریپ توفان که پیش ساز هورمون سراتونین است ، موجب آرامش و شادی در افراد می گردد. از مهمترین ویژگی های کفیر خاصیت سرکوب کنندگی آلرژی و حساسیت را دارد. کفیر با تنظیم میزان میکروب های مفید دستگاه گوارش  به سلامت و شاد پوست و مو کمک می کند.   آش دوغ سرعین، غذای کامل و مغذی آش دوغ، سفر در گردنه های سرعین و تبریز را به یاد ما می آورد. مخصوصا در فصل پاییز و زمستان که هوا حس سرد می شود، خوردن آش دوغ لذت سفر را دوچندان می کند اما خیلی از افراد اطلاع ندارند که آش دوغ علاوه بر آذربایجان و اردبیل در بقیه استان ها مثل کردستان ،فارس،همدان و قزوین نیز به روش خود آماده می شود. دوغ، این نوشیدنی اصیل در کنار مواد غذایی دیگر، خواص این غذای خوشمزه را چندین برابر می کند . از قدیم اهالی مناطق اردبیل و سرعین بر این باور بودند که با خوردن این غذا نیروی جوانی در فرد تقویت می شود و قوت بدن را زیاد می کند و همچنین این غذا،غذایی کامل برای مادران باردار و شیرده محسوب می شود.    باید به این نیاز طبیعی بدن نه بگویید مضرات نوشیدنی های گازدار بر دستگاه گوارش : نوشیدن نیاز طبیعی بدن است ولی نوشابه جز ضرر هیچ خاصیتی برای بدن ندارد، چراکه موجب افزایش میزان اسید معده و در نتیجه افزایش میزان رفل معده می گردد لذا بهترین نوشیدنی آب است که باید در طول روز 8 لیوان آب بنوشیم. افرادی که از نوشیدنی های گازدار استفاده می کنند، معمولا دچار سوء هاضمه می شوند بنابراین مصرف این نوشیدنی ها در ک ن موجب توقف و یا کاهش رشد می گردد.   نوشیدنی های گازدار علاوه بر اینکه به علت گازی که دارد، موجب پوکی استخوان ، کاهش رشد قد، مشکلات پوست و مو ،دستگاه گوارش و خیلی از بیماری ها می گردد. به علت قند فراوان در نوشابه و نمک فراوان در دوغ و برخی اسانس ها می تواند خطرات جدی را برای فرد در پی داشته باشد، بنابراین برای تضمین سلامتی و داشتن طول عمری دور از بیماری و خانه نشینی بهتر است از خوردن این نوشیدنی ها اجتناب کنیم.     لاغر شدن با خوردن پیتزا رژیم گرفتن یکی از سخت ترین کارهای دنیا برای افرادی است که از مشکل اضافه وزن خود رنج می برند. برخی انسان ها چنان راه های عجیب و غریبی برای رژیم گرفتن انتخاب می کنند که برنامه آن را خود پایه ریزی کرده و با عمل به آن نیز نتیجه مطلوبی گرفته اند. پس قطعا دوست دارید بدانید چگونه این سرآشپز 7 ماه تمام هر روز پیتزا خورده است و با این وجود 45 کیلوگرم وزن کم کرده است! مطمئنا این مسئله با تمام توصیه های مربوط به رژیم لاغری که تاکنون داشته اید، فرق دارد اما نکته در پیتزاییست که این سرآشپز می خورد.

سرآشپز پاسکال کوزولینو که پس از مهاجرت به به شدت چاق شده بود تصمیم گرفت چاره ای برای این مشکل پیدا کند. بنابراین در قدم اول نوشابه و شیرینی جات را کنار گذاشت و به رژیم مدیترانه ای روی آورد. لاغر شدن با روشهای عجیب ، لاغر شدن با رژیم ، لاغر شدن با تغذیه
او هر روز برای ناهار یک پیتزای مارگریتای سنتی می پزد که دستورالعملی 300 ساله دارد. خمیر این پیتزا فقط از آرد الک نشده ، نمک دریایی، آب و درست می شود که البته 36 ساعت برای جا افتادن کنار گذاشته می شود. پاسکال نهایتا در مرحله پخت روی آن را با سس گوجه، پنیر موزارلا و ریحان پر می کند. او برای صبحانه مخلوط سنگینی از غلات، میوه، آب پرتقال و قهوه و برای شام یک وعده غذایی بسیار کوچک که معمولا یا سالاد یا غذای دریایی سبک است، می خورد. لاغر شدن با روشهای عجیب ، لاغر شدن با تغذیه ، روش لاغر شدن با رژیم غذایی

لاغر شدن با روشهای عجیب ، روش لاغر شدن با رژیم غذایی ، لاغر شدن با غذا ولی واقعیت اینه که ما تو زندگیمون کارایی مکنیم تقریبا از نتیجش آگاهی داریم ولی تکرارش مکنیم مثلا من مدونم ارتباط با یه آشنای قدیمی که افکار منحرف داره قراره کله منم بپیچونه بارها امتحانش و حال کشیدم ولی دوباره زنگش مزنم و "خبری نید رفیق کجی؟ چکار مکنی بیا ببینمت" -طرف برای انتقام گرفتن از همسرش بخاطر روابط ناسالم مره دنبال یکی جنس مخالف که پوزش رو بماله -طرف چند ماهه برای بیان خواسته هاش مره تو اتاق وقهر مکنه به هوای اینکه داره ... ولی دقیفا د. اختصاصی از فایلکو مقاله کامل درباره مضرات سیگار با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 18 مضرات سیگار-1 سیگار و بیماریهای وابسته به آن :کشیدن سیگار یکی از بزرگترین مشکلات بهداشتی قابل پیشگیری در جوامع مختلف میباشد مصرف سیگار به صورت یک عادت درجوامع مختلف و گروههای سنی مختلف در آمده است اغلب افراد سیگاری مدعی هستند که سیگار باعث کاهش عصبانیت و تنش و رفع اضطراب و خستگی و به آرامش رسیدن میشود. در تحقیقات اغلب ثابت شده است که شروع و سر آغاز مصرف دخانیات یک جنبه روانی دارد و سیگار تنها بطور موقت و گذرا اضطراب و عصبانیت را کاهش میدهد ولی ساعاتی بعد همان اضطراب و عصبانیت با شدت بیشتری بروز میکند.خطرات سیگار:احتمال سرطان ریه لب, دهان, حنجره, پانکراس , مثانه, ... با مصرف سیگار افزایش می یابد. حدود 8% سرطانهای ریه در رابطه با مصرف طولانی مدت سیگارمی باشند.2. آمفیزم : تمامی سیگاریها به درجاتی از آمفیزم دچار میشوند. در این بیماری دیواره حباب چه های ریوی بتدریج از بین رفته و فرد مبتلا به تنگی نفس میشود. پیشروی این بیماری بستگی به تعداد سیگار در روز و تعداد روزهایی که مصرف میشود دارد3.برونشیت مزمن: حدود 4/3 موارد علت این بیماری مصرف سیگار است این بیماری با دفع خلط فراوان و سرفه شروع میشود که ابتدا در فصول سرد سال است و سپس در تمام سال این علائم ادامه می یابد.. سکته مغزی , حدود 4% سکته های مغزی در افراد زیر 65 سال با مصرف سیگار است. 5. گرفتاری های عروق محیطی : گرفتاری های عروق دستها و پاها و تنگی شریان این اندامها در اثر آترواسکلروز یا هاب عروق ممکن است منجر به قطع عضو یا لنگیدن شود* چگونه سیگار را ترک کنیم :- ترک سیگار راحت است یک فرد ممکن است بارها سیگار را ترک کند ولی مهم اینست که فرد در ترک باقی بماند تا بتواند از اثرات مفید ترک سیگار بهره مند شود.- مهمترین عامل در ترک سیگار اراده و تصمیم گیری خود فرد است و کمکها و روشهای ترک سیگار از اهمیت درجه دوم برخوردار است - با توجه به این که سیگار از دیدگاه روانکاوی نیازهای دهانی را میکند بنابراین با مصرف تنقلات وآدامس می توان این نیاز را بر آورده ساخت.- تا آنجا که ممکن است چیزی ارزشمند تر از سیگار را جایگزین سیگار کنید. مثلا سلامتی تان , قلبتان و... ورزش نیز متضمن آرامش و دوری از عصبانیت است با فرا گرفتن راههای ایجاد آرامش و کاهش استرسها مانند پیاده روی , دوچرخه سواری , شنا و کوه پیمایی میتوان مصرف سیگار را کنترل کرد. - در طول ترک سیگار سعی کنید روشهایی برای حل مشکلات خود فراهم آورید تا دوباره به سیگار روی نیاورید . - یک روز تصمیم بگیرید که اصلا سیگار نکشید و این تاریخ را برای خودتان ثبت کنید و بخاطر بسپارید ولی اگر ترک یک باره سیگار برایتان مشکل است سعی کنید ابتدا تعداد آن را کم کرده و هر سیگار را نصفه خاموش کنید. هر بار نسبت به روز قبل تعداد سیگار کمتری بکشید. - زمانی که میل شدید به کشیدن سیگار پیدا میکنید از جا بلند شوید , نفس عمیق بکشید, چند قدم راه بروید, به دستها پاها کشش دهید یا یک نوشیدنی مثل آب میوه میل کنید. بدانید که نکته مهم قطع کامل سیگار است چون تعداد کم آن هم می تواند خطرناک باشد. مطمئن باشید اگر بتوانید یک بار مبارزه کنید میتوانید برای همیشه با عادات بد خود مبارزه کنید. * نیکوتین موجود در سیگار یک عامل اعتیاد آور است و بسیار ی از انی که سیگار را ترک کرده اند و بعدا برای سر گرمی یک یا چند سیگار کشیده اند مجددا تبدیل به سیگاریهای قهار شده اند پس بهتر است بعد از ترک سیگار حتی برای سرگرمی هم سیگار کشیده نشود. در سیـگار حـدود 4000 مـاده شـیمـیایی خطرناک همچونآمونیاک، سرب و آرسنیک موجود میباشد اما مـاده ای کـهسبب میگردد افراد بدنبال سیگار گرایش یابنـد نـیـکوتـیـناسـت. نیـکوتـیـن از بـرگـهـای گیاه تنباکو بدست می آیـد.نیکوتین یک آلکولوئید (شبه قلیا) بسـیـار سـمی و روغـنمانند میباشد. نیکوتین تاثیر مضاعف تحریک و سرکوب گردر بـدن دارد. یـک نـخ سـیگار حاوی 8 الی 20 میـلی گـرمنیکوتین است که تنها 1 میلی گـرم آن هنـگـام کـشــیدنسیـگــار جذب بدن می گردد. شایان ذکر است کـه تـنـهـا2 الی 5 میلی گرم نیکوتین سبب تهوع و استفراغ و تنها60 میلی گرم از این ماده مرگ آور میباشد. راه های ورودنیکوتین به بدن 3 طریق میباشد:جذب از طریق پوست جذب از طریق ریه ها جذب از طریق غشاء مخاطی بینی و دهانبیـشتـرین جـذب نیـکوتین از طریق استنشاق و آلوئولهای (کیسـه های ریـز هـوایـی که تبادل گازها در آن ها صورت میگیرد) ریه می بـاشد. نیـکوتین پس از ورود به جریان خون مستقیما و سریعا به مغز میرسد و سپس در تمام بدن منتشر میگردد. تـنها 10 الی 15ثانیه زمان کافی است که پس از اولین پک شما به سیگار نیکوتین به مغز شما برســد. مهمتریت اثر نیکوتین نیز بر روی مغز اعمال میگردد اثراتی که باعث:1- احساس لذت و خوشایند از کشیدن سیگار2- احساس تحریک پذیری پس از ترک سیگارمیگردد. نیمه عمر نیکوتین در بدن 1 ساعت می بـاشد بـدین مــفهوم که پس از سپری شدن 6 ساعت از کشیدن سیگار تنها در حدود 0.031 میلیـگرم از 1 میلی گرم نیکوتین جذب شده در بدن باقی خواهد ماند. بدن از طرق زیر از شر نیکوتین خلاص میگردد:1- 80 درصد نیکوتین توسط آنزیمهای کبد تجزیه میگردد.2- نیکوتین در ششها متابولیزه شده و به کوتینین و ا ید نیکوتین تبدیل میگردد.3- کوتینین و دیگر مواد متابولیزه و باقی مانده نیکوتین نیزتوسط کـلـیه هـا شده و از طریق ادرار دفع میگردند.نیمه عمر کوتینین 24 ساعت میباشد بنابراین با آزمایش ادرار حتی تا 2 روز بعد قادر می بـاشید تشخیص دهید فرد اخیرا سیگار کشیده یا خیر. برخی افراد کبدشان آنزیم کمتری به مـنـظور تــجزیه نیکوتین ترشح کرده بنابراین اینگونه افراد در روز به تعداد سیگار کمتری برای تداوم اثرات سیگار نیازمندند. افرادی که بطور مداوم سیگار می کشـنـد بـدنشـان نـسبت به نـیکوتین مقاومت حاصل کرده و برای دستی به اثرات سیگار به تعداد سیگار بیشتری نیاز دارند. اثرات نیکوتین بر بدن نیکوتین عملکرد بدن و مغز شما را دگرگون میـکـند. نتیجهنـهایـی متناقض میباشد: نیکوتین هم نیرو بخش و محرکو هم سرکوبگر و آرامش دهنـده اسـت. نـیکوتین اثرات زیررا در بدن ایجاد میکند:1- نـیـکوتـین سبـب تـرشـح فـوری آدرنالین می گردد. با اثر آدرنالین هنگامی کـه شـمـا وحشتزده هستید و یا ح هجومی پیدا میکنید آشنا هستید: ضربان قــلبتان سریعتر شده، افزایش فشار خون، تنفس سریع و کم عمق، افزایش گلوکز خون، کـاهـش دمای پـوسـت، تحریک سیستم عصبی مرکزی. خـود نیـکوتـیـن نـیز به نوبه خـود مـانـع تـرشـح هورمون انسولین میگردد (انسولین قند خون را کاهش میدهد) بـنابراین نیکوتین سبب میـشـود گلوکز بیش از معمول در خون وجود داشته باشد که بـاعث مـی گــردد شـخـص احساس گرسنگی کمتری کند.2- نیکوتین متابولیسم پایه را افزایش می دهد یعنی فرد کالری بیشتر از معمول خواهد سوزاند. بنابراین به مرور زمان وزنشان کاهش خواهد یافت.3- نیکوتین سبب افزایش ترشح استیل کولین می گردد .افزایش استیل کولیــن باعــث افزایش فعالیتهای نورونهای مغزی، بهبود سرعت عمل واکنش شما به محرکات، افزایش توانایی تمرکز میشود.4- افزایش ترشح دپامین: این همان عاملی است که به فرد در پـی اسـتـعـمـال سـیگار حس خوشی و نشاط میدهد.5- سبب آزاد سازی گلوتامات که سبب افزایش یادگیری و حافظه می گردد.6- افـزایش تـرشـح آنـدروفـیـن. آندروفین یک مسکن درد طبیعی بدن است و خـاصـیـتـی همچون مرفین دارد.اما در دراز مدت نیکوتین اثرات م ب زیر را بدنبال دارد:1- فشار خون بالا.2- انسداد عروق خونی و در پی آن سکته قلبی و مغزی.3- کاهش ویتامین c.4- کاهش کارایی سیستم ایمنی بدن.5- سرطان دهان، گلو، حنجره و ریه.6- برونشیت و آمفیزم.7- زخم معده.8- کاهش وزن.9- کاهش حواس بویایی و چشایی.10- چین و چروک پوست .11- ناباروری در مردان.) سیگارها داراى ۴۰۰۰ ترکیب شیمیایى متفاوت هستند که ۴۳مورد آن ها سمى هستند و به همین دلیل خطر ابتلا به سرطان ، بیمارى قلبى، سکته، عقیم شدن، افزایش فشار خون، مشکلات باردارى، بیمارى هاى لثه، بیمارى هاى دندان، مسدود شدن شریان ها، زخم معده و آب مروارید چشم را افزایش مى دهد.بسیارى از افراد نمى دانند که سیگار حتى روى استخوان هاى آنها نیز تأثیر مى گذارد و استخوان هاى افراد سیگارى حجم و ضخامت کمترى دارد و همین امر با ش تگى، عدم بهبود سریع و حتى بیمارى پوکى استخوان در آن ها مى شود. افراد سیگارى حتى هنگام راه رفتن و بالا و پایین رفتن از پله نیز دچار مشکل نفس تنگى مى شوند و نمى توانند حتى براى مدت کوتاهى بدوند، اما به محض این که سیگار را کنار بگذارید متوجه تغییرات در بدن خود و نفس کشیدن خود مى شوید و براحتى حتى براى مدت طولانى بدون نفس تنگى مى توانید بدوید و یا از پله ها بالا و پایین بروید. لازم به ذکر است که سیگار تنها براى فرد سیگارى مضر نیست و روى اطرافیان که در کنار وى هستند نیز تأثیر مى گذارد. سالانه بیش از ۳۰۰۰ نفر در اثر ابتلا به بیمارى سرطان و بیش از ۵۰ هزار نفر در اثر ابتلا به بیمارى قلبى جان خود را از دست مى دهند در حالى که حتى یک بار هم سیگار نکشیده اند بلکه با فردى سیگارى زندگى و ه نى کرده اند. به همین دلیل است که کشیدن سیگار در اماکن عمومى ممنوع شده است.شما الگوى فرزندان جوان خود هستید،؛ فکر نکنید که اگر به فرزند یا نوه خود بگویید سیگار نکشید در حالى که این رفتار را دائماً از شما مشاهده مى کند، موفق خواهید شد. خودتان را گول نزنید زیرا وقتى شما سیگار مى کشید، این پیغام را به او انتقال مى دهید که خطرناک نیست و ضررى ندارد. تحقیقات نشان داده فرزندان افراد سیگارى ۵ برابر بیشتر از بقیه سیگارى هستند.هزارها دلیل مهم دیگر براى ترک سیگار و رهایى از مشکلات و مضرات آن وجود دارد، هیچ وقت ترک عادت هاى بد دیر نیست. از همین امروز ترک سیگار را در برنامه خود قرار دهید و سعى کنید هر چه زودتر این کار را انجام دهید.مصرف هر نوع دخانیات مانند سیگار ، پیپ ، قلیان ، و چوپق برای سلامتی ضرر دارد .قلب ، عروق و ریه بیشترین آسیب را در اثر استعمال دخانیات پیدا می کنند. اینجا مختصری در مورد سیگار توضیح می دهیم : مضرات سیگار اثرات اشاره می کنیم :*سموم موجود در دود سیگار ، باعث سرطانهای ریه ، گلو، دهان ، مثانه ، کلیه و غیره میشوند . *مواد موجود در سیگار ، ضربان قلب و فشار خون را بالا می برد، روی قلب و عروق خونی فشار می آورد و خطر سکته های مغزی را بیشتر میکند .* با مصرف سیگار خون و ا یژن کمتری به دستها و پا ها می رسد و ممکن است باعث سیاه شدن و قطع انگشتان شود. * گاز های سمی موجود در سیگار ، بصورت لایه ای ، داخل راههای تنفسی و ریه ها را می پوشاند . همانند دوده ای که در دود کش بخاری می نشیند .* سیگار بروز پوکی استخوان را تسریع می کند .* دود سیگار باعث بیماری لثه ها ، و زرد شدن دندان ها بوی بد دهان وخشکی دهان می شود . * افراد سیگاری مزه غذا ها را خوب متوجه نمی شوند .* سیگار گردش خون را ضعیف می کند و باعث بد رنگی و چروکیدگی پوست صورت می شود.* سیگار یکی از ععل ایجاد ناتوانی در مردان است .* احتمال پائسگی زود رس در ن سیگاری بیشتر است . علیرغم این همه مضرات چرا بعضی ها سیگار می کشند ؟ * بسیاری از سیگاریها فکر می کنند سیگار به آنها آرامش می دهد ؛ اما آیا فردی که دچار عوارض سیگار شده آرامش خواهد داشت ؟* گروهی نیز میگویند به کشیدن سیگار عادت کرده اند بنابراین این کار را ادامه می دهند .این افراد باید بدانند که هر چه تعداد و مدت سیگار کشیدن بیشتر باشد ، عوارض آن شدید تر خواهد بود . از طرف دیگر نباید نا لمید باشند ؛ زیرا امکان ترک سیگار ، در هر سنی وجود دارد . پس در هر زمانی که سیگار را ترک کنید جلوی اثرات ت یبی آن را گرفته اید . * بعضی دیگر دوست دارند سیگار بکشند و به سلامتی خود اهمیت نمی دهند . این افراد باید متوجه باشند که اثرات سرطان زایی و سایر مضرات ناشی از دود سیگار ، برای اطرافیان فرد سیگاری ، بیشتر از خود اوست . دود سیگار افراد سیگاری ، به ک ن و ن باردار بیشتر از سایر افراد آسیب می رساند. چگونه سیگار را ترک کنیم ؟* ابتدا برای ترک سیگار تصمیم بگیرید و سپس زمان خاصی را برای این کار انتخاب کنید .*راههای زیادی برای ترک سیگار وجود دارد . برای هر فرد یکی از این راهها مناسب است . 1- راه اول این است که از یک روز معین ترک سیگار را شروع کنید و دیگر اصلا سیگار نکشید و در این تصمیم خود محکم باشید . در این صورت یکباره سیگار را ترک خواهید کرد . 2- راه دوم اینکه سیگار را کم
با
مقاله کامل درباره مضرات سیگار
در این سایت بخوانید: خود یی چیست , عوارض خود یی , خود یی از دید آنقدر که از فواید رابطه گفته می شود به همان میزان از مضرات و عوارض خود یی هم گفته می شود. اگرچه در هر دو ح فرد شده و به اوج لذت می رسد اما ماهیت آن ها کاملا متفاوت است و همین تفاوت است که بر روی سلامت جسم و روح بدن تاثیرگذار است. خود یی خود یی چیست؟ خود یی به معنای انجام هرگونه عمل یا افکار با خود و بدون دخ همسر یا فرد دیگر است. این عمل منجر به برون ریزی ( مخصوصاً در مردان) و احساس ی می شود.البته داشتن برون ریزی شرط لازم برای انجام عمل خود یی نیست.
آنچه در عمل خود یی اتفاق می افتد، تحریکات ، هجوم افکار و تخیلات و افزایش هورمون های در خون است که همگی پیش نیازهای انجام عمل فیزیکی خود یی هستند. بعد از تحریک کامل ، فرد با روش های مختلف مانند لمس اندام ، باعث رسیدن به لذت و برون ریزی می شود . نکته مهم این است که خود یی هیچ گاه منجر به نمی شود و فقط به برون ریزی منجر می شود. تفاوت زیادی بین و برون ریزی وجود دارد. ح ی از ی واقعی و طبیعی است که بین انسان و همسر خود و در شرایط بسیار آرام بخش و بدون احساس گناه یا پشیمانی، اتفاق می افتد. پس از ، به علت ترشح زیاد هورمون دوپامین (هورمون عشق)، احساس بسیار خوبی از صمیمیت و عشق تجربه می کنند و سطح انرژی بالاتری نسبت به قبل خواهند داشت. درحالی که برون ریزی از طریق خود یی،صرفاً باعث تخلیه انرژی روحی و فیزیکی، ایجاد حس پشیمانی، افسردگی، احساس گناه، نفرت از خود و احساس حقارت می شود. این نوع برون ریزی نه تنها نیاز انسان را برآورده نمی کند، بلکه به علت ایجاد ح های منفی ذکرشده، انسان را بیشتر حریص می کند تا مجددا به انجام این عمل بپردازد. در اکثر موارد هر موقع حرف از خود ئی به میان می آید همه نگاهها معطوف به مردان می شود، ولی خود یی در میان خانمها نیز به فور یافت می شود، منتهی خانمها حتی با دوستان نزدیک خود نیز کمتر در مورد این عمل صحبت می کنند. برای خود یی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانمها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خود ئی داشته باشند. خود ئی همیشه در خانمهای مجرد دیده نمی شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای خود را با خود یی برطرف نماید. یکی از دلایل مهم خود ئی در خانمهای متاهل عدم رسیدن به ء یا در یک رابطه طبیعی است.   خود یی خود یی در دین ، آ ین دین خداوند برای انسان است و طبیعتاً دستورات این دین غنی در هر زمینه ای، حرف آ را میزند. حتی اگر علم روز، خیلی از دستورات را درک نکند و برای آن ها توجیهی پیدا نکند، به این دلیل است که آن شاخه از علم هنوز تکمیل نشده است و دیر یا زود علم بشر نیز به درک دستورات و قرآن پی خواهد برد. به عنوان مثال، انسان تا سال ها فکر می کرد که زمین مسطح است و انتهایی ندارد. ولی دین در قرآن کریم، در آیه ۱۷ سوره الرحمن، خداوند را پروردگار مغربین و مشرقین معرفی می کند که تنها در صورت کروی بودن زمین، این عبارت می تواند صحیح باشد. چون زمین کروی است و به دور خورشید حرکت می کند، هر نقطه از زمین دارای یک مغرب و یک مشرق است. در مورد خود یی نیز صراحتاً این عمل را منع نموده ، خودراضایی را یکی از گناهان کبیره قلمداد کرده و انسان را از مضرات آن آگاه ساخته است.
در زمان علی (ع)، یک مرد جوان، مرتکب خود یی شده بود. وقتی مومنان علی علیه السلام متوجه این کار او شد، دستور داد تا آنقدر بر دست او ضربه بزنند تا دست وی قرمز شد. سپس او را بخشید و دستور داد شرایط ازدواج را برای او مهیا کنند. راههای ترک خود یی خود یی عوارض خود یی چیست؟ خود یی بر اعصاب و روان تأثیر منفی دارد؛ زیرا شخص با تجسم صحنه هایی که وجود خارجی ندارند سعی در رفع می کند و این تجسم و خیال باعث فرسودگی قوای ذهنی و ناراحتی های روحی مانند: عصبانیت، بی حوصلگی، ضعف و سستی اراده و… می شود. عوارض خود یی : از عوارض فیزیکی آن می توان به تحلیل قوای جسمانی، ضعیف شدن چشم، کم خونی، رنگ پریدگی، نقصان قوای حافظه، لاغری، سرگیجه و … اشاره نمود. بعضا اصرار به این امر منجر به نوعی اعتیاد به آن می شود که متاسفانه حتی بعد از ازدواج هم قابل ترک نیست. از عوارض مضر بر خانم ها، تاثیر منفی آن بر زندگی شویی است، به شکلی که در اثر خود یی نمی توانند وظایف همسر داری را انجام دهند و از عمل شویی لذتی نمی برند. از عوارض منفی خود یی در دختران آشفتگی روح و روان فردی است؛ به شکلی که پس از انجام آن هیجان به یکباره به اوج می رسد و در یک مسیر صحیح تخیله نمی شود که نتیجه آن خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس است. علاوه بر موارد ذکر شده، شرطی شدن در تحریک بزرگترین عارضه ای است که خود یی می تواند بر سلامت بگذارد، به صورتی که دیگر فرد در یک رابطه سالم تحریک نمی شود و به سختی به می رسد. در واقع تا در یک موقعیت خاص که قبلا برای خود ایجاد کرده است قرار نگیرد، به نمی رسد. یکی دیگر از مشکلات مهمی که ن به آن دچار می شوند ن یتی است که رفته رفته با بی میلی همراه می شود. بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خود یی بتوانند نیازهای خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد. در این سایت بخوانید: خود یی چیست , عوارض خود یی , خود یی از دید آنقدر که از فواید رابطه گفته می شود به همان میزان از مضرات و عوارض خود یی هم گفته می شود. اگرچه در هر دو ح فرد شده و به اوج لذت می رسد اما ماهیت آن ها کاملا متفاوت است و همین تفاوت است که بر روی سلامت جسم و روح بدن تاثیرگذار است. خود یی خود یی چیست؟ خود یی به معنای انجام هرگونه عمل یا افکار با خود و بدون دخ همسر یا فرد دیگر است. این عمل منجر به برون ریزی ( مخصوصاً در مردان) و احساس ی می شود.البته داشتن برون ریزی شرط لازم برای انجام عمل خود یی نیست.
آنچه در عمل خود یی اتفاق می افتد، تحریکات ، هجوم افکار و تخیلات و افزایش هورمون های در خون است که همگی پیش نیازهای انجام عمل فیزیکی خود یی هستند. بعد از تحریک کامل ، فرد با روش های مختلف مانند لمس اندام ، باعث رسیدن به لذت و برون ریزی می شود . نکته مهم این است که خود یی هیچ گاه منجر به نمی شود و فقط به برون ریزی منجر می شود. تفاوت زیادی بین و برون ریزی وجود دارد. ح ی از ی واقعی و طبیعی است که بین انسان و همسر خود و در شرایط بسیار آرام بخش و بدون احساس گناه یا پشیمانی، اتفاق می افتد. پس از ، به علت ترشح زیاد هورمون دوپامین (هورمون عشق)، احساس بسیار خوبی از صمیمیت و عشق تجربه می کنند و سطح انرژی بالاتری نسبت به قبل خواهند داشت. درحالی که برون ریزی از طریق خود یی،صرفاً باعث تخلیه انرژی روحی و فیزیکی، ایجاد حس پشیمانی، افسردگی، احساس گناه، نفرت از خود و احساس حقارت می شود. این نوع برون ریزی نه تنها نیاز انسان را برآورده نمی کند، بلکه به علت ایجاد ح های منفی ذکرشده، انسان را بیشتر حریص می کند تا مجددا به انجام این عمل بپردازد. در اکثر موارد هر موقع حرف از خود ئی به میان می آید همه نگاهها معطوف به مردان می شود، ولی خود یی در میان خانمها نیز به فور یافت می شود، منتهی خانمها حتی با دوستان نزدیک خود نیز کمتر در مورد این عمل صحبت می کنند. برای خود یی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانمها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خود ئی داشته باشند. خود ئی همیشه در خانمهای مجرد دیده نمی شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای خود را با خود یی برطرف نماید. یکی از دلایل مهم خود ئی در خانمهای متاهل عدم رسیدن به ء یا در یک رابطه طبیعی است.   خود یی خود یی در دین ، آ ین دین خداوند برای انسان است و طبیعتاً دستورات این دین غنی در هر زمینه ای، حرف آ را میزند. حتی اگر علم روز، خیلی از دستورات را درک نکند و برای آن ها توجیهی پیدا نکند، به این دلیل است که آن شاخه از علم هنوز تکمیل نشده است و دیر یا زود علم بشر نیز به درک دستورات و قرآن پی خواهد برد. به عنوان مثال، انسان تا سال ها فکر می کرد که زمین مسطح است و انتهایی ندارد. ولی دین در قرآن کریم، در آیه ۱۷ سوره الرحمن، خداوند را پروردگار مغربین و مشرقین معرفی می کند که تنها در صورت کروی بودن زمین، این عبارت می تواند صحیح باشد. چون زمین کروی است و به دور خورشید حرکت می کند، هر نقطه از زمین دارای یک مغرب و یک مشرق است. در مورد خود یی نیز صراحتاً این عمل را منع نموده ، خودراضایی را یکی از گناهان کبیره قلمداد کرده و انسان را از مضرات آن آگاه ساخته است.
در زمان علی (ع)، یک مرد جوان، مرتکب خود یی شده بود. وقتی مومنان علی علیه السلام متوجه این کار او شد، دستور داد تا آنقدر بر دست او ضربه بزنند تا دست وی قرمز شد. سپس او را بخشید و دستور داد شرایط ازدواج را برای او مهیا کنند. راههای ترک خود یی خود یی عوارض خود یی چیست؟ خود یی بر اعصاب و روان تأثیر منفی دارد؛ زیرا شخص با تجسم صحنه هایی که وجود خارجی ندارند سعی در رفع می کند و این تجسم و خیال باعث فرسودگی قوای ذهنی و ناراحتی های روحی مانند: عصبانیت، بی حوصلگی، ضعف و سستی اراده و… می شود. عوارض خود یی : از عوارض فیزیکی آن می توان به تحلیل قوای جسمانی، ضعیف شدن چشم، کم خونی، رنگ پریدگی، نقصان قوای حافظه، لاغری، سرگیجه و … اشاره نمود. بعضا اصرار به این امر منجر به نوعی اعتیاد به آن می شود که متاسفانه حتی بعد از ازدواج هم قابل ترک نیست. از عوارض مضر بر خانم ها، تاثیر منفی آن بر زندگی شویی است، به شکلی که در اثر خود یی نمی توانند وظایف همسر داری را انجام دهند و از عمل شویی لذتی نمی برند. از عوارض منفی خود یی در دختران آشفتگی روح و روان فردی است؛ به شکلی که پس از انجام آن هیجان به یکباره به اوج می رسد و در یک مسیر صحیح تخیله نمی شود که نتیجه آن خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس است. علاوه بر موارد ذکر شده، شرطی شدن در تحریک بزرگترین عارضه ای است که خود یی می تواند بر سلامت بگذارد، به صورتی که دیگر فرد در یک رابطه سالم تحریک نمی شود و به سختی به می رسد. در واقع تا در یک موقعیت خاص که قبلا برای خود ایجاد کرده است قرار نگیرد، به نمی رسد. یکی دیگر از مشکلات مهمی که ن به آن دچار می شوند ن یتی است که رفته رفته با بی میلی همراه می شود. بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خود یی بتوانند نیازهای خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.

جستجوهای اتفاقی