مراسم گرامیداشت روز کتاب کتابخوانی و کتابداری برگزار شد

بارش بی سابقه برف در استان زنجان باعث شد تا یک مراسم عروسی برگزار نشود. همه ساله همزمان با 29 فروردین روز مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور رییس جمهور کشورمان در جوار مرقد (ره) برگزار می شود. سنندج- ایرنا- مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال (ره) بنیانگذار نظام ایران امروز شنبه با حضور جمعی از مسوولان و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر دیواندره برگزار شد. «روح فرشتگان گرد»،«کمین آ » ، «روایت راه» و.... از تازه ترین کتاب های منتشر شده در هفته کتاب و کتابخوانی است. بخش کتاب و کتابخوانی تبیان کتاب به گفته ایرج نژاد رسول، مدیر سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس برنامه گرامیداشت سالروز ش ت حصر گرد، 26 آبان 1394 در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
در این مراسم کتاب «روح فرشتگان گرد» نوشته سرلشگر سید حسن فیروز آبادی نیز به مناسبت هم زمانی بیست و سومین هفته کتاب ایران و سالروز ش ت حصر آبادان به فرمان (ره) توزیع شد.
مدیر سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس درباره محتوای این اثر توضیح داد: در این کتاب پ ویی و 72 صفحه ای، پیام و سخنرانی سرلشگر فیروز آبادی درباره حصر آبادان آمده است. این پیام و سخنرانی در واقع خاطرات او از ش ت حصر گرد هستند. انتشارات روایت فتح در بیست و سومین هفته کتاب ایران افزون با ب ایی نمایشگاه های کتاب در ها، چهار اثر تازه را از مجموعه های مختلف خود روانه بازار نشر کرد وی همچنین از در دست انتشار بودن کتاب دیگری به نام «طوفان در راه است» درباره ش ت حصر گرد خبر داد و گفت: این کتاب نوشته گلعلی بابایی است که سال 92 در نسخه های محدود منتشر شده بد اما فرصت نبود تا فیپا و شابک آن هم گرفته شود. قرار است به زودی با دریافت این شماره ها، آیین رونمایی برای این کتاب برگزار شود.
نژاد رسول درباره محتوای این اثر اظهار کرد: این کتاب شامل خاطراتی از رزمندگان و تحلیل گلعلی بابایی از چگونگی ش ت حصر آبادان است. انتشار چهار اثر تازه از سوی روایت فتح انتشارات روایت فتح در بیست و سومین هفته کتاب ایران افزون با ب ایی نمایشگاه های کتاب در ها، چهار اثر تازه را از مجموعه های مختلف خود روانه بازار نشر کرد.
فریناز ربیعی، مدیر روابط عمومی انتشارات موسسه روایت فتح از رونمایی کتاب «یادگاران» شهید تهرانی مقدم، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.
 مدیر روابط عمومی انتشارات موسسه روایت فتح درباره برنامه های دیگر این انتشارات به مناسبت هفته کتاب توضیح داد: در این هفته نمایشگاه های کتاب در های «علم و صنعت» و «ا هرا(س)» با ارائه 120 اثر از نشر روایت و 100 اثر از انتشارات ساقی برگزار کردیم که دانشجویان ا ارائه کارت دانشجویی از 25 درصد و عموم مردم از 15 درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.
وی همچنین از ب ایی نمایشگاه کتاب نشر ساقی در موسسه فرهنگی صبا خبر داد و گفت: در این نمایشگاه که تا سی ام آبان ویژه کتاب های هنری در این موسسه ب است، کتاب های نشر ساقی با 20 درصد تخفیف به فروش می رسند. انتشار چهار اثر تازه از سه مجموعه به گفته ربیعی در این هفته چهار عنوان کتاب تازه نیز منتشر شد که شامل دو جلد از مجموعه «روایت نزدیک» با نام های «کمین آ » و «روایت راه»، «شهید » از مجموعه نیمه پنهان و جلد دهم از مجموعه «دوره درهای بسته» که به روایت لطف الله صالحی از دوران اسارت می پردازد، است.
وی ادامه داد: این آثار در نمایشگاه های یاد شده هم عرضه می شوند و سیده اعظم حسینی، ابوالفضل طاهرخانی، ابوالقاسم وردیانی و محمدصادق کریمی نوشتن این آثار را بر عهده داشته اند.
برنامه های بیست و سومین هفته کتاب ایران تا سی ام آبان 1394 در سراسر کشور جاری است.

مراسم گرامیداشت روز درختکاری با حضور جانشین سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد. مراسم روز جهانی آفریقا شب با حضور محمدجواد ظریف امور خارجه در دفتر مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد. در پایان این مراسم کیکی به مناسبت بزرگداشت روز آفریقا توسط امور خارجه بریده شد و سفرای حاضر در این مراسم ع یادگاری گرفتند. صبح امروز ۱۷ اسفند مراسم روز جهانی فوتبال ن در آکادمی فوتبال ن برگزار شد. جمعی از مسئولان، پیش وتان و ملی پوشان فوتبال بزرگسالان و جوانان به همراه تیم ملی اوکراین در این مراسم شرکت د. مراسم ختم پدر برادران مجیدی روز پنجشنبه برگزار می شود. مراسم تشییع شهید م ع حریم امنیت، محمد حسین فردا ساعت ۹ صبح از ناحیه جماران به سمت زاده چیذر برگزار می شود. مراسم عزاداری سالروز شهادت دهم شیعیان، با حضور ون و اقشار مختلف مردم، در دفتر آیت الله العظمی صانعی در قم برگزار شد. باحضور برخی مقامات کشور مراسم چهلمین روز در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد المومنین(ع) مرزداران برگزار شد. مراسم تشییع رضا مقدسی فردا (۱۴ بهمن ماه) از ساعت ده صبح از مقابل منزل آنمرحوم و مراسم ترحیم روز دوشنبه (۱۶بهمن ماه) برگزار می شود. در راستای اجرای طرح عیدانه«هرکودک یک کتاب»که در ایام نوروز97در مراکز استان بوشهراجرا میشود،ســیارروســتایی برازجان به میانک ن روستا رفته وبه آنها عیدانه شان را داد.این ویژه برنامه که پنجشنبه 2فروردین97  و در روستای«دهنو» با هدفترویج فرهنگ کتابخوانی و با عنوان«عید 97 با کتاب وکانون»توسط سیار_روستایی برازجان اجراگردید،ابتداعبدالوحیدبهزادی مربی سیارروستاییدر موردکتاب و کتابخوانی توضیحات مختصری داد وسپس به اعضا و ک ن کتاب اهدا نمود.درادامه کارگاه«کار با برگ»برگزار شد که اعضا با استفاده از کتاب«برگ ها»آثار زیبایی را خلق د.مراسم سالگرد شهید م ع حرم حاج حسن شاطری شامگاه پنجشنبه در مسجد حضرت المومنین شهرک محلاتی برگزار شد. محمود از جمله حاضران در این مراسم بود. زرگداشت هفته کتاب تاریخ : بیستم آبان 1393 15:48 نویسنده : سیمین برازش ۲۴ آبان در سال ۱۳۷۲ به عنوان روز کتاب و کتابخوانی تعیین شده است این روز، یکی از روزهای هفته کتاب نیز می باشد.دنیای بزرگ و شگفت انگیز کتاب/کتابخوانی به گروه خاصی و ویژه ای تعلق نداشته و هر فرد باید با کتاب زندگی کند و مطالعه و کتابخوانی باید بعنوان یک نیاز و احساس دایمی لازم و روزانه در میان عموم رایج و مطرح باشد تا افراد جامعه به خواندن و مطالعه ترغیب و فرهنگ کتاب/کتابخوانی رواج یابد. برگزاری مراسم محفل انس با قرآن در مسجد فاطمه زهرا (س) فریدونکنار به مناسبت عید مبعث مراسم محفل انس با قرآن در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) فریدونکنار به مناسبت عید سعید مبعث با حضور قاری بین المللی و قرآن دوستان و مومنین برگزار شد. علی براری مسئول کانون قرآن این اداره ضمن تبریک عید مبعث حضرت رسول اکرم (ص) ، گفت : به مناسبت گرامیداشت عید سعید مبعث (ص) مراسم محفل انس با قرآن در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) فریدونکنار با حضور مومنین و علاقمندان به کلام وحی برای بیست و پنجمین سال متوالی برگزار شد. براری در ادامه افزود : این مراسم با تلاوت آیات روح بخش قرآن کریم توسط وحید نظریان قاری بین المللی قرآن و سخنرانی عباس سلیمی به اجرا در آمد و در پایان به نوجوانان برگزیده مسابقات قرآن در زمینه های مختلف جوایزی اهداء شد. وی تصریح کرد : در پایان مراسم میهمانان اطعام دهی شدند و مراسم نیز از شبکه تبرستان پخش خواهد شد.

مراسم ترحیم والده جباری فرمانده ولی امر عصر امروز در مسجد جامع سجاد(ع) برگزار شد. مراسم تولد هشتاد و هشت سالگی محمد علی کشاورز با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد. باحضور برخی مسئولین مراسم ترحیم آیت الله سیدمیرزا حسن صالحی در مسجد نور برگزار شد. مراسم معارفه وسلی اسنایدر، هافبک هلندی باشگاه الغرافه قطر برگزار شد که مهدی طارمی نیز در این مراسم حضور داشت. مراسم عزاداری و زنی با حضور هیات های مذهبی امروز صبح در صحن زاده زید (ع) برگزار گردید مداح این مراسم حاح جواد حسینخانی و سخنران حجت ال طاهری بودند این مراسم توسط صداو سیمای کرمان ضبط و عصر امروز از شبکه استانی کرمان پخش گردید در گزارش زیر تصاویری از مراسم عید فطر و جشنی که امروز برای ک ن در مسجد شهر کلمسون، کارولینای جنوبی برگزار شده است را مشاهده می کنید. مراسم افتتاحیه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور رئیس مجلس و فرهنگ و ارشاد ی در حال برگزاری است. ششمین مراسم سالگرد مرحوم احمد قدیریان عصر امروز دوشنبه با حضور جمعی از شخصیت های در یادمان ی هفتم تیر برگزار شد. مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله شرعی و یادبود فرزند ایشان با حضور مراجع عظام تقلید و علما در قم برگزار شد. مراسم بزرگداشت پدر سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس با حضور فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری در مصلی (ره) برگزار شد. مراسم بزرگداشت آیت الله شریفی خوانساری با حضور علما، طلاب و قشرهای مختلف مردم در مسجد اعظم قم برگزار شد. مراسم گرامیداشت سالروز قیام ۱۵ داد صبح امروز با حضور حجت ال منتظری، دادستان کل کشور، در ورامین برگزار شد. مراسم تقدیر از حجت الله ایوبی در موزه سینما برگزار می شود. مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان از برگزاری بیست و سومین نشست «کتاب خوان» این استان، در روز یکشنیه بیست و پنجم مردادماه خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی هرمزگان، محسن زینلی تختی مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان ضمن اعلام این خبر گفت: بیست و سومین نشست به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده «کتاب خوان» روز یکشنبه بیست وپنجم مردادماه در سالن همایش اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.زینلی تختی در ادامه ت. تشیع پیکر ی غواص در روستای حسنلنگی برگزار شد/گرمای شدید هوا هم باعث حضور نیافتن مردم نشد. به گزارش وبلاگ خبری روستای علی آباد٬مردم روستای حسنلنگی و روستاهای اطراف بعد از مدتها انتظار امروز صبح باحضور سبز و بی سابقه٬مراسم تشیع ی گمنام و غواص را با نظم و عظمت برگزار د. این مراسم از ساعت ۸صبح از خیابان اصلی (بندرعباس٬میناب) به سمت مسجد صاحب ا مان (عج) حسنلنگی وبر روی دستان مردم تشیع شد و شور و حال عجیبی بین مردم وجود داشت. ان حوزه ثارالله حسنلنگی. با هدف تجلیل از دانش آموزان فعال کتابخوان، ویژه برنامه «پیمان با کتاب» در سالن اجتماعات کتابخانه فاضلین نراقی شهرستان دلیجان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق با همکاری دبستان پسرانه فاضل نراقی ویژه برنامه «پیمان با کتاب» را در سالن اجتماعات این کتابخانه برگزار نمود.
اکرم پنبه ای کتابدار کتابخانه فاضلین نراقی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی بر اهمیت و نقش کتاب در زندگی تأکید کرد و به تمامی دانش آموزان مطالعه کتاب و فراگیری علم و دانش را توصیه نمود و پس از آن به قصه گویی از کتاب ملانصرالدین برای ک ن پرداخت. در پایان نیز با حضور مسئولین شهر نراق، از 4 تن از دانش آموزان فعال کتابخوان در بخش کودک و نوجوان تقدیر بعمل آمد. سومین جلسه نقد کتاب شعر ن با نگاهی به کتاب «راویه» در برنامه «یک ماه، یک کتاب» برگزار می شود. مراسم رونمایی از کتاب خداحافظ سالار فردا در همدان برگزار می شود. در مورخه ۱۲/۵/۹۳ روز یکشنبه از ساعت ۱۷ الی ۱۸ در مسجد النبی واقع در میدان ی گمنام قشم مراسم بزرگداشتی با حضور اقشار مومن و شهید پرور شهرستان قشم برگزار گردید مراسم یاد بود شهید سرگردخلبان یاسر محمدیان مراسم یاد بود سرگرد خلبان شهید سرگردخلبان یاسر محمدیان فرزند شهید پاسدار فتح الله محمدیان برگزار می گرددشهید سرگردخلبان یاسر محمدیان درجریان سقوط یک فروند هواپیمای نظامی f4متعلق به نیروی ایران در تاریخ ٢۴ تیرماه سال جاری در حوالی شیراز استهبان سقوط کرد.به همین مناسبت مجلس بزرگذاشت این عزیز از دست رفته با حضور محترم ولی فقیه در پاسداران حجت پولادی قشم در تاریخ ۱۲/۵/۹۳ ساعت ١٧ الی ١٨ درمسجد النبی میدان ی گمنام قشم برگزارخواهد شد. 1409854091128.jpg مراسم استقبال از طیبه جعفری وردنجانی بانوی ورزشکار پاراالمپیکی شهر وردنجان برگزار می شود. به گزارش خبرنگار وردنجان نیوز : این مراسم صبح روز یکشنبه ۴ آبانماه در ورودی شهر وردنجان با حضور شهربن، بخشداربن ، اعضای شورای ی و شهردار وردنجان به همراه مردم قهرمان پرور شهر برگزار می شود. براساس آ ین اخبار این مراسم صبح روز یکشنبه ساعت ۱۱ برگزار خواهد شد. طیبه جعفری وردنجانی والیبالیست ارزنده شهر وردنجان در مسابقات پاراآسیایی اینچئون به همراه تیم . انتشارات نوید شیراز 48 عنوان کتاب منتشر شده اش در سال 96 را به نمایشگاه کتاب آورده است.
به مناسبت سالروز  اقامه اولین در کشور در سال 58 در تاریخ 5 مردادماه ، با همکاری ستاد شهرستان  و اداره کتابخانه های عمومی مسابقه کتابخوانی از کتاب عبادت و نوشته آقای جواد محدثی برگزار گردید . در این برنامه تعداد  5000برگه مسابقه چاپ و به همراه 80 عنوان کتاب در میان گزاران  در تاریخ 5 مردادماه توزیع گردید.  مراسم گرامیداشت ۲۹ فروردین، روز ایران امروز با حضور حجت ال و المسلمین - رئیس جمهوری - در مقابل حرم مطهر حضرت (ره) برگزار شد. شهید ستاری را می توان بی تردید پدر فرماندهی و کنترل هوایی ایران نامید مراسم گرامیداشت بیست و سومین سالگرد شهادت سرلشکر منصور ستاری با حضور حجت ال عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی ، فرماندهان، مسئولین و خانواده معظم شهید ستاری در مرکز آموزش و میدان تیر ی وظیفه پ ند هوایی سمنان برگزار شد. این مراسم با اهدای تندیس و لوح یاد بود به خانواده شهید ستاری و تعدادی از خانواده های شهیدان قرارگاه پ ند هوایی خاتم الانبیا(ص) پایان یافت.

جستجوهای اتفاقی