محمد ثلاث حکم موکلم قصاص است اما فعلا این حکم اجرا نمی شود

ایسنا نوشت: م ع متهم ردیف سوم پرونده موسوم به فساد نفتی، حمید فلاح هروی گفت: پرونده موکلم از روز یکشنبه هفته جاری برای رسیدگی مجدد به شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شده است. تاریخ برگزاری اردوی تیم ملی فعلا مشخص نیست. امروزه یکی از مسائل مهمی که در ق.م.ا ما بحث بر انگیز است و شبهات
زیادی را در اذهان مردم ایجاد کرده است و از مسائلی است که امروزه بحث پیرامون آن
به شدت جریان دارد موضوع تفاوت قصاص و دیه بین زن ومرد است . در ق.م.ا به پیروی از
فقها یه در قصاص و دیه بین زن ومرد تفاوت است . در صورتی که امروزه در بسیاری
از کنوانسیون ها و اسناد بین المللی تاکید. م ع مهدی هاشمی نسبت به اینکه موکلش تا چه زمانی در بیرون از زندان خواهد بود ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: تا هر زمانی که آقایان عنایت داشته باشند موکلم بیرون از زندان خواهد بود. همشهری آنلاین: م ع بابک زنجانی گفت: حضور موکلم و اخذ توضیحات از وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب که رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم دیگر را بر عهده دارد، می تواند دادگاه را به کشف حقیقت و اجرای عد رهنمون… مژده وصل نگارم آمد از حق تبارک
عید وحدت بر تمام مسلمین بادا مبارک
یا محمد یا محمد /// مظهر تقوی محمد
آمد و شد از کرامت /// سرور بطحا محمد قدسیان ورد زبانش آیه های حق و هو شد
نان عرش بالا آمد و مهمان اوشد
آمد و از لطف رویش شد خجل خورشید تابان
انتظام هردوعالم از قدومش زیر و رو شد
یا محمد یا محمد /// مظهر تقوی محمد
آمد و شد از کرامت /// سرور بطحا محمد نشست طرح ابرار توسط حوزه ی دانش آموزی وفرهنگیان شهرستان ثلاث باباجانی باشرکت 20نفردر خانه ی اداره ی اداره ی آموزش وپرورش شهرستان ثلاث باباجانی باسخن رانی ی شهرستان ماموستا ملااحمدشیخی برگذار شددراین نشست اعضای حاضرباتوجه به اینکه چنین نشستهایی برای امروزی ازنیازهاست میتواند باعث روشنگری وبصیرت افزایی برای فراگیران وشرکت کنندگان باشدد ایان سخنران جلسه ضمن تشکرازحضورحاضرین ازاهمیت وفایده ی این جلسه بحث ونتیجه گیری کافی ازآن داشتند. دلام امروز جمعس ۱۴مهره حوصلم شدیدا سر رفته یجوراییم با محمد قهریم و خبری ندارم ازش اما همش دارم بهش فکر میکنم نمیدونم چرا تا یکم باهم خوب میشیم چرا یکی میادو بینمونو بهم میزنه هوووف نمیدونم چی بگم اصلا ذهنم بدجور درگیره بیشتر از اینک برای خودم دعا کنم واسه محمد دعا میکنم ک مشکلش حل بشه و یکم آرامش بگیره هرکاریم م  نمیتونه بفهمه چقد دوسش دارم درکش میکنم و دلیلشو میدونم ک لازم نیس توی وب ثبت بشه فعلا بای آقای علیخانی یعنی اگر شما بودید و چنین قاتل خبیثی که امنیت جامعه ما را از بین برده و مطمئنا نوامیس مردم هم از دست اینها امنیت ندارند و نمونه آن در کرج و مارلیک و مناطق مختلف به وفور دیده می شود برادر و یا فرزند شما را می کشت گذشت می کردید؟ شوی تلویزیونی برای محاکمه پدری که فرزندش به شکل فجیعی کشته شد! "قصاص" از موضوعاتی است که در طی سالهای گذشته ، سینمای ایران علاقه زیادی به ساخت درباره آن داشته، که متاسفانه عدم حضور کارشناس دینی در کنار سازندگان این دسته از ها، اثر را تبدیل به یک "ضد قصاص" کرده است! حالا به دنبال سینما، تلویزیون هم به ماجرا ورود پیدا کرده و در برنامه "ماه عسل" و البته در مقابل چشم میلیونها بیننده، پدر مقتولی توسط مجری برنامه محاکمه شد که چرا قصد قصاص قاتل فرزندش را دارد! در "ماه عسل" چه گذشت؟
به گزارش جنوب نیوز، دوشنبه شب برنامه ماه عسل به موضوع قصاص پرداخت و ابتدای برنامه با دعوت از دو نفر که یکی به دلیل قتل غیر عمد در سنین نوجوانی حبس و پس از چندین سال با تلاش خیرین از زندان آزاد شده بود و دیگری پدری که قاتل فرزندش را بخشیده بود اجرا شد. تا این بخش از برنامه، بحث بخشش بود و به تصویر کشیدن و یادآوری اقدام ارزشمند بخشش، که البته جای خالی آن در برنامه های تلویزیونی به شدت حس می شود. اما بعد از آن برنامه قالب دیگری پیدا کرد. این بار پدر مقتولی دعوت شد که حاضر به بخشش قاتل فرزندش نشده بود. پدر مقتول از نحوه کشتن فرزندش که بسیار فجیع بود گفت و اینکه قاتل با قمه جمجمه فرزندش را ش ته و با بستن ابتدا و انتهای کوچه اجازه نداده ی وی را به بیمارستان برساند و وی کشته شده است. در مقابل این اظهارنظرها بود که مجری برنامه مدام می گفت شما فکر می کنید با قصاص همه چیز اصلاح می شود؟! احسان علیخانی و قانون قصاص ادامه مطلب ..... اختصاصی از فایلکو مقاله درباره سقوط قصاص در نظام حقوقی ی و ایران با و پر سرعت .
مقاله درباره سقوط قصاص در نظام حقوقی ی و ایران
مقاله درباره سقوط قصاص در نظام حقوقی ی و ایران لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:203مقدمه :در شریعت مقدس ، اگر چه « اصل قصاص» در جرایم علیه تمامیت جسمانی اشخاص با شرایطی مورد پذیرش قرار گرفته است، ولی همواره شارع مقدس به عفو و گذشت نسبت به قصاص توصیه و تأکید داشته و با وعده پاداش ا وی برای عفو کنندگان، عفو را برتر و افضل از اجرای قصاص دانسته است. به عبارت دیگر، نظام حقوقی ، در واکنش نسبت به این قبیل جرایم، دو اصل مهم عد و رحمت را مورد توجه و لحاظ قرار داده است.نظر به مراتب فوق، می توان گفت که به همان اندازه که بررسی مجازات قصاص و شرایط تحقق آن لازم و ضروری و دارای اهمیت است، موضوع سقوط قصاص، یعنی مواردی که علی رغم ثبوت و تحقق قصاص موجب زائل شدن مجازات قصاص است، نیازمند توجه و بررسی و تبیین است. زیرا موارد سقوط قصاص از آنجایی که در صورت تحقق و بروز، نهایتاً موجب از بین رفتن مجازات قصاص می گردند، مانند اجرای قصاص مایه حیات هستند.در رابطه با موضوع قصاص و شرایط تحقق آن، تحقیقات جامع و کافی از سوی صاحب نظران در حوزه و صورت گرفته است، ولی در رابطه با موضوع سقوط قصاص و تبیین موارد و مصادیق آن علی رغم دارا بودن اهمیت فراوان تاکنون تحقیقات فقهی و حقوقی کافی به عمل نیامده است.نظام تقنینی کشور هم به رغم تغییراتی که در طی بیست و شش سال بعد از پیروزی انقلاب ی در قوانین جزائی انجام گرفته، در مبحث قصاص برخلاف مباحث حدود و تعزیرات نه تنها به مقوله معافیت از قصاص که فرد اجلای آن موارد سقوط بعد از تحقق و ثبوت آن است توجه اساسی نکرده و درصدد احصاء موارد سقوط قصاص به صورت روشن و صریح برنیامده، بلکه گاهی با تصویب قوانین نامناسب و بعضاً هم با سکوت تعمدی خود اصول مسلم حقوق کیفری از جمله اصل سرعت در رسیدگی را نادیده گرفته و عملاً موجبات تضییع حقوق و های افراد خصوصاً محکومان به قصاص را فراهم و بعضاً موجب افزایش آمار جمعیت کیفری زندان گردیده است.
با
مقاله درباره سقوط قصاص در نظام حقوقی ی و ایران
غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران   در خصوص آ ین وضعیت پرونده راننده اتوبوس عامل قتل 3 نیروی انتظامی در خیابان پاسداران اظهار کرد: حکم محمد ثلاث در دیوان عالی کشور تایید شد. وی در خصوص پرونده سایر عوامل بازداشت شده در اغت ات خیابان پاسداران گفت: کیفرخواست تعدادی از عوامل این حادثه صادر و به حسب مورد به دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری ارسال شده و در نوبت رسیدگی قرار دارد، اما هنوز هیچ حکمی صادر نشده است. گفتنی است؛ محمد ث. محمد یعقوبی «تنها راه ممکن» را از ابتدای بهمن در سالن تئاتر باران روی صحنه می برد. وبسایت رسمی برنامه نود - مدیر برنامه وراتی هر گونه شایعه در مورد وج این بازیکن از پاریسن ژرمن را تکذیب کرده است. به گزارش وبسایت نود، مارکو وراتی در هفته های اخیر به تیم های مختلفی لینک شده است،… بررسی قانون قصاص از منظر دو دیدگاه فردگرایی و جامعه گرایی ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ روشنفکران غربزده به قانون قصاص انتقاد دارند و آن را خلاف می دانند و علت آن نیز این می باشد که روشنفکران غربزده که تحت تأثیر شدید مکتب فردگرایی یا اص خواسته فرد هستند، با تبعیت از این مکتب مدعی این مسئله می باشند که هر قاتلی ظاهرا خواهان این است که او را بابت نفس محترمه ای که به قتل رسانده قصاص نکنند و چون فردگرایی غربی این خواسته را اصیل می داند، در نتیجه با قانون قصاص به مخالفت می پردازند. بنده در جواب این جماعت روشنفکر دو دیدگاه را مطرح می کنم: 1ـ دیدگاه و خواسته هر فردی که حکم قصاص برای او صادر شده است که ظاهرا این فرد مخالف آن است که قصاص بشود. 2ـ خواسته و مصلحت جامعه بشری که همواره خواستار جامعه ای امن برای نوع بشر است که انسان ها در سایه سار آن امنیت با صلح و صفا زندگی کنند و همواره حیات تک تک انسان ها در این جامعه بشری تداوم داشته باشد تا اینکه به مرگ طبیعی وفات کنند. ادامه مطلب
بازیکنان ملی پوش تیم پرسپولیس فعلا تصمیمی برای تمدید قرارداد خود با این باشگاه را ندارند. آقای علیخانی یعنی اگر شما بودید و چنین قاتل خبیثی که امنیت جامعه ما را از بین برده و مطمئنا نوامیس مردم هم از دست اینها امنیت ندارند و نمونه آن در کرج و مارلیک و مناطق مختلف به وفور دیده می شود برادر و یا فرزند شما را می کشت گذشت می کردید؟ شوی تلویزیونی برای محاکمه پدری که فرزندش به شکل فجیعی کشته شد! "قصاص" از موضوعاتی است که در طی سالهای گذشته ، سینمای ایران علاقه زیادی به ساخت درباره آن داشته، که متاسفانه عدم حضور کارشناس دینی در کنار سازندگان این دسته از ها، اثر را تبدیل به یک "ضد قصاص" کرده است! حالا به دنبال سینما، تلویزیون هم به ماجرا ورود پیدا کرده و در برنامه "ماه عسل" و البته در مقابل چشم میلیونها بیننده، پدر مقتولی توسط مجری برنامه محاکمه شد که چرا قصد قصاص قاتل فرزندش را دارد! در "ماه عسل" چه گذشت؟
به گزارش جنوب نیوز، دوشنبه شب برنامه ماه عسل به موضوع قصاص پرداخت و ابتدای برنامه با دعوت از دو نفر که یکی به دلیل قتل غیر عمد در سنین نوجوانی حبس و پس از چندین سال با تلاش خیرین از زندان آزاد شده بود و دیگری پدری که قاتل فرزندش را بخشیده بود اجرا شد. تا این بخش از برنامه، بحث بخشش بود و به تصویر کشیدن و یادآوری اقدام ارزشمند بخشش، که البته جای خالی آن در برنامه های تلویزیونی به شدت حس می شود. اما بعد از آن برنامه قالب دیگری پیدا کرد. این بار پدر مقتولی دعوت شد که حاضر به بخشش قاتل فرزندش نشده بود. پدر مقتول از نحوه کشتن فرزندش که بسیار فجیع بود گفت و اینکه قاتل با قمه جمجمه فرزندش را ش ته و با بستن ابتدا و انتهای کوچه اجازه نداده ی وی را به بیمارستان برساند و وی کشته شده است. در مقابل این اظهارنظرها بود که مجری برنامه مدام می گفت شما فکر می کنید با قصاص همه چیز اصلاح می شود؟! احسان علیخانی و قانون قصاص ادامه مطلب ..... م ع غنچه قوامی با اشاره به گذشت 100 روز از بازداشت موقت موکلش گفت: قرار است در هفته آینده دادگاه موکلم برگزار شود.
سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت وگو با «روز نو» تصریح کرد: بعد از پیگیری های فراوان، دادگاه رسیدگی به اتهامات غنچه قوامی هفته آینده برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: اتهامی که در کیفرخواست علیه موکلم مطرح شده «فعالیت تبلیغی علیه نظام» است و حداقل مجازات برای این جرم 3 ماه حبس است.
محسنی اژه ای نیز درباره آ ین وضعیت پرونده غنچ. چند وقتیه که همش به موضوعی فکر میکنم . خیلی دوس دارم که جور بشه . هم اون دنیام تضمین میشه و هم میتونم سرم رو بالا بگیرم .فعلا دو نفر آشنا دارم و فعلا تو ذهنم بهشون رو انداختم تا ببینم میتونن برام پارتی بازی کنن یا نه . تو رو خدا دعا کنید که جور شه . م ح م د

اسمهایی که میتوان گذاشت...
توی حلقه مسابقه ای گذاشتم که بچه ها برن و با اسم محمد یه اسمی
اضافه کنند و اسمهای خوب خوب در بیارن...
حالا بچه ها هم رفتن و زحمت کشیدن و اسمها رو به سامانه
فرررررررررررررستادن.
اسمهای خوب خوب بچه ها از این قراره :
محمد رضا
محمد جواد
محمد علی
محمد باقر
محمد مهدی
محمد
محمد امین
محمد
محمد حسن
محمد طاها
محمد صدرا
محمد حسین
محمد صادق
محمد یاسین
محمد هادی
شهرستان های ثلاث باباجانی و دالاهو خبر داد.

مدیرکل و انتظامی استانداری کرمانشاه، از به هلاکت رسیدن یک باند پنج نفره اشرار در حد فاصل شهرستان های ثلاث باباجانی و دالاهو در یک درگیری نظامی خبر داد.

شهریار حیدری گفت: این افراد گرو هی از اشرار بودند که در ارتفاعات منطقه عمومی ثلاث باباجانی و شهرستان دالاهو اقدام به اخاذی از برخی تولیدی های منطقه از جمله یک کارخانه آسف کرده بودند.

حیدری ادامه داد: این اشرار در موقع اقدام به راهزنی با مقاومت کارگران این تولیدی مواجه می شوند، اقدام به ربودن دو نفر کرده و فرار می کنند، به دلیل خودداری مالکان کارخانه از پرداخت مبلغ درخواستی، یکی از دو گروگان را کشته و دیگری را مجروح می کنند.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به همکاری بسیار خوب و گزارش های مردم به نیروهای امنیتی و نظامی مستقر در منطقه عمومی ثلاث باباجانی، این نیرو ها در یک عملیات کمین، اشرار را در دام می اندازند اما آنان حاضر به تسلیم خود نشده و اقدام به درگیری مسلحانه می کنند که در نهایت هر پنج شرور کشته شدند

ایلنا/ دی ام دو میگفتش که نهایت تلاشتونو ید،ولی با حکمت خدا مبارزه نکنید!

+دارم "کفش باز" رو میخونم.خاطرات شگفت انگیز فیل نایت.
خیلی زیاده.حدود سیصد صفحه.یه حسی بهم میگه فعلا بیخیالش شم و بشینم سر درسم.
فعلا که پیروز نشده!:


محموله کمک های جمع آوری شده توسط سیروس پور سرمربی تیم فولادخوزستان به یکی از شهرستان های ز له زده رسید. محموله کمک های جمع آوری شده توسط سیروس پور سرمربی تیم فولادخوزستان به یکی از شهرستان های ز له زده رسید. اورامان نیوز: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: آتش سوزی در جنگل های منطقه « ی دره» درشهرستان ثلاث باباجانی مهار شد. مراد شیخ ویسی اظهار داشت: خوشبختانه به دلیل بارندگی های فراوان سال گذشته شاهد پوشش گیاهی خوبی هستیم اما باید گفت که وقتی آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ایجاد می شود مهار آن با نیروی انسانی که در اختیار داریم سخت است.ادامه مطلب مرکز دیجیتال شهرستان ثلاث با همکاری پایم نور در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ثلاث باباجانی یکدوره آموزشی it برای دانشجویان این برگزار نمودند . در این دوره که تا پایان سال 93 ادامه دارد بیش از 400 نفر از دانشجویان آموزش های لازم را خواهند دید . مردم اورامانات در مجلس شورای ی گفت: محورهای مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی تا حدودی قطع شده است. در فقه؛ از قاعده ای بحث می شود که مشهور به قاعده «درء» است. نام این قاعده از روایت یا روایاتی گرفته شده که ماده «درء = منع» در آن به کار رفته است. و معنای کلی اش این است: «از افرادی که متهم به خطا و عصیانی هستند که موجب حَدّ(قصاص یا تعزیر) شود؛ با وجود شبهه ای که مورد قبول عقلا باشد، آن حد یا قصاص یا تعزیر برداشته می شود». مدرک این قاعده روایت نبوی(ص) است که دل و محتوای آن مورد قبول علمای امت قرار گرفته است. م ع تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: من فعلا با پرسپولیس و هیچ تیم دیگری مذاکره نکرد ه ام. فرماندار ثلاث باباجانی گفت: ز له بامداد امروز ( اول داد) بخش مرزی ازگله از توابع این شهرستان خسارتی نداشته است. نمایش «بخواب در رویاهایت» به نویسندگی محمد چرمشیر و با همراهی همسرش، ر انا مهرافزون به عنوان طراح پروژه، در تئاتر مستقل تهران اجرا می شود. مجری و گوینده «سلام کوچولو» درباره این برنامه که مدت آن نصف شده است بیان کرد که فعلا دو هفته وقت می خواهد تا درباره فرم جدید آن فکر کند. همشهری آنلاین: بهداشت گفت: یکی از مهمترین مشکلات کانون های سیاستگذاری این است که قوانین و مقررات خوبی وضع می کنند اما در محیط اجرا نمی شود یا ناقص اجرا می شود که با نیت قانونگذار و سیاستگذار، تناقض دارد. محمد بن سلمان، ولیعهد 32 ساله عربستان این مصاحبه را در پی تغییرات بسیار گسترده ای که در و ت این کشور به اجرا درآورده اند، انجام داد که در راستای آنها بسیاری از فرماندهان تغییر پیدا کرده و یک زن نیز به عنوان معاون کار تعیین شده است. یه پرونده شهرستان هست که تقریبا تمام هفته منو کرده.راننده شرکتی که موکلم هست میاد هر روز منو می بره.
امروز داشتم به این فکر می که این راننده از لحظه ایی که من سوار ماشینش می شم از گوشه آینه جلوی ماشین چششو می کنه توو چش من تا منو برگرودنه! بعد هی به خودم گفتم اینکه هیچ وخت خدا روبرو رو نیگا نمی کنه پس چه جوریه که تصادف نمی کنه که ! تصادف کرد!!!!
اینم از امروز ما با گردن رگ به رگ شده بابت یه راننده! تفاوت حقوق زن و مرد در ارث و دیه چه علتی دارد ؟ با جود اینکه در مقام زن بسیار والا عنوان می شود ولی متاسفانه زن با عنوان یک انسان کامل برخورد نمی شود و این مسئله در بسیاری از قوانین مدنی و حقوقی مشهود است از جمله مسئله قصاص که در صورتیکه یک زن توسط مردی به قتل برسد قاتل در صورت پرداخت دیه قصاص خواهد گردید با توجه به اینکه بهانه ای که برای این حکم آورده می شود نان آور بودن مرد است ،سوال من اینست حال اگر زن مقتول نیز س رست خانوار باشد تکلیف چیست ؟ و.
چندین سال است که  پیام نور تازه آباد - ثلاث باباجانی اقدام به ثبت نام بدون کنکور در بسیاری از رشته های خود کرده است. هرچند پیش از آن هم در بسیاری از واحد های کم متقاضی ثبت نام بدون آزمون توسط را مشاهده کرده بودیم ولی الان بیش از 5 سال است که ثبت نام بدون کنکور پیام نور تازه آباد - ثلاث باباجانی بصورت مستقیم توسط معاونت سنجش و پذیرش  پیام نور انجام می شود. هرچند که چندین سال از ثبت نام بدون کنکور پیام نور تازه آباد - . تسنیم نوشت: مردم اورامانات در مجلس شورای ی گفت: محورهای مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی تا حدودی قطع شده است. محمد جواد ظریف با اشاره به سفرش به برو ل گفت: مذاکرات کارشناسی ما با حضور اقای عراقچی در برو ل شروع شده و هدف ان ارایه تضمین به ایران برای بهره مندی از مواهب است. مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه طی روزهای گذشته 162 میلیون تراکنش در شبکه بانکی شتاب و شاپرک به ثبت رسیده است، اعلام کرد که فعلا خبری از مسترکارت و ویزاکارت نیست.