قوی ترین گیاهان ضدپیری

بدین وسیله به اطلاع دوستان عزیز می رسانم مدتی بود که وبلاگ مزرعه گیاهان دارویی مزرعه بعلت عدم پشتیبانی از طرف شرکت ارائه دهنده خدمات سایبری دچار مشکل شده بود که بعد از تماس شما دوستان و تلاش های برادر عزیزمان سعید قنبری به عنوان کارشناسی مسائل اینترنتی و طراح سایت و با تعویض قالب تا حدودی مشکل رفع شده است. انشا الله به مرور زمان باقی مشکلات نیز برطرف خواهد شد. به هر حال بابت این اتفاق ازهمه ی دوستان عذرخواهی بعمل می آید. وَ قَالَ [علیه السلام] لِابْنِهِ الْحَسَنِ [علیه السلام] یَا بُنَیَّ احْفَظْ عَنِّى أَرْبَعاً وَ أَرْبَعاً لَا یَضُرُّکَ مَا عَمِلْتَ مَعَهُنَّ إِنَّ أَغْنَى الْغِنَى الْعَقْلُ وَ أَکْبَرَ الْفَقْرِ الْحُمْقُ وَ أَوْحَشَ الْوَحْشَةِ الْعُجْبُ وَ أَکْرَمَ الْحَسَبِ حُسْنُ الْخُلُقِ یَا بُنَیَّ إِیَّاکَ وَ مُصَادَقَةَ الْأَحْمَقِ فَإِنَّهُ یُرِیدُ أَنْ یَنْفَعَکَ فَیَضُرَّکَ وَ إِیَّاکَ وَ مُصَادَقَةَ الْبَخِیلِ فَإِنَّهُ یَقْعُدُ عَنْکَ أَحْوَجَ مَا تَکُونُ إِلَیْهِ وَ إِیَّاکَ وَ مُصَادَقَةَ الْفَاجِرِ فَإِنَّهُ یَبِیعُکَ بِ َّافِهِ وَ إِیَّاکَ وَ مُصَادَقَةَ الْکَذَّابِ فَإِنَّهُ کَالسَّرَابِ یُقَرِّبُ عَلَیْکَ الْبَعِیدَ وَ یُبَعِّدُ عَلَیْکَ الْقَرِیبَ . به فرزندش حسن [علیه السلام] فرمود : پسرم ! چهار چیز از من یادگیر (در خوبى ها ) ، و چهار چیز به خاطر بسپار (هشدارها)، که تا به آن ها عمل مى کنى زیان نبینی:
الف ـ خوبى ها
1 ـ همانا ارزشمند ترین بى نیازى عقل است . 2 ـ و بزرگ ترین فقر بى دى است . 3 ـ و ترسناک ترین تنهایى خود پسندى است . 4 ـ و گرامى ترین ارزش خانوادگى ، اخلاق نی ت.
ب ـ هشدار ها
1 ـ پسرم ! از دوستى با احمق بپرهیز ، چرا که مى خواهد به تو نفعى رساند اما دچار زیانت مى کند.
2 ـ از دوستى با بخیل بپرهیز ، زیرا آنچه را که سخت به آن نیاز دارى از تو دریغ مى دارد.
3 ـ و از دوستى با بدکار بپرهیز، که با اندک بهایى تو را مى فروشد.
4 ـ و از دوستى با دروغگو بپرهیز که به سراب ماند: دور را به تو نزدیک ، و نزدیک را دور مى نمایاند. برای ثابت نگه داشتن وزن، از گیاهان کاهش دهنده کلسترول استفاده کنید. البته ناگفته نماند، علاوه بر مصرف گیاهان، اتخاذ یک برنامه غذایی کم چرب نیز مهم است.

یونجه: مصرف این گیاه به علت سرشار بودن از پروتئین، کلسیم و ویتامین e بسیار سودمند است.ماده شیمیایی موجود در دانه های این گیاه مانع از جذب کلسترول در بدن می شود. به نقل از سایت «cnn»، یونجه مانع از رسوب چربی در سر گ ها می شود. افراط در مصرف این گیاه عوارض جانبی دارد و باعث آسیب دیدن گلبول ها. گلپر یکی از معروف ترین گیاهان در طب سنتی برای درمان بیماری های گوارشی به خصوص نفخ محسوب می شود... گلپر، هضم کننده غذا و تقویت کننده معده است. برای بهره بردن از خواص ضدنفخ گلپر، بهتر است یک گرم از پودر دانه های این گیاه را همراه رازیانه بعد از غذا و با آ ین لقمه به اندازه نصف قاشق غذاخوری بخورید. از آنجا که گلپر طبیعت گرم و خشکی دارد، افراد گرم مزاج باید دانه های این گیاه را یک شب در سرکه بخوابانند و بعد از 24 ساعت و خشک شدن دانه ها، آن را در روز، پودر و استفاده کنند. غیر از خواص درمانی از دیگر کاربردهای گلپر در طب سنتی، تلطیف گوشت ها به خصوص گوشت آبزیان و ماهی است و توصیه می شود به عنوان ادویه در پخت ماهی از گلپر استفاده کنید. اما مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول جایز نیست زیرا باعث سقط جنین می شود. گاهی مصرف گلپر در افراد گرم مزاج باعث سردرد می شود، در این صورت می توانند گلاب بو کنند تا سردردشان رفع شود. http://cafepadide.ir آزوما ماکوتو، هنرمندی ژاپنی است که با استفاده از بالون، گیاهان و درختچه ها را به ارتفاع ۳۰هزار متری زمین می فرستد و با ع برداری از آن ها، آثاری هنری خلق می کند. پروژه ماکوتو exobiotanica نام دارد و در صحرای نوادا انجام می شود. وی گیاهان را به کمک بالون هلیوم به ارتفاع ۳۰ کیلومتری سطح زمین می فرستد و با دوربین های متعدد از آن ها ع برداری می کند. هرچند ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری سطح زمین به عنوان مرز فضا شناخته می شود، اما در ارتفاع ۳۰ کیلومتری جو به قدری رقی.
پژوهشهای اخیر محققان حاکی از آن است که انجام ورزش های روزانه می تواند به عنوان قرص ضدپیری طبیعی برای سلول های بدن انسان عمل کند. اگرچه ضعیف شدن ماهیچه های عضلانی می تواند از عوارض تنبلی و کم کاری باشد، اما این ضعف می تواند بر اثر بیماری های مزمن و همچنین افزایش سن انسان نیز اتفاق بیفتد. ضعیف بودن ماهیچه ها در کاهش سوخت وساز بدن اثر جدی دارد و در دوران سالمندی نیز با کاهش حجم ماهیچه ها، از میزان جذب گلوکز کاسته می شود که خطر افزایش ابتلا به دیابت را در این افراد بالا می برد. با وجود این که مکانیسمی که موجب کاهش حجم و عملکرد ماهیچه ها در بدن می شود هنوز تا حد بسیاری ناشناخته است؛ اما اخیرا در پژوهشی، دانشمندان نشان دادند؛ موشهایی که برای کاهش عوارض پیری تحت دست ورزی ژنتیکی قرار گرفته بودند، 20 درصد عمر بیشتری نسبت به سایر موش ها داشته و همچنین در سن پیری قادر به انجام تمرین های بدنی سنگین بودند. محققان این پژوهش دریافتند، علت افزایش عمر این حیوانات، افزایش کارایی کلسیم در ماهیچه ها است و اینکه کلسیم به عنوان محرکی اساسی در سلول های ماهیچه ای برای افزایش عمر انسان عمل می کند. از سوی دیگر، افزایش فعالیت آنتی ا یدانی در سلول ها نیز موجب بهبود عملکرد ماهیچه های اسکلتی و افزایش توانایی انجام حرکات ورزشی در این حیوانات شده است. این یافته ها کاربرد بسیاری در تحقیقات پیرامون علل و عوامل مبارزه با پیری و درمان بیماری های ضعف ماهیچه های اسکلتی دارد. اما محققان بر این باورند که اگرچه این یافته ها در کنار داروها، می تواند سبب افزایش توده عضلانی و بهبود عملکرد ماهیچه ها شود ولی پیش از بکار بردن این روش های درمانی، ورزش به عنوان روشی قدیمی در افزایش حجم و عملکرد ماهیچه ها موثر است؛ به طوری که عملکرد آنتی ا یدانی سلول های افرادی که به سن بالا رسیده اند اما میزان زیادی ورزش می کنند، شبیه عملکرد سلول های فردی است که در دوران جوانی به سر می برد.
تحقیق طبقه بندی گیاهان دارویی گیاهان ملین: ملین های قندی : شکر تیغال ، بید خشت ، شیر خشت ، گزانگبین ، گز علفی ، ترنجبین و شکر سرخ. ملین های روغنی : کرچک ، زیتون ، کتان ، نارگیل ، کاسکارا. ملین های لعابدار : پنیرک ، ختمی ، قدومه. * گیاهان مسهل : مسهل ها عموما قوی تر از ملین ها در غلظت بالا می توانند به عنوان مسهل به کار برده شوند. مسهل های آنتراکینونی : صبر زرد ، سنا ، فلوس ، روبارب ، سیاه توسه . مسهل های رزینی و صمغی ، حنظل ، پودوفیل ، زالب. * گیاهان قابض: بالنگو ، بارهنگ ، تخم شربتی ، ریحان ، نعناع ، پونه. * گیاها ...
دریافت فایل #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} پاو وینت گیاهان گوشتخوار گیاهان گوشتخوار ، گیاهانی هستند که بخشی یا بیشتر غذای خود را ( البته نه به منظور ب انرژی ) از طریق به دام انداختن و مصرف جانوران یا پروتوزوئرها مانند ات و دیگر بندپایان بدست می آورند. گیاهان گوشتخوار برای رشد و زندگی در محیطهایی که خاک لاغر است یا از نظر مواد غذایی ( بویژه نیتروژن) فقیر می باشند مانند باتلاقهای اسیدی یا ص ه های سنگی سازگاری یافته اند. چار داروین اولین مقاله مشهور در مورد گیاهان گوشتخوار  را در سال 1875 نوشت .گوشتخواری حقیقی در پنج راسته از گیاهان رده بندی می شود که این راسته ها بصورت بیش از 12 جنس شرح داده می شوند. این گروه شامل حدود 630 گونه هستند که شکار را جلب کرده و به دام می اندازند ، آنزیم های گوارشی تولید می کنند و مواد غذای قابل استفاده نهایی را جذب می کنند. مضافاً بیش از 300 گونه از گیاهان گوشتخوار ابت که در چند جنس طبقه بندی می شوند بعضی از ویژگیهای ذکر شده را نشان می دهند. مکانیزم تله گذاری پنج مکانیزم اساسی به دام اندازی در گیاهان گوشتخوار یافت شده است . 1-دام های گودالی ( گیاهان  کوزه ای) شکار را در برگ لوله ای که حاوی است ی از ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ای راستگو ترین راستگویان و ای مهربان ترین مهربانان! سخنانی گفته ام که راست نبودند؛ و عهد هایی که به آنان وفا ن ؛ و خود می دانم که بد کرده ام. اکنون به تو پناه می برم از اینکه باز راست نگویم و به آنچه گفته ام عمل نکنم! پس خطاهایم را ببخش و مرا یاری کن تا جبران نمایم؛ یاری ام کن تا آنچه بد است،هرگز انجام ندهم؛ ومرا از گزاران واقعی قرار ده. اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد متابولیسم آفت کش ها در گیاهان بلندتر با و پر سرعت .
تحقیق در مورد متابولیسم آفت کش ها در گیاهان بلندتر
تحقیق در مورد متابولیسم آفت کش ها در گیاهان بلندتر فرمت فایل: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات :  15   صفحه    این مروری است که در مورد رفتار متابولیک آفت کش های حمایت کننده گیاه در ارگانیسم هایی که به کار می روند، بحث می کند و به منظور دادن یک آشنایی عمومی از دانش ما در این زمینه در نظر گرفته شده است، که این کار را با دادن مثال هایی از ترکیبات نوعی شیمیایی که به طور گسترده ای استفاده می شوند، انجام می دهد. تأکید ویژه ای بر روی آفت کش های پایدار و آن هایی که دارای محصولات جدا شدنی پایدار هستند، می گذارد. به استثناء علف کش ها، علاقه به آفت کش های متابولیک در گیاهان، به خاطر توانایی کنترل فرایند آن و نوع عملکرد این مواد نیست، بلکه عمدتاً برای به دست آوردن دانش دفع مسمومیت باقی مانده آفت کش هاست که شامل شناسایی مسیر متابولیب و تعداد و مقدار سموم و میزان دخ کننده آفت کش هاست. این اطلاعات مجموعاً به همراه ارزی سُمومی ترکیبات موجود در تولیدات گیاهی، در میان دیگر ترکیبات، اساسی است برای ارزی خطر موجود در استفاده از یک ماده شیمیایی خاص.
با
تحقیق در مورد متابولیسم آفت کش ها در گیاهان بلندتر
پیشگیری از ریزش مو با گیاهان طب سنتی,بهترین روش برای از بین بردن ریزش مو,طب سنتی و ریزش مو,برای پیشگیری از ریزش مو ریشه را سفت کنید,ریزش مو و طب سنتی روش های جلوگیری از ریزش مو با درمان های طب سنتی این روزها بازار استفاده از گیاهان مختلف برای تقویت موی سر و پیشگیری […] نوشته روش های جلوگیری از ریزش مو با درمان های طب سنتی اولین بار در سلامتی پدیدار شد. برای بهترین نوع ایجاد برکه و هماهنگ آن با باغ , باید دقت بسیاری به ج داد. برای شروع , انتخاب یک مکان مناسب برای فراهم آوردن موقعیت زیستی مناسب برای گیاهان و جانوران اطراف و داخل برکه بسیار مهم است. به عنوان مثال , بیشترین ات و گیاهان آبزی , نیازمند مقدار زیادی از نور خورشید می باشند (4 تا 6 ساعت در روز ). برکه همچنین باید در مکانی قرار گیرد که بهترین دید را داشته باشد , بنابراین در تراس و فضای نشستن که امکان دیدن آن به صورت تفریحی وجود دارد , مناسب ترین محل به حساب می آید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مقاله در مورد گیاهان هیچ محصول گیاهی به طور کامل برای نیازهای بشری مناسب نیست پرورش دهندگان گیاهی به طور معمولی مشخصه های بهبود ، مانند دسته بندی محیط زیست فرمت فایل doc حجم فایل 13 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 10 دریافت فایل مقاله در مورد گیاهان فروشنده فایل کد کاربری 4421 تمام فایل ها مقاله گیاهان هیچ محصول گیاهی به طور کامل برای نیازهای بشری مناسب نیست . پرورش دهندگان گیاهی به طور معمولی مشخصه های بهبود ، مانند تحمل در مقابل بیماری یا فشارهای محیطی ، بازده ، کیفیت محصولات تجارتی و ساختار گیاه مرتبط می باشند . بعلاوه ، تعداد زیادی از گیاهان که محصولات مفیدی را تولید می کند برای کشاورزی در مقیاس بزرگ مناسب نیستند . انتقال یک تنوع وسیعی از صلاحیت بیوسنتز داخل گونه هایی است که برای روشهای کشاورزان مدرن پذیرفته شده اند . که می تواند مفید باشد . در مثالهای دیگری که بر پایه مکانیزه سازی برای یک مشخصه مخصوص مشهور شده است ، امکان دارد که روشها برای بهبود منطقی گیاهان توسط مقدمه یک یا ژنهای غیر کمتری را مواجه شود . و ید مقاله گیاهان مقاله گیاهان ید مقاله گیاهان ید و مقاله گیاهان و ید پروژه گیاهانپروژه گیاهان ید و مقاله رشته کشاورزی و ید مقاله رشته گیاه شناسیگیاه شناسی
بافت شناسی در گیاهان بافت مریستم این بافت ، بافت فوق العاده مهمی است چون منشا کلیه بافتها و ساختمانهای گیاهی است بافت مریستم بافت نسبتا پیچیده ای است که در اندامهای مختلف به دسته بندی محیط زیست بازدید ها 0 فرمت فایل doc حجم فایل 66 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 22  بافت شناسی در گیاهان گزارش تخلف برای بافت شناسی در گیاهان بافت شناسی در گیاهان فروشنده فایل کد کاربری 4421 تمام فایل ها کاربر بافت شناسی در گیاهان انواع بافتهای گیاهی بافت مریستم این بافت ، بافت فوق العاده مهمی است چون منشا کلیه بافتها و ساختمانهای گیاهی است. بافت مریستم بافت نسبتا پیچیده ای است که در اندامهای مختلف به صور گوناگون یافت می شود و در هر مکان از خصوصیات ویژه ای برخوردار است. اگر چه فعالیت مهم سلولهای بافت مریستم تقسیم و تکثیر سلولی است ولی در موقعیتهای مختلف و اندامهای مختلف ، شکل و وضعیت متفاوتی را به خود می گیرند و عهده دار تشکیل اندامها و بافتهای خاصی می باشند.

بنابراین ، سلولهای مریستمی در جایگاههای مختلف از نظر فیزیولوژیکی و طرز تقسیم ، کاملا اختصاصی عمل می کنند. سلولهای بافت مریستم عموما فاقد واکوئل می باشند و گاه واکوئلهای ریزی دارند. دیواره سلولی نازک و فعالیت پرتوپلاسمی شدیدی داشته و قدرت تقسیم فوق العاده ای در آنها وجود دارد. بطوری که یک سلول مریستمی ممکن است قدرت تقسیم خود را هزاران سال حفظ کند. بافت شناسی در گیاهان و ید بافت شناسی در گیاهان ید و بافت شناسی در گیاهان ید بافت شناسی در گیاهان بافت شناسی در گیاهان و ید مقاله گیاه شناسی ید پروژه گیاه شناسیمقاله رشته گیاه شناسیبافت گیاهانبافت گیاه چیست؟
ع روز نشنال جئوگرافیک یک دلقک ماهی را نشان می دهد که در میان شقایق های دریایی در آب های اندونزی پنهان شده است. دلقک ماهی ها معمولا خانه خود را در میان شقایق های دریایی می سازند. شاخه های این گیاهان از دلقک ماهی ها محافظت می کنند و از سوی دیگر دلقک ماهی ها هم این گیاهان را تمیز می کنند. دیدار شب گذشته تیم ملی با حریف ی جنوبی خود، هجومی ترین دیدار جام جهانی بود. تیم ملی ایران فوتبال ایران در حالی شب گذشته مقابل آرژانتین کار را با ش ت یک بر صفر به پایان رساند که هرگز شاگردان کی روش مستحق این ش ت نبودند، اما نکته قابل توجه در پایان این دیدار آماری بود که از سوی فیفا ارائه شد.

بر همین اساس تا پایان 29 بازی برگزار شده جام جهانی 2014 برزیل که آ ین آن بامداد امروز بین بوسنی و نیجریه برگزار شد، دیدار تیم ملی ایران و آرژانتین با وجود اینکه تنها یک گل در آن رد و بدل شد، به عنوان هجومی ترین دیدار جام جهانی از سوی فیفا معرفی شده است.

با اعلام فیفا در این دیدار بازیکنان دو تیم 107 بار به سمت دروازه های یکدیگر حمله د که در بین این تعداد، 4 حمله انفرادی به سمت دروازه ها صورت گرفت. همچنین در این مسابقه بازیکنان دو تیم تنها یک بار در موقعیت آفساید قرار گرفتند.

پس از این دیدار، مسابقه تیم های نیجریه و بوسنی در رده دوم هجومی ترین دیدارهای جام قرار گرفت و دیدار ایتالیا و انگلیس نیز در جایگاه سوم.

در بین 29 بازی برگزار شده، همچنین دیدار ایران و نیجریه در جایگاه بیست و چهارم این ج قرار گرفت و بازی دو تیم بلژیک و الجزار در رده آ ایستاد.

پیش از این دیدار ایران و نیجریه در پایان دور اول گروهی به عنوان دفاعی ترین دیدار جام جهانی معرفی شده بود. «اگر می خواهید بدانید گران ترین، کوچک ترین، کهن ترین، اسرارآمیزترین، پرخواننده ترین، پرشمارگان ترین و قطورترین کتاب جهان را بشناسید، این گزارش را بخوانید.» اختصاصی از یارا فایل پاو وینت در مورد اصلاح گیاهان دارویی با و پر سرعت .
 پاو وینت در مورد اصلاح گیاهان دارویی
 پاو وینت در مورد اصلاح گیاهان داروییپاو وینت در مورد اصلاح گیاهان داروییفرمت فایل: پاو وینتتعداد اسلاید: 35    بخشی از متنسابقه استفاده از گیاهان دارویی به زمان های بسیار دور برمی گردد؛ به طوری که حتی در کتب قدیمی مانند انجیل و کتاب مقدس باستانی هند (ودا)، استفاده از برخی گیاهان در درمان بیماری ها توصیه شده است. اما قدمت استفاده از گیاهان دارویی، به معنی روند رو به کاهش آن در دنیای مدرن امروزی نیست. امروزه در جوامع صنعتی و در بسیاری از کشورهای پیشرفته و درحال توسعه، استفاده از طب سنتی و گیاهان دارویی برای حفظ سلامتی، به دلیل افزایش اعتماد مردم به استفاده از این گیاهان، بسیار چشمگیر است.
طبق برآوردی که توسط سازمان بهداشت جهانی (who) صورت گرفته است، بیش از 80 درصد مردم جهان (نزدیک به 5 میلیارد نفر) ، برای درمان بیماری ها هنوز از داروهای گیاهی استفاده می کنند. تقریباً یک چهارم داروهای تهیه شده دنیا دارای منشأ گیاهی هستند که یا مستقیماً از گیاهان عصاره گیری شده اند و یا بر اساس ترکیب گیاهی، م ه و سنتز شده اند.کار بر روی طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی، در سراسر جهان و به خصوص هند، ژاپن، پا تان، سریلانکا و تایلند در دست انجام می باشد. در اروپا و در کشورهایی از قبیل آلبانی، بلغارستان، کرواسی، فرانسه، آلمان، مجارستان، هلند، اسپانیا و انگلستان و همچنین ترکیه، حدود 1500 گونه از گیاهان دارویی و معطر مورد استفاده قرار گرفته و در حدود 1400 محصول گیاهی در اروپا و ایالات متحده تولید می شود.
با
پاو وینت در مورد اصلاح گیاهان دارویی
تاثیر مواد غذایی بر شیر مادر
شیر مادر
گیاهانی برای افزایش شیر مادر بعضی از گیاهان ممکن است به دلایل مختلف برای تعدادی از مادران محدودیت و یا ممنوعیت مصرف داشته باشند. همچنین، بعضی از خواص یا مزه گیاهان به شیر منتقل می شود.

تعدادی از گیاهان با مکانیسم های مختلف و اکثرا از طریق تحریک غدد تولید شیر باعث افزایش شیر مادران شیرده می شوند. بعضی از این گیاهان ممکن است به دلایل مختلف برای تعدادی از مادران محدودیت و یا ممنوعیت مصرف داشته باشند. همچنین، بعضی از خواص یا مزه گیاهان به شیر منتقل می شود و می تواند بر روی کودک تاثیرات مثبت یا منفی بگذارد.

مثلا بعضی از گیاهان باعث نفخ می شوند و این اثر به شیر منتقل شده و می تواند در کودک ایجاد نفخ و ناراحتی (دل درد) کند. در بسیاری از موارد گریه نوزادان مربوط به نفخ های حاصل از این نوع تغذیه مادر می باشد. برع ، بعضی گیاهان معطر خاصیت ضدنفخ داشته و با ورود به شیر مادر از دل درد کودک جلوگیری می کنند؛ مانند سبزیجات خوراکی، از جمله ریحان، ترخون، زیره، رازیانه و گشنیز. از گیاهانی که در دسترس عموم قرار دارند و مصرف آنها محدودیتی ندارد، می توان به چند گیاه زیر اشاره کرد:
ادامه مطلب یک معضل عمده در باغچه ها که افراد از آن شکایت میکنند مورچه ها وشته ها هستند که در محیط های گرم و مرطوب فراوان هستند و همچنین در باغچه هایی که نهال های کوچک و گیاهانی با جوانه های تازه و نورسته دارند بیشتر دیده میشود. اولین قدم جهت کنترل شته ها مورچه ها هستند، برای مورچه ها، شته ها کارخانه تولید عسلک هستند . مورچه ها از عسلک تولید شده توسط شته ها تغذیه میکنند وبه همین دلیل آنهااز شته ها در فصل زمستان نگهداری میکنند و در بهار آنها را بر روی گیاه میزبان میگذارند و در طول فصل آنها را از بوته ای به بوته دیگر انتقال میدهندو موجب انتشار بیماری های گیاهی میشوند. عسلک تولید شده توسط شته ها برای تشکیل قارچ سیاه کپک دوده ای محیط مطلوبی است. کنترل مورچه ها ممکن است اغلب مشکل شته ها را برطرف نماید.بسیاری مراجعه میکنند و تمایل دارند برای کنترل این مشکل خود از روش های سالم و طبیعی بدون استفاده از سموم بهره گیرند که در ادامه سعی میکنم روشهایی را برای کنترل توصیه کنم: 1- مقداری عسل یا چند حبه قند را به همراه چند قطره مایع ظرف شویی در یک لیوان آب گرم حل کنید و آن را در ظروف کوچکی بریزید و در چند نقطه در مسیر مورچه ها قرار دهید. مورچه ها برای خوردن این مایع هجوم می آورند و بسیاری از آنان در محلول غرق می شوند. 2- پاشیدن پودر فلفل قرمز در مسیر تردد مورچه ها 3- مقداری جوش شیرین را به نسبت مساوی با خاک قند کاملاً مخلوط کنید و در مسیر مورچه ها روی زمین بپاشید. خوردن این مخلوط پس از دو تا سه روز موجب مرگ مورچه ها می شود. و اما برای دفع شته ها: گیاهان دفع کننده : سیر ، رازیانه رومی ، پیاز ،گشنیز ، گل اطلسی و تربچه ، گل لادن به عنوان گیاه تله عمل می کند. معلوم شده است که شته ها گل های زرد را ترجیح می دهند. —له چند عدد شته در اطراف گیاهان آلوده که علامت شیمیایی آزاد می کند موجب اُفتادن سایر شته ها از گیاهان و برگ ها می شود. —دفع شته ها ، با پهن فویل آلومینیوم در اطراف پایه گیاهان، نور به سطح تحتانی برگها بازتاب می یابد وبازتاب این نور موجب دفع شته هامی شود. —موانعی مانند پودر زغال چوب ، گردکلسیم یا استخوان آنها را از گیاهان دور نگه می دارند. —پاشیدن محلول گزنه : جهت کنترل شته ها و تریپس ها ، یک لیتر محلول گزنه با آب را به مدت 3 هفته در شرایط انجام تخمیر قرار دهید. یک قسمت از محلول گزنه را بایک قسمت آب مخلوط کنید و جهت مبارزه با شته ها روی گیاهان بپاشید . —با گستردن مانعی از کاسنی بری اطراف پایه گیاه فعالیت مورچه ها روی گیاه را متوقف کنید. —پاشیدن آب با فشار اغلب موجب اُفتادن شته ها از روی گیاه می شود و گاهی ممکن است به خوبی فعالیت مورچه ها را مختل نماید. —یک تشت پلاستیکی به رنگ زرد روشن را در محل مناسب از باغ قرار دهید.تشت را تا یک سوم عمق آن با آب پر کنید.شته ها جذب رنگ زرد می شوند و با نشستن روی آب در آن فرو رفته و غرق می شوند. محلولپاشی صابون های گیاهی (اکالیپتوس، نعناع، رزماری و ...) به صورت نواری جهت ایجاد پوشش مومی حفاظتی که خشک کننده بدن شته هااست. یا یک قاشق غذا خوری صابون مایع را با چهار لیتر آب مخلوط کنید و روی گیاهان بپاشید. محلولپاشی عصاره گیاه سیر می تواند به طور موقت شته ها و اغلب آفات نرم تن را کنترل نماید. —گرد پاشی خاک دیاتومه برای شته ها کشنده است . هنگام کاربرد این گرد از ماسک استفاده کنید. —عصاره ساخته شده از برگهای ریواس یا گیاه آقطی می تواند به عنوان دفع کننده عمل نماید. اگزالیک اسید موجود در این گیاه محلول پاشی را موثر می سازد —در مورد شته مومی درختان سیب پرورش گل لادن از نوع رونده و تربیت آنها به صورت پیچ خوردن در اطراف تنه درختان و رو به بالا شته ها را دفع می کند. ضمنا" گل لادن بطور اختصاصی جلب کننده شته سیاه (گیاه تله) هستند در حالیکه سایر شته ها را دفع می کنند.
گزارش کارآموزی ه شناسی کشاورزی و آفات گیاهی بانضمام u.a.v و g.p.s و g.i.s و نقش آنها در حفظ گیاهان
1395-11-14 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
گزارش کارآموزی ه شناسی کشاورزی و آفات گیاهی بانضمام u.a.v و g.p.s و g.i.s و نقش آنها در حفظ گیاهان به صفحه گزارش کارآموزی ه شناسی کشاورزی و آفات گیاهی بانضمام u.a.v و g.p.s و g.i.s و نقش آنها در حفظ گیاهان خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((گزارش کارآموزی ه شناسی کشاورزی […]
ادامه مطلب +
سالانه 850 تن گیاهان دارویی در مازندران تولید می شود. یکی از عوامل مهمی که باعث می شود گیاهان وارد فاز زایشی شوند ویا گلدهی در آنها صورت گیرد ؛ میزان طول روزمحیط پرورش آنها می باشد . به طور کلی گیاهان را از نظر ع العمل به طول روز به دو دسته روز بلند و روز کوتاه تقسیم می کنند و نوعی از تقسیم بندی که در آن گونه های بی تفاوت به طول روز را به این تقسیم بندی اضافه می کننددرست نمی باشد . گیاهان روز بلند : این دسته از گیاهان؛ گیاهانی هستند که برای گلدهی و رفتن به فاز زایشی به روزهایی با طول بیشتری نیاز دارند. احساسات گیاهان بسیار پیشرفته تر از آن چیزی است که تصور می شد! محققان به تازگی اطلاعات جالب توجهی را در مورد احساسات گیاهان به دست آورده اند که نشان می دهد این جانداران می توانند دنیای اطراف خود را به صورت پیشرفته ای حس کنند. به جرات می توان گفت که هرچه علم پیشرفت می کند و ما جهان اطراف خود را عمیق تر می شناسیم، دیدن ارتباط میان اجزا مختلف دنیا راحت تر شده و ... نوشته احساسات گیاهان بسیار پیشرفته تر از آن چیزی است که تصور می شد! اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. گیاهان و حیوانات را تماشا کن...آنها ذهنی ندارند که گذشته را زنده نگه دارند. و سپس در پیرامونآن برای خود هویت بسازند...از آنان بودن را بیاموزکه بودن در لحظه حال
رونالدو تندرست ترین ورزشکار جهان شد مجله معتبر "سلامت مردان" کریستیانو رونالدو را تندرست ترین ورزشکار جهان معرفی کرد.
[رونالدو تندرست ترین ورزشکار جهان شد]
کریستیانو رونالدو سال گذشته موفق شد بالاتر از لیونل مسی و فرانک ریبری به عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان انتخاب شود.
مجله معتبر "سلامت مردان" کریستیانو رونالدو را تندرست ترین ورزشکار جهان معرفی کرد.
این مجله با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی کریستیانو رونالدو، میزان استقامت او، سرعت و قدرت بدنی او را به عنوان "تندرست ترین ورزشکار" جهان معرفی کرد.
به نوشته این مجله، کریستیانو رونالدو در هر بازی بیش از 10 کیلومتر می دود، میزان چربی بدن او یک رقمی است که بسیار جالب توجه است و در هر مسابقه فوتبال 33 دفعه استارت می زند که هر استارت او حدود 33 کیلومتر در ساعت سرعت دارد.
قدرت شوت زنی کریستیانو رونالدو نیز از دیگر نکات جالب است. شوت های رونالدو نیز می تواند تا 128 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد.
کریستیانو رونالدو فصل قبل موفق شد با رئال مادرید به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد، اما او همراه با پرتغال در جام جهانی 2014 برزیل ناکام بود و نتوانست از گروه خودش به مرحله بعد راه یابد. کمردرد و سرطان: ستون فقرات شایع ترین محل متاستاز استخوانی است و کمردرد شایع ترین علامت متاستاز در این ناحیه است، متاستاز در ناحیه ی توراسیک از همه شایع تر است ولی در کانسرهای کولورکتال بیش تر ناحیه ی لومبار درگیر می شود.
علائم معمول کمردرد ناشی از متاستاز
١)بروز کمردرد تدریجی پایدار
٢)عدم تشدید کمردرد با حرکت مگر در صورت pathologic fracture
٣)عدم بهبود کمردرد در ح خو ده
٤)در بعضی موارد بروز علائم نورولوژیک
٥)کاهش وزن غیرقابل توجیه،ت. آ ین حسین (ع) در روز عاشورا از ویژگیهاى حسین (ع) که منشاء و سرچشمه دیگر صفات و امتیازات ایشان گردید، این بود که فرمان خاص آفریدگارش را در روز بزرگ و جاودان عاشورا به سبک بى نظیرى به انجام رسانید و خدا را به گونه اى عبادت کرد که نه ى پیش از او توفیق آن را یافته بود و نه پس از او.
عبادت او، در آن روز تاریخى و حماسه ساز، عبادتى جامع، کامل، پر محتوا و دربردارنده تمامى اقسام و ابعاد و چهره هاى یک سیستم عبادى کامل بود و از عبادتهاى بدنى و قلبى گرفته تا . به نام خدا • سرکش ترین کلمه است ..............با آن بازی نکنید . • ناپایدارترین کلمه است.................آن را فرو ببر . • خودخواهانه ترین کلمه است .......... از آن حذر کن . • باز دارنده ترین کلمه است ...........با آن مقابله کن . • با نشاط ترین کلمه است................ به آن بپرداز . • پوچ ترین کلمه است.................. آن را بکش . • سازنده ترین کلمه است .............. برای داشتنش دعا کن . • روشن ترین کلمه است .............. به آن امیدوار باش. • ضعیف ترین کلمه است ............آن را نخور . • تواناترین کلمه است ................. آن را فرا گیر . • محکم ترین کلمه است ............. آن را داشته باش . • سمی ترین کلمه است ............... آن را بشکن . • سست ترین کلمه است .............. به آن امیدوار نباش . • شایع ترین کلمه است .............. به دنبالش نرو . • منبع: تو شبکه تماشا زیر نویس میشدن. تولید مثل در گیاهان بدون دانه تولید مثل در گیاهان بدون دانه (خزگیان)- تولید مثل خزه 12- خزه مثل همه ی گیاهان دارای چرخه ی تناوب نسل است که شامل مراحل اسپوروفیتی و گامتوفیتی است. مراحل تولید مثل : a) گیاه اصلی در خزه گامتوفیت است و دو نوع گامتوفیت نر و ماده به صورت جدا وجود دارند ، گامتوفیت نر تولید آنتریدی و گامتوفیت ماده تولید آرکگن می کند.( آنتریدی و آرکگن ساختارهایی چند سلولی هستند که گامت تولید می کنند) b) آنتریدی سرانجام آنتروزوئید دو تاژکی (گ. گیاهان خانه را برای سرما آماده کنید هم زمان با دهه مبارک فجر، بزرگ ترین بوستان ویژه بانوان با عنوان «ریحانه» در بولوار واقع در منطقه ٧ شهرداری مشهد با حضور سه مادر شهید دفاع مقدس به بهره برداری رسید. این بوستان علاوه بر داشتن فضایی بانشاط، دارای زمین های ورزشی والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و مسیر ویژه دوچرخه سواری بوده و با آب نماهای آن فضای مفرحی را در این بوستان ایجاد کرده است.
منبع : http://shahraraonline.com/news/48013/ فکر نکنید که فرایندهای شیمیایی فقط در آزمایشگاه ها رخ می دهند . بلکه در اطراف ما به هنگام پخت و پز ، شستشو و حتی تنفس نیز به وقوع می پیوندند . در این پست به طور اجمالی به 10 واکنش شیمیایی مهم که به طور روزمره در اطراف ما اتفاق می افتد نگاهی می اندازیم . 1- فوتوسنتز این واکنش در گیاهان رخ می دهد و در آن ، کربن دی ا ید و آب ، به غذا (گلوکز) و ا یژن تبدیل می شوند . این یکی از مهم ترین واکنش های طبیعی است که در آن غذای مورد نیاز گیاهان و جانوران و انسان تهیه می شود و همچنین ا یژن مورد نیاز برای تنفس فراهم می گردد . 6co2 + 6h2o + light → c6h12o6 + 6o2 بقیه مقاله را در ادامه مطلب بخوانید . . . گل ها و گیاهان جزئی از محیط کوهستان هستن که بخش کمی از توجه کوهنوردان رو به خودشون جلب میکنن یا بهتره بگم که ما توجه کمتری بهشون میکنیم. شخصا هر وقت به کوه میرفتم با کوله باره سنگینی از تصاویر برنامه بازمیگشتم اما دریغ از اینکه 5 درصد این ع ها تصاویر گیاهان اون منطقه باشه، تا اینکه سال گذشته با خانم مرادی برای کار تحقیقاتی به قسمتی از البرز غربی رفتیم که به دلیل اهمیت پروژه ایشون تا الان گزارشی از اون برنامه درج نشده ولی تصاویر مشترکی از دوربین هایی که همراه بنده و ایشون بوده از گیاهان اون ناحیه ثبت شده که هنوز هم برام پر از شگفتیه. کوهستان فقط دیدن یال ها و گرده ها، تماشای یخچال ها، برنداز ص ه ها و دیواره ها و عکاسی از دورنماها نیست. به غیر از موجودات سرد و سختِ بیجان کوهستان، موجودات جانداری هم مثل گیاهان هستن که باور کنید ارزش تماشا و لذت بردن رو دارن. گاهی چنان مجذوب دورنمای قله ها میشیم که خاص ترین گیاه منطقه که شاید کمتر از یک وجب باهامون فاصله داره رو نمیبینیم، گیاهی که تو همون حد ارتفاع زیست میکنه و شاید در هیچ جای دیگر دنیا نباشه. بهار نزدیکه و چشم به هم بزنیم از راه میرسه. بیایم تو سال جدید یک بعد دیگه به نگاهمون اضافه کنیم و کوهستان و محیطش رو جور دیگری ببینیم. مطمئن باشید ضرر نمیکنید. تصاویر یکی از گونه های ثبت شده: پ . ن: برای خانم مرادی و پروژه ی ایشون که بدون شک از جامع ترین تحقیقات گیاه شناسی رشته کوه البرزه آرزوی موفقت میکنم. بسم الله الرحمن الرحیمادب حضور (مهم ترین آداب زیارت حسین علیه السلام) در احادیث اهل بیت علیهم السلام ، ره نمودهایى در باره آداب زیارت حسین علیه السلام آمده که توجّه به آنها ، موجب بهره گیرى بیشتر از برکات زیارت ایشان مى گردد و بى توجّهى به آنها ، از بهره زائر مى کاهد . به طور کلّى ، آداب زیارت حسین علیه السلام ، به دو دسته تقسیم مى شود : آداب باطنى و آداب ظاهرى ، که در این جا به مهم ترین آنها ، اشاره مى کنیم :بقیه در ادامه مطلب... خوش رسد فرهاد راکاری که شیرین می کند تیشة آ فقط این درد تسکین می کند از لب شب میشنیدم دوش حرفی بس عجیب بر روی کرسی عشق پروین می کند بیشه ها مستند گیاهان را عرق در برگرفت بلبلان را غرق آوازکه عاشقی این می کند شب چو طفلی درسیاهی کاسه شیری چوماه کام تاریک فلک،اینکاسه شیرین می کند در سفالین کاسة دنیا به دقت کن نظر تاتو را در خدمت جام جهان بین می کند مرگ یارا می برد آهسته بر خوان فلک سفره تاریک ما را وعده رنگین می کند ما که تنها آمدیم تنها رویم زین خ. کاشت تراریوم با یک روش جدید مدل-تراریوم-4 تراریوم نمایشگاهی از گیاهان زنده در خانه ی شماست . با ساخت و نگهداری یک تراریوم می توانید به اندازه ی یک جزء در طبیعت سهیم باشید . کاشت تراریوم روش های مختلفی دارد که البته از بین همه ی آنها فقط یک روش می تواند استاندارد و ماندگار باشد . اما در اینجا می خواهم یک روش جدید برای کاشت تراریوم آموزش دهم که البته بهتر است برای گیاهان خشک استفاده کنید چرا که گیاهان زنده با این روش خیلی ماندگار نخواهند بود . ادامه مطلب مطالب مرتبط با تراریوم : ع انواع تراریوم تراریوم چیست؟ ع های تراریوم ساخته خودمان آموزش ساخت تراریوم ( گیاهان تراریوم + بستر تراریوم ) اختصاصی از فایل هلپ پاو ونت درباره تنوع گیاهی و پراکنش گیاهان دارویی استان همدان با و پر سرعت .
پاو ونت درباره تنوع گیاهی و پراکنش گیاهان دارویی استان همدان
پاو ونت درباره تنوع گیاهی و پراکنش گیاهان دارویی استان همدان فرمت فایل :powerpoint (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 28 صفحه استان همد ان دارای بیش از 1200 گونه گیاهی است کهدر کوهها، دشتها، دامنه ها، ارتفاعات و سرابها پراکنده اند ...در دامنه کوهستان الوند قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا 3574 متر استاستان همدان در سرزمینی بلند و کوهستانی واقع شده  که      اختلاف بلندترین و پست ترین نقطه آن 2109 متر محاسبه شده است  باریجه گیاهی چند ساله، یک پایه، با ریشه غده ای و حجیم که پوست ریشه قهوه ای رنگ و ضخامت آن یک تا سه میلی متر است در مناطق مرتفع و در ارتفاعات 1300 تا 3300 متر از سطح دریا رویش دارد و در اکثر نقاط ایران می روید. خواص درمانی آن شامل اثرات نیرودهندگی، ضد تشنج، دفع درد معده، مقوی معده و ترمیم کننده زخم های سطحی است. مصارف صنعتی باریجه در تهیه نوعی چسب مخصوص (چسب الماس)، صنایع آرایشی بهداشتی است.
با
پاو ونت درباره تنوع گیاهی و پراکنش گیاهان دارویی استان همدان
اختصاصی از یاری فایل پاو وینت فصل 12 علوم پایه نهم دنیای گیاهان - 25 اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت فصل 12 علوم پایه نهم دنیای گیاهان - 25 اسلاید
 پاو وینت فصل 12 علوم پایه نهم دنیای گیاهان - 25 اسلاید         ´گیاهان نیز همانند سایر جانداران دیگر از سلول ساخته شده اند ´و برای ادامه بقای خود نیازمند به غذا می باشند´´انتقال آب و مواد مغذی در بسیاری از گیاهان ، از راه بافتی به نام :´بافت آوندی انجام می شود انواع بافت آوندی :´1- آوند چوبی :´آب و مواد معدنی را از ریشه به اندام های دیگر می برند ´´2 – آوند آبکشی :´مواد ساخته شده در اندام های فتوسنتز کننده را به سراسر گیاه می برند ´نکته :´بیشتر قطر ساقه و ریشه درختان از جنس بافت آوند چوبی است . آوندهای چوبی و آبکش :
( ثبت در دفتر )آوند ها :
( ثبت در دفتر )از خاک تا برگ : تصویر تار کشنده :تار کشنده :
( ثبت در دفتر )شیره خام :شیره پرورده :دسته بندی گیاهان :سرخس ها :تصویر سرخس و هاگدان :بازدانگان :نهاندانگان :تصویر تک لپه ای ها و دو لپه ای ها :گیاهان بدون آوند :خزه ها :نقش گیاهان در زندگی ما :تک لپه ای ها :دو لپه ای ها :مقایسه ریشه تک لپه ای و دو لپه ای

با
پاو وینت فصل 12 علوم پایه نهم دنیای گیاهان - 25 اسلاید
12flaw دنیای گیاهان بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ما می دانیم. هر روز گیاهانی کشف می شوند که باعث حیرت دانشمندان و مردم می شود. این گیاهان معمولا نادر هستند و به سختی پیدا می شوند. “diphylleia grayi” یکی از شگفت انگیزترین گیاهان دنیاست که می توان در آن قدرت بی کران خداوند را مشاهده کرد. این گل سفید رنگ است و به نظر ساده است اما زمانی که باران می بارد گلبرگ های آن کریستالی و شفاف می شود. این گل به “گل اسکلتی” هم معروف شده است و در زمان های بارانی بسیار دیدنی می شوند. ارتفاع این گل ها 0.4 متر است و تنها در سرزمین های کوهستانی و سرد رشد می کند. منطقه اصلی رویش این گل چین و ژاپن اعلام شده است. گلبرگ های این گل طوری هستند که آب را گرفته و شفاف می شوند سپس با خشک شدن دوباره رنگ سفید خود را پس می گیرند. لینکدونی خبر

جستجوهای اتفاقی