قضاوت داوران همدانی در مسابقات لیگ برتر جودوی کشور

یک شنبه شب با حضور آقایان خادمی ، معاون اداره کل ورزش و جوانان ، جهانبخش ، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، نعمتی ، رئیس انجمن صنفی کارفرمایان مطبوعات استان و با حضور پرشور ورزشکاران شرکت کننده در جام رمضان ، مراسم اهداء جوایز تیمها و ورزشکاران برتر برگزار گردید . ابتدا گزارشی مختصر از برگزاری مسابقات تیمی ، انفرادی و دوبل توسط س رست مسابقات جام رمضان ارائه گردید . سپس آقایان قاسمی ، س رست محترم هیات ، جهانبخش و نعمتی نیز به سخنر. رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: کیفیت داوران لیگ برتر باید در حد این رقابت ها باشد و به همین دلیل کلاس های دانش افزایی برگزار می شود. با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار تیم های ذوب آهن ایران و الاهلی عربستان را داوران کره ای قضاوت می کنند. از سوی کنفدارسیون فوتبال آسیا اسامی داوران دیدار الهلال عربستان و پرسپولیس مشخص شد. اسامی داوران قضاوت کننده مسابقه ذوب آهن اصفهان و الاهلی عربستان از سوی کنفدراسیون فوتبال اعلام شد. اسامی داوران قضاوت کننده در هفته پانزدهم لیگ دسته اول فوتبال اعلام شد. علیرضا فغانی و کمک داوران مسابقه دربی به این شکل خود را آماده قضاوت این مسابقه د. یک هفته مانده به پایان رقابت های لیگ برتر جودو کشور، تیم نفت و گاز مسجدسلیمان به مقام قهرمانی دست یافت. کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران قضاوت دیدار دو تیم ا وار عراق و الجیش از گروه b رقابت های afcکاپ به داوران ایرانی ابلاغ کرد. قضاوت داور بسکتبال شهرستان بناب در لیگ دسته اول بسکتبال کشور طبق دعوت کمیته داوران فدراسیون بسکتبال آقای محمد عابدی داور ارزنده و مربی فعال بسکتبال شهرستان بناب یکی از داوران دیدار شیمی در سلف وکاله مازندران در هفته نهم لیگ دسته اول بسکتبال کشور خواهد بود.
کمیته داوران شهرستان بناب تیم نفتون مسجدسلیمان در اولین دیدار خود در لیگ سه کشور پیروز شد. از سری رقابتهای هفته اول لیگ سه کشور تیم نفتون مسجدسلیمان میزبان شهرداری ماهشهر بود و با گل دقیقه 90 موسی شهبازی به پیروزی رسید. بهروز رنجبر بهمراه رضا قیم و رحیم حاجی پور قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.حسن کورانی نیز داور چهارم بود. رنجبر در این دیدار قضاوت کم نقص و قابل قبولی ارائه نمود ، تا علاوه بر اثبات شایستگی های خود بازگشت موفقی به قضاوت در عرصه کشور داشته باشد.نزدیک بودن به صحنه ها ، مدیریت صحیح بازی ، استفاده بجا از کارتها و درک مقابل داور و کمک داوران خود از جمله نکات بارز این داور باتجربه آبادانی در این دیدار بود.ضمن اینکه کمک داوران این دیدار نیز در اعلام آفسایدها به خوبی قضاوت د. آپلود ع تهران - ایرنا - داور بین المللی کشورمان که در جام جهانی 2014 برزیل حضور داشت، گفت: از تجربیاتم در جام جهانی به نحو احسن استفاده خواهم کرد و آن را در اختیار داوران جوان خواهم گذاشت. به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، علیرضا فغانی افزود: در هفت دیدار از مسابقات جام جهانی از جمله دیدار افتتاحیه (برزیل - کرواسی) به عنوان داور چهارم حضور داشتم و درس های خوبی از این رقابت ها گرفتم چرا که یک کلاس آموزشی بزرگ بود.

وی اظهار کرد: دوره های آموزشی مختلفی را در جزایر قناری اسپانیا و ریودوژانیرو قبل از آغاز جام جهانی گذراندم و به طور حتم این کلاس ها تاثیر زیادی در روند داوری رقابت ها داشت .

فغانی در مورد انتقاد از برخی قضاوت ها در جام جهانی گفت: در دیدارهای گروهی اشتباه در قضاوت داوران وجود داشت اما بازیکنان بعد از پایان دیدار با یکدیگر و داور مسابقه دست دادند.البته سب بلاتر رییس فیفا در صحبتهایش از دیدار ایران و آرژانتین مثال زد که همه دیدند که چطور ایرانی ها پس از مسابقه مقابل این کشور و واگذار نتیجه به خاطر لذت بردن از این دیدار به خیابان ها آمدند و ساعت ها شادی د.

داور بین المللی کشورمان در مورد سخت ترین و بهترین دیداری که در آن حضور داشت، اظهار کرد: به عنوان داور چهارم، مانند داور وسط، تمام تمرکزم درون زمین بود و صحنه ها را نگاه می . این خودش یک افتخار است که دیدار افتتاحیه نصیب من شد و نام ایران در مسابقه بود.

وی افزود : دیدار برزیل و کراوسی جزو حساس ترین و مهمترین مسابقه های جام بود و این حساسیت در نهایت تاثیر خود را بر روی بازیکنان و گروه داوری گذاشت و موجب شد که داور وسط این دیدار تا پایان این رقابت ها قضاوت نکند و تنها به عنوان داور چهارم در دیدار رده بندی مسابقات انتخاب شود.

فغانی درمورد وجود تد ر امنیتی برای تیم داوری گفت: همان طور که همه تیم های حاضر در این رقابت ها به شدت محافظت می شدند، برای داوران نیز تد ر شدید امنیتی در نظر گرفته شده بود. تیم اسکورت داوران تا باند فرودگاه داوران را همراهی می کرد و خوشبختانه هیچ مشکلی برای داوران به وجود نیامد.

وی همچنین در مورد ناظران داوری مسابقات جام جهانی گفت : ناظران این مسابقات از اعضای کمیته داوران فیفا و دو ناظر از آسیا هم از کشورهای ژاپن و بحرین بودند. اسفندیار بهارمست نیز به عنوان ی شمالی در برزیل حضور داشت و کمک های زیادی به ما می کرد.

وی همچنین در مورد جام ملتهای 2015 استرالیا گفت: پنج تیم داوری حاضر در جام جهانی2014 ، در این رقابت ها نیز به قضاوت خواهند پرداخت .

فغانی گفت که فیفا به داور هر بازی یک توپ، یک ساعت آدیداس و مدال این مسابقات را اهدا کرد.

داور بین المللی کشورمان ابرازامیدواری کرد که در در جام جهانی 2018 روسیه نیز یک تیم داوری از ایران حضور داشته باشد.

ورژ آبکاریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد غیبت داوران ایران در جام جهانی بسکتبال که در اسپانیا برگزار شد، اظهار داشت: فدراسیون جهانی داورانی را برای رقابت های جهانی و المپیک انتخاب می کند که همه شرایط از جمله، سابقه، تسلط کامل بر زبان انگلیسی و ارتباطات را یکجا داشته باشد. تنها داور خوب بودن ملاک نیست. وی ادامه داد: ما داور خوب در کشور زیاد داریم، اما تمام شرایطی که مدنظر فدراسیون جهانی است را یک جا ندارند. البته گزارش هایی هم که به دست آنها می رسد، مهم است. متاسفانه برخی در داخل در مورد این موضوع شیطنت هایی می کنند و گزارش های منفی به فیبا می دهند و ما دیگر نمی توانیم جلوی این مسائل را بگیریم و کاری انجام دهیم. رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال با اشاره به شرایط داوری در آسیا گفت: داوران ما بسیار بهتر از کویت در جام جهانی قضاوت می د، اما ارتباطات حرف اول را می زند. فدراسیون بسکتبال قطر 200 هزار یورو برای 17 داور برای حضور در کلاس های داوری در اسپانیا هزینه کرده است که این مبلغ در کل فصل ما هزینه نمی شود. بهترین داور آنها در حد داور درجه 3 ما هم نیست، اما هزینه ای که می کنند، بسیار قابل توجه است. آبکاریان با اشاره به حضور دو داور ایرانی در بازی های آسیایی اظهار داشت: اگر قرار باشد تمام مسابقات بازی های آسیایی را هم به ما بدهند، مشکلی در مورد داوری نخواهیم داشت. وی در پاسخ به این سوال که زمانی آوانسیان در المپیک و جهانی قضاوت می کرد و چه زمانی می توانیم باز هم در این رقابت ها داشته باشیم، گفت: صالحیان داور سمنانی ما در چند سال گذشته بسیار خوب کار کرده است و فینال لیگ را هم قضاوت کرد. کمیته داوران و فدراسیون روی این داور سرمایه گذاری می کند و فکر می کنم یکی دو سال دیگر او را در مسابقات مهم جهانی ببینیم رئیس فدراسیون جهانی فوتبال با اشاره به قضاوت جنجالی دیدار قهرمانان فصل گذشته اسپانیا و فرانسه در لیگ قهرمانان اروپا بار دیگر بر وم استفاده از تکنولوژی برای کمک به داوران تأکید کرد. عضو هیات علمی و مدیر گروه تربیت بدنی آزاد ی همدان به عنوان س رست کمیته داوران مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی بازی های همبستگی کشورهای ی در باکو انتخاب شد.
یکی از داوران فوتبال کشورمان برای اینکه در دربی قضاوت کند شرط های عجیبی داشت. از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی داوران دیدار پرسپولیس و لخویا مشخص شد. مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال به شایعه 18 تیمی شدن فصل آینده مسابقات لیگ برتر واکنش نشان داد. اسامی داوران دیدار تیم های ماشین سازی تبریز و نفت تهران از هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور اعلام شد. هیأت داوران نخستین همایش تقدیر از چهره های ماندگار راه و شهرسازی (جایزه دادمان)، پروژه های بزرگراه علی و تونل نیایش را به عنوان پروژه های برتر کشور در بخش ابنیه و ساختمان برگزید. در کلیه مسابقات رسمی تحت پوشش سبک مستقل فول کیک بو ینگ برگزار می گردد. یک داور قابل اطمینان از سبک مستقل بر مسابقات نظارت می کند. در مسابقات بین المللی بعضی مواقع تیمهای چند کشور می توانند برنامه داوری ویژه ای را اجرا نمایند که باید طبق قوانین باشد. داورها 3 نفر می باشند که باید توسط فدراسیون مربوطه مورد تایید واقع شده باشند. در ایستگاه دوم مسابقات دسته برتر فوتسال کشور ارژن شیراز به آتلیه طهران قم رسید. دبیر هیات بدمینتون کرمانشاه از اعطای میزبانی دور رفت مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور به کرمانشاه خبر داد . سوت داوران ملایری در مسابقات کشتی اوپن کشوری (فرنگی و آزاد) شنیده خواهد شد. تیم ارژن شیراز در هفته نخست مسابقات دسته برتر فوتسال کشور به نتیجه ای بهتر از تساوی دست نیافت. دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال اسامی داوران دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر را اعلام کرد. مسابقات دسته برتر فوتسال باشگاه های کشور با قهرمانی گیتی پسند اصفهان به کار خود پایان داد. نوشهر - ایرنا - مسابقات قهرمانی هندبال ساحلی باشگاهها در رده سنی بزرگسالان منطقه یک کشور روز با معرفی چهار تیم برتر در سیترای شهرستان نوشهر پایان یافت . رئیس هیئت سوارکاری کهگیلویه وبویراحمد گفت: تیم سوارکاری استان در مسابقات قهرمانی کشور که در سنندج برگزارشد موفق به ب مقام برتر شد. مجید مولایی داور بین المللی تکواندو در مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا در قزاقستان قضاوت می کند. مرحله دوم مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه های کشور با معرفی نفرات و تیم های برتر خاتمه یافت. فریدون اصفهانیان در مورد پرداخت نشدن دستمزد داوران تا هفته چهاردهم لیگ برتر، گفت: ما همین گلایه را داریم که چرا دستمزدها پرداخت نشده است اما آنچه وظیفه ما بوده انجام داده ایم. بارها نامه نوشته ایم و صحبت کرده ایم و حتی در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال هم من این بحث را مطرح . کفاشیان می گوید پول فدراسیون بلوکه شده و وقتی این پول به حساب فدراسیون واریز شود مطالبات معوقه را پرداخت می کنیم.
وی ادامه داد: مهدی تاج هم قرار بود تا هفته نهم دستمزد داو. فاطمه قدرت آبادی بانوی تیرانداز دامغانی با درخشش در بین بانوان تیرانداز کشور به مسابقات لیگ برتر راه یافت. مسابقات راگبی بانوان قهرمانی کشور ظهر امروز ۲۲ اردیبهشت با حضور ۱۵ تیم لیگ های دسته اول و برتر کشور به میزبانی استان گلستان در چمن ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ی گرگان برگزار شد. کمیته داوران فدراسیون فوتبال درخواست افزایش ۱۰۰درصدی حقوق داوران و کمک داوران را د. دو تیم دوچرخه سواری به نامهای کاشی پرسپولیس مهریز و پکچ ایساتیس یزددر مسابقات دوچرخه سواری لیگ برتر جوانان کشور شرکت می کنند. تهران - ایرنا - فدراسیون فوتبال روز شنبه اسامی داوران قضاوت کننده در هفته نهم لیگ دسته یک فوتبال اعلام شد. رییس هیئت فوتبال اسان جنوبی گفت:سوت قضاوت مسابقات لیگ دسته سه کشور در دستان کوپل داوری استان قرار گرفت. کماندران برتر مسابقات قهرمانی کشور در ساری مشخص شدند. دپارتمان داوری، اسامی داوران بازی گسترش فولاد با استقلال تهران و ماشین سازی با پدیده مشهد از هفته 26 لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور را اعلام کرد.