قضاوت داوران همدانی در مسابقات لیگ برتر جودوی کشور

فیفا داورانی از اروپا و ی جنوبی را برای قضاوت در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی انتخاب کرده است. یکی از داوران فوتبال کشورمان برای اینکه در دربی قضاوت کند شرط های عجیبی داشت. داوران هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال کشور مشخص شد. به گزارش روابط عمومی شهرستان الیگودرز مسابقات انتخ تنیس روی میز پیش وتان استان لرستان روز مورخ 17دی ماه سال جاری در محل آکادمی تنیس روی میز استان در شهر م آباد با حضور 24 شرکت کننده بصورت دوره ای و حذفی برگزار گردید .که در رده سنی 40الی 49سال نفر اول محسن اسد بیگی از م آباد، نفر دوم عباس تر از الیگودرز، نفر سوم حسین مختاری از الیگودرز موفق به ب مقام  برتر شدند . نفرات برگزیده در 8لغایت 9بهمن ماه سال جاری به مسابقات رده بندی پیش وتان کشور درشهر تهران مجموعه ورزشی انقلاب آکادمی تنیس روی میز کشور اعزام خواهند شد. لازم به ذکر است عباس تر مربی درجه یک تنیس روی میز کشور ،ریئس هیات تنیس روی میزشهرستان الیگودرز،ریس کمیته داوران و مسابقات استان ،ریس انجمن تنیس روی میزکارگران و عضوهیات ریسه استان نیز می باشند. همچنین ایشان مدرک داوری ملی فدراسیون تنیس روی میز کشور را دارا می باشند. کاشان- ایرنا- مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ برتر باشگاه های کشور در رده سنی نوجوانان که روز گذشته به میزبانی کاشان آغاز شده، روز با برگزاری پنج دیدار پیگیری شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی داوران دیدار الوحده امارات و پرسپولیس را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان خوزستان ، تمامی داوران فوتبال دارای درجه ملی و یک جهت شرکت در تست آمادگی جسمانی پیش فصل برای معرفی به کشور و فصل جدید مسابقات استانی روز 1393/05/10 در ورزشگاه تختی اهواز حضور بهم رسانند . وی در پایان گفت : عدم حضور داوران در تست آمادگی جسمانی به منزله انصراف از قضاوت در فصل پیش رو میباشد . تست کمک داوران ساعت 20:00 تست برای داوران ساعت 21:00 قضاوت داوران مازندرانی در رقابت های کشتی یادگار
6 داور مازندرانی در رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جام یادگار (ره) قضاوت خواهند کرد. طبق اعلام سایت فدراسیون کشتی، داوران قضاوت کننده در رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جام یادگار (ره) مشخص شدند. موسی بابایی، محمود صیاد، نیما صادقی، عبدالله افشار، محمدعلی احمدی، حسن گلدشتی داوران حاضر در این مسابقات هستند. اسامی داوران هفته بیست و نهم لیگ برتر از سوی دپارتمان داوری اعلام شد. بهزاد صدیقی، دبیر هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران با صدور احکامی جداگانه، داوران بخش نمایشنامه های ترجمه شده این دوره را منصوب کرد. یک شنبه شب با حضور آقایان خادمی ، معاون اداره کل ورزش و جوانان ، جهانبخش ، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، نعمتی ، رئیس انجمن صنفی کارفرمایان مطبوعات استان و با حضور پرشور ورزشکاران شرکت کننده در جام رمضان ، مراسم اهداء جوایز تیمها و ورزشکاران برتر برگزار گردید . ابتدا گزارشی مختصر از برگزاری مسابقات تیمی ، انفرادی و دوبل توسط س رست مسابقات جام رمضان ارائه گردید . سپس آقایان قاسمی ، س رست محترم هیات ، جهانبخش و نعمتی نیز به سخنر. کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران قضاوت دیدار دو تیم ا وار عراق و الجیش از گروه b رقابت های ای اف سی کاپ به داوران ایرانی ابلاغ کرد. اسامی داوران قضاوت کننده در هفته پانزدهم لیگ دسته اول فوتبال اعلام شد. از سوی کنفدارسیون فوتبال آسیا اسامی داوران دیدار الهلال عربستان و پرسپولیس مشخص شد. اسامی داوران قضاوت کننده در دیدار الوصل و پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا داوران سنگاپوری را به عنوان قاضی دیدار ذوب آهن و بنیادکار انتخاب کرد. رئیس هیأت جودوی استان سمنان گفت : تیم جودوی بانوان استان سمنان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شود. فوتسال جوانان کشور از 22 شهریور 1393 به میزبانی رشت برگزار خواهد شد-خدا کنه استان ما تیمی در این مسابقات داشته باشه تا مثل بزرگسالان سهمیه استان ما پوچ نشه- در اصل باید ج به عنوان به این مسابقات بره-پارسال نیز 2 سهمیه برای اسان شمالی وجود داشت که تیمهای جرثقیل فاروج و اتحاد اسفراین در این مسابقات حصور داشتند یادآور شوم اسامی داوران این بازیها هم اعلام شده که متاسفانه نام هیچ داوری از اسان شمالی به چشم نمیخورد- کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران قضاوت دیدار دو تیم ا وار عراق و الجیش از گروه b رقابت های afcکاپ به داوران ایرانی ابلاغ کرد. اخبار بو ایران:
عصر دیروز مسابقات بو انتخ استان خوزستان با شناخت نفرات برتر به پایان رسید.
@boxxing
در این دوره از مسابقات که با حضور ۸۱ بو ور از ۱۵ شهرستان بمدت سه شب در خانه بو اهواز در حال جریان بود،عصر روز گذشته با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.نفرات برتر اوزان مختلف به شرح زیر مشخص شدند.
۴۸ کیلوگرم :جعفر ناصری
۵۲ کیلوگرم :رضا سلیمانی
۵۶ کیلوگرم :فرهاد مهری دهنو
۶۰ کیلوگرم :مسلم مقصودی
۶۴ کیلوگرم :سید راغب آلبوشک. کمانداران الیگودرزی در رده سنی نونهالان، نوجوان وبزرگسالان عناوین برتر مسابقات رنکینگ کمان سنتی کشور را ب نمودند. تهران - ایرنا - داور بین المللی کشورمان که در جام جهانی 2014 برزیل حضور داشت، گفت: از تجربیاتم در جام جهانی به نحو احسن استفاده خواهم کرد و آن را در اختیار داوران جوان خواهم گذاشت. به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، علیرضا فغانی افزود: در هفت دیدار از مسابقات جام جهانی از جمله دیدار افتتاحیه (برزیل - کرواسی) به عنوان داور چهارم حضور داشتم و درس های خوبی از این رقابت ها گرفتم چرا که یک کلاس آموزشی بزرگ بود.

وی اظهار کرد: دوره های آموزشی مختلفی را در جزایر قناری اسپانیا و ریودوژانیرو قبل از آغاز جام جهانی گذراندم و به طور حتم این کلاس ها تاثیر زیادی در روند داوری رقابت ها داشت .

فغانی در مورد انتقاد از برخی قضاوت ها در جام جهانی گفت: در دیدارهای گروهی اشتباه در قضاوت داوران وجود داشت اما بازیکنان بعد از پایان دیدار با یکدیگر و داور مسابقه دست دادند.البته سب بلاتر رییس فیفا در صحبتهایش از دیدار ایران و آرژانتین مثال زد که همه دیدند که چطور ایرانی ها پس از مسابقه مقابل این کشور و واگذار نتیجه به خاطر لذت بردن از این دیدار به خیابان ها آمدند و ساعت ها شادی د.

داور بین المللی کشورمان در مورد سخت ترین و بهترین دیداری که در آن حضور داشت، اظهار کرد: به عنوان داور چهارم، مانند داور وسط، تمام تمرکزم درون زمین بود و صحنه ها را نگاه می . این خودش یک افتخار است که دیدار افتتاحیه نصیب من شد و نام ایران در مسابقه بود.

وی افزود : دیدار برزیل و کراوسی جزو حساس ترین و مهمترین مسابقه های جام بود و این حساسیت در نهایت تاثیر خود را بر روی بازیکنان و گروه داوری گذاشت و موجب شد که داور وسط این دیدار تا پایان این رقابت ها قضاوت نکند و تنها به عنوان داور چهارم در دیدار رده بندی مسابقات انتخاب شود.

فغانی درمورد وجود تد ر امنیتی برای تیم داوری گفت: همان طور که همه تیم های حاضر در این رقابت ها به شدت محافظت می شدند، برای داوران نیز تد ر شدید امنیتی در نظر گرفته شده بود. تیم اسکورت داوران تا باند فرودگاه داوران را همراهی می کرد و خوشبختانه هیچ مشکلی برای داوران به وجود نیامد.

وی همچنین در مورد ناظران داوری مسابقات جام جهانی گفت : ناظران این مسابقات از اعضای کمیته داوران فیفا و دو ناظر از آسیا هم از کشورهای ژاپن و بحرین بودند. اسفندیار بهارمست نیز به عنوان ی شمالی در برزیل حضور داشت و کمک های زیادی به ما می کرد.

وی همچنین در مورد جام ملتهای 2015 استرالیا گفت: پنج تیم داوری حاضر در جام جهانی2014 ، در این رقابت ها نیز به قضاوت خواهند پرداخت .

فغانی گفت که فیفا به داور هر بازی یک توپ، یک ساعت آدیداس و مدال این مسابقات را اهدا کرد.

داور بین المللی کشورمان ابرازامیدواری کرد که در در جام جهانی 2018 روسیه نیز یک تیم داوری از ایران حضور داشته باشد.

قضاوت داور بسکتبال شهرستان بناب در لیگ دسته اول بسکتبال کشور طبق دعوت کمیته داوران فدراسیون بسکتبال آقای محمد عابدی داور ارزنده و مربی فعال بسکتبال شهرستان بناب یکی از داوران دیدار شیمی در سلف وکاله مازندران در هفته نهم لیگ دسته اول بسکتبال کشور خواهد بود.
کمیته داوران شهرستان بناب سایت خبری - تحلیلی پیک امید - رقیه پرتوی روز پنجشنبه در جمع تیم های شرکت کننده مرحله نهایی مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور در بندرگناوه افزود: درجامعه فوتبال کشور جا افتاده که همه کاسه و کوزه ها را بر سر داور بشکنند و باید جلوی این مساله گرفته و برخورد قاطع با خاطیان شود.


رئیس فدراسیون جهانی فوتبال با اشاره به قضاوت جنجالی دیدار قهرمانان فصل گذشته اسپانیا و فرانسه در لیگ قهرمانان اروپا بار دیگر بر وم استفاده از تکنولوژی برای کمک به داوران تأکید کرد. عضو هیات علمی و مدیر گروه تربیت بدنی آزاد ی همدان به عنوان س رست کمیته داوران مسابقات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی بازی های همبستگی کشورهای ی در باکو انتخاب شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران قضاوت دیدار دو تیم دار عظیم ما ی و تمپینس رورز سنگاپور از گروه h رقابت های ای اف سی کاپ به داوران ایرانی ابلاغ کرد. از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی داوران دیدار پرسپولیس و لخویا مشخص شد. داوران قضاوت کننده در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی مشخص شدند.
رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی روزهای 30 بهمن و 1 اسفندماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
اسامی داوران کشورمان بر مبنای ضوابط نظام نامه داوران جهت قضاوت در این رقابت ها به شرح زیر است:

1- مسعود رستمی پور (تهران) 2- احمد حاج آقا پور (تهران) 3- احمد تاجیک (توابع تهران) 4- موسی بابایی (مازندران) 5- ابراهیم کریمی (آذربایجان غربی) 6- غلامرضا طاهرخانی (قزوین) 7- رضا نقی لو (زنجان) 8- حج. اسامی داوران دیدار تیم های ماشین سازی تبریز و نفت تهران از هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور اعلام شد. اعلام اسامی داوران ممتاز توسط کمیته داوران هیات کشتی استان مازندران به گزارش سایت هیات کشتی، داوران ممتاز کشتی استان مازندران جهت قضاوت در جام اوپن مشخص شدند. شانزده داور مازندرانی ممتاز ملی واجد شرایط (متولدین سال 1358 به بعد) که در سال 93 کنترل درجه شده اند جهت قضاوت در رقابتهای اپن کشور به فدراسیون کشتی معرفی شده اند ،پس از انتخاب نفرات از سوی کمیته داوران کشور اسامی داوران منتخب در سایت فدراسیون کشتی اعلام می گردد. اسامی داوران ممتاز ملی . در کلیه مسابقات رسمی تحت پوشش سبک مستقل فول کیک بو ینگ برگزار می گردد. یک داور قابل اطمینان از سبک مستقل بر مسابقات نظارت می کند. در مسابقات بین المللی بعضی مواقع تیمهای چند کشور می توانند برنامه داوری ویژه ای را اجرا نمایند که باید طبق قوانین باشد. داورها 3 نفر می باشند که باید توسط فدراسیون مربوطه مورد تایید واقع شده باشند. دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در نامه ای به باشگاه های و هیأت های لیگ برتر خواهان حفظ جایگاه و احترام بیشتر به داوران در فصل آینده شد. فدراسیون هندبال اسامی داوران هفته دوازدهم لیگ برتر بانوان را اعلام کرد. سوت داوران ملایری در مسابقات کشتی اوپن کشوری (فرنگی و آزاد) شنیده خواهد شد. داوران هنگ کنگی که قرار است دیدار قطر و ایران را قضاوت کنند، قبل از تمرین ایران در ورزشگاه جاسم بن حمد مراحل آماده سازی و تمرین خود را انجام دادند. دبیر هیات بدمینتون کرمانشاه از اعطای میزبانی دور رفت مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور به کرمانشاه خبر داد . تیم ارژن شیراز در هفته نخست مسابقات دسته برتر فوتسال کشور به نتیجه ای بهتر از تساوی دست نیافت. کمیته داوران فدراسیون فوتبال درخواست افزایش ۱۰۰درصدی حقوق داوران و کمک داوران را د. نوشهر - ایرنا - مسابقات قهرمانی هندبال ساحلی باشگاهها در رده سنی بزرگسالان منطقه یک کشور روز با معرفی چهار تیم برتر در سیترای شهرستان نوشهر پایان یافت .