قتل عام یک خانواده یمنی در بمباران ائتلاف سعودی

منابع خبری از حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به فروگاه بین المللی صنعا خبر داده اند. همشهری آنلاین: بالا ه نشست حزب الدعوه به توافق بین نوری مالکی و حیدر العبادی برای تشکیل یک ائتلاف جهت ورود به انتخابات نینجامید و العبادی از تشکیل ائتلاف «النصر و الاصلاح» خبر داد و نوری مالکی نیز در راس ائتلاف ت قانون تحت نظارت حزب وارد انتخابات می شود. انصار الله یمن از مردم این کشور خواست تا در مخالفت با محاصره زمینی، دریایی و هوایی یمن توسط ائتلاف سعودی، علیه این ائتلاف در صنعاء تظاهرات کنند. کارشناس ارشد مسائل منطقه با بیان اینکه جان هشت میلیون یمنی در خطر است، گفت: در جنگ ۴۰ روزه یمن تمام زیر ساخت های این کشور را با بمباران از بین بردند و مختصر امکانات موجود را ت یب د. منابع یمنی از شلیک یک فروند موشک بالستیک «ز ال ۳» به سمت مواضع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در شرق استان صنعاء خبر دادند. انصار الله، امارات متحده عربی را به عنوان دومین کشور عضو ائتلاف عربی علیه یمن، به بازنگری در مشارکت در این ائتلاف فراخواند. موشک د ی بمباران جنگنده های  سعودی علیه منازل شهروندان یمنی در منطقه یختل از شهرستان المخاء در غرب استا تعز، 15 نفر از مردم بی گناه که تمامی آنان از  ن و ک ن بودند، به شهادت رسیدند.این جنایت به جرایم پی در پی دشمن سعودی علیه شهروندان یمنی طی بیش از دو سال گذشته افزوده می شود، جنایاتی که در آن ده ها هزار تن از شهروندان در بیشتر استان های یمن به شهادت رسیدند. دفاع ما ی از احتمال بالای وج نظامیان این کشور از ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن خبر داد. سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز اعلام کرد که حملات ائتلاف سعودی به یمن طی ساعات گذشته شدت گرفته است، اما نیروهای یمنی نیروهای دشمن را دفع ک... دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: انگلیس دوباره به دنبال ساماندهی کشور های عرب منطقه است و احتمال بروز فتنه جدید توسط ائتلاف سعودی- صهیونیستی در منطقه وجود دارد. در حملات ائتلاف سعودی به حومه پایتخت یمن ۱۶ نفر کشته و زخمی شدند. رئیس کمیته عالی انقل یمن در واکنش به ادعاهای رئیس جمهور سودان مبنی بر افزایش سربازان خود در ائتلاف سعودی تأکید کرد که وی اجازه دهد در این کشور دموکراسی اعمال شود. شبکه تلویزیونی العالم در خبری فوری گزارش داد: یمن از هدف قرار دادن یک پایگاه نظامی در ریاض، پایتخت عربستان سعودی توسط یک موشک پیشرفته بالستیک خبر داد.

این در حالی است که ساعاتی پیش جنگنده های سعودی منطقه جبل النار در شهرک المخاء استان تعز را بمباران د. جنگنده های سعودی همچنین منطقه آل حجلان در شهرک صرواح استان مارب را بمباران د. 

جنگنده های سعودی در عملیاتی دیگر منطقه راس عیسی در شهرک الصلیف در استان الحدیده یمن را چهار بار بمباران د. 

شبکه ارتباطات در شهرک مُوَزَّع در استان تعز نیز هدف حملات هوایی دشمن قرار گرفت. عربستان در حملات هوایی هفت بار به مزارع کشاورزی شهروندان یمنی در شهرک ضوران آنس در استان ذمار حمله کرده و چند نفر از اهالی منطقه را مجروح د.

برچسب ها: جوان -اخبار روز- یمن ، نیروهای ی رئیس ائتلاف اپوزیسیون : «شرایط و اوضاع جسمانی ام وخیم شده و دیگر نمی توانم به وظایف خود به عنوان رئیس این ائتلاف عمل کنم.» رئیس مجلس شورای ی گفت: با بمباران نمی توان مسائل را حل کرد و راه حل می خواهد. منابع رسانه ای اعلام د که ائتلاف سعودی از ورود یک کشتی حامل فرآورده های نفتی به بندر الحدیده ممانعت د. سخنگوی نیروهای مسلح یمن از سرنگونی 42 فروند جنگنده و پهپاد ائتلاف سعودی طی سال 2018 میلادی خبر داد. منابع یمنی از وقوع انفجار مهیب ناشی از انهدام کامیون حامل سلاح و مهمات متعلق به شبه نظامیان ائتلاف سعودی در الحدیده خبر دادند. دامنه ش ت ائتلاف و نیروهای وابسته در این محور به حدی بوده که مقامات نظامی بلند پایه عربستان در حال بازجویی از فرماندهان میدانی حاضر در منطقه هستند تا دلایل ش ت های سنگین مشخص شود. هر چه به زمان برگزاری انتخابات در پا تان نزدیک می شویم شاهد تشکیل ائتلاف های تازه هستیم اما هنوز معلوم نیست کدام حزب با کمک کدام ائتلاف به پیروزی می رسد. حمله هوایی عربستان به منطقه «شدا» استان صعده یمن به کشته شدن ۹ شهروند یمنی و زخمی شدن ۴ نفر دیگر منجر شد. پدر 4 شهید بانه ای با اشاره به بمباران شهر بانه توسط رژیم بعثی عراق در 15 دادماه سال 1363 به روایتی تکان دهنده از این بمباران پرداخت. شب گذشته جنگنده های ائتلاف غربی، پایگاه نیروهای «کتائب حزب الله» عراق را در شهرک «الهری» در جنوب شهر راهبردی «البوکمال» بمباران د. رئیس اسبق سازمان سیا خواستار نابودی کامل زیرساخت های نظامی پاسداران و تجهیزات هسته ای ایران از طریق بمباران شد. ایسنا نوشت:دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ایران درصدد است تا با هوشمندی کامل در مقابل ائتلاف ائتلاف سازی کند، باید بتوان به سمت ائتلاف با پا تان و عراق بر ضد تشنج و تروریست پیش رفت. واعظی می گوید: حزب اعتدال، جریان اصلاحات و اصولگرایان معتدل در ی ری موضوعات مشخص، مهم و خاص با هم ائتلاف می کنند اما استقلال شان با این ائتلاف ها به هم نمی خورد. رؤسای ائتلاف های انتخاباتی «سائرون» و «الفتح» عراق در نشست خبری مشترک از توافق خود بر سر تشکیل ائتلاف بزرگتر در پارلمان این کشور خبر دادند. منابع امنیتی از توقف بمباران هوایی و توپخانه ای به مناطق در دست در موصل خبر می دهند.
این تصمیم پس از این اعلام شد که تنها در یک فقره بمباران هوایی محله موصل جدیده که گفته می شود توسط ائتلاف غربی صورت گرفته است، بیش از 130 نفر از مردم عادی کشته شدند.
گفته می شود نیروهای عراقی طی چند روز اخیر بیش از 500 جسد غیرنظامیانی که توسط بمبارانهای هوایی کشته شده اند را از زیر آوار بیرون کشده است. اصول گرایان با یک سری بازی های انتخاباتی فراتر از جمنا فعالیت می کنند و جمنا بیش از این که ائتلاف انتخاباتی باشد ائتلاف مناظراتی است برای صف بندی مقابل ... ت مغرب در اقدامی غافلگیرکننده عدم مشارکت در نشست وزرای اطلاع رسانی کشورهای عضو ائتلاف عربی علیه یمن به ی عربستان سعودی را اعلام کرد. مهر نوشت: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در اظهاراتی درباره ائتلاف به اصطلاح مبارزه با به سرکردگی گفت: عملیات ائتلاف محکوم به ش ت است. و کمیته های مردمی یمن شب 2 فروند موشک «ز ال 2» و یک فروند موشک «صمود» را به قلب نیروهای ائتلاف عربی در غرب منطقه «الموسم» در استان جیزان واقع در جنوب غرب عربستان شلیک د. ائتلاف یی ضد از پیوستن کشور فیجی به این ائتلاف خبر داد. دو سناتور یی با انتقاد از نقش آفرینی کاخ سفید در حمایت از ائتلاف سعودی ها در یادداشتی نوشتند، در حالی که مردم یمن از فاجعه انسانی رنج می برند، نیروهای به ائتلاف عربستان کمک های نظامی اطلاعاتی می دهند. رژیم صهیونیستی اعلام کرد سه پایگاه نیروهای نظامی سوری را در استان قنیطره بمباران کرده است. ویژه در امور ایران با تکرار ادعاها علیه تهران و چشم پوشی بر جنایات ائتلاف سعودی در حق یمنی ها، ایران را مسئول بحران انسانی در یمن خواند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که پیشروی نیروهای ائتلاف م سعودی در الحدیده فقط یک توهم است. مهر نوشت: یک فعال اصلاح طلب از جواب ندادن ائتلاف اصلاح طلبان با اعتدالگرایان در انتخابات مجلس دهم سخن گفت و تاکید کرد این ائتلاف دیگر تکرار نخواهد شد. نیروی هوایی عربستان سعودی با ارتکاب جنایات جدید در استان الحدیده واقع در غرب یمن، ۱۴ نفر از اعضای یک خانواده را کشته است. ائتلاف یی ضد در عراق و در گزارشی تازه اعلام کرد تا کنون در اثر حملات این ائتلاف 801 غیرنظامی جان باختند.

جستجوهای اتفاقی