قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون درگذشت ع

خبرها از بحرین حکایت از قصد رژیم آل خلیفه برای هجوم به منزل آیت الله عیسی قاسم برای دستگیری ایشان دارد . م عان اطراف منزل شیخ عیسی قاسم مسئولیت عواقب هر گونه حمله به شیخ عیسی قاسم را متوجه رژیم بحرین دانستند با نهایت تاسف و تالم خبردار شدیم جوان رعنا و برومند سجاد قاسمی فرزند عشقعلی و داماد جبرائیل جان به جان آفرین تسلیم کرده است . درگذشت نابهنگام و غیر منتظره این مرد جوان را به خانواده های محترم قاسمی . قاسم نزاد . فیلتن و همه وابستگان ، دوستان و آشنایان بویژه همسر گرامی و فرزندان سجاد و همچنین آقا عشقعلی ( پدر ) و آقا جبرئیل ( پدر زن ) ، مشهدی رمضان و مشهدی شکور ( دائی ها ) ، دختر داغدیده ام ( مادر سجاد ) ، به صیاد و رسول و خواهرانش و تمام علیشیخی ها تسل. در روزشمار وقایع کاروان حسینی به روزی می رسیم که رمله یاد و خاطره ای از حضرت قاسم (ع) را مرور می کند و اینکه او چگونه به میدان جنگ با دشمن رفت. مجتبی فراورده-بخش سینما و تلویزیون تبیان قافله سالار روز بود و بازماندگان کاروان، در حصار ِ ظلمت شب،
از کوره راه ها ره سپرد.
و رَمله، در خلوتِ تنهایی سوار بر اَستر، به یاد و خاطره ای از قاسم بود.
قاسم از خمیه برون شد،
رمله گفت: کجا قاسم؟
قاسم، ایستاد و نگاه غمباری به مادر کرد.
گفت: عمویم تنهاست.
رمله گفت: کجا دُردان مادر؟
گفت: بی تابم از شوق دیدار پدر، مادر!
رمله ایستاد و بغض ترکاند و آغوش گشود.
قاسم، سر بر شان مادر نهاد و او را تسلّی داد.
رمله گفت: برو عزیز مادر. برو.
قاسم عِنان اسب به دست، رفت و مقابل قافله سالار ایستاد.
گفت: بروم عموجان؟!
قافله سالار تنها نگاهش کرد.
دوباره گفت: بروم عموجان؟!
دست بر سر قاسم کشید و چشمانش به اشک نشست.
محو جمال قاسم،
موهایش را مرتب کرد،
لباسش را آراست.
و فقط نگاهش کرد.
قاسم، که از درون می جوشید و می وشید،
به تمنّا، تبسم کرد.
و قافله سالار در سکوت، تنها مهربانی کرد.
قاسم، سر فرود آورد و خود را بر پای قافله سالار انداخت،
پای او را، بوسه از پس بوسه زد.
گفت: بخدا نوبت من است. بخدا نوبت من است مولا!
قافله سالار او را بلند کرد و بوسید.
به بغل گرفت و بویید.
دستار از سر قاسم بر گرفت،
صورت همچو قرص ماه او را پنهان کرد.
و عِنان اسب را گرفت.
قاسم، کوچکتر از آن بود که پایش رکاب را بگیرد،
اسب، سر فرو افکند و زانو زد.
قاسم بر اسب نشست.
گفت: دعایم کن عموجان!
نهیبی بر اسب زد و سوی میدان تاخت.
استوار بر اسب، خود را محکم کرد و رجز خواند.
گفت: بشناسید مرا اگر نمی شناسید،
منم قاسم، فرزند حسن بن علی، نواد خاتم و امین خدا!
جُنود ابلیس، صف کشیدند به مصاف.
به کفر هجوم بُرد و از نظر پنهان شد.
جنگ شمشیر در گرفت و غوغایی به پا شد،
و رمله از کنار خیمه، با نگاهی گریان ناظر بود.
عاقبت گرد و غبار میدان، رفته رفته فرو افتاد،
قافله سالار سوی قاسم پَر کشید.
لحظ اندکی گذشت،
پیکر بی جان قاسم را به بغل گرفت و از دل میدان، سوی خیمه ها آمد.
خبرگزاری مهر: حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ساعت ۵ صبح امروز ۱۵ بهمن ماه درگذشت.

این بازیگر به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. حسن جوهرچی درگذشت حسن جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در یک خانواده اردبیلی در تهران متولد شد. لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای تهران دارد. وی که نقش های فراوانی در هر دو عرصه تجربه کرده بود؛ بعد از تحمل مدتی بیماری کبد صبح امروز در بیمارستان درگذشت. بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» که بعد از پانزده سال کامل شد شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال ۱۳۷۰ با «برخورد» به کارگردانی سیروس الوند بود. اما با بازی در سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۳ به شهرت رسید. ادامه مطلب مهناز افشار ع ی از پشت صحنه سریال «عاشقانه» به کارگردانی منوچهر هادی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. مهناز افشار در اینستاگرام درباره پایان حضورش در ساخت سریال «گلشیفته» نوشت. در پی درگذشت عارف لرستانی هنرمندان با انتشار پست هایی در صفحه اینستاگرامشان درگذشت وی را تسلیت گفتند. افشار 22 دلو (بهمن) سالگرد فاجعه تاسف بار افشار کابل را گرامی می داریم. یاد و خاطره ی افشار هرگز از یاد ما نخواهد رفت... روزی که در آن افشار به آبشار خون مبدل شد. روزی که هزاران تن از نان غیر نظامی شیعه محله افشار در غرب کابل از سوی افراد مسلح وابسته به سیاف ربانی و احمد شاه مسعود به گونه بی رحمانه ای به شهادت رسیدند. خانه های شان ویران شد و در آتش کینه دژخیمان زمان و سیاه دلان تاریخ سوخت. این آتش بر هیچ ی حتی ک ن معصوم هم رحم نکرد و آنان را به جرم تعلق به قوم خاص، مانند اژدهای خشمگینی بلعید... آری، اینجا افشار است! شهری که بیست و دو سال پیش گل آغا با خون انسان بر روی دیوار خانه های سوخته آن یادگاری نوشت و ثابت کرد که براستی انسان می تواند پست تر از حیوان شود... همشهری آنلاین: بیست و چهارمین جایزه ادبی و تاریخی بنیاد موقوفات محمود افشار به «ژیلبر لازار» ایران شناس فرانسوی اهدا می شود. مهناز افشار با انتشار ع ی از ایرج طهماسب در کنار دختر کوچک خود، از مسوولان درخواست کرد تا احترام آثار و زحمات این هنرمند را نگه دارند. خبرگزاری مهر: حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ساعت ۵ صبح امروز ۱۵ بهمن ماه درگذشت.

این بازیگر به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. حسن جوهرچی درگذشت حسن جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در یک خانواده اردبیلی در تهران متولد شد. لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای تهران دارد. بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» که بعد از پانزده سال کامل شد شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال ۱۳۷۰ با «برخورد» به کارگردانی سیروس الوند بود. اما با بازی در سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۳ به شهرت رسید دو ع خاص و بدون گریم مهناز افشار دو ع خاص و بدون گریم مهناز افشار که در صفحه شخصی اش منتشر کرد مهناز افشار (متولد ۲۱ داد ۱۳۵۶ در تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. مهناز افشار دیپلم اش را در رشته تجربی گرفت و برای ادامه تحصیل به مدت چهار سال در موسسه ای غیرانتفاعی به تحصیل در رشته تدوین پرداخت. او در کلاس های بازیگری حمید سمندریان تعلیم دید. مهناز افشار بازیگری را با مجموعه تلویزیونی گم شده در سال ۱۳۷۷ آغاز کرد و پس از آن با ایفای نقش در دوستان به کارگردانی علی شاه حاتمی در سال ۱۳۷۷ به سینما راه یافت و با ایفای نقش در شور عشق به کارگردانی نادر مقدس در سال ۱۳۷۹ به شهرت رسید. مهناز افشار در داد ۱۳۹۳ با محمد یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد ی در دوره دوم ریاست جمهوری محمود ازدواج کرد. برای دیدن تصاویر به ادامه مطلب بروید. یکی از مخالفان بحرینی می گوید نتیجه دادگاه شیخ عیسی قاسم ممکن است به تنش های فرقه ای در منطقه دامن بزند. همصدا با دشمن، ی است که « عزیز» را درست عین و تکفیری ها و یانکی ها و ی ها چنان مورد ت یب قرار دهد که «حاج قاسم» با آن همه تحفظ در سخن، دست آ مجبور شود به گلایه، که «مرا بزنید، نه را!» 11 سال گذشت ، 11 سالی که برای این خانواده توام با عدم حضور علیرضا در خانواده بود. بالا ه هرچه بود گذشت وما همچنان با تصویر ، تندیس ودگر وسایلش که حضورش را در زندگی روزمره خانواده پر کرده به زندگی ادامه دادیم ودر زنده نگه داشتن نام ویادش تلاش می کنیم صرف نظر ازمردمی که از شناخت از شهید افشار مارا در این راستا تنها نگذاشتند ومارا به ادامه ماندگاری نام ویادش مثمر ثمر کرده است از همه ممنون ومتشکریم که با پیام های امیدوارکننده به ویژه ایام سالگرد مو. با توجه به صراحت لهجه قاسم خانی در یت دادن به برادرش برای کپی این برنامه، باید پرسید چطور مسئولان امر از جمله حسین کرمی به این صراحت منکر واقعیت شده اند؟ آیا تصور نمی شد که روزی قاسم خانی ها به این صراحت از برنامه بگویند؟ اساساً آیا با این استاندارد اخلاقی و این سطح از صداقت می توان امیدوار به یک روند مثبت در تلویزیون بود؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عارف لرستانی بازیگر طنز تلویزیون که در اکثر کارهای مهران مدیری از جمله «قهوه تلخ»، «مرد دوهزار چهره» و «شوخی » صبح امروز بر اثر سکته قلبی درگذشت. هنرمندان عرصه سینما و تلویزیون در فضای مجازی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفتند. در ادامه بخشی از این پست ها را می خوانید: پرویز پرستویی با انتشار ع ی از لرستانی در صفحه اینستاگرامش نوشت: «متاسفانه با آغاز سال نود و شش
همکار عزیزمان عارف لرستانی ،ازبازیگران خوب طنز کشورمان هم به دلیل سکته قلبی به دیار باقی شتافت
درگذشت ایشان را به خانواده محترمش وجامعه هنری تسلیت عرض میکنم. روحش شاد ویادش گرامی.»
ادامه خبر
نقل قول یکی از بچه های عراقی:

شیخ شیعه عراقی شروع کرده بود به تعریف از حاج قاسم ، میگفت من تا

قبل از این نمیشناختم حاج قاسم رو ولی بعد از برخورد با ایشان و دیدن

عملیات نیروهای وی به قدرت فکری این مرد پی بردم میگفت 20 نفر از

نیروهای حاج قاسم پریروز در یک عملیات غافلگیرانه نیروهای را که

در حال عبور از منطقه ایی بودن قیچی این 20 نفر بدون هیچی زخمی

و تلفاتی 320 ی را هلاک د و بعد حاج قاسم با کت شلوار اومد

بالا سرجنازه ها و پیامی داد به که همونجا احساس غرور این

شیخ گفت متن پیام حاج قاسم این بود: هماطنور که میبینید لباس من برای

حنگ نیست ، وای برشما اگه م سید علی دستور بدهد که لباس

نظامی بپوشم. . . . به نقل از همسر بزرگوار ایشان تموک نزدیک 20 روز در کما به سربرده وبعد آن در ح کما بوده وامروز در ح نیمه هوشیار می باشدایشان وضعیت عمومی اش هر روز بهتر میشودضمن اینکه کمی مشکل ریوی دارد که عفونت آن از آی سی یو مانده وبه گفته جراح بخش : من اصلا امید وار نبودم ولی اسکن سر ایشان ونوار مغزی که اخیرا از افشار تموک گرفته ایم بسیار ما را امیدوار کرده است... همسرایشان میگوید بزودی در صورت اجازه پزشکان افشار تموک را به خانه انتقال خواهیم داد ودر منزل به دور. دو برادر، هر دو قاسم های لشکر پیروز 41 ثارالله بودند، یکی از کرمان و دیگری از سیستان. آن ها با هم پیمان برادری بستند و عهد د تا آ ین نفس در کنار هم از انقلاب ی و دستاوردهای عظیم آن دفاع کنند. قاسم سلیمانی فرمانده لشکر 41 ثارالله و قاسم میر حسینی قائم مقام آن لشکر بود.
سالها بعنوان سربازان روح الله جانفشانی د. قاسم میر حسینی در شلمچه جاودانه شد و قاسم سلیمانی به تقدیر الهی باقی ماند تا امروز علمدار بیرق سرخ حسینی باشد و کلمه "هیهات من الذله" را به گوش جهانیان برساند.
سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در فراق برادر شهیدش حاج قاسم میر حسینی از سوز دل می گوید: رشید شهید میر حسینی بزرگ لشکر ثارالله بود که واقعاً من امروز در هر یتی جای خالی او را می بینم. منبع:خبرگزاری دفاع مقدس مهناز افشار بازیگر سینما درتوییتر خود به حوادث کازرون واکنش نشان داده است. در پی درگذشت حبیب الله چایچیان، علی عسکری در پیامی درگذشت این شاعر بلندآوازه را به خانواده وی و جامعه هنری کشور تسلیت گفت.

یه شیخ شیعه عراقى شروع کرده بود به تعریف از حاج قاسم میگفت من تا قبل از این نمیشناختم حاج قاسم رو ولى بعد از برخورد با ایشان ودیدن عملیات نیروهاى وى به قدرت فکرى این مرد پى بردم میگفت بیست نفر از نیروهاى حاج قاسم پریروز در یک عملیات غافلگیرانه نیروهاى رو که درحال عبور از منطقه اى بودن قیچى این بیست نفر بدون هیچ زخمى 320 ى رو هلاک و بعدش حاج قاسم با کت و شلوار اومد بالا سر جنازه ها و یه پیامى داد به که همونجا احساس غرور این شیخ گفت متن پیام حاج قاسم این بود:
همانطور که میبینید لباس من براى جنگ نیست واى بر شما اگر م سیدعلى دستور بدهد که لباس نظامى بپوشم...
الله اکبر نادر نصیری از هنرمندان و ان پیش وت هنر سنتی معرق، صبح امروز درگذشت.
⚫️عارف لرستانی بازیگر جوان و باسابقه سینمای ایران که در مجموعه های طنز شناخته شد شب گذشته به دلیل ایست قلبی در خواب درگذشت.

سپند سلیمانی در این رابطه گفت: متاسفانه این خبر درست است و همه در شوک هستیم. این خبر را از همسر این بازیگر جویا شدیم که متاسفانه خبر درگذشت این بازیگر صحت دارد.

عارف لرستانی متولد ۱۵ بهمن ۱۳۵۰ در کرمانشاه، بازیگر تئاتر و تلویزیون بود که با مجموعه جنگ ۷۷ به کارگردانی مهران مدیری پا به عرصه بازیگری گذاشت و پس از. مجموعه تلویزیونی آنام به کارگردانی جواد افشار به زودی در آذربایجان شرقی کلید خواهد خورد. دیکتاتور سابق پاناما در 83 سالگی درگذشت. مهناز افشار سخنگوی پویش «بدس رست تنهاتر است» در نامه ای خطاب به رییس جمهور از او خواست کارگروه ویژه ای متشکل از افراد متخصص را رسیدگی به وضعیت ک ن «بدس رست» کند. قاسم سلیمانی فرمانده قدس چقدر حقوق می گیرد؟ در این ویدیو به این پرسش پاسخ داده شده است. صفحه اینستاگرام قاسم سلیمانی به حادثه تروریستی دیروز واکنش نشان داد. خبرنگار و پژوهشگر ایرنا به علت ضایعه مغزی در بیمارستان درگذشت. آر. لی ارمی که برای نقش آفرینی در «غلاف تمام ف ی» شناخته می شد، درگذشت. بازیگر «معمای شاه» که به دلیل سکته مغزی در آی سی یو بستری شده بود، درگذشت. مهر نوشت: حسن رشیدقامت از سینماگران عرصه کوتاه بر اثر سانحه ای درگذشت. ویدئویی از سخنرانی سید حسن نصرالله درباره سلیمانی در صفحه اینستاگرام منتسب به حاج قاسم منتشر شد. باشگاه خبرنگاران نوشت:تصویر جالبی از حاج قاسم سلیمانی فرمانده قدس در فضای مجازی منتشر شده است. کتاب «خط» جدیدترین مجموعه از شعرهای «قاسم صرافان»، با موضوع «جهاد و شهادت» منتشر شد. مهناز افشار با رضایت شخصی خود از بیمارستان مرخص شد و به خانه رفت. بدینوسیله به استحضار اعضای محترم گروه می رساند برنامه کوهنوردی صعود به قله عظیمیه گرامیداشت زنده یاد قاسم محمدزاده در تاریخ 11 دی ماه مطابق شرح ذیل برگزار می گردد. لطفا در صورت تمایل با س رست برنامه تماس حاصل فرمائید. س رست برنامه:قربان احمدی زمان و محل حرکت: 94/10/11 - ساعت 5 صبح درب 3 سایپا- 5:30 روبروی سینما هجرت - 6 صبح انتهای خیابان عظیمیه همچنین پس از اتمام برنامه در نظر است در مراسم ختم سالگرد درگذشت زنده یاد قاسم محمدزاده در محل کرج بلوار هفت تیر، بین چهارراه مصباح و خیابان فردوسی، کوچه شریفی، حسینیه حضرت ابوالفضل ساعت 10 الی 12 برگزار خواهد شد شرکت کنیم. کلیپ دفاع جانانه مهناز افشار از محمد رضا گ ار و الناز شاکردوست
در ادامه مطلب 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]