شوخی های گردان کربلا در جنگ

باز هفت سین سرور
ماهی و تنگ بلور
سکه و سبزه و آب
نرگس و جام
باز هم شادی عید
آرزوهای سپید
باز لیلای بهار
باز مجنونی بید
باز هم رنگین کمان
باز باران بهار
باز گل مست غرور
باز بلبل نغمه خوان
باز دود عود
باز اسفند و گلاب
باز آن سودای ناب
کور باد چشم حسود
باز تکرار دعا
یا مقلب القلوب
یا مدبر النهار
حال ما گردان تو خوب
راه ما گردان تو راست
باز نوروز سعید
باز هم سال جدید
باز هم لاله عشق
خنده و بیم و امیدعید شما مبارک .... امروز همینطوری الکی بدون هیچ منظورری یه شوخی با مریم ناراحت شد هر چی هم گفتم بابا ببخشید به خدا منظوری نداشتم باز ازم ناراحت بود از همه بدترش قسمتی بود که گریه ش گرفت...:( واقعا نمی دونستم چی کار کنم؟ اصلا یه لحظه احساس که چقدر من نامردم... چرا اصلا شوخی ؟ اما خوب من با ایی که دوست دارم شوخی میکنم... بخدا از اون موقع اعصابم خورده... بعضی وقتا میگم کاش لال بودم... کاش ... بعد از 11 روز اولین مرخصی رو دادن بهمون. صدقه سر حسین . گردان علی گروهان جهاد فرمانده گردان نصیری فرمانده گروهان ستوان سوم مسلم ظهر فرمانده پادگان سرهنگ ابوالقاسم آصفی. ظهر با چهره ای اخمو و فوق العاده جدی. شدیدا قاطع و منضبط. در نگاه اول شاید بترسی و خوشت نیاد ازش. ولی باگذشت زمان میفهمی پشت چهره سختش یه مرام پدر واره. البته من قبل اعزام در موردش شنیده بودم و خداخدا می فرماندم باشه. چیزی واسه بچه ها کم نمیذاره مثل پدر پشتشونه (چیزی ک هیچ وقت نداشتم) اونقدر که ی جرات نداره بهشون بگه بالا چشمتون ابروه. با اینکه تازه 10 11 روز گذشته ولی گاهی وسط تمریناتش که فکر میکنم باید یه روزی ازش جدا بشم واقعا بغضم میگیره ..........(ادامه مطلب)
اشاره: لعن الله علی القوم الظالمین...
! بساط عیش تو ماتم سرا شود
در یک اشاره، ذلت تو بر ملا شود
با ذوالفقار حیدری پور فاطمه
کوهی زِ کشته های خوارج به پا شود
گر هتک حرمتی به حرم ها روا کنی
هر نقطه از جهان به خدا کربلا شود
اذن جهاد "سیّد علی" چون رسد به گوش
دانی که روزگار سیاهت چها شود؟!
آل سعود و شیخ قطر از قیام ما
سوی سقر روند اگر این ماجرا شود! سهم ما از کربلا شده آ شبا تو تنهایی
روی سجاده
رو به کربلا
اشک ریختن مثل ابر بهاری وسط پاییز

گاهی اینقدر دلم برات تنگ میشه مهربان ارباب که دیگه نمیتونم به گنبد و بارگاهت نگاه کنم...

دوباره از کربلا جا موندن دوباره داغ جاموندن از کربلا
دوباره غم جا موندن از کربلا

غم و دلتنگی برای شما یه طرف
زائرایی که به خاطر زیارت شما به خودشون اجازه میدن به ما سنگین نگاه کنند یه طرف !
ارباب حسین علیه السلام ما رو طلبیدی کربلا کم. مانورهای نظامی گردان های عزالدین القسّام در غزه آغاز شد. فراخوانی گردان بیت المقدس  در ماهنشان با حضور حجت ال و المسلمین زاهدی پور  شهرستان ،فرماندار و فرمانده شهرستان ماهنشان و دسته ها و گردان های حوزه شهید رجایی برگزارشد    رزمایش الی بیت المقدس ماکو رزمایش ۲ روزه گردان های الی بیت المقدس در آذربایجان غربی آغاز شد خبرگزاری تسنیم: با هدف بالا بردن توان رزمی ان رزمایش ۲ روزه گردانهای الی بیت المقدس در ماکو آغاز شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه،سرهنگ موسی مرادی فرمانده ماکو نیز در حاشیه برگزاری این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رزمایش ان ماکو به استعداد 2 گردان از ای ماکو و بازرگان آغاز شده است . وی گفت: این رزمایش بر اساس برنامه های ابلاغی، دفاع از کوی و برزن، ضد هلی برد، پ ند غیرعامل، پ ند دورادور، ستون کشی نامتعارف، رزم شبانه، امداد و نجات را می شود. فرمانده ماکو افزود: یک گردان احتیاط از ان ماکو نیروهای عمل کننده در رزمایش را پشتیبانی می کنند. تقدیم به عزاداران راستین
کربلا یعنی ت بی سر است
کربلا یعنی که دشمن ابتر است
کربلا یعنی نماد عشق و خون
کربلا از هر چه گفتند برتر است
کربلا درس شجاعت می دهد
کربلا بنوشته در بحر و بر است
کربلا بوی شهادت می دهد
درس ،شهامت،سرتراست
کربلا در خون بدیده شیر نر
او که عباس است،و او والاتر است
کربلا را گر تو فهمیدی بگو
از تفکر همچنان بالاتر است
ای مسلمان تو غریب خوانی حسین؟
نی غریب،کو از همه آشناتراست
ای دریغا کز . تهران - ایرنا - مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: زائران حادثه دیده آتش سوزی هتل قصر المولی کربلا خارج از سیستم سازمان حج و زیارت و توسط شرکت های غیر مجاز به عتبات اعزام شده بودند. ادامه: زائران حادثه دیده آتش سوزی کربلا از طریق شرکت های غیر مجاز به عتبات اعزام شده اند 13960421000976_p oa.jpgمنابع آگاه در پلیس کربلای معلی از شلیک یک موشک از سوی منطقه ای در شمال این شهر به سوی یک مدرسه در شمال شرق کربلا خبر دادند. به گزارش مشرق، یک منبع آگاه در پلیس کربلاء از سقوط یک موشک در محله «۷ نیسان» واقع در شمال شرق این شهر خبر داد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] معاون مسافری شرکت راه آهن از برنامه ریزی برای راه اندازی قطار مسافری قم – کربلا در ایام اربعین خبر داد. معاون فرهنگی اداره کل کانون پرورش فکری فارس گفت: دست ساخته حسینی ک ن و نوجوانان فارس به کربلا ارسال می شود. دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت:در طول یک ماه گذشته بیش از نود مکان عرضه آشکار و روان گردان در کرمانشاه پلمب شده است. رییس جمهوری عصر چهارشنبه با حضور در منزل حاجیه "امینه وهاب زاده کفاش" جانباز ۷۰ درصد، با تجلیل از فداکاری ن ایرانی بویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس، خطاب به این جانباز سرافراز تصریح کرد که شما رهروان حضرت زینب (س) ؛ آن شیرزن دشت کربلا ، هستید. ۱۹۸۷ م. لوح هاى نوشتنى و بارها خواندنى در اوایل سال ۱۹۸۷ شرکت ibm اولین لوح نورى خود را براى ریز رایانه ها مدل ۳۳۵۳ عرضه کرد. ظرفیت این لوح ۲۰۰ مگابایت بود. این لوح به نام (worm write once - read wany) نامیده شد و یکى از بهترین دستگاه هائى است که اگر نیاز به کار با مقادیر زیاد اطلاعات داشته باشید مى توانید به سیستم رایانه اضافه کنید. روى این لوح فقط مى توان براى یک بار عمل ضبط را انجام داد و اما به دفعات مى توان آن را خواند. اطلاعات به صورت یک حفره یا لکه میکرو. فلسطینم نمادم پایداریست/تمام شهرتم در استواریست فلسطینم نمادم خون وسنگ است/سکوت دوستان بدتر ز جنگ است ی سرهای طفلان را ندیده؟/ ی غزه . بمب باران را ندیده؟ اگر کربو بلا خواهی ببینی/اگر رنجو بلا خواهی ببینی به سوی غزه راهی شو شبانه/خودت بینی هزاران جسم خدا. وحشی صفتها هار هستند/فلسطین را به توپو تانک بستند کجایید؟ ما بشر هستیم عالم/گرفتند خاکو جان ما باهم چرا تنها ترین در این جهانیم؟/فقط درخاک وخون باید بمانیم؟ ی اصلا صدایش در نیامد/ ی حتی نیام.
اعزام گردان های 119 پیاده حسین (ع) بادرود به رزمایش و همایش اقتدار بسیج در علویجه استان اصفهان . این رزمایش که روز شنبه مورخ 93/6/8 13در محل اردوگاه قدس علویجه استان اصفهان برگزار گردید بیش از 80 تن از ان که عضو گردان 119 پیاده حسین (ع) بادرود به فرماندهی سرگرد پاسدار سید حسن مصطفوی فرمانده گردان حسین بادرود شرکت نمودند. در این رزمایش که بیش از 10 هزار حضور داشتند جعفری فرمانده کشور ایراد سخن نمود این موجِ کربلا همه را غرق می کند مستغرقِ خدا ، چو سکینه (س) ، نه در بلا !
شهید م ع حرم حسین مشتاقى به روایت پدر گرامى شهید؛ بسم رب ال ء و الصدیقین حسین آقا اعتقاد خاصی داشت. دوست داشت پاسدار شود. می گفت: پدر؛ من برای پول وارد نشدم. من عاشق دفاع هستم. برای و نظام وارد شدم. اگر می خواهم سرباز زمان علیه السلام باشم باید با لباس سبز باشم". اخیراً می گفت: اول ، تمام شد عربستان و یمن هم هستند. از فرماندهان گردان صابرین لشکر عملیاتی ٢٥ کربلا بود. @labbaykeyazeinab معمولاً در عملیات هایی که در منطقه جنوب کشور انجام می گرفت دستور بر این بود که گردان ها در تاریکی شب به طرف خاکریز عراقی ها حرکت کنند. در مرحله دوم عملیات بیت المقدس وقتی گردان ما تقریباً ساعت یک بامداد به سمت خاکریز عراقی ها حرکت کرد، هوا کاملاً صاف و مهت بود. هنگامی که یک کیلومتر مانده بود تا گردان به خاکریز عراقی ها برسد، هوا ابری شد و باران شروع به با کرد و عراقی ها به داخل سنگر رفتند و در حالی که آن ها خواب بودند ما بدون درگیری، خاکریز منطق. بنازم آنکه دایم گفتگوی کربلا دارد دلی چون جابر اندر جستجوی کربلا دارد به یاد کاروان اربعینی با گریه می گوید همی بوسم خاکی را که بوی کربلا دارد . . .
اربعین آمد و اشکم ز بصر می آید / گوییا زینب محزون ز سفر می آید باز در کرب و بلا شیون و شینی ب است / کز اسیران ره شام خبر می آید . . .


بنویس روی صفحه قلم ... آه کربلا آتش گرفت باز دلم ... آه کربلا دوری، ش تگی، دل پر خسته از همه خیره به قاب ع حرم ... آه کربلا بعد از سجده به تربت، به یاد تو هم آه از خج و هم آه ... کربلا پیراهن سیاه تو و شال نوکری ماه عزا و خیمۀ غم ... آه کربلا بغضو سکوت و گریۀ جانسوز بی ی در کوچه ها قدم به قدم ... آه کربلا پرچم، کُتل، حسینیه، روضه، نوای عشق زنی و نوحه و دم ... آه کربلا دلواپسی روز عطش کودک رباب آب فرات و دست ستم ... آه کربلا سقّا و مشک و دو دست جدا شده افتادن و علم .. ۳۷ زائر طی ۱۳ روز از فارس به کربلا اعزام می شوند. در ادامه از عزیزانی که سیگار می کشن تقاضا دارم که کشیدن سیگار رو ترک کنن. اگه قادر به این کار نیستن، بدون هیچ ناراحتی از گردان ما خارج شده و به گردان دیگری ملحق بشن. ناگهان همهمه بین بچه ها زیاد شد و هر چیزی می گفت: شنیده بودم حاجی خیلی مهربونه، عجب اخلاق تندی داره فکر نکنم بشه باهاش حرف زد. اما نیروهای قدیمی و آشنا به خلق و خوی حاج حسین بلافاصله از بچه ها خواستند که زود قضاوت نکنند. همه می دانستیم که حاجی چقدر رزمنده ها را دوست دارد. در اجرای احک. خطیب تربت جام با گرامیداشت ایام محرم گفت: فرهنگ حسینی اکنون جهان را تحت شعاع قرارداده است و لازم است صحنه های کربلا با حساسیت وعلت گفته شود و ترسیم صحنه های کربلا باعث تقویت مردم می شود باسمه تعالی باقر(ع)

باقر علم النبیین ، ای پنجمین
در طفولیت شدی از کربلا چندی غمین

گفت زینب ، به چه زیبا منظری آمد به چشم
من ندیدم، جز وفا وعشق و ایثار و یقین

دید باقر صحنه های کربلا و کوفه را
از غروب کربلا گوید سخن تا اربعین

کودکی را با شهید کربلا آغاز کرد
آن چراغ روشن و پنجم مومنین

او به پا دارد علوم مختلف را بیش و کم
هر کجا حرف تعقل بود، بودی اولین

با بیان علم و دانش،او به حق اعجاز کرد
او کند تبیین علوم. تقریبا بعد از ایام عاشورای حسینی تبلیغات سیمای ایران برموضوع تشویق مردم به اعزام به کربلا وشرکت در مراسم پیاده روی از نجف تا کربلا متمرکز شده است.هر چند جایگاه حسین وصواب زیارت مرقد مطهر ایشان ویاران باوفایش نیازی به اثبات ندارد وهمه ی شیعیان به آن اعتقاد دارند.اما یک سؤال اساسی این جاست که............ برای مدتی سمت تدارکات گروهان را به آقای زارعیان معروف به عمو حسن داده بودند . او در مدت کوتاهی که این مسؤلیت را به عهده داشت همه وسایلی که طی چندین ماه ذخیره شده بود ظرف مدت کوتاهی به باد داد . چرا که هر کدام از بچه ها به او مراجعه می کرند بلافاصله بیش از چیزی که می خواستند در اختیارشان می گذاشت و این خلاف رویه ی مسئولان تدارکات بود . زیرا آنان معمولاً به راحتی وسایل را بیرون نمی دادند . اما عمو حسن برع هنوز بچه ها لب تر نکرده بودند وسایل مورد نیا. و رسیدیم به سرفصل پایان شبهای عاشقی که شب 9 ان شد نوکری برای سقای بی دست که حرف دلم شده بود بی دست کربلا دستم را بگیر شب دهم رو با بارانی سپری کردیم که به یاد عباس از صبح تا غروب و شب می بارید و تا صبح اسمان برای غم عظمای حسین گریه کرد و ما هم برای او تنها فقط اشک ریختیم ...صبح عاشورا را با یاد حسین به ظهر رس م و چقدر سو ک بود ظهر که سوز عجیبی به وجودم اومد که اشک بی خود بی امان سرازیر میشد ... روضه روضه ی وداع بود و امان از شام غریبان ... که اشک بی امان می. همایش شیرخوارگان حسینی با شرکت گسترده مادران٬ک ن و شیرخوارگان گرمی در مسجد سرچشمه این شهر برگزار د. به گزارش ایرنا ازدحام شرکت کنندگان در این مراسم به حدی زیاد بود که علاوه بر صحن و شبستان مسجد٬ جمعی از مادران به همراه شیرخوارگان خود در محوطه مسجد سرچشمه حضور داشتند. در این مراسم یکی از ان منطقه به شرح ناله های رباب در غم شیرخوارعطشان کربلا پرداخت و مراسم با مداحی و ذر وصیبت عاشورائیان ادامه یافت. تعدادی از اهالی حسینی گرمی نیز با توزیع نذر . دلم هوای کوچه های کربلا را کرده است
نمیدانم چگونه هستند
خودم ندیدم اما میگویند : حال و هوای عجیبی دارد
میگویند : آدمی عاشق تر میشود
میگویند : هر کجایش را نگاه کنی حسین را میبینی
  حسینم..منتظر می مانم تا روزی من هم  عازم و طلبیده بشم برای زیارتمیدانم صدایم میکنی

نمیدونم توی زندگیتون تا حالا چقدر انتظار کشیدین؟؟
نمیدونم تا حالا فکر کردین که اگه یه روز دعوت شین برین کربلا، چقدر نفستون تنگ میشه؟؟
اگه یه روز برم کربل. زینب کبری وقتی احساس کرد مسئولیت بزرگ جهاد در راه خدا و پیکار و مبارزه با بی دینان به دوشش آمده است و در این راه باید از مال و منال و شوهر و زندگی و فرزند بگذرد، حتی اگر لازم شود از دادن جان نیز دریغ نکند، با کمال شهامت و فداکاری از خانه و کاشانه و شوهر و زندگی دست می کشد.
جهاد در راه خدا ، مسئولیت بزرگ ، شهامت ، فداکاری .....
واژه هایی آشنا اما غریب .....
هم کلاسی عاشورایی من تا کنون یک دقیقه شیده ای ؟!
به کلاس درسی به نام کربلا
به دانشجویی به نام علی اکبر (ع)
به درسی به نام حسین(ع)
و دریافته ای کلاس درس و دانشجو و درس امروز را ؟!!!! با سلام بار دیگر همرزمان گردان الصابرین دوران دفاع مقدس روز چهارشنبه 93/5/1 مصادف با 25 ماه مبارک رمضان در ح دو کوهه واقع در میدان خیابان عظیم زادگاه با اقامه مغرب و عشا و صرف افطار گرد هم آمده و تجدید خاطره خواهیم داشت. با تشکر از حاج ابوالفضل قناعتی
ذهنم درگیر بود که خدا در قران چرا انقدر حوری داره ٬ بهشت و حوری ....
به این فکر بودم که دیدم برای فروش خونه اگه قرار باشه بیای تو یه خانواده تبلیغ کنی باید برای مادر خانواده
از اشپزخانه اش و پذیرایی بگی برای پدر شاید از پارکینگ و قیمت مناسبش تعریف کنی برای کودک خونه از
حیاط و برای دختر نوجوونه خونه از اتاق خواب دلخواهش بگیم ٬ تا جذب خونه بشن و شوق ید داشته
باشن
حالا خدا ی برای اعراب فرستاده و خب باید برای اعراب از حوری بگوید شاید. معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: کلینیک تخصصی هلال احمر در کربلا تا 10 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. چند شب پیش ،دوستی از من پرسید،کربلا رفتی؟ با حسرت گفتم:نه با تعجب و کمی هم ترحم گفت: میدانی ی که کربلا نرود،اگر به بهشت هم برود، آنجا مستاجر است و مهمان!؟ خیلی دلم ش ت. کاش آقا به دل ش ته ام نظری کند و حسرت کربلا بر دلم نماند. یا حسین ما را کربلایی کن این دل ما را نینوایی کن یااباعبدالله(ع).... پایم که جامانده.... دلم را میفرستم به زیارتت ارباب.... انگار که قسمت نیست.... چشمانم کربلایی شوند.... السلام علیک یا ابا عبدالله✋ ... امسال هم دلم راهی کربلا میشود... همه دارند به پابوسی "تو" می آیند؛ طبق معمول من بی سر و پا جا ماندم...

مرضیه بعدازظهر زنگ زد بمن که براشان بلیط بگیرم که برند کربلا، حالا من هرچی میگم از اون کار قبلی اومدم بیرون هیچ!!؟؟ الان هم مرضیه اومده که بابا خان را راضی کنه که اجازه بده مامان خانم رو با خودشون رو ببرند!
حالا اگر مامان خانم بره تا مدت ها درد خواهد داشت و غرغر میکنه... بابا خان هم توی رودروایسی ایستاد و قبول کرد ولی حالا مامان خانم بزن لبخند! دنیا لاله گون است
تمام غصه هایت واژگون است
بزن لبخند! از عمق وجودت تو شادی هدیه کن بر تار و پودت
بزن لبخند! خود را شاد گردان دلت از کینه ها آزاد گردان

جستجوهای اتفاقی