شهربابک میزبان فرزندان گمنام حضرت زهرا س

همزمان با ایام فاطمیه شهرستان سیمرغ میزبان ۲ شهید گمنام می شود. حضرت زهرا (س) در خطبه «فدکیه» می فرمایند: «اطاعت از ما (اهل بیت) نظم شریعت، و ی ما ایمنی از تفرقه و پراکندگی را به دنبال دارد». این مسئله چگونه قابل اثبات است؟ یعنی چگونه ی ائمه(ع) نظم شریعت را… پیکر مطهر دو شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرای اطهر (س) صبح امروز در مه هر تشییع و به خاک س شد. تشییع پیکرهای پاک ۸۲ شهید در ۲۲ استان پیکرهای پاک و نورانی ۸۲ شهید دفاع مقدس در ایام شهادت رئیس مذهب تشیع حضرت جعفر صادق(علیه السلام ) در ۲۲ استان و ۳۸ نقطه از کشور به خاک س خواهند شد که از این بین ۷۰ شهید،گمنام و مربوط به عملیات های آفندی سال۶۷، تک دشمن سال ۶۷، خیبر، کربلای ۵ و والفجر۸ می باشند.

همچنین مشخصات ۱۲ شهید بزرگوار شناسایی شده متعاقبا اعلام خواهد شد.
نقاط تشییع ۷۰ شهید گمنام در استان ها به شرح زیر می باشد:
استان اردبیل؛
شهید گمنام سلام خوش اومدی مسافر من خسته نباشی پهلوون شهید گمنام سلام

پرستوی مهاجر من
صفا دادی به شهرمون

وقتی رسیدی همه جا بوی خوش خدا پیچید
تو مگه کجا بودی
وقتی رسیدی کوچه ها نسیم کربلا پیچید
تو مگه کجا بودی
وقتی رسیدی همه جا عطر گل نرگس اومد
مگه با آقا بودی
وقتی رسیدی همه اشکا مث زهرا می چکید
تو مگه کجا بودی
شهید گمنام شهید گمنام شهید گمنام شهید گمنام
شهید گمنام دوباره زائرت شدم برادر
شهید گمنام بازم کبوترت شدم برادر

شهید گمنام بگو، بگو به من حرف دلت رو
تا کی می خوای سکوت کنی
شهید گمنام بگو، پس کی می خوای فکری برا
بغض توی گلوت کنی
راستی هنوز مادر پیرت تو خونه منتظره
چرا اینجا خو دی؟ چرا اینجا خو دی؟
راستی مادر نصفه شبا با گریه از خواب می پره
چرا اینجا خو دی؟ چرا اینجا خو دی؟
راستی بابات چندساله دق مرگ شد و عمرش سر اومد
خدا رحمتش کنه
راستی ی نیس مادرو حتی یه ببره
چرا اینجا خو دی؟ چرا اینجا خو دی؟
شهید گمنام شهید گمنام شهید گمنام شهید گمنام
خودم می دونم شرمنده ی پلاکتم برادر
مدیون اشک فرزند بی پناهتم برادر
حق داری هر چی بگی

تازه دارم کنار قبرت فکر دقایق می کنم

حق داری هر چی بگی

به روم نیار گلایه هاتو

خودم دارم دق می کنم

باشه دیگه کل وصیتاتو اجرا می کنم
تو فقط غصه نخور تو فقط غصه نخور
باشه دیگه دعا برا یوسف زهرا می کنم
تو فقط غصه نخور تو فقط غصه نخور
باشه دیگه کاری برا غوغای م می کنم
تو فقط غصه نخور تو فقط غصه نخور
باشه دیگه فکری برا اشکای می کنم
تو فقط غصه نخور تو فقط غصه نخور
شهید گمنام شهید گمنام شهید گمنام شهید گمنام
بقیه تصاویر در ادامه مطلب 9 سال است که حامیانی گمنام در اقدامی با تاسیس موسسه خیریه تصمیم به حمایت از جانبازان و ایثارگران گمنامی گرفتند که اینک پس از گذشت سال ها از جنگ تحمیلی، بی ادعا می رفتند که در پیخ و خم زندگی فراموش شوند. حرم مطهر احمدی و محمدی (ع) در عزای شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) سیاهپوش است. همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا مجموعه مداحی و سرود منتشر می شود. سخنرانی حجت ال علیرضا پناهیان در مورد حدیث کم نظیر از حضرت زهرا سلام الله علیها. دومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، امشب ( ) با حضور معظم انقلاب ی در حسینیه حضرت (ره) برگزار شد. ... تنها فرزند مقام رس حضرت حضرت زهرا سلام الله علیها بود. المؤمنین صلوات الله علیه داماد آقا شده بود و زمینه ی ریاست ایشان هر روز مساعدتر می شد. بنابراین آن دو نفر (خلفای اول و دوم) راه رسیدن به اه خود را (رسیدن به ریاست) در مقطوع النسل مقام رس ، با از میان برداشتن دختر و داماد ایشان دیدند. [...] پس از رحلت، حضرت زهرا سلام الله علیها و همسر گرانقدر ایشان پشتیبانی نداشتند . عمر که چهره ای خشن داشت در کوچه ها به راه افتاد و شمشیر کشید و آن فجایع (قتل صدیقه. فردا چهار شهید گمنام در فرودگاه شهید صدوقی یزد مورد استقبال مردم ومسئولان قرار خواهد گرفت. به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی صاحب ا مان (عج) و نام گذاری هفته سربازان گمنام زمان(عج)، گزارش مختصری از مجاهدت­ های خاموش سربازان گمنام آقا زمان (عج) در اداره­ کل اطلاعات گیلان، منتشر شده است. تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای ی در ابتدای جلسه علنی امروز -چهارشنبه -مجلس شورای ی در آستانه سالگرد شهادت حضرت زهرا(س) به سوگواری دخت نبی اکرم(ص) پرداختند. فرمانده ناحیه ورامین گفت: 4 شهید گمنام به مدت 5 شب، یعنی از شب نوزدهم ماه مبارک و همزمان با اولین شب قدر تا صبح روز بیست و سوم مهمان مردم ورامین هستند. مردم شهر بابک در مجلس با تاکید براینکه حدود ۶۰ درصد مدارس شهر بابک ت یبی هستند، گفت: اگر ز له ای در این شهر اتفاق بیفتد چه ی مسئول جان فرزندان مردم خواهد بود. یادواره ی گمنام به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره ی گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و تجلیل از مقام شامخ ی گمنام و م عان حرم در میاندوآب برگزار شد. آکادمی والیبال خاتون آباد با حضور مربیان، بازیکنان، مدیرعامل و معاونان باشگاه صنعت مس شهربابک در خاتون آباد شهربابک افتتاح شد.

کلاس معرفی شخصیت و صفات حضرت زهرا (س) با هدف آشنایی اعضا با سیره و صفات اخلاقی آن حضرت در کتابخانه برگزار گردید.
مسئول امور ی گمنام استان خوزستان گفت: همزمان با ایام فاطمیه دوم، پیکر مطهر ی گمنام دوران 8 سال دفاع مقدس در تیپ ۲۹۲ تشییع می شوند. حضرت زهرا (س) در 1400 سال پیش در مقابل ظلم ایستادگی کرد و امروز نیز همان راه و روش را باید ادامه داد. عملیات اجرایی پروژه ساخت صحن حضرت زهرا(ع) در حرم المومنین(ع) در ماه محرم هم ادامه دارد. انتخاب/ «زهرا(س) در لغت به معنی درخشنده و نورانی است که این لقب به دلیل عبادت های حضرت صدیقه طاهره(س) از سوی (ص) به ایشان داده شده است، به طوری که نام الازهر مصر که در زمان فاطمیون در این کشور تاسیس شده، برگرفته از نام حضرت فاطمه(س) است.»   حجت ال والمسلمین محمدسعید ی، محقق و پژوهشگر حوزوی با اشاره به خصوصیات اخلاقی حضرت فاطمه(س) گفت: حضرت زهرا(س) به عنوان دختر گرامی (ص) و نیز همسر المومنین علی(ع) الگوی مناسبی برای همه ما مسلمانان در پیروی از ولای. فرمانده حضرت ابوالفضل (ع) کارون گفت: پیکر پاک و مطهر 2 شهید گمنام 29 تیرماه در این شهرستان تشییع می شوند. بسم رب ال
این طرح از روز 10 دی شروع شده وتا 40روز ادامه دارد .
وبدین صورت میباشد که هر روز کل افراد شرکت کننده در این طرح زیارت حضرت زهرا .س به همراه دعای فرج را به نیابت از فرد مربوط به همان روز وشهیدش میخوانند وبه روح بی بی فاطمه .س هدیه میکنند
مثلا در روز اول طرح هر 40 نفر شرکت کننده به نیت خانم مینا مهدوی و به نیابت از شهیدشان شهید علی قربانی زیارت حضرت زهرا سلام الله را میخوانند.

شروع طرح : 10 دی مصادف با 28 صفر (رحلت .ص و شهادت حسن.ع)و. رویکرد حضرت زهرا(س) به عنوان اولین حامی و م ع ولایت بر حق الهی و آغازگر دفاع از حریم ولایت، تعیین کننده محور ارزش های اجتماعی و در حرکت تاریخی است. با سلام به همه دوستان فرهیخته و هنردوست کم کم به پایان سال نزدیک می شویم و بوی بهار هم به مشام می رسد. گرچه زمستان امسال، سرمای خودش را به مردم نشان نداد اما جای خودش را به فصل بهار واگذار می کند تا هم ترتیب زمان را نشان دهد و هم نشان دهد که یک سال دیگر هم از عمر ما گذشت. امسال بهار با ایام فاطمیه آغاز می شود. تقارن سال نو با شهادت مظلومانه حضرت زهرا (سلام الله علیها)، نباید ما را از گرامیداشت نام او غافل نماید. نباید با برنامه هایی که نام رفیع او را کمرنگ می کند، خدشه ای به جایگاه او وارد کنیم. فاطمیه برای ما شیعیان و فرزندان حضرت زهرا (سلام الله علیها) تا ابد فاطمیه خواهد ماند و تقارن آن با هیچ مناسبتی ما را از یام بخشیدن به قلب داغدار فرزندش عصر (اروحناله الفدا) باز نخواهد داشت. .... به ادامه مطلب توجه فرمائید کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو های مسلح در سیستان و بلوچستان از تشییع و خا پاری پیکر دو شهید گمنام در زاهدان خبر داد. مراسم وداع با پیکر دوشهید گمنام دوران دفاع مقدس با حضور معتکفین در مسجد ابوذر میدان و مسجد شهید بهشتی برگزار شد. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: پروژه صحن حضرت زهرا(س) که در زیربنایی به وسعت ۲۲۰ هزار مترمربع در حال ساخت است، مجموعه ای از هنر های معماری ایرانی و ی است. جواد و انتقام از قاتلان حضرت زهرا(س)
همه ان شیعه در برابر ستمى که درباره حضرت زهرا (س)انجام‏ شد، حساس بودند و به مناسبت هاى مختلف خشم خود را از این قضیه‏ ابراز مى‏ د.
زکریابن آدم مى‏گوید: خدمت‏ حضرت رضا(ع)نشسته‏ بودم که جواد(ع)را پیش او آوردند. پس آن حضرت از چهار سال کمتر بود. حضرت جواد(ع) دستهایش را بر زمین نهاد، سرش را به طرف آسمان ‏بلند کرد و در فکرى عمیق فرو رفت.
رضا(ع)فرمود: جانم‏ فدایت چرا در فکرى؟ جواد(ع) فرمود: به آنچه در باره ما. رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت:حضرت زهرا(س) یک سیاستمدار برجسته و آینده نگر بود که نمونه آن را در وصیت ایشان مبنی بر تدفین شبانه می بینیم. مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س)در شام شهادت آن بانوی عصمت و پاکدامنی از دقایقی پیش در حسینیه رحمه الله آغاز شد. مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، با حضور معظم انقلاب ی در حسینیه (ره) برگزار شد. آیت الله نوری همدانی گفت:حضرت زهرا (س) سیده نسا عالمیان است و مادر سیدان جوانان اهل بهشت است ،باید همه انسانها این بانو را بشناسند و ن و مردان از او الگو بگیرند. فرمانده ناحیه هفتگل گفت: روز پنجشنبه 12 اسفند ماه با حضور اقشار مختلف مردم همزمان با ایام فاطمیه پیکر ی گمنام در روستاهای این شهرستان تشییع می شود. تصاویری از برگزاری میلاد باسعادت ولات حضرت فاطمه زهرا (س) در روستای رضاآباد شهرستان رامیان را مشاهده می کنید. میاندوآب ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی را از نکات بارز زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرد. 1 ـ نورانى شدن چادر مبارک حضرت زهرا سلام ‏اللَّه ‏علیها 2 ـ آمدن لباس ‏ها و زیورهاى بهشتى براى حضرت زهرا سلام ‏اللَّه ‏علیها 3 ـ لباس بهشتى حضرت زهرا سلام ‏اللَّه‏ علیها در مجلس عروسى 4 ـ نزدیک شدن مردم به هلاکت به واسطه ‏ى نفرین حضرت زهرا سلام ‏اللَّه ‏علیها 5 ـ مستجاب شدن نفرین حضرت زهرا سلام ‏اللَّه ‏علیها در مورد عمر 6 ـ ملاقات حوریان بهشتى با حضرت زهرا سلام ‏اللَّه ‏علیها 7 ـ نازل شدن جبرئیل بر حضرت زهرا سلام‏ اللَّه‏ علیها پس از ر. اولین جلسه صالحین مجموعه حضرت حربن ریاحی(ع) در کنار مزار ی گمنام بوستان بهمن منطقه 16 برگزار شد.جلسه با گرامی داشت و زیارت ی گمنام 8 سال دفاع مقدس در ابتدای سال 94 شروع شد. در ادامه مدیریت محترم مجموعه به اعلام برنامه های آتی مجموعه حضرت حر در سال جدید پرداخت. تصاویر در ادامه مطلب ...