سردرگمی واردکنندگان و صادرکنندگان با سیگنال های متفاوت از دلار رسمی و غیر رسمی

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از تفاهم جدید این اتحادیه و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکل کالاهای it در گمرک مانده خبر داد.   سیدمهدی میرمهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: برای رفع این مشکل نامه نگاری های متعددی انجام دادیم و اخیرا مقرر شده با حمایت آقای سینکی معاون صنعت، کارگروهی متشکل از اتحادیه و وزارتخانه تشکیل و به ترخیص کالاها کمک شود. وی توضیح داد: کالاهای it با ارز 4200 تومانی به گمرک وارد شده اند که پس از تغییر نرخ . عصر خودرو- مصوبه جدید ت مبنی بر دریافت مابه فاوت نرخ ارز تی و بازار ثانویه، بسیاری از واردکنندگان از جمله واردکنندگان خودرو را وارد چالش جدیدی کرده است. اکنون در بازار خودرو مسئله قیمت خودرو های… مجمع رسمی موسسات مالی و پولی اعلام کرد که میزان سرمایه گذاری در بخش عمومی با ۲.۵ تریلیون دلار افزایش به ۳۶.۲ تریلیون دلار رسید. رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با اشاره به رمزگشایی از واردات مشکوک خودروهای فرانسوی به ایران، گفت: برخی مدیران وزارت صنعت در آ ین روزهای کاری، به واردکنندگان خودرو آدرس اشتباه می دهند. رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی استان تهران با بیان اینکه سامانه ثبت سفارش کالا برای گوشی‌های موبایل باز شده است، تاکید کرد که هنوز هیچ ارزی برای واردات این کالا از سوی بانک‌ها اختصاص داده نشده است.   مهدی محبی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که در حال حاضر بانک مرکزی و صرافی‌ها ارزی را به بازار منتقل نمی‌کنند، گفت: در ماه حدود یک میلیون دستگاه گوشی‌های موبایل به فروش می رسد که اگر حدود ۱۰ روز به این بازار کالا نرسد ی. بانک مرکزی نرخ برابری ۳۹ ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۳ ارز، از جمله یورو کاهش یافت. بازار ید و فروش کالاهای کامپیوتری به عادت هر سال فعالیت خود را از هفته دوم فروردین ماه آغاز کرد؛ اما بازگشایی بازار در شرایطی که دلار از 5 هزار و 200 تومان عبور کرده بود تاثیر چندانی در افزایش سطح معاملات نداشت. به عبارتی بازار بدون هیچ مشتری و تنها برای روشن بودن چراغ فروشگاه ها بازگشایی شد. البته نرخ دلار آزاد پس از دو روز روندی کاهشی در پیش گرفت و رفته رفته به رقم 4 هزار و 850 تومان رسید؛ اما بازار همچنان روزهای بی رونقی را سپری می کند. به گفته . بانک مرکزی امروز نرخ رسمی دلار را 4 ریال افزایش داد، در عین حال نرخ یورو 8 ریال و پوند 556 ریال کاهش داشت. امروز نرخ رسمی دلار 2 ریال کاهش یافت اما پوند 126 ریال و یورو 313 ریال افزایش قیمت داشته است. رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به به مجوز اعطاشده به صرافی ها و صادرکنندگان برای ورود اسکناس ارز به کشور، گفت: صرافی ها از امروز به طور گسترده شروع به واردات اسکناس ارز به کشور کرده اند.  ت مابه فاوت نرخ ارز را از واردکنندگان غیرمتعهد دریافت می کند
ت مابه‌ فاوت نرخ ارز مرجع با نرخ ارز بازار را از واردکنندگانی دریافت می‌کند که به تعهدات خود عمل نکرده‌اند. ایجاد مکانیزم تعیین ارزش رسمی یوآن به صورت روزانه از سوی بانک مرکزی چین منجر به کاهش ۱.۳ درصدی ارزش دلار در برابر یوآن شد. براساس اعلام رسمی بانک مرکزی نرخ دلار در 18 بهمن ماه افزایش یافت. صنایع برق کشور در حال حاضر صرفاً در ردیف یداران خارجی گاز طبیعی قرار دارند و به صنعت برق به عنوان یدارانی که باید با سایر واردکنندگان گاز از کشور رقابت کنند نگاه می شود. در حالی که این نگاه به دیگر… ایرنا نوشت: گمرک ایران در حالی از کاهش توقف و نگهداری کالا خبر می دهد که رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده می گوید، گوشت منجمد وارداتی با ارز تی، از حدود یک ماه پیش در گمرک باقی مانده و تاکنون ترخیص نشده است. امروز در بازار های جهانی قیمت نفت برنت با ۵۸ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۹ دلار و ۴۷ سنت معامله شد قیمت نفت وست تگزاس هم رشد ۸۰ سنتی داشت وهر بشکه از این نفت خام به قیمت ۶۵ دلار و ۳۳ سنت… در آیین آغاز رسمی سال تحصیلی ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور که در تهران برگزار شد، علت کاهش ارز دلار در مقابل ریال در ابتدای تش را امید به آینده و نه اقدام اجرایی خواند و… دلار ۴۲۰۰ تومان معاون اول رئیس جمهور در تصمیمی فوق العاده مهم از تصویب دلار تک نرخی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی خبر داد و گفت: از امروز هیچ نرخ دیگر رسمی نبوده و هر قیمت غیر رسمی به عنوان قاچاق تلقی خواهد شد. ادامه مطلب اغلب مردم از گرانی آیفون 7 و گل ی اس 7 اج و ... شکایت دارند و این در حالی است که برخی هم زیر 10 هزار دلار پول برای گوشی هوشمند نمی دهند، چراکه می خواهند متفاوت بودن خود را به رخ بکشند. آمارهای رسمی خصوصی سازی نشان می دهد؛ به فاصله سال های ۸۰ تا ۹۴ جمعا ۸۷ هزار میلیارد تومان سهام معادل ۲۳ میلیارد دلار به شرکت های شبه تی واگذار شده است. شریعتمداری با اشاره به اینکه واردات رسمی ۶۰ میلیون دلار و از ترکیه ۲۰ میلیون دلار است افزود: تفاوت این رقم با ارقامی که گمرکات اعلام کرده است نشان می دهد، بخش قابل توجهی از پوشاک به صورت قاچاق وارد کشور می شود. حمید ذوالانواری بر اساس نتیجه آ ین انتخابات هیئت مدیره انجمن صادرکنندگان صنایع دستی، رئیس این انجمن شد. ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که برای رونق تولید و اشتغال در سال 96، 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است. صحبت هایی که با واکنش برخی تولیدکنندگان همراه بود و آن ها عنوان می د که اولاً این مبلغ تنها 7.5 درصد از کل تسهیلات پرداختی در سال 96 است و ثانیاً بخش عمده ای از آن، وام های تمدیدی است. همچنین شواهد نشان می دهد که بانک ها بنا به دلایلی بیشتر تمایل دارند به واردکنندگان تسهیلات دهند تا تولیدکنندگان.
طبق گزارش های میدانی، دلار در بازار غیر رسمی با مبلغ 8900 تومان معامله شد واردکنندگان موبایل ۳۲ میلیارد تومان تخلف د
به گزارش سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی، شرکت‌های واردکننده‌ی گوشی موبایل ۳۲ میلیارد تومان تخلف کرده‌اند. بانک مرکزی نرخ برابری هر ریال ایران در برابر دلار را ۳۴ هزار و ۹۹۹ریال اعلام کرد تا تنها یک ریال با ثبت رکورد ۳۵۰۰ تومان باقی بماند. رئیس انجمن واردکنندگان فراورده های خام دامی با تاکید بر وم بهینه سازی زمانبندی واردات گفت: کشور تشنه یک نظام هوشمند و پایدار تعرفه گذاری است تا واردکنندگان بتوانند بر اساس آن برنامه ریزی سالیانه داشته… پنجمین همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه و فعالان اقتصادی منطقه آزاد اروند امروز در اتاق بازرگانی مشهر برگزار شد. بانک مرکزی، نرخ تبادلی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۱ ارز از جمله دلار، نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۱۵ واحد پولی دیگر مانند یورو و پوند کاهش داشت. پیش فروش وان پلاس 5 با قیمت ۵۴۹ دلار آغاز شد
پیش از رونمایی رسمی از گوشی وان پلاس ۵، این گوشی با قیمت ۵۴۹ دلار برای پیش‌ ید در وب‌سایت oppomart قرار گرفته است. بعد از تصمیم اخیر بانک مرکزی مبنی بر ورود صرافی ها به عملیات معاملات رسمی ارز، یک واردکننده برای انتخاب صرافی خود و دریافت ارز باید ۱۶گام را پشت سر بگذارد. اغلب مردم از گرانی آیفون 7 و گل ی اس 7 اج و ... شکایت دارند و این در حالی است که برخی هم زیر 10 هزار دلار پول برای گوشی هوشمند نمی دهند، چراکه می خواهند متفاوت بودن خود را به رخ بکشند. جلسه ویژه ارزی برای اتخاذ سیاست های جدید ارزی در ریاست جمهوری در حال برگزاری است و قرار است نرخ ارز صادرکنندگان خُرد به زودی اعلام شود. با توجه به برخی موارد نقض حقوق مصرف کنندگان از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو، ایسنا بر آن شد تا سلسله گزارش هایی را به آگاه سازی شهروندان از حقوق قانونی شان در این حوزه اختصاص دهد. گزارش امروز در رابطه با "ا ام خودروسازان و واردکنندگان خودرو به پرداخت سود مشارکت به وجوه واریزی مشتریان در پیش فروش خودرو" است. رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران با اشاره به دستور برای تأمین ارز تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه صنعت کفش، گفت: در صورت عدم تأمین وزارت صنعت در این مورد پاسخگو است. پس از انتشار فهرست دوم ارزبگیران تی که مربوط به شرکت های واردکنندگان خودرو بود، شرکت های دریافت کننده ارز رسمی واکنش های متفاوتی را نشان دادند. یکی از شرکت هایی که به این نحوه انتشار فهرست اعتراض داشت شرکت ایرتویا بود. نامه شرکت ایرتویا به بانک مرکزی، نشان می دهد که طبق گفته ایرتویا مبلغ ارز رسمی دریافتی از سامانه نیما تنها برای واردات 50 خوردو کفایت می کند.پرسش این است که چرا تاکنون این 50 خودرو در سایت ایرتویا جهت فروش عرضه نشده است؟ آ ین مهلت ثبت نام صادرکنندگان برای انتخاب به عنوان نمونه، دهم مهر ۹۶ اعلام شد. به گزارش خبرنگار تراز؛ رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: با توجه به نوسانات بازار و چند نرخی بودن ارز، صادرکنندگان و تجار ایرانی نمی توانند برنامه ریزی دقیقی برای امور تجاری خود داشته باشند.
اسدالله عسگراولادی گفت: صادرکنندگان و به ویژه فعالان بخش خصوصی در چند سال گذشته با مشکلات فراوانی مواجه شده اند و بخشی از آن همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به تاکیدات فراوان نسبت به کاهش وابستگی به نفت و توسعه صادرات غیر نفتی ت باید هرچه سریعتر زمینه های انجام این کار را فراهم کند.
وی بیان کرد: در ۶ماهه امسال صادرات غیر نفتی حدود ۲۰درصد افزایش داشته و هنوز با آنچه مد نظر ت است یعنی رقم ۷۰میلیون دلار فاصله معناداری دارد و بعید به نظر می رسد این هدف تا پایان سال جاری محقق شود.
وی پیش بینی کرد: با حمایت جدی از صادرکنندگان تا پایان سال می توان به صادرات غیر نفتی حداکثر معادل ۵۰میلیون دلار امیدوار بود و این یعنی فاصله ۲۰میلیون دلاری با اه ت، هرچند این مهم نیز در گرو برنامه ریزی و حمایت جدی از فعالان تجاری است.
عسگراولادی تاکید کرد: متاسفانه در برنامه پنجم توسعه نتوانستیم به اه قطع وابستگی به نفت و افزایش صادرات غیر نفتی دست ی م اما امیدوارم ت با برنامه ریزی های کارشناسی شده زمینه رسیدن به این هدف را در برنامه ششم توسعه فراهم سازد.
وی در پایان اظهار داشت: ت باید هرچه سریعتر موانع موجود بر سرراه فعالان تجاری را بردارد زیرا این مساله در نهایت به نفع اقتصادی ملی و رونق آن خواهد بود. بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۰ ارز از جمله پوند و یورو کاهش و نرخ ۱۵ ارز همانند دلار افزایش یافته است. مقامات رسمی سعودی اعلام د که ارزش قرار دادهای تجاری میان عربستان سعودی و به بیش از ۳۸۰ میلیارد دلار رسید.