سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در دستور کار ت

با افزایش ۱۱.۱ درصدی شاغلان مرد در سال۹۴ نسبت به سال۸۴، تعداد شاغلان زن با کاهش ۱۲.۶ درصدی مواجه بوده؛ بدین ترتیب می توان گفت با پدیده مردانه شدن اشتغال و نه شدن بیکاری مواجه هستیم. جزئیات ماجرای دستگیری ی را مشاهده می کنید که به بهانه کمک به بازنشستگان کارت بانکی آنها را به سرقت می برد.
نشست خبری سخنگوی ت آغاز شد  محمدباقر نوبخت سخنگوی ت در نشست هفتگی با اصحاب رسانه اظهار کرد: حقوق همه کارکنان، شاغلین و بازنشستگان با توجه به درصد افزایش صورت گرفته؛ تا قبل از عید فطر پرداخت می شود.(اگر راست بگوید) سخنگوی ت افزود: در نیمه اول سال پاداش بازنشستگى کارکنان و فرهنگیان که در مجموع پنج هزار و چهارصد میلیارد تومان است، پرداخت خواهد شد. وی ادامه داد: ما با لب خندان پول های بازنشستگان را می دهیم تا نگویند ت برای پول دادن به مردم عزا گرفته است.(مگر غیر از این است) افزایش حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار، که بیش از 60 درصد کل شاغلان کشور را شامل می شود، مهمترین اقدامی است که هر ساله از سوی شورای عالی کار در ماه های پایانی سال بررسی و تصویب می شود؛ اتفاقی که امسال نیز بسان سال های گذشته انجام و بنا بر آن حداقل حقوق کارگران 930 هزار تومان شد که نسبت به سال گذشته 118 هزار تومان افزایش را نشان می دهد. عضو کانون عالی بازنشستگان کشور گفت: قرارداد ما با بیمه تکمیلی از یکم آذر ماه سال جاری آغاز شده که به ازای هر نفر مبلغ 36 هزار تومان از حساب بازنشستگان برای بیمه تکمیلی ر می شود. تصاویر صفحه نخست رو مه استان قم یکشنبه 27 فروردین ماه را مشاهده کنید. به گزارش واحد خبر کانون در پی اعلام خلاصۀ خبر جلسۀ هم شی چهارشنبه 30 تیرماه 93 که به دعوت آقای حیدری عضو هیئت مدیره و معاون مالی اداری برگزار گردیده بود ، حقوق حقه و مکتسبۀ بازنشستگان در خصوص بیمۀ درمان ، به عنوان مهمترین دستاورد جلسه مورد اجماع قرار گرفت. (مشروح خبر در ادامۀ مطلب) ت هر سال بزرگ تر می شود. چند سال دیگر بودجه عمرانی به نزدیک صفر می رسد، کل پول نفت و مالیات و عوارضی که از مردم می گیریم، حقوق کارکنان ت و یارانه ها شده و چیزی باقی نمی ماند. بودجه عمرانی محقق نمی شود. بنابراین مالیات می گیرند، نفت می فروشند تا حقوق پرسنل و بازنشستگان و یارانه ها را بدهند. دستو رداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش ابلاغ شد پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش وپرورش از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد. دستو رداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش ابلاغ شد رئیس سازمان برنامه و بودجه، به استناد ماده 19 قانون برنامه و بودجه، دستور پرداخت حدود 3700 میلیاردتومان پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش وپرورش را ابلاغ کرد.  گفتنی است، این مبلغ در 3 قسط مساوی در تابستان امسال واریز می شود.انتهای پیام/ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای ی بر وم ارائه لایحه دوفوریتی برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران، کارمندان و بازنشستگان از محل افزایش درآمد فروش نفت و رشد نرخ دلار تأکید کرد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان بیش از تورم خبر داد. بازنشستگان، مستمری و مقرری بگیران سازمان تامین اجتماعی می توانند تا سقف ۲ میلیون تومان با مدت بازپرداخت ۳۶ ماه از شعب بانک رفاه تسهیلات دریافت کنند.

پایگاه خبری-تحلیلی فردا توضیحات قالیباف در مورد حق و حقوق بازنشستگان را در این ویدئو مشاهده فرمایید. قالیباف: بازنشستگان نگران خالی بودن یخچال خو
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p کیفیت 576p دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی از دستور ویژه به وزرا در بحث حقوق شهروندی خبر داد. رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای ی گفت: تبعیض و بی عد ی موجود در کشور را نمی توان تحمل کرد. کارشناسان سازمان ملل متحد اعلام د دستور اجرایی دونالد ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور ی به نقض حقوق بین الملل است. ثبت نام وام ضروری بازنشستگان که از اول شهریور شروع شده، تا آ این ماه ادامه دارد و به ۴۰۰ هزار نفر تعلق می گیرد. معاون فنی و درآمدی سازمان تامین اجتماعی درباره عیدی پایان سال بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز برای این منظور فراهم شد که پرداخت آن از هفته آینده هفدهم اسفند آغاز و در یک هفته پرداخت می شود. یک متخصص طب سالمندی در خصوص علائم استرس در بازنشستگان و را ارهای مقابله با آن توضیحاتی داد. همشهری آنلاین: خزانه داری کل کشور اعلام کرد که عیدی و حقوق بهمن ماه کارکنان ت و بازنشستگان کشوری و لشگری پرداخت شد. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: افزایش ۵۰ درصدی حقوق مددکاران در دستور کار ت قرار دارد. ی از گلایه های بازنشستگان از عدم کارایی کارت منزلت را مشاهده می کنید. سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: باقی مانده سود سهام عد کارکنان شاغل و بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی در حال واریز است و در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. مسئول کمیته بازنشستگان ستاد انتخاباتی حجت ال رئیسی در مازندران با تاکید بر ارتقا معیشت آحاد جامعه از سوی تمردان، گفت: حجت ال رئیسی مطالبات بازنشستگان مازندران را تامین کند. همشهری آنلاین: مجلس شورای ی ت را مکلف کرد تا نسبت به بیمه تمامی قالیبافان و شاغلان صنایع دستی واجد شرایط اقدام کند. مرحله ششم وام ضروری چهار میلیون تومانی به حساب ۲۵ هزار نفر از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری واریز شد. رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس تلاش کرد در راستای سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 96 اقدام کند، گفت: مجلس از سهم 30 درصدی صندوق توسعه ملی در بودجه صیانت کرد. طبق قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، تنها حدود چهل روز به پایان مهلت قانونی کنار رفتن بازنشستگان از مناصب مدیریتی شامل این قانون، باقی مانده است، اما خبر ها حکایت از آن دارد که برخی از مدیران عزم خود را جزم کرده اند تا در شرکت های بزرگ به صندلی های مدیریتی تکیه بزنند. حالا پرسش این است که آیا امکان بکارگیری بازنشستگان در شرکت هایی که دارای سهام تی می باشند، وجود دارد؟ امروزه زندگی در تهران و کلان ا و حتی ای کوچک با ۸۱۲ هزار تومان سخت تر از آن است که برخی تصور کنند، ظهور پدیده "شاغلان فقیر" هم از همین حقوق های ناچیز آب می خورد. تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تأمین اجتماعی از صندوق پرداخت مستمری به محلی برای زندگی اجتماعی بازنشستگان تبدیل می شود. تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تامین اجتماعی باید از یک صندوق جهت پرداخت حقوق به صندوقی برای زندگی اجتماعی بازنشستگان تبدیل شود. تأمین اجتماعی از صندوق پرداخت مستمری به محلی برای زندگی اجتماعی بازنشستگان تبدیل می شود به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، علی ربیعی در مراسم بزرگ پیاده روی بازنشستگان و تقدیر از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سازمان تامین اجتماعی در پارک آب و آتش گفت: ما با کارگران و بازنشستگان عهدی بسته ایم و در این راه از اموال آنان مراقبت می کنیم.
وی افزود: در این راه باید تامین اجتماعی از صندوقی به منظور پرداخت حقوق و مستمری به صندوقی برای زندگی اجتماعی بهتر تبدیل شود.
ربیعی با بیان اینکه فاصله ٦٧ درصدی بین مستمری و تورم وجود داشت، تصریح کرد: سعی کردیم از سه سال پیش این فاصله را به صورت پلکانی کاهش دهیم.
وی بر تقویت پوشش بیمه ای سالمندان تاکید کرد: اگر زندگی بازنشستگان را کمی با ت قبل مقایسه کنیم متوجه می شویم که ت تلاش هایی برای بهتر زندگی سالمندان در دوران بازنشستگی انجام داده و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد. منبع : http://www.tamin.ir/news/item/32411/2/32411 سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای ی از اختصاص ۵هزار میلیارد تومان، برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش و سازی حقوق بازنشسته فرهنگی خبر داد. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای ی گفت: افزایش حقوق اقشار کم درآمد از جمله بازنشستگان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از اولویت های بودجه سال 96 است. مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وام ۳میلیونی ضروری به بازنشستگان در 12 مرحله داده می شود که هم اکنون در مراحل پایانی آن قرار داریم. پس از مصوبه اخیر شورای عالی کار و تعیین حداقل دستمزد ۹۳۰ هزار تومانی مشمولان قانون کار در سال آینده، ج کامل حقوق و مزایا شامل سنوات، عیدی پایان سال، حق اولاد، حداقل مزد روزانه، حق بن، حق مسکن، اضافه… رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش نرخ پرداختی به مستمری بگیران از نرخ تورم در سال 96 بیشتر است. تعاون گفت: ت با اختصاص ردیف بودجه هزار میلیارد تومانی، تلاش می کند تا حدودی مشکلات معیشتی بازنشستگان را برای سال آینده برطرف کند. خزانه داری کل کشور اعلام کرد که عیدی و حقوق بهمن کارکنان ت و بازنشستگان کشوری و لشگری پرداخت شد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مابه فاوت افزایش حقوق حداقل بگیران در تاریخ ٣١ اردیبهشت ماه و درباره سایر سطوح نیز در داد ماه پرداخت می شود.
ثبت نام وام ضروری بازنشستگان که از اول شهریور شروع شده، تا آ این ماه ادامه دارد و به ۴۰۰ هزار نفر… عضو هیئت رئیسه مجلس شورای ی تذکر ۷ تن از نمایندگان به کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را قرائت کرد. تذکر نمایندگان به «ربیعی» درباره افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیرانبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای ی، امروز (یکشنبه 23 اردیبهشت) تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد: 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]