رویشگاه های کرفس

ده دقیقه به هشت بیدار میشوم وبرای ایشان یک شیر موز درست میکنم با میوه و یک ساندویچ سالاد الویه؛  یک سالاد الویه درست میکنم و چند بار میخوریم! به دوستم پیام میدهم که برویم مارکت و میروم دنبالش.  خانه را گردگیری میکنم و سرویسها را تمیز میکنم و پرنده ها را دانه میدهم و ظرفهای  رافرشته  میشورم و غذا میدهم و دوش میگیرم  و یادم میاید نان سفارش ندادم و زنگ میزنم و خوشبختانه هنوز پخت میکنند. ۹.۱۵ میروم آرایشگاه برای ابروهام. کارم نیم سا. تاثیر تغذیه مناسب در رابطه تاثیر سیگار در بدنسازی مجموعه: دانستنیهای

تغذیه مناسب در رابطه ,مواد غذایی برای افزایش میل تاثیر تغذیه مناسب در رابطه
اگر امروز رژیم غذاییتان را به طرز صحیحی تنظیم کنید مطمئن باشید که بهترین رابطه را خواهید داشت و هر روز بهتر و بهتر می شوید. با کمک گرفتن از متخصصین تغذیه و مطالعات اخیر، ۱۰ تا از بهترین غذاهایی که در داشتن روابط بهتر در هر سن و در هر مرحله از زندگی به شما کمک می کند را معرفی می کنیم.
الیزابت وارد یک متخصص تغذیه می گوید: اگر مشکلاتی در خونرسانی بدنتان دارید، اگر دچار مشکلی می شوید که مانع تولید اسپرم های بالایی می شود با چند تغییر ساده در رژیمتان می توانید این شرایط را تسکین دهید.
تخم مرغ
فایده: با خوردن تخم مرغ تحریک پذیری پسرها کمتر می شود. برای اینکه اعصابتان را آرام کنید، با یک بشقاب تخم مرغ در صبح سعی کنید همه چیز را آسان بگیرید. املت، آب پز، یا تخم مرغ جوشیده یک منبع خوب ویتامین ب می باشند و همچنین یک ماده غذایی کلیدی و اصلی برای داشتن رابطه پرهیجان و عاری از استرس می باشد.
یاول لاچنس رئیس انستیتو تغذیه روتجرز می گوید: هر زمانی که احساس اضطراب و استرس کردید ویتامین ب اولین چیزی است که در بدنتان به اتمام رسیده و به آن نیاز دارد. ویتامین ب شما را از استرس دور می کند، به شما کمک می کند تا در هنگام رابطه آرام باشید و احساس خشم و عصبانیت را کاهش داده و درجلوگیری از زودرس کمک می کند.
کرفس
فایده: کرفس خوراکی چسبناکی است که مزه ای شبیه آب دارد اما می تواند رابطه شما را بهبود بخشد.
هر ساقه کرفس حاوی اندرواستنون و اندرواستنول می باشد. این دو، دو ماده شیمیایی هستند که به شما در جلب نظر خانم ها کمک می کند. وقتی شما یک ساقه کرفس را می جوید شما اندرواستنون و بوی اندرواستنول را درون دهانتان آزاد می کنید .سپس آنها از پشت حلق شما به سمت بینیتان به گردش در می آیند.فرمون(ماده شیمیایی بودار) تحریک های بدنتان را بالا می برد و باعث می شود تا سیگنالهای خوش بو کننده را به بدنتان بفرستد. دفعه بعد حتما کرفس را امتحان کنید. هیرش معتقد است که فرمون ها فورا تاثیر می گیرد پس باید به خانمهایی که پیرامونتان هستند توجه کنید که بی درنگ جذب شما می شوند.
آیا تا به حال کرفس را از غذایتان حذف کرده اید؟
کرفس یک غذای کم کالری، با فیبر بالا است پس می توانید هر آنچه که می خواهید از آن بخورید. پشیمان نمی شوید.
بستنی وانیلی
فایده: می توانید تا جایی که می شود از آن بخورید. بستنی دارای سطح بالایی از کلسیم و فسفر است،کلسیم و فسفر دو ماده ای هستند که انرژی ماهیچه هایتان را تامین می کند و تمایلات شما را بالا می برد.
سارا بروور مولف کتاب “محرکهای خود را افزایش دهید” معتقد است که کلسیم (۲۰۰ میلی گرم در یک کاسه) لذت تان را تقویت می کند زیرا ماهیچه هایی که کنترل کننده است برای گرفتگی و انقباض به کلسیم احتیاج دارد. فقط بستنی از نوع وانیلی آن را انتخاب کنید. یک مطالعه که بر روی درمانهای چشایی و بویایی در شیکاگو و موسسه تحقیقات علمی انجام شد نشان داد که زمانی که مردها بوی وانیل را استشمام می کنند، آنها را درح ریل قرار می دهد و باعث کاهش اضطراب و بروز احساساتشان می شود.
آجیل
مصرف سیگار، آلودگی هوا و آلودگیهای دیگر در هوا می توانند باعث ت یب اسپرم آقایان شود و دی ان ای داخل سلول هایتان را دگرگون کرده و خطر تولید مثل را افزایش دهد.برای جنگیدن با این آلاینده ها چه باید کرد؟ از آجیل استفاده کنید. آجیل های برزیلی یک منبع غنی از سلنیوم هستند. سلنیوم ویتامینی است که به سالم نگه داشتن اسپرم ها کمک می کند و همچنین به شناور شدن آلاینده ها کمک می کند.وقتی محققان در ای کینگدم متوجه مشکلات باروری مردان شدند، جذب سلنیوم آنها را افزایش دادند، در نتیجه سلولهایشان به شدت بارور شدند و همچنین سلولهای بادوام تری به دست آوردند. کیت آیوب سخنگوی موسسه رژیم می گوید: آجیل همچنین یک منبع غنی از ویتامین ای است، یک آنتی ا یدانی که از سلولهای اسپرم در مقابل آسیب های رادیکال آزد محافظت می کند.
جگر
فایده: تعداد اسپرم ها را افزایش می دهد. مقدار کمی از جگر منبع سرشاری از ویتامین آ است که برای افزایش قدرت باروری مفید می باشد. مطالعات نشان می دهند که مردانی که روزانه به مقدار فراوانی ویتامین آ مصرف می کنند تعداد اسپرم هایشان بالاتر و روابط بهتری نسبت به انی که ویتامین آ مصرف نمی کنند دارند. زمانی که ویتامین آ بدن کم می شود تولید اسپرم هم به طور چشمگیری کاهش می یابد. جگر نیز یک منبع غنی از روی است.
هلو
پرتقال یک منبع عالی ویتامین ث است اما هلوی یخ زده انتخاب بهتری است. اگر شما به دنبال این هستید که کاستی های بدنتان را جبران کنید این بسیار حائز اهمیت است.یک متخصص تغذیه در فیلادلفیا می گوید: مردانی که به مقدار کافی ویتامین ث دریافت نمی کنند اسپرم هایی با کیفیت پایین تولید می کنند.
محققان تگزاس دریافتند که مردانی که حداقل ۲۰۰ میلیگرم ویتامین ث به صورت روزانه مصرف می کنند اسپرم های بیشتری تولید می کنند تا افرادی که ویتامین ث کمتری مصرف می کنند.رئیس مرکز طب باروری مردان معتقد است که ویتامین ث همچنین از انبوه شدن اسپرم ها جلوگیری می کند.یک بسته تکه های هلوی یخ زده فریز شده ویتامین ث بیشتری نسبت به هلوی تازه دارد.آنها را به شیر و غلات صبحانه تان اضافه کنید.یک فنجان میوه دو برابر بیشتر از نیاز روزانه تان ویتامین ث دارد.
بلوبری
فایده: باعث می شود.
ویاگرا را فراموش کنید.کپسولهای آبی طبیعی که برای توان مفید است ممکن است بیشترین کار را برای شما انجام دهد.
پروفسور علم تغذیه در مین می گوید: بلوبری یکی از بهترین غذاهای مخصوص مردان مسن دارای مشکل است. آنها به شکل فیبرهای حلال ذخیره شده و قبل از اینکه کلسترول منقطع و ش ته شود یا جذب شده و در طول دیواره سرخ رگها ته نشین شود به وارد شدن کلسترول اضافی به دستگاه گوارش کمک می کند تا سریعتر دفع شود.
همچنین غنی از موادیست که به استراحت مجرای خونتان کمک می کند و گردش خون را بهبود می بخشد. مزایای کلسترول پایین و جریان خون چیست؟ هرچه سن مردان بالا می رود و جریان خونشان بیشتر شود بیشتری هم خواهند داشت.
پروفسور علم تغذیه برای داشتن توان بالاتر و عملکرد بهتر خوردن بلوبری را به مقدار ۳ یا ۴ بار در هفته توصیه می کند.
صبحانه دارای غلات
آیا برای داشتن رابطه بی حوصله و خسته هستید؟ صبحانه تان را چک کنید و مطمئن شوید که موادی را می خورید که دارای تیامین و ریبوفلاوین باشد. هر دو این ویتامین ها به شما کمک می کند تا انرژیتان را به طور موثر به کار بگیرید بنابراین با خوردن این ویتامین ها در هنگام تماشای تلویزیون از خو دن امتناع می کنید. این دو ویتامین همچنین برای سیستم عصبی بسیار اساسی و حیاتی است تا به طور مناسب عمل کند.عملکرد بهتر اعصاب به معنی تحریک و لذت بیشتر هنگام روابط است. هر چقدر سنتان بالا می رود، بدنتان برای جذب ویتامین ها که به نحوه عملکرد سیستم عصبیتان کمک می کند زمان زیادتری لازم دارد. بنابراین لازم است که شما نیرو و انرژیتان را افزایش دهید. نان ها و غلات منبع خوبی از نیاسین هستند، نیاسین ویتامینی که برای ترشح هیستامین ضروری است و یک ماده شیمیایی است که بدنتان برای رها لذت به آن نیاز دارد.
گوشت کب
زمانی که شما به مدت یک یا دو دهه با شخصی به سر می برید کم کم جذ ت ها کاهش می یابد.روش ساده ای که روابط را بهبود می بخشد چیست؟ گوشت کب و مقداری گوشت راسته بخورید. پروتئین موجود در گوشت سطح دوپامین و نور آدرنالین را بالا می برد. دوپامین و نور آدرنالین دو ماده شیمیایی در مغز هستند که حساسیت حین روابط را بالا می برد.استیک همچنین از روی سرشار است، روی یک ماده معدنی است که تمایلات را با کاهش تولید هورمونی به نام پرولاکتین بالا می برد و با تحریک مداخله می کند و بهتر از همه خوردن گوشت قرمز است که به بالا بردن تستوسترون (هورمون مردانه) کمک میکند درحالی که تولید هورمون متصل به گلوبولین را محدود می کند. یک ماده ای که از گردش خون جلوگیری کرده و توان مردانه را کاهش می دهد.
شکلات
فایده: مصرف طولانی مدت آن شما را به یک شخص حساس تبدیل می کند. بعد از خوردن استیک عصرها را با خوردن شکلات قهوه ای سپری کنید.کاکائوی موجود در شکلات شامل متیل انتین است، متیل انتین یک ماده محرکی است که حساسیت بدن را بالا میبرد. شکلات همچنین شامل فنیلتیلامین است، یک ماده شیمیایی که به مقدار بالایی تحریک کننده است. وارد می گوید: برای بسیاری از افراد احساس شبیه شور و هیجان داشتن هنگام تجربه اولین عشقشان است.
میل یک موهبت الهی است که مانند دیگر نعمت ها و غرایز طبیعی، همچون خواب،گرسنگی، تشنگی و … نیازمند توجه و رعایت بهداشت مربوطه جهت استفاده صحیح و نیز در صورت هر گونه مشکل و بیماری نیاز به درمان دارد. ما به شما توصیه میکنیم که همواره در خصوص مشکلات خود با پزشک م نموده و هرگز اقدام به مصرف داروهایی که مورد تائید سازمان fda و یا استانداردهای وزات بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیست اعتماد نکنید و اگر حتی دارویی برای شما از خارج از ایران ارسال گردید حتما با پزشک خود قبل از مصرف م نمایید. امروزه بازار عرضه و فروش داروها و مواد خوراکی و همچنین کالاهایی که به بالا رفتن میل کمک میکند بسیار داغ میباشد که علی رغم تبلیغات گسترده ای که هر یک از تولید کنندگان این فرآورده ها جهت اعتبار بخشی محصول خود دارند لیکن تا به امروز تاثیر قطعی هیچ یک از آنها به تایید مراکز درمانی ذیصلاح نرسیده است در ذیل ما به معرفی چند نمونه افزاینده های میل می پردازیم.
هشت ماده غذایی که میل شما را بالا میبرد :
سیب
خوردن سیب در طول روز با از بین بردن بوی بد دهان شما باعث میشود که شریک زندگیتان بیشتر به شما نزدیک شود علاوه براین کلسترول شما را پایین می آورد.
مارچوبه
این گیاه خوشمزه سرشار از ویتامین هایی است که نقش کلیدی در ساخت هورمونها دارند.
موز
این میوه شامل آنزیمی برای تقویت میل در مردان است علاوه بر این درد مفاصل را نیز کاهش میدهد.
کرفس
این گیاه باعث آزاد شدن هورمونی در عرق و بوی بدن مردان میشود که ن را به خود جذب میکند .
انجیر
این میوه دلپذیر به دلیل برخورداری از مقادیر بالای اسیدهای آمینه میل شما را شعله ور میکند.
سیر
بوی بد سیر را میتوانید با خوردن سیب از بین ببرید اما هرگز از خوردن آن صرف نظر نکنید چرا که سیر با افزایش جریان خون در اندامهای موجب تقویت قوای شما میشود.
صدف
حاوی روی بسیار بالا برای تولید تستوسترون در مردان است . یامز وحشی این گیاه باعث افزایش حساسیت میشود. منبع: کتاب ” رازهای و شویی
hpezeshk.us دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج 8 اشتباه خانم ها در اولین ملاقات 8 ویژگی یک مرد واقعی روابط دختر و پسر روابط شویی فریب این پسران را نخورید!
ادامه مطلب برای راحت شدن از عفونت ادراری، علاوه بر مصرف داروهای تجویزی پزشک می توانید میوه هایی که در این مطلب اشاره می شود را نیز میل کنید؛ چون علاوه بر ویتامین دهی، شما را از عفونت موجود خلاص می کنند. عفونت ادراری یا سیستیت یکی از مشکلات رایج به خصوص در بین خانم هاست. در موارد ساده این مشکل بعد از چند روز خود به خود از بین می رود و مشکل حل می شود؛ اما اگر فرد دچار عوامل خطرسازی مانند دیابت، رفلا ادرار به سمت کلیه ها، بارداری و سنگ باشد باید حتما به پزشک مراجعه کند چون امکان دارد مشکل ساده ی عفونت ادراری، کلیه ها را نیز درگیر کرده و تبدیل به مشکلی جدی شود. برای راحت شدن از این بیماری علاوه بر مصرف داروهای تجویزی پزشک می توانید میوه هایی که در این مطلب اشاره می شود را نیز میل کنید؛ چون علاوه بر ویتامین دهی، شما را از عفونت موجود خلاص می کنند. زغال اخته زغال اخته زغال اخته در صدر میوه های ضدعفونت ادراری قرار دارد. پزشکان و محققان حوزه ی تغذیه این میوه های قرمز را بهترین سلاح برای حفاظت از مجاری ادراری می دانند به خاطر این که حاوی خواص آنتی بیوتیکی و آنتی ا یدانی است. این میوه های ریز ح اسیدیته ی ادرار را بیشتر کرده و به همین دلیل هر نوع باکتری را دفع می کنند. زغال اخته از بین برنده ی باکتری ها است و قبل از آن نیز اجازه نمی دهد این عناصر مزاحم به بافت های مجاری ادراری بچسبد. توصیه می کنیم خودتان زغال اخته را تهیه کرده و آب آن را بگیرید؛ به خاطر اینکه آب زغال اخته های حاضری حاوی قند زیادی هستند و ترکیبات مفید خود را از دست داده ‎اند؛ پس بهتر است خودتان دست به کار شوید. پاپایا پاپایا پاپایا یکی دیگر از میوه های مفید برای پیشگیری و درمان عفونت های ادراری است. این میوه نیز ح اسیدیته ی ادرار را بالا برده و باعث دفع باکتری ها و درمان عفونت ادراری می شود. پاپایا جزو گنجینه های طبیعی و سرشار از آنتی ا یدان ها و ویتامین c است. باید بدانید که پاپایه یک میوه ی سم زدای مفید و سرشار از فیبرها است که به میزان زیادی آنتی ا یدان دارد و مثانه و روده ها را تمیز می کند. پاپایا به دلیل دارا بودن آنزیم ها به کاهش هاب کمک کرده و یام بخش است. آب پرتقال و آب لیموترش حتما می دانید که پرتقال و لیموترش جزو میوه های سرشار از ویتامین c هستند. اگر به دنبال معجون سلامتی هستید صبح ها آب دو عدد پرتقال را با آب نصف لیموترش ترکیب کرده و نوش جان کنید. این آبمیوه ی طبیعی باعث مقابله با عفونت ادراری می شود. علاوه بر این آب پرتقال و لیموترش به تمیز شدن روده ها نیز کمک زیادی می کند. آناناس آب آناناس آناناس حاوی آنزیم مفیدی است که باعث هاب ز از بدن شده و برای خلاص شدن از شر عفونت ادراری مفید است. در واقع می توان آناناس را یک میوه ی درمانگر دانست که شایستگی حضور روزانه در سبد میوه را دارد. توصیه می کنیم از این میوه به هر صورتی که دوست دارید(در سالاد میوه و یا به صورت آب میوه) استفاده کنید. در صورت ابتلا به عفونت ادراری آب آن را گرفته و میل کنید. آب انگور قرمز انگور قرمز نیز جزو گنجینه های فوق العاده ی طبیعی است. این میوه ی قرمز و پرخاصیت حافظ سیستم ادراری بوده به اندازه ی زغال اخته کمک کننده است. اگر زیاد دچار مشکل عفونت ادراری می شوید روزانه از این میوه استفاده کنید. انگور قرمز سرشار از آنتی ا یدان هاست و باعث کاهش هاب بدن می شود. آب انگور قرمز دیورتیک (ادرارآور) فوق العاده ای است که علاوه بر تامین ویتامین های بدن به بهبود و درمان عفونت ادراری کمک زیادی می کند. چند توصیه ی کلی همانطور که گفته شد عفونت ادراری در خانم ها رایج تر است. وجود عفونت و هاب در مثابه باعث سوزش ادرار، احساس فشار در شکم، خستگی و همچنین تب می شود. برای درمان عفونت ادراری یا همان سیستیت پزشک معالج آنتی بیوتیک تجویز می کند. لازم است که در کنار این آنتی بیوتیک ها از میوه های اشاره شده نیز استفاده کنید. چون تمام این میوه ها سرشار از ویتامین c و عناصر مغذی دیگر هستند که به کاهش باکتری های موجود در مثانه کمک می کنند. مصرف مواد غذایی ادرارآور را در الویت قرار دهید. این مواد غذایی باعث جلوگیری از احتباس آب در بافت های بدن شده و به افزایش ادرار کمک می کنند. مارچوبه، خیار، کرفس و چغندر جزو این مواد غذایی هستند اگر به طور مرتب به این مشکل دچار می شوید علاوه بر مصرف آب میوه های اشاره شده به توصیه های زیر نیز عمل کنید: * مصرف آب و مایعات مفید را افزایش دهید. این کار باعث پا ازی مثانه و مجاری ادراری می شود. * دمنوش بابونه، دارچین یا رزماری نیز برای کاهش هاب بسیار مفید هستند. سیر * از مصرف مواد غذایی حاوی خواص آنتی بیوتیکی مانند سیر، زنجبیل، جعفری و غیره غافل نشوید. می توانید بعدازظهر دمنوش زنجبیل میل کنید. جوشانده ی جعفری نیز مفید است. * مصرف مواد غذایی ادرارآور را در الویت قرار دهید. این مواد غذایی باعث جلوگیری از احتباس آب در بافت های بدن شده و به افزایش ادرار کمک می کنند. مارچوبه، خیار، کرفس و چغندر جزو این مواد غذایی هستند. * از مصرف مواد غذایی تحریک کننده ی مثانه مانند قهوه یا چای سبز پرهیز کنید. * از مصرف مواد غذایی حاوی آرد تصفیه شده، شیرینی جات و غیره بپر د. این مواد غذایی باعث افزایش ح احتباس آب در بافت ها شده و به دفع باکتری ها کمکی نمی کنند. * می توانید یک قاشق جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کرده و بنوشید. این کار نیز به درمان عفونت ادراری کمک می کند. سوال سلام من یک سالی است میشوم خونریزیم خیلی کمه علتش چیه جلوتر تا شش روز مرتب میدیدم الان فقط یک روز یا دوروز ممنون  پاسخ کف پا و ملاج سرتان حنا بگذار ۲- کشاله ران ها و ماهیچه پاها روغن زردبمال و بادکش پنج دقیقه  ۳- عدس مصرف نکن و تغذیه سوداوی و سرد ممنوع ۴- دمنوش رقیق رازیانه یا + زعفران رقیق + زنجبیل  ۴- بررسی کنید اگرخیلی ادویه گرم میخوری را خشک کردی پس روزی نصف استکان عرق کرفس  ۵- پیاده روی پیاده روی پیاده روی دررفع غلظت خون موثره. اکوتن در مباحث مربوط به تنوع زیستی مخصوصا بین گیاهان دارویی بسیار با اهمیت است. اقلیم آب و هوایی مربوط به خصوصیات خاکی، آبی و هوایی یک منطقه می باشد. تغییرات به وجود آمده در این خصوصیات ممکن است تدریجی یا آنی باشد. اقلیم اکوتن در واقع به منطقه تغییرات آنی خصوصیات آب و هوایی و ا یکی در یک منطقه گفته می شود. این منطقه ممکن است به صورت خطی یا پهن باشد (شکل ۱). ممکن است در برخورد اقلیم های متفاوتی بوجود آید. مثلا ممکن است دو اقلیم بیابانی و جنگلی به هم برخورد کرده و اکوتن تشکیل گردد. یا ممکن است جنگل به دریا برخورد کرده و سیستم های زیستی پیچیده ایجاد گردد. به هر حال اکوتن در هر شرایطی ایجاد نمی گردد. ممکن است شرایط آب و هوایی مناسب تشکیل اقلیم اکوتن باشد ولی شرایط خاکی این اجازه را ندهد لذا تشکیل این نوع اقلیم تابع همه شرایط محیطی می باشد. واژه اکوتن از ترکیب دو واژه اکولوژی ecology و تنشن tension یا همان تنش (استرس) ایجاد شده است. در واقع اکوتن به اقلیم دارای تنش های محیطی گفته می شود. برای مثال در برخورد اقلیم بیابانی به جنگل، تنش های رطوبتی و خشکی عامل افزایش تنوع زیستی می شود. نکته ای که اشاره شد در مبحث متابولیت های ثانویه بسیار مهم می باشد. منطقه ای که اکوتن است بدلیل تغییرات مداوم شرایط اقلیمی و محیطی از نظر سنتز ترکیبات ثانویه در گیاهان دارویی بسیار ارزشمند و مهم می باشد. بعنوان نمونه در بررسی آویشن آذربایجانی از رویشگاه های جلفا، هریس و دو نقطه در آذربایجان غربی مشخص شد درصد اسانس تولید شده در رویشگاه جلفا به لحاظ شرایط خاص آب و هوایی به صورت بسیار معنی داری بیشتر از سایر مناطق مورد بررسی می باشد. این نتایج می رساند علاوه بر تنوع ذخایر ژنتیکی، اقلیم اکوتن می تواند زایشگاهی برای گونه های جدید و ترکیبات ثانویه جدید باشد. منطقه جلفا و میشوداغ در مرند دو اکوتن طبیعی در ایران هستند. نویسنده: مهدی قنبری
مواد ساده ای که باعث برطرف نفخ شکم می شوند

مواد ساده ای که باعث برطرف نفخ شکم می شوند
یکی از اتفاقاتی که برای همه ما و خصوصا پس از خوردن وعده سنگین غذا، تند غذا خوردن به دنبال گرسنگی طولانی و یا خوردن غذاهای چرب اتفاق می افتد این است که نفخ کنیم. با اینکه نفخ زمان طولانی را به همراه ما نخواهد بود با این حال و در همان زمان نه چندان طولانی هم نامطلوب است.

به گزارش بهداشت نیوز، برای پیشگیری از این نفخ می توانید بخش اول و دوم مقاله «چگونه با تنظیم برنامه غذایی، از نفخ جلوگیری کرده و شکم تخت تری داشته باشیم؟» را مطالعه کنید.

اما در مواقعی این اتفاق افتاده و به شدت نفخ کرده اید، برای اینکه بتوانید این زمان را به حداقل کاهش دهید می توانید در سبد ید خود، موادی را که در ادامه این نوشته برخواهیم شمرد را نیز قرار دهید. با هم این فهرست را مرور و با چگونگی مصرف آنها در زمان نفخ شکم آشنا خواهیم شد.

زنجبیل


یکی از موادی که در این ح می تواند بسیار مفید باشد، زنجبیل است. «دبرا اورلیک» متخصص تغذیه در این باره می گوید: “زنجبیل به هضم کمک می کند و در از بین بردن گازهای شکمی موثر است.” می توانید در تهیه غذاهایی که می پزید از زنجبیل تازه استفاده کنید. همچنین می توانید از آبنبات زنجبیل و چای زنجبیل هم استفاده کنید. به علاوه می توانید به ماست روزانه خود هم کمی از آن را اضافه کنید.

مارچوبه


زمانی که احساس نفخ می کنید خوب است که دفع ادرار بیشتری هم داشته باشید. مارچوبه با دارا بودن «پروبیوتیک» می تواند نقش مهمی در هضم داشته باشد که به همراه خاصیت دفع ادرار می تواند در از بین بردن نفخ بسیار موثر باشد.

آب


شاید تعجب کنید اگر بدانید زمانی که نفخ کرده اید می توانید با نوشیدن آب به بهبود آن وضعیت کمک کنید. اگر از خوردن نوشیدنی های گازدار هم پرهیز کنید می تواند بسیار مفید باشد چرا که نفخ را کاهش می دهد. می توانید برای اثربخشی بهتر، کمی خیار، لیمو یا پرتقال را به آبی که می نوشید، اضافه کنید.

کرفس

جویدن کرفس نه تنها می تواند برای آرواره ها مفید باشد بلکه برای جلوگیری از نفخ شکم هم موثر است.

شیرنارگیل


برخی از افراد هستند که نمی توانند از محصولات لبنی استفاده کنند و به لاکتوز موجود در آن حساسیت دارند. بر اساس مطالعات انجام پذیرفته توسط پروفسور «مارتیکا هینر» در مرکز تغذیه «هانتر کالج» نیویورک این نتیجه بدست آمده که لبنیات سنتی که پایه گیاهی دارند می توانند برای برطرف نفخ موثر باشند.

شکر یا گلوکز موجود در شیر می تواند ایجاد نفخ کند اما ضافه پروتئین به محصولات لبنی می تواند در درمان نفخ مفید باشند.

سبزیجاتی با برگ های سبز رنگ


سبزی هایی که برگ های سبز دارند به دلیل وجود نیترات در آنها سبب افزایش گردش خون می شوند و به همین دلیل هم در کاهش میزان نفخ شکم موثر هستند.

این برگ های سبز سرشار از مگنزیم و پتاسیم هستند که در مواد معدنی بدن تعادل به وجود می آورند. همچنین مانع از دریافت سدیم بیش از اندازه در داخل بدن می شوند.

کفیر و ماست


اگر هیچ گونه حساسیتی به لبنیات ندارید، هیچ مشکلی وجود ندارد که از کفیر، شیر و ماست که همگی حاوی «پروبیونیک» هستند استفاده کنید. این ماده می تواند در برطرف نفخ شکم موثر باشد.

کفیر و ماست، باکتری مفیدی را در بدن رشد می دهد که به هضم بهتر و موثرتر مواد غذایی کمک می کند.

خیار

8

خیار با دارا بودن 90 درصد آب، می تواند باعث برطرف نفخ معده شود. همچنین خیار سرشار از فیبر نیز است که می تواند روند هضم غذا را تسهیل کند. تنها برای درست سالاد از خیار استفاده نکنید بلکه تلاش کنید آن را در ساندویچ های معمولی و خالی هم به کار گیرید.

گوجه فرنگی


مهم نیست که در هر فرهنگ و هر نقطه ای از جهان این میوه چگونه تلفظ می شود اما اهمیت فراوانی دارد که باعث از بین بردن نفخ معده می شود. گوجه فرنگی سرشار از پتاسیم است که سبب می شود حجم مایع کمتری در بدن باقی بماند.

پاپایا (نوعی میوه استوایی)


این میوه ظاهری زیبا و مزه خوبی هم دارد. از آنجایی که در رفع نفخ معده بسیار تاثیرگزار است اجازه ندهید بوی نه چندان خوب آن مانع از مصرف این میوه شود.

در مطالعه مختصری که در مرکز «کاهش وزن و تغذیه» در کلینیک «بورلی هی » کالیفرنیا انجام شده، نشان داده شده که این میوه در از بین بردن گازهای شکمی بسیار مفید است.

کیمچی


این ماده که در کنار ظرف های غذایی مردم کُره سرو می شود که متشکل از پروبیوتیک است و در سلامت روده ها نقش داشته و باکتری های شکمی را با عملکرد بهتری روبرو می کند و درنتیجه سبب بر طرف نفخ شکمی می شود. اگر این ماده به راحتی در دسترس شما قرار ندارد می توانید از کلم ترش به جای آن استفاده کنید.

رازیانه


سبزیجات میدیترانه ای همواره برای دارا بودن خواص مفیدشان معروف اند. دانه های رازیانه را خالی میل کنید یا اینکه چای آن را بعد از صرف وعده های غذایی خود دم و میل کنید. مطالعات علمی فراوانی نقش برطرف کننده نفخ و گاز شکم را در این ماده برشمرده است.

نعناع


این گیاه برای مردم سرزمین ما به عنوان شناخته شده ترین خوراکی یا نوشیدنی در زمان نفخ است، برای شروع وعده غذایی مفید و می تواند در هضم غذا بسیار موثر باشد درنتیجه در نفخ شکم هم مفید است.
منبع: روزیاتو
رایج ترین گیاهان برای کاهش چربی خون رژیم غذایی نامناسب، استفاده از غذاهای چرب و پرکالری، فرهنگ ناصحیح استفاده بیش از حد از غذاهای فوری (فست فودها) نظیر پیتزا، سس مایونز، فرهنگ نادرست مصرف زیاد گوشت قرمز در جامعه و زندگی کم تحرک ماشینی در کشور ما باعث شده است افراد زیادی به مشکل بالا بودن چربی و کلسترول خون یا چاقی مبتلا باشند. اولین و بهترین راه برای کاهش یا رفع این مشکل، اصلاح رژیم غذایی است. یکی از مهم ترین توصیه های غذایی، کاهش مصرف گوشت ق. برای یه جشنی تو ، میخواستن جایزه ماگ بدن. به من گفتن طرحش رو تو بزن. طرح هامو بردم براشون و یکیش از طرف مسوول جشن-بسیج خواهران- تایید شد. داشتیم میرفتیم برا چاپ که یکی از بسیج برادران -که نقش عملیاتی هم تو جشن نداشت!-پرید وسط که این چرا لوگوی بسیج روش نیست؟ جشن مال کل دانشکده بود و "جشن بسیج به مناسبت فلان" نبود که. مثل اینه که مثلا انجمن علمی جشن روز دانشجو برگزار کنه جای آرم آرم خودشو بزنه! به شما گفته ن مسوولیت جشنو به عهده بگیر لایسنس اون مناسب. دوشنبه از همه جا بیخبر بیدار شدیم و صبحانه مفصلی توی باغ خوردیم. خوب خبرها را چک و دیدیم ای داد بیداد که چه بر سر ایران آمده! تمام روز حالمان گرفته بود. ایشان به باغ رسید و خیلی کار کرد. برای ناهار خورشت کرفس درست با سبزی و ماست و خیار و دوش گرفتم و ایشان هم کارهای باغ را تمام کرد و دوش گرفت و ناهار خوردیم. بعد از ناهار دراز کشیدم و یک مدیتیشن هم داشتم و مانند همیشه چای دم و میوه و هندوانه گذاشتم و غروب با ایشان رفتیم پیاده روی. فرشته دوستم را.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،   سموم بار کبد غیر قابل برگشت است و این موضوع تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد آن می گذارد. زمانی که کبد به درستی کار نکند وزنتان را به اندازه قابل توجهی از دست می دهید. 
 
سم ز از کبد به طور منظم به افزایش عملکرد آن و از بین بردن چربی ها بسیار کمک می کند. این نوشیدنی در عرض 5 روز کبدتان را مانند یک نوزاد پاک می کنید. 
 
مواد تشکیل دهنده: 
 
1 فنجان جعفری د شده 
 
5 ساقه کرفس 
 
6 فنجان آب 
 
3 عدد لیمو 
 
طرز تهیه: 
 
مواد تشکیل دهنده را با دقت بشورید. اگر لیموی ارگانیک پیدا کردید، نمی خواهد پوست آن را بگیرید. 
 
محتویات را تا زمانی که خوب مخلوط شوند باهم ترکیب کنید اما فعلا آب را اضافه نکنید. 
 
هنگامی که به خوبی باهم مخلوط شدند مواد را داخل آب بریزید و دوباره هم بزنید. 
 
نوشیدن 2 فنجان بعد از هر وعده غذایی بسیار نتیجه بخش تر گزارش شده است. اگر تنها 5روز، 3 وعده در روز این نوشیدنی را میل کنید تمام سموم از کبدتان خارج می شود. لازم به ذکر است اگر در طول روز آب فراوان میل کنید به روند پا ازی کبد بسیار زیاد کمک کرده اید.  شنبه : پست رو عوض میکنم کارهای که نوشتم و باقی موند میارم در این پست جدید . چقدر لذت بخشه وقتی کارهات رو مینویسی و انجام میدی وقتی بهش نگاه میکنی یک صفحه کار انجام شده تیک خورده رو میبینی و احساس میکنی از روزت بهترین استفاده ها رو کردی دلم میخواد امروز بیشتر توی اتاق خوابم باشم برم سر کلوست و مقداری به لباسهام برسم پس میام مینویسم. در ضمن شنبه روز آشپزخونه هم هست پس مقداری هم در مورد آشپزخونه کار انجام میدم! یکشنبه: ادامه باقی مانده کار دیروز ببینم چقدر پیش میرم. حس خوبی هست که هر بار به قدری تمیز شده که برای بار بعد کمتر بهم ریختگی ایجاد میشه نظام یافته تر و مرتب تر کارها انجام میشه خیلی رضایت دارم از این پیوستگی در انجام کارهام روز یکشنبه متعلق به اتاق ها و کمدها و این خیلی خوبه چون لازم نیست کار بیشتری بخوام انجام بدم تا بتونم به مرتب سازی کلوستم هم برسم:) البته کارهای روزانه خونه رو در کنارش خواهم داشت! آشپزخونه: شستن ظروف شستن سینک خشک سینک پاک و شستن کرفس درست خورش ناهار خیس برنج دستمال کشیدن ک نها جمع ظروف شسته شده آماده سازی ناهار پختن برنج چیدن میز صرف ناهار شستن ظرفها جمع و خشک ظرفا اتاق خواب جمع تخت خواب جمع آوری رخت چرک ریختن داخل ماشین کشوهای میزتو و دراور که 10 تا کشو میشه http://icons.iconarchive.com/icons/rade8/body-care/32/make-up-icon.pngمیز تو : کشو اول کشو دوم کشو سوم کشوچهارم کشو پنجم کشو 5: شلوارهای چینᴥ کتانᴥ ورزشی ᴥشلوار کوتاه های تا روی زانو ᴥکلاهᴥتی ᴥ پارچه

کشو 4 : خالی شد : لباسهای نوی خودم کشو 3 :خالی شدموقتا لباس هایی که میخوام وکیوم کنم میذارم کشو 2 :خالی شدموقتا لباسهایی که میخوام وکیوم کنم میذارم کشو 1 : http://icons.iconarchive.com/icons/robinweatherall/cleaning/32/clothes-icon.pngدراورر : کشو اول کشو دوم کشو سوم کشو چهارم کشو پنجم کشو 5 : کشو 4 : کشو 3 : کشو 2 : کشو the container store مرتب کلوست بازبینی رختهای آویزونی خودم بیرون آوردن لباسهایی مورد استفادم در این فصل نیست مقداری از لباسها که باید شسته بشه یا داده بشه به اتوشویی مرتب سازی رخت آویزها و جابجایی لباسهایی که رخت آویز مناسبی تدارن ✿ یک مقدار کاورهای خوب دارم که باید پیدا کنم برای استفاده بعضی از لباسهام که احتیاج دارن به کاور✿ (یادم نیست کجا قایمشون ) دسته بندی لباسها که وکیومشون کنم وکیوم مرتب کشو شلوار مرتب کشو مرتب کشو لباس خونه بازدید 4 طبقه جعبه کفشهام باز دید طبقه آویزسرمه ای تخلیه باز بینی سازماندهی بازدید طبقه آویز روسری ها تخلیه طبقه بالایی کلوست چمدون طوسی سبد با آبی با زرد تمیز سازی طبقه جارو چیدن دوباره بالای طبقه طبقه کیفها طبقه اول قسمت حوله ها طبقه اول از بالا طبقه دوم طبقه سوم قسمت پت ها سمت دیگه کلوست قسمت لوازم آرایشی و با ها قسمت بقچه ها و جا ها قسمت سقفی دیگر کلوست تخلیه و باز بینی طبقه سقفی باز بینی جمدون پارچه کوبلنی ید از تره بار کرفس بادمجان دلمه ای کدو هندانه طالبی پاستا پیتزا مانا4 تا نودل الیت 4 تا گندم پوست کنده نمک نمکدانی خیار گوجه فرنگی سیب زمینی پیاز فلفل دلمه ای انگور هلو زردالو توت فرنگی شیر سبزی خوردن قارچ ید از شهروند دستمال مرطوب گاز پاکن مایع طرف شویی3 تا قرص ماشین ظرفشویی فینیش روکش مواد غذایی یک بسته پنیر لبنه کره دستمال سفره رنگی 4 بسته رول بزرگ دستمال کاغذی آشپزخانه اسپری چوب پاکن اسپری وکو گاز پاکن جیف 2تا توصیه کاربردی برای کاهش اشتها در این مطلب چند توصیه کاربردی که آزمایش خود را در افراد مختلف پس داده است؛ به منظور کاهش اشتها ارائه می شود. اضافه وزن و چاقی علل متعددی دارد. از جمله علل آن می توان مصرف برخی داروها، ابتلا به بعضی بیماری ها، مشکلات روحی روانی، زمینه های ژنتیکی چربی در بدن، فعالیت بدنی محدود، تمایل شدید به مصرف غذاهای بسیار چرب یا بسیار شیرین و ... را نام برد. این اضافه وزن و چاقی به هر علتی که باشد، اولین قدم برای درمان آن، کاهش د. مواد خوراکی زیرمی تواند در کاهش چربی خون شما موثر باشد :
خوراکی ها می توانند کلسترول مضر خون (ldl) را کاهش و کلسترول مفید خون(hdl) را افزایش دهند و نیز مانع ا یداسیون ldl و در نتیجه کاهش صدمه به عروق شوند.این ها دقیقاً همان مواردی است که داروهای شیمیایی کاهنده ی چربی خون انجام می دهند. خوراکی های مختلف مکانیسم اثرهای متفاوتی دارند. به طور مثال “جو” با کاستن ذخایر اسیدهای صفراوی در روده ها سبب کاهش چربی خون می شود، یا آنتی ا یدان ها با به دام اند. مختصری از فواید بیشمار مصرف روزانه سبزیجات   گروه اینترنتی پرشین استار www.persian-star.org مصرف روزانه سبزیجات ضامن سلامتی شخص می باشد. مصرف سبزیجات از بروز بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و چاقی پیشگیری می نماید. مقدار سبزیجات مورد نیاز بدن با توجه به هرم راهنمایی غذایی به طور کلی روزانه 200 گرم می باشد که این مقدار برای سالمندان بالای هفتاد سال و نوجوانان و ک ن کمتر است. بر اساس تحقیقات جدید رنگ سبزیجات در طبقه بندی خواص آنان نقش دارد از این رو مصرف سبزیجات با رنگهای متنوع برای سلامت توصیه می گردد در واقع رنگها در سبزیجات بر خواص منحصر بفرد آنها اشاره دارد. مصرف سبزیجات با رنگهای متفاوت امکان بدست آوردن بالاترین نتیجه را برای شخص ممکن می سازد و سیستم ایمنی بدن را قوی تر می سازد و موجب طول عمر بیشتر شخص می گردد. :: با مصرف سبزیجات از سرطان پیشگیری کنید
مصرف روزانه سبزیجات یکی از عوامل مهم پیشگیری از سرطانها می باشد زیرا سبزیجات حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند و دستگاه ایمنی بدن را قوی می سازند. سبزیجات نارنجی مانند هویج و کدو تنبل دارای بتاکاروتن می باشند. بتاکاروتن رنگدانه ای است که در صورت نیاز بدن در بدن به ویتامین a تبدیل می شود. این ماده بدن را در مقابل سرطان ها محافظت می کند. سبزیجات برگ سبز از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردارند در این سبزیجات کاروتنوئیدها، ساپونینها، لوتئین و فلاوونوئیدها یافت می شوند این سبزیجات فیبر، فولات و بتاکاروتن مورد نیاز بدن را دارا می باشند. این مواد بدن را در مقابل چند نوع سرطان حفظ می نمایند. کرفس، اسفناج، بروکلی و جعفری از جمله سبزیجات برگ سبز می باشند. سبزیجات قرمز رنگ مانند گوجه فرنگی، هندوانه و کلم بنفش دارای انواع مختلفی از فیتو ها می باشند. فیتو ها اثر رادیکالهای آزاد را از بین می برند. لیکوپین یکی از فیتو ها است که پوست بدن را در مقابل اشعه خورشید محافظت می کند و کارکرد بهتر غده پروتستات را در بدن موجب می گردد. سبزیجات خانواده کلم نیز از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشند به گفته محققان تغذیه این سبزیجات در پیشگیری از سرطانها موثر می باشد این موجود در انواع کلم در ایجاد خاصیت ضدسرطانی کلم نقش دارد. از سبزیهای خانواده کلم می توان از بروکلی، گل کلم، کلم برو ل و کلم بنفش نام برد. اکثر سبزیجات دارای ویتامین c فراوان هستند. ویتامین c نقش مهمی در پیشگیری از سرطانها دارد. ویتامین c به وفور در سبزیجاتی مانند فلفل، بروکلی و گوجه فرنگی یافت می شود. سبزیجات حاوی مقادیر قابل توجهی از فیبر می باشند. طبق نظر متخصصان تغذیه فیبر موجود در سبزیها در پیشگیری از سرطان روده بزرگ نقش اساسی دارد فیبر قسمتی از سبزیجات را تشکیل می دهد که بدن انسان نمی تواند آنرا هضم نماید بنابراین فیبر به خودی خود خاصیتی ندارد اما وجود فیبر در غذای مصرف شده کار دستگاه گوارش را آسان تر می کند و سرعت تخلیه روده ها بالاتر می رود مواد سرطانزا با فیبر ترکیب شده و از بدن خارج می شوند. فیبر موجود در سبزیجات به رشد باکتری های مفید روده نیز کمک می کند. پیروی از رژیم غذایی که حاوی مقدار زیادی مواد فیبردار باشد، ریسک ابتلا به سرطان روده را تا حد بسیاز زیادی کاهش می دهد. تمام سبزیجات حاوی فیبر فراوان می باشند. البته باید اضافه نمود که مصرف بیش از اندازه مواد فیبردار در تغذیه عوارض و اختلالاتی در جذب املاح معدنی به همراه دارد. :: رابطه مصرف سبزیجات و لاغری
سبزیجات دارای کالری پایین می باشند، حجیم و سیرکننده می باشند و مصرف زیاد آنان در مقاسیه با سایر مواد غذایی بسیار کمتر موجب افزایش وزن می شود. امروزه حدودا” یک سوم ازمردم جهان با چاقی و مشکلات آن روبرو هستند از این رو مصرف مداوم و روزانه سبزیجات و میوه ها برای پیشگیری از چاقی ضروری و اثربخش است. با مصرف سبزیجات خطر دیابت را کاهش دهید
برع میوه ها سبزیجات، خصوصا” سبزیجات تازه قند بسیار کمی را دارا می باشند. قند در نوعهای متفاوت آن در بدن به گلوکز تبدیل می شود و این پدیده موجب تغییرات در سطح قند خون می گردد و بنابراین دانستن مقدار هیدروکربن و در نتیجه قند برای بیماران دیابتی ضروری است. مصرف سبزیجات بالانس قند خون را بسیار کمتر از سایر مواد غذایی دچار تغییر و تحول می کند و موجب رسانیدن ویتامین ها و املاح معدنی به بدن می گردد. بنابراین مصرف سبزیجات در رژیم بیماران دیابتی و پیشگیری از بیماری نقش مهمی را ایفا می نمایند. سبزیجات حاوی فیبر، آنتی ا یدانها و املاح معدنی فراوان و ترکیبات دیگر می باشند و خطر پیشرفت دیابت نوع دوم و عوارض آن را کاهش می دهند. داشتن س گلیسمی پایین در مواد غذایی در تغذیه بیماران دیابتی نوع 2 مفید است و از سوی دیگر مصرف آنان فاکتوری برای کاهش وزن است. سبزیجاتی مانند بروکلی، گل کلم، کرفس و اسفناج دارای س گلیسمی پایینی هستند. سبزیجات سرشار از منیزیم هستند و منیزیم در فعالیت انسولین نقش مهمی را ایفا می نماید سطح منیزیم معمولا در بیماران دیابتی پایین است. سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج منبع خوبی از منیزیم هستند. :: با مصرف سبزیجات از بیماریهای قلبی پیشگیری کنید
چربی موجود در سبزیجات بسیار پایین است و سبزیجات فاقد کلسترول می باشند بنابراین مصرف آنان برای سلامت قلب تجویز می شود. رژیم غذایی چرب، احتمال مبتلاشدن به بیماری های قلبی و عروقی و سرطان را افزایش می دهد. پتاسیم یکی از املاح معدنی مهم برای بدن است که فعالیت بسیاری از آنزیم های بدن به وجود آن وابسته است کمبود پتاسیم در بدن می تواند زمینه ساز حملات قلبی باشد. پتاسیم روزانه مورد نیاز بدن از طریق مصرف روزانه سبزیجات بدست می آید. سبزیجاتی مانند جعفری، کرفس، لوبیا، سبوس گندم و سیب زمینی منابع خوبی برای تامین پتاسیم و در نتیجه سلامت قلب می باشند. یکی از مهمترین خاصیت سبزیجات سبز رنگ مانند بروکلی و اسفناج در اثربخشی آنان بر سلامت دستگاه گردش خون می باشد. سبزیجات حاوی فولات می باشند فولات در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی مفید است به همین دلیل به افرادی که یک بار دچار سکته شده اند مصرف مرتب کلم تجویز می شود این خاصیت در کلم بنفش به علت لیکوپن موجود در آن چند برابر می باشد. :: رابطه مصرف سبزیجات و پایین آوردن فشارخون
سبزیجات تازه دارای میزان سدیم بسیار پایینی هستند. سدیم در بسیاری از مواد غذایی یافت می شود جذب بیش از حد سدیم توسط بدن ، باعث بروز فشار خون بالا می گردد. سبزیجات تازه نسبت به سبزیهای بسته بندی فریزری و یا کنسروی ، حاوی مقدار کمتری از سدیم هستند. همچنین سبزیجاتی مانند کرفس و ریواس به علت دارا بودن پتاسیم فراوان موجب کاهش فشار خون می شوند. :: با مصرف سبزیجات سلامت خود را تضمین کنید
در سبزیجات گوناگون بیش از 180 نوع ویتامین و ماده معدنی متفاوت یافت می شود که بدن نیازمند به تامین آنان برای سلامت خویش می باشد از این رو مصرف سبزیجات گوناگون برای سلامت شخص بسیار مفید و ضروری است. سبزیجات حاوی ویتامین ها و املاح معدنی فراوانی هستند که در سلامتی بدن نقش مهمی دارند. از جمله این املاح آهن است، آهن در خونسازی و تامین انرژی بدن نقش مهمی را ایفا می کند. کمبود آهن در رژیم غذایی موجب کم خونی و احساس خستگی مفرط می شود. سبزیجاتی مانند اسفناج، سیب زمینی و مارچوبه حاوی مقادیر زیادی آهن می باشند. سبزی های با رنگ سبز پر رنگ مانند اسفناج، بروکلی، و کاهو علاوه بر خاصیتهای ذکر شده حاوی میزان بالایی کلسیم می باشند. کلسیم برای استحکام استخوان و سلامت دندان لازم می باشد و از پوکی استخوان نیز جلوگیری می نماید. :: چگونگی مصرف سبزیجات
سبزیجات فصلی بهترین و سالم ترین انتخاب در ید روزانه خانه هستند. تا آنجا که ممکن است به همراه همه وعده های غذایی خود از سبزیجات استفاده نمایید. ک ن خود را به خوردن سبزیجات عادت دهید ک ن معمولا از خوردن سبزیجات خام لذت بیشتری می برند برای آنان سبزیجات خام را به اشکال زیبا ببرید و به جای یک میان وعده به آنان بدهید. آنان را در آشپزی مشارکت دهید، تا تمایل بیشتری نسبت به خوردن سبزیجات در آنان ایجاد شود. سبزیجات ویتامین ها و املاح معدنی خود را بر اثر پختن و سرخ نمودن بیش از اندازه از دست می دهند بنابراین سبزیجات را زیاد از حد نپزید و سرخ ننمایید و تا حد امکان از سبزیجات به صورت خام و یا نیم پز استفاده کنید. بخا ز بهترین نوع طبخ سبزی می باشد یا سبزی ها را با آب کم بپزید تا آب آنان به خورد خودشان برود و ویتامین و املاح معدنی آنها بهدر نرود. مدت زمان طبخ طولانی سبزیجات می تواند بسیاری از ویتامین ها را از بین ببرد سعی کنید سبزیجات را در مدت زمان کوتاه بپزید و اگر مشکلی با هضم سبزیجات خام ندارید بهتر است که آنها را خام مصرف کنید. روستای استنددر شمال شهرستان زیرکوه، رویشگاه درخت سروی است که یکی از قدیمی ترین درختان سرو ایران شناخته شده است. سرو ایرانی به عنوان نماد استقامت و سرفرازی ایرانیان توصیف می شود. درخت سرو از درختانی است که ریشه در فرهنگ ایرانی داشته و جایگاه ویژه ای در میان مردم دارد. این درخت به عنوان یک درخت همیشه سرسبز و استوار حتی در سرما پایداری می کند.

درخت سرو از هزاران سال پیش در ایران کاشت می شده و سرو استنددر ۳۰کیلومتری شمال شهر حاجی اباد یکی . image result for ‫برنامه رژیم لاغری‬‎
با روز سوم رژیم لاغری ۲۱ روزه در خدمت شما هستیم، امیدوارم که تا به اینجای برنامه خوب پیش رفته باشین و تونسته باشین به اشتهای کاذبتون غلبه کنید. ما سعی کردیم در مدت این ۲۱ روز ی ری رژیم هایی با کالری ۱۴۰۰-۱۲۰۰ در اختیارتون قرار بدیم که در صورت تمایل شما کاربران گرامی این روند رژیم های لاغری را ادامه خواهیم داد و سعی و تلاش ما بر این است که الگوهای غذایی صحیح را با شما در میان بگذاریم.


پیشنهاد می کنیم که مصرف غذای های فست فود را در این بیست و یک روز به کلی کنار بگذارید
مضرات استفاده از fast food:
چاقیافزایش چربی های مضر خونپوسیدگی دندان ها در اثر مصرف زیاد نوشاب مبود مواد مغذیفشار خون در اثر وجود نمک فراوان در این نوع غذاهاپرخوریکم رنگ شدن نقش غذاهای سنتینمونه برنامه غذایی روز سوم
صبحانه (۸ صبح):۱ لیوان شیر کم چرب + ۳ عدد بیسکویت ساقه طلایی + ژله رژیمی ۲ ق غ
میان وعده صبح (۱۰ و ۱۲ صبح):۱ عدد سیب + ۱ عدد لیمو شیرین + ۱۰ عدد بادام خام + چای سبز همراه با به لیمو ۱ فنجان + هویج رنده شده آزادانه مصرف شود.
درباره بادام بیشتر بدانید:
بادام کلسترول بد خون را کاهش داده و از بروز بیماری های قلبی ـ عروقی جلوگیری می کند. از شکل گیری سنگ صفرا جلوگیری می کند. پروتئین موجود در ۱/۴ فنجان بادام، از پروتئین ۱ عدد تخم مرغ متوسط بیشتر است. همچنین به دلیل انرژی زا بودن، بادام گزینه خوبی در میان وعده می باشد.
ناهار (۲ ظهر):برای یادآوری گفته می شود که نیم ساعت قبل ناهار سالاد بدون سس مایونز مصرف کنید به جای سس از سرکه با امیک و ۱ ق غ روغن زیتون استفاده کنید.
عدس پلو (عدس پخته + برنج آبکش + گوشت چرخ کرده) مجموعا ۸ قاشق غذاخوری سرخالی + سالاد به همراه آبلیمو و روغن زیتون ۱ کاسه متوسط + دوغ بعد اتمام غذا ۱.۵ لیوان
عصرانه (۴و ۶ عصر):۱ عدد پرتقال + ۲ عدد نارنگی + ۵ عدد مویز + چای سبز + کاهو و کرفس آزاد مصرف شود
شام (۷ شب) :بامجان کب ۳ عدد متوسط + ماست کم چرب ۱ لیوان + خیار ۲ عدد + پودر نعناع و گل خشک
قبل خواب:۱ لیوان شیر + ۱ قاشق مربا خوری عسل
  میوه های فسفردار :
پرتقال – زردالو – ما – شاتوت – موز – انجیر – نگور سیاه
جینکو- چغندر

**********************
سبزی های فسفردار :
پیاز – کرفس – فلفل سبز – جعفری – گل کلم – کلم بروکلی
تره - نخود فرنگی سبز– سیب زمینی - سیر - کنگر - اسفناج
 سیب زمینی شیرین ( پندال )– لوبیا سبز- قارچ- بامیه

***************
خشکبار فسفردار :
کنجد – بادام – گردو – کندر – مویز سبز – پسته – فندوق
*************************
حبوبات فسفردار :
.
امتحان یک یا چند راه پی آمده برای بهبود گرفتگی تارها مفید خواهد بود:
یکی از بهترین راه های درمان و کاهش گرفتگی صدا، سکوت است. صحبت، حتی در حد هم سبب تحریک تارهای صوتی و وارد آمدن فشار به آنها می شود و بهبود آن را به تاخیر می اندازد. اگر گرفتگی ناشی از سرماخوردگی است، با بستن شال گردن، ناحیه حنجره و گلو را گرم نگاه دارید تا بهبود زودتر حاصل شود. از حضور در اماکن بسیار سرد، خشک، بدون رطوبت کافی و دودگرفته هم در زمان سرماخوردگی خودداری کنید. ا. یک درختی هست کنج حیاط خوابگاه که نمی دانم چیست. یعنی حدس می زنم توت باشد شاید هم سه . زیرش یک میز استوانه ای چوبی و چهارتا صندلی از همان جنس و به همان شکل اما به مقیاس کوچکتر گذاشته اند. شب ها می رویم توی حیاط. گاهی چای می خوریم. چیپس و پفک و پشمک و هله هوله و بخند بخند. گاهی هم تنهایی می روم می نشینم زیرش. روی صندلی نه، روی میز. نه به خاطر اینکه صرفاً روی میز نشستن کیفش بیشتر است یا حال خاصی بهم دست می دهد یا حتی احاطه بیشتری به محیطم دارم. بیشتر به خ. دشت لاله های واژگون یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری ایران است. این دشت ۳۶۰۰ تار وسعت و در استان چهارمحال و بختیاری دارد و رویشگاه اصلی گونهٔ گیاهی لاله واژگون است. محدوده ای از این دشت بعنوان اثر طبیعی ملی لاله واژگون تحت حفاظت سازمان محیط زیست ایران قرار دارد. این دشت در شهرستان کوهرنگ واقع شده و جاذبه های گردشگری دیگری مانند آبشار کوهرنگ، پیست اسکی چلگرد و چشمه آب معدنی دیمه در آن قرار دارند. رویشگاه اصلی این گیاه نادر، دامنه کوههای آب کا. تغذیه سالم در تعطیلات نوروزیتغذیه سالم در تعطیلات نوروزی ، خیلی از ما در تعطیلات نوروزی به بهانه دید و بازدید، مهمانی و سفر، دل به خوردنی های شیرین،شور و چرب و پرکالری می سپاریم و بی خیال مراعات تغذیه می شویم.به همین علت، آغاز سال نو با تغییرات گسترده و مهم در تغذیه ما همراه می شود و معمولا این تغییرات بر سلامت ما اثرات ناخوشایند به جا می گذارد.تغذیه سالم در تعطیلات نوروزیتصویر تعطیلات نوروزی با تغذیه سالمتغذیه ناسالم برخلاف تصور بسیاری اف. غذا درمانی سرتان درد می کند؟
ماهی بخورید.
ماهی زیاد مصرف کنید. روغن ماهی به پیش گیری از سردرد کمک می کند.
زنجبیل هم با کاهش تورم و درد عملکرد مشابهی دارد. + + تب دارید؟
ماست میل کنید.
قبل از شروع فصل گرده افشانی ماست زیاد مصرف کنید.
همچنین بطور روزانه از عسل محلی منطقه خود میل کنید. + . بیخو دارید؟
عسل بخورید.
از عسل بعنوان داروی مسکن و آرامش بخش استفاده کنید. + دچار آسم هستید؟
پیاز بخورید.
مصرف پیاز هاب نایژک ها را از بین می برد.
(وقتی بچه بودم مادرم بسته پیاز درست می کرد تا روی قفسه ما بگذارد. برای درمان بیماری های تنفسی خوب بود و کمک می کرد بهتر نفس بکشیم.) + از ورم مفاصل رنج می برید؟
باز هم ماهی میل کنید.
ماهی قزل آلا، تون، خال مخالی و ساردین از ورم مفاصل جلوگیری می کند.
(ماهی سرشار از روغن های امگاست که برای سیستم ایمنی فوق العاده است.) + دل بهم خوردگی دارید؟
موز و زنجبیل.
موز به معده ای که اذیت شده کمک می کند.
زنجبیل ح تهوع صبحگاهی و دل آشوب را درمان می کند. + دچار مشکلات استخوان هستید؟
آناناس میل کنید.
ش تگی و مشکلات استخوکن با کمک منگنز موجود در آناناس قابل پیش گیری است. + . از سندرم پیش از قاعدگی رنج می برید؟
ذرت بوداده میل کنید.
خانمها می توانند با صرف ذرت بوداده که به کاهش افسردگی، نگرانی و خستگی که از عوارض می باشد پیش گیری کنند. + دچار مشکلات حافظه شده اید؟
صدف خوراکی بخورید.
صدف با داشتن روی مورد نیاز به بهبود عملکرد مغز کمک می کند. + سرما خوردید؟
سیر بخورید.
سرو کله گرفته را با سیر تمیز کنید.
(یادتان باشد که سیر سطح کلسترول را نیز کاهش می دهد) + سرفه می کنید؟
فلفل قرمز !!!
مشابه ماده ای که در شربت سرفه بکار می رود در فلفل قرمز وجود دارد.
البته فلفل قرمز را با احتیاط مصرف کنید شاید معده شما را تحریک کند. + سرطان ؟
گندم، سبوس و کلم مصرف کنید.
این مواد استروژن را در سطوح سالم نگه می دارند. + سرطان ریه؟
سبزیجات تیره و نارنجی رنگ و سبز ی مصرف کنید.
پادزهر مفیدی است که در سبزیجات تیره و نارنجی رنگ یافت میشود a بتا اکروتن، نوعی ویتامین . زخم معده بروز کرده؟
کلم بخورید.
کلم شامل ترکیباتی است که به درمان زخم معده و دوازدهه کمک می کند. + + اسهال؟
سیب میل کنید.
سیب را با پوست رنده کنید. بگذارید تا قهوه ای شوید و برای درمان این وضعیت میل کنید.
( موز نیز برای این بیماری خوب است) + از شریان های رسوب گرفته رنج می برید؟
آووکادو بخورید.
چربی غیر اشباع شده موجود در آوکادو کلسترول را پایین می آورد. + . فشار خونتان بالاست؟
کرفس و روغن زیتون میل کنید.
روغن زیتون فشار خون را پایین می آورد.
کرفس نیز شامل ماده ای است که فشار خون را پایین می آورد. + + هماهنگی قند خون دارید؟
بروکلی و بادام زمینی میل کنید.
کروم موجود در بروکلی و بادام زمینی انسولین و قند خون را تنظیم می کند. + + کیوی:
ریز و مقوی.
منبع بسیار خوب پتاسیم،منیزیوم، ویتامین c و فیبر...
ویتامین e موجود در آن دو برابر پرتقال می باشد. + . سیب:
یک سیب در روز پزشک را دور نگه می دارد؟
با اینکه سیب ویتامین c را افزایش می دهد و به کاهش خطر سرطان روده بزرگ، ا یدان و می باشد که فعالیت ویتامین c حمله قلبی و سکته مغزی کمک می کند. ) توت فرنگی:
میوه محافظ. توت فرنگی بالاترین قدرت کنتی ا یدان را در میان میوه ای اصلی دارد که بدن را در برابر سرطان، رادیکال های آزاد رسوب شده روی رگ های خونی محافظت می کند. (در واقع هر میوه ای از خانواده توت برای شما خوب و مفید است.
شامل میزان بالای انتی ا یدان هستند و ما را جوان نگه می دارند ... سته آبی بهترین نوع است و کلیه رادیکال های آزاد را که به بدن هجوم می آورند از بین می برد. + پرتقال:
شیرین ترین دارو.
خوردن 2 الی 4 پرتقال در روز کمک به پیش گیری از سرماخوردگی و کلسترول پایین می کند و سنگ های کلیه را از بین می برد و خطر سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد. + هندوانه:
هندوانه شامل مواد طبیعی (منابع طبیعی) بهترین تسکین دهنده عطش.
شامل 92 % آب و حجم بسیار زیادی از گلوتاتیون می باشد که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
همچنین منبع اصلی لیکوپن - ا یدان ضد و پتاسیم می باشد. سرطان است.
سایر مواد غذایی یافت شده در هندوانه شامل ویتامین c می باشد که کمک به حفظ سلامت پوست می کند و همچنین پوست ما را در برابر اشعه های خطرناک spf محافظت می نماید ..)


گیاه دارویی فه
در درمان اختلالات و هابات مجاری ادراری موثر است

فه
در طب سنتی به عنوان تب بر
ضد عفونی کننده
ضد اسکوربوت (بیماری های ناشی از کمبود ویتامین c)
ضد اسپاسم
مدر
و ضد کرم استفاده می شود

در بسیاری از کشورها
از قبیل کشورهای عربی همسایه
این گیاه دارویی را به عنوان سبزی خوراکی در سبزی فروشی ها به فروش می رسانند و از شیره فه و یا له شده برگ ها و ساقه آن به صورت موضعی برای رفع درد
تورم
و یام زخم های سوختگی<. http://www.iranchef.com/learning/bahar.jpg بهارنارنج نه تنها در تقویت معده و رفع تب بسیار موثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد، بلکه بسیاری از دست اندرکاران طب سنتی آن را برای کنترل تشنج ها و حمله قلبی هم توصیه می کنند. برخی خواص دیگر آن را در در ادامه بخوانید.
اگر مشکل کم خو یا بی خو دارید، پیش از خواب، مقداری عرق بهارنارنج یا چای آن را بنوشید.
برای درست چای بهار نارنج، کافی است ۱۰ گرم از گل بهارنارنج را در دو لیوان آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید، سپس آن را صاف کرده، همراه یک قاشق سوپ خوری عسل میل کنید. با خوردن این چای، خواب خوش و آرامی خواهید داشت.
با توجه به نتایج به دست آمده از یک مطالعه، از بهار نارنج می توان به عنوان یک پیش داروی موثر جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی استفاده کرد. این مطالعه با هدف مقایسه تاثیر عرق بهار نارنج و دیازپام بر اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی انجام شد.
در این مطالعه تعداد ۶۰ بیمار ۱۴ تا ۴۸ ساله مراجعه کننده جهت عمل جراحی، انتخاب و به طور تصادفی در دو گروه ۳۰ نفره تقسیم شدند. ۲ ساعت قبل از عمل به گروه یک ۱۰۰ سی سی عرق بهار نارنج و به گروه ۲ محلول یک قرص ۵ میلی گرمی دیازپام در ۱۰۰ سی سی آب به صورت خوراکی داده شد. میزان اضطراب موقعیتی، پس از مصرف دارو در هر دو گروه مصرف کننده بهار نارنج و دیازپام کاهش یافت. اثرات درمانی مهم ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تاثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای عصبی و می گرنی را کاهش می دهد. بهارنارنج اشتهاآور و ضد سرفه است. برای نرم پوست های خشک و جلوگیری از شکنندگی مویرگ ها استفاده می شود. درمان دردهای متوا تر شکمی، نفخ، اسپاسم، سوء هاضمه، فشارهای عصبی و ناراحتی های مربوط به هیجان و عاطفه نیز از موارد مصرف اسانس بهار نارنج هستند.
دم کرده گل بهارنارنج برای برطرف قولنج های عصبی مفید است. از مخلوط آب کرفس و عرق بهار نارنج برای دفع سنگ های کلیه و مثانه و د آن ها نیز استفاده می شود. آموزش طرز تهیه قورمه سبزی مجلسی جا افتاده و خوشمزه + تصاویر تزیین طرز تهیه قورمه سبزی خوشمزه , طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک , طرز تهیه قورمه سبزی برای 6 یا 4 نفر , طرز تهیه قورمه سبزی با گوشت آموزش آشپزی و دستور پخت خورشت قورمه سبزی جا افتاده و خوشمزه مواد لازم برای تهیه خورشت قورمه سبزی برای 4 تا 6 نفر سبزی قورمه سبزی :•: یک کیلو لوبیا چیتی یا قرمز :•: یک سوم لیوان پیاز :•: یک عدد شمبلیله خشک :•: یک قاشق غذاخوری نمک و فلفل و ادویه :•: به میزان لازم لیمو عمانی :•: 4 تا 5 عدد گرد لیمو :•: به مقدارکافی روغن جهت سرخ سبزی و گوشت :•: به مقدار کافی طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده طرز تهیه قورمه سبزی خوشمزه , طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک , طرز تهیه قورمه سبزی برای 6 یا 4 نفر , طرز تهیه قورمه سبزی با گوشت طرز تهیه خورش قرمه سبزی برای تهیه خورش قورمه سبزی لوبیا را از شب قبل می خیسانیم و دو یا سه بار آب آن را عوض می کنیم. سپس به همراه آب و نمک میگذاریم تا کمی بجوشد. لیمو عمانی را در ظرف آب می اندازیم تا کمی نرم شود و با چنگال آن را سوراخ میکنیم. پیاز را نگینی د کرده و با کمی روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود. گوشت را با توجه به سایز مورد نظرمان د می کنیم و با پیاز کمی تفت می دهیم تا رنگ گوشت عوض شده و سرخ شود به صورتی که آب آن خارج شود. سپس به آن زرد چوبه و کمی فلفل ترجیحا فلفل قرمز اضافه می کنیم و تفت می دهیم. لوبیا ها را به گوشت و پیاز اضافه کرده و با اندکی آب می گذاریم نیم پز شوند. طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده طرز تهیه قرمه سبزی خوشمزه , قرمه سبزی , آموزش آشپزی قورمه سبزی برای 6 یا 4 نفر , طرز تهیه قورمه سبزی با گوشت دستور پخت قورمه سبزی خوشمزه در این حین سبزی را شسته و د می کنیم. سپس آن را سرخ می کنیم. اگر از سبزی فریز شده استفاده می کنید سبزی را به صورت یخ زده بدون آن که یخ آن باز شود در روغن قراردهید تا پس از سرخ شدن، سبزی به صورت لاستیکی و سیاه رنگ نشود. بعد از نیم پز شدن لوبیا و گوشت، سبزی سرخ شده، لیمو عمانی و آب را به مواد اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورش با حرارت ملایم کاملا پخته و جا بیفتد. در آ نمک و فلفل و گرد لیمو رو اضافه می کنیم .در بعضی مناطق به خورش قرمه سبزی رب گوجه و آبلیمو اضافه میکنند که بستگی به ذائقه افراد دارد. طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده طرز تهیه قرمه سبزی خوشمزه , قرمه سبزی , آموزش آشپزی قورمه سبزی برای 6 یا 4 نفر , طرز تهیه قورمه سبزی با گوشت نکات مهم در طبخ خورشت قورمه سبزی مجلسی بهتر است سبزی خورشت قورمه سبزی خیلی ریز د شود چون به این ترتیب خورش بهتر جا می افتد. آب را به صورت یک جا به خورشت اضافه نمایید. حتی الامکان برای پخت قورمه سبزی از سبزی تازه استفاده کنید. چرا که خورش قورمه سبزی خوشمزه تر و خوش رنگ تر می شود و صد البته ویتامین های موجود در سبزی بهتر حفظ می شود. اگر می خواهید سبزی قورمه سبزی را در فریزر نگهداری کنید بهتر است که آن را سرخ نشده در فریزر بگذارید و موقع پخت سرخ کنید تا سالم تر و خوش رنگ تر (سبزتر) باشد. چون از نظر بهداشت غذا روغن مایع نباید یخ بزند و مصرف روغن جامدهم برای سلامتی مضر است. شنبلیله خورش قورمه سبزی نباید زیاد باشد چون خورش تلخ می شود. طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده قرمه سبزی , قورمه سبزی , قورمه سبزی مجلسی , قورمه سبزی جا افتاده و خوشمزه دستور پخت قورمه سبزی خوشمزه اگر سبزی قورمه سبزی درشت د شده باشد خورش هر چه بجوشد جا نمی افتد. در بعضی از نواحی شمال کشور، سبزی های محلی خود را نیز به قورمه سبزی اضافه می کنند. سرخ زیاد سبزی باعث تیره شدن رنگ آن و در نتیجه از دست دادن خواص غذایی آن می شود. نسبت سبزی های مختلف در قورمه سبزی بستگی به ذائقه خانواده دارد.ولی در هر حال اگر تره زیاد باشد طعم خورش تند می شود. اسفناج زیاد به خورش، مزه خورش آلو اسفناج می دهد. شنبلیله زیاد خورش را تلخ می کند و بوی گشنیز هم در خورش قورمه سبزی نباید خیلی محسوس باشد. نکته دیگر آنکه اگر سبزی موقع د آب انداخت آب آن را دور نریخته و به خورش اضافه کنید. هنگام سرخ سبزی قورمه سبزی ، روغن سبزی را اول به آن اضافه کنید و به اصطلاح نگذارید آب سبزی خشک شود بعد روغن بریزید چون رنگ روغن روی خورش جا افتاده و سبزی سبز و خوش رنگ می شود. هنگام خاموش شعله می توان قطعه هایی از یخ به خورش اضافه کرد تا روغن خورش به سطح خورش بیاید. طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده قرمه سبزی , قورمه سبزی , قورمه سبزی مجلسی , قورمه سبزی جا افتاده و خوشمزه نکات ریز در مورد گوشت قورمه سبزی گوشت قورمه سبزی نباید خیلی ریز باشد. در اندازه گردویی درشت مطلوب است و می تواند با استخوان یا بدون استخوان باشد. از گوشت راسته نیز می توان استفاده کرد. استفاده از گوشت گوساله یا بستگی به ذائقه خانواده دارد ولی این خورش با گوشت بدون چربی خوشمزه تر است. برخی علاوه بر گوشت خورشی و عصاره موجود در آن از عصاره مرغ، یا قلم استخوان استفاده می کنند. طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده قرمه سبزی , قورمه سبزی , قورمه سبزی مجلسی , قورمه سبزی جا افتاده و خوشمزه نکات ریز در مورد چاشنی قورمه سبزی لیمو عمانی جز لاینفک خورش قورمه سبزی است که دو نوع روشن و تیره دارد. برای قورمه سبزی بهتر است از نوع لیمو عمانی تیره رنگ استفاده شود. لیمو عمانی همراه با آبلیمو و آبغوره استفاده می شود. به کار بردن رب گوجه فرنگی همراه با لیموعمانی ، از میزان رنگ سبزی خورش قورمه سبزی می کاهد. از گرد لیموعمانی در قورمه سبزی استفاده می شود که البته رنگ خورش را تیره می کند. برخی نیز در خورش قورمه سبزی از چاشنی آب نارنج استفاده می کنند طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده قرمه سبزی , قورمه سبزی , قورمه سبزی مجلسی , قورمه سبزی جا افتاده و خوشمزه نکات ریز در مورد لوبیای قورمه سبزی لوبیای قورمه سبزی ، لوبیای قرمز یا چیتی است. در بعضی از ا ( ای اسان) از لوبیا چشم بلبلی در خورش قورمه سبزی استفاده می شود طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی خوشمزه و جا افتاده قرمه سبزی , قورمه سبزی , قورمه سبزی مجلسی , قورمه سبزی جا افتاده و خوشمزه قورمه سبزی چیست ؟ قورمه سبزی یا قُرمه سبزی از نامی ترین و مردم پسندترین خورش های اصیل ایرانی و یکی از خوراک های ملی ایران است و در افغانستان نیز این نوع غذا رایج و پرطرفدار می باشد. این خورش از سبزی قرمه، گوشت قرمز، لیموی عمانی و لوبیا قرمز یا لوبیا چیتی آماده می شود. قرمه سبزی محبوبیت زیادی در میان مردم ایران دارد. واژه قرمه با توجه به اندازه برش گوشت به این خورش اطلاق می گردد. این خورش اصیل ایرانی با سبزی قرمه (دربرگیرنده ٔ: تره، جعفری، شنبلیله و گشنیز، اسفناج و یا برگ چغندر – زمستان که فصل اسفناج است از اسفناج و هنگامی که برگ چغندر فراهم است٬ برگ چغندر بکار می رود)، لوبیا (قرمز یا چیتی یا چشم بلبلی ) و گوشت قرمز پخته می شود. خورشت فسنجان,طرز تهیه خورش فسنجان با گوشت قرمز,دستور پخت خورش فسنجان با گوشت تکه ای قرمه سبزی,قورمه سبزی,قورمه سبزی مجلسی,ghorme sabzi مزه خورش قورمه سبزی مزهٔ این خورشت باید کمی ترش باشد، از این رو٬ به آن کمی لیمو عمانی خشک یا آب لیموی تازه می افزایند که پوست لیمو عمانی ، اندکی مزهٔ تلخ خوشایندی به خورش می دهد. برای جا افتادن قرمه سبزی زمان زیادی نیاز است. این خورش چنانچه برای ۴ تَن پخته شود نزدیک ۱۵۵۰ کیلو کالری انرژی دارد. البته از آنجا که این خورش نیز مانند دیگر خورش های ایرانی همراه برنج خورده می شود، حدأقل، ۲۰۰ کیلو کالری دیگر به انرژی دریافتی افزوده می شود. در بعضی از مناطق آذری زبان از لوبیا چشم بلبلی و مقداری رب گوجه فرنگی برای تهیه این خورش استفاده می کنند. خورشت قیمه بادمجان,طرز تهیه خورش بادمجان,دستور پخت خورش بادمجان قرمه سبزی,قورمه سبزی,قورمه سبزی مجلسی,r,vli sfcd جا افتاده شدن خورشت قورمه سبزی برای تهیه یک قورمه سبزی جاافتاده ، به شعله کم و زمان طولانی احتیاج دارید. به همین دلیل در قدیم این خورش را مانند آبگوشت از صبح زود بار می گذاشتند تا مواد آن کاملا پخته، آب آن کشیده و طعم ها با هم مخلوط شوند. خورش قیمه,طرز تهیه خورش قیمه,دستور پخت خورش قیمه,خورش قیمه مجلسی ••••• آموزش طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک ••••• قورمه سبزی با سبزی خشک,خورش قورمه سبزی با سبزی خشک,خورشت قورمه سبزی با سبزی خشک مواد لازم برای قورمه سبزی با سبزی خشک سبزی خشک قورمه سبزی :•: 3 پیمانه لوبیا قرمز یا چیتی :•: نصف کنسرو لیمو عمانی :•: 4 عدد رب :•: 1/5 قاشق غذا خوری نمک و فلفل :•: به میزان لازم گوشت :•: به میزان لازم پیاز :•: یک عدد بزرگ خورش بامیه,طرز تهیه خورش بامیه,خورش بامیه گیاهی,خورش بامیه جنوبی,خورش بامیه با لپه,خورش بامیه عربی قورمه سبزی با سبزی خشک,خورش قورمه سبزی با سبزی خشک,خورشت قورمه سبزی با سبزی خشک طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک سبزی های خشک شده رو به مدت یک ساعت داخل آب قرار می دهیم . گوشت ها رو با پیاز کمی تفت می دهیم سپس روی گوشت ها آب جوش می ریزیم و یک ساعت روی شعله قرار میدهیم تا بپزد. سبزی ها رو آب کش می کنیم و با کمی روغن تفت می دهیم. وقتی گوشت ها کاملا پخته شد سبزی رو به آن اضافه می کنیم و نمک و فلفل را اضافه می کنیم. روی لیمو عمانی ها چند تا سوراخ ایجاد می کنیم و به خورش اضافه می کنیم. سپس لوبیا را اضافه می کنیم و در صورت تمایل رب می زنیم. خورشت کرفس,طرز تهیه خورشت کرفس,دستور پخت خورشت کرفس,خورشت کرفس مجلسی ایده برای تزیین قورمه سبزی تزیین قورمه سبزی,تزیین قورمه سبزی با برنج , تزیین قورمه سبزی نذری تزیین قورمه سبزی به شکل گل با دانه های لوبیا و لیمو عمانی آموزش طرز تهیه و تزیین خورش قورمه سبزی مجلسی جا افتاده و خوشمزه تزیین قورمه سبزی,تزیین قورمه سبزی با برنج , تزیین قورمه سبزی نذری تزیین قورمه سبزی مجلسی به صورت کلاسیک و بسیار شیک برای مهمانی آموزش طرز تهیه و تزیین خورش قورمه سبزی مجلسی جا افتاده و خوشمزه آموزش طرز تهیه قورمه سبزی مجلسی جا افتاده و خوشمزه + تصاویر تزیین اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درباره جمع آوری گیاهان دارویی در طبیعت با و پر سرعت .
تحقیق درباره جمع آوری گیاهان دارویی در طبیعت
تحقیق درباره جمع آوری گیاهان دارویی در طبیعت فرمت فایل :        word    ( قابل ویرایش)         تعداد صفحات :  40صفحه          جمع آوری گیاهان دارویی در رویشگاه طبیعی آنها جهت بدست آوردن مواد اولیه به نظر کاری آسان می آید اما در واقع این کار نیاز به شناخت و تجربه دارد. اگر شخصی که می خواهد این نوع گیاهان را جمع آوری کند تجربه ای در این کار نداشته باشد خیلی آسان دو نوع گیاه شبیه به هم را با هم اشتباه نموده و نوعی را که اصولاً ربطی به گیاه دارویی مورد نظر ندارد به خانه آورده که می تواند مضر یا حتی سمی باشد. بنابراین نه تنها شناسایی دقیق گیاهی که در جستجوی آن هستیم لازم است بلکه آشنا یی با محل رویش، نیازها، و شرایط اکولوژیک آن هم از ضروریات به شمار می رود. بعضی از گیاهان در مناطق بسیار خاصی می رویند و بعضی به گیاهان دیگر متکی هستند و بعضی در خاک به خصوصی رشد می کنند. بعضی در اطراف روستاها، و یا حتی در اماکن شروع به رشد می کنند. حضور و وجود یک گیاه در طبیعت بستگی به شرایط و عوامل خاص از نقطه نظر حرارت، نزولات، نور ارتفاع از سطح دریا، مواد غذایی، آب و . . . . دارد. و دخ انسان در طبیعت از قبیل کودپاشی، زراعت، سموم و . . . . رشد این گیاهان را محدود می کند. بنابراین برداشت و چیدن گیاهان دارویی در طبیعت نیازمند به داشتن اطلاعات کافی برای شناخت گیاهان، رویشگاه، بیولوژی آنها که مشخص کننده بهترین وقت برداشت آنهاست می باشد. در مورد جمع آوری گیاهان دارویی باید دقت کرد
با
تحقیق درباره جمع آوری گیاهان دارویی در طبیعت
روشهایی برای جلوگیری از پرخوری عصبی راه رفتن هنگامی که عصبی می شوید تنفس و راه رفتن در هوای آزاد به شما کمک بسیاری میکند زیرا  ا یژن رسانی به بدن بسیار کاهش پیدا میکند و همین امر باعث کند شدن روند تولید atp در بدن  و احساس گرسنگی در شما می شود. آب خوردن استفاده از یک لیوان آب زمانی که عصبی می شوید یا استرس دارید به شما در کم اشتها و همچنین ریل شدن کمک زیادی می کند. استفاده از سبزیجات کم کالری مانند هویج و کرفس در کم اشتها کمک می کند. خوردن شیر. نسخه های مرکب نسخه های تک دارویی نسخه شماره 1- دارو : پیاز ( allium cepa) مقدر مصرف : 50تا 100 گرم طرز تهیه و استعمال : مقدر فوق را روزی 2 مرتبه همراه غذا میل کنید . نسخه شماره 2- دارو : زعفران ( crocus ivus) مقدر مصرف : 0/5 تا 1 گرم طرز تهیه و استعمال : مقدر فوق را همراه غذا میل کنید . نسخه شماره 3- دارو : تمام گیاه کرفس ( apium graveolens) مقدر مصرف : 2 تا 5 گرم همراه غذا بصورت خام مصرف کنید . نسخه شماره 4- دارو : تخم تره 0 allium porrum) مقدر مصرف : 1 تا 2 گرم مقدر فوق را با یک لیوان شیر چند روز. یکی از مباحث مهم در علم بازرسی گوشت که در رشته دامپزشکی و نیز رشته تخصصی بهداشت مواد غذایی در دانشکده های دامپزشکی تدریس می شود، قطعه بندی و مصارف گوشت است، چون هر گوشتی برای تهیه هر غذایی مناسب نیست و هر قسمت از گوشت کاربرد خاصی دارد و نمی توان صرفا گوشت را یداری و برای تهیه هر غذایی از آن استفاده کرد. گوشتی که به طور معمول مصرف آن برای تهیه خورش هایی مثل قورمه سبزی، بادمجان و قیمه توصیه می شود، گوشت ران است و در پخت خورش هایی مانند بامیه، کرفس، به و آلواسفناج، مصرف ماهیچه توصیه می شود. در ایران با توجه به فرهنگ های غذایی مختلف، قسمت اعظم گوشت (60 تا 65 درصد لاشه) به عنوان گوشت خورشی (تحت عنوان گوشت با استخوان) استفاده می شود که ناحیه سر ، سردست، کتف و حتی میان پهلو را در برمی گیرد. گوشت خورشی در مقایسه با گوشت کب که در عرف بازار گوشت، گوشت درجه 1 نامیده می شود به عنوان گوشت درجه 2 معروف است، اما از لحاظ موادمغذی، تفاوت چندانی بین این دو نوع گوشت وجود ندارد. در ضمن گوشت و گوساله به نسبت گوشت چربی کمتری دارد. امروزه متخصصان تغذیه توصیه می کنند در هفته حداکثر 2 وعده گوشت قرمز، 2 وعده گوشت مرغ و 2 وعده گوشت ماهی در برنامه غذایی افراد باشد. یک روز در هفته هم می توان پروتئین مورد نیاز بدن را با مصرف تخم مرغ (2 عدد) یا سایر منابع پروتئینی مثل حبوبات (عدس، لوبیا و...) تامین کرد به این ترتیب در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود. از طرف دیگر، میزان مورد نیاز گوشت قرمز در یک روز برای فرد بالغی که باردار و شیرده نیست، حدود 120گرم است نه بیشتر اما بسیاری از افراد تصور می کنند اگر گوشت بیشتری بخورند، سالم تر خواهند بود درحالی که این تصور اشتباه است. با وجود تفاوت های کمی که انواع گوشت با هم دارند، میزان موادمغذی آنها تقریبا ی ان است. در حال حاضر با توجه به اینکه قیمت گوشت قرمز از مرغ بالاتر است و مصرف ماهی هم در بین مردم رواج چندانی ندارد، سرانه مصرف مرغ در ایران نسبت به سرانه جهانی آن به مراتب بالاتر رفته است. اینکه مردم حدود 25درصد گوشت قرمز و ماهی مصرف می کنند و 75درصد گوشت مرغ، نشان دهنده پرطرفدارتربودن گوشت سفید به دلایل مختلف بین ایرانیان است. البته آموزش و تبلیغ اینکه گوشت های سفیدی مانند گوشت مرغ و ماهی از گوشت قرمز سالم تر هستند هم می تواند عاملی برای افزایش تقاضای مرغ در بازار کشورمان باشد. صبح ایشان رفت وبرایش یک ساندویچ کوکو درست با شیرموز و کراسان و میوه. به دوستم پیام دادم که ۹۰۴۵ دقیقه میام دنب . هوا هم گرفته  و بارانی بود. تا ۱۰ دقیقه به ۹ توی تخت بودم و مدیتیشن . موبایلم زنگ خورد؛  دیدم دوستم زنگ زده و پیام داده که بچه اش مانده خانه چون بیماره و نمی تواند بیاد با من. من هم کمی غذا  دادم پرنده ها و ی ری لباس فرشته را ریختم توی ماشین و ۱۰ چهل  دقیقه بود که رفتم شاپینگ  سنتر. رفتم پست و بسته ایشان  و نامه را پست . از می.  

علت تشکیل سنگ کیسه صفرا:
بر اثر رژیم بد غذایی ممکن است کار کبد مختل شود و به جای تولید صفرای رقیق، صفرا غلیظ تر تولید شود و به مرور تولید سنگ کند یا گاهی اوقات بر اثر حمله میکروب ها و ورم کیسه صفرا و صفرا - که در ح عادی رقیق است- کم کم توده هایی سنگ شکل تشکیل می شود که راه وج صفرا را بسته و باعث انسداد آن شده که صفرا وارد خون می شود البته عوامل دیگری هم برای تشکیل سنگ وجود دارد.
علائم سنگ کیسه صفرا:
درد شدید در ناحیه راست یا گاهی هم چپ شک. با آغاز فصل پاییز بیشتر افراد به ویژه ک ن در معرض سرماخوردگی قرار می گیرند. این درحالیست که با آشنایی با روش های پیشگیری می توان از شدت آن کاست. رو مه شهروند مهناز دهقان نیری، متخصص ک ن: مواد غذایی سرشار از ویتامین c، میوه و سبزی های تازه، لبنیات و پروتیین در پیشگیری و درمان سرماخوردگی بسیار موثرند.
رعایت بهداشت شخصی نظیر شست وشوی مکرر دست ها، استفاده از وسایل شخصی، تغذیه مناسب، خوردن صبحانه، بررسی و درمان عوامل زمینه ای و دوری از استرس و تقویت سیستم ایمنی در پیشگیری از بسیاری بیماری ها به ویژه سرماخوردگی تأثیر بسزایی دارد.

پیشگیری از سرما خوردگی های مکرر در ک ن
با آغاز فصل پاییز بیشتر افراد به ویژه ک ن در معرض سرماخوردگی قرار می گیرند. این درحالیست که با آشنایی با روش های پیشگیری و آگاهی از اصول بهداشتی و تغذیه ای می توان از میزان شدت آن کاست.

چگونگی پیشگیری از سرما خوردگی های مکرر در ک ن
آسم و آلرژی جزو بیماری های زمینه ساز سرماخوردگی است که باید جدی گرفته شوند.
در پاییز بیشتر ک ن دچار عفونت های ویرال ویروسی می شوند. در فصل پاییز ک ن کمتر به عفونت های باکتریایی دچار می شوند و عفونت ویروسی بیشتر با علایمی نظیر آبریزش از بینی، چشم و تب مختصر مشاهده می شود.
اگر سرماخوردگی درحد عفونت ویرال ساده باشد، با رعایت بهداشت، تغذیه مناسب و خوردن سوپ مرغ و سبزیجاتی نظیر کرفس، هویج و پیاز و استراحت، سریع تر بهبودی حاصل می شود.
سیستم ایمنی ضعیف زمینه هر بیماری و سرماخوردگی را فراهم می کند. بنابراین زمانی که کودک به عفونت شدید دچار می شود و سیستم ایمنی ضعیفی دارد، بهتر است در منزل استراحت کند و با رعایت اصول درمانی، بهبودی لازم را به دست آورد.
مصرف مایعات فراوان، رعایت بهداشت، استفاده از ماسک و بخور و مصرف به موقع داروهای تجویز شده در بهبودی سریع کودک تأثیر بسزایی دارد.
استفاده از ماسک در ک نی که به سرماخوردگی مبتلا هستند در مکان های مختلف به منظور پیشگیری از انتقال ویروس ضروری است.  گیاهان دارویی مؤثر در سردمزاجی     قبل از دیدن تصاویر زیر به سایت های زیبای زیر نیز سری بزنید     www.takcarpet.        www.takcarpet.ir  روی یکی از سایت های بالا دیدن نمایید تا زیباترین و نفیس ترین کالا را جهت دکوراسیون خانه ببینید      درمان سردمزاجی زن,پیاهان دارویی برای سرد مزاجی گیاهان دارویی مؤثر در سردمزاجی    در طب سنتی و طب ی برای درمان سرد مزاجی و تقویت قوای توصیه های فراوانی وجود دارد. خوردن خوراکی هایی نظیر کشمش، مویز، نارگیل برای درمان سردمزاجی بسیار مفید هستند.
در حدیثی از صادق علیه‌السّلام آمده است: «ناشتا کشمش خوردن باعث روییدن گوشت و محکمی استخوان و نازکی پوست و تقویت نیروی می‌شود.» همچنین می‌فرمایند: « بزه بخورید؛ چرا که در آن، ده ویژگی است: پیه زمین است؛ نه دردی در آن هست و نه فسادی؛ خوراک است؛ آب است؛ میوه است؛ سبزی خوش است؛ شست‌وشو دهنده است؛ خورش است؛ توان را می‌افزاید؛ مثانه را می‌شوید؛ و ادرارآور است.»   داروهای گیاهی مفید برای درمن سرد مزاجی سنجد
 یکی از گیاهان دارویی که می تواند به پیشگیری و درمان یکی از رایج ترین اختلالات زندگی شویی غلبه کند،  مصرف دمنوش تهیه شده از سنجد یا جوشانده سنجد در درمان برخی از اختلال های به ویژه در ن موثر است. اثرگذاری سنجد بر درمان اختلال ن و حتی اضطر که آنها ممکن است حین رابطه شویی تجربه کنند تا حدی است که تحقیقات زیادی در این باره انجام شده و تاثیر  گل گیاه سنجد و میوه آن و میزان اثرگذاری سنجد را بررسی کرده اند و کپسول هایی به صورت صنعتی در داروخانه های برخی از کشورهای اروپایی به مردم عرضه می شود.   ریوند چینی
 زن های جوان زیادی وجود دارند که بعد از ازدواج به دلیل تجربه  درد حین شویی به مرور دچار ترس ها و استرس هایی می شوند که این ح های روحی- روانی مشکلاتی را برای آنها فراهم می کند و روابط شویی زن و شوهر را تحت تاثیر قرار می دهد. مشکلاتی که ممکن است در صورت عدم درمان در کوتاه مدت موجب بروز مشکلات و اختلاف هایی میان زن و شوهر شود. گیاه و ریشه ریوند چینی  و نوشیدن دمنوش تهیه شده از آن تاثیر زیادی در کاهش درد به ویژه دردهایی دارد که ممکن است ن در ناحیه لگن تجربه کنند. البته نباید فراموش کرد نی که به تازگی فرزند آنها متولد شده و مراحل شیردهی به نوزاد را تجربه می کنند نباید از این گیاه یا مشتقات آن استفاده کنند.    گیاهان وسبزیجات مفید برای درمان سرد مزاجی
چغندر، شاهی، فلفل سبز، پیاز، ترب، کشمش و تمشک استفاده کنید. نوشیدن شیره نارگیل و آب انگور نیز از جمله خوراکی هایی است که می تواند به تقویت توانایی جسمی ن کمک کند. عسل طبیعی و خالص را حتما به وعده صبحانه خود اضافه کنید و فراموش نکنید که خوردن حب هایی که از ترکیب ما، گردو و دارچین تهیه شده در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد. برای تهیه این حب به 6 ما و 3 مغز گردو و کمی دارچین احتیاج دارید. هسته ما را جدا کرده و مغز گردو و ما را بکوبید تا نرم شود. دارچین را به آن اضافه کنید و حب هایی تهیه کنید و هر روز 4 تا 5 حب بخورید. این حب ها را روزانه تهیه و مصرف کنید.
  برخی از مفردات مؤثر برای تقویت غریزه و درمان سردمزاجی
بذرها: بذر شلغم، بذر کلم، بذر گیاه گزنه، بذر لوبیا گرگی، بذر ترتیزک آبی، بذر هویج، بذر مارچوبه، بذر ترب، بذر یونجه، بذر بزه، بذر کرفس، بذر شنبلیله، بذر کتان، بذر شاهی.

حبوبات: نخود، لوبیا، باقلا و دانه های نفاخ و دارای غذائیت زیاد.

میوه‌ها: نارگیل، انگور شیرین، مویز، کشمش، انجیر، انار شیرین، گل ، بزه شیرین، ما. برای افراد گرم مزاج هندوانه، خیار و شفتالو مفید است.

سبزیجات: پیاز، شاهی، نعناع، مارچوبه، هویج، تره، شلغم، ترب، کلم، کرفس، خارخاسک

مغزها: بادام، گردو، پسته، فندق.

ادویه‌ها: زعفران، کنجد، عسل، شکر سرخ، سیر، شقاقل و مربای شقاقل، جوز هندی، خولنجان، زرمباد، سورنجان، زنجبیل، مربای زنجبیل، دارچین، فلفل، داروفلفل، آقرقرها، بوزیدان، سیاهدانه، کندر، جینسینگ، تودری سرخ و سفید، انیسون، قسط شیرین، زنیان، مربای آمله، انقوزه، بهمن سرخ و سفید، دانه‌های داخل میوه کاج، فلفل سفید، فلفل سیاه، فلفل دراز، هل بوا.

داروهای فوق را می‌توان به طور جداگانه یا چند عدد از آن‌ها را انتخاب کرده و به صورت کفلمه یا با نبات یا با عسل مخلوط کرده و هر روز میل شود.   درمان سردمزاجی زن,پیاهان دارویی برای سرد مزاجی زعفران، کنجد، عسل، شکر سرخ، سیر،زنجبیل و ...برای درمان سرد مزاجی مفید هستند     سایر نکات
برای گرم مزاجان هندوانه، خیار، شفتالو، کاهو، کدو، فه مفید است.

پیه هندوانه ابوجهل برای سردمزاجان و خشک مزاجان در هر ح ی خوب است و توان شان را تقویت می کند.

شربت مویز کاملاً شیرین و پرمایه، شربت هر مویزی که باشد مفید است.

دانه انیسون را با ریشه شیرین‌بیان دم کرده و آب صاف‌کرده آن نوشیده شود.

اگر مغز به دانه را بدون پوست خوب جویده و خورده شود در گرم‌مزاج‌ها برای تقویت نیروی مفید است.

خوردن دانه دل قهوه ای با عسل.

خورد دانه دل سفید با شیر و شکر.

خوردن زنجبیل با خولنجان و پسته.

خوردن دانه کنجد با بذر کتان.

خوردن مخلوط تخم شوید و بادیان رومی به یک اندازه.

50 تا 100 گرم پیاز را روزی دو مرتبه همراه با غذا میل کنید.
پیاز

 خوردن 0/5 - 1 گرم زعفران با غذا.

خوردن 2 - 5 گرم کرفس خام با غذا.

خوردن 1 تا 2 گرم تخم تره با شیر به مدت چند روز متوالی.

خوردن 10 تا 20 گرم موسیر همراه غذا.

2 تا 5 گرم پوست دارچین را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل شود.

2 تا 4 گرم گیاه مارچوبه را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل شود.

30 گرم مغز فندق را کوبیده با عسل مخلوط کرده و خورده شود.

نخود را در آب تازه آن خیسانده تا پرورده شود سپس خورده شود.

بهمن سرخ و سفید را به مقدار مساوی ساییده و هر روز مقدار ده گرم از آن را با شربت سیب مخلوط کرده و خورده شود. برای تقویت نیروی و زیاد اسپرم بسیار مفید است و مردان را تا حد بی‌قراری زیاد می‌کند.

مغز به دانه بدون پوست را خوب جویده و خورده شود به خصوص برای گرم مزاجان مفید است.

5 گرم جینسینگ، 10 گرم خولنجان، 5 گرم ز ل را آسیاب کرده روزی 2 گرم دم‌کرده با عسل شیرین نموده میل شود.
احتیاط
استعمال گلاب، بوییدن گل سرخ، بوییدن شکوفه بادام شیرین در ن، مداومت در خوردن ترشی‌ها و سردی‌ها و رطوبت زاها مگر در گرم مزاجان، خوراکی های بادشکن مانند زیره سبز و سیاه، اسفند، مرزنجوش، خوراکی‌های خشک کننده مانند شاهدانه، ارزن، عدس و چیزهای سرد و خشک مانند نیلوفر، کافور، گشنیز، اسفرزه، ترشیجات مخصوصاً چیزهای ترش و قابض مثل سماق، ریواس، سیب ترش، به ترش و نارنج از عوامل ضعیف کننده نیروی به شمار می روند. بوییدن اسانس گل سنجد اصلاً به مردان توصیه نمی شود چرا که موجب کاهش توانایی جسمی آن‌ها می‌گردد. چی بخورم لاغر بشم؟ همه دنبال این هستند که چی بخورم لاغر بشم؟ در صورتیکه برای لاغر شدن، چیزی نباید خورد. مشکل اصلی چاق ها این است که دائم به فکر خوردنند! در حالیکه افراد لاغر به خوردن اصلا فکر هم نمی کنند. مشکلِ پیدا چیزی برای خوردن از آن جایی که ما به لاغری بیشتر فکر می کنیم، به ایجاد یک سبک زندگی خوب بی توجه هستیم. فکر به غذا باعث می شود، مدام در فکر تهیه یک غذا سالم، یا بهترین زمان برای غذا خوردن باشیم. مثلا اینکه صبحانه چی بخورم؟ یا میان وعده . با این کارها مغزتان را فول شارژ کنید http://media.jamejamonline.ir/media/image/1395/07/27/636124079971243710.jpg همه ما دوست داریم حافظه قوی با حضور ذهن بالایی داشته باشیم .گاهی اوقات که چیزهای ساده ای مثل نام یا شماره تلفن ی را فراموش می کنیم به این فکر می کنیم که دچار فراموشی شده ایم و این باعث نگرانی بیش از حد ما نسبت به مسئله تحلیل حافظه مان می شود.

در ادامه قصد داریم با را ارهایی که در اختیارتان می گذاریم شما را با تقویت کننده های مغز آشنا کنیم.

1.تمرکز بر روی چندین عمل در روز
سعی کنید در طول روز کار های مختلف را باهم انجام دهید و بر روی هر کدام تمرکز داشته باشید این کار باعث می شود که حافظه شما آمدگی زیادی برای انجام کار ها و ثبت امور در طول روز داشته باشد.

2.کاهش استرس
استرس می تواند بر روی حافظه تاثیرات سوء داشته باشد و بر روی تمرکز، ذخیره و بازی اطلاعات می تواند تاثیرات مضری داشته باشد زیرا اگر فردی استرس داشته باشد ضربان قلبش بالاتر می رود و قلب نیز ارتباط مستقیمی با مغز دارد که در صورت استرس داشتن می تواند کارایی مغز را پایین بیاورد.

3.تغذیه مناسب
اگر شما رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از پروتئین ها و امگا3 در غذاهای خود استفاده کنید می توانید عملکرد بهتر مغز را شاهد باشید برای داشتن تغذیه مناسب نیز باید به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید.

4.خواب کافی
خواب کافی مانند مسکنی است که که یم تواند بر ضربان قلب هم تاثیر مثبتی داشته باشد و در این صورت باعث بالا رفتن کارایی مغز می شود.

5.ورزش
بهتر است به جای استفاده از آسانسور از پله ها بالا روید تا فرصتی باشد برای پیاده روی برای شما پیش آید؛هم چنین برای این که مغز و حافظه کارایی بیشتر و بهتاری داشته باشد بهتر است به مدت 20 دقیقه در طول روز در فضای آزاد پیاده روی کنید.

6.نوشیدن آب چغندر
آب چغندر دارای نیترات می باشد که در بدن تبدیل به نیتریت می شود و باعث تسریع در جریان خون و ا یژن رسانی بیشتر می شود.

تحقیقات نشان داده است که دیوانگان و افرادی که قدرت فهم کمی دارند، فاقد ا یژن در منطقه خاصی از مغز هستند، نیترات می داند که کدام قسمت از بدن نیاز به جریان خون بیشتر و ا یژن بالاتری دارد پس این نظریه ثابت شد که غذاهای غنی از نیترات مانند: چغندر، کلم، کرفس و اسفناج می توانند قدرت فهم را افزایش دهند و باعث تقویت مغز و فکر شوند. منبع: باشگاه خبرنگاران
ادامه مطلب بهار نارنج، داروى مؤثرى بر ضد ناراحتى هاى عصبى است و به عنوان آرام کننده و ضدهیجانات دستگاه عصبى عمل مى کند. سردردها و دل دردها را آرام مى سازد و در بدخوابى ها و بى خوابى هایى که ریشه عصبى دارند و دیگر ناراحتى هاى عصبى، به ویژه سردردهاى میگرنى کاربرد دارد. بهارنارنج نه تنها در تقویت معده و رفع تب بسیار موثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد، بلکه بسیاری از دست اندرکاران طب سنتی آن را برای کنترل تشنج ها و حمله قلبی هم توصیه می کنند. برخی خواص دیگر آن را در در ادامه بخوانید. مشکل کم خو یا بی خو دارید، پیش از خواب، مقداری عرق بهارنارنج یا چای آن را بنوشید. برای درست چای بهار نارنج، کافی است ۱۰ گرم از گل بهارنارنج را در دو لیوان آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید، سپس آن را صاف کرده، همراه یک قاشق سوپ خوری عسل میل کنید. با خوردن این چای، خواب خوش و آرامی خواهید داشت. با توجه به نتایج به دست آمده از یک مطالعه، از بهار نارنج می توان به عنوان یک پیش داروی موثر جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی استفاده کرد. این مطالعه با هدف مقایسه تاثیر عرق بهار نارنج و دیازپام بر اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی انجام شد. در این مطالعه تعداد ۶۰ بیمار ۱۴ تا ۴۸ ساله مراجعه کننده جهت عمل جراحی، انتخاب و به طور تصادفی در دو گروه ۳۰ نفره تقسیم شدند. ۲ ساعت قبل از عمل به گروه یک ۱۰۰ سی سی عرق بهار نارنج و به گروه ۲ محلول یک قرص ۵ میلی گرمی دیازپام در ۱۰۰ سی سی آب به صورت خوراکی داده شد. میزان اضطراب موقعیتی، پس از مصرف دارو در هر دو گروه مصرف کننده بهار نارنج و دیازپام کاهش یافت. اثرات درمانی مهم ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تاثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای عصبی و می گرنی را کاهش می دهد. بهارنارنج اشتهاآور و ضد سرفه است. برای نرم پوست های خشک و جلوگیری از شکنندگی مویرگ ها استفاده می شود. درمان دردهای متوا تر شکمی، نفخ، اسپاسم، سوء هاضمه، فشارهای عصبی و ناراحتی های مربوط به هیجان و عاطفه نیز از موارد مصرف اسانس بهار نارنج هستند. دم کرده گل بهارنارنج برای برطرف قولنج های عصبی مفید است. از مخلوط آب کرفس و عرق بهار نارنج برای دفع سنگ های کلیه و مثانه و د آن ها نیز استفاده می شود. چی بخورم لاغر بشم؟همه دنبال این هستند که چی بخورم لاغر بشم؟ در صورتیکه برای لاغر شدن، چیزی نباید خورد. مشکل اصلی چاق ها این است که دائم به فکر خوردنند! در حالیکه افراد لاغر به خوردن اصلا فکر هم نمی کنند.مشکلِ پیدا چیزی برای خوردناز آن جایی که ما به لاغری بیشتر فکر می کنیم، به ایجاد یک سبک زندگی خوب بی توجه هستیم. فکر به غذا باعث می شود، مدام در  فکر تهیه یک غذا سالم، یا بهترین زمان برای غذا خوردن باشیم. مثلا اینک. صالحی لرستانی متولد 1345 م آباد بازیگر تئاتر و سینما و نامه نویس است.   خاطرات  لرستانی: پدرم قاضی دادگستری و مادرم معلم بود. شاید دیدن مادری که هر روز شال و کلاه می کرد و سر کار می رفت، باعث شد تصویری که از زن در ذهن ک نه من و خواهر بزرگم شکل گرفت، تصویر زنی شاغل باشد. اصلا فکر نمی کردیم چیزی به اسم زن خانه دار هم وجود داشته باشد. در همان بازی های ک نه هر کدام کاری را انتخاب کرده بودیم، انگار جنم بعضی کارها از همان زمان در خونمان بود و امواج نامرئی تقدیر ما را به سمت شان هدایت می کرد. من از پنج سالگی دوست داشتم نمایش اجرا کنم و در همان عوالم بچگی، بدون اینکه بدانم اسم این کار کارگردانی است، نمایش های ک نه ام را خودم کارگردانی می . در خانه مان ای اتاق نشیمن را از پذیرایی جدا می کرد. من همه را جلوی این به صف می نشاندم و با صدای بلند اعلام می : ت باشید. کارگردان اجرا می کند.       سال 64 به تهران برگشتیم. من دیپلم گرفتم و بلافاصله وارد هنر شدم. سال عجیب و غریبی بود. من چند کار را با هم انجام دادم، تصدیق و دیپلمم را در اوج بمباران های جنگ گرفتم و در قبول شدم. در حالی که مردم همه در حال فرار بودند و صدای آژیر خطر تبدیل به موسیقی متن زندگی تک تک مان شده بود. طنز عجیبی بود، من زیر نور چراغ داشبورد ماشین در  جاده فشم فلسفه و منطق می خواندم، در صورتی که همه چیز در دنیای اطرافم غیر منطقی بود. در همین حال و هوا شدم دانشجوی رشته کارگردانی و بازیگری دانشکده هنرهای نمایشی. در همان ترم های اول که اکثر درس هایمان عمومی بود، من غرق تئاتر شدم و 17 نمایش را به کارگردانی خودم روی صحنه بردم. کم کم شروع به بازی و توجه ها بیشتر به بازی ام جلب شد و پیشنهاد پشت پیشنهاد از راه رسید. با محمد رحمانیان، مهتاب نصی ور، علی د ردی و خیلی های دیگر هم دوره بودیم. شروع به بازی در تلویزیون و سینما ، کارهایی مثل سریال «عبور به خیر» و… اما اولین کار جدی ام که خیلی دیده  شد، سریال «آپارتمان» بود. اواسط دهه هفتاد بود. جنگ تمام شده ودوران اصلاحات هم رو به پایان بود و فضای جامعه داشت بازتر می شد. من هم دیگر ده سالی بود به عنوان بازیگر شناخته شده بودم.       اما آپارتمان نقطه اوج کارم بود. بعد نوبت به « علی(ع)» و «لیلی با من است» و… رسید تا دیگر کاملا به عنوان بازیگری جدی ثبت شوم، در حالی که همیشه ذوق و شوق کارگردانی داشتم.  اولین خاطره ای که یادتان می آید چه خاطره ای است؟ من گم شده بودم. برای گردش و تفریح به تهران آمده بودیم. دو سالم بود. کوچه برلن و کوچه مهران دقیق یادم نیست، آن طرف ها گم شدم. یک آدامس فروش پیدایم کرد و من را بغل کرد گذاشت روی دستگاهش و گفت کدام آدامس را می خواهی. احساس خوبی داشتم. آن آدامس خوردن مفت و مجانی خیلی بهم مزه داد. با خودم می گفتم خدا کند پدر و مادرم پیدایشان نشود تا من بیشتر از این آدامس ها بخورم. تصویر آن آدامس ها و همه مهربانی آن مرد که امیدوارم هر جا که هست خوشبخت باشد از  ذهنم پاک نمی شود. اما مادرم خیلی ترسیده بود و حال بدی داشت. او هنوز که هنوز است گاهی با جیغ و گریه از خواب بیدار می شود و می گوید خواب دیدم تو گم شدی. *  بهترین هدیه ای که در زندگی تان گرفته اید چه بوده است؟ یک دوچرخه بود. بچه بودم و آبله مرغان گرفته بودم. یک روز در همان حال مریضی پدر و مادر و خواهر و برادرم همه با هم آمدند  من را بردند روی بالکن. چیزی را که می دیدم باورم نمی شد. یک دوچرخه نارنجی خیلی خوشگل بود. فوق العاده خوشحال شدم. *  تفریح شما چیست؟ تماشای با دوستانم و سفر. من خیلی سفرهای داخلی و خارجی رفتم. *  اهل آشپزی هم هستید؟ آشپزی را خیلی دوست دارم. *  چه غذایی را خیلی خوب می پزید؟ تبحرم در پخت استانبولی و خورشت کرفس و خورشت بادمجان است. لرستانی فعالیت خود را در تئاتر از سال 1364 با عنوان کارگردانی آغاز نمود. در سال 1371 با بازی در نیاز به  کارگردانی علیرضا داودنژاد به سینما راه یافت.       شناسی  لرستانی سینما 1393 ایران برگر  1388 حلقه های ازدواج  1388 یک جیب پر پول  1387 ا اجی ها 2  1386 تسویه حساب  1385 نصف مال من، نصف مال تو  1385 ا اجی ها  1384 زیر درخت هلو  1385 گیس بریده  1377 محبوبه  1374 توطئه  1374 لیلی با من است  1373 مروارید سیاه  1372 پناهنده  1371  یت آقای شادی  1371 آذرخش  1371 نیاز    سریال 1365  اُغُر بخیر  1372  آپارتمان  1372   حماسه ایثار  1373  آوای فاخته  1375  به رنگ صدف  1375   علی   1376  دستی بر آتش  1381  مختارنامه  1387  سه در چهار  1389  دارا و ندار  1391  سه پنج دو  1391  چمدان  1391  کلاه پهلوی  1392  اولین انتخاب  منبع/نمناک یک بخش مهم از یک برنامه غذایی سالم، درست آبمیوه ها و نوشیدنی های سالم است. نوشیدنی هایی که اینجا به شما آموزش می دهیم، بسیار مغذی هستند و تشنگی و حتی گرسنگی شما را خیلی خوب رفع می کنند و می تواند جایگزین بسیار خوبی برای نوشابه و نوشیدنی های گازدار و ناسالم دیگر باشد. ترکیبات خوشمزه زیادی می توان از میوه های مختلف درست کرد. میوه های خیلی آبدار مثل گل و هلو را می توان با انواع مختلف توت مثل توت فرنگی یا شاه توت مخلوط کرد. سیب هم میوه بسیار خوبی بر. دوره آموزش کامل صحافی گالینگور ، پایان نامه های دانشجویی و سایر کتب
1- صحافی گالینگور ایرانی و خارجی
2- صحافی انواع پایان نامه ، کتاب و رو مه
3- صحافی انواع مجله ، فوم برد و شاسی
4- ساخت انواع لوح تقدیر و یادبود به صورت مجلد و طلاکوبی متن رو ی جلد
5- آشنایی با حروفچینی دستی فارسی و لاتین و کار با دستگاه طلاکوب خطی
6- آشنایی با چاپ طلاکوب به وسیله کلیشه
دفاتر خدمات کامپیوتر و حروفچینی ها و تایپ ، فتوکپی و تکثیر ، کانون های تبلیغاتی.