روسیه اقدامات تلافی جویانه برای تصویب می کند قطع تجارت با واشنگتن و متحدانش

به نظر می رسد دلیل اصلی اختلاف نظر نعمت زاده و طیب نیا بر سر تولیت تبادل اطلاعات تجاری کشور، مشخص نبودن متولی اصل تجارت در کشور و خلاء قانونی در حوزه تجارت بوده است. رئیس جمهوری جدید از اقدامات احتمالی خود علیه برنامه موشکی پیونگ یانگ سخنی به میان نیاورد اما در عوض ژاپن را متحدی بزرگ خطاب کرد و گفت واشنگتن تمام قد از ت توکیو حمایت می کند. باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد؛هراس واشنگتن از تبدیل ایران به شاهراه انتقال گاز در آسیا/ نقشه و متحدانش چیست؟خط لوله انتقال گاز تاپی یکی از سناریوهای پیش طراحی شده ست تا حضور ایران را در معاملات انرژی وخطوط انتقال آسیای مرکزی تضعیف و حتی حذف کند. هراس واشنگتن از تبدیل ایران به شاهراه انتقال گاز در آسیا/ نقشه امریکا و متحدانش چیست؟به گزارش  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از بین مسیرهای غربی ،شرقی ،شمالی و جنوبی موجود برای انتقال انرژیآسیای مرکزی به بازارهای جهانی ؛ایران با قرارگیری در مسیر جنوبی این نقشه جغرافیایی  با کوتاهترین ،امن ترین و ارزان ترین مسیر می تواند تقاضای رو به رشد انرژی جهانی یعنی شبه قاره هند و ژاپن و آسیای جنوب شرقی از آسیای مرکزی را فراهم کند.نیروی انسانی آموزش دیده در صنایع نفتی ،سیستم ترانزیت توسعه یافته ، زیر ساخت های کشتیرانی موجود در اختیار ایران، اسکله های نفتی ،پالایشگاه های فرآوری و خطوط چشم گیر انتقال نفت و گاز ، این مسیر را جذابتر می کند . 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رو مه واشنگتن پست در گزارشی بهترین راهی را که می تواند باعث کنار رفتن رئیس جمهور جنجالی از قدرت شود، شرح داد. مقامات روسیه نسبت به هرگونه اقدام نظامی و متحدانش علیه هشدار دادند و تاکید د که در صورت هرگونه حمله به دمشق، به آن پاسخ خواهند داد. پیش نویس پیشنهادی روسیه برای محکومیت حملات امروز و متحدانش به ، در شورای امنیت رأی نیاورد. «فتح الله گولن» اعلام کرد برنامه ای برای فرار از ندارد و اگر واشنگتن رای به استرداد او دهد، بدون هیچ مقاومتی آن را می پذیرد. یک منبع دیپلماتیک روسیه گفت: در حال حاضر اتکاء اصلی در مبارزه با بر و نیروهای پشتیبان آن است که خود را به شهر الباب در شمال حلب رسانده و طی روزهای آتی اخبار مسرت بخشی از این مناطق… خارجه می گوید که بررسی در ت ترامپ هنوز نهایی نشده ولی واشنگتن انتظار داشت با امضای ، اقدامات ثبات زدایانه ایران متوقف شود که چنین نشد. رو مه «فایینشال تایمز» با اشاره به پا برجا ماندن تحریم های ثانویه علیه ایران گفته تلاش های واشنگتن برای قطع ارتباطات تهران با بانک های بین المللی، همان آثاری را دارد که . خارجه انگلیس گفت: اقدام تلافی جویانه روسیه برای ا اج دیپلمات های انگلیسی بیهوده است و لندن می داند همیشه مقابله با یک قلدر مانند ت روسیه، خطراتی به همراه خواهد داشت. معاون امور خارجه روسیه اعلام کرد پیش بینی می شود روابط مسکو و واشنگتن در اوایل سال ۲۰۱۸ با پیچیدگی های جدیدی مواجه شود. رئیس جمهور سابق افغانستان در مصاحبه با از اتهام زنی های تکراری واشنگتن علیه تهران انتقاد کرد. رکنا: سرگئی لاوروف، امور خارجه روسیه اعلام کرد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور و دونالد ترامپ، همتای یی وی اجازه نخواهند داد که درگیری مسلحانه میان مسکو و واشنگتن اتفاق بیفتد.   پایگاه اینترنتی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: ایران و روسیه به یک چالش جدی برای قدرت نفوذ در افغانستان تبدیل شده اند. تعدادی از مقامات یی و افغان این مطلب را تایید کرده و معتقدند نامشخص بودن آینده واشنگتن در افغانستان و یا چگونگی توسعه روابط با موجب شده است یی ها نقش کمرنگ تری در مقایسه با ایران و روسیه در افغانستان ایفا کند. باراک اوباما تحریم ها علیه روسیه را برای یک سال دیگر تمدید کرد. همشهری آنلاین: جان سالیوان معاون امور خارجه در اظهاراتی با چرخش در مواضع واشنگتن در خصوص آباد گفت که کشورش از اقدامات پا تان در مبارزه با تروریسم تقدیر می کند. سفیر اتحادیه اروپا در ضمن هشدار درباره وج واشنگتن از گفت: قطعا همه ابزارها را برای حفاظت از منافع مشروع شرکت های اروپایی که در حال تجارت با ایران هستند، پیگیری می کنیم. امور خارجه روسیه نخستین دیدار با همتای یی خود را «سازنده» خواند و تأکید کرد که مسکو آماده همکاری با واشنگتن در تمامی حوزه هاست. رسانه های روسی نوشتند: انقلاب ی ایران در سخنان روز یکشنبه خود، در مورد پیامدهای اقدامات نادرست در برابر به واشنگتن هشدار داد. سفرای کشورهای اروپایی در واشنگتن به بررسی آینده پرداختند و به رغم نشان دادن مواضع ناهمسو در خصوص بازمذاکره بر سر ، بر سر مقابله با اقدامات منطقه ای ایران همصدا بودند همزمان با افزایش اقدامات واشنگتن علیه شورش ، تلاش رییس جمهور افغانستان برای برکناری یکی از قدرتمندترین والی های این کشور با مقاومت شدید روبرو شده و باعث تشدید بی ثباتی در این کشور شده است. صدور مجوز حفاری در واشنگتن دی سی برای بورینگ کمپانی
شرکت بورینگ کمپانی متعلق به ایلان ماسک، مجوزهای تی لازم برای انجام حفاری در واشنگتن دی‌سی را دیافت کرده است. مزایای توافقات تجاری دوجانبه، درکنار عدم موفقیت سازمان تجارت جهانی در دستی به یک توافق جامع جدید، موجب شده است حتی کشورهایی که سالهاست عضو سازمان تجارت جهانی هستند، این راهبرد را در تجارت خارجی خود پیش بگیرند. کشورهای چین و در این زمینه پرچم دار توافقات تجاری دوجانبه هستند. یک رو مه یی با اشاره به اقدامات رئیس جمهور این کشور علیه توافق های بین المللی نوشته لطمه های او به دیپلماسی بعد از او هم ماندگار می ماند. رئیس جمهور روسیه در مراسم اهدای استوارنامه سفیر جدید در روسیه اعلام کرد که رابطه کنونی مسکو و واشنگتن در سطح خوبی قرار ندارد. واشنگتن در مقابل «ایران متحد و قدرتمند» محکوم به ش ت است و در این معادله، تفاوتی ندارد چه ی پرچم سفید ش ت و تسلیم را در واشنگتن بالا خواهد برد؛ کارتر یا ترامپ! سرگئی شویگو گفت مسکو از پنتاگون درباره طرح جهت گفتگو با روسیه از موضع قدرت توضیح می خواهد. ترکیه به منظور اعتراض نسبت به اقدامات خصمانه علیه محافظان رییس جمهور این کشور در سفر اخیر وی به واشنگتن، سفیر در آنکارا را فراخواند. به گزارش اسپوتنیک قواعد سازمان تجارت جهانی مبنی بر کاهش تعرفه های واردات، با ایده های تجاری دونالد ترامپ برای همخوانی ندارد. این مسئله ممکن است به وج از سازمان تجارت جهانی منجر شود و در این صورت عصری جدید در تجارت بین الملل شکل خواهد گرفت. معاون خارجه روسیه از واشنگتن خواست تا از مداخله در امور داخلی ایران خودداری کند. نخست رژیم صهیونیستی به منظور سخنرانی در اجلاس «آیپک»، لحظاتی پیش وارد واشنگتن شد. پس از پرواز بمب افکن های بر فراز شبه جزیره کره، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد این اقدام واشنگتن منطقه را به سمت جنگ هسته ای سوق می دهد. برخی از منابع مصری از سفر رئیس جمهوری این کشور به واشنگتن در اوایل ماه آینده میلادی خبر دادند. رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده وارد واشنگتن شد. رئیس جمهور جدید در گفتگوی تلفنی با نخست رژیم صهیونیستی از وی برای سفر به واشنگتن دعوت کرد. قانون تجارت ایران، مهمترین مجموعه مدون قوانین مربوط به امور بازرگانی در ایران است که اساس حقوق تجارت ایران را تشکیل می دهد. این قانون در سیزدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۱ در ششصد ماده توسط مجلس شورای ملی تصویب شد. این قانون بر مبنای قانون تجارت ۱۸۰۷ فرانسه (معروف به کد ناپلئون) ترجمه و تهیه شده است و قریب به اتفاق حقوقدانان ایرانی قانون مذکور را در شرایط حاضر ناقص و مبهم می دانند. شبکه سی ان ان گزارش داد که یک تیم واحد متشکل از دیپلماتهای اروپایی برای رایزنی درباره به واشنگتن سفر خواهد کرد. سید علی ؛ احسان ی مناقشات بین روسیه و غرب بر سر موضوع اوکراین، نقطه آغاز تحریم های غرب علیه روسیه بود. این تحریم ها که با وضع محدودیت های مالی و مسافرتی علیه برخی اتباع روسی آغاز شد، طی چند ماه به محدودیت های سرمایه گذاری و هرگونه همکاری در حوزه انرژی و نیز بانکی روسیه افزایش یافت. مقاله حاضر که در گروه تحقیقات کاربردی دسته بندی می شود، به روش تحلیلی – توصیفی به بررسی تحریم های غرب علیه روسیه از سال 2014، آثار آنها بر اقتصاد روسیه و اقدامات متق. سفیر جدید در تل آویو گفت واشنگتن از هدف مبنی بر خارج ایران از حمایت می کند.