روایت بانک مرکزی از جریان وج سرمایه کاهش 14 میلیارد دلاری حساب سرمایه در 9 ماه

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره اصلی را یکبار دیگر ۰.۲۵ درصد کاهش داد و اعلام کرد که این رویه را ادامه خواهد داد. براساس صورت های مالی بانک مرکزی در سال 93 این بانک 3955 میلیارد تومان سود ب کرده که علاوه بر ر 988 میلیارد تومان مالیات بر درآمد، 2 هزار و 510 میلیارد تومان از سود به دست آمده به ت اختصاص یافته است. سعید دلیریان، یک فعال در حوزه ید و فروش بیت کوین در خصوص وضعیت بیت کوین در ایران و احتمال غیرقانونی اعلام آن از سوی ت اظهار داشت: برداشت بنده از نشستی که اخیرا در بانک مرکزی برگزار شد این بود که مسئولین بانک مرکزی این نگرانی را دارند که در این مقطع هجمه ای از سرمایه گذاری هایی ایجاد شود که ممکن است مردم را دچار ضرر و زیان کند و باعث یک سری ن یتی برای افرادی شود که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. سرمربی تیم والیبال کاله گفت: تیم بانک سرمایه برای حضور در جام باشگاه های جهان بسته شده و تیم بسیار آماده ای است. واقعیت این است با کاهش ناگهانی سود س به 15 درصد، سیلی از سرمایه همگانی از بانک خارج و هزار هزار میلیارد تومان پول ملت به بازارهای ارزی و سکه وارد شد. نتیجه این هجمه افزایش قیمت دلار و طلا بود. مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: بانک مرکزی سود علی الحساب س های ی اله را حداکثر 15 و س های کوتاه مدت و روز شمار را به 10 درصد کاهش داد. دفتر نمایندگی بانک سامان در شهر رم با هدف ارائه خدمات مشاوره تامین مالی و سرمایه گذاری، بانکی، حقوقی و همچنین ایجاد شرایط و معرفی زمینه های سرمایه گذاری در کشورمان به سرمایه گذاران اروپایی به ویژه ایتالیایی راه اندازی شده است. تلگرام با جذب سرمایه ۸۵۰ میلیون دلاری در فاز اول عرضه توکن رکورد زد
تلگرام موفق شد در قدم اول جذب سرمایه از طریق عرضه‌ی اولیه توکن که هدف ۱.۲ میلیارد دلاری را دنبال می‌کرد، سرمایه‌ای ۸۵۰ میلیون دلاری ب کند. بازگشایی نمادهای بانک ملت و تجارت و دود شدن سرمایه سهامداران در عرض چند دقیقه حقایق بسیاری را روشن کرد که حبس شدن هزاران میلیارد پول در شرایط رکود یکی از آنهاست. ایسنا نوشت:با دستورالعمل جدید بانک مرکزی در رابطه با پرداخت حداکثری سودهای علی الحساب س گذاران بانک ها و افرادی که می خواهند حساب س جدید باز کنند، با ابهاماتی از جمله تعیین تکلیف حساب های قبلی و جدید مواجه خواهند شد. سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه گفت: در ۱۲ سالی که در جام باشگاه های آسیا حضور داشته ام، بازی با العربی سنگین ترین مسابقه ای بود که تجربه . درحالی که بعد از به تعویق افتادن رای گیری در مورد اصلاحات طرح خدمات درمانی و اظهارات رئیس بانک مرکزی اروپا در مورد احتمال کاهش اقدامات محرک اقتصادی این بانک در سال جاری میلادی، ارزش دلار کاهش یافته… مرکز پژوهش های مجلس نوشت: در صورت کاهش یک دلاری قیمت نفت، 20 هزار میلیارد ریال درآمد ت کاسته و با کاهش صدور روزانه 100 هزار بشکه نفت، 35 هزار میلیارد ریال منابع برای طرح های تملک دارایی سرمایه ای کاسته خواهد شد.

تعدادی از سرمایه گذاران در موسسه مالی اعتباری آرمان(البرز ایرانیان) امروز جلوی بانک مرکزی د.   به گزارش خبر فوری سرمایه گذاران این موسسه پیش از این نیز برای بازپس گیری س هایشان جلوی بانک مرکزی داشتند و این در حالی است که مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری گفته که آن مؤسساتی که از بانک مرکزی مجوز دارد کاسپین است و موسسهایکه تحت عنوان آرمان فعالیت می‌کند، غیرمجاز است.   ادامه خبر تازه ترین گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت ده فروشی ۱۱ گروه از مواد خوراکی در تهران، از افزایش قیمت در ۴ گروه کالایی، کاهش در سه گروه و ثبات قیمتها در ۴ گروه کالایی حکایت دارد. رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست هم شی عصر دوشنبه فعالان بازار سرمایه با مسئولان ارشد کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص وج ارز حاصل از توافق ژنو به صورت چمدانی از کشور، گفت: بانک مرکزی در رابطه با بازار طبیعتا وظایفی دارد که در حال انجام آن است.

به گزارش ایرنا، ولی الله سیف در این نشست تاکید کرد: بانک مرکزی وظایف خود را در خصوص کنترل بازار ارز انجام می دهد. دبیرکل کانون بانک های خصوصی و مؤسسات اعتباری از نشست دوشنبه گذشته رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک ها برای تعیین نرخ سود بانکی و طرح این موضوع در شورای پول و اعتبار (در آینده نزدیک) خبر داد. تهران- ایرنا- گزارش بانک مرکزی از وضعیت شاخص های کلان اقتصاد در ی الی که از اجرای می گذرد، بیانگر بهبود وضعیت تجارت خارجی ایران، تحقق رشد اقتصادی 7.4 درصدی و ثبات در بازار ارز است. بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود با اشاره به سلب اعتماد سرمایه گذاران خارجی برای ورود به ایران بر اثر تحریم های جدید ، پیش بینی خود از رشد اقتصادی کشورمان برای سال 2017 را 1.2 درصد کاهش داد و آن را 4 درصد عنوان کرد. رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مشکل حسابهای ایران در چین، در شرف حل شدن است، گفت: کاهش نرخ سود، اجاره بها را بالا نخواهد برد. حجم بدهی بانک های تجاری تی و بانک های غیر تی و خصوصی از 5 هزار و 812 میلیارد تومان در مرداد ماه 92 با افزایش 9.5 برابری به 55 هزار و 240 میلیارد تومان در پایان بهمن ماه سال 95 رسید. بعد از بازگشایی پرحاشیه نمادهای بانک تجارت و بانک ملت در بهمن ماه، حالا نوبت به بانک صادرات رسیده است. انتشار گزارش های این بانک در کدال و همچنین گمانه زنی های مطرح شده در بین فعالان بازار سرمایه، حکایت از بازگشایی قریب الوقوع این نماد بانکی دارد. بازگشایی که بر اساس شواهد موجود، می تواند با ایجاد زیان های سنگین برای سهامدارن آن همراه باشد. بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟ مزایای ویژه این بیمه نامه چیست؟ پوشش های اضافی و تکمیلی به چه صورت است؟ ضمانت سودآوری و نرخ سود چگونه تعیین می گردد؟ پشتوانه مالی و اعتباری بیمه کارآفرین چیست؟ دریافت وام و برداشت از حساب چگونه امکانپذیر است؟ مزیت ویژه در تعیین ذینفع چیست؟ بیمه نامه مشترک عمر و سرمایه گذاری چیست؟ بیمه نامه مستمری و بازنشستگی چگونه امکانپذیر است؟ چه مبلغی به عنوان باز ید پرداخت می شود؟ آیا می توان شرایط بیمه نامه را تغییر داد؟ . شرکت های انگلیسی قصد دارند با توجه به چشم انداز سرمایه گذاری 600 میلیارد دلاری در ایران در حوزه تجارت و زیرساخت ها از فرصت های ورود به ایران استفاده کنند. سقوط ۲۰ دلاری طلا در معاملات امروز
قیمت طلا در معاملات امروز به علت اقبال سرمایه گذاران به دلار با کاهش ۲۰.۲۶ دلاری به ۱۱۴۸.۱۳ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با تقویت ارزش دلار که سرمایه گذاران از بازار طلا دور نگه داشته است و همچنین عدم موفقیت تقاضای فیزیکی برای تقویت قیمت طلا، قیمت این ف گران بها به کمترین رقم در 4 سال گذشته رسید.
بر اساس این گزارش، کاهش ذخایر گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان به کمترین رقم در 6 سال گذشته، بر نبود تمایل به بازار طلا از سوی سرمایه گذاران تاکید دارد.
تقاضای ید جواهر، سکه و شمش طلا که معمولا قیمت ها را افزایش می دهد، نتوانست مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا شود.
یک تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: هیاهوی بازاراوراق قرضه سبب شده است تا سرمایه ها به سوی سرمایه گذاری های جایگزین نظیر طلا نروند.
طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در برابر تورم و بی ثباتی های مالی به شمار می رود.
عدم تمایل سرمایه گذاران به طلا را می توان در وج سرمایه از گلدتراست مشاهده کرد. ذخایر این صندوق در روز 0.32 درصد کاهش یافت و به 738.82 تن رسید که کمترین رقم از سپتامبر 2008 به شمار می رود.
بدهی بانک های خصوصی به بانک مرکزی در 11 ماه منتهی به بهمن پارسال با 225 درصد افزایش به 40 هزار و 530 میلیارد تومان رسید در حالی که بدهی بانک های تی افزایش تک رقمی داشته است. بدهی بانک ها به بانک مرکزی در پایان آذر ماه امسال به 104 هزار و 790 میلیارد تومان بالغ شده است که نسبت به اسفند سال گذشته 21 هزار و 160 میلیارد تومان (25.3) افزایش نشان می دهد. بانک سرمایه با داشتن اکثر ستاره های حاضر در والیبال ایران همچنان بدون رقیب به حساب می آید. مدیرکل سابق نظارت بر بانک ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی، با بیان اینکه صندوق ضمانت س ها و ا ام بانک ها به تعیین ذخایر از جمله اقدامات بانک مرکزی برای صیانت از حقوق س گذاران است، گفت: در تمام دنیا احتمال ورش تگی بانک وجود دارد و بانک مرکزی وظیفه ای بازپرداخت س ها را ندارد. شاهرود- خبرنگار رو مه پیام استان سمنان
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود جذب بیشتر سرمایه گذاری برای توسعه و افزایش اشتغال در شاهرود به وسیله بانک ها را مورد تاکید قرار داد.
سید محمدرضا هاشمی در شورای بانک های شهرستان شاهرود افزود: بانکها در اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری بیشتر تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه مطالبات بانک ها در این شهرستان با جدیت پیگیری می شود، تصریح کرد: با توجه به شرایط جوی، خش. شفقنا- رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد که این بانک قصد دارد تعدادی از بانک ها را با هم ادغام کند. با توجه به حجم بالای مطالبات معوق در برخی از بانک ها اکنون مشخص شده است که برخی از این بانک ها دیگر توان ادامه ب و کار به شکل موجود را ندارند و بانک مرکزی به منظور صیانت از حقوق […] روز گذشته یکی دیگر از تکه های پازل تکمیل شد. در این روز بانک مرکزی دستورالعملی را به تمام بانک ها و مؤسسات اعتباری مجاز ابلاغ کرد که براساس آن اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی مقیم و غیرمقیم می توانند در شبکه بانکی ایران حساب ریالی افتتاح کنند. امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تأثیر انتظار سرمایه گذاران به تصمیم بانک مرکزی درباره نرخ بهره، ۴ دلار کاهش یافت و ۱۲۱۰.۱ دلار معامله شد. پزشک تیم والیبال بانک سرمایه گفت: شهرام محمودی و سیدمحمد مصدومیت هایی دارند اما نگران کننده نیست و می توانند بازی کنند. امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه دومین اجلاس هیات عامل بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا با معاونین این بانک دیدار کرد. ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی در یادداشت تلگرامی نوشت:علی رغم کاهش قیمت نفت از اوا سال ١٣٩٣،بانک مرکزی به خوبی توانست ثبات مناسبی در بازار ارز فراهم کند. ایسنا نوشت: تا همین چند ماه پیش بود که غیرمجازهای بانکی با پیشنهادهای جذاب و سودهای غیرقابل باور در نظام بانکی س گذاران و مشتریان بانک های مجاز را جذب خود می د و در این جریان هزاران میلیارد منابع از بانک ها و موسسات دارای مجوز بانک مرکزی خارج و به سمت آنها روان شد. براساس بند 34 استاندارد حسابداری شماره 15 تحت عنوان "حسابداری سرمایه گذاریها" ، "سرمایه گذاریهایی که تحت عنوان دارایی غیرجاری طبقه بندی می شود باید در ترا مه به یکی از روشهای زیر منع شود : الف ـ بهای تمام شده پس از ر هرگونه ذخیره کاهش دائمی در ارزش ب ـ مبلغ تجدید ارزی به عنوان یک نحوه عمل مجاز جایگزین" «به ادامه مطلب مراجعه شود» این ان اینترنتی با استفاده از کدهای سوئیفت درخواست جابه جایی مقداری از سرمایه های این بانک را داشتند که با هشیاری عملیات ان خنثی شد. اطلاعات حساب های س ای اشخاص محرمانه استبانک مرکزی با ارایه توضیحاتی نسبت به اطلاعات حساب های س ای اشخاص ، اعلام کرد: همانگونه که بارها از سوی مقامات ارشد بانک مرکزی ایران اعلام شده است،اصل محرمانه بودن اطلاعات حساب های س ای اشخاص نزد بانکها، یکی از اصول اساسی و خدشه ناپذیر نظام بانکی کشور استو افشای اطلاعات مالی و بانکی اشخاص، جز به موجب قانون یا دستور مراجع قضایی، ممنوع است.بر همین اساس، بانکها نیز مکلفند اطلاعات حساب های بانکی اشخاص را م.