رستوران نهنگ سفید کیش

رستوران المحاره (به معنی صدف) یکی از دیدنی ترین رستوران های دبی است که دسترسی به آن توسط یک زیردریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است و آکواریوم های زیبایی را به نمایش می گذارد. این آکواریوم ها بیش از یک میلیون لیتر آب دارند و باعث شده اند این رستوران در میان ۱۰ رستوران برتر دنیا قرار گیرد. برای دیدن رستوران المحاره باید به هتل برج العرب مراجعه کنید. این هتل دارای ۶۰ طبقه است و ستون بندی این هتل تا ۴۰ متر زیر دریا انجام شده. برج العرب بزرگتر از برج ایفل است. بهترین رستوران هایی که قبل از مرگ باید بروید!
رستوران‌هایی در دنیا هستند که آوازه غذای آنها چنان به گوش همه می‌رسد که به آن شهر سفر می‌کنند. این رستوران‌ها را در سفرهای خارجی امتحان کنید. پاسخ به یک شبهه در باره داستان حضرت یونس این روزها همزمان ما منفجر مقر منتصب به حضرت یونس (ع) توسط گرو تروریستی سایتهایی که مشغول نقد قرآن هستند این داستان را مورد نقد قرار داده اند و یک اشکال علمی به آن وارد نموده اند که در نگاه اول شاید درست به نظر بیایید. مثلا در یکی از سایتها مشاهده شد که گفته شده بود وال ها فقط ماهی ها و موجودات کوچک و سخت پوستان را می خورند و یا انسان در معده وال نمی تواند زنده بماند و حضم می شود و ... یا مثلا اکبر گنجی در این مورد ادعا کرده است که : هیچ مورخی وقوع این واقعه را تائید نکرده است. همچنین با توجه به گفته قرآن که «ماهی بلعیدش» و اینکه معده یک ماهی به اندازه ای حجم ندارد که انسانی در آن زندگی کند و علاوه بر آن هضم نشود و به اضافه اینکه امکانات زنده ماندن (ا یژن و غذا) برای مدت چهل شبانه روز (در قرآن زمان نیامده) در معدهٔ ماهی موجود نیست، این گفتهٔ قرآن از لحاظ علمی مردود است.[1] این مساله در باره نهنگ های معمولی که فقط از سخت پوستان و ماهی های مرکب تغذیه می کنند صدق می کند. ولی نوعی نهنگ بنام نهنگ آبی دارای دو برابر اندازه نهنگ های خا تری هستند.بزرگترین نهنگ آبی بالغی که تا به امروز مشاهده شده، ۷۵ تا ۸۰ پا درازا داشته است. این نهنگ ماده ۳۸۹٬۷۶۰ پوند (برابر ۱۷۶٬۷۹۲ کیلوگرم، حدود ۱۸۰ تن) سنگینی داشته است.
میدونی، نهنگا خیلی بدبختن هرچی گریه کنن دل دلبرشون واسشون نمیسوزه فکر میکنه آب دریاست رو صورتشون. اینه که یهو نهنگه دلش میپُکه میاد میشینه تو ساحل و میمیره. من میدونم. من خودم یه نهنگ مرده ام...
حمید سلیمی معرفی استارتاپی که رستوران ها را به فضای کار اشتراکی تبدیل می کند
اغلب رستوران‌ها به‌جز ساعات اوج شلوغی ناهار و شام مشتری چندان زیادی ندارند و می‌توانند فضای خود را در اختیار آزادکارهای علاقه‌مند قرار دهند. رستوران اجاق باشی با ۱۲ شعبه در سراسر کشور این امکان را به مشتریان خود میدهد تا بر سر یک میز بنشیند کباب را مطابق سلیقه و ذائقه شان درست کنند و میل کنند. جانورشناسان کانا برای نخستین بار قلب ۲۷۲ کیلوگرمی یک نهنگ آبی را حفظ کرده اند. آنها این قلب را در موزه «رویال اونتاریو» کانادا به معرض نمایش گذاشته اند. به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، جانورشناسان موزه «رویال اونتاریو» واقع در کانادا از قلب ۲۷۲ کیلوگرمی یک نهنگ آبی رونمایی د.محققان اعلام د این نخستین قلب یک دار دریایی است که به طور کامل حفظ و نگهداری شده و احتمالا تا ۱۰۰۰ سال دیگر نیز قابل نگهداری است.این قلب بدون خون و بقیه ساختارهای وابسته حدود ۱۸۱ کیلوگرم وزن دارد. بقیه وزن این قلب مربوط به چارچوب فولادی است که دانشمندان داخل آن قرار داده اند تا این عضو به ح عمودی قابل نمایش باشد. همچنین با این شیوه رگ های نازک خونی نیز حفظ می شوند.در سال ۲۰۱۴ میلادی ۹ نهنگ آبی در منطقه newfoundland کانادا میان یخ ها به دام افتادند و به همین دلیل مردند هنگامیکه این موجودات ۱۳۶۰۷۷ کیلوگرمی می میرند، در آب غرق می شوند اما در رویدادی نادر جسد دو نهنگ در سواحل کانادا یافته شد. دانشمندان نیز از این فرصت برای مطالعه اعضای داخلی حیوان استفاده د.به هرحال دانشمندان تصور می د قلب نهنگ به اندازه یک خودروی سواری باشد. اما مشخص شد قلب این حیوان به اندازه یک اسب کوچک پونی است و می تواند در هر ثانیه ۵۸ گالن خون را پمپاژ کند.از سوی دیگر نهنگ های آبی دارای بزرگترین قلب میان حیوانات هستند و به همین دلیل تا به حال امکان انجام عملیات حفظ و نگهداری این عضو برای نهنگ امکان پذیر نبود. برای این کار دانشمندان نخست تمام آب را از بافت های اعضای بدن حیوان خارج می د. برای این کار آنها قلب را در استون قرار دادند. سپس آن را به پلیمر منتقل د. در مرحله آ دانشمندان کل تانک پلیمر را در اتاق خلا قرار دادند تا استون از بین برود. قلب بیش از ۴ ماه در ح خلاء باقی ماند. به گفته محققان پس از انجام این فرایندها اکنون می توان قلب را تا ۱۰۰۰ سال دیگر نیز حفظ کرد. تلاش برای جذب مشتری بیشتر سبب شده برخی از رستوران دارها هر کاری برای متفاوت شدن انجام دهند. در تصاویر زیر خلاقیت های عجیب و غریب برخی از رستوران ها را مشاهده می کنید که به دنبال مشتریان بیشتر هستند. اختصاصی از ژیکو مقاله نهنگ با و پر سرعت .
مقاله نهنگ
مقاله نهنگ لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 12نهنگنَهَنگ یا وال (به انگلیسی: whale)،  داری آبزی است از رده آب بازسانان دمی بلند دارد. پشتش پهن و گوشتالو است و زندگیش را در اقیانوس هامی گذراند، اگر او را به ساحل بیاورند آن قدر به او فشار می آید که می میرد. نوزاد او وقتی به دنیا بیاید بزرگ است. نهنگ هم مثل بقیه داران شیر می مکد. بدنش مو ندارد. هنگامی که می خواهد نفس بکشد، از بالای سرش آب فواره می زند.نام این نام معمولاً به دو خانواده از راسته آب بازسانان یعنی نهنگ های دندان دار و همینطور بالنها اطلاق می شود.کاربرد در متون در متون قدیمی ادبیات فارسی، نهنگ به معنای تمساح به کار رفته است[۱]. برای اشاره به این دار آبزی تنومند، همان واژهٔ ماهی به کار می رفته است (مانند ماهی عنبر یا داستان «یونس و ماهی»).شکار و وضعیت بقا به استثنای نهنگ شکار کوتوله، همه دیگر نهنگ های بزرگ جثه قربانی شکار گسترده توسط صنعت شکار نهنگ بوده اند. بیش از ۲ میلیون نهنگ توسط ابزارهای پیشرفته شکار در قرن ۲۰ام شکار شدند و این باعث شد که نهنگ های شکار و خا تری و قطبی تا سال ۱۹۰۰ به شدت کاهش جمعیت پیدا کنند و تا مرز انقراض پیش بروند.با آنکه امروزه به نظر می آید که جمعیت بسیاری از این گونه ها در حال بهبود و بازی خود است، بعضی هنوز بسیار تهدیدپذیر باقی مانده اند. در میان بیشترین تهدید شده ها می توان به نهنگ شکار اطلس شمالی، نهنگ شکار آرام شمالی، جمعیت های نهنگ قطبی  ن شمالاقیانوس اطلس، جمعیت های نهنگ خا تری  ن غرب اقیانوس آرام، بیشتر جمعیت های نهنگ آبی اشاره کرد.[۲]
با
مقاله نهنگ
رستوران شری تاکر هند این رستوران یکی از رستورانای خوب و معروف شهر بمبئی است، تور هند تابستان 97 در این رستوران غذا های هندی و گیاهی سرو می شود که طعم شان لذیذ و بسیار خوش طعم است. در کنار و طعم و مزه و کیفیت تور هند داد 97 غذا قیمت هایش هم مناسب است. رستوران شری تاکر امکان رزرو و دلیوری را نیز دارد و در هر سه وعده صبحانه, تور هند اردیبهشت 97 نهار و شام پذیرای توریست های تور هند و مردم خودش می باشد. کیفیت غذا های این رستوران به قدری است تور هند داد 97 که توانسته چند جایزه مختلف نیز بخاطر کیفیت و طعم و مزه غذا هایش دریافت کند.تور هند تابستان 97 حتما در سفرتان با تور هند بهاین رستوران سر بزنید پشیمان نخواهید شد. رستوران شری تاکر هند به گفته معاون نیروی انتظامی، متصدیان هتل ها، مهمانپذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع قانونی و با رعایت شئون ی و پوشش فضای خودشان می توانند خدمات ارایه کنند. ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد، در آستانه دیدار حساس تیمش مقابل ساوتهمپتون در فینال جام اتحادیه، شام را با دستیارانش در رستوران اسپانیایی که متعلق به خوان ماتاست، صرف کرد. ما قرار گذاشتیم که وقتی شما اجاز ورود محصولات گوشتی ما به باز خود را صادر کردید و در رستوران خوراک های گوشتی ما وجود داشته باشد، ما با هم ناهار خواهیم خورد. طراحی سایت حرفه ای برای یک رستوران یکی از راه کارهای مفید برای افزایش درآمد و معرفی رستوران می باشد. امروزه اکثر رستوران های بزرگ در کشور ما جهت معرفی مجموعه خود به هموطنان اقدام به طراحی سایت حرفه ای می کنند. شاید از خود بپرسید که طراحی سایت برای یک رستوران چه مزایایی دارد و یک کاربر از سایت یک رستوران چه اطلاعاتی را می تواند ب کند؟ مزایای طراحی سایت حرفه ای برای رستوران یکی از مهمترین مزایای طراحی سایت حرفه ای برای یک رستوران معرفی مجموعه . رستوران خاویار بار سن پترزبورگ روسیه یکی از از رستوران های محبوب نزد گردشگران روسیه رستوران خاویار بار می باشد تور روسیه بهار 97 که در سن پترزبورگ واقع شده است،این رستوران شیک و مجلل در اوا قرن نوزدهم با محیطی تور روسیه فروردین 97 کاملا کلاسیک احداث شد،این رستوران با انواع غذاهای لذیذ روسی و سه نوع خاویار و 35 نوع با بهترین کیفیت هرساله پذیرای عده زیادی از توریست های منطقه می باشد.تور روسیه تابستان 97 رستوران خاویار بار سن پترزبورگ روسیه بر خلاف نامشان، نهنگ های قاتل حیواناتی بسیار اجتماعی، پیچیده و باهوش هستند. برای بیشتر آشنا شدن با این موجودات این 12 حقیقت رو در مورد آن ها مطالعه کنید: ادامه مطلب وی در روز اول باز شدن رستورانش شروع به درست کباب کرد. حدود ۱۰۰۰ نفر از طرفداران پو سکی در رستوران او حضور پیدا د. برخی از این افراد پنج ساعت زودتر جلوی در رستوران کرده بودند.
شب گذشته مراسم افتتاحیه رستوران آقای الف به مدیریت سعید اظهری و با حضور بازیگران افتتاح شد.
در این گزارش شاهد تصاویری از اولین رستوران زیر آب در اروپا خواهید بود. مجموعه رستوران جالبی در تایلند وجود دارد که مهمانان خود را به خانه های درختی هدایت می کند. چهل و سه عدد از مجموع پنجاه و پنج رستوران زنجیره ای مک دونالد، به دلیل انقضای مجوز فعالیتشان در دهلی نو، پایتخت هندوستان، تعطیل شدند. صد و بیست نفر پس از صرف غذا در یک رستوران در شمال غرب اسپانیا، بدون پرداخت پول پا به فرار گذاشتند. یکی از مراحل اصلی راه اندازی رستوران، انتخاب میز و صندلی مدرن رستورانی است. در واقع اگر بخواهید رستوران شما به شکلی متفاوت و جذاب برای مشتری ها چیده شده و وقتی ی از بیرون به محیط داخل آن نگاه می کند و یا قدمی به داخل می گذارد، به سرعت جذب محیط رستوران شده و علاقه مند به صرف یک وعده ی غذایی در آن باشد.
در اینجا به یکی از نمونه کارهای تیم طراحی داخلی جهانتاب نگاهی می اندازیم که به زیبایی و اص تمام تجهیز شده و مثالی عالی به چشم می آید.

طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران میامی
رستوران میامی با رنگ های سفید، سیاه و خا تری تیره مملو شده است. در این رستوران چندین مرز بندی چیدمان میز و صندلی رستورانی را شاهد هستیم.
در بخشی میز و صندلی های سفید رنگ، در بخش دیگر صندلی های خا تری تیره با میزهای سفید و در قسمتی دیگر میز و صندلی های خا تری تیره را می بینیم که به زیبایی هر چه تمام تر چیدمان شده اند.

تمام صندلی های به کار رفته در دکوراسیون داخلی رستوران میامی از نوع صندلی ویکتوریا هستند. و همین طور میزهایی که در این رستوران از آن ها استفاده شده است، میزهای مدل 1037w می باشند.
میزهای 1037w با پایه های پهن و صفحه ی رویی شیشه ای گزینه ای فوق العاده برای رستوران مدرنی که با نو ردازی روشن و تیره ترکیب شده است، به شمار می روند.
همین طور صندلی های مدل ویکتوریا با داشتن تکیه گاه بلند و نشیمنگاه مناسب و فوق العاده راحت، در این رستوران شیک و امروزی گزینه هایی عالی هستند.

رستوران میامی محیطی آرامش بخش و فوق العاده زیبا و مدرن دارد و با نوع میز و صندلی های به کار رفته در آن بارها به زیبایی و اص این رستوران افزوده شده است.
با توجه به طول عمر بالای محصولات رستورانی جهانتاب می توان گفت که میز و صندلی های به کار رفته در این رستوران دوام زیادی داشته و به راحتی توسط کارکنان و خدمه رستوران نظافت روکش های چرمی آن ها انجام می پذیرد.
همین طور سبک نور پردازی که در راه اندازی حرفه ای رستوران انجام شده است، محیط آن را به محلی دنج برای قرارهای عاشقانه، دورهمی های دوستانه و جلسات رسمی و اداری تبدیل ساخته است.


رسانه های ترکیه از تیراندازی در یک رستوران در استانبول و کشته شدن حداقل یک نفر خبر دادند. تابلویی که صاحب یک رستوران در جلوی مغازه اش گذاشت، وی را به آرزویش رساند. برخی از رستوران ها و کافی شاپ ها از مشتریان خود هزینه ای را تحت عنوان حق سرویس دریافت می کنند که این کار از سوی آن ها غیر قانونی است. لیونل مسی با هزینه سنگین برای یک شب شام در رستوران در این زمینه نیز در میان فوتبالیست ها رکورددار شد. همشهری آنلاین: افراد مسلح بامداد روز پنجشنبه در موگا و اقدام به تیراندازی در داخل یک رستوران کرده و بیش از ۳۰ نفر را در این رستوران گروگان گرفته اند و در همین حال بر اثر انفجار یک خودرو در بیرون از این هتل نیز ۱۷ نفر جان خود را از دست دادند. وجود بخش vip در برخی رستوران های لو با قیمت ورودی بسیار بالا و بعضا نجومی یکی از مسائلی است که در منطقه شمیرانات استان تهران به چشم می خورد. همشهری آنلاین: رستوران های بین راهی و شهری در صدر ج تخلفات نوروزی ایستاده اند، هرچند هنوز شکایت های مردم از گوشت و تخم مرغ رکورددار است. دادستان تهران گفت: بعضا مشاهده می شود رستوران غیرمجاز را تعطیل کرده ایم اما چند روز بعد با اخذ حکم از دیوان عد اداری یا طریق دیگر رفع پلمب شده است. شغلی که در سال های اخیر به شدت در میان فوتبالی ها و البته ورزشکاران برخی رشته های دیگر درسال های اخیر مرسوم شده و هر روز به تعداد آن افزوده می شود، رستوران داری است. راننده کامیونی وارد رستوران شد . دقایقی پس از این که او شروع به غذا خوردن کرد ، سه جوان موتور سیکلت سوار هم به رستوران آمدند و یک راست به سراغ میز راننده کامیون رفتند . بعد از چند دقیقه پچ پچ ، اولی سیگارش را در استکان چای راننده خاموش کرد . راننده به او چیزی نگفت .
دومی شیشه نوشابه را روی سر راننده خالی کرد و باز هم راننده سکوت کرد .
وقتی راننده بلند شد تا صورتحساب رستوران را پرداخت کند ، نفر سوم به پشت او پا زد و راننده محکم به زمین خورد ، و. راننده کامیونی وارد رستوران شد . دقایقی پس از این که او شروع به غذا خوردن کرد ، سه جوان موتور سیکلت سوار هم به رستوران آمدند و یک راست به سراغ میز راننده کامیون رفتند . بعد از چند دقیقه پچ پچ ، اولی سیگارش را در استکان چای راننده خاموش کرد . راننده به او چیزی نگفت .
دومی شیشه نوشابه را روی سر راننده خالی کرد و باز هم راننده سکوت کرد .
وقتی راننده بلند شد تا صورتحساب رستوران را پرداخت کند ، نفر سوم به پشت او پا زد و راننده محکم به زمین خورد ، و. من مدیرعامل شرکت آریا پنجره ان هستم که می خوام تجربه های کاری ام را بنویسم : سن : 25سالگی مدت : ی ال من برای رستوران مائده یک برنامه حسابداری نوشتم اما چندی بعد آقای حاج صادقیان ازمن خواست که با برنامه خودم حسابداری های رستوران را انجام دهم . من محضر می رفتم بعدازظهر هم محضر اصفهان هفته ای یکبار هم حسابداری نمایشگاه ماشین را می بخاطر همین از ساعت 7 شب تا ساعت 10 حسابداری رستوران را توی اتاقی در رستوران بعهده داشتم . یادم هست وقتی پیشنهاد این کار ب. بهرام گودرزی، خواننده نام آشنای دهه 60 و 70 خورشیدی تلویزیون، این روزها در رستوران های تهران مشغول خوانندگی است؛ این رسم ستاره کشی صدا و سیما همچنان ادامه دارد. رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهبهان از بازرسی و نظارت بر رستوران های بین راهی این شهرستان خبر داد. فرزین پورمحبی در خبرآنلاین نوشت: قوانین عجیبی که ی جرات نقض شان را ندارد. با رستوران های مشهور یی آشنا شوید دسترسی به رستوران هایی با غذا های خوش طعم یکی از دغدغه های گردشگران در سفر است. البته در این میان رستوران ها نیز وظیفه مشکلی بر دوش خود دارند. چرا که این رستوران ها باید تمام تلاش خود را کنند که علاوه بر اینکه به ذائقه شهروندان شهر یا کشور خود آشنا شوند. با ذائقه گردشگرانی که به منطقه شان مراجعت می کنند تا حدی آشنایی داشته باشند، تا بتوانند رستورانی باب میل گردشگران باشند. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به این رستوران های خوشمزه بزنیم. رستوران هاسک یک سایت که در زمینه مسائلی مانند آشپزی جنوبی، دکوراسیون و مسائل تفریحی فعالیت می کند، تصریح کرده است که شهرت رستوران هاسک نتیجه حساسیت بالای سین براک، آشپز معروف جنوبی و مهارت های اوست. حقیقت این است که هاسک یک رستوران به تمام معنا ی جنوبی است که در آن همه چیز از جمله نان ذرت، آرد ذرت، مرغ سرخ شده در روغن کلم و حتی نخود در کنار دیگر غذاهای خوشمزه سرو می شود.
از آنجایی که منوی این رستوران دو بار در روز عوض می شود، لازم است که در هر بار سفارش به منوی غذاها نگاه اجمالی داشته باشید. در این رستوران صبحانه در روزهای یکشنبه از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۳۰ سرو می گردد. درجه رستوران: فول سرویس و درجه یک دلیل شهرت: عمارت متعلق به دوران ویکتوریا  نکات راه اندازی رستوران  : نکاتی را که رعایت آن از طرف کارکنان آشپزخانه کاملاً لازم و ضروری است یادآوری می نماییم تا مورد توجه قرار گیرد و به موقع اجرا گردد : غذا را باید به طریق مناسب  به وسیله سبزیجات و یا مواد دیگر تزئین نمود ،
نکات راه اندازی رستوران
زیرا خوش نما بودن و زیبائی غذا ، علاوه بر تحریک اشتها ، آن را مطبوع تر هم می نماید. میوه و سبزیجات، همچنین گوشت مصرفی رستوران  را باید قبل از مصرف به خوبی شستشو دهند.