رحلت حضرت معصومه علیها السلام

زندگی نامه حضرت معصومه (س)

نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترین لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش هفتم شیعیان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مکرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است . آن بانو مادر هشتم نیز هست . لذا حضرت معصومه (س) با حضرت رضا (ع) از یک مادر هستند.
ولادت آن حضرت در روز اول ذیقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدینه منوره واقع شده است. دیرى نپایید که در همان سنین کودکى مواجه با مصیبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربیت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع) قرارگرفت.
در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهدید مأمون عباسى سفر تبعید گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون این که ى از بستگان و اهل بیت خود را همراه ببرند راهى اسان شدند.
یک سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه (س) به شوق دیدار برادر و ادای رس زینبی و پیام ولایت به همراه عده اى از برادران و برادرزادگان به طرف اسان حرکت کرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد. این جا بود که آن حضرت نیز همچون بزرگوارشان حضرت زینب(س) پیام مظلومیت و غربت برادر گرامیشان را به مردم مؤمن و مسلمان مى رساندند و مخالفت خود و اهلبیت (ع) را با حکومت حیله گر بنى عباس اظهار مى کرد. بدین جهت تا کاروان حضرت به شهر ساوه رسید عده اى از مخالفان اهلبیت که از پشتیبانى مأموران حکومت برخوردار بودند،سر راه را گرفتند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتیجه تقریباً همه مردان کاروان به شهادت رسیدند، حتى بنابر نقلى حضرت(س) معصومه را نیز مسموم د. شنبه بیست و سوم بهمن سال روز شهادت بانو دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را محضر زمان علیه السلام و شما محبان آن حضرت تسلیت عرض می نماییم. آیین تعویض پرچم گنبد بارگاه نورانی کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) در صحن رضا (ع) حرم مطهر برگزار و پرچم سیاه بر روی گنبد نورانی حرم این بانو برافراشته شد. زیارت آن حضرت است که ثواب آن پاداش و جایزه بزرگی دارد : متن دقیق روایات استحباب زیارت و پاداش آن برای استفاده بیشتر مخاطبین ذکر می گردد : حضرت معصومه تنها زاده ای است که ان معصوم به زیارت آن حضرت تأکید کرده و پاداش زیارت آن حضرت را معادل با بهشت دانسته اند: بَلْدَةُ قُمَّ وَ سَتُدْفَنُ فِیهَا امْرَأَةٌ مِنْ أَوْلَادِی تُسَمَّى فَاطِمَةَ فَمَنْ زَارَهَا وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّةُ قَالَ الرَّاوِی وَ کَانَ هَذَا الْکَلَامُ مِنْهُ قَبْلَ أَنْ . السلام علیکم یا اهل البیت النبوه علیهم السلام ب و تحیت و قبولی طاعات ، به اطلاع عموم طلاب و خانواده های معزز می رساند که مراسم پرفیض ونورانی ویژه رحلت اکرم صلی الله علیه و آله و کریمه ی اهل بیت (ع ) و هشتمین اختر تابناک ت و ولایت ، حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مراسم پر فیضی در محل خانه ی این مرکز برگزار می گردد از عاشقان یه مکتب عصمت و طهارت دعوت می گردد با قدوم خود این این مجلس را مزین نمایید . و من الله وفیق رادیو اقتصاد به مناسبت رحلت حضرت محمد (ص)، ویژه برنامه "مرثیه آفتاب" را به روی آنتن خواهد برد. هر چند ی در شهر مدفون نیست اما/حرمت حرم کبریائیش فرق می کند تقدیم به ساحت مقدسه بی بی دو سرا حضرت فاطمه معصومه «سلام الله علیها»:

زمین قم اصلا هوایش فرق می کند
آب شور دارد اما نمکش فرق می کند
گر چه خاک کرب و بلا نیست لکن
بوی گرد و غبار حرمش فرق می کند
هر چند ی در شهر مدفون نیست اما
حرمت حرم کبریائیش فرق می کند
شه زاده باشی و در مقام ت زیارتت
یعنی که شهزاده خانم ،خانمیت فرق می کند
بنت موسى ،خواهر سلطان، ء موعود
این یع. مراسم سوگواری رحلت اکرم ❤️.. حضرت محمّد (ص) ..❤️ ، شهادت ❤️.. حسن مجتبی (ع) ..❤️ و شهادت ❤️.. رضا (ع)..❤️ روز یک شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ رأس ساعت ۷ غروب در مسجد حضرت اَبااَلفَضل (عَلَیهِ السَّلام) نیمه شعبان برگزار می گردد : به همراه زیارت عاشورا با مداحی کربلایی سیّد امین یزدانجو ماس دعا حضرت زهرا(س) پرچم هدایت است و در معرّفی راه مسلمانان بعد از رحلت حضرت رسول(ص) سهم به سزایی دارد. شیعه و سنّی نقل کرده اند که (ص) فرموده اند: هر فاطمه را خشمگین کند، مرا خشمگین کرده و ... الی آ . باید پرسید چه انی آن حضرت را خشمگین د! خود برادران اهل تسنّن نقل کرده اند که ایشان در حالی که از شیخین قهر بودند، از دنیا رفتند و می دانیم که ایشان وصیّت د که جنازه ی حضرت شبانه و مخفیانه دفن شود، تا جفاکاران در تشییع او حاضر نشوند و ...
امّا برادران اهل تسنن ط. در آستانه دهه کرامت، کارگاه کمپین تبلیغاتی «شاد باشیم» از سوی آستان مقدس حضرت معصومه (س) و همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان زیباسازی شهرداری تهران در کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه (س) آغاز به… فایل صوتی گلچین مداحی وفات حضرت معصومه (س) قابل دریافت است. فاطمه (سلام الله علیها) بعد از پدر همواره غمگین بود. بدن شریفش نحیف، چشمانش اشکبار و قلبش سوخته بود. ک ن نازنین خود را خطاب می‏کرد و می‏فرمود:« کجا رفت پدر مهربان شما که شما را عزیز می داشت و در آغوش می گرفت؟ چرا دیگر نمی‏آید و در منزل ما را نمی‏گشاید؟!»

المؤمنین می‏فرماید:« من رسول خدا را در پیراهنش غسل داده بودم. فاطمه (سلام الله علیها) همواره از من می‏خواست آن را نشانش بدهم. یک بار پیراهن را به او دادم. او پیراهن پدرش را گرفت و آن قدر آن را بویید تا از هوش رفت. من چون این منظره را دیدم، پیراهن رسول خدا را پنهان .»

صادق علیه السلام می فرمود:« فاطمه (سلام الله علیها) بعد از رحلت رسول خدا غم و اندوه فراوانی داشت. به همین دلیل جبرئیل نزد او می‏رفت، او را تسلی می‏داد و از رسول خدا و جایگاه بلندش در بهشت برای او سخن می‏گفت.» سلام و درود خداوند مهربان بر و خاندانش : اللهم صلّ علی محمد ٍ و آل محمد . منابع: بحارالانوار، ج 43، صفحات 181 و 157 و 156. ارزش یک دختر را خ میداند که او را در سنین کودکی برای عبادت برمیگزیند.
ی میداند که فرمود: دختر باقیات الصالحات است.
صادق ع میداند که فرمود:پسران، نعمت‏ اند و دختران خوبى. خداوند، از نعمت ‏ها سؤال مى ‏کند و به خوبى‏ ها پاداش مى‏ دهد .
ارزش دختر را خ میداند که هر ی را لایق دیدن جسمش نکرد.
ارزش دختر را خ میداند که به بهترین مخلوقش حضرت محمد ص دختری عطا کرد که هدایت یک جهان به عهده ی فرزندان اوست.
" انا اعطیناک الکوثر "
و این هدیه ی ا. علامه حسن زاده آملی در تجلیل از مقام حضرت معصومه(س) در قم گفت: اگر برای من ممکن بود و مواجه با مشکل نمی شدم، برای تجلیل از شخصیتی مانند فاطمه معصومه سلام الله علیها این مسیر را خیز می آمدم! خبرگزاری فارس: سخن عجیب علامه حسن زاده درباره حضرت معصومه(س)/ مرجعی که ۶۰ سال اولین زائر حرم بود فضائل حضرت فاطمه معصومه (س) دخت گرامی موسی کاظم(ع) بسیار است، به طوری که حضرت صادق (ع) فرمود: بانویی از فرزندان من در قم از دنیا مى رود که اسمش فاطمه دختر موسى است و به شفاعت او همه شیعیان من وارد بهشت مى شوند. همچنین رضا (ع) فرمود: ى که معصومه را زیارت کند پاداش او بهشت است. و همچنین فرمود: هر معصومه را در قم زیارت کند، مانند ى است که مرا زیارت کرده است. و نیز جواد (ع) فرمود: ى که ام را در قم زیارت کند پاداش او بهشت است. پیش از ظهر امروز چلچراغ حرم حضرت معصومه(ع) هنگام غبارروبی سقوط کرد که خوشبختانه صدمات جانی نداشت. به مناسبت وفات حضرت معصومه سلام الله علیها، ورزشکاران زورخانه های حیدرکرار، ساقی کوثر، فاتح خیبر و علی ابن طالب علیه السلام با حضور در زورخانه به ورزش پرداختند.
 
http://s9.picofile.com/file/8281961976/vafat_h_masoomeh_4_.jpg

http://s9.picofile.com/file/8281961918/vafat_h_masoomeh_1_.jpg

http://s9.picofile.com/file/8281961942/vafat_h_masoomeh_3_.jpg

http://s9.picofile.com/file/8281961050/m_imama_hasan_4_.jpg تولد حضرت مهدی (عج) حکیمه خاتون علیهاالسلام ، حسن عسکری علیه السلام نقل می کند: وقتی هنگام تولد مهدی(عج) رسید، زمان(عج) را دیدم رو به قبله به سجده افتاد. سپس دستش را بلند کرد و گفت: «به یکتایی خدا گواهی می دهم و اینکه جدّم، رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم ، و پدرم مؤمنان علیه السلام ، وصی رسول خداست». سپس یک یک ان را شمرد تا به خود رسید. زمان(عج) از هنگام تولد تا زمانی که پدرش به شهادت رسید، مخفی بود و فقط تعداد خاصی از یاران، او را می دیدند و مسائ. قم- ایرنا- نائب رئیس هیات جودوی استان قم از برگزاری مسابقات جودوی بانوان کشور جام حضرت معصومه (س) در 20 بهمن ماه سال جاری در شهر مقدس قم خبر داد و گفت: بیش از 200 جودوکار از سراسر کشور در این رقابت ها… پست 4963: به قلم حجة ال مالک رجبی 186. «سلام. بسمه تعالی. 29 جمادی الثانیوفات حضرت امّ کلثوم علیها السلام است. چند نکته ارائه می شود: 1 ـ وفات حضرت امّ کلثوم علیها السلام. جناب امّ کلثوم علیها السلام چهار ماه پس از باز گشت از کربلا به مدینه از دنیا رفتند.(1) پدرشان مولی الموحّدین المومنین علیها السلام و مادرشان حضرت زهرای مرضیه علیها السلام می باشد. (2) صاحب ریاحین الشریعة به نقل از اعیان الشیعة می فرماید :  المومنین علیه السلام آن مخدّره را به عُون بن جعفر طیّار تزویج نمودند. (3) آنچه در مورد ازدواج  ام کلثوم علیها السلام با غیر از عُون بن جعفر نقل شده از بافته های مخالفین است. آن حضرت در واقعه ی جانسوز کربلا حضور داشتند و بعد از شهادت حسین علیه السلام و اهل بیت و اصحابشان، در کنار خواهرشان حضرت زینب علیها السلام از بانوان و یتیمان محافظت می نمود، و اشعار آن حضرت در فراق برادر در کربلا مشهور و جانسوز است. حجة ال والمسلمین شیخ مالک رجبی دار . 2 فروردین 1396. زاده زین العابدین بن محمد جویبار پس از عاشورا  که بانوان به اسارت کوفه و شام رفتند، خطبه ی آن حضرت در شهر کوفه و مجلس ابن زیاد، اشعار آن حضرت در قادسیه و قنسرین، اثر دعای آن حضرت در سیبور و بعلبک، کلمات آن جناب با شمر هنگام ورود به دروازه ی شام، مرثیه های حضرت در اربعین و مراجعت به مدینه، دل بر عظمت و شجاعت و صبر آن مخدّره دارد. سر انجام بعد از چهار ماه از ورود به مدینه با دلی پر از غم و اندوه در مصائب کربلا بالاخص شهادت سیّد ال ء علیه السلام رحلت شهادت گونه نمود و در مدینه ی منورّه دفن شد. به قولی رحلت آن حضرت در 21 ماه جمادی الثانی بوده است. (4) منابع : 1. ریاحین الشریعة : ج 3 ـ ص 256 ـ 244. العقیلة علیها السلام و الفواطم : ص 75. 2. بحار الأنوار : ﺝ 42، ﺹ 74. تذکرة الخواص : ص 288. 3. اعیان الشیعة : ج 3، ص 484. و ... . 4. وقائع الشهور : ص 110. تحقیق جویبار. ۸ فروردین ۹۶ برابر با ۲۹ جمادی الثانی ۱۴۳۸ ه ق. مالک رجبی» پاسخ دامنه: به نام خدا. سلام من هم به شما جناب شیخ مالک دوست فاضل و فرهیخته ی من. ممنونم به این مناسبتِ مذهبی توجه فرمودی. من غفلت داشتم و تقویم از دست در رفت. خدا را شکر شما یاد آن یادگار علی (ع) را گرامی داشتی. خدا مادرتان را رحمت کناد و والدین مرا نیز مشمول ثواب این متن. مزار امّ کلثوم علیها السلام معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به تجهیز موکب حرم کریمه اهل بیت(ع) از سال گذشته، از کمک ۳ میلیارد تومانی مردم به این موکب خبر داد. مقام علمی حضرت معصومه (س)
حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشیع است و مقام علمی بلندی دارد. نقل شده که روزی جمعی از شیعیان، به قصد دیدار حضرت موسی بن جعفر (ع) و پرسیدن پرسش هایی از ایشان، به مدینه منوره مشرف شدند. چون کاظم (ع) در مسافرت بود، پرسش های خود را به حضرت معصومه (س) که در آن هنگام کودکی دسال بیش نبود، تحویل دادند. فردای آن روز برای بار دیگر به منزل رفتند، ولی هنوز ایشان از سفر برنگشته بود. پس به ناچار، پرسش های خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدی به خدمت برسند، غافل از این که حضرت معصومه (س) جواب پرسش ها را نگاشته است. وقتی پاسخ ها را ملاحظه د، بسیار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاری فراوان، شهر مدینه را ترک گفتند. از قضای روزگار در بین راه با موسی بن جعفر (ع) مواجه شده، ماجرای خویش را باز گفتند. وقتی پاسخ پرسش ها را مطالعه د، سه بار فرمود: پدرش فدایش. سخن عجیب علامه حسن زاده درباره حضرت معصومه(س) علامه حسن زاده آملی در تجلیل از مقام حضرت معصومه(س) در قم گفت: اگر برای من ممکن بود و مواجه با مشکل نمی شدم، برای تجلیل از شخصیتی مانند فاطمه معصومه سلام الله علیها این مسیر را خیز می آمدم! خبرگزاری فارس: سخن عجیب علامه حسن زاده درباره حضرت معصومه(س)/ مرجعی که ۶۰ سال اولین زائر حرم بود سلام بر مومنان روزه دار میلاد باسعادت آقامون حسن مجتبی علیه السلام بر شما مبارک جای همه خالی شب ولادت کریم اهل بیت در حرم کریمه اهل بیت دعاگو بودیم به حضرت معصومه سلام الله علیها عرض مگر میشود ی در شب میلاد کریم اهل بیت در حرم کریمه ی اهل بیت باشدو عیدی نگیرد؟!! کرم این خاندان بسیار زیاد است حتما شنیده اید که حسن علیه السلام دوبار تمام اموال خود را بخشیدند.. انشاالله ما شیعیان پیرو حقیقی اهل بیت علیهم السلام باشیم و کمی از این کرامت مولا یاد ب. فاطمه معصومه(س)، از دختر صادق (ع) روایتى نقل مى کند که سلسله سندش به حضرت فاطمه زهرا(س)مى رسد که آن حضرت مى فرماید: حضرت رسول اکرم (ص) فرمود: «آگاه باشید! هر با محبّت آل محمّد بمیرد، شهید از دنیا رفته است.» ولادتش مبارک پست 4963: به قلم حجة ال مالک رجبی 186. «سلام. بسمه تعالی. 29 جمادی الثانی وفات حضرت امّ کلثوم علیها السلام است. چند نکته ارائه می شود: 1 ـ وفات حضرت امّ کلثوم علیها السلام. جناب امّ کلثوم علیها السلام چهار ماه پس از باز گشت از کربلا به مدینه از دنیا رفتند.(1) پدرشان مولی الموحّدین المومنین علیها السلام و مادرشان حضرت زهرای مرضیه علیها السلام می باشد. (2) صاحب ریاحین الشریعة به نقل از اعیان الشیعة می فرماید :  المومنین علیه السلام آن مخدّره را به عُون بن جعفر طیّار تزویج نمودند. (3) آنچه در مورد ازدواج  ام کلثوم علیها السلام با غیر از عُون بن جعفر نقل شده از بافته های مخالفین است. آن حضرت در واقعه ی جانسوز کربلا حضور داشتند و بعد از شهادت حسین علیه السلام و اهل بیت و اصحابشان، در کنار خواهرشان حضرت زینب علیها السلام از بانوان و یتیمان محافظت می نمود، و اشعار آن حضرت در فراق برادر در کربلا مشهور و جانسوز است. حجة ال والمسلمین شیخ مالک رجبی دار . 2 فروردین 1396. زاده زین العابدین بن محمد جویبار پس از عاشورا  که بانوان به اسارت کوفه و شام رفتند، خطبه ی آن حضرت در شهر کوفه و مجلس ابن زیاد، اشعار آن حضرت در قادسیه و قنسرین، اثر دعای آن حضرت در سیبور و بعلبک، کلمات آن جناب با شمر هنگام ورود به دروازه ی شام، مرثیه های حضرت در اربعین و مراجعت به مدینه، دل بر عظمت و شجاعت و صبر آن مخدّره دارد. سر انجام بعد از چهار ماه از ورود به مدینه با دلی پر از غم و اندوه در مصائب کربلا بالاخص شهادت سیّد ال ء علیه السلام رحلت شهادت گونه نمود و در ، باب الصّغیر دفن شد. به قولی رحلت آن حضرت در 21 ماه جمادی الثانی بوده است. (4) منابع : 1. ریاحین الشریعة : ج 3 ـ ص 256 ـ 244. العقیلة علیها السلام و الفواطم : ص 75. 2. بحار الأنوار : ﺝ 42، ﺹ 74. تذکرة الخواص : ص 288. 3. اعیان الشیعة : ج 3، ص 484. و ... . 4. وقائع الشهور : ص 110. تحقیق جویبار. ۸ فروردین ۹۶ برابر با ۲۹ جمادی الثانی ۱۴۳۸ ه ق. مالک رجبی» پاسخ دامنه: به نام خدا. سلام من هم به شما جناب شیخ مالک دوست فاضل و فرهیخته ی من. ممنونم به این مناسبتِ مذهبی توجه فرمودی. من غفلت داشتم و تقویم از دست در رفت. خدا را شکر شما یاد آن یادگار علی (ع) را گرامی داشتی. خدا مادرتان را رحمت کناد و والدین مرا نیز مشمول ثواب این متن. مزار امّ کلثوم علیها السلام

دهم ربیع الثانی سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) تسلیت باد. حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اوّل ذی القعده سال 173هـ . ق در مدینه منوّره دیده به جهان گشود. آنحضرت در سنّ28 سالگی در روز دهم یا دوازدهم ربیع الثانی سال 201هـ . ق در شهر قم دیده از جان بربست.


در شب رحلت حضرت زینب کبری (س) پرچم گنبد بارگاه منور رضوی تعویض شد. دختر پیغمبر صلی الله علیه وآله وسلم یا همسر المؤمنین علیه السلام یا مادر حسن و حسین علیهما السلام است؛ بلکه خود وجود مقدسش شرافت ذاتی داشته است؛ هر چند همین ها هم فضیلت کمی نیست. فضائلی که برای حضرت زهرا علیها السلام هست یا فضائل تکوینی است یا تشریعی. فضائل تکوینی یعنی فضائلی که خدا در ذات آن حضرت قرار داده و مربوط به خلقت ایشان است. فضائل تشریعی یعنی فضائلی است که به واسطه پیغمبر صلی الله علیه وآله وسلم و تبعیت از شرع مقدس به ایشان عطا شده اس. بسم الله

حضرت عیسی بن مریم علیهما السّلام
تولد حضرت عیسی (علیه السّلام)
حضرت عیسی (علیه السّلام) تولدی منحصر به فرد و شگفت انگیز داشته اند. مادرشان حضرت مریم (سلام الله علیها) دختر حنا و عمران بود. حنا، مریم (سلام الله علیها) را از همان ابتدا به معبد سپرد و او نیز تحت اشراف حضرت زکریا (علیه السّلام) دختری پاکدامن، مؤمن، متقی و پرهیزکار پرورش یافت. مریم (سلام الله علیها) همچنان در معبد به سر می برد تا آنکه روزی جبرائیل (علیه السّلام) از جانب حق تعالی پیام آورد که: ادامه مطلب ا ین شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. باز محرمی دیگر و شوری دیگر، چشم ها، عاشقانگی از سر می گیرند و دست ها، به تمنای عشق باز می شوند. محرم، ماه، گهواره جنبانیِ حضرت علی اصغر علیه السلام ، ماه تماشای قامت زیبای حضرت علی اکبر علیه السلام ، ماهِ آرزوهای قشنگ حضرت قاسم علیه السلام و ماه عروج دست های آب آور حضرت عباس علیه السلام . محرم، ماهِ زخم، ماه وداع، ماه شام غریبان، ماهِ کوفه، ماه شام، ماه غمبار... نظر ملاصدرا درباره ی حضرت معصومه سلام الله علیها مرحوم ملاصدرا (صدرالمتألهین ) فیلسوف بزرگ ، کتاب مهم اسفار اربعه را در روستای ک قم نوشته است، ایشان از شیراز به ک آمد و در آن جا مقیم شد، این کتاب را که از نظر فلسفی یک شا ار به حساب می آید، در ک به رشته ی تحریر در آورد. ایشان می فرمود: وقتی شبهه ای برای من پیش می آمد کنار قبر حضرت معصومه سلام الله علیها در قم می آمدم و از آن حضرت استمداد می و شبهه ی فلسفی من حل می شد. (آیۀ الله مظاهری، جهاد با نفس، ج4، ص185) سوادکوه20 فاطمه‏ معصومه سلام ‏اللَّه‏ علیها شفیعه روز جزا میلاد حضرت معصومه(س) روز دختر بر تمام مسلمانان مبارک باد اول ذیقعده، ولادت حضرت معصومه(س) است. این روز، به عنوان روز دختر شناخته می شود. فاطمه‏ معصومه سلام ‏اللَّه‏ علیها شفیعه روز جزا دو معظّمه دوران و افتخار بانوان جهان، دو شخصیّت بى ‏نظیرِ فاطمه نام، یکى حضرت صدّیقه طاهره، فاطمه‏ زهرا صلوات‏ اللَّه‏ علیها و دیگرى کریمه آل محمّد و بضعه حضرت‏ موسى بن جعفر علیه‏السّلام، حضرت فاطمه ‏معصومه علیهاالسّلام صاحب مقام شفاعتند.
نام مبارک حسین علیه السلام، در تورات شبیر و در انجیل طاب است. کنیه آن حضرت ابوعبدالله و ابوعلی است. نام گذاری حسین علیه السلام، مانند دیگر فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها از طرف خداوند متعال بوده است. برگزیده دومین دوره جایزه جهانی علوم انسانی ی جوایز خود را به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا کرد. اقتباس:پایگاه اطلاع رسانی حضرت ایت الله العظمی بروجردی رحمت الله علیه ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهاو برادر گرامیشان و آغاز دهه مبارک و میمون کرامت بر همگان مبارک باد. دهه کرامت،دهه اول ماه ذی العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی الرضا(علیه السلام) می باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف . ایرونیموس اسقف اعظم یونان با حضور در حرم کریمه اهل بیت(س) ضریح مضجع حضرت معصومه(س) را زیارت کرد. شنبه بیست و سوم بهمن سال روز شهادت بانودوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها رامحضر زمان علیه السلام و شما محبان آن حضرت تسلیت عرض می نماییم. همان گونه که جنگ های سه گانه علی علیه السلام و صلح او را باید به عنوان انجام ی ضد رجعت، و جنگ و صلح حسن علیه السلام را پا به جای پای علی علیه السلام گذاشتن معنا کرد، صلح و جنگ حسین علیه السلام را نیز باید در همان مسیر ی ضد رجعت تفسیر کرد. ای نور دل زهرا یا حضرت معصومه
وی بانوی بی همتا یا حضرت معصومه
تو تالی زهرایی چون زینب کبرایی
ای مظهر خوبی ها یا حضرت معصومه قم از تو صفا دارد هر که تو را دارد
غمگین نبود فردا یا حضرت معصومه
تو دختر موسایی چون فاطمه یکتایی
محبوب دل طاها یا حضرت معصومه بسم الله الرحمن الرحیممدح حضرت معصومه سلام الله علیها عاصی و محتاجِ ترّحم شدم
راهیِ بیت الکرمِ قم شدم

رد شدم از وحشتِ دشتِ کویر
رد شدم از تشنگیِ گرمسیر

کیست که این گونه جلا می دهد
بوی غریبیِ رضا می دهد

ای از بارگهِ شاه طوس!
فاطمه ای خواهر «شمس الشّموس»!

عمّه ی مظلومه ی «صاحب زمان»!
روشنیِ نیمه شبِ جمکران!

از سفر سختِ کویر آمدم
شاعر و رنجور و فقیر آمدم

اذنِ زیارت بده بانو! به من
رو به تو ، بنما رو به من

.