دیلی ا پرس ایران با ساخت نسل جدیدی از جنگنده های بومی غرب را در شوک فرو برده است

در ویدئوی زیر تصاویری از لحظه انفجار مقر در شهر حاجین در شرق را می بینید. مقر توسط جنگنده اف 16عراقی مورد هدف قرار گرفت. گروه دیده بان خبر داد که در جریان بمباران شهرک المطب در ریف رقه توسط جنگنده های 14 غیر نظامی از جمله 4 زن کشته شدند. جنگنده های رژیم صهیونیستی ۶ موشک به اه ی در دمشق شلیک د که ۳ فروند از آنها توسط پ ند هوایی نابود شد. رو مه رای الیوم فاش کرد که جنگنده های اف ۱۶ فروخته شده به تعدادی از کشورهای عربی ۳۰ درصد توان جنگنده های اف ۱۶ فروخته شده به رژیم را دارند. پارلمان به سرنگونی جنگنده سوخو ۲۲ این کشور هنگام یت ضد تروریستها از سوی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد. وزارت دفاع بریتانیا از اعزام دو فروند جنگنده این کشور برای مقابله با هواپیما های جنگی روسیه، خبر داد. خبرگزاری آناتولی گزارش داد جنگنده های ترکیه چند منطقه تحت کنترل نیرو های «ی پ گ» را در شمال غرب هدف قرار داده اند. جنگنده های روسیه در تازه ترین عملیات علیه مواضع تروریست ها در شماری زیادی از آن ها را به هلاکت رساندند. پ ند هوایی چند فروند جنگنده جاسوسی رژیم صهیونیستی را بر فراز القنیطره رهگیری و آنها را مجبور به ترک حریم هوایی کرد. دفتر فرمانداری حکاری اعلام کرد در جریان حمله جنگنده های ترکیه در چوکورجه، 8 نفر از اعضای پ ک ک کشته شدند. ت قطر برای ید ۲۴ فروند جنگنده انگلیسی «تایفون» به ارزش ۶.۷ میلیارد دلار توافقنامه امضا کرده است. نیروی پ ند هوایی یمن امروز اعلام کرد که یک جنگنده وابسته به ائتلاف سعودی را در آسمان پایتخت هدف قرار داده است. شبکه خبری المسیره ی از لحظه هدف قرار دادن جنگنده اف ۱۵ عربستان سعودی توسط یمن منتشر کرد. چهار جنگنده نیروی هوایی ژاپن سه هواپیمای نظامی روسی را بر فراز دریای ژاپن رهگیری د.... جنگنده های ائتلاف م سعودی یک کامیون حامل مواد غذایی در شرق پادگان خالد بن الولید در جنوب غرب تعز را هدف قرار دادند. نیجریه می گوید یکی از جنگنده هایش «به اشتباه» به اردوگاه پناهجویان حمله کرده؛ حمله ای که تاکنون آمار تلفاتش از 100 نفر گذشته است. چند روز بعد از دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری با دبیرکل ناتو، وزارت دفاع از استقرار نسل پنجم جنگنده های اف 35 در خاک اروپا خبر داد. سریع پخش,کنید
اتفاقی که اخبار صدا و سیمای ایران پخش نکرد! ب یک فروند جنگنده اف24 اسراییل در ساعت 2:47 بامداد برای دقایقی وارد مرزهای هوایی ایران گردید و درآسمان شهر تهران به پرواز پرداخت.
در اسناد محرمانه ای که از وزارت دفاع به مکاتبه گردید آمده است:این جنگنده ساخته جدید به هیچ وجه در رادارهای ایران قابل رویت نبوده است و همچنان در حال بررسی ست منابع عراقی می گویند جنگنده های این کشور به دستور نخست عراق، به مواضع عناصر در خاک «حملات مرگباری» انجام دادند. ایرنا نوشت: یک فروند جنگنده میگ29 روسیه در پرواز آزمایشی نزدیک مسکو سقوط کرد و هر دو خلبان آن موفق به وج از این هواپیما شدند. گروه «الاعلام الحربی» یمن تصاویر و مربوط به رهگیری دو جنگنده اماراتی اف16 در آسمان صنعاء را منتشر کرده است.... ایسنا نوشت: مجموعه ای از کشتی های جنگی و جنگنده های مصری روز وارد بحرین شدند تا در یک مانور مشارکت کنند. همشهری آنلاین: برای نخستین بار در تاریخ رژیم صهیونیستی و پس از جنگ جهانی دوم، جنگنده های آلمان در یک رزمایش هوایی در آسمان شرکت د. یمن و انصارالله در ژانویه امسال 3 فروند جنگنده و 189 خودروی نظامی ائتلاف ضد یمنی را هدف قرار داده و منهدم د. گروه تروریستی أسودالشرقیة از شاخه های « آزاد» مدعی شدند یک فروند جنگنده را در منطقة تل دکوة در حومه شرقی دمشق ساقط د.
خلبان جنگنده نیز به شهادت رسید. فرماندهی نیروهای هوایی عراق اعلام کرد که این کشور دومین سری از جنگنده های کره ای «تی ۵۰» را تحویل گرفته است. فرماندهی نیروهای هوایی عراق اعلام کرد که این کشور دومین سری از جنگنده های کره ای «تی 50» را تحویل گرفته است. روسیه قصد دارد جنگنده های ائتلاف به ی را که در غرب رودخانه فرات در پرواز می کنند به عنوان اه احتمالی در نظر بگیرد. یک مقام ارشد نظامی امارات متحده عربی روز شنبه از تمایل کشورش به ید جنگنده نسل پنجم خبر داد. سرنگونی یک جنگنده ترکیه ای در عفرین از مهم ترین اخبار عملیات شاخه زیتون آنکارا در شمال است. دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده های سوخو_۵۷ نسل پنجم، در حال انجام یت آزمایشی در هستند. تازه ترین حمله جنگنده های ائتلاف م سعودی به یک منطقه مس ی در یمن، ۹ شهید و چند زخمی برجای گذاشت. فرماندهی نیروهای هوایی عراق اعلام کرد که این کشور دومین سری از جنگنده های کره ای «تی 50» را تحویل گرفته است. وزارت دفاع روسیه خبر برخی رسانه ها درباره انهدام ۷ جنگنده این کشور در پایگاه حمیمیم را تکذیب کرد. «برهان» جدیدترین جنگنده ایرانی جنگنده برهان یک هواپیما رزمی ساب سونیک تک موتوره است که توان سامانه پیشرانه آن ۱۵kn و سرعت آن ۰/۶۵ ماخ می باشد. وزن خالی این جنگنده ۲۸۰۰ کیلوگرم بوده و توان حمل ۱۲۰۰ کیلوگرم محموله را نیز دارد. برد نهایی این جنگنده نیز ۱۸۰۰ کیلومتر می باشد. “برهان” توان مانور منفی ۳ تا مثبت ۸ جی را دارا می باشد. کارشناس مسائل روسیه گفت: روسیه در نبرد علیه تروریست های تکفیری در از جنگنده های سوخو بهره می گیرد. وزارت دفاع فرانسه امیدوار است در جریان سفر «امانوئل مکرون» به قطر، قرارداد فروش جنگنده های رافائل را با این کشور نهایی کند. شبکه خبری اسکای نیوز عربی اعلام کرد که جنگنده های رژیم صهیونیستی به مواضع تیپ 90 در های جولان واقع در استان قنیطره حمله کرده است. جنگنده های ائتلاف ضد یمن به سرکردگی عربستان سعودی با حمله به یک منزل مس ی در پایتخت یمن، 4 نفر از اعضای یک خانواده را کشته و 3 تن دیگر را زخمی د. وروفایتر تایفون یک جنگنده چند منظوره دو موتوره است که توسط کنسرسیومی اروپایی متشکل از سه شرکت مختلف طراحی و ساخته می شود.