دیدار خارجه قطر با نخست رئیس جمهور و رئیس پارلمان عراق

رئیس جمهور و نخست استرالیا پس از تماس تلفنی جنجالی ماه ژانویه، روز گذشته در نیویورک با یکدیگر دیدار و گفتگو د. رئیس جمهور کشورمان در دیدار با نخست عراق، موصل را جشن پیروزی ملت های منطقه بر تروریسم عنوان کرد. کاردار سفارت در امان با رئیس پارلمان اردن دیدار کرد و وی در این دیدار پیروزی های بر و بازپس گیری اراضی را تبریک گفت. نخست و خارجه سابق قطر تأکید کرد که «بشار اسد»رئیس جمهور از لحاظ نظامی در جنگ این کشور پیروز شد و ادلب نیز به زودی سقوط می کند. «جلال ی» رئیس جمهور سابق عراق، امروز در سن 84 سالگی به دلیل بیماری در آلمان درگذشت. در حالی که روز گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی تور عربی خود در حاشیه خلیج فارس در بحرین سخنانی ضد ایران و اه ایران در و عراق بر زبان آورده بود، امروز سخنگوی امور خارجه کشورمان، این سخنان را توجیه و سعی کرده است به روشی خاص، این سخنان را تفسیر کند. روز گذشته خارجه کره شمالی به ایران سفر کرد و با محمد جواد ظریف خارجه کشورمان و همچنین رئیس جمهور ایران دیدار و گفتگو کرد. سفری که بازتاب زیادی در رسانه های جهان داشته و بسیاری از ناظران تحلیل ها و تفاسیر زیادی از مذاکرات میان دو کشور ارائه د. الجبوریجبوری پارلمان عراق با اشاره به سفر اخیر عادل الجبیر خارجه عربستان به این کشور گفت که این سفر با اراده صورت گرفته و از سوی ملت عراق مورد استقبال قرار نگرفته است.وی افزود: سعودی ها قبلا وعده داده بودند که به عراق کمک خواهند کرد اما آنها به جای این کمک، هزاران تروریست به این کشور اعزام د.این پارلمان عراق گفت: من گمان نمی کنم ی که دمشق و حلب را ت یب کرده است، قصد آزادسازی موصل را داشته باشد. رئیس منطقه کردستان عراق و رئیس جمهور ترکیه طی دیدار در استانبول درباره عملیات آزادسازی موصل گفت وگو د. وازدهمین نشست اعضاء ی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای و اعضاء ستاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دراین نشست با اشاره به تقارن فرارسیدن سال جدید تحصیلی ، هفته دفاع مقدس یاد آوری دلاوریها و ایثارگریهای . «حیدر العبادی» نخست عراق و «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق امروز( ) در اربیل با یکدیگر دیدار د. رئیس پارلمان عربی امروز در کنفرانس پارلمان های عربی با تکرار سخنان ضد ایرانی مدعی جزایر سه گانه امارات توسط ایران شد. خارجه در تماس تلفنی با نخست‎ عراق اعلام کرد که واشنگتن همه پرسی منطقه کردستان درباره ج این منطقه از عراق را نمی‎پذیرد. همشهری آنلاین: جابری انصاری معاون امور خارجه ایران با بشار اسد رئیس جمهور در دمشق دیدار و با او درباره تحولات منطقه گفت و گو کرد. وزارت خارجه عراق درباره سفر غیرمنتظره عادل الجبیر ، خارجه عربستان ، به بغداد اعلام کرد که فاش نشدن برنامه این سفر خواست سعودی بوده است. رو مه نیویورک تایمز گزارش داد که رئیس جمهور اخیراً تاکید کرده است که اگر به هواپیماهای یی بر فراز شلیک کنند، واشنگتن علیه ، پ ند هوایی این کشور و رئیس جمهوری دمشق دست به اقدامی تلافی جویانه می زند.
اعلام کرده است که در قالب یک ائتلاف بین المللی قصد دارد در خاک عراق و به گروه های افراطی حمله کند. همزمان روز گذشته نشستی برای مقابله با در پاریس برگزار شد.

فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق در آستانه این نشست گفت لازم نیست کشورهای عربی، مصر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی به حملات هوایی علیه بپیوندند.

لوران ف وس، خارجه فرانسه هم در پایان نشست پاریس گفت: « از بین بردن ساختاری همانند نیازمند وقت است و جامعه جهانی نیز باید به شکلی هماهنگ برای از بین بردن این گروه فعالیت کند.»

وی همچنین خبر داد: «به دعوت بحرین نشستی برای این اقدام و جلوگیری از سرازیر شدن تروریست ها از و 80 کشور جهان برگزار می شود.»

پیش از این جان کری، خارجه گفته بود که برخی از کشورها نیز تمایل خودشان را برای ارسال نیروی زمینی با همین هدف اعلام کرده اند.

همزمان خارجه قطر از غرب خواست تا به عنوان عملیات علیه ، از گروه های نظامی مخالف ت نیز حمایت شود.

رئیس ائتلاف مخالفان هم به العربیه گفت: «ما درباره مسلح مخالفان سوری علیه گروه های تروریستی وعده های زیادی دریافت کردیم.»

این در حالی است که حیدر العبادی، نخست عراق فاش کرد: « برخی از "قدرت های شر" سه میلیارد دلار برای حمایت از تروریست ها هزینه کرده اند.»

وی با بیان اینکه انی که از حمایت می د، در حال حاضر احساس خطر کرده اند گفت: «قطر موضع خود را نسبت به عراق تغییر داده است. ترکیه تمایل دارد تا با عراق همکاری کند.»

گروه تروریسی در واکنش به ائتلاف شکل گرفته با ی ، مدعی شد علیه کشورهایی که از ائتلاف بین المللی علیه حمایت کرده اند به ویژه کشورهای عربی، سلسله عملیات های تروریستی را آغاز خواهد کرد.

همزمان شورای استانداری الانبار اعلام کرده است که فرار اعضای از مناطق تحت کنترل شان خبر داد. وزاری امور خارجه و نفت ونزوئلا صبح امروز با رئیس جمهور دیدار و گفتگو د. داماد و مشاور رئیس جمهور در سفرش به عراق با رئیس اقلیم کردستان دیدار کرد. خارجه در تماس تلفنی با رئیس منطقه کردستان اعلام کرد که نخست عراق را به پذیرش طرح پیشنهادی اربیل برای گفت وگو بر اساس قانون اساسی، ترغیب کرده است. نخست اقلیم کردستان عراق با رئیس مجلس شورای ی دیدار و گفتگو کرد. امور خارجه کشورمان و رئیس جمهور آذربایجان دیدار د. عمر البشیر رئیس جمور سودان با صدور فرمانی ریاستی پارلمان ای الجزیره را منحل و در این ای وضعیت اضطراری اعلام کرد. «وقاحت» در صفحه اول وطن امروز! رو مه وطن امروز با انتقاد از سخنان اخیر مقامات ترکیه با انتشار ع اردوغان رئیس جمهور ترکیه در صفحه نخست خود و با تیتر: «وقاحت» به این مواضع اعتراض کرد. سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به پاسخ مقامات و وزارت خارجه کشورمان نسبت به اظهارات اردوغان گفت: از این اظهارات شگفت زده شده ایم.

وی با بیان اینکه آقای اردوغان و آقای روسای جمهور ایران و ترکیه با یکدیگر به صورت تلفنی صحبت کرده اند که این مکالمه ضبط شده و م. حیدر العبادی - نخست عراق- عصر با حضرت آیت الله - معظم انقلاب ی - دیدار کرد. ایرنا نوشت: سفیر ایران در بغداد با نخست منتخب عراق دیدار و گفتگو کرد. پارلمان عراق از ت خواست برنامه زمانی ای برای وج نیرو های خارجی از این کشور تعیین کند. امور خارجه ایران عصر امروز با "الهام علی اف" دیدار و گفت وگو کرد. معاون خارجه ژاپن از دیدار نخست کشورش با رئیس جمهوری روسیه در سپتامبر سال جاری میلادی خبر داد. رئیس جمهور روسیه در دیدار با رئیس جمهور چک درخصوص بحران و مبارزه با تروریسم گفتگو کرد. ژان ایو لودریان، خارجه فرانسه در صدر هیاتی امروز یکشنبه وارد ایران می شود و قرار است با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود و رئیس جمهور کشورمان دیدار کند. پایگاه «دیلی صاباح» ترکیه از تشکیل جلسه اضطراری پارلمان این کشور برای بررسی تمدید مأموریت نظامی در عراق خبر داد. حجت ال به طور رسمی از سوی رئیس جمهور و نخست هندوستان مورد استقبال قرار گرفت. منابع خبری می گویند خارجه عربستان به دلیل معترضان به سیاست های عربستان، از در پُشتی ساختمان پارلمان اروپا وارد شده است. خارجه ایران با رئیس جمهور آفریقای جنوبی دیدار و گفتگو کرد. برخی نمایندگان پارلمان انگلیس قصد دارند در صورت طرح ت برای ماندن در اتحادیه گمرکی اروپا پس از برگزیت، وی را با خارجه کنونی جایگزین کنند. رئیس کمیسیون اروپا در انتقاد از خالی بودن صندلی های پارلمان اروپا در جریان سخنرانی رئیس دوره ای اتحادیه اروپا، پارلمان اروپایی را مس ه و مضحک خطاب کرد. رئیس جمهور اسلوونی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در پارلمان این کشور و ادای سوگند، دومین دوره پنج ساله ریاست جمهوری خود را آغاز کرد. ایرنا نوشت: نشست دو روزه موسوم به «انرژی عراق در 2017» با شعار «عراق به سوی بهره وری موفق از انرژی و تنوع منابع درآمدی عرصه های مختلف اقتصادی» با حضور نخست ، رییس پارلمان، نفت عراق و دبیر کل سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) روز یکشنبه در بغداد آغاز به کار کرد. خارجه کره شمالی در سخنرانی هفته گذشته مجمع عمومی سازمان ملل، «دونالد ترامپ» را «رئیس جمهور » خواند. حیدر عبادی، نخست عراق روز شنبه نهم دسامبر بطور رسمی، پایان جنگ این کشور با گروه را اعلام کرد.

جستجوهای اتفاقی