دمای هوا در شهر های دارای ایستگاه هواشناسی

ایسنا نوشت: مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش دمای هوای استان تا پایان هفته خبر داد. گروه جامعه: مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش دمای هوای استان تا پایان هفته خبر داد. کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت:دمای هوا امروز به صورت موقت افزایش می یابد. کارشناس هواشناسی یزد از کاهش پنج درجه ای دمای هوای این استان از روز آینده خبر داد. کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دمای هوای تهران امروز به 40 درجه بالای صفر می رسد. 875 متر زمین در بر اصلی منطقه آزاد انزلی - زیباکنار دارای سند و پروانه ساخت . امکانات :برق گاز و تلفن 23 متر بر اصلی دارای اسکلت بتونی به متراز 200 متر آماده برای سربندی قیمت : برای هر متر 390 هزار تومان با ما تماس بگیرید :09111375419 مدیرکل هواشناسی اسان جنوبی از روند افزایش دمای استان تا پایان هفته جاری خبر داد. مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع دمای 50 درجه سانتی گراد در بیشتر شهرستان ها طی امروز و فردا خبر داد. کارشناس هواشناسی زنجان گفت:دمای هوای استان طی این هفته روند افزایشی دارد. کارشناس هواشناسی استان از ریزش هوای سرد و وقوع یخبندان از فردا در استان خبر داد. براساس تحلیل آ ین نقشه های پیش ی هواشناسی، کاهش محسوس دما تا روز دوشنبه و ماندگاری هوای سرد تا روز چهارشنبه در کشور پیش بینی می شود. با توجه به افزایش دمای هوا، کشاورزان برای جلوگیری از گرمازدگی بوته های نشاء، نایلون های خزانه های برنج را کنار بزنند.
سازمان هواشناسی کشور بیشینه و کمینه دمای هوای قشم در روز پنجشنبه را به ترتیب حدود 43 درجه و 30 درجه… معاون هواشناسی استان کرمانشاه گفت: دمای هوا از فردا کاهش می یابد.  اداره کل هواشناسی استان خوزستان حجم بارندگی در سطح استان طی 5 روز اول فروردین ماه را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، بر اساس آمار ایستگاه های هواشناسی خوزستان، حجم بارش 5 روز ابتدای فروردین ماه طبق اعلام ایستگاه های هواشناسی استان در آغاجاری 90.7 میلیمتر،  در بندر ماهشهر 73 میلیمتر، در دهدز 87 میلیمتر، در امیدیه 60.1 میلیمتر، در شادگان 49.1 میلیمتر، در بهبهان 54.4 میلیمتر و در هندیجان 36.4 میلیمتر بوده است.
همچنین در این مدت میزان بارندگی در آبادان 32.9 میلیمتر، در رامهرمز 50.8 میلیمتر، در ایذه 57.7 میلیمتر، در شوش 36.4 میلیمتر، در حسینیه مشک 51.8 میلیمتر، در اهواز 23.7 میلیمتر و در کشاورزی اهواز 20.9 میلیمتر اندازه گیری شده است.
در پنج روز نخست فروردین حجم بارش در لالی 21.1 میلیمتر، در دزفول 20.7 میلیمتر، در گتوند 13.7 میلیمتر، در مسجدسلیمان 10.3 میلیمتر، در بستان 1.5و در شوشتر 14.9 میلیمتر بوده است. مدیر کل هواشناسی خوزستان از کاهش یک تا 2 درجه ای دمای هوا در استان در روزهای آینده خبر داد. کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از ورود امواج ناپایدار جوی به استان خبرداد. مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: آسمان طی سه روز آینده در اغلب مناطق کشورصاف و آفت خواهد بود. همچنین در بعد ازظهرامروز (۶تیرماه) در ارتفاعات مازندران، شرق گیلان وشمال وشرق هرمزگان افزایش… 1)چشمه ها: بعلت داشتن آب سرد و دبی مناسب و عدم وجود آلودگی و عدم نیاز پمپاژ به عنوان بهترین منبع تامین آب می باشد ولی مهمترین عیب چشمه ها این است که ممکن است دارای گازهای محلول مضر باشد . 2) نهرها و رودخانه ها:
یکی از مهمترین منابع تامین آب مراکز تکثیر و پرورش زالو است ولی 2 اشکال به این نوع منابع وارد است اولا نوسانات درجه حرارت فصلی آب . دوما گل آلودگی آب بخصوص در فصول سیل 3) چاه ها:
بدلیل داشتن دما و دبی ثابت به عنوان تامین کننده آب مراکز تکث. رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: اولین برف فصل زمستاندر این شهرستان بر زمین نشست و دمای هوا ۷ درجه کاهش یافت. کارشناس سازمان هواشناسی استان همدان گفت: از بعدازظهر با ورود سامانه جدید، شاهد بارش پراکنده برف در این استان خواهیم بود. کارشناس هواشناسی از تداوم افزایش نسبی دمای هوا طی سه روز آینده خبر داد. پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ: کارشناس هواشناسی از کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در لارستان از آ هفته خبر داد.http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/11/9/763811_947.jpgبه گزارش هواشناسی رویداد های لارستان بزرگ؛یک کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت جوی لارستان به رویداد لارستان گفت: با سپری شدن روزها نسبتا گرم نیمه اول پاییز و ورود به نیمه دوم ان طبیعتا باید منتظر کاهش دما و سرد شدن هوا باشیم که این شرایط از پنج شنبه(15 آبان ماه93) آغاز خواهد شد. مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ادامه بارشهای پراکنده باران در نوار شمالی و سواحل خزر طی سه روز آینده خبر داد. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از آبگرفتگی معابر عمومی، وزش باد نسبتا شدید طی روزهای آتی و افزایش غلظت غبار در نواحی مرزی استان طی اوا وقت امروز خبر داد. کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: از روز هفته جاری دمای شبانه و صبحگاهی در نقاط مختلف این استان با افت محسوس روبرو خواهد شد سازمان هواشناسی برای 72 ساعت آینده سمنان افزایش دما، وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش پراکنده باران پیش بینی کرد. ایسنا نوشت: مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دما در سواحل دریای خزر، از وقوع پدیده گرد و غبار در سمنان، اصفهان، قم و مرکزی طی فردا (۱۵ تیرماه) خبر داد. بیرجند- ایرنا - کارشناس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی اداره کل هواشناسی اسان جنوبی گفت: بر اساس الگوی نقشه ها و وجی نمونه پیش ی هواشناسی از اوا پنجشنبه شب و روز شاهد بارش باران و… کارشناس سازمان هواشناسی استان همدان گفت: دمای هوای امشب و فردا صبح همدان با کاهش 6 تا 12 درجه به 20 درجه زیر صفر خواهد رسید. از طریق هواپیما : روزانه حدود 5 یا 6 پرواز از فرودگاه baiyun کوانگجو به فرودگاه ایوو هست . ج پروازی متغیر می باشد . اما پروازها صبح و بعدازظهر می باشند. دو یاسه پرواز صبح و دو یا سه پرواز بعدازظهر. هنگام برنامه ریزی برای سفر ساعت های پروازی را چک بفرمایید. قیمت بلیط هواپیما 1100 یوآن است . اگر دو هفته پیش بلیط را رزرو کنید میتوانید پنجاه درصد تخفیف بگیرید. درضمن شما باید 50 یوان بابت هزینه ساخت و نگهداری هواپیما و مالیات سوخت پرداخت کنید. از طریق قطار : . اهواز - ایرنا - مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: بر اساس مدل های هواشناسی، بارندگی از اوا وقت روز یکشنبه تا اوا وقت روز دوشنبه برای بیشتر نقاط این استان پیش بینی می شود. کوروش بهادری شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شدت بارندگی در شمال و شمال شرقی و برخی مناطق جنوبی بیشتر است.
وی افزود: در 24 ساعت گذشته میزان بارندگی در مشک 1.5 ، دزفول نیم و در اهواز 0.2 میلیمتر گزارش شده است.
بهادری ادامه داد: از روز چهارشنبه تا دمای هوا به طور متوسط پنج درجه کاهش یافت اما در 2روز آینده به دلیل ورود سامانه بارشی، دمای هوای خوزستان 2 تا چهار درجه افزایش می یابد.مدیر کل هواشناسی خوزستان اظهار کرد : در 24 ساعت گذشته آبادان با 24 و دهدز و تاراز با 2 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان گزارش شده و بیشترین دمای امروز اهواز به 23 و فردا صبح حداقل به 9 درجه سانتیگراد می رسد.
بر اساس این گزارش میزان بارندگی در روزهای و چهارشنبه هفته گذشته در حسینیه مشک 50.1 ، تاراز 50، دزفول 49.8 ، شوش 41.2، شوشتر 40.2، امیدیه 33.6، لالی 30.1، بستان 29، بهبهان 26 ، مسجدسلیمان 24.6، هندیجان 22.9، گتوند و دهدز 21.5، ایذه 21.3 ، آغاجاری 21.1، باغملک 13، رامهرمز 11.1، ماهشهر5.1 ، آبادان 4.2 ، شادگان هشت دهم و اهواز یک میلیمتر گزارش شد. براساس اعلام سازمان هواشناسی به استثنای موجی کم دامنه از روز پنجشنبه، علاوه بر وزش باد و افزایش ابر، ممکن است سبب بارش خفیف و پراکنده باران در نواحی جنوبی استان گردد. با اعلام سازمان هواشناسی، دمای هوا در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه باز هم افزایش خواهد یافت. مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: از فردا پنجشنبه از شدت گرما دراستان کاسته شده ودمای هوا روندکاهشی خواهد داشت.
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت که دمای هوا در این استان در مقایسه با روز گذشته بین 5 تا 10 درجه… بجنورد -ایرنا - رئیس پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی اسان شمالی از ورود سامانه جدید بارشی همراه بارش های رگباری از شنبه بعد از ظهر به استان خبر داد و در باره وقوع رواناب و سیل شدن مسیل ها در… سؤال:
با سلام من در ایستگاه برق فشار قوی مشغول به کارم بعضی مواقع شاهد مثبت یا منفی شدن توان اکتیو و راکتیو روی میترهای اندازه گیری میشوم خواستم دلیلش رو بدونم. تشکر فراوان از همه شما خوبان

پاسخ:
سلام لطفا توضیح بیشتری دهید که ایستگاه فشار قوی در چه محلی از شبکه واقع شده آیا پست تغذیه شهر است یا اینکه پست نیروگاهی و یا ...؟
موفق باشید سازمان هواشناسی تا پایان هفته جاری افزایش تدریجی 2 تا چهار درجه سانتی گرادی دمای هوا برای استان سمنان پیش بینی کرد. واحد هواشناسی صفی آباد نیوز به نقل از اداره کل هواشناسی کشوری منتشر نمود. امروز یک شنبه مورخ 94/10/13 آسمان شهر صفی آباد با تابش نور خورشید و وزش بادهایی سرد و خشک اعلام گردید. رطوب نسبی هوا 70 درصد و دمای هوا به 9 درجه سلسیوس بالای صفر گزارش گردید. یک شنبه را روزی بسیار سرد و خشک گزارش داده اند و ابرهای باران زا آسمان این شهر را ترک و احتمال بارش باران در هفته جاری بسیار کم می باشد. واحد هواشناسی صفی آباد نیوز به نقل از رسانه های رسمی هواشناسی گزاراشاتی را که مخابره می نماید بسیار دقیق و کارشناسی هستند.