دمای هوا در شهر های دارای ایستگاه هواشناسی

بیابان لوت قطب گرمایی زمین شد دپرس خبرگزاری مهر اعلام کرد بررسی های میدانی محققان کویر شناسی کشور در تابستان سال جاری بار دیگر اختصاص بالاترین دمای سطح زمین به بیابان لوت را اثبات و منجر به نامگذاری این بیابان منحصر به فرد به عنوان قطب گرمایی زمین شد . از اولین باری که استراتیل زاور دانشمند اتریشی در سال 1952 میلادی به وسیله هواپیما از ارتفاع 1050 متری تشخیص داد که در نقطه ای از بلند ریگ - یلان واقع درغرب نصرت آباد ، گرمترین سطح کره زمین قرار دار.             اهواز- ایرنا- از امروز شنبه تا اواسط هفته جاری بخش هایی از خوزستان شاهد پدیده گرد و غبار محلی خواهد بود. به گزارش شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی استان خوزستان ، به دلیل وزش بادهای قابل ملاحظه از امروز تا اواسط هفته جاری شاهد برخاستن گردو غبار محلی در بخشهای غربی و جنوبی است.
براساس این گزارش ،بررسی مدل های هواشناسی طی امروز تا اوا هفته جاری در سطح زمین استقرار و تقویت زبانه کم فشارحرارتی را بر روی استان نشان می دهد.
بر اساس این گزارش در سطوح فوقانی جو نیز در این مدت استقرار زبانه پر ارتفاع جنب حاره ای بر روی منطقه باعث رخداد دماهای
94 و بالاتر دربرخی نقاط استان خواهد شد.
در شبانه روزگذشته رادار اهوازبا دمای 48.4 و ایذه با دمای 19.2 سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین دمای هوا در استان گزارش شده اند.
حداکثر دمای اهواز امروز به 49 درجه سانتیگراد رسیده و حداقل دمای امروز به 26 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
7158/6002
خبرنگار: زینب فرحانی**انتشاردهنده :کبری آقازری معاون اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از کاهش ۱۰ درجه ای دمای هوا در آذربایجان شرقی خبر داد. مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در رابطه با وضعیت دمای سه روز آینده تهران بیشنه و کمینه دما را به ترتیب در روز دوشنبه 10 و 2 ، 9 و 1 و چهارشنبه هم 8 و صفر درجه سانتیگراد اعلام کرد. دمای هوا امروز در مازندران 10 تا 15 درجه افزایش می یابد ، کشاورزان برای جلوگیری از خسارت های احتمالی به خزانه های برنج، تمهیدات لازم را به عمل آورند. سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه ای نسبت به استقرار توده هوای سرد تا اوایل هفته آینده و همچنین کاهش دما در اکثر استان های کشور هشدار داد. کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اختلاف دمای گرم ترین و خنک ترین نقاط این استان در شبانه روز گذشته به ۳۰ درجه سانتیگراد رسید. کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت: فردا با نفوذ جریان هوای سرد به استان دمای هوا 5 تا 8 درجه کاهش می یابد. کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت:روز هفته جاری با نفوذ جریان هوای سرد به استان دمای هوا کاهش می یابد. کارشناسان هواشناسی از احتمال افزایش دمای گلستان تا ۴۵ درجه خبر دادند. براساس اعلام سازمان هواشناسی دمای هوا در استان آذربایجان غربی افزایش می یابد. کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت:دمای هوا امروز به صورت موقت افزایش می یابد. ایسنا نوشت: مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش دمای هوای استان تا پایان هفته خبر داد. ایسنا نوشت: مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش دمای هوای استان تا پایان هفته خبر داد. کارشناس هواشناسی گلستان از ثبت دمای بیش از ۳۱ درجه سانتی گراد در دو شهرستان گلستان خبر داد. کارشناس هواشناسی یزد از کاهش پنج درجه ای دمای هوای این استان از روز آینده خبر داد. کارشناس هواشناسی اعلام کرد: طی سه روز آینده دمای شهر قزوین به طور تدریجی و نامحسوس افزایش می یابد. افراد سالمند، کودک و بیماران قلبی عروقی از جمله افراد حساس و عمده قربانیان موج گرما هستند که در حد امکان باید در برابر شرایط گرمایی حفاظت شوند. گرمای ۵۴ درجه در اهواز/ گرمازدگی ۱۳ نفر در گتوند/ برای جلوگیری از گرمازدگی چه کنیم؟ گرمای هوای خوزستان در این روزها به اوج خود رسید و شهروندان خوزستانی در بیشتر ای این استان دمای بالای 50 درجه را تجربه می کنند. گرما در مسجدسلیمان، صفی آباد دزفول، آبادان و امیدیه به اوج خود رسید و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی خوزستان دمای این مناطق نزدیک به 53 درجه بود. دمای بی سابقه اهواز شهروندان اهوازی از هفته گذشته تاکنون به دلیل الگوهای تابستانه حاکم بر جو گرمای بالای 50 درجه را تجربه د و به دلیل افزایش دما تا مرز 54 درجه سانتی گراد اهواز به عنوان گرم ترین شهر جهان معرفی شد. کوروش بهادری  مدیرکل هواشناسی استان خوزستان با اشاره به آ ین وضعیت جوی استان خوزستان اظهار داشت: در طول شبانه روز گذشته حداکثر دمای اهواز به 54 درجه رسید و پیش بینی می شود دمای استان یک تا 2 درجه کاهش یابد اما دوباره دما روندی صعودی دارد. وی افزود: تاکنون دمای ثبت شده روز گذشته اهواز در هیچ یک از ای استان کشور به این شدت وجود نداشت و دمای 54 درجه اهواز در طول 10 سال گذشته  بی سابقه ای است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع دمای 50 درجه سانتی گراد در بیشتر شهرستان ها طی امروز و فردا خبر داد. کارشناس هواشناسی استان از ریزش هوای سرد و وقوع یخبندان از فردا در استان خبر داد. نشریه ایندیپندنت به نقل از یک وب سایت هواشناسی اعلام کرد: دیروز شهر اهواز رکورد بالاترین دمای ثبت شده در ایران، آسیا و حتی کره زمین را ش ت. کارشناس هواشناسی زنجان گفت:دمای هوای استان طی این هفته روند افزایشی دارد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در رابطه با وضعیت دمای سه روز آینده تهران بیشنه و کمینه دما… براساس تحلیل آ ین نقشه های پیش ی هواشناسی، کاهش محسوس دما تا روز دوشنبه و ماندگاری هوای سرد تا روز چهارشنبه در کشور پیش بینی می شود. سازمان هواشناسی اعلام کرد که پدیده غالب امروز مناطق مختلف کشور به ویژه در غرب و جنوب ایران افزایش دما است. کارشناس هواشناسی اعلام کرد: امروز دمای هوای استان به طور میانگین ۳ تا ۴ درجه خنک می شود. سازمان هواشناسی برای 48 ساعت آینده استان سمنان وزش باد شدید و افزایش 2 تا سه درجه ای دمای هوا پیش بینی کرد. بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی دمای هوای منطقه از اوا وقت فردا دوشنبه کاهش هشت درجه ای خواهد داشت. کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از ورود امواج ناپایدار جوی به استان خبرداد.  اداره کل هواشناسی استان خوزستان حجم بارندگی در سطح استان طی 5 روز اول فروردین ماه را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، بر اساس آمار ایستگاه های هواشناسی خوزستان، حجم بارش 5 روز ابتدای فروردین ماه طبق اعلام ایستگاه های هواشناسی استان در آغاجاری 90.7 میلیمتر،  در بندر ماهشهر 73 میلیمتر، در دهدز 87 میلیمتر، در امیدیه 60.1 میلیمتر، در شادگان 49.1 میلیمتر، در بهبهان 54.4 میلیمتر و در هندیجان 36.4 میلیمتر بوده است.
همچنین در این مدت میزان بارندگی در آبادان 32.9 میلیمتر، در رامهرمز 50.8 میلیمتر، در ایذه 57.7 میلیمتر، در شوش 36.4 میلیمتر، در حسینیه مشک 51.8 میلیمتر، در اهواز 23.7 میلیمتر و در کشاورزی اهواز 20.9 میلیمتر اندازه گیری شده است.
در پنج روز نخست فروردین حجم بارش در لالی 21.1 میلیمتر، در دزفول 20.7 میلیمتر، در گتوند 13.7 میلیمتر، در مسجدسلیمان 10.3 میلیمتر، در بستان 1.5و در شوشتر 14.9 میلیمتر بوده است. رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: اولین برف فصل زمستاندر این شهرستان بر زمین نشست و دمای هوا ۷ درجه کاهش یافت. رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی اسان شمالی گفت: دمای هوای بجنورد تا روز شنبه 7 درجه افزایش می یابد. با توجه به نقشه های هواشناسی دمای هوا در اکثر مناطق استان اصفهان سه تا پنج درجه سانتی گراد افزایش خواهد داشت. کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش دمای هوا در سراسر کشور خبرداد. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از آبگرفتگی معابر عمومی، وزش باد نسبتا شدید طی روزهای آتی و افزایش غلظت غبار در نواحی مرزی استان طی اوا وقت امروز خبر داد. بر اساس تحلیل آ ین نقشه های پیش ی بعداز ظهر امروز وزش باد شدید در استان های اسان شمالی و رضوی بخصوص شهر مشهد پیش بینی می شود. از طریق هواپیما : روزانه حدود 5 یا 6 پرواز از فرودگاه baiyun کوانگجو به فرودگاه ایوو هست . ج پروازی متغیر می باشد . اما پروازها صبح و بعدازظهر می باشند. دو یاسه پرواز صبح و دو یا سه پرواز بعدازظهر. هنگام برنامه ریزی برای سفر ساعت های پروازی را چک بفرمایید. قیمت بلیط هواپیما 1100 یوآن است . اگر دو هفته پیش بلیط را رزرو کنید میتوانید پنجاه درصد تخفیف بگیرید. درضمن شما باید 50 یوان بابت هزینه ساخت و نگهداری هواپیما و مالیات سوخت پرداخت کنید. از طریق قطار : . ایستگاه فضایی بین المللی بزرگترین ساخته دست انسان در فضا در فاصله 350 کیلومتری از زمین هر روز 15 بار دور زمین میچرخد. عکاسی از این ایستگاه زمانی که از مقابل خورشید و ماه میگذرد بسیار جالب و نیاز به محاسبه دقیق مکان قرار گیری روی زمین و زمان دقیق عبور دارد. مکان و سرعت حرکت ظاهری ایستگاه از دید ناظر زمینی بسته به یا دوری به زمین و پارامترهای دیگر سرعت متفاوتی دارد. گاهی در ری از ثانیه و گاهی یک یا چند ثانیه . ع زمانی گرفته شد که سرعت حرکت ایستگاه از مقابل ماه 7 دهم ثانیه بود. از طریق سایت calsky.com پیش بینی عبور و اطلاعات دیگر را دریافت کنید. همجواری سطل زباله با ایستگاه تا ی در خیابان تهران شهرستان قائمشهر باعث گلایه شهروندخبرنگار ما شده است. کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: از روز هفته جاری دمای شبانه و صبحگاهی در نقاط مختلف این استان با افت محسوس روبرو خواهد شد