درس خواندن با اعمال شاقه

بسم الله الرحمن الرحیم کاش در این رمضان لایق دیدار شوم
سحری با نظر لطف تو بیدار شوم
کاش منت بگذاری به سرم مهدی جان
تا که همسفره تو لحظه افطار شوم مرحوم حاج عزیزاله خزاعی – حرم مطهر رضا (ع) اعمال شبهای قدر – شب بیست و سوم می فرمایند شب بیست و سوم از دو شب قدر سابق افضل است و از براى این شب غیر از اعمالیکه با دو شب سابق مشترک است چند عمل دیگر است : ۱- خواندن سوره عنکبوت و روم که حضرت صادق (ع ) قسم یاد فرمود که خواننده این دو سوره در این شب از اهل بهشت است . ۲- خواندن سوره حم دخان . ۳- خواندن قدر امشب هشت رکعت است به حمد و هر سوره که میسر شود علامه مجلسى فرموده که هر مقدار قرآن که ممکن باشد در این شب بخوانند و دعاهاى صحیفه کامله را بخوانند، خصوصا دعاى مکارم الاخلاق و دعاى توبه و روزهاى این شبها را نیز باید حرمت داشت و بعبادت و تلاوت و دعا بسر آورد. زیرا که در احادیث معتبر، وارد شده است که روز قدر در فضیلت مثل شب قدر است انتهى . در این شبهای قدر بهتر است این اعمال هم انجام شود : دو رکعت تقدیم به اهل بیت علیهم السلام دو رکعت برای سلامتی آقا زمان (عج) دو رکعت برای شادی روح تمامی رفتگان و اموات و ۲۵ بار ذکر ” اللهم اغفرلی لجمیع المومنین والمومنات والمسلمین والمسلمات” قرائت دعای توسل دو رکعت فاطمه زهرا (س) : در رکعت اول بعد ازحمد ۱۰۰ مرتبه سوره قدر و در رکعت دوم بعد از حمد ۱۰۰ مرتبه سوره توحید . در حدود 7 سال آینده، محدودیت های اصلی اعمال شده بر برنامه ساخت سانتریفیوژ و موشک های بالستیک ایران برچیده می شود و در طی 9 تا چهارده سال، محدودیت های اعمال شده بر غنی سازی اورانیوم و پلتنیوم از بین می رود. این غیرقابل قبول است.» یکی از مهم ترین مهارت های کتابخوانی، این است که کتاب های مرجع هر رشته را بشناسیم؛ کتاب هایی که هرکدامشان، حکم پیش نیاز برای فهمیدن بقیه آثار آن حوزه را دارد و حتی اگر بقیه آثار را هم نخوانی، باز با خواندن همین چند تا کتاب، کارت راه می افتد. مرکز فرماندهی استان ن از اعمال قانون منع آمد و شد در شهر «لودر» واقع در جنوب یمن خبر داد. در این خبری می توانید در قالب اینفوگرافی اعمال عید سعید فطر را مشاهده کنید. شاید شما نیر یکی از دوستداران خواندن کتاب و مقاله در موبایل یا تبلت اندرویدی خود هستید.ولی دستگاهتان از قابلیت خواندن فایل هایی با فرمتpdfمحروم باشد.اما جای نگرانی نیست.pdf viewer یک نرم افزار با محیط کاربری جالب و خوب است که شما بوسیله ان میتوانید نه تنها فایل های خود را در ان مشاهده کنید بلکه میتوانید ان ها را دسته بندی کنید تا به راحتی بتوانید به انها دسترسی داشته باشید. در ادامه مطلب...
انواع روشهای مطالعه
روش پس ختام
این روش یکی از مهمترین و معروفترین روشهای بهسازی حافظه است. نام این روش همانند نام انگلیسی آن (pq4r) متشکل از حروف اول شش مرحله آن است.
مراحل پیش خوانی
در این مرحله کتاب یا مطلب بصورت یک مطالعه اجمالی و مقدماتی مطالعه شود. از جمله موارد این مرحله خواندن عنوان فصلها ، خواندن سطحی فصل ، توجه به تصاویر ، بخشهای اصلی و فرعی و خلاصه فصلها می باشد. هدف در این مرحله یافتن یک دید کلی نسبت به کتاب و ارتبا. یست و چهارمین دوره هفته کتاب، با شعار «ایران می خواند» از 24 آبان ماه آغاز می شود. شعار هفته کتاب امسال، «ایران می خواند» انتخاب شده است،امسال نیز همانند سال های گذشته هر روز از روزهای هفته کتاب، با عنوانی خاص نامگذاری شده است. روزهای بیست و چهارمین دوره هفته کتاب، به شرح زیر نامگذاری شده است: دوشنبه 24 آبان 1395 با عنوان «کتاب و خانواده» و شعار «خواندن، چراغ امید در خانواده» 25 آبان 1395 با عنوان «کتاب و » و شعار «خواندن، بنیان دانش» چهارشنبه 26 آبا. همدانی می گوید:خواندن کتاب هایی مثل "ابوذر " به قلم نویسنده مصری آقای عبدالحمید جودت السمار که شریعتی آن را ترجمه کرده بود، آتش مبارزه را در من شعله ور می کرد. در این کتاب مبارزه حق و باطل، شرک و متکبربه خوبی به تصویر کشیده بود. خواندن این کتاب آرام و قرار را از من گرفت و زندگیم را ورق زد.

ایسنا/   محققان برای کاهش درهای مزمن، خواندن کتاب را توصیه می‌کنند. به گزارش ایسنا و به نقل از زی‌نیوز، کتاب خواندن این روزها دیگر رونقی ندارد و کمتر ی را می‌توان یافت که کتاب مطالعه کند و بیشتر افراد خود را سرگرم دنیای مجازی کرده‌اند. اما محققان راه حل ساده و ارزانی برای افرادی که مبتلا به دردهای مزمن هستند پیشنهاد می‌دهند. - خواندن یک کتاب خوب خواندن یک کتاب خوب روشی برای کاهش درد است. کتاب خواندن نه تنها می‌تواند سرگرم کننده باشد، بلکه ممکن است برای افراد مبتلا به دردهای مزمن هم مفید واقع شود و درد آنها را کاهش دهد. درد مزمن، یک تجربه حسی و روانی ناخوشایند است.   ادامه خبر و اعمال عبادی و وذهبی، سطح استرس را کمتر می کنند حتی اگر از دید صرفا علمی به شرکت در مراسم عبادی نگاه کنیم، باید بگوییم که اینگونه اعمال، می توانند نشانه های افسردگی و اختلالات روانی را کاهش می دهند. دست کم یکی از منابع معتبر روانشناسی، به این مطلب معتقد است. 7-23-2015 10-16-30 am مهری پریرخ در آیین افتتاح «مدرسه تابستانی خواندن» خاطرنشان کرد: برگزاری «مدرسه تابستانی خواندن»، «همایش ملی خواندن»، «همایش جذب و توسعه مخاطب»، «نشست های کتاب خوان» را می توان آغاز تحول گسترده در کتابخانه های عمومی برای حرکت به سوی رس دیرینه خود، یعنی کتابخوان جامعه دانست. مبع خبر: iranpl.ir شب اول ماه شعبان بر اساس آنچه که از مطالب نقل شده از حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار (ع) به دست ما رسیده، اعمال متعددی دارد. اعمال شب اول ماه شعبان با فرا رسیدن ماه شعبان - که (ص) آن را اینگونه تعریف کرده است «شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است، حاملان عرش آن را بزرگ می شمارند و حق آن را می شناسند، آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می شود»- اعمالی برای مسلمانان تعریف می شود که از آن جمله می توان به روزه سه روز اول این ماه اشاره کرد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
اقامه ، نه خواندن یا برگزار
البته هر انسان مؤمن و مکلفی باید بخواند،اما اقامه امر دیگری است. در مقابل اضاعه صلوه داریم:" و خلف من بعدهم حلف اضاعوا الصّلوه و اتبعوا الشّهواه." اضاعه در مقابل اقامه است. بدترین وضع اضاعه این است که روح ، نباشد چه شکل آن باشد چه نباشد. ما باید جامعه را به روح فرابخوانیم.سوق دادن جامعه به باطن در آن جاست که اشتیاق کارساز است نه اجبار. با اجبار نه می شود ی را گزار واقعی کرد و نه ی که با زور و اجبار بر ی تحمیل شده است. آن ی واقعی است که گزار بهترین و بالاترین لذتها را در ببیند،عشق پیدا کند و با اشتیاق برود. ما باید اقامه کنیم.زمینه اشتیاق و شوق به را با نشان دادن باطن در اعمال و رفتارمان که مورد توجه و الگو برداری جامعه هستیم،نشان بدهیم. ادامه مطلب محدودیت ترافیکی بمنظور افزایش ایمنی و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه، در آ ین روز تابستان در جاده های مازندران اعمال شد. یکی از مشاوران سابق دونالد ترامپ از تلاش واشنگتن برای اعمال تحریم های بیشتر علیه تهران خبر داد. پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال محدودیت در خیابان های انقلاب و با توجه به برگزاری مراسم عزاداری نیروهای مسلح خبر داد. با توجه به برگزاری مراسم عزاداری نیروهای مسلح، پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال محدودیت در خیابان های انقلاب و خبر داد. تو آنی که بر جهانیان روزی بی نهایت دادی و حتی برای اثبات کتابت مخالفان را به آوردن مثال نقض دعوت کردی تو آنی که مرا در سختی های رادیکالی، توانی برابر فرجه ی مربوطه دادی. پس بر من ارزانی دار م ج صفر مطلقی برای اعمال زشتم و م ج صفر مثبتی برای اعمال نیک اندکم. از تو خواهانم که در روز برای حساب اعمال مرا در ج تعیین علامت قرار مدهی. به کرامتت خطاهای ما را منفی بی نهایت گیر و نیکی های ما را مثبت بی نهایت. به لطف خودت خط هایی از ایمان حقیقی در فضا بر من،ا. تو آنی که بر جهانیان روزی بی نهایت دادی و حتی برای اثبات کتابت مخالفان را به آوردن مثال نقض دعوت کردی تو آنی که مرا در سختی های رادیکالی، توانی برابر فرجه ی مربوطه دادی. پس بر من ارزانی دار م ج صفر مطلقی برای اعمال زشتم و م ج صفر مثبتی برای اعمال نیک اندکم. از تو خواهانم که در روز برای حساب اعمال مرا در ج تعیین علامت قرار مدهی. به کرامتت خطاهای ما را منفی بی نهایت گیر و نیکی های ما را مثبت بی نهایت. به لطف خودت خط هایی از ایمان حقیقی در فضا بر من،ا. یکی از اعمال مشترک ماه شعبان خواندن ذکری است که پاداش بسیاری دارد، از جمله اینکه در نامه عملش عبادت هزار ساله بنویسند.   لینک خبر     رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان از اعمال محدودیتهای ترافیکی ازساعت 24 امشب در خیابانهای منتهی به مسیر درسنندج خبرداد. رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال می گوید که مدارک ر امتیاز از باشگاه پدیده پس از اعمال باید به فیفا ارائه شود.

مهدی اگه تو عمرتون یه بارم شده بخونید آثار بی شمار خواندن وصیت وصیت , مهدی
لینک های : کیفیت 172p جرج کلونی به عنوان یکی از سرشناس ترین چهره های هالیوود درباره رسوایی اخلاقی هاروی واینستین اظهار نظر کرد و اعمال او را غیرقابل دفاع توصیف کرد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: از ظهر تا پایان عزاداری ها در روز ۸ مهرماه و در روز ۹ مهر ماه از صبح تا پایان برنامه های عزاداری محدودیت تردد خودروها اعمال می شود. رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران از اعمال محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان تا روز شنبه خبر داد. مرکز مدیریت راه های کشور از اعمال محدودیت های ترافیکی تا یکشنبه هفته آینده در برخی محورهای موصلاتی کشور خبر داد. پنجاه و هفتمین نشست ترویج خواندن با عنوان «کتاب های مناسب برای کتابخانه های ک ن و نوجوانان» و با حضور محمودبرآبادی و سرور پوریا برگزار می شود. جبران باسیل تاکید کرد کشور های عربی باید با در نظر گرفتن اعمال تحریم های اقتصادی بر ضد ، از انتقال سفارت این کشور از تل آویو به شهر قدس جلوگیری کنند. دو سناتور یی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور ، اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران به بهانه برنامه موشک بالستیک خواستار شدند. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: طرح ترافیک جدید با اعمال تسهیلات و امتیازاتی نهایی شده است و یکشنبه آینده به صحن شورا می آید تا پس از آن به فرمانداری برود و چنانچه تأیید شود، اجرایی خواهد شد. 3-خواندن قرآن بخصوص برخی از سوره ها.
قرائت سوره هایی مانند: یس، ملک، تکاثر به هنگام خواب و مداومت بر سوره ی ز ف برای خود و نیز خواندن قرآن خصوصا سوره یس و ملک بر قبر میت.
4-پاشیدن آب روی قبر میت
پاشیدن آب روی قبر در هنگام دفن، از آداب دفن است و بر آن توصیه و تاکید خاص شده است.

تندخوانی آنلاین بدون انجام تمرینات ویژه تندخوانی و تنها با خواندن مطالب جالب و آموزنده سرعت مطالعه و میزان درک مطلب خود را افزایش دهید تندخوانی با لذت
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p کیفیت حسین دهباشی خطاب به آشنا تصریح کرد: «سگ خواندن یک خبرنگار یا نامزد انتخابات، حتی در جمع مشاوران رئیس جمهور نابردباری چون جناب آقای ترامپ بی سابقه است و سخت شرم آور!» به گفته معاون جهاد دامداران به دنبال افزایش قیمت جدید نرخ شیرخام نیستند بلکه خواهان اعمال مصوبه ١٤٤٠ تومانی هستند که چندسال قبل تعیین شده است. اعمال شب قدر اعمال قدر شب قدر، شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی رسد و عمل در شب قدر بهتراز عمل در هزار ماه است. در شب قدر برنامه های یک سال هر مقدر می گردد . درشب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه است به اذن پروردگار، خدمت زمان علیه السلام مشرف می شوند و مقدرات هر را به عرضه می دارند. اعمال شب قدر به دو گونه اعمال مشترک و اعمال مخصوص تقسیم می شود. اعمال مشترک قدر 1- مقارن غروب آفتاب شب قدر غسل شود. 2- در شب قدر دورکعت اقامه شود، در هر رکعت بعد از حمد ، هفت مرتبه سوره توحید خوانده شود. بعد از هفتاد بارذکر " استغفرالله و اتوب الیه" گفته شود. 3- قرآن به سرگرفتن در شب قدر و خدا را به چهارده مصوم سوگند دادن . 4- خواندن زیارت حسین علیه السلام در شب قدر. 5- احیای این شبها. 6- یکی دیگر از اعمال شب قدر اقامه صد رکعت به صورت دورکعتی وافضل آن است که درهر رکعت بعد از حمد ، ده مرتبه سوره توحید خوانده شود. 7- یکی دیگر از اعمال شب قدر خواندن دعایی از زین العابدین علیه السلام که درمفاتیح الجنان آمده است.اللهم انی امسیت لک عبداً... 8- قرائت دعای جوشن کبیر در شب قدر. 9- طلب آمرزش از خدای متعال . و در خواست از خدا جهت نیازهای دنیا و آ ت. 10- ذکر گفتن و صلوات بر محمد وآل محمد علیهم السلام. اعمال مخصوص شب نوزدهم 1- صد بار ذکر " استغفرالله ربی واتوب الیه ". 2- صد بار ذکر " اللهم العن قتلة المومنین" 3- دعای اللهم اجعل فیما تقضی و تقدر من الامر المحتوم ... اعمال مخصوص شب بیست و یکم 1- دعای اللهم صل علی محمد وال محمد و اقسم لی حلما یسد عنی باب الجهل ... . 2- لعن بر قاتل المومنین. 3- زیارت حضرت علی علیه السلام. اعمال مخصوص شب بیست و سوم 1- تلاوت سوره های عنکوبت و روم که صادق علیه السلام فرمود: که تلاوت کنند که این دو سوره دراین شب از اهل بهشت است. 2- قرائت سوره های ... . 3- هزار مرتبه سوره قدر. 4- خواندن و تکرار دعای اللهم کن لولیک حجة ابن الحسن ... . 5- دعای اللهم امددلی فی عمری واوسع لی فی رزقی ... . 6- تلاوت قرآن کریم به هر مقدار که توانستی . 7- دعاوی " یا باطنا فی ظهوره و یا ظاهراً فی بطونه... . منبع:khabaronline.ir رئیس پلیس راه مازندران از اعمال محدودیتهای ترافیکی درجاده های ارتباطی استان تا روز شنبه20 داد خبر داد. جمهوریخواهان از تصمیم برای اعمال تحریم های ضد ایرانی بیشتر در کنگره خبر دادند. گزینه ترامپ برای وزارت خزانه داری می گوید 100 درصد به اعمال تحریم های موجود معتقد است و در صورت شدن، تمام توان خود را برای تحریم بیشتر «حامیان تروریسم» به کار خواهد بست.