درخشش ورزشکار گیلانی در مسابقات کاراته بزرگسالان کشور

کاراته ورزشی است با ریشه ژاپنی که هدف آن این است که بدن را وسیله ای تخصصی جهت حمله ودفاع نماید . در واقع ورزشی است که درقالب مبارزه بین دو نفر اجرا می گردد.
کاراته در لغت به دو واژه کارا یعنی خالی (empty) و ته به معنای دست (hand) تقسیم می شود که معنای کلی کاراته - دو(راه کاراته)، مبارزه با دست خالی (بدون سلاح) می باشد که در این راه دل و ذهن از تمام خواسته های دنیوی و غرور بی جا ، خالی ونهایتا فرد می بایست بر نفس اماره خویش فایق آید .
در این رشته ، مسابقات به صورت تیمی وانفرادی در دو بخش آقایان و بانوان در رشته های کاتا وکومیته انجام می گردد.اوزان مسابقات کومیته انفرادی به ترتیب 55- و 60- و65- و 70- و75- و80- و80+و آزاد برای آقایان و 53- و60-و60+و آزاد برای بانوان می باشد.  تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودع ، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com تیم هیأت کشتی شهرستان مرند دومین روز مسابقات کشتی بزرگسالان کشور را به نفع خود تمام کرد. همشهری آنلاین: پانزدهمین دوره مسابقات دارت قهرمانی کشور مردان در رده سنی بزرگسالان که به میزبانی منطقه آزاد اروند و در شهرستان آبادان برگزار شد، با قهرمانی تیم "فارس" به پایان رسید. حامد یعقوبی نژاد، ورزشکار کرمانی به منظور حضور در مسابقات جهانی ترکیه به تیم ملی جوکای آترُد دعوت شد. بانوی استان قزوین عنوان قهرمانی رقابت های قایقرانی قهرمانی کشور را از آن خود کرد. سارا بهمنیار با برتری در دیدار شانس مجددا مسابقات جهانی کاراته به دیدار رده بندی صعود کرد. مدیر تربیت بدنی تبریز گفت: در مسابقات کارکنان منطقه ۳ کشور، تیم بانوان تبریز با ب چندین مقام برتر؛ خوش درخشیدید. رانندگان خوزستانی موفق شدند در مسابقات اتومبیلرانی سرعت قهرمانی کشور 3 مدال رنگارنگ را از آن خود نمایند. تیم سه گانه استان در مسابقات قهرمانی کشور عنوان سوم را از آن خود کرد . 2 ورزشکار اصفهانی به مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا به میزبانی چین تایپه اعزام می شوند. کرمانشاه- ایرنا- رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه از ب عنوان قهرمانی تیم منتخب بانوان استان در رقابت های کاراته سبک شیتوکای کشور خبر داد.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رقابت های کاراته بازی های همبستگی کشور های ی امروز (شنبه) رسما آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند. در مسابقات تکواندوی منطقه ۷ کشور دانشجوی تکواندو کار کهگیلویه وبویراحمد مدال طلا را از آن خود کرد. هفته دوم و پایانی لیگ برتریهای بسیج کشور امروز در تهران برگزار گردید و مهدی مولایی در وزن 63 کیلو گرم با 3 پیروزی و یک ش ت به کار خود پایان داد ، مهدی با درخشش در این مسابقات با برتری بر نفرات دوم و دو نفر سوم بسیج کشور شایسته برای کشتی آزاد امیدیه بود . بو ورهای اردبیلی در مسابقات بو لیگ شمالغرب کشور با ب 3 مدال نقره خوش درخشیدند. تیم کاراته بانوان بهاباد در مسابقات آسیایی گرجستان رتبه اول و دوم قهرمانی آسیا را از آن خود کرد. اولین دوره مسابقات رده جوانان و بزرگسالان به میزبانی هیات تنیس خاکی پیرانشهر بمناسبت هفته ت در مورخه 28مردادماه 1394 برگزار خواهد گردید. تیمها و افراد شرکت کننده از شهرستانهای بوکان ،مهاباد، نقده و پیرانشهر می باشند.رده سنی بزرگسالان میباشد.متعاقبا" برنامه و نتایج مسابقات درج خواهد شد. رییس هیات کاراته استان، مدیر برتر ورزشی کشور شد. تیم ملی ایران در تیم منتخب کاراته جهان گفت: در حاشیه مسابقات آلمان با رئیس فدراسیون جهانی دیداری داشتم که او مدعی شد من جسورانه مبارزه می کنم و نوع مبارزه های من را می پسندد. مسابقات ووشو انتخ استان (نونهالان.نوجوانان.جوانان .بزرگسالان )در بخش تالو با حضور 150شرکت کننده به میزبانی شهرستان جم در مجموعه ورزشی شهرک توحید برگزار گردید .در این مسابقات ورزشکارانی ازسراسر استان حضور داشتن که تیم شهرستان جم ،دیر ،دشتستان ،به ترتیب مقام اول تا سوم این مسابقات به خود اختصاص دادند .لذا برگزیده های این مسابقات با نظر کمیته فنی استان در تاریخ 17اسفند ماه به مسابقات قهرمانی کشور در استان هرمزگان اعزام میشوند. رئیس هیئت دوومیدانی شهرستان کرمانشاه گفت: ورزشکاران کرمانشاهی در مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی کشور ۱ طلا و ۳ نشان نقره ب د. رقابتهای لیگ کاراته باشگاههای کشور با قهرمانی آزاد در سالن غدیر نیروی انتظامی به پایان رسید. تیم والیبال دختران استان قزوین قهرمان رقابت های دسته سه امید های کشور شد. تیم بانوان مدیریت درمان قزوین قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی کارکنان تامین اجتماعی کشور شد. مربی تیم ملی کاراته گفت: تیم ملی کاراته با هدف ب عنوان قهرمانی آسیا راهی مسابقات قزاقستان می شود. س رست فدراسیون کاراته گفت: یت دارم امور برگزاری مجمع کاراته را بر عهده داشته باشم و ک دای ریاست نخواهم شد. تهران- ایرنا- مسابقات پاراگلایدر قهرمانی کشور که با حضور85 ورزشکار از 24 استان به مدت چهاردرروستای چنارشرق شهرستان دماوند برگزارشد پنجشنبه شب با قهرمانی تیم استان تهران پایان یافت مرتضی عبادی ضمن تائید ورزشکار کشورمان از توجه ویژه نیچروان بارزانی برای نامبرده سپاسگزاری کرد. رئیس هیات کشتی آستارا از قهرمانی کشتی گیران این شهرستان در قالب تیم منتخب استان گیلان در مسابقات کشتی آزاد نوجوانان کشور خبر داد. تیم فارس قهرمان مسابقات دو صحرانوردی کشور شد مشهد - ایرنا - مسابقات دو قهرمانی صحرانوردی بزرگسالان کشور در بخش مردان روز پنجشنبه با قهرمانی تیم فارس در شهرستان طرقبه و ش ز پایان یافت. این رقابتها با حضور 82 ورزشکار در قالب 23 تیم از 21 استان کشور در مسیری 12 کیلومتری برگزار شد. در این چارچوب تیم دو و میدانی تهران الف نایب قهرمان شد و تیم ایلام بر سکوی سوم ایستاد.

در بخش انفرادی رقابتها نیز 'محمدجواد صیادی' از استان فارس قهرمان شد و 'سیدمهدی شریفی، آذریان و مرتضی بیرانوند' از استانهای فارس و تهران به ترتیب دوم تا چهارم شدند.

همچنین 'حسین عابدی' از استان فارس در رده پنجم این رقابتها جای گرفت و 'رحیم عبدی، علی اکبر بذری و خلیل ناصری' از استانهای تهران، اسان شمالی و ایلام جایگاههای ششم تا هشتم را به خود اختصاص دادند.

این رقابتها به منظور انتخ مسابقات دو و میدانی صحرانوردی آسیا و همچنین بزرگداشت 'علی باغبانباشی' پیش وت و قهرمان ورزش دو و میدانی کشور برگزار شد.

در پایان این رقابتها همچنین از باغبانباشی پیش وت ورزش دو و میدانی کشور که اهل شهر طرقبه واقع در 15 کیلومتری غرب مشهد است تجلیل شد.

پارسال مسابقه دو صحرانوردی مردان به میزبانی استان فارس برگزار شد که در پایان آن تیم فارس قهرمان، تهران نایب قهرمان و ایلام سوم شد.

'علی باغبانباشی' متولد 1303 در طول ‪ ۶۴‬سال فعالیت ورزشی خود توانسته ‪ ۲۹‬سال متوالی بدون حتی یک باخت مقام نخست مسابقات را در ایران ب کند که رکوردی بی نظیر در جهان است زیرا تاکنون توسط هیچ ورزشکاری ش ته نشده است.

ب 200 مدال ملی، آسیایی و جهانی و نیز رتبه نخست هشت دوره مسابقات المپیک از دیگر افتخارات این ورزشکار پیش وت اسانی است.

باغبانباشی که از وی به عنوان اعجوبه ایرانی در مجامع ورزشی دنیا یاد شده است توانست رکورد 'زاتوپک' اسطوره المپیک سال ‪ ۱۹۵۲‬را در دو ماراتن بشکند و قهرمانی ماراتن جهان را نیز ب کند.ک/2

در پایان مسابقات روز نخست پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۸ در استانبول، سه مدال نقره ایران قطعی شد اما طراوت خا ار و رضا میرزایی نیز برای ب مدال برنز در ج شانس مجدد مبارزه می کنند. اعضای کادر فنی تیم های ملی بزرگسالان و رده های سنی کاراته بانوان کشور معرفی شدند که در این میان نام سیده نگار حسینی از مربیان کاراته بانوان کردستان نیز به چشم می خورد.
بر این اساس کمیته فنی و امور بانوان فدراسیون کاراته پس از بررسی های لازم، اعضای کادر فنی تیم های ملی بانوان در رده های سنی مختلف را اعلام کرد که سیده نگار حسینی از استان کردستان به همراه فرخنار ارباب، لیلا بهرامی، پریناز سعیدی، راضیه جلیل پور، و فاطمه بغلانی به عنوان مربی در تیم های ملی رده های سنی نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال فعالیت می کنند.

مسابقات مچ اندازی روز 93/11/24 در شهرستان الیگودرز با حضور 70 ورزشکار برگزار گردید که با درخشش نمایندگان افوس همراه بود. وزن 70 کیلوگرم : آقای احسان کیخایی - مقام اول راست دست و مقام دوم چپ دست وزن 75 کیلوگزم : آقای مهرداد مقصودی - مقام دوم راست دست وزن 80 کیلوگرم : آقای رشید مقصودی - مقام دوم راست دست وزن 85 کیلوگرم : آقای حسین وحدتی - مقام اول راست دست اما در وزن -75 کیلوگرم فرشید اصلانی که در تمام رشته هایی ورزشی حرفی برای گفتن دارد در مسابقات مچ اندازی هم توانست موفق ظاهر شود و در وزن -65 قهرمان شد. این موفقیت ارزنده را به این عزیزان و جامعه ورزش شهر افوس تبریک عرض می کنیم و امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد درخشش این عزیزان در مسابقات کشوری باشیم. منبع ورزش بویین میاندشت س رست پیام نور کمیجان در دومین روز از مسابقات کاراته قهرمانی کشور دانشجویان دختر پیام نور به عنوان مدرس کارگاه آموزشی تشخیص مدیریت و درمان آسیبهای رایج در کاراته که به میزبانی استان مرکزی برگزار گردید، در سالن شهرداری شهرک مهاجران تدریس نمود . ایشان در این کارگاه به سوالهای تخصصی ورزشکاران شرکت کننده پاسخ دادند. ملی پوشان کاراته ایران قرار بود با صعود یک پله ای قهرمانی کشور های ی را با نایب قهرمانی عوض کنند در حالیکه تنها به جایگاه سوم دست یافتند. ورود تیم ملی به بانکوک/ ثبت نام کاراته کاهای ایران

تیم های کاراته نوجوانان، جوانان وامید کشورمان که برای حضور در مسابقات بین المللی و ب ایی اردوی مشترک به تایلند سفر کرده است، صبح امروز(پنجشنبه 26 تیر ماه) وارد بانکوک شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، تیم های کاراته نوجوانان ، جوانان و امید کشورمان در دو بخش دختران و پسران در بدو ورود ثبت نام د تا از فردا به مصاف حریفان خود بروند.

مسابقات بین المللی تایلند در حالی از فردا در بانکوک آغاز می شود که تیم نوجوانان دختر و پسر در بخش کومیته نخستین گروهی هستند که به روی تاتامی خواهند رفت.

این رقابتها تا روز یکشنبه 29 تیر ماه ادامه خواهد داشت.
تیم دوومیدانی جانبازان و معلولان استان کهگیلویه وبویراحمد در مسابقات قهرمانی کشور خوش درخشید. سامان عزیزی کشتی گیر سنندجی در فینال رقابت های کشتی فرنگی داخل سالن آسیا با ش ت ورزشکار هندی نشان خوش رنگ طلای مسابقات را در ترکمنستان ب کرد و با افتخار بر سکوی نخست ایستاد. در پایان رقابت های روز سوم مسابقات تکواندوی آزاد قهرمانی کشور بزرگسالان، فرزان عاشورزاده با ش ت در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد. ورزشکاران جانباز و معلول استان اردبیل در مسابقات دو و میدانی جانبازان، معلولین، ن نایان و کم بینایان قهرمانی کشور خوش درخشیدند.

جستجوهای اتفاقی