داستان بی داستان

داستان خوزستان البته داستان پر از آب چشمی است. یکی از استان های استراتژیک کشور که با منابع گسترده نفت و گاز نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد، ولی به رغم این نقش مهم زیرساختش چنان فرسوده است که با پدیده هایی چون ریزگردها و رطوبت آب و برق برای نزدیک به ده ساعت قطع می شود و مردم در شرایط زندگی بحرانی قرار می گیرند. رمان «ماندن» نوشته مرتضی فرجی که مجموعه ای از داستان های پیوسته با موضوع اقلیم همدان است، نامزد دریافت جایزه در یازدهمین دوره جایزه معتبر جلال در بخش داستان کوتاه شد. پنجمین کارگاه آموزشی داستان نویسی در لنگرود برگزار شد.
داستان خدا و انسان ، داستان پدر و فرزند و بزرگی پدر و بچگی فرزندداستان انسان نسبت به خدا مثل فرزند کوچکی است که پدر نیکخواهانه و دلسوزانه می خواهد که او را با آموزش ها و تمرین های سخت و امتحانات طاقت فرسا بزرگ کند و تا حد خودش رشد دهد و مثل خودش کند و بلکه با خودش یکی کند، اما فرزند ناب د تنبلی می کند و به انواع حیله ها و حقه ها از زیر بار این کار بزرگ در می رود و بچگی و بازیگوشی را بر بزرگی و رشد ترجیح میدهد. سراسر زندگی و عمر کوتاه انسان به ای. دوستان و همراهان عزیز :دی تو پست قبل گفتم که شروع به نوشتن داستان! خودم براش طرح و ایده زیاد دارم.. ولی دلم میخواد که شماها هم نظر بدین..چون بالا ه من احتمال زیاد این داستان رو در صورت وجود شرایط لازم کتاب خواهم کرد! میخوام ببینم نظر شماها که به عنوان مخاطب های آینده کتابم هستین ، چیه! مثلا بهم بگین که بنظرتون اسم هایی که به کار میبرم واقعی باشن؟ داستان در مورد خودمه اما آینده ی من!! تصورتون از آینده من چیه؟ هر نظری که دارین رو بگین بهم حتما:) بالا . بسم الله الرحمن الرحیم
وقتی سوره عادیات میخوانیم و میگوییم، همیشه حرف از مجاهدت با شدتی است که هر حدی را از بین ببرد...خلاصه القای سرعت و توان دویدن است. این اسب های مجاهدان داستان دیگری هم دارند... داستان اسبهایی که کم بودند یا نبودند، یا مجاهدانشان سر پا نبودند و خلاصه مجاهدت نتوانستند، و نشانه اش چشمهای پر از اشک بود وقتی آمدند اجازه بگیرند ... اما نشد! لَیْسَ عَلَى الضُّعَفاءِ وَ لا عَلَى الْمَرْضى‏ وَ لا عَلَى الَّذینَ لا یَجِدُونَ ما . داستان صوتی اشک این اثر که فقط بصورت صوتی منتشر شده، داستانی کاملا جدید دارد که توسط مهرداد رییسی، مدیر دوبلاژ شرک ۱ – ۴ نوشته و کارگردانی شده است. این محصول گلوری، علاوه بر داستان جذاب و جدید، حاوی ترانه ویژه شهر هرت و بسیاری موارد طنز و آموزنده با صداهای شخصیت های معروف انیمیشن شرک است. ashk e khar glory cover داستان صوتی اشک سلام دوستان گرامی... امیدوارم دو قسمت قبلی مورد اقب ون واقع شده باشه! ممنونم به خاطر همراهی گرم و صمیمانه تون... در ادامه ی مطلب میتونید قسمت سوم داستان را بخونید به امید اینکه از جذ ت کافی برای جلب نظر لطف شما برخوردار باشه امروز هم داستان اختلال در ثبت نام فروش اینترنتی خودرو تکرار شد و ی امکان ثبت نام استپ وی را ندارد. هنرمندان برای شرکت در پانزدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره تا 20 داد فرصت دارند آثار خود را پس از ثبت نام اینترنتی در سایت موسسه فرهنگی و هنری سپهر سوره هنر به نشانی www.artfest.irبه دبیرخانه جشنواره… یکی دیگر از مهمترین عناصر داستان " شخصیت " است . بسیاری از اساتید و علمای نگارش و آموزش این وادی مانند " رابرت مک کی" ، " داستان " ( یا به تعبیری حادثه و موقعیت ) و " شخصیت " را دو روی یک سکه می دانند زیرا هر یک به تنهایی هویت و استقلالی از آن خود ندارد ! چرا که شخصیت ها بر موقعیتها و موقعیتها بر شخصیت ها تاثیر می گذارند و از یکدیگر متاثر می شوند . اگر بخواهم تاکید بیشتری بر تاثیر شخصیت بر ذهن و بینش مخاطب داشته باشم شما را ارجاع می دهم به تعاریفی که از ه. شناخت شاهنامه فردوسی و آشنایی با شخصیت های این کتاب ارزشمند برای همه، از ارزش و جایگاه خاصی برخوردار است. زیرا این کتاب یکی از گنجینه های گرانقدر ادبیات این مرز و بوم را تشکیل می دهد. در داستان های شاهنامه عناصری چون پیام، درون مایه و شخصیت آنچنان بزرگ و جاودانی است که به زمان و مکان محدود نمی شود و در هر دوره و مکانی تازه، نو و گیرا است.داستان های این کتاب که به صورت نثر آمده است از برنامه قصه ظهر رادیو ایران پخش شده است. مطالعه این کتاب ما را به جایگاه ارزشمند شاهنامه که چون دریایی بی پایان و سرشار از مرواریدهای غلتان است، رهنمون می شود . در این کتاب به داستان هایی پیرامون هفت خوان رستم، رزم رستم، اشکبوس و نبرد رستم با اکوان دیو پرداخته شده است . شما می توانید این کتاب جذاب و خواندنی را در ادامه مطلب از سایت : tarikh-iran-zamin. نمایید .
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
آدم نمیتواند تا ابد کلیدی را در جیبش حمل کند که به هیچ چیز نمیخورد..
+مجموعه داستان نغمه ی غمگین داستان دختری که میشناختم جی.دی.سلینجر کاپیتان تیم ملی انگلیس پس از ش ت در دیدار رده بندی جام جهانی مقابل بلژیک گفت: نمی خواهیم که 20 سال دیگر صبر کرده تا به نیمه نهایی برسیم، داستان ما تمام نشده و همچنان بهتر و بهتر خواهیم شد. داستان خنده دار اولین روز کار
مردی به استخدام یک شرکت بزرگ چندملیتی درآمد. در اولین روز کار خود، با کافه تریا تماس گرفت و گفت: ” یک فنجان قهوه برای من بیاورید.” ص از آن طرف پاسخ داد: ” شماره داخلی را اشتباه گرفته ای. می دانی تو با کی داری حرف می زنی ؟” کارمند تازه وارد گفت: ” نه ” صدای آن طرف گفت: “من مدیر اجرایی شرکت هستم، احمق” مرد تازه وارد با لحنی حق به جانب گفت: ” و تو میدانی با کی حرف میزنی بی چاره.”
مدیر اجرایی گفت: ” نه ” کارمند تازه وارد گفت: «خوبه» و سریع گوشی را گذاشت!!! کتاب چهل داستان و چهل حدیث از جواد علیه السلام نام کت است که به مناسبت ولادت جواد (علیه السلام) در سایت ما منتشر شده این کتاب شامل ۴۰ داستان از اغاز زندگانی آن حضرت و همچنین دارای ۴۰ سخن از سخنان آن حضرت می باشد. این کتاب نوشته عبدالله صالحی در سال ۸۰ توسط انتشارات قم مهدی یار منتشر شده است.شما می توانید این کتاب را از سایت پلاس دریافت کنید. ادامه مطلب قبل از اینکه «ال اندر کوگان» را از پلتفرم داده کاوی خود به اتهام کلاهبرداری در داستان «کمبریج آنالیتیکا» بیرون بیندازد، روابط این دو تا حدی حسنه بود که بیش از 57 میلیارد داده دوستی در اختیار وی قرار گرفته بود. روانکاوی نمادها در داستان ضحاک ضحّاک، اسطورة بدی مطلق است و داستان او که از شگفت­انگیزترین و پرمایه­ترین داستان­های شاهنامه است، شرح چیرگی و سلطة سیاهی و بیداد است بر روشنایی و داد که هزار سال طول کشید. ضحّاک، فرزند مرداس- انسانی پرهیزگار از دشت سواران نیزه­گزار- است. او بر خلاف پدر نیک کردار خویش، فردی جهانجوی، جاه­طلب و ناپاک دل معرّفی شده است و بویی از پارسایی و انسانیّت نبرده. بنابراین، روح و روان وی، گاهی بسیار مناسب برای تاخت و تاز اه. داستان و ریشه ضرب المثل دیه بر عاقله استاگر به مثل های ایرانی علاقه مندید ما در ادامه معرفی ضرب المثل های ایرانی ، داستان و ریشه ضرب المثل دیه بر عاقله است را براینات آماده کرده ایم با ما همراه باشید:  داستان و ریشه ضرب المثل دیه بر عاقله است چنانچه یک یا چند نفر از افراد جمعیتی مرتکب جرم یا عمل ناشایست شوندهمیشه بر عاقل یا عقلای آن جمعیت ده می گیرندو آنها را مسئول ارتکاب جرم می شناسندکه نتوانستند مرتکبین را قبل از ارتکاب جرم دل و راه. مجموعه 10 جلدی «گام به گام تا داستان نویسی حرفه ای» در غرفه بنیاد شعر و ادبیات داستانی در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود. انیمیشن سینمایی «آ ین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر در بیستمین جشنواره بین المللی انیمیشن بوچئون کره پذیرفته شد. جیمز تروینو دارای یک کتابخانه عظیم است که بیشتر شامل کتاب های علمی تخیلی می شود. او همچنین از علاقه مندان پرو پا قرص داستان های ارباب حلقه ها، هری پاتر، بازی تاج و تخت و جنگ ستارگان است. جیمز تصاویر خلاقانه زیر را با استفاده از این کتاب ها و با ایده گرفتن از داستان های آن خلق کرده است. سام تنها پسری نبود که حوصله زندگی رو نداشت. این یک امر طبیعی بود. داستان اون از وقتی شروع شد که پسری دقیقا شبیه خودش رو توی یه مغازه دید. قضیه به همین سادگیا نبود. مشکلی که قابل چشم پوشی نبود کار های وحشتناکی بود که اون پسر انجام میداد و به اسم سام تموم میشد... ایا سام میتونه مشکلش رو با اون پسر حل کنه ؟!!!! ادامه ی این داستان به زودی در سایت : www.mr-sisi-74.

عمری است که از حضور او جام م ...
در غربت سرد خویش تنها م م ...
او منتظر است تا که ما برگردیم ...
ماییم که در غیبت کبری م م ...

داستان تشرف راننده کامیون به محضر مهدی (عج) :

به قصد یکی از ا از مشهد خارج شدم. در بین راه، هوا طوفانی شد و برف زیادی آمد، به طوری که راه بسته شد و من در برف ماندم. وقتی ماشین را نگه داشتم، موتور ماشین هم خاموش شد و از کار افتاد. هر چه کوشش حداقل ماشین را روشن نگه دارم و از سرمای طاقت فرسا خودم را حفظ کنم، نتوانستم.

بقیه داستان در ادامه مطلب " این داستان امشب تموم نمیشه، زیرا تمام آدم هایی که اینجا هستند و تمام آدم هایی که ده ساله دارند این داستان رو دنبال می کنند ادامه داستان رو با زندگیشون دنبال می کنند و روی کارهایی که می کنند تاثیر گذار هست. این عالی ترین و بی نظیرترین ده سالی بود که در زندگیم داشتم." امروز روز تولد ۲۴ سالگی دنیل است، چهره ای که ۱۰ سال برای ما نماد قهرمانمان بود، ی که خیلی از ما هری پاتر را با چهره او شناختیم. صمیمانه برای او آرزو موفقیت می کنیم و امیدواریم همیشه. گاهی گذشته را مرور میکنم....تک تک مراحل را... رزیدنت سال یک بودیم و صبح بعد سحری خوردن میزدیم بیرون و باز هم داستان بود . رزیدنت سال چهار بودیم و کلی حرف و داستان... طرح شروع شد و ما اینجا و یک دنیای جدید. همین ماههای اخیر...1.5 تا اتاق عمل نصف روزه داشتم! و گذشت....کلا میگذرد....سخت نگیر وقتی یادم می افتد که داستانهای آن دنیا دائمی ست، نگران و محتاط میشوم.... همشهری آنلاین: مجله داستان در هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی مجلات استانبول جایزه بهترین گرافیک را دریافت کرد. سلام دوستان عزیز! روز ۵ شنبه ، ۱۹ تیر ماه ، انجمن ادبی داستان با حضور ۴۰ نفر از اعضاء کار گاهها بر گزار شد. در این انجمن ۵ داستان خوانده شد. ابتداء اعضاء و مربیان در خصوص اثر بحث و گفتگو می د و نهایتا این جلسه خانم انجدانی نکات لازم را به داستان نویس یاد آو ر می شدند. از نکاتی که تاکید بر آن صورت گرفت و خانم انجدانی بچه ها را راهنمایی نمودند گفتگو در داستان و شخصیت پردازی بود. خانم انجدانی کتابهای مفیدی را جهت مطالعه اعضاء معرفی د. این نشست دو ساع. کارگاه آموزشی داستان نویسی با حضور ۶۰ نفر از علاقه مندان در یاسوج برگزار شد. رمان «کافه خیابان گوته»، داستانی خواندنی با چاشنی تاریخ است که از دلمشغولی نویسنده به این حوزه حکایت دارد و گویا برای حمیدرضا شاه آبادی، معنای داستان با تاریخ قرابت بسیاری دارد. نام: تعلیق نوشته ی الناز محمدی داستان درباره ی پسری بسیار خوش چهره به نام سیاوش است که کلا با خانواده اش مشکل داره در عروسی برادرش دختری به نام رها عاشق سیاوش می شه و با سماجت سعی می کنه که زن سیاوش بشه و اون را عاشق خودش کنه. البته بعضی از جاها از اینکه رها خودش را خیلی برای سیاوش کوچک می کنه اعصابتون د خواهد شد اما در کل رمان جالبی است. http://uplod.ir/5npn8n6tjdxh/رمان_تعلیق-الهه_محمدیpdf.pdf نام: دمپایی داستان دختری است به نام نگار که به اصرار خانواده اش زن پ.  قسمت دوم مستند داستان خدا با مورگان فریمن قسمت دوم مستند داستان خدا با مورگان فریمن (the story of god with morgan freeman) با نام آ ا مان (apocalypse) را همراه با و گجت نیوز کنید. داستان خدا با مورگان فریمن یک مستند سریالی است که سال گذشته برای نخستین بار توسط شبکه نشنال جئوگرافیک منتشر شد. این سریال که ... نوشته قسمت دوم مستند داستان خدا با مورگان فریمن ؛ آ ا مان + اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. انیمیشن «یک داستان میوه ای / a fruity tale» به کارگردانی مشترک جانهانی پنکار، کارتهیک کولتای، کویا سیگهال، سائوراب فاکه فولی، جونگ و جاناتان کریمرمن، محصول کشور هند است. یک پسر در تلاش برای کندن یک سیب بزرگ از درخت است، غافل از آنکه... . این انیمیشن کوتاه را در تابناک تماشا می کنید. زندگی تمامش از دست دادن است. گاهی تند و فاجعه بار. گاهی کند و تدریجی. روزهای سخت و تاریک را در داستان های اغراق آمیز میخوانم. آیا روزهای ما آسان تر از آنهاست؟ فکر میکنم گاهی ایستادن در روزمرگی روزها سخت تر از داستان های اغراق آمیز است. انعکاس این درد فرسوده در زمان بی اندازه، شاید آنرا سخت از جانفشانی یکباره کند. وحید شعبانی، متولد 1360، اهل روستایی در لشت نشا، در جلگه ی گیلان، با سابقه ی بیش از یک دهه نویسندگی، گویندگی و مستندسازی در رسانه ی ملی، مدرس تقدیر شده ی ذهن و خلاقیت در تیزهوشان استعدادهای درخشان، برگزیده ی جشنواره داستان خلاقانه سال ایران در سال 94، جزو ده نویسنده برتر جایزه ملی حیرت در سال 95 در بخش برگزیدگان، داور جشنواره ی داستان خلاقانه ی سال ایران در بخش برگزیدگان، برگزیده ی جایزه ی ملی سقلاتون سال 95، پژوهشگر فولکلوری است که مجموعه ی دا. خلاصه داستان سریال آرمان 2 +زمان پخش و ع بازیگران
ساعت پخش و تکرار سریال ایرانی آرمان 2 خلاصه داستان و بازیگران خلاصه داستان سریال آرمان 2 +زمان پخش و ع بازیگران سریال «آرمان دو» به کارگردانی احسان عبدی پور و با بازی کامبیز دیرباز و الیکا عبدالرزاقی در ۱۴ قسمت در مرحله پیش تولید قرار دارد و سعی مان بر این است که کار را برای عید نوروز به آنتن برسانیم. زمان پخش سریال آرمان دو: قرار است این سریال در 14 قسمت در نوروز 94 از شبکه 3 سیما پخش گردد. داستان و موضوع سریال آرمان دو
«آرمان دو» درباره شخصیتی است که چند نقش را بازی می کند و فضایی کمدی دارد. «آرمان دو» سریالی کمدی است که روایتگر جنس ویژه ای از طنز خواهد بود. نامه این سریال پیش از این نوشته شده بود و برای ساخت، دوباره بازنویسی شد. لوکیشن های سریال هم بخشی در شهرک سینمایی غزالی و بخشی در مکان های دیگر است بازیگران سریال آرمان دو 2
کامبیز دیرباز , الیکا عبدالرزاقی گزارش لی ، اگرچه امروز فن آوری، افق های گسترده ای را پیش رو قرار داده است، اما در دو دهه گذشته پاسخ به این پرسش به چند نقطه نظر محدود می شد. همانطور که مزایای مختلفی برای خواندن وجود دارد محمل های مختلف مطالعاتی نیز شامل رو مه ها، کتاب ها، داستان ها، مجلات و بلاگ ها موجود است. مهم ترین مزایای هر یک از رسانه ها برای ک ن، نوجوانان و بزرگسالان به مرور در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. آنچه در ادامه آمده است مزایای خواندن کتاب ها و داستان ها است. به نام خدا گزارش جلسه دوشنبه مورخ 93/11/13 کانون «سال اسپاگتی» اثر هاروکی موراکامی داستان نمونه این هفته جلسه کانون بود که مورد تحلیل قرار گرفت. سال اسپاگتی به ظاهر داستانی بود شامل روحیات و درونیات راوی که به نوعی خود نویسنده بود، در طول سال 1971. در حقیقت داستان داستان تنهایی است. روایتی پست مدرنی از تنهایی. تنهایی خود خواسته ای که فقط و فقط رشته­های اسپاگتی که هرکدامشان از هم جدا بودند، این تنهایی را پر می کرد. از لحاظ ساختاری داستان با یک جمله . همشهری آنلاین: بر اساس داوری اولیه دومین دوره جایزه داستان تهران، آثار ۵۰ نفر به دور دوم داوری راه یافت. دبیرخانه این جایزه از معرفی اسامی نویسندگان راه یافته به دوردوم داوری این جایزه خبر داد.

جستجوهای اتفاقی