حسرت گذشته و هراس از آینده
 موسیو بوآتالِ بلژیکی نمونه کوچکی از تراموا [را] آورده بوده که ناصرالدین شاه فرموده بودند: «گُه خورده بود، شتر و قاطر و صد هزار مرتبه از راه آه ن بهتر است. حالا [که] چهل پنجاه فرنگی در تهران هستند ما عاجزیم، اگر راه آهن ساخته شود هزار نفر بیایند؛ چه خواهیم کرد!».تمامی این فرموده ی شاه را می توان در دو نوع از هراس ما ایرانیان تقسیم بندی کرد: فن هراسی (technophobia)بیگانه هراسی (xenophobia)پدیده ای که در آن مواجهه ی ما ایرانیان با فناوری هم زما. / سخن صادق(ع) درباره اثر خوشحال دیگران در صحنه های هراس سخت ترین روزهاحدیث روز صادق علیه السلام در کلامی ارزشمند پاداش شاد دل دیگران و اثر آن در صحنه های هراس روز قیامت را بیان فرموده اند.مشرق- جعفر صادق علیه‏ السلام فرمودند: چون خداوند ، مـؤمـن را از قـبرش درآورد تمثالی با او خارج شود که در جلو او راه می ‏رود و هرگاه آن شخص مؤمن یکی از صحنه‏ های هراس انگیز روز قیامت را ببیند آن تمثال به او گوید: نترس و غم به خود راه مده ... .مؤمن به او گوید ... تو کیستی؟ تمثال گوید: من همان شادی و سُروری هستم که به برادر مؤمنت رس .متن حدیث: قال الصادق علیه ‏السلام:إذا بَعَثَ اللّه‏ُ المؤمنَ مِن قَبرِهِ خَرَجَ مَعهُ مِثالٌ یَقدُمُ أمامَهُ ، کُلَّما رَأی المؤمنُ هَوْلاً مِن أهوالِ یَومِ القِیامَةِ قالَ لَهُ المِثالُ : لا تَفزَعْ ولا تَحزَنْ ... فیقولُ لَهُ المؤمنُ : ... مَن أنتَ ؟ فیقولُ : أنا السُّرورُ الذی کُنتَ أدخَلتَ علی أخیکَ المؤمِنِ."اصول کافی ، جلد 2، صفحه 190" اگر حق با شماست، به خشمگین شدن نیازی نیست؛ و اگر حق با شما نیست، هیچ حقی برای عصبانی بودن ندارید! صبوری با خانواده عشق است،
صبوری با دیگران احترام است،
صبوری با خود اعتماد به نفس است و
صبوری در راه خدا، ایمان است. شیدن به گذشته اندوه، و شیدن به آینده هراس می آورد؛ به حال بی ش تا لذت را به ارمغان آورد. در جستجوی قلب زیبا باش نه صورت زیبا؛ زیرا هر آنچه زیباست، همیشه خوب نمی ماند؛ اما آنچه خوب است، همیشه زیباست. بعد ها شاید وقتی به این روز ها فکر م حالم بهم بخورد چند سال بعد شاید اصلا این روزها را یادم نباشد شاید فردا در حسرت همین امروزم باشم شاید اصلا هیچوقت بهترین نشوم تاپ ترین نباشم شاید آنی نباشم که میخواهم و شاید روزی دلم بگیرد از فاصله آنچه که میخواستم باشم و آنچه که هستم شاید آن روزها خدا هم دلش به حال من بسوزد 60 روز بعد شاید حسرت یک ساعت از همین روزها را داشته باشم ... شاید شاید 60 روز بعد 365 روز دیگر را هم بخواهم همینگونه ادامه دهم یا مسیرم را عوض . آینده داشت، آینده ای هر چند مبهم ولی امیدوار کننده یا لا اقل در دسترس. به خودش ایمان داشت ولی زمانی گذشته بود از وقتی که انتظار داشت بهترین اوقات زندگیش باشد. آینده داشت همانند گذشته و از این همانندی می ترسید. به خدا ایمان داشت و همه ی زندگی، پنهانی به این می بالید هما با آرامش در صحرای زیبا بر روی رملهای نرم و براق راه می رفت با پاهای و چه حس عجیب و جانبخشی در وجودش از این راه رفتن داشت .هرچه که پای بر روی این رملها می فشرد حس پا ازی عمیقی در تنش حس می کرد . ذهن مقاومش در زمین دیگر اینجا جایی نداشت .حس برتری جوئیش که همیشه در زیر لبخند و تواضع ساختگی با آن بدیگران بر سر هر چیزی جرو بحث می کرد از تنش بیرون ریخته شد و چه آرامشی داشت .چشمهایش را بسته بود و به آرامی و با اطمینان تمام قدم بر می داشت و هر گونه هراسی . قرارداد فرانک لمپارد با چلسی پس از پایان فصل جاری به پایان رسیده است اما مسئولان این باشگاه لندنی تاکنون قرارداد این بازیکن را تمدید نکرده اند تا شایعات زیادی درباره آینده لمپارد به گوش برسد.

به نقل از ایسنا، فرانک لمپارد هافبک چلسی درباره ماندنش در تیم چلسی گفت: نمی دانم که فصل آینده هم در چلسی خواهم بود یا خیر. می توانم دو، سه سال دیگر به فوتبال ادامه دهم اما از طرفی دوست دارم در اوج از چلسی خداحافظی کنم. به همین خاطر اگر قراردادم با چ. م ع تیم فوتبال استقلال گفت: سال گذشته در همین روزها بود که نزد کی روش رفتم و از او خواستم تا دیگر برای تیم ملی بازی نکنم. دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هر که در برابر ما بایستند در ما هراس ایجاد نمی کند. پال کروگمن
برنده نوبل اقتصاد
در سال 2008
نظرسنجی ها نشان می دهد که هواداران استقلال اسکاتلند در ماه های گذشته بیشتر شده اند. دلیل این افزایش مدیریت «عامل هراس» توسط فعالان استقلال بوده است. این عامل هراس همان نگرانی از خطرات اقتصادی جدا شدن از بریتانیا است، اما در این مقطع اوضاع مثل شیر یا خط است.
پیام من برای اسکاتلندی ها این است که بترسند، خیلی بترسند. خطرات جدا شدن بسیار زیاد خواهد بود. ممکن است فکر کنید که اسکاتلند می تواند کانادای دیگری بشود، اما بسیار محتمل است که اسپانیای دیگری بشود؛ البته بدون آفتاب.مقایسه اسکاتلند با کانادا ابتدا معقول به نظر می رسد. بالا ه کانادا مثل اسکاتلند اقتصاد به نسبت کوچکی دارد که بیشتر تجارت خود را با همسایه ای بزرگ تر انجام می دهد. همچنین مانند اسکاتلند در جبهه چپ همسایه خود قرار دارد. تجربه کانادا نشان می دهد که این وضعیت جواب می دهد. کانادا اقتصادی شکوفا و پایدار دارد و سیاست های چپ را به گونه ای موفق در شمال مرزهای به کار گرفته است. مشتاقم از شب تا سحر، گیسوی یاری را کوهی که حسرت دارد آبی، آبشاری را چشمان من از گریه ی بسیار خشکیدند مگذار در حسرت، چنین چشم انتظاری را شاید محبت چاره سرسختی ام باشد جز مِه چه می پوشاند آیا کوهساری را؟ باری هزار و یک زمستان بی تو بی تاب است بی روی تو گم کرده هستی نوبهاری را یک گوشه چشمت، حاصل عمر نظربازی است کی چشم مغروری به پایان برده کاری را؟ علی محمد مودب همیشه دوست دآشتم یه " اتآق " دآشته بآشم , فقط مآل ِ خودم بآشه ! فقطم "خودم" اجآزه ی ورود داشتم ! دوست دآشتم رنگ ِ دیوآرآش "آبـی کم رنگ" یآ "مشکـی " میبود .. , میرفتم رو تختم به سقفش نگآه می ُ "آرآمش" میگرفتم , یآ وقتآیی که دلم میگرفت از پنجره ی ِ روبه خیآبون آدمآی ِ شهر ُ تمآشآ می ُ یهو چشمم میخورد به یه چیز دوست دآشتنی ُ یه حس ِ خوب میومد سرآغم ! ندآرم ! همیشه تو حسرت چیزآیی موندم که " دلم " اونآ رو میخوآست , شاید خنده دار باشه حسرت دآشتن یک اتاق , اما بحث فقط . پوستر روزگاری عشق و خیانت کارگردان:داود بیدل تهیه کننده:روح الله شمقدری بازیگران: شهرزاد کمال زاده، میلاد کی مرام، همایون ارشادی، نسرین مقانلو، سحر قریشی، حسن جوهرچی، جعفر دهقان، علی اوسیوند، آتش تقی پور و جمشید هاشم پور خلاصه داستان:اتفاقی غیرمنتظره پروانه و دخترش آینه را غافلگیر می کند، گویا این اتفاق ریشه در گذشته پروانه دارد گذشته ای که سال ها از مواجه با آن هراس داشته است. سرمربی پیشین ک شانی ها معتقد است رئالی ها از راه راه پوشان تورین هراس دارند. گزارش های خبری حاکی از هراس رژیم صهیونیستی نسبت به اقدام احتمالی روسیه در تحویل سامانه های موشکی اس-300 به است. تصاویر زیبا و عاشقانه, گالری عاشقانه ها, گالری ع عاشقانه دو راهزنی که آرامش را از ما سلب می کنند گذشته و آینده هستند.
اگر دائما حسرت گذشته ها را می خورید

و از اشتباهات و خطاهای خود در ح ندامت و پشیمانی به سر می برید
و همواره خود را سرزنش و ملامت می کنید

در این صورت اضطراب و دلهره و رنـج و عذ را برای خود می ید که زمان حال شما را با شکنجه و زجر و درد همراه خواهد ساخت. اگر درباره آینده خود دچار نگرانی و تشویش هستید

در این صورت شاد و سلامتی و نشاط را از خویش ربوده اید

و زندگی را بر خود تلخ ساخته اید. شکر نعمت هایی را که هم اکنون از آن برخوردارید به جای آورید

تا خود را از شر این دو راهزن درونی خلاص کنید. پس تنها چیزی را که باید عوض کنید سطح فکر و بینش کنونی تان است. ( نویسنده: ژوزف مورفی ) سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: ما فعلاً نمی توانیم در یوم یادگار بازی کنیم و من حسرت کیفیت خوب یوم نقش جهان اصفهان را می خورم. قلعه نویی: حسرت بازی در اصفهان را می خورم/ امیدوارم سه امتیاز را ب کنیم قلعه نویی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی تیمش مقابل صبای قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد اما هر چقدر که تیم از شرایط مسابقه دور باشد به مراتب آسیب بیشتری می بیند چون تیم ما یک تیم هجومی است. ما یک اردوی خوب را در جزیره کیش برگزار کردیم و در حال حاضر شرایط خوبی داریم. هرروز کاری را انجام دهید که از آن هراس دارید.
چه بی اندازه دلم برای لحظه ای که گذشت تنگ می شود. برای تو، برای خودم تنگ میشود. دلتنگ ساعت هایی که گذشته اند. دلتنگ آدم هایی که هستند، که نیستند. دل تنگ هیچ کجا. دلتنگ تو. دلتنگ کشتی چوبی، که یک روز یک جا فراموشش . رفته بود و دیگر نبود. چه میتوانستم م وقتی هیچ نمیتوانستم م؟ فراموشی از سر غفلت نبود. فراموش شد چون همیشه بود. همیشه میدیدمش. آنقدر بود که یادم رفت که هست. یادم که آمد تمام درد عالم آوار شد بر سرم، دنیا میخ شده بود به دیواری ترک خورده که ع چگوارا هم کنارش بود، فیدل، عبدالناصر، هیتلر، حتی مائو هم و گ و استالین هم و لنین. کشتی با من حرف بزن. با من بگو از تنهاییت. بگو از خاک نم داری که حسرت آب را به دلت گذاشت. بگو از بادبانی که در حسرت باد پوسید. فریادی که از جان آمد و گوشی یدارش نشد. سرگردان شد بین دیوارهای آجری آن اتاقک و کمانه کرد و باز به جان نشست. کشتی با من سخن بگو. از رنج، از درد، از ناله، از آه. بگو که چه دردی ست آن گاه که دردت را گفتن نتوانی.
تصمیم قاطع بگیرید و آینده ای پر از افتخار بسازیدیکی از ویژگی های انسان های موفق، آینده نگر بودن آن هاست. آن ها به آینده توجه دارند و برای آن از امروز برنامه ریزی می کنند. آن ها به شدت از متمرکز شدن بر گذشته ی خود می پرهیزند و تنها به بخشی هایی که قابل تغییرند متمرکز می شوند و از گذشته ی خود درس می گیرند و از آن ها در برنامه ریزی آینده ی خود استفاده می کنند تا آینده ای روشن و بدون حسرت داشته باشند. بزرگ ترین رقابت درسی را امسال در پیش روی خود دارید و نیاز است که تصمیم قاطع بگیرید و موفقیت را بخواهید و از امروز برای آینده ی درسی خود برنامه ریزی کنید. امسال مهم ترین سال تحصیلی و حتی مهم ترین سالی است که آینده ی زندگی تان تا حدودی به آن وابسته است. پس به طور جدی به گذشته ی خود نگاه کنید که تا چه حدی پیشرفت کرده اید و موفق بوده اید. با تجزیه و تحلیل منطقی آن، علت پیشرفت یا عدم پیشرفت خود را کشف کنید و سپس را ارهایی که قابل تعمیم اند به آن بخش از کارهای تان که در آن ها کم کاری کرده اید یا کم تر موفق شده اید بسط دهید. همین امروز آن ها را جبران کنید. امروز، روز انی است که به دنبال فرصت می گردند برای ساختن آینده ای روشن و پر از افتخار. شما هنوز فرصت دارید. مبادا زمان ها به آهستگی و به خنکی نسیم بهاری از کنار شما بگذرند و شما در خواب رؤیاهای تان باشید.


از دشمن نابکار، ما را چه هراس؟ از حمله و انتحار، ما را چه هراس؟ کوهیم که از عشق وطن سرشاریم از خنجر و انفجار، ما را چه هراس؟

«حسین شادمهر»مهر بوی تازگی ، کتابهای نو ، نیمکت های چوبی بی قرار ، معلم عطر خاص خودش ، همیشه خاص ، خاص خاص خاص . آغاز دوستی های بی آلایش همراه با سادگی تمام . مهر همیشه حسرت است و آرزو ،حسرت روزهای خوش بیخالی ، حسرتی که تمام دغدغه آن زنگ اول بود و درس ریاضی پایان این زنگ یعنی پایان یک روز مدرسه ، علوم زنگ ازمون و خطا بود وای چه معرکه بود روزی که می خواستیم آزمایش کنیم ، آزمایش تقطیر تنها آزمایش دوران مدرسه فارسی را با آب آغاز کردیم ، آب و بابا بر ع هم هنوز هم را. موفقیت نتیجه سه عبارت است: 1- تجربه دیروز 2-استفاده امروز 3-امید به فردا ..... ولی اغلب ما با سه عبارت دیگر زندگی می کنیم: 1- حسرت دیروز 2- اتلاف امروز 3- ترس از فردا.... در حالی که آفریدگار مهربان ... گذشته را عفو ... امروز را مدد.... و فردا را کفایت می کند. هواداران لیو ول امیدوارند مدیران این تیم این بار از پول فروش یک ستاره، بازیکنان بزرگی را به خدمت بگیرند. فرماندار کلیبر معتقد است بزرگترین سرمایه اجتماعی ملت ایران ایجاد امنیت در کشور است. آلبوم پاییز تنهایی احسان خواجه ی منتشر شد.بعد از چند ماه انتظار برای دریافت مجوزهای لازم و پس از دو سال از آ ین آلبوم احسان به نام "عاشقانه ها" این بار احسان با پاییز تنهایی به عالم موسیقی در زد و وارد شد.این آلبوم با داشتن 12 قطعه که 9 قطعه آن را روزبه بمانی ترانه سرایی کرده است ،دو قطعه زهرا عاملی و یک قطعه به نام گذشته ها از حسین غیاثی است. «پاییز، تنهایی» که بنا بود پاییز امسال منتشر شود، 12 قطعه به نام های «تنهایی»، «پاییز»، «عشق دوم»، «هراس». بسم الله الرحمن الرحیم و چه واژه ای زیباتر از سلام فرمود: مؤمن در دو هنگام شاد و مسرور است، یکی هنگام افطار و دیگری هنگام دیدار با پروردگار بد جوری دلم گرفته، نتونستم استفاده کنم. درست مثل ی که از فرصتش استفاده نکرد. بوی حسرت میده؛ حسرت روزایی که از دست رفت. بوی حسرت آمرزش هایی که میشد ب کرد و نشد. بوی حسرت فرار از آتش، بوی حسرت تموم شدن شیرینی لحظه افطار. خبری از شادی و سرور در دلم نیست. آخه فرمودند مؤمنان شادند. مگه مؤمن فرصتاشو از دست میده!؟ ولی چه کار کنم نمیشه این غم رو به بقیه تسری داد. هر چی باشه عیده. روز پاداش. نا خودآگاه شاید یاد قیامت می افتم. تو اون روز هم بعضیا خوشحالند که فرصتاشون رو استفاده د. بعضیا حسرت میخورند که چرا بیشتر استفاده ن د. و بعضیا ناراحتند که چرا اصلا استفاده ن د. خوش به حال اونایی که واقعا خوشجالند. نوش جونتون. برا منم دعا کنید... عیدتون مبارک . تنها ترین ادم این شهرم بذا دستاتو توی دستم تو که میدونی بی تو چقده دلگیرو خستم تو که میرفتی عزیزم داشتم از غصه میمردم توکه هیچوقت ندونستی من پر از حسرت و دردم حسرت دستای گرمت زیربارونای پاییز دشدم زیرغرورت مثل ابرای تو پاییز نشدقسمتم باشی نشدهم قسم باشیم نشداسمت رواسمم نشدشریک هم باشیم تنها ترین ادم تنهاترین تنها تنهاترین عاشق تیم ملی امید ایران با نتیجه سه بر صفر به ژاپن باخت تا حسرت صعود فوتبال به المپیک 44 ساله شود. تیم ملی فوتبال امید ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا به مصاف ژاپن رفته است. نکته جالب درباره این مسابقه، ریل بودن بازیکنان ایران پیش از شروع مسابقه بود.
محقق برگزیده نوزدهمین جشنواره تحقیقاتی رازی گفت: ارائه آموزش مستمر و حمایت از مراقبان خانوادگی افراد مبتلا به بیماری آ ایمر ضروری است.

رضا نگارنده با بیان اینکه بیماری آ ایمر به عنوان یک چالش فوری بهداشت عمومی در سراسر جهان تبدیل شده است، افزود: اعضای خانواده به عنوان مراقبان غیرحرفه ای، نقش مهمی در ارائه مراقبت به سالمندانی دارند که بیشترشان به یک یا چند بیماری مزمن مبتلا هستند.

وی که مطالعه و تحقیق خود را بر روی تجربیات زنده مراقبان خانوادگی افراد مبتلا به آ ایمر انجام داده است، گفت: یکی از مهمترین مضامین پدیدار شده در این مطالعه «اسارت در گرداب زمان» بود که شامل مضامین فردی «بازگشت به گذشته» و «ترس از آینده» بود. مراقبان خانوادگی حین تعامل با عزیزشان که به بیماری آ ایمر مبتلا بود به کرات خاطرات مشترک گذشته خود را به یاد می آوردند.

این دانشیار مرکز تحقیقات مراقبتهای پرستاری علوم پزشکی تهران در ادامه افزود: در این مطالعه مشخص شد که مراقبان به طور مداوم توانایی های گذشته فرد مبتلا را با وضعیت فعلی او مقایسه می د که این کار به احساس از دست دادن و حسرت در بیمار منجر می شد. به علاوه ماهیت غیر قابل پیش بینی این بیماری باعث ایجاد ترس از بدتر شدن وضعیت بیمار و نیز ترس مراقب از ابتلا به بیماری آ ایمر در آینده می شد.
وی ارائه آموزش مستمر و حمایت از مراقبان خانوادگی افراد مبتلا به بیماری آ ایمر را ضروری دانست. زاده یک آبادی ام سرزمین عطرهای ناب عطر شکوفه های سنجد و عطر گل سرخ محمدی سرزمین گل و گلاب مردمانش آب دیده و از بهر گل و گلاب با خار ساخته و سوغاتش گل سرخ محمدی گلی که شاهد است گلی که قاصد است شاهد خارهای خلیده به دست دخترکانش و قاصد کوی دوست/ چشم های در حسرت کعبه مانده و پاهای در حسرت طواف مانده پس غم راه مخور که گلابش برایت طواف عشق خواهد کرد باغت آباد ای خاک پر برکت باغت اباد ای سرزمین مادری ام مینو رایولا در سالهای اخیر رابطه چندان خوبی با مدیران بارسا نداشته و معمولا موکلان او تمایلی به انتقال به این تیم ندارند و به همین دلیل، هواداران بارسلونا می هراسند که رایولا باعث ج ژاوی سیمونز شده و این بازیکن آینده دار در سالهای پیش رو در ترکیب این تیم حضور پیدا نکند. صدای زمان بلند بود و به گوش همه رسید مهلت تمام شد برگه های پارسال بالا،برگه های امسال را بردارید،یکی گریه کرد،یکی خندید،یکی اشک حسرت ریخت و یکی اشک شوق،از بهار نهج البلاغه گلی چیدم((آنان که وقتشان پایان یافته خواستار مهلت اند و آنان که مهلت دارند کوتاهی می ورزند))روزهای امسال را با مداد غفلت ننویسیم که نمره حسرت بگیریم. همین چند روز پیش در تاریکی صبح زود یک روز سرد زمستان دیدم دختری به تنهائی با آرامش می رود به محل کارش، بدون کمترین هراس. تصاویر صفحه نخست رو مه های کشور که صبح امروز در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود. ایستاده بودم و تو می رفتی

در معبر باد

در میان بغض ه در گلو

در این آتش نشسته بر

در میان حسرت و اندوه

تو می رفتی

اما چه پر غرور .

و من افتاده در این ظلمت

مرا جز اشک چه مرهمی توان بود

اشکی که در آینه ان

تصویر تلخ دیروزها نقش می بندد

تو می رفتی پر غرور

و من چه ناتوان

در معبر باد

در کوی حسرت و خستگی جا مانده ام

در واماندگی دیروز و امروز

در سیاهی شبهای هستی . اگر بنده ای حداقل یک ثانیه به لقاء الهی در دنیا مشرف گردد ، در سرای آ ت به صورت ابدی در مشاهده ی جمال و جلال الهی خواهد بود ؛ اما اگر نتواست ، در دنیا لقای الهی را درک نماید ، پروردگار متعال در آ ت ، خود را تنها یک لحظه به وی نشان می دهد و محجوب می گردد و چه بسا از آنجاست که حسرت ابدی برای آن بنده آغاز خواهد گشت . آری برای بعضی جهنم ، حسرت خوردن است. منبع : یکی از شاگردان آیت الله کشمیری
اسپانیا یکی از آماده ترین تیم های جام جهانی خواهد بود. من که فرزند این سرزمینم ، در پی توشه ای ، خوشه چینم
شادم از پیشه ی خوشه چینی ، رمز شادی بخوان از جبینم

من که فرزند این سرزمینم ، در پی توشه ای ، خوشه چینم
شادم از پیشه ی خوشه چینی ، رمز شادی بخوان از جبینم

قلب ما ، بود مملو از شادی بی پایان
سعی ما ، بود بهر آبادی این سامان
خوشه چین ، کجا اشک محنت به دامن ریزد
خوشه چین ، کجا دست حسرت زند بر دامان

ای خوشا پس از لحظه ای چند آرمیدن ، همره دلبران خوشه چیدن
از شعف گهی همچ.