حجت ال قرائتی عنوان کرد نکته هایی از قرآن در خصوص رس خبرنگاران

امکانات سایت ختم قرآن مجید امکان جستجو در متن قرآن.
امکان دسترسی سریع به سوره ، آیه ، جزء و صفحه دلخواه.
قابلیت قرائت همزمان قرآن با 29 صوت بسیار زیبا از 25 قاری بین المللی و همچنین ترجمه های گویای فارسی و انگلیسی
امکان انتخاب 101 ترجمه قرآن از 41 زبان زنده دنیا.
مشاهده ترجمه قرآن، تنها با قرار گرفتن مکان نما بر روی آیه مورد نظر.
امکان انتخاب تعداد تکرار آیه ، سوره ، صفحه و جزء جهت حفظ قرآن.
امکان افزودن قاری (به عنوان مثال جهت شن. دربندی گفت: مذاکراتی با علوم پزشکی شهید بهشتی داشته ایم تا براساس طرح «خطرسنجی بیماری های غیرواگیردار» در فاز اول تمام خبرنگاران استان تهران را تحت آزمایش های کامل و رایگان قرار دهیم. بسیاری از دوستان پیشنهاد دادند که به مدیریت قرآنی بپردازیم می دانیم بخش زیادی از قرآن در رابطه با مسائل اجتماعی است، و این مسئله پرداختن به مدیریت -به عنوان یک علم اجتماعی- با رویکرد قرآنی را جذاب تر می کند. اما برای پرداختن به مدیریت قرآنی ابتدا باید با چند مقدمه مهم دست و پنجه نرم کنیم صبح امروز یکشنبه ۲۱ اسفند تعدادی از خبرنگاران حوزه اجتماعی از وضعیت خشکیده شدن دریاچه شیرابه مرکز بازیافت آرادکوه تهران بازدید د. محمدعلی مجدی که برای ثبت نام ک داتوری دوازدهمین دوره ریاست جمهوری به وزارت کشور آمده بود، در جمع خبرنگاران استندآپ کمدی اجرا کرد. مدیر بخش ی بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن گفت: در بخش ی بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن مجموعا حدود ۱۴ دستگاه ی حضور دارند که آن ها عمده فعالیت های خود را در رابطه با آثار برگزیده هنری که در جشنواره های مختلف داشته اند را به نمایش عموم می گذارند و از طرح های خاص این دوره از بخش ی می توان به اجرای طرح «یک قرآن، هزاران قاری» که از سوی علامه انجام می شود، اشاره کرد. در این خبر می توانید تفاوت رفتار سلیمانی با راه در پاسخ به سوال خبرنگاران را مشاهده کنید. سرمربی پرسپولیس مجوز حضور خبرنگاران را در تمرین تیمش صادر کرد. قابلیت ها:
امکان جستجو در متن قرآن.
امکان دسترسی سریع به سوره ، آیه ، جزء و صفحه دلخواه.
قابلیت قرائت همزمان قرآن با 29 صوت بسیار زیبا از 25 قاری بین المللی و همچنین ترجمه های گویای فارسی و انگلیسی
امکان انتخاب 101 ترجمه قرآن از 41 زبان زنده دنیا.
مشاهده ترجمه قرآن، تنها با قرار گرفتن مکان نما بر روی آیه مورد نظر.
امکان انتخاب تعداد تکرار آیه ، سوره ، صفحه و جزء جهت حفظ قرآن.
امکان افزودن قاری (به عنوان مثال جهت شنیدن ترجمه گویای . آیین ترتیل خوانی قرآن کریم همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان در مصلای (ره) تبریز با حضور قاریان بین المللی و دوستداران قرآن کریم برگزار می شود.
محمدرضا گ ار با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص ع جنجالی منتشر شده از وی با رئیس…
سخنگوی قوه قضاییه از دستگیری ۲۹ نفر در خصوص اخلال در اقتصاد کشور خبر داد و گفت: عنوان اتهامی بسیاری… سته رسانه ای خود را بین خبرنگاران حاضر در رویداد پخش کرده و سپس آن را - از طریق پست، پیک یا پست الکترونیک - به مخاطبینی که نتوانستند در رویداد شرکت کنند ارسال نمایید.
یک بسته رسانه ای شامل اطلاعات سوابق می باشد که به خبرنگاران برای نگارش گزارش خود از جمله موارد ذیل کمک می کند:
• بیانیه خبری.
• خلاصه ای از پروژه ها و طرحها.
• اطلاعات سوابق سازمان (مشخصات).
• گزاره برگی در خصوص عملکرد، دستاوردها و ذینفعان سازمان؛
• ع همراه با توصیف. مسئولان حراست ورزشگاه در اقدامی مانع از پارک شدن خودروی خبرنگاران و حتی مسئول برگزاری رقابت های لیگ برتر در مکان معمول پارک خودرو شدند. همشهری آنلاین: فرودگاه ها و هواپیماهای شلوغ برای والدینی که بچه های کوچک سفر می کنند، مشکل آفرین هستند، به خصوص اگر حوادث پیش بینی شده ای مانند تأخیر پرواز هم رخ دهند.
 رمضان 93 کارت پستال متحرک رمضان 93 , ع ماه رمضان 931-رمضان، ماه بهار و انس با قرآن رمضان، ماهی است که در آن قرآن نازل شد. بنابراین، رابطه ویژه ای میان قرآن و ماه رمضان وجود دارد؛ یعنی همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت و انسان، شاد خاص و حیاتی دوباره پیدا می کند، رمضان نیز بهار قرآن است. دوستداران قرآن در این ماه بیش از پیش به قرآن نزدیک می شوند و با خواندن و یادگیری و فهمیدن معارف آن، به دل هایشان حیات مجددی می بخشند. علی علیه السلام می فرماید: «کتاب خداوند تعالی را یاد بگیرید؛ زیرا قرآن، بهار دل هاست». قال الباقر (ع): لکل شىء ربیع و ربیع القرآن شهر رمضان. ((هر چیزى را بهارى است و بهار قرآن ماه رمضان است .)) سلام با توجه به فرارسیدن بهار قرآن بر آن شدیم تا قرآن کریم را به نیت سلامتی و تعجیل در امر فرج زمان (عج)، در این ماه پر برکت برای دومین سال متوالی ختم کنیم. از دوستانی که مایلند در این طرح شرکت نمایند تقاضا می کنم جزئی را که می خواهند تلاوت نمایند در قسمت نظرات ثبت نموده و پس از تایید، آن را تلاوت نمایند. نکته: سعی نمایید جز هایی را که انتخاب می کنید پشت سر هم باشند و اگر یک جز را چندین نفر درخواست کرده باشند، مدیر وبلاگ با توجه به اولویت، جزهای بعدی را بین دوستان متقاضی تقسیم می کند. در ابتدا این حقیر ( عظیمی راد) یک دوره کامل ختم قرآن را رزرو می کنم. پس از این به بعد، در جهت دوره های بعد ختم قرآن کریم اقدام می کنیم لطفا به دیگر دوستان نیز اطلاع رسانی نمایید. ماس دعا - تلاوت یک دوره کامل ختم قرآن کریم ( عظیمی راد) - جزء 18 سجاد مقید شرکت کنندگان جوانان علاقه مند به عرصه دوبله هستند و ما سعی کردیم با داوری خود آن ها را از دوبله د ده نکنیم.منوچهر والی زاده دوبلور و گوینده رادیو، در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص برنامه و مسابقه تلویزیونی «جادوی صدا» بیان کرد: درباره برنامه نظر مخاطبان ارجحیت دارد و به عنوان داور در این برنامه حضور پیدا . وی ادامه داد: شرکت کنندگان جوانان علاقه مند به عرصه دوبله هستند. سعی کردیم با داوری خود، آن ها را از دوبله د ده نکنیم.عنوان کر. مرکز پخش مهر ، مرکز فروش مستقیم انواع محصولات قلم هوشمند قرآنی بصیر و انواع کتاب های نفیس و عطری و سایر کتب قرآنی است که جهت سهولت در فروش محصولات به هموطنان گرامی بدون واسطه و با تخفیف ویژه اقدام به توزیع این محصولات می نماید. همچنین این مرکز با پشتیبانی مستقیم پخش کتاب دانش پرور ، پیام عد ، پیام حق ، آیین دانش ، نشرمعارف و با همکاری غریب به اتفاق ناشرین داخلی اقدام به توزیع پرفروشترین کتب به خصوص در زمینه قرآنی و مذهبی نموده و با تخفیفات وی. دانستنی هایی از قرآن قرآن دارای 114 سوره است. قرآن دارای 30 جزء است. قرآن دارای 120 حزب است. قران دارای 6,236 آایه (نشانه) است. قران دارای 77,701 کلمه است. قرآن دارای 323,671 حرف است. قرآن دارای 93,243 فتحه است. قرآن دارای 39,586 ره است. قرآن دارای 4,808 ضمه است. قرآن دارای 19,253 تشدید است. قرآن دارای 3,272 همزه است. قرآن دارای 1,771 مد است. قرآن دارای 1,015,030 نقطه است. قرآن دارای 5,098 وقف است. قرآن در 23 سال بر نازل شد. آیا میدانید:
وقتی شما در حال حمل قرآن هستید؛ دچار درد شدید در سر میشود
و باز قرآن ، را تجزیه می کند
و با خواندن قرآن ، به ح غش فرو میرود.. و خواندن قرآن باعث در اغما رفتنش میشود؟؟؟؟
و آیا شما می دانید که هنگامی که می خواهید
این پیام را به دیگران ارسال کنید ، سعی خواهد کرد تا شما را منصرف کند؟؟؟؟
فریب را نخور!!!!! بسیاری از خبرنگاران رسانه ها در کرمانشاه از پوشش سفر رئیس جمهور به این استان منع شدند. در جلسه امروز شورای شهر تهران سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران مشخص شد. امور اقتصادی و دارایی شرایط کاهش نرخ سود بانکی را همزمان با کاهش نرخ تورم اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، علی طیب نیا دوشنبه شب در حاشیه همایش هم شی فعالان بازار سرمایه که با حضور مسوولان ارشد اقتصادی تشکیل شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در خصوص چگونگی کاهش نرخ سود س های بانکی همزمان با کاهش نرخ تورم، افزود: انتظار ت این است که نرخ سود س های بانکی متناسب با تورم کاهش یابد اما مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که بانک . نکات خواندنی بسیاری در خصوص 13 گل مهدی طارمی در لیگ شانزدهم وجود دارد. آیه: کتَابٌ أنزَلْنَاهُ إلَیک مُبَارَک لِیدَّ بَّرُوا آیاتِهِ وَلِیتَذَکرَ اوْلُوا الأ لْبَابِ [1] ترجمه: (این) کت خجسته است که آن را به سوی تو فرو فرستادیم تا در آیات آن تدبّرکنند و تا دمندان متذکر شوند. نکته ها و اشاره ها: 1.هدف قرآن تنها روخوانی آن نیست بلکه قرآن یک برنامه ی حیات بخش ارائه می کند که لازم است در آن شیده شود تا مایه ی بیداری جان آدمی گردد. 2.«تدبُّر» از ریشه ی «دُبُر» به معنای پشت و ورای چیزی است؛[2] یعنی قرآن آمده است تا شما در ورای آیات آن وپیامدها و نتایج آنها تفکر کنید و حقایق را درک کنید. ادامه مطلب خاطره کوتاهی از ماجرای ازدواج حجت ال محسن قرائتی را می خوانیدصفحه اینستاگرام منتسب به حجت ال محسن قرائتی خاطره کوتاهی از ماجرای ازدواج چهره آشنای «درس هایی از قرآن» را منتشر کرده است.

مى ‏خواستم ازدواج کنم، ولى پدرم مى‏ گفت: هر موقع در تحصیل به مدارج بالاترى رسیدى و مقدمات و سطح حوزه را گذراندى و به درس خارج فقه و اصول رفتى، ازدواج کن.ماجرای ازدواج حجت ال قرائتی
دیدم به هیچ صورت قانع نمى ‏شود، اثاثیه را از قم برداشتم و به کاشان نزد پدرم آمدم. او گفت: چرا آمدى؟ گفتم: درس نمى ‏خوانم! چون شما حاضر نمى‏ شوى من ازدواج کنم.

خلاصه هر چه به خیال خویش مرا نصیحت کرد اثر نگذاشت. حتّى به بعضى آقایان سفارش کرد که مرا براى درس خواندن نصیحت کنند، من هم بعضى را واسطه که او را براى موافقت با ازدواج من نصیحت کنند!

تا اینکه یک روز به پدرم گفتم: یا بگو که من مثل حضرت یوسف هستم و دچار گناه نمى‏ شوم، یا بگو گناه کنم یا بگو ازدواج کنم. به هر حال سرانجام موفّق شدم و نظر موافق پدرم را ب کرد.
دوستان کتابخوانم سلام : با شنیدن صدای حق ، وارد مهمانسرایی می شویم که می تواند سرنوشت ما را نیکو و روزیها را پر بار و بالاترین درجه را برایمان مقدّر فرماید در این خصوص اکرم (ص) می فرماید :" درهای آسمان در شب اول رمضان گشوده می شود و تا آ ین شب این ماه بسته نمی شود ." انشاءا... که توشه فراوانی در این ماه ب نمائیم و با گرفتن روزه و مناجات و دعا بتوانیم کبرو ریا و حسادت را از خود دور نمائیم و با قرائت قرآن و ترجمه آن به عمل صالح خود افزایش دهیم. یپامبر اک. همزمان با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن ششمین نمایشگاه قرآن شهرستان پیشوا با حضور مسئولان در کانون فرهنگی هنری ی سرچشمه افتتاح شد. به منظور اشاعه فرهنگ قرآنی ۳۵ جلد قرآن به ۳۲ مؤسسه به همت اتحادیه مؤسسات و تشکل های مردمی، فرهنگی، قرآن و عترت سیستان و بلوچستان اهدا شد. معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ی بیان کرد: وزارت ارشاد در نمایشگاه قرآن فقط نقش هماهنگی دارد و بیش از ۵۰ سازمان و وزارتخانه و نهاد درگیر برگزاری آن هستند. بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از ٨ تا ٢٦ دادماه سال جاری برابر با دوم تا بیست ویکم ماه رمضان در مصلای بزرگ (ره) تهران از ساعت ۱۷ الی ۲۴ میزبان علاقمندان به قرآن کریم است. قرآن درمانی که امروزه رواج فراوانی یافته است، ریشه در منابع روایی مکتوب دارد. اما سوال این است که آیا یافته های علمی و تحقیقات مبتنی بر تجربیات میدانی، مهر تایید بر این روایات می زند یا نه؟ نوشتار پیش رو ضمن تبیین مفهوم قرآن درمانی به ای از متغیرهای موثر بر قرآن درمانی و نیز یافته های دانش دنیا مبنی بر نقش قرآن در درمان امراض جسمانی، اشاره کرده است. قرآن درمانی قرآنْ ‏درمانى، به معناى بهره‏ گیرى از قرآن در درمان بیمارى ‏ها و آسیب‏ هاى جسمى و روحى (قلبى) است. نقش و تأثیر قرآن در درمان دردهاى درونى و بیمارى ‏هاى قلبى (از قبیل: جهل و رذایل اخلاقى)، تردیدناپذیر است ؛ اما اصطلاح «قرآن ‏درمانى» که امروزه رواج دارد، به مفهوم استفاده از قرآن در ب یا حفظ سلامت جسمانى و روانى است. این اصطلاح گر چه در روایات فراوانى ریشه دارد که از نقش قرآن در بهبود شمارى از دردها و بیمارى‏ ها سخن گفته ‏اند، ولى رخ‏ نمایى آن در قالب یک اصطلاح رایج، در پى تحقیقات علمى گسترده در همین زمینه ، و در دوران معاصر بوده است. ادامه مطلب بسم الله الرحمن الرحیم اگر حضرت علی (علیه السلام) جانشین (صلی الله علیه و آله) است، چرا نامی از ایشان در قرآن نیامده است؟ این سوال زیاد پرسیده می شود اما باید گفت فرض این سوال از اساس صحیح نبوده و نمی توان گفت که نام ایشان در قرآن نیامده است بلکه طبق راویت حفص از عاصم که قرآن مکتوب مطابق آن نگاشته شده، شمندان شیعه و اهل تسنن یک آیه را روایت د که نام حضرت (علیه السلام) در آن عنوان شده است و سوای آن، روایات، روایات متعددی از بزرگانی مانند شیخ صدوق. یکی از چالش های معاصر در علوم قرآن نقش تفسیر و جایگاه مفسر در بیان حقیقت قرآن است؛ مسئله ای که دو پاسخ متفاوت از جناح سنتی و مدرن دریافت می کند و خود را در روش های تفسیری نشان می دهد. ️گمرک ایران در واکنش به اظهارات یکی از ک دای انتخابات ریاست جمهوری، در خصوص وارات چوب بستنی از کاهش ۷۳ درصدی واردات این کالا نسبت به سال ۱۳۹۲ خبر داد و دلیل عمده این کاهش را راه اندازی کارخانه های تولید این محصول عنوان کرد. در فاصله یک روز تا بازی دوستانه ایران با مونته نگرو مربیان دو تیم عصر امروز پاسخگوی سوالات خبرنگاران مونته نگرویی خواهند بود. در سال 1391 جامعه علوم القرآن با برگذاری اولین همایش بیداری قرآنی به مناسبت اولین سالگرد ارتحال علامه و مفسر ربانی آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی (قویترین شخصیت در تفسیر قرآن به قرآن) ، از موافقین و مخالفین روش تفسیر قرآن به قرآن دعوت به عمل آورد که منجر به تشکیل یک مناظره و گفتگو چند ساعتی گردید.
طرفین گفتگو در این همایش عبارت بودند از :
حجت ال محمد علی ایازی و حجت ال کاظم قاضی زاده (م عین تفسیر قرآن به قرآن)
حجت ال شیخ حسن میلانی (دشمن ت. عظمت رمضان به روزه است یا قرآن؟ به قرآن. چون در قرآن داریم: «شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآن‏» (بقره/185) نمی گوید: «شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی کتب علیکم الصیام». می گوید: ماه رمضانی که قرآن آمد. نمی گوید: ماه رمضانی که روزه آمد. پیداست که اهمیت رمضان به قرآن است. به ما هم گفتند: هروقت در فتنه ها و اختلافات گیج شدید، از قرآن نور بگیرید. قرآن نور است و این نور خیلی برای ما مهم است. حجت السلام قرائتی
5/4/93 هفدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و سازمان اوقاف صبح امروز 10 اسفند برگزار شد.

جستجوهای اتفاقی