حجت السلام هاشمی در گذشت

پرسپولیسی ها در سالی که گذشت 58 گل زدند و 26 گل خوردند و میانگین 2.22 امتیازی را برای هر بازی ب د. پسر این متهم با گذاشتن شرطی عجیب اعلام گذشت کرد اما خانواده همسرش به صدور حکم قصاص اصرار د. شفاعت انبیاء ( علیه السلام) در دنیا شفاعت نمودن انبیای عظام ( علیهم السلام) در بارگاه الهی حق است. از قرآن حکیم استنباط می شود که انبیاء ( علیهم السلام) در این دنیا هم امّت خویش را شفاعت می کنند. در زیر، شفاعت امّت به وسیله ی بعضی انبیاء ( علیهم السلام) که در قرآن آمده است را ملاحظه کنید. شافعان در قرآن از حضرت صادق علیه السلام نقل شده است: «روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله ، در خانه حضرت زهرا علیهاالسلام بود و حسین علیه السلام در دامان ایشان قرار داشت. ناگاه رسول خدا صلی الله علیه و آله به سجده افتاد. سپس فرمود: ای فاطمه! پروردگار بی همتایت به من فرمود: آیا حسین را دوست داری؟ عرض : آری، حسین، نور چشم من است و گل خوش بو و میوه قلب من است. آن گاه درحالی که دست مبارک خود را بر سر حسین علیه السلام قرار داده بود، فرمود: پروردگارم به من فرمود: مبارک با. شیخ صدوق رضوان الله علیه در دو کتاب "عیون اخبار الرضا" و "معانی الاخبار" چنین می نویسد:


حدثنا عبد الواحد بن محمد بن عبدوس النیسابوری العطار رضی الله عنه قال: حدثنا علی بن محمد بن قتیبة النیسابوری عن حمدان بن سلیمان عن عبد السلام بن صالح الهروی قال: سمعت أبا الحسن علی بن موسى الرضا علیه السلام یقول: رحم الله عبدا أحیا أمرنا فقلت له: وکیف یحیى أمرکم؟ قال: یتعلم علومنا ویعلمها الناس فإن الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتبعونا قال: قلت: یا بن رس. تولیت آستان قدس رضوی گفت: بیانات نورانی رضا علیه السلام سرشار از آموزه های وحدت، الفت و دوستی برای مسلمانان است. حضرت داوود علیه‏السلام‏
یکى از ان بزرگى که علاوه بر قدرت معنوى و نبوت، داراى حکومت ظاهرى وسیع نیز بود، حضرت داوود علیه‏السلام است که نام مبارکش شانزده بار در قرآن آمده است.
حضرت داوود علیه‏السلام در سرزمینى بین مصر و شام دیده به جهان گشود، او از نواده‏هاى‏
حضرت یعقوب است و به نُه واسطه به یکى از فررزندان حضرت یعقوب مى‏رسد، پدرش ایشا نام داشت.
او صد سال عمر کرد، که چهل سال ... سال دیگری نیز گذشت...
اما خبری از مهدی فاطمه نبود، هنوز عالمی معطل ۳۱۳نفر مرد راسخ است...


توسل به حضرت سیدال (علیه السلام)
محال است انسانی به جز از راه سیدال علیه السلام به مقام توحید برسد. سریان فیوضات و خیرات از مسیر حضرت سیدال علیه السلام است و پیشکار این فضیلت هم حضرت قمر بنی هاشم ابالفضل العباس علیه السلام است با گذشت یک ماه از برگزاری مراسم تحلیف در ، خیابان پنسیلوانیا در مقابل کاخ سفید همچنان محل ناآرامی هایی است که هیچ یک از روسای جمهور پیشین تجربه نکرده اند.

تحقیق محبت اهل بیت (علیهم السلام)
تحقیق-محبت-اهل-بیت-(علیهم-السلام) تحقیق محبت اهل بیت (علیهم السلام)، در قالب word و در 162 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، طرح تحقیق، تعریف و تبیین موضوع، اهمیت و ضرورت تحقیق، پیشینه موضوع تحقیق، سؤالات اصلی و فرعی، روش تحقیق، تعاریف و مفاهیم اصطلاحی... فایل

زیارت معروفه به امین اللَّه است که در نهایت اعتبار است و در تمام کتب مَزارِیة ومص ح نقل شده است و علامه مجلسى ره فرمود که آن بهترین زیارات است از جهت متن و سند و باید که در جمیع روضات مقدّسه بر این مواظبت نمایند و کیفیت آن چنان است که به سندهاى معتبر روایت شده از جابر از محمد باقر علیه السلام که زین العابدین علیه السلام به زیارت المومنین علیه السلام آمد و نزد قبر آن حضرت ایستاد و گریست و گفت : تیم فوتبال بارسلونا با مربیگری انریکه، با 7 گلی که وارد دروازه اوساسونا کرد از مرز 500 گل زده گذشت. وفات جناب سلمان علیه السلام حضرت سلمان علیه السلام در سال 36 هجری در مدائن از دنیا رفت. المؤمنین علیه السلام فرموده بودند: گروهی پست و ظالم تو را می کشند. المیمنین علیه السلام زمانی که خبر شهادت عمار به ایشان رسید، بسیار محزون شدند و فرمودند: «هر بر قتل عمار غمگین نباشد او را از مسلمانی بهر نیست. بهشت نه یک بار بلکه بارها بر عمار واجب شده است.» مناظره المؤمنین علیه السلام با بزرگانی از مهاجرین و انصار یکی از مباحث جذاب و آموزنده پیرامون شخصیت مولای متقیان علی علیه السلام گفت و گوی آن حضرت با افراد و شخصیت های معروف صدر است. در دو نوشتار گذشته، مناظره علی علیه السلام با ابابکر و اهل شوری مورد بحث و کنکاش قرار گرفت، اینک مناظره آن حضرت با بزرگانی از عاشورا و حسین علیه السلام در آئینه احادیث - احادیث عاشورایی – هیئت زوّارالحسین (ع)- پوسترشهید محمد علی ت آبادی   عاشورا و حسین علیه السلام در آئینه احادیث   ان شیعه علیهم السلام برای اینکه نهضت خونین کربلا و محرم و عاشورا برای همیشه زنده و جاوید بماند، سعی و تلاش فراوانی نمودند و دراین راستا از پنج شیوه استفاده د: 1- یادآوری مصائب حسین علیه السلام و یاران فداکارش در مناسبت های مختلف، بخصوص در ایام محرم و عاشورا. عن عمارة المنشد قال: «ما ذکر الحسین بن علی عند عبدالله علیه السلام فی یوم قط فرئی ابو عبدالله علیه السلام متبسما فی ذلک الیوم الی اللیل » (1) ابوعماره منشد می گوید: هر گاه در حضور صادق علیه السلام نام حسین علیه السلام برده می شد، آن روز تا شام خنده بر لبان آن حضرت دیده نمی شد. حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام می فرماید: «کان اذا دخل شهر المحرم لایری ضاحکا و کانت الکابة (2) تغلب علیه حتی یمضی منه عشرة ایام فاذا کان یوم العاشر کان ذلک الیوم یوم مصیبته و حزنه و بکائه و یقول: هو الیوم الذی قتل فیه الحسین علیه السلام » (3) وقتی ماه محرم می رسید پدرم را ی خندان نمی دید و غم و اندوه بر او چیره می گشت تا روز عاشورا فرا می رسید و روز عاشورا روز مصیبت و اندوه و روز گریه او بود و می فرمود: این همان روزی است که حسین علیه السلام کشته شد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ابوبصیر گفت: بعد از در گذشت حضرت صادق - علیه السّلام- پیش ام حمیده رفتم تا او را در این مصیبت تسلیت بگویم. تا چمشمش به من افتاد شروع به گریه کرد من نیز از حال او به گریه افتادم آنگاه گفت: ابا محمد، اگر حضرت صادق - علیه السّلام- را هنگام مرگ مشاهده می کردی چیز عجیبی می دیدی. در آن لحظات آ چشم باز کرده فرمود: هر بین من و او خویشاوندی هست بگوئید بیاید همه را گرد من جمع کنید سفارشی دارم. ام حمیده گفت: تمام خویشاوندان آن جناب را جمع کردیم، در این موقع صاد. شهادت على علیه السلام تهدمت و الله ارکان الهدى و انطمست اعلام قى و انفصمت العروة الوثقى قتل ابن عم المصطفى ... (نداى آسمانى) على علیه السلام پس از خاتمه جنگ نهروان و بازگشت بکوفه در صدد حمله بشام بر آمد و حکام ایالات نیز در اجراى فرمان آنحضرت تا حد امکان به بسیج پرداخته و گروههاى تجهیز شده را بخدمت وى اعزام داشتند. تولدی دیگر گذشت ...... بزرگترین تجربه زندیگم در سالی که گذشت این بود که همیشه کارمندانی استخدام کنم که از من با سواد تر هستند در زمینه تخصصی کاری خودشان تمام تمرکزم در هزار توی تجارت جهانی است امسال اولین صادرات زندیگم را انجام خواهم داد رفتارم با اطرافیام مثل یک ربات شده امیدوارم از همین صفحه همه شما همه بد اخلاقیهایم و کم بودن هایم را ببخشد را ببخشند سالروز ولادت حسن عسکری علیه السلامسالروز ولادت با سعادت یازدهم حضرت حسن عسکرى (علیه السلام) را به تمامى شیعیان جهان تبریک عرض نموده، امیدواریم خداوند متعال توفیق پیروى آن همام را به همه ما عنایت فرموده ودر فرج فرزند بزرگوارش حضرت مهدى (علیه السلام) تعجیل فرماید
یا مهدی بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
وقتى على (علیه السلام ) از رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم راجع به فاطمه (علیه السلام ) خواستگارى کرد. صلى الله علیه و آله و سلم مسرور و شادمان تبسم نموده و فرمود: آیا براى این امر چیزى دارى ؟
على (علیه السلام ) عرض کرد پدر و مادرم فداى شما یا رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم ، من چیزى را از شما پنهان نمى کنم آنچه دارم یک شمشیر و یک زره و یک شتر آبکش (یا اسب ) است و جز اینها چیزى ندارم ، نبى اکرم صلى الله ع. شیعه در لغت وقرآن واژه شیعه درلغت ازماده شیع به معنای مشایعت،پیروزی وشجاعت است. همچنین بر پیروان ویاران اطلاق می گردد. در قرآن نیز در موارد فراوانی شیعه به معنای پیروان ویاران آمده از جمله: 1.«إنَّ مِن شیعتِهِ لَإبراهیم»(صافات آیه83) ترجمه:از پیروان او(نوح(علیه السلام))ابراهیم(علیه السلام)می باشد. 2.«فَاستَغاثَهُ الَّذی مِن شیعتِهِ عَلَی الَّذی مِن عَدُوَّهِ»(قصص آیه 15) ترجمه:شخص شیعه موسی(علیه السلام)(بنی )علیه دشمنش از موسی(علیه السلام) کمک.
پدر! می‏خواستم درباره‏ات بنویسم؛ گفتم: یداللّهی؛ دیدم، علی است. گفتم نان‏ آور شبانه کوچه‏ های دلم هستی؛ دیدم علی است. خلوص تو در عشق ورزیدن را نوشتم و روح تو را از هر طرف پیمودم، به علی رسیدم.
آن‏گاه، دریافتم که تو، نور جدا شده‏ ای از آفتاب علی هستی، تا از پنجره هر خانه‏ ای، هستی را گرما ببخشی ؛ و این‏گونه بود که علی علیه‏السلام ، خدا و نبی شد و پدر، علی علیه‏السلام .
تو را به من هدیه دادند و من امروز، تمامی خود را به تو هدیه خواهم . آیا قاتل با گذشت شاکی آزاد می شود؟ هر مرتکب قتل عمد شود و شاکی نداشته یا شاکی داشته ولی از قصاص گذشت کرده باشد و یا به هر علت قصاص نشود در صورتی که اقدام وی موجب اخلال در نظم و صیانت و امنیت جامعه یا بیم جری مرتکب یا دیگران گردد دادگاه مرتکب را به حبس از سه تا ده سال محکوم می کند. ادامه مطلب هادی علیه السلام فرموده اند وقتی حضرت موسی علیه السلام از خداوند پرسید پاداش صله رحم کننده چیست؟ خداوند فرمود دو چیز به او می دهم.مشرق- هادی علیه السلام فرمودند:آن‏گـاه که خداوند عز و جل بـا موسی بن عمران علیه ‏السلام سخن گفت، موسی عرض کرد: پاداش ی که صله رحم کند چیست ؟ خداوند فرمود: ای موسی ! مرگ او را به تأخیر می اندازم و سختیهای جان دادن را بر او آسان می‏ سازم.متن حدیث:الإمامُ الهادیُّ علیه ‏السلام:لَمّا کَلَّمَ اللّه‏ُ عز و جل موسی بنَ ع. چرا ولادت زمان علیه السلام مخفی بود،ولی در مورد ولادت های دیگر علیه السلام وجود فشارهای زیاد چنین ح ی نبود؟ پاسخ: زندگانی بزرگان دین و معصومان علیهم السلام ویژگی هایی دارد که ابعاد زندگانی آنان را از افراد دیگر جامعه متمایز می کند. همین خصوصیات بستر پرسش ها را نیز فراهم می کند. ابعاد زندگانی ائمه علیه السلام از شاخصه و ویژگی هایی برخوردار است که به طور قطع نمی توان علل آن ها را درک نمود. زندگانی زمان علیه السلام نیز ویژگی هایی دارد که به گونه. بهار دارد از راه می رسد و من از همین حالا به این فکر می کنم که آن همه شور و وجد بهار را چگونه در دل بگنجانم. در یک دل نمی گنجد . دو دل می خواهیم . دو دل به بزرگی همه دل های عالم ! ول آتش عشق حسینی قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: ان لقتل الحسین علیه السلام حرارة فی قلوب المؤمنین لا تبرد ابدا. اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دلهای مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص .556 حدیث دوم عاشورا، روز غم قال الرضا علیه السلام: من کان یوم عاشورا یوم مصیبته و حزنه و بکائه جعل الله عز و جل یوم القیامة یوم فرحه و سروره. رضا علیه السلام فرمود: هر که عا. با استفاده از برداری صحیح و تجهیزات مناسب می توان گذشت زمان تقسیم سلولی را در تخم بچه قورباغه مشاهده کرد، تخم بچه قورباغه به طور واقعی در زمان ۲۰ ثانیه از ۴ سلول به میلیون ها سلول تقسیم می شود. کلیک، اگر مایل هستید بدانید تقسیم سلولی چگونه است، گذشت زمان تقسیم سلولی در […] نوشته این گذشت زمان تقسیم سلولی واقعی و تماشایی است اولین بار در کلیک رسانه دانش و فناوری پدیدار شد. "سیریل ریجیس" مهاجم سابق تیم ملی انگلیس در سن 59 سالگی در گذشت. مشهد دری از خلد برین است یک زائر آن روح امین است سلطان جهان رضای موسی(علیهم السلام) معروف سماء و این زمین است از نسل ذهب ، ز ام سادات(سلام الله علیها) او سبط مؤمنین(علیه السلام) است مشهد که بود روضه ی رضوان خیل ملکش چله نشین است حقا که همای رحمت اینجاست مجلای صفای مؤمنین است ایوان طلا ، نقاره خانه سمبل به وطن که سرزمین است از کودکیم به خاطر آید آب حرمش چو انگبین است معصومیت کبوتران را سوغات ببر رهآور این است ای دل بشکن! بگری اینجا ذ تو به روز واپس. چنانکه گفته شد، به خاطر شرایط خاص عصر مهدى (علیه السلام)، مردم - جز چند تن از خواص - حضرت را ندیده بودند. کار به این منوال گذشت، تا روز شهادت یازدهم فرا رسید، یعنى روز هشتم ماه ربیع الاول سال 260 هجرى قمرى. در این روز چهار امر باعث شد تا مهدى (علیه السلام) خود را به گروهى از مردم بنمایاند وبه حوزه انى که بر مراسم تشییع وخاک سپارى عسکرى (علیه السلام) حاضر شده بودند، آشکارا پا نهد:

1- اینکه باید بر جنازه گزارد. مهدى (علیه السلام) براى رعایت این سنت الهى، وسر ربانى، لازم بود که ظاهر شود وبر پیکر پدر گزارد.

2- اینکه جلوگیرى شود از این امر که ى از سوى خلیفه بیاید وبر پیکر مطهر یازدهم بخواند وسپس جریان ت ختم شده اعلام گردد، وخلیفه جابر عباسى، وارث ت شیعى معرفى شود.

3- اینکه جلوگیرى شود، از روى دادن انحراف داخلى در جریان ت. زیرا که جعفر بن على الهادى، معروف به جعفر کذاب، که برادر عسکرى (علیه السلام)، ودر صدد ادعاى ت بود، آمد تا بر پیکر شهید گزارد.

4- اینکه ادامه جریان ت حقه و ولایت یه، تثبیت گردد وبر معتقدان به ت معلوم گردد که پس از حسن عسکرى (علیه السلام)، دیگرى - دوازدهم - حامل این وارث معنوى، ورس ى، وولایت دینى ودنیایى است، واو هست، تولد یافته وموجود است.(2)

آرى! در این زمان بود که عباسیان دانستند: فروکشنده جباران، درهم کوبنده ستمگران ومنتقم خون مظلومان، تولد یافته ورشد نموده است. یکی از نشانه ‏های مۆمن، زیارت حسین علیه‏السلام در روز اربعین است. از حضرت حسن عسکری علیه‏ السلام روایت شده است که علامت‏های مۆمن پنج چیز است؛ پنجاه و یک رکعت فریضه و نافله در شبانه‏روز، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست ، پیشانی بر خاک نهادن در سجده و بسم الله را بلند گفتن و یکی از وظایف شیعیان را اهتمام به زیارت اربعین بر شمرده‏اند. اربعین یعنی گذشت چهل روز از مصیبت جانگداز شهادت سرور و سالار شهیدان. چرا فقط برای حسین علیه ‏السلام روز اربعین تعیین شده و برای ان دیگر و حتی اکرم صلی ‏اللَّه‏ علیه ‏و آله، مراسم روز اربعین نداریم؟ برای توضیح جواب این سۆال، به این مطالب توجه کنید: 1) فداکاری‏های حسین علیه‏ السلام، دین را زنده کرد و نقش او در زنده نگه داشتن دین ، ویژه و حائز اهمیت است. این فداکاری‏ها را باید زنده نگه داشت؛ چون زنده نگه داشتن دین است. گرامی‏داشت روز عاشورا و اربعین، در حقیقت زنده نگه داشتن دین و مبارزه با دشمنان دین است. 2) مصیبت حضرت حسین علیه‏ السلام، برای هیچ و ی پیش نیامده است. مصیبت حسین علیه‏السلام، از همه مصیبت‏ها بزرگ‏تر و سخت‏تر بود. اگر عامل دیگری هم در کار نبود، همین عامل کافی است که نشان بدهد چرا برای حسین علیه‏السلام بیش از ان دیگر و حتی بیش از ‏صلی‏اللَّه‏علیه‏وآله عزاداری می‏کنیم و مراسم متعددی ب ا می‏کنیم. 3) در ماه محرم سال 61ق. حسین علیه ‏السلام، فرزندان، خویشان و یاران آن حضرت را کشتند و اسیران کربلا را به کوفه و شام بردند و همین اسیران داغدیده، روز اربعین شهادت حسین علیه‏السلام و یارانش، به کربلا رسیدند و همه مصائب روز عاشورا در آن روز تجدید شد و آن روز، روز سختی برای خاندان بود. 4) دشمنان با به شهادت رساندن حسین علیه ‏السلام، قصد نابود دین را داشتند. دشمنان حسین علیه‏ السلام تلاش د تا حادثه کربلا، به کلی فراموش شود و حتی انی را که برای زیارت حسین علیه‏ السلام می‏آمدند، شکنجه می‏ د و می‏کشتند. در زمان متوکل عباسی، همه قبرهای کربلا را شخم زدند؛ مزرعه د و مردم را از آمدن برای زیارت قبر حسین علیه‏السلام، منع د. شیعیان هم برای مقابله با اینها، از هر مناسبتی استفاده می‏ د که یکی از این مناسبت‏ها، حادثه روز اربعین است. 5) یکی از نشانه ‏های مۆمن، زیارت حسین علیه‏السلام در روز اربعین است. از حضرت حسن عسکری علیه‏ السلام روایت شده است که علامت‏های مۆمن پنج چیز است؛ پنجاه و یک رکعت فریضه و نافله در شبانه‏روز، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست ، پیشانی بر خاک نهادن در سجده و بسم الله را بلند گفتن‏1 و یکی از وظایف شیعیان را اهتمام به زیارت اربعین بر شمرده‏اند. منبع : سایت تبیان سالروزمیلادسیدوسالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ومیلادعلمدارکربلا حضرت قمربنی هاشم ابالفضل العباس علیه السلام ومیلادسیدالساجدین زین العابدین علیه السلام مبارک باد طبق فرمایش رسول گرامی حسین علیه السلام چراغ هدایت وکشتی نجات است از باقرعلیه السلام سوال شدمگر همه شما اهل البیت کشتی نجات نیستیدآنحضرت فرمودکلنا سفن النجاه ولکن سفینه حسین اسرع واوسع چرا همه مااهل البیت کشتی نجات هستیم ولی کشتی نجات حسین هم سریعترمی رودوه. علی علیه السلام : هواى نفس، دشمن د است. علی علیه السلام : عملت را دوستِ خود، و آرزویت را دشمن خود قرار ده. علی علیه السلام : هر لغزش خود را ببیند، لغزش دیگران در نظر او کوچک جلوه خواهد کرد. علی علیه السلام : کم خورى، کرامت انسان را بیشتر و تندرستى‏ اش را طولانى ‏تر مى‏ سازد. علی علیه السلام : خودپسندى و غرور، مانع پیشرفت و کمال است. علی علیه السلام : بخیل‏ترین مردم ى است که مال خویش را از خود دریغ دارد و براى وارثانش بگذارد. علی علیه السلام : بخشش کارگزاران از اموال مسلمانان، ظلم و خیانت است. علی علیه السلام : به پدران خود خوبى کنید، تا پسرانتان هم به شما خوبى کنند. علی علیه السلام : آن که به چیزى عشق ورزد، آن عشق، چشم او را کور و قلبش را بیمار مى کند. چنین فردى با چشم ناسالم مى نگرد و با گوش ناشنوا مى شنود. علی علیه ‏السلام : قوام شریعت، « امر به معروف و نهى از منکر » است. علی علیه ‏السلام : بدترین تلاش، جدایى انداختن میان دو دوست است. علی علیه ‏السلام : آن که تقوا پیشه کند، سختى ها از او دورى گزیند. علی علیه ‏السلام : اجـر مـجاهد شهید در راه خدا بیشتر از ى نیست که قدرت بر گناه دارد اما خویشتندارى مى کند. گویى که انسان پاکدامن، فرشته اى است از فرشتگان! سلام عشقم این روزا اونقدر سرم شلوغ هس که وقت نمیکنم بیام نت یه وقت فکر نکنی که به یادت نیستم هر ثانیه ای که بی تو میگذره واسم یه عذابه راستی امشب 2ماه از ج مون گذشت فقط موند 13ماه بعضی وقتها به خودم میگم این مدت چطوری گذشت بقیه اش هم میگذره ولی این مدت خیلی سخت گذشت آرزوم شده دیدن تو ولی چیکار کنم قول دادم بهت قول میدم عوض این روزای سخت رو با خوشحالی تو جبران می کنمعزیزه دلم برای من مواظب خودت باش دوست دارم خیلی زیاد ابوالفرج مى گوید: سالى که حضرت صادق (علیه السلام) به مکه به قصد حج تشریف آورد بود، ایشان را دیدم که زیر ناودان کعبه ایستاده و مشغول دعا بود، و سه تن از فرزندان ((حسن بن حسن بن على)) یعنى ((عبدالله بن حسن)) و ((حسن بن حسن)) و ((جعفربن حسن)) به ترتیب سمت چپ و راست و پشت سر حضرت (علیه السلام) ایستاده بودند. در این حال عباد بن کثیر بصرى - که از عباد و زهاد مشهور زمان جعفر صادق بود - آمده و گفت: یا اباعبدالله! حضرت (علیه السلام) سکوت فرمود، تا عباد سه بار بدین تر.
عبدالعظیم علیه السّلام فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت حسن مجتبی علیه السّلام است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد . پدرش عبدالله نام داشت و مادرش فاطمه دختر عقبة بن قیس . ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام در سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مقدّس مدینه واقع شده است و مدّت ۷۹ سال عمر با برکت او با دوران ت چهار معصوم یعنی موسی کاظم علیه السّلام ، رضا علیه السّلام، محمّدتقی علیه السّلام و علیّ النّقی علیه السّلام مقارن بوده ، م. شب ارتحال (ره) برای خانواده، یاران، نزدیکان و همرزمان ایشان، شب سختی بود. شبی که هر کدام از آن ها از همسر (ره) گرفته تا آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت ال ناطق نوری و... از آن روایت ها دارند.