حجاب به زبان ساده

بدحج شما فکر می کنید این سخنان از کیست؟ «به نظر من اگر زنی یا مردی حجاب رسمی مد نظر ما را رعایت نکند، عفیف بودنش زیر سؤال نمی رود. ن زیادی در جامعه ما حجاب نداشتند، ولی آیا انسان های عفیفی نبودند؟ من هشدار می دهم که حجاب را عین ندانیم. به نظر من ن زیادی از جامعه ما حجاب مطلوب قانون را ندارند، ولی عفیف هستند.... باید ببینیم عفت را چه چیزی تهدید می کند. به نظر من عفت مردم ما را فقر اقتصادی و ناتوانی در ازدواج، بیشتر تهدید می کند تا رعایت حجاب مطابق استانداردهایی که عده ای دوست دارند و تعریف کرده اند.».... آیت الله سیدهاشم بطحایی عضو مجلس خبرگان ی گفت: «حجاب از نظر امری ضروری و متن قرآن است. به عبارت دیگر ربطی به نعوذ بالله ، فلان و مرجع دینی ندارد.» سخنان این را در تابناک می بینید و می شنوید. hijab:my choice برخلاف این تصور سطحی که پوشش حجاب نوعی تبلیغ دین است و به واسطه همین کوته نظری کشورهای غربی پوشش حجاب را در اماکن عمومی ممنوع می کنند، از منظر روانشناختی، مطالعات اجتماعی و اعتقادی، پوشش حجاب دارای محاسنی است که عمدتا از نظر پنهان می ماند. در اینجا به ۱۰ حسن پوشش حجاب از جنبه های متفاوت که البته همگی برای یک زن مسلمان مبرهن است اشاره می کنیم: آیت الله العظمی جوادی آملی(حفظه الله):
حجاب زن و دختر مربوط به خود او نیست که بگوید من از حق خود گذشتم و نمیخواهم چادر سر کنم،مربوط به مرد نیست که بگوید من راضیم که همسر و دخترم چادر سر نکند،بلکه حجاب زن حقی الهی است و حرمت و حیثیت زن به عنوان حق الله مطرح استو زن به عنوان امین حق الله از نظر قرآن مطرح است و حجاب زن امری ست اجتماعی نه فردی و حق خدا باید ادا شود تا فرد از خطرات موجود در جامعه حفظ شود... آمارهایی که اخیراً توسط الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون درباره گسترش وسیع پوشش حجاب منتشر شده و با توجه مسئولان کمیسیون فرهنگی مجلس مواجه شده، این پرسش را پیش آورده که آیا از روش های خاصی که این بازدهی جالب را در کوتاه مدت داشته، برای تغییر فضای فرهنگی کشور بهره برداری خواهد شد؟سکان حجاب کشور را به دست الهام چرخنده بسپارید! #حجاب #سخن_خدا #حجاب_عشقی_ نه_و_دخترانه_با_خدا #عاشقترین_مخلوق_خدا_با_حجاب_ترین_ها #یا_فاطمه_ا هرا #چادر_حجاب_برتر
حجاب یه مساله عقلیه!

آقا اصلا دین رو میذاریم کنار

بیا اصلا قرآن رو میذاریم کنار

حجاب یه مساله عقلیه!

هر عقل سالمی میتونه قبول کنه

به یه خانم بگو حاضری شوهرت 99% عشقش مال تو باشه 1% واسه یه زن دیگه؟!

ی هست بگه حاضرم؟!

پس همونطور که دوس داری شوهرت عشقش مال تو باشه

جوری ازخونه بیرون نرو عشق شوهر مردمو ب ی!

یه جور لباس نپوش آرایش نکن که 1% عشق یه مردو مال خودت کنی

زن مسلمان باید آنچنان در میان مردم رفت و آمد کند که علائم و وقار و سنگینى و پاکى از آن هویدا باشد! منبع:http://sanjasms.ir جعفری ت آبادی گفت: اخیرا در یکی از هتل های تهران تئاتری اجرا می شود که موجب تعجب شده است؛ چرا وزارت ارشاد این قبیل موضوعات را مدیریت نمی کند. گزارش قاضی دادسرا حاکی از آن است که در این تئاتر، عدم رعایت حجاب، اختلاط زن و مرد، استفاده از پرچم کشور فرانسه به نشانه حمایت و نقض برخی از ارزش ها دیده می شود.

کمپین حمایت از حجاب و ی در به راه افتاد. هدف از این حرکت فرهنگی هر چه بهتر و مطلوب شدن فضای حجاب در کشور عنوان شده است.
این صفحه که "حجاب، همیشه پایدار" نام دارد با هدف حمایت از حجاب به عنوان بخشی از فرهنگ ایرانی و ی آغاز به فعالیت کرده و در واقع به صورت خودجوش و مردمی است. این حرکت بخشی از جوشش های مردمی جوانان انقل است که جریانات فرهنگی را هدایت می کنند، جریاناتی که لااقل ت ها نتوانسته اند برای پیشرفت و تعالی آنها گامی اساسی بردارند.https://www.facebook.com/iranhijab اختصاصی از یاری فایل تحقیق در مورد حجاب با و پر سرعت .
تحقیق در مورد حجاب
تحقیق در مورد حجاب در این مطلب با "تحقیق در مورد حجاب" در خدمت شما هستیم.تعداد صفحات : 36 صفحه 
با
تحقیق در مورد حجاب
مرکز پژوهش های مجلس امروز گزارشی را با عنوان «عوامل مؤثر بر اجرایی شدن سیاست های حجاب و را ار های پیش رو» منتشر کرد که در آن مدعی شده است که با افزایش تولیدات سینمایی بد پوششی در ن تشدید می شود و تولیدات سینمایی در زمینه حجاب و پوشش «آسیب دار» هستند. با مرگ یک زبان، تنها یک زبان از بین نمی رود بلکه همراه با آن مجموعه ای از محتواها، نمودها، معنی ها و مفاهیم فرهنگی - تاریخی - بشری نیز از بین می رود. امشب یاد گرفتم اونی که نمیدونه بارون چه جوری تشکیل میشه فقط جاهله اما اونی که بارش بارون رو به مدل و میزان حجاب خانما مرتبط میدونه احمقه شما تا چه حد عدم موفقیتهاتون رو به خانواده.پدر و مادر.دوست و رفیق و... ربط میدین؟ ساده تر بگم:شما چقدر احمقید ؟؟ فرمانده انتظامی تهران بزرگ به حواشی پیش آمده پیرامون انتشار تصاویری از برخورد پلیس با چند دختر معترض به حجاب اجباری واکنش نشان داد و تاکید کرد که هر فردی که بخواهد اقدام به هنجارشکنی د با برخورد قاطع پلیس روبرو خواهد شد.
حجاب ی به پوشش های گوناگون ن مسلمان گفته می شود و مفهومی برآمده از قرآن کریم و فقه ی و ساخت یافته در فرهنگ ی که ناظر به پوشش شرعی در مقابل نامحرم، بویژه برای ن است. حجاب گاه برگرفته از احکام شرع و گاه مربوط به قراردادهای اجتماعی و شرایط موقعیتی فرد است.(1)از دیدگاه فقها حجاب یکی از احکام ی است و اصطلاحاً عبارت است از پوشاندن ضروری مو و سایر اعضای بدن به جز صورت و دو دست (و گاهی دو پا) توسط ن مسلمان (تنها در صورتی که کنیز نباشند(2))، در برابر مردانی که طبق شریعت ی نامحرم شمرده می شوند. دربارهٔ پوشش مردان نیز حداقل مقدار پوشش واجب حفظ ین است.(3) حجاب ماهیتا امری فرهنگی است و به ارتباطات اجتماعی بازمی گردد و از آنجا که فقه مذاهب مختلف هرگز از عرف اجتماعی منقطع نبوده است بخش مهمی از مباحث حجاب در قالب تعامل فقه و فرهنگ و همچنین تعامل اخلاق و فرهنگ در جوامع ی قابل فهم است. تعامل های یاد شده که در سده های متمادی جایگاه حجاب در جوامع ی را تعریف کرده اند پس از ورود جریان نوگرایی به جهان با تنشهایی روبرو شده اند. رابطه حجاب با مفهوم زن در جوامع مدرن، مسئله حقوق زن و جایگاه اجتماعی ن و اخیراً مسئله جهانی شدن از مواردی است که مسئله حجاب را به عنوان یکی از مسائل مهم در عرصه دین و جامعه مطرح ساخته است.تعریف حجاب


منبع سایت دانش نامه ازاد
یا هو
مغزشناسی به زبان ساده؛ قسمت چهارم آرش حسینی (کلینیک ساقی): با دانستن این بخش شما برای هر قسمت از دستگاه عصبی نام خاصی را قرارداد می کنید که وقتی می خواهید در موردش بخوانید یا حرف بزنید در سراسر دنیا حرف شما قابل فهم می شود مثل اینکه بخواهید زبان جدیدی یاد بگیرید. مغزشناسی به زبان ساده؛ قسمت چهارم دوستان سلام، اما این هفته شروع می کنیم به قسمت های پزشکی علوم اعصاب و تصمیم داریم در حد یک دانشجوی پزشکی اطلاعات شمارا افزایش دهیم اما به سادگی و با شکل و نمودارهای ساده و قابل فهم. تقسیم بندی سیستم اعصاب آناتومی یا کالبدشناسی اعصاب: در سلسله مطالبی با عنوان "مبانی پرواز و آیرودینامیک به زبان ساده" قصد داریم تا علاقه مندان به علوم هوافضا و هوانوردی را با اصول پایه ای این علم آشنا نماییم. این مطالب برگفته از کتاب the illustrated guid to aerodynamics" نوشته hubert smith می باشد که ترجمه آن توسط انتشارات حسین (ع) به چاپ رسیده است. این کتاب به صورت ساده و روان اصول پایه ای علم آیرودینامیک و پرواز را تشریح نموده است و مطالعه آن به تمامی علاقه مندان پیشنهاد می گردد. در این سلسله مطالب خلاصه ای از مباحث این کتاب به همراه مطالبی مختصر و تکمیلی از نگارنده به علاقه مندان عزیز تقدیم می گردد. مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، طی اطلاعیه ای خبر «نیروی انتظامی انی را که حجاب ی را رعایت نمی کنند، بازداشت نخواهد کرد» را تکذیب کرد. کت از خاطرات نجف دریابندری منتشر شد دیدار با نجف دریابندری کتاب «خاطرات نجف دریابندری از آبادان، سال های جوانی و سیاست» منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب حاصل گفت وگوی حسین میرزایی با نجف دریابندری است که به تازگی در قطع جیبی و در ۱۳۵ صفحه در انتشارات آبادان منتشر شده است. موضوع کتاب زندگی اجتماعی، فرهنگی و دریابندری در زمانی است که او در شهر آبادان زندگی می کرده است. این گفته ها از دوران کودکی و چگونگی مهاجرت پدر نجف دریابندری به بوشهر و از آن جا به آبادان آغاز می شود و پس از آن به نحوه انگلیسی آموزی این مترجم پیش وت می رسد. نجف دریابندری در جایی از کتاب از ماجرای کشف حجاب در آبادان می گوید: سال ۱۳۱۴ بود که قانون رفع حجاب را گذاشتند. رضا شاه که چادر را برداشت در واقع ۱۰ سال از حکومتش در حجاب بود، یعنی زن ها با حجاب زندگی کرده بودند و پنج سال آ بی حجاب شدند. رفع حجاب هم به سبک رضاشاه و آن دوره یک چیز مضحکی بود یعنی یکهو تصمیم گرفتند رفع حجاب کنند و دستور دادند که جلسات بزرگ درست کنند و خانم ها بی حجاب به آن مجالس بیایند. یادم هست به این مجالس می گفتند جشن بی حج ...
حجاب یکی از دغدغه های مادران، آشنا دختران با حجاب است، در این یادداشت چند پیشنهاد برای مادران در نظر گرفته شده است که امیدواریم سازنده باشد چرا که به نظر کارشناسان علوم دینی و روانشناسان برای عملی شدن این رفتار الهی می باید قدم های حساب شده برداشت تا شاهد اثرات زیبا و ماندگاری باشیم.
تعریفی از واژه حجاب حجاب چیست؟ در لغت به معنای : 1 - ، ستبر. 2 - نق که ن چهرة خود بدان پوشانند، روبند، برقع . 3 - چادری که ن سرتاپای خود را بدان پوشانند. شهید مطهرى نتیجه تحقیقات لغوى خود را درباره این واژه، چنین بیان مى کند:
کلمه حجاب هم به معنى پوشیدن است و هم به معنى و حاجب، بیشتر استع به معنى است. این کلمه از آن جهت مفهوم پوشش مى دهد که وسیله پوشش است و شاید بتوان گفت که به حسب اصل لغت هر پوشش حجاب نیست; آن پوشش حجاب نامیده مى شود که از طریق واقع شدن صورت گیرد. کارگاه آموزشی حجاب و ، ویژه بانوان کاراته کا در کرمان برگزار می شود. آیت الله سبحانی در پاسخ به سوالی درباره حجاب نظر خود را در این خصوص بیان کرد. سلام سوالی برای من پیش اومده !!!! آیا قانون منع حجاب در کشور های اروپایی نقض نیست ؟؟ ایا کمک به تروریست های کافر نقض نیست ؟؟ ایا ضرب و شتم مسلمانان در اروپا و نقض نیست ؟؟ پس این چیه ؟ نوه : بنیان گذار انقلا ب نسبت به مسئله حجاب با خشونت برخورد نمی د ، بسیار بهتر بود که ما حجاب را اجباری نمی کردیم 1- یعنی باید حجاب را اجباری کند ؟؟؟؟؟؟!!!!!!! 2- آیا یک باید در مورد حجاب که مسئله عمیقی است و اثرات عمیقی هم دارد مسئله حجاب را اینگونه مطرح و به این سادگی باان برخورد کند به جای اینکه ان را باز کند و به ضرورتش اشاره کند ؟؟؟ 3- ایا حجاب در کشور ما اجباری است که وضع این چنین است ؟؟ 4- ایشان به یک روسری کوتاه و مانتوی کوتاه می گویند حجاب ؟؟؟ 5- ایشان به مطرح این سخنان چه اه ی را دنبال می کنند و چه چیز را به افکار عمومی تزریق می کنند ؟ 6- چند درصد با چشمان باز به این سخن پاسخ می دهند ؟؟؟؟ نمی دانم چرا اینقدر در مورد مسئله ایی که می توان به همین راحتی حلش کرد اینقدر مته به خشخاش می گذارند مثل اینکه گذشته خود را به کلی فراموش کرده اند مادران گذشته را می گویم که چطور برسر دخترانشان چادر می گداشتند چرایحالا این حجاب شده است برای اینها یک مبذل یا شایدم وسیله برای هدفشان که هی رویش بحث کنند. بله در دین اجبارینیست ما باید دین را با چشم باز بپزیریم و برای حجاب هم اگر بچه مادرش را از او ل با جادر ببیند و مادرهم از همان دوران اول واجب شدنش ان را با چادر مانوس کند دیگر ضرورتی به اجبار نیست پس می گویی ما چطور چادری شدیم ؟؟؟ بله حرف های امثال این اقا زاده ها و اقایان را نمی توان به همین سادگی تفسیر کرد یا بهتر است بگوییم حرفهای این چنینی از زبان اشخاصی خاص را نمی توان به همین راحتی ازان گذشت وباید با تامل در باره ان فکر کرد بعدم مگر الان ما با خشونت داریم مردم را وادار به حجاب می کنیم بعضی ها که ماشاالله انقدر ازادهستند که حیا را هم قورت داده اند چه به رسد به حجاب نه قضیه به همین سادگی نیست انها می دانند چه می گویند این ماهستیم که باید چمشانمان بیشتر بروی حرفهای این اقایان باز کنیم و اما درباره این اقا زاه ها: ماا اعتقاد داریم که خداوند به همه ی انسانها شرافت و عزت می دهد ، اما گاهی انگار بعضی ها از این عزت و شرافت در عزابند که همواره درتلاش از دست دادنش هستند و گاهی انچنان درگیر دنیا و بازیهایش می شوند که نه تنها به خود ضربه می زنند بلکه بروی تفکر ات بعضی انسانهای ساده نیز اثر می گذارند. آنها همانهایی هستند که لباس ت برایشان مانند عصایی است برای ایستادن یا مانند وسیله ایست برای دیده شدن و در عوض آنقدر به بودن عادت کرده اند که این بودن به کامشان لذت بخش بوده که یادشان می رود که ابرو و عزت و شرف انسانها امانتی بیش نیست در دستانشان و انقدر شتابان پیش می روند که انگار هیچ چیز جلودارشان نیست . و چه بسا خیال هم می کنند که آبروی برایشان وسیله ایست تا چو ب حراج بزنند به تفکرا ت و راه راستین آن عزیز و نمی دانند حرف اما م در قلب مردم رفته است نه درگوششان که و حالا سندی است برای نشان دادن هرچه بیشتر حماقتهایشان . و گاهی چه آسان و راحت همانند ک ن سخن می گویند انگار مردم هیچ علمی ندارند ، و انقدر پیش خودشان مردم را ساده می انگارند که سخنان خودشان نیز مانند احمقان می شود . و گاهی با خود می شم زمان برای چه انی باید دعا کند ؟؟ برای ما و شما یا برای انی که خود به اندازه هزاران هزار ادعا دارند اما ....؟؟؟؟

عروسک سلام بر حجابعروسک سلام بر حجاب در بازار عروسک های زیبای با حجاب در بازار « usnews»، «گیزل بارتو فترمن»، مادری ییو «صفا بخاری»، بانویی مسلمان با هدف نهادینه فرهنگ ادغام در جامعه این کشور برای عروسک ها، لباس ی طراحی کرده اند.گیزل بارتو فترمن که همسر شهردار شهر «برادوک» در ای «پنسیلوانیا» است به همراه «صفا بخاری»، بانویمسلمان مقیم پس از تحقیق متوجه شدند عروسک یبرای ک ن دختر مسلمان وجود ندارد و تصمیم گرفتند لباس ی برای عروسک ها طراحی و تولید کنند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] تجربه ی من در آموزش و یادگیری زبان انگلیسی ۲ http://www.shabanali.com/ms/?p=3721 اسفند. ۱۴ این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید پس از اینکه نخستین تجربه ی شخصی در خصوص آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را منتشر ، کامنت ها و نظرات متعددی ارسال شد و تصمیم گرفتم در پاسخ به سوالات مطرح شده دومین نوشته در این خصوص را منتشر کنم. این بار هم مانند دفعه ی قبل بیشتر به یادگیری کلمات و گسترش دامنه لغات توجه دارم: خبرنگار راشاتودی وقتی متوجه می شود که تنها راه مصاحبه، پذیرش شرط ولایتی است ناچار به جستجو در سفارتخانه پرداخت و از یکی از خانم های کارمند سفارتخانه یک روسری به امانت گرفت و با حجاب جلوی ولایتی حاضر شد. حجت ال محمدرضا زائری نام آشنایی است که اتفاقات جامعه حتی ساده ترین آنها از نگاهش پنهان نمی ماند و سعی دارد برای هر یک انتقادی سازنده ارایه دهد، از انتقاد به برنامه های تلویزیونی گرفته تا اظهار نظرهای صریح در مورد حجاب و دینداری. بی مقدمه ! ساده ! بعد از صبح دعای همیشگی را که بمن یاد داده بودی با زبان پرگناهم دریغا که نمیدانستم تو ساعاتی پیش از بین ما به مهمانی خالقت رفته ای و خاطره تلخی دیگر را همزاد 15 تیرماه شعبان دوسال پیش در 15 تیر ماه رمضان امسال برایمان خاطره ساختی تنها من مانده ام آزرده با یک سوال ..... که کدامین ستاره حریص تیر این شهر ، شمس شما شد !! که اینگونه با یک اشارت آسمان ، خورشید 15 تیر 91 و 93 شدید؟ کاش زبان گلایل ها را میدانستم و میتوانستم این بار از زبان پاک آنه.  مفهوم و ابعاد حجاب در قرآن حجاب در لغت به معنای مانع، و پوشش آمده است. استعمال این کلمه، بیش ‎تر به معنی است. این کلمه از آن جهت مفهوم پوشش می ‎دهد که ، وسیله‎ی پوشش است، ولی هر پوششی حجاب نیست؛ بلکه آن پوششی حجاب نامیده می ‎شود که از طریق واقع شدن صورت ‎گیرد..... معاون امور ن و خانواده رئیس جمهور با تاکید بر ایجاد گفتگوی ملی و شنیده شدن مطالبات نسل جوان درمورد حجاب، گفت: باید زمینه برای شنیده شدن دیدگاه های مختلف فراهم شود و شیوه های را در پیش بگیریم که قانونمند و با حداقل برخوردهای انتظامی باشد. در خان واده های مصطلح به مذهبی با دو پدیده روبه رو هستیم . #تحجر و #تجدد که هر دوی آن منبعث از تعریف حداقلی است که صرف فقط را در اعمال فردی خلاصه می کند . متجرین را می توان در تبار سنتیان جست ؛ تباری که در #سنت آن حفظ یک سری قواعد بر طبق سنت و نه #عقل نهادینه شده است و برای تحفیظ ظاهر آن سنن دست به دگرگونی اساسی در سنت ها می زند و صرف پوسته ای بیش از آن سنن باقی نه می ماند . راه علاج مان از سنت تنها کفر به سنن خان واده گی و تحمیلی و رجوع به #عقل و ایمان دو. رئیس شعبه دوازده دادگاه عمومی کرمان گفت: حجاب و نقش راهبردی در تکامل و تعالی زن دارد. http مخفف hypertext transport protocol است که به زبان ساده یک پروتکل (یک زبان) جهت رد و بدل اطلاعات میان سرور و کاربر است. لغت s است که تفاوت میان http و https را ایجاد مى کند.لغت s مخفف کلمه secure به معنى امن است. در موقع ورود به وب سایت ها، به طور معمول عبارت //:http در جلوى آدرس سایت ظاهر مى شود. این بدین معناست که شما در حال بررسى سایت با استفاده از زبان معمول غیر امن هستید. موقت اهواز گفت: حجاب و پوشش یک مسئله اجتماعی است و یک خانم وقتی در خانه خودش است بحث پوشش وی مطرح نیست، اما وقتی پوشش واجب است که در معرض نگاه نامحرم باشد. ایلنا نوشت: فرمانده محمد رسول الله (ص) تهران با بیان اینکه اگر عده ای به یک موضوع خاص در امر به معروف و نهی از منکر بپردازند، نگران کننده است، تاکید کرد: نباید به گونه ای عمل کنیم که مسئله حجاب تنها…
فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه ای نسبت به ماجرای کشف حجاب شیوا امینی واکنش نشان داد. همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر نمایشگاه وحجاب در شهر وردنجان برگزار می شود. به گزارش خبرنگار وردنجان نیوز : مدیر آموزشگاه حضرت خدیجه(س)وردنجان گفت:این نمایشگاه با حضور مسئولین در این آموزشگاه در روز 13بهمن افتتاح می شود. به نمایش گذاشتن اثرات حجاب در جامعه و آشنایی نسل جوان با آثار و برکات حجاب در جامعه از اه برگزاری این نمایشگاه است. پوستر با محتوای «از حجاب تا 4500 تومان» که در فضای مجازی انتشار یافته به هیچ وجه زیر نظر شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد ی استان تهران طراحی نشده است و چنین تبلیغی روی بیلبوردهای شهر وجود ندارد.

جستجوهای اتفاقی