حجاب به زبان ساده

جماعت یکی از مساجد تهران تعریف می کرد که: بود و خانم های بسیاری در خیابان ها ،بی حجاب بودند، یک روز صداى در منزل بلند شد، وقتى در را باز ، خانمى بدون حجاب ی ، با لباس باز و آرایش کرده را مقابل خود دیدم ، ابتدا خواستم در را ببندم و به او بى اعتنایى کنم، اما بعد فکر ، همین که در این روزگار، به خانه یک روحانى آمده، خودش خیلی است،شاید معایب بى حجابى را نمیداند و بتوانم نصیحتش کنم .
سرم را پائین انداخته و گفتم بفرمائید، حفظ حجاب تدبیر خالق هستی برای پاسداری و نگهبانی بوده و به رشد عواطف و عشق در وجود آدمی و تحکیم روابط خانوادگی کمک می کند. به گزارش هراز به نقل از برهان، حجاب از موضوعاتی است که به دلایلی متعدد، امروزه در نگاه جهانی و به طور خاص در جوامع ی و دینی مورد توجه قرار گرفته، به طوری که حتی معتقدان به حقانیت دستور حجاب را به کاوش و تأملی نو و بیشتر وا می دارد. در برخی مجامع – حتی به اصطلاح- برخوردار از دموکراسی دیده می شود که با حجاب به عنوان یک نماد از ط. به نام خداوند بخشنده مهربان درآن مجلس یزید(علیه نعله والعذاب الی یوم قیامت) برلبان مبارک حسین(ع)باچوب می زد که یک باره زنش بی حجاب داخل مجلس شد گفت نزن حضرت زهرا(س)ناله می کندیزید(نعله الله والعذاب الی یوم قیامت)گفت بی حیاچراباموی باز آمدی عبایش رابروی سرزنش انداخت حال باید بعضی مردها باید به فکر باشندواجازه ندهندکه زنشون بی حجاب بیرون بیاد رو مه ستاره صبح در گفت وگو با غلامرضا ظریفیان معاون علوم در ت اصلاحات، نوشت: ت یازدهم نقاط قوت جدی دارد که اگر بتواند این را به زبان عوام ترجمه کرده و به درستی در معرض افکار عمومی قرار دهد، می تواند پیشرفت کند. از اون روزاست که وراج درونم بیدار شده هی حرف میزنه حرف میزنه یکی َم نیس با پشت دست بخوابونه تو دهنش :))))
بعد یک سال نه دو سال چند روزی هست که باز چادر سنتی ایرانی سر میکنم! خودم حس میکنم مضحک شدم (چون به سختی میتونم جمعش کنم حس افرادی رو دارم که تازه چادر گذاشتن) بقیه میگن خانوم شدی :)))) (با این چادر دست و بالم بسته س مجبورم آروم باشم :/ ) ینی انقدر عادت ندارم بهش که یهو میبینی خودم اینجام چادرِ مث دنباله های مس ه لباس عروس اونور وِلوئه! یه حجاب کاا. انتقادی به برخی خانم های چادری دارم. به آن خانم هایی که چادر سر می کنند، اما از فلسفه حجاب بی خبرند. آن خانم هایی که نمی دانند حجاب، پوشش و مصونیت است، نه زینت و جلوه گری. چادر سرشان است اما... (وارد جزئیات نمی شوم). البته شاید مقصر نباشند. شاید از رودربایستی خانواده یا فامیل یا در و همسایه، چادر سر می کنند و مجبور هستند، لذا از چادر و نوع پوشش خود به عنوان زینت و جلب توجه استفاده می کنند. شاید هم آگاه نیستن. یعنی جامعه و خانواده و مدرسه و... نتوانست. تأهل تأثیر قابل ملاحظه ای در تغییرات پوششی ن جامعه ندارد. مدیر فرهنگی پیام نور لرستان از تشکیل کمیته و حجاب و مسائل فرهنگی و اجتماعی در این خبرداد و گفت: آگاهی بخشی اولویت فعالیت های کمیته و حجاب در پیام نور لرستان است. فاطمه پاپی که با قیچی برگردان بسیار زیبا عنوان زننده زیباترین گل ماه ایران را از آن خود کرد، درباره لژیونر شدنش می گوید: با توجه به ممنوعیت حجاب در کشورهای دیگر و علاقه شخصی خودم نسبت به حجاب ترجیح میدهم در کشور خودمان بمانم و از بازی کنار هم تیمی های خودم لذت ببرم. آفتاب در حجاب عاشورا فقط چند ساعت طول کشید، اما تا ابد خورشید حجاب و عفت ن عاشورایی بر قله تاریخ می درخشد، و صلابت نه ای که از ن داغدیده و اسیر حرم کم نشد زبانزد است. مگر میشود از عشق حسین علیه السلام گفت و "آفتاب در حجاب" ن و خواهران و دختران حسینی را ندید ؟!!!! عاشورا سند محکم ایستادن و کم نیاوردن است. و ن حرم می دانستند که اگر از حیا و نجابت و حجابشان کم بگذارند، اگر بگویند به ظاهر که نیست، به دل است، اگر بگویند مشکلات حکومت یزید همه حل شده فقط ما. همزمان باسراسرکشور و فرارسیدن هفته حجاب و مراسم سخنرانی باموضوع "حجاب و درقرآن کریم" باسخنرانی حجت ال والمسلمین سلمان حاجی اسماعیلی درمجتمع حضرت باقرالعلوم (ع) برگزارشد . دراین مراسم حجت ال والمسلمین حاجی اسماعیلی به تفسیر وتر آیاتی ازکلام الله وحی درمورد حجاب وپوشش وعفت پرداختند .همچنین به همت کانون قرآن وعترت بروشور حجاب و ودستوالعمل پوشش ی در ونشریه دیواری باموضوع حجاب و جهت استفاده مراجعین ودانشجویان تهیه شد . نزدیک به سی و هشت سال است که از قانون ا امی شدن رعایت حجاب در ایران می گذرد. در این روزها که صحبت بر سر این قانون بسیار شده، نگاهی به سیر تصویب این قانون انداخته‎ایم. بسم الله الرحمن الرحیم گفتم خواهرم حجاب!!!! گفت دلم پاک است! گفتم:چگونه دلت پاک است و با پاکی دل هزاران دل را آلوده میکنی!؟ گروه سایبری محبین تقدیم میکند: نوزده مقاله در مورد حجاب. ---------------------------------- + این مقاله را به جوانان توصیه میکنم +حجاب برای دریافت کیلیک کنید این که با من بر سر پیمان نباشی ساده استراستی این روزها دشمن تراشی ساده است
زرق و برق زندگی "دلبستکی" دارد ولیدل ب از تمام این حواشی ساده است
مثل باران بهاری دشت را سیراب کنروی چندین گل، وگرنه، آب پاشی ساده است
ماه را در حوض نه، در آسمان تعقیب کنجستجوی ماه روی چند کاشی ساده است
امتحان عشق نزد اهل دل، سخت است سختسوختن در ذهن آدم های ناشی ساده است
سید مهدی
تا کنون به حجاب هایی که داریم، شیده اید!
حجاب گفتار را شنیده ای، مگر گفتار هم میتواند دارای حجاب باشد!؟ به نظرت حجاب لحن چیست؟
برایت پیش امده که در ، از دختری که حتی شاید با حجاب هم بوده ، تقاضای جزوه یا کت کرده باشی! و آن دختر با ناز بگوید: « بفــــــــــــرماییــــــد!! » « خواهــــــش می کنم!! »
و دگرگون شده ای از ناز و عشــوه ای که در صدایش بوده است؟ با ناز سخن گفتن دختران گاه از بی حج و بی پردگی آنان، اغواکننده تر و فتنه انگیز تر است. بقول شاعر: اهنگ خوش از کام و دهان و لب شیرین ار نغمه کند ور نکند دل بفریبد.
ادامه مطلب چـکیدهحجاب به معناى پوشاندن بدن زن در برابر نامحرم از احکام ضرورى دین است. در ادیان الهى دیگر از جمله آئین زرتشت، یهود و یت نیز این حکم با تفاوتهایى وجود دارد. در سرزمینى که در آن ظهور کرد ن با صورتى گشاده و گریبانى چاک در معابر آمد و شد مى د. برخى نویسندگان چنین اظهار نظر کرده اند که پوشش ى نتیجه تعامل فرهنگى بین اعراب و ایرانیان و رومیان است و در نتیجه، نسبت به چگونگى حضور زن در برابر نامحرم قانونى خاص ندارد و آن چه امروز به صورت دستورى شرعى د. تبلیغ حجاب به سبک یک دختر یی مسلمان رسانه های یی طی چند روز گذشته دست به انتشار تصویری از یک دختر یی زده اند که به طرز منحصر به فردی، دست به تبلیغ حجاب زده است. این دختر مسلمان با نوشتن جمله هایی در پشت لباس خود، راه درست را حجاب معرفی نموده است. مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر دزفول گفت:۶ نفر از بانوانی که در مناطق تفریحی این شهرستان اقدام به کشف حجاب و انتشار تصاویر در فضای مجازی کرده بودند دستگیر شدند. اعتماد آنلاین نوشت: حجت ال غرویان،محمد مقدم و محمد رضوی در اظهار نظرهایی به موضوع حجاب اجباری پرداختند. چرا اهل بیت با آنکه گرسنه بودند نان و ما را قبول ن د و حتی از دهان اطفالی که تکلیف هم ندارند، آنها را بیرون کشیدند و بر زمین انداختند ولی چادر و مقنعه ها را قبول د؟ آیا نمی خواهند بفهمانند که حجاب اهمیتش بسیار زیاد است و حتی می توان عطیّه ها، بخششها و یا حتی صدقه های دیگران را قبول کرد و با آن خود را از دید نامحرم حفظ کرد؟! آیا اینها ن ما را به رعایت حجاب در هر حال و هر موقعیت و با هر وسیله دعوت نمی کند؟! پرواضح است که حجاب نشانه کرامت و ارجمندی زن مسلمان است و ن عاشورایی و زینب گونه که ان حریت و و آیات عصمت و عفت بوده و هستند حفظ کرامت و شخصیت خود را بر همه چیز مقدم میدارند . تجارت سوئد در بازگشت به کشور خود به دفاع از رعایت حجاب ی هنگام حضور در ایران پرداخت. این قاضی به کارآموز مسلمان فرمان داد اگر خواهان حضور در جلسه دادگاه است، باید حجاب از سر بردارد. حجاب دختر تهیه کننده سینمایی ماجرای نیمروز مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. همشهری آنلاین: دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: نظارت بر و حجاب با هماهنگی و حضور عوامل بسیج و نیروی انتظامی در قم تشدید شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران از برخورد جدی و قانونی دستگاه قضایی با معضل کشف حجاب در جامعه خبر داد. مدیرگروه و سریال شبکه سه سیما درباره حاشیه های نمایش تصاویری از ن بی حجاب در سریال «نفس» توضیحاتی را ارائه داد. حجاب یعنی به جای شخص، شخصیت را دیدن. حجاب یعنی به همه ی نا محرمان و ظاهر بینان "نه" گفتن. حجاب آوای ملکوتی جمال طلبی معنوی زن است. حجاب تلالو شبنم بر چهره ی زیبای گل است. حجاب تضمینی برای تداوم خط زیبای شرافت است. حجاب تداوم بخش آیه های مهربانی متقابل همسران است. حجاب بوته ی خوشبوی گل است. حجاب سپری است قوی در برابر شمشیرهای تهاجم فرهنگی. حجاب سند اطاعت از فرمانده هستی است. حجاب زنجیری گران بر دستهای دیو گناه است. حجاب گامهای بلند انسان در کوچه ها. مغز شناسی به زبان ساده؛ قسمت دوازدهم . . . سیستم غدد درون ریز وظیفه ترشح هورمون ها به داخل خون و سایر مایعات بدن را بر عهده دارد و مواد شیمیایی مترشحه جهت متابولیسم و رشد، تنظیم آب و املاح و پاسخ به استرس را ترشح می کند. اعضای مرتبط: غده پینه آل، غده هیپوفیز، تالاموس، تیروئید، پاراتیروئید، قلب، فوق کلیه، کلیه، لوزالمعده، معده، روده، تخمدان ها ..........
اجتماع بزرگ آحاد مردم در دفاع از فرهنگ غنی و حجاب با شعار "من خانواده ام را دوست دارم" در بوستان هشت بهشت قزوین برگزار شد. ادامه ی این جمله را شما کاربر گرامی کامل کن:من حجاب دارم چون.... رو مه ورزشی همشهری در گزارشی ادعا کرد که عدم تمایل به تبعیت از قوانین حجاب در ورزشگاه باعث شد تا فدراسیون فوتبال همکاری خود با را قطع کند. مسلمانان انگلیس شکایت نامه ای را علیه قانون ممنوعیت حجاب در مدرسه ابت حومه «نیوهام» در شرق لندن تنظیم د. تجارت سوئد در بازگشت به کشور خود به دفاع از رعایت حجاب ی هنگام حضور در ایران پرداخت. حجاب جالب دختر بنیامین بهادری وقتی می خواهد برای مادر مرحومش دعا کند. با انتشار سومین قسمت از سریال عاشقانه، کلیه بازیگران زن این مجموعه مورد ممیزی حجاب قرار گرفتند. مردم نظر خود را درباره دخترانی که از پست برق بالا رفته اند و اقدام به کشف حجاب کرده اند، بیان می کنند. رسانه های خبری ترکیه اعلام د این کشور ممنوعیت حجاب را برای افسران لغو کرد. معلمی که در یکی از مدارس نیویورک حجاب از سر یک دانش آموز ۸ ساله کشیده بود،ا اج شد.
بسم الله الرحمن الرحیم چادر حجاب برتر با سلام خدمت همه دوستان از اونجایی که با دوستان زیادی از داخل و خارج کشور در ارتباط هستیم و از نظرات سازنده آنها استفاده می کنیم دوست بسیار عزیزمون [email protected] مطلب خوبی رو برامون فرستادن تا در وبلاگمون درج کنیم که از ایشون تشکر می نمائیم. تعریف حجاب: حجاب به پوششی گفته می شود که بر روی بدن قرار گرفته و بدن را می پوشاند
شلوار، پیراهن ، مانتو، تی و یا هر پوشش دیگری که به ذهن می رسد نوعی حجاب محسوب می شودهدف از حجاب تنها محافظت از پوست در مقابل عوامل خارجی نبوده و حجاب هر فرد نشان دهنده ی اداب و رسوم ، عقاید و اعتقادات آن شخص نیز می باشد
در دین هدف از حجاب نه تنها جنبه ی محافظت فیزیکی داشته بلکه نوعی محافظ روانی نیز محسوب می شود.

چادر: سخن بسیاری از اشخاص که با چادر مخالفت می کنند و از درب دین و دیانت، وارد این مقوله می شوند این است که از پوششی به نام چادر در هیچ کجای قرآن یاد نشده است و این پوشش رفتاری است که بیهوده می باشد و به زبان عامیانه نوعی حرکت من در اوردی است.
☝️ بعضی ها میگن «کاش به جای حجاب، حیا و شرف و... اجباری بود!!»
#حقی_به_نام_حجاب کانال سایت شهید آوینی↙️ ☑️ @sh_aviny