جزر و مدهای بزرگ بار دیگر در حال نزدیک قاره ها به یکدیگر هستند

اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و سیاست ارتفاعات پر پیچ و خمی هستند که فتح آنها فاتحانی بزرگ را می طلبد که بیرقشان استقلال است که قابل معامله و معاوضه با هیچ چیز دیگر نیست. بسیاری از برندهای بزرگ جهانی قصد دارند از این سکوی نمایشگاهی برای معرفی جدیدترین محصولات خود استفاده کرده و آ ین ساخته های خود را به به بزرگترین بازار خودروی جهان تزریق کنند. تمدن باستانی در قطب جنوب بر اساس اطلاعات موجود، با جستجوی بیشتر در بقایای مدفون در زیر یخ ها و برف ها، می توان از اسرار پنهان تمدن باستانی در قطب جنوب برداری کرد. آیا این احتمال وجود دارد که قاره قطب جنوب، شواهد مربوط به یک تمدن باستانی را در زیر لایه های ضخیم خود مدفون کرده باشد؟ آیا نقشه های پیری رئیس ... نوشته تمدن باستانی در قطب جنوب : چه رازی این قاره اسرار آمیز پنهان شده است؟ اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. در مجموع ۱۰۷ تقابل تیم های ایرانی و عربستانی، ۲۵۶ گل رد و بدل شده است و نمایندگان ایران از نظر تعداد پیروزی ها جلوتر از رقیب سنتی خود در قاره کهن هستند. تصاویری از واکنش مردم کره شمالی به آزمایش موشک قاره پیمای این کشور. کره شمالی گفت که نوع جدیدی از موشک های بالستیک قاره پیما که می تواند تمام خاک را در بگیرد، آزمایش کرده است. فصل جدید لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا در حالی آغاز می شود که ۳ بازیکن ایرانی در ترکیب تیم های خود آماده درخشش هستند: کاوه رضایی، صادق محرمی و علی قربانی! نان در پاراگوئه
pan en paraguay
پاراگوئه، کشوری نسبتاً کوچک در مرکز ی لاتین است که بین دو کشور بزرگ این قاره به نامهای برزیل و آرژانتین محصور شده است.از جمعیت 6/5 میلیون نفری این کشور، حدود 90 درصد کاتولیک و بقیه پیرو سایر مذاهب و ادیان هستند. سرانه تولید ناخالص داخلی پاراگوئه 5500 دلار، نرخ تورم 9 درصد و میزان بیکاری در این کشور نیز 6/6 درصد برآورد شده است. از محصولات عمده کشاورزی این کشور می توان به کتان، دانه سویا، ذرت، گندم، تنباکو، نشاسته مانیوک، انواع میوه جات، سبزیجات، تخم مرغ و شیر اشاره نمود که در مجموع 1/23 درصد از کل تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد. پایتخت پاراگوئه، شهر آسونسیون، زبان رسمی آن اسپانیولی و واحد پول رایج در این کشور گوارانی (pyg) نام دارد.
پاراگوئه در زمینه تولید دانه سویا، در کنار ایالات متحده و دیگر همسایگان خود در قاره ی جنوبی ،یکی از کشورهای مطرح جهان به شمار می آید و حال آنکه تولید ذرت نیز در این کشورازاهمیت بسزایی برخوردار است. کارشناسان بر این باورند که پاراگوئه از پتانسیل لازم برای تولید هرچه بیشتر گندم و حتی صادرات آن نیز برخوردار است؛ با این وجود و بنابر اعلام مجمع بین المللی غلات موسوم به igc، تولید انواع غلات در سال زراعی 12-2011 در این کشور تا حدودی کاهش یافته است بطوریکه igc میزان تولید.................. مراسم کلنگ زنی احداث بزرگترین تلسکوپ اروپایی در کشور شیلی با حاشیه های جالبی همراه شده است که کارشناسان امیدوار هستند این تلسکوپ بتواند اسرار منحصربفردی از فضا را آشکار کند. اگر تعجب نکنید در سراسر اقیانوسهاى جهان رودهاى عظیمى در حرکت است که یکى از نیرومندترین آنها ((گلف استریم )) نام دارد.
این رود عظیم از سواحل ى مرکزى حرکت مى کند و سراسر اقیانوس اطلس را مى پیماید و به سواحل اروپاى شمالى مى رسد.
این آبها که از مناطق نزدیک به خط استوا حرکت مى کنند گرم هستند، و حتى رنگ آنها گاه با رنگ آبهاى مجاور متفاوت است ، و عجب اینکه عرض همین رود عظیم دریائى (گلف استریم ) در حدود 150 کیلومتر و عمق آن چند صد متر مى باشد! سرعت آن در ب. با صعود اروگوئه به عنوان سی و دومین تیم، پرونده بازی های مرحله انتخ جام جهانی ۲۰۱۴ بسته و چهره تمامی راه یافته به این تورنمنت مشخص شد. در دور برگشت بازی های پلی آف بین قاره ای جام جهانی 2014 بامداد امروز (پنج شنبه) تیم ملی اروگوئه در خانه خود برابر اردن با تساوی بدون گل متوقف شد اما با توجه به پیروزی 5 بر یک در بازی رفت، در مجموع با همین نتیجه حریف آسیایی خود را ش ت داد و به عنوان پنجمین ی جنوبی و آ ین تیم مرحله انتخ راهی جام جهانی شد.

صعود ار. رو مه واشنگتن پست از آزمایش موشک بالستیک بین قاره ای خبر داد. منابع آگاه می گویند مقام های و اروپا با تنبیه ایران در صورت ساخت موشک های قاره پیما به عنوان بخشی از پیش نویس «توافق مکمل» توافق کرده اند. یازدهمین حضور بین المللی سینمایی «خاطرات پاییزی» به کارگردانی علی ف و ویکتور ویلهلم در هشتمین دوره جشنواره پنج قاره ونزوئلا (ficocc) خواهد بود. آدم های بزرگ درباره ایده ها سخن می گویند
آدم های متوسط درباره چیزها سخن می گویند
آدم های کوچک پشت سر دیگران سخن می گویند

.
.
.
آدم های بزرگ درد دیگران را دارند
آدم های متوسط درد خودشان را دارند
آدم های کوچک بی دردند
.
.
.
آدم های بزرگ عظمت دیگران را می بینند
آدم های متوسط به دنبال عظمت خود هستند
آدم های کوچک عظمت خود را در تحقیر دیگران می بینند
.
.
.
آدم های بزرگ به دنبال ب حکمت هستند
آدم های متوسط به دنبال ب دانش هستند
آدم های کوچک به دنبال ب سواد هستند
.
.
.
آدم های بزرگ به دنبال طرح پرسش های بی پاسخ هستند
آدم های متوسط پرسش هائی می پرسند که پاسخ دارد
آدم های کوچک می پندارند پاسخ همه پرسش ها را می دانند
.
.
.
آدم های بزرگ به دنبال خلق مسئله هستند
آدم های متوسط به دنبال حل مسئله هستند
آدم های کوچک مسئله ندارند
.
.
.
آدم های بزرگ سکوت را برای سخن گفتن برمی گزینند
آدم های متوسط گاه سکوت را بر سخن گفتن ترجیح می دهند
آدم های کوچک با سخن گفتن بسیار، فرصت سکوت را از خود می گیرند تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net کلیک کنید فعالیت های صنعتی تابع سرمایه گذاری بخش خصوصی است. واحدهای صنعتی به طور عام، شامل کارگاه های کوچک صنایع دستی، صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی، کارگاه های تولید مصالح ساختمانی و ... است، ولی نوع آن در مکان های نزدیک به ای بزرگ می تواند کاملاً متفاوت باشد. مناطق نزدیک به شهر های بزرگ..... فوتبال 120 مورخ 20 مهر 96، مقدماتی جام جهانی قاره اروپا در گروه های a – b – c را بررسی کرد. فوتبال 120 مورخ 20 مهر 96، مقدماتی جام جهانی قاره اروپا در گروه های a – b – c را بررسی کرد. اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد طرح درس جغرافیا اول راهنمایی موقعیت ایران در جهان با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 12 طرح درس جغرافیا اول به نام خداشماره طرح درس: 1 مدت اجرا: 50 دقیقهپایه تحصیلی: اول راهنمایی محل اجرا: مدرسه راهنماییموضوع درس: آیا می دانید ایران در کجا واقع شده است؟ تعداد دانش آموزان: 30 نفرتاریخ اجرا: /7/83 مجری: خانمهدف کلی: آشنایی با موقعیت ایران در جهانهدف ورودی (رفتار ورودی): سؤال از پیش دانسته های دانش آموزانهدف های جزئی: دانش آموزان فرا می گیرند:تعریف: قاره راتعریف: اقیانوس راموقعیت ایران نسبت به خط استواموقعیت ایران نسبت به نصف النهار مبدأموقعیت و وسعت قاره ی آسیا راشناخت موقعیت ایران در جهان و آسیاآگاهی از موقعیت ایران نسبت به خطوط فرضی استوا و نصف النهار مبدأاطلاعاتی در مورد وسعت و میزان جمعیت ایرانوسعت و میزان جمعیت ایران نسبت به کشورهای همسایههدف های رفتاری: دانش آموزان پس از پایان درس باید بتوانند:قاره ها و اقیانوس های جهان را نام ببرند و روی نقشه نشان دهند.موقعیت جغرافیایی ایران را روی یک کره ی جغرافیایی تعیین کنند.وسعت و میزان جمعیت ایران را بیان کنند.با استفاده از نقشه ی جهان نما وسعت ایران را با کشورهای همسایه و کشورهای دیگر مقایسه کند.خطوط فرضی استوا و نصف النهار مبدأ را روی نقشه و کره ی جغرفیایی نشان دهد.موقعیت ایران را در قاره ی آسیا روی نقشه نشان دهد.اقیانوس های اطراف قاره ی آسیا را روی نقشه نشان دهد.قاره های مختلف را روی نقشه از نظر وسعت با هم مقایسه کند. محتوی: صفحات 2 و 3 از کتاب جغرافیای اول راهنماییشیوه (روش تدریس): روش فعال «یاران در یادگیری» یا «دریافت مفهوم»رسانه: تخته سیاه، گچ، نقشه، کره ی جغرافیایی    ج زمان بندیفعالیت دانش آموزفعالیت معلم5 دقیقهدانش آموزان به صورت گروهی در جای خود نشسته و وسایل خود را آماده می کنند.«روش یاران در یادگیری»پس از انجام حضور و غیاب و ارائه ی توضیحی مختصر درباره ی روش کار، بچه ها به صورت گروهی در مجای خود نشسته و پس از نوشتن عنوان درس بر روی تابلو و گرفتن زمان، کار را در کلاس آغاز می کنیم.5 دقیقه  قاره های جهان: آسیا، آفریقا، اروپا، ی شمالی و جنوبی، اقیانوسیه و استرالیا.  بزرگ ترین قاره ی آسیا است.ارزشی تشخیصی:قاره های جهان کدامند؟بزرگ ترین قاره ی جهان کدام است؟30 دقیقه  با استفاده از نقشه و کره ی جغرافیایی قاره ها و اقیانوس های روی زمنی را پیدا می کند.  اقیانوس ها و قاره ها را از نظر
با
تحقیق درمورد طرح درس جغرافیا اول راهنمایی موقعیت ایران در جهان
امروزه پدیده اینترنت و جهانی شدن به عنوان لازم و م وم یکدیگر مطرح شده اند، به گونه ای که شمندان این دو را از یکدیگر قابل تفکیک نمی دانند و معتقدند اینها تسهیل کننده یکدیگر هستند. دیگر اینترنت یک ابزار قابل چشم پوشی و یا برای سرگرمی نیست، بلکه به یکی از لوازم ضروری زندگی بشر مدرن و رو به توسعه امروزی تبدیل شده است. اینترنت و به طور کلی دنیای الکترونیک همه ابعاد زندگی و جوامع بشری را دستخوش تغییر خود کرده است. به تبع آن بازارها نیز دچار تغییرات . بانکداری نوین به دلیل حجم عظیم تراکنش های مالی، دورکاری، تجارت های بین قاره ای و سرعت بالای انجام امور، ناچار به استفاده از سیستم های جدید الکترونیکی است؛ امری که مست م وجود زیرساخت های تکنولوژیکی لازم و از آن مهمتر تضمین امنیت تبادلات در این درگاه بزرگ است.
رستوران پنج قاره زوشا هتل قصر طلایی مشهد رستوران پنج قاره زوشا دارای دکوراسیونی آرام, شیک, مدرن و سبک طراحی خاص آماده پذیرایی از شما مهمانان تور مشهد می باشد. رستوران پنج قاره در طبقه دوم هتل قصر طلایی مشهد واقع شده و. است و هر روزه از ساعت 12 تا 24 آماده پذیرایی از مهمانان و گردشگران تور مشهد می باشد. استایل غذایی این رستوران از انواع غذا های بین المللی و منو های پنج قاره جهان تهیه شده است که علاوه بر طعم لذیذی که دارند خوش آمد گویی و مهمان نوازی پرسنل سفر شما را به مشهد با تور مشهد پر از خاطره می کند. با انتخاب تور مشهد برای سفر به این شهر مقدس امکان اقامت در هتل قصر طلایی برای شما فراهم می شود که به راحتی می توانید از این رستوران برای گذراندن لحظاتی خوش استفاده کنید. تور مشهد نوروز 96 رستوران پنج قاره زوشا هتل قصر طلایی مشهد رستوران پنج قاره زوشا هتل قصر طلایی مشهد تورمشهد تور مشهد لحظه آ ی تور مشهد دقیقه 90 تور لحظه آ ی مشهد قیمت های تور مشهد تور مشهد قیمت مناسب تور مشهد ارزان قیمت بلیط تور مشهد تور مشهد 95 تور مشهد نوروز 96 تور مشهد نوروز 96 تور مشهد زمستان 95 تور مشهد دی 95 تور مشهد بهمن 95 تور مشهد اسفند 95 ۲ شهریور: اولین پرواز بدون توقف بین قاره ای توسط یک زن
۸۵ سال پیش در چنین روزی، آملیا ماری ارهارت، خلبان و نویسنده‌ی یی توانست به‌عنوان اولین خلبان زن با هواپیمای خود عرض اقیانوس اطلس را به‌تنهایی بپیماید.
دلم را از شادی ها پر کن ، تا غرق مهر تو شوم. حکیم ارد بزرگ

شادی که با نابودی دیگران فراهم شود، جام زهری کشنده است. حکیم ارد بزرگ

غم ، سیاهچال توانایی هاست. حکیم ارد بزرگ

ستایش غم ، تمجید از مرگ است. حکیم ارد بزرگ

سرزمین غمزده ، میراثی برای آیندگان ندارد. حکیم ارد بزرگ

از آدمیانی که به دنبال غم هستند ، باید هراسید. حکیم ارد بزرگ

اندوه گذشته را نباید خورد ، که بیماری ساده را ، کشنده می کند. حکیم ارد بزرگ

به نقل ازاطلاعیه روابط عمومی وزارت دفاع روسیه ،این موشک از زیردریایی اتمی 'یوری گاروکی' در دریای بارنتز در شمال غرب روسیه پرتاب شد.
موشک به هدف فرضی در محدوده نظامی 'کورا' در شبه جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه اصابت کرد.
بولاوا موشک قاره پیمای سه قسمتی دارای برد حدود 10 هزار کیلومتراست که به تازگی به نیروهای مسلح روسیه تحویل وپیشرفته ترین موشک این کشور محسوب می شود.
ازماه سپتامبر گذشته تجهیز زیردریایی های اتمی روسیه به موشک های بولاوا آغاز شده است.
روسیه به تجهیز نیروی دریایی خود به موشک های قاره پیمای پیشرفته و زیر دریایی های اتمی قادر به پرتاب آن توجه خاص دارد.
سرگئی شایگو دفاع روسیه به تازگی اعلام کرد : روسیه تا سال 2020 میلادی هشت زیردریایی اتمی جدید ساخته و بهره برداری می کند خورشیدگرفتگی کامل سال ۲۰۱۷ سرانجام به پایان رسید. از سال ۱۹۱۸ تا کنون، سابقه نداشته که یک خورشیدگرفتگی کامل از سراسر قاره عبور کند و به همین دلیل، دانشمندان و مردم، این پدیده را «گرفتگی بزرگ یی» نام گذاری کرده و برای رصد آن هیجان زده بودند. روسیه اطلاعاتی را به سازمان ملل متحد ارائه کرد که نشان می دهد کره شمالی اخیرا یک موشک میان برد آزمایش کرده است نه یک موشک قاره پیما. به نظر می رسد در تابستان سال آینده شاهد جا به جایی های بزرگی در پست دروازه بانی در تیم های بزرگ قاره سبز باشیم.
به گزارش فوتبال جهان ، جان لوییجی دوناروما سنگربان جوان و ایتالیایی میلان مورد توجه چند تیم بزرگ قرار دارد و احتمال دارد تا شاهد ج او از جمع روسونری ها باشیم.
نشریه اسپانیایی "موندو دیپورتیوو" ادعا می کند که عملکرد نه چندان خوب ناواس و کاسیا باعث شده تا رئال مادرید به دنبال جذب دوناروما یا تیبو کورتوا از چلسی باشد. منچسترسیتی نیز که از عملکرد براوو راضی نیست، دیگر مشتری جدب دوناروما محسوب می شود.
همچنین چلسی و من یونایتد نیز علاقمند به جذب سنگربان جوان میلان هستند و در صورت رسیدن پیشنهادی خوب، ممکن است شاهد ج او باشیم.
اما به نظر می رسد سران گروه چینی میلان نیز بیکار نمانده اند و از حالا برای جذب داوید دخیا، سنگربان 26 ساله و اسپانیایی منچستر یونایتد اقدام کرده اند و در صورت تمایل شیاطین سرخ برای جذب دوناروما، آنها نیز برای یدن دخیا تلاش خواهند کرد. در جریان بازی های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا و در دیدارهای تیم ملی ایران، 6 پن ی نصیب بازیکنان ایران شد، پن ی هایی که 5 گل برای شاگردان کی روش به همراه داشت. دژاگه، حاج صفی و شجاعی زننده 6 پن ی تیم ملی در این رقابت ها بودند. همیشه شنیده بودم مهاجرت مثل سربازی می مونه.حالا از شهر به شهر از کشور به کشور از قاره به یه قاره دیگه خوب سخت تر می شه. بعد اگر تو این سربازی دستت هم خالی باشه و زن و یه بچه 4 ساله که خیلی بیشتر از سنش می فهمه و می پرسه داشته باشی باز هم سخت تر می شه. بعد مجبور باشی هر ماه کلی کرایه خونه بدی و هر ترم کلی پول بدی و برای اینکه بچت آسیب روحی نبینه کلی پول چیزای دیگه بدی باز هم کارت سخت تر می شه. بعد تو این وضعیت مجبور باشی فقط از جیب بخوری و اجازه کار قان. اگه یه روز به اطرافتون خوب نگاه کنین میبینید که وسایل کوچکی هستند که در عین حال که خیلی به چشم نمیان اختراعات بزرگ و مفیدی هستند . دست کش ها یکی از این قسم اختراعاتند . دست کش به مردان موقع شستن ظروف یه قدرت خواصی می ده . مانع از این میشه که ادم به عن کشیده بشه . همینجا از مخترع دست کش تشکر و قدردانی می کنم .  پیرامون غرور و فروتنی :

دریاها نماد فروتنی هستند ، در نهان خود ، کوه هایی بلندتر از خشکی دارند ، ولی هیچ گاه ، آن را به رخ ما نمی کشند. حکیم ارد بزرگ

چه بسیار آدمهای مغروری دیدم که فریاد می زدند و می گفتند ما فروتن و خاکی هستیم. حکیم ارد بزرگ

غرور و فروتنی ، هر دو بخشی از نیازهای آدمی هستند. حکیم ارد بزرگ

فروتنی به جا و درست ، ما را خواستنی و دوست داشتنی می کند. حکیم ارد بزرگ

فروتنی در برابر گردن کشان ، نادرست است. حکیم ارد بزرگ

فروتنی و غرور بیجا ، به یک اندازه چندش آور هستند. حکیم ارد بزرگ

حکیم ارد بزرگ، ارد بزرگ، حکیماردبزرگ، فیلسوف ایرانی، اردبزرگ، ارد، mojtaba shoraka، orod bozorg، hakim orod bozorg، great orodاگر از خودخواهی ی به تنگ آمده ای ، او را خوار مساز ، بهترین راه آن است که چند روزی رهایش کنی. حکیم ارد بزرگ

آدم خودخواه ، دوران خوشبختی اش کوتاه است. حکیم ارد بزرگ

خودخواه تنهاست ، چرا که توان ستایشگری و مهرورزی ندارد. حکیم ارد بزرگ


بزرگترین فیلسوف، بزرگترین فیلسوف جهان، سخنان بزرگترین فیلسوف جهان، ارد بزرگ، حکیم ارد بزرگ، پاسخ حکیم ارد بزرگ، جملات ناب حکیم ارد بزرگ، مهر میهن، ایران در سخنان حکیم ارد بزرگ، کانال تلگرام فیلسوف بزرگ
بر اساس اعلام فدراسیون جهانی فوتبال؛ فدراسیون جهانی فوتبال سهمیه بندی پیشنهادی خود برای جام جهانی ۲۰۲۶ را اعلام کرد و بر اساس آن 8 سهمیه برای آسیا در نظر گرفت. بعد از اینکه برگزاری جام جهانی با 48 تیم به موافقت مجمع فیفا رسید، اکنون سهمیه های پیشنهادی برای قاره های مختلف اعلام شد. فیفا سهمیه بندی پیشنهادی هر قاره را بر اساس حضور 48 تیم در جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام کرد. این طرح پیشنهادی نهم ماه می در کنگره فیفا در بحرین به رای گیری گذاشته می شود. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از اینو دیدی اقیانوس 31 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 31 اقیانوساقیانوس پهنه بسیار گسترده و به هم پیوسته آب شوری است که نزدیک به سه چهارم سطح کره زمین را پوشانده است. دریاها قسمتی از آبهای اقیانوس هستند که در کرانه های قاره ها قرار گرفته اند. قاره ها این پهنه گسترده آب را به پنج بخش تقسیم کرده اند. هر یک از این بخش ها را نیز اقیانوس می نامند. این پنج اقیانوس عبارتند از: اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس، اقیانوس هند، اقیانوس منجمد شمالی، و اقیانوس منجمد جنوبی.اقیانوس آرام یا اقیاوس کبیر، که بزرگترین اقیانوس است، نزدیک به یک سوم سطح کره زمین را می پوشاند و قاره آسیا را از قاره جدا می کند. اقیانوس اطلس، که مساحت آن در حدود نصف مساحت اقیانوس آرام است، قاره های اروپا و افریقا را از قاره امریکا جدا می کند. اقیانوس هند، که مساحت آن کمتر از نصف مساحت اقیانوس آرام است، میان استرالیا و قاره افریقا و آسیای جنوبی قرار گرفته است. اقیانوس منجمد شمالی، که مساحت آن کمتر از یک دم مساحت اقیانوس آرام است، قطب شمال و سرزمین های نزدیک به آن، یعنی شمال قاره های آسیا و اروپا و سرزمین های گروئنلند، شمال کانادا، و آلاسکا، را فراگرفته است. بعضی از جغرافیدانها این اقیانوس را بخشی ازاقیانوس اطلس دانسته اند. اقیانوس منجمد جنوبی، که مساحت آن حدود یک هفتم مساحت اقیانوس آرام است، قاره قطب جنوب را دربر گرفته است. جغرافیدانها این اقیانوس را آبهای به هم پیوسته قسمت های جنوبی اقیانوس هند واقیانوس اطلس و اقیانوس آرام دانسته اند.اقیانوس و آب و هوادمای آب های سطحی اقیانوس ها در سراسر کره زمین ی ان نیست و از حدود 2- درجه سلسیوس در مناطق قطبی تا حدود 30 درجه سلسیوس در مناطق استوایی در تغییر اتس. دمای آبهای عمق اقیانوس نیز در سراسر کره زمین ی ان نیست. هر چه عمق آبهای اقیانوس بیشتر باشد دمای آن پایین تر است. در عمیقترین قسمت های اقیانوس، دمای آب نزدیک به دمای یخ بستن است. به طور کلی دمای آب اقیانوس ها از سطح تا عمق 1200 متری آنها، به سرعت تغییر می کند. ولی از عمق 1200 تا 2000 متری سرعت تغییر دما کمتر است. دمای آب اقیانوس ها در عمق بیش از 2000 متری تقریباً ثابت است.گرمای آب اقیانوس ها، بیشتر براثر تابش خورشید و کمی نیز بر اثر گرمای زمین است. چون تابش خورشید در سراسر سطح کره زمین ی ان نیست، دمای آب اقیانوس ها نیز با عرض های جغرافیایی تغییر می کند. درجاهای که عرض جغرافیایی آنها کمتر است، یعنی به خط استوا نزدیک ترند، تابش خورشید به خط قائم نزدیکتر و دمای آب بالاتر است. به همین سبب است که آبهای نزدیک به خط استوای کره زمین گرمتر از آبهای نزدیک به دو قطب زمین هستند، و بیشتر آبهای اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس منجمد جنوبی همواره یخ بسته اند.ظرفیت گرمایی آب زیادتر از مواد دیگر است، یعنی برای اینکه دمای آن مثلاً یک درجه بالاتر برود نسبت به مواد دیگر گرمای بیشتری جذب می کند. به همین سبب آب بسیار کندتراز هوا و خشگی گرم و یا سرد می شود. در روز دیرتر از خشکی گرم می شود، و در شب نیز گرمای خود را دیرتر از دست می دهد. اقیانوس، به سبب پهنه بسیار گسترده اش و کندی تغییر دمای آب، در چگونگی آب وهوای کره زمین تاثیر فراوان و پیوسته دارد و از تغییر ناگهانی دمای هوا جلوگیری می کد. از این گذشته، اقیانوس سبب بارندگی بر روی کره زمین است. بر اثر تابش خورشید، آب از سطح اقیانوس پیوسته تبخیر می شود و به صورت ابر درمی آید. بادها ابرها را جابجا می کنند. از ابرها برف و باران فرو می ریزد و جریان آب رودها و دریاچه ها را پدید می آورد. این آبها سبب روییدن گیاهان می شوند. اگر اقیانوس نبود، هوای زمین در شب بسیار سرد و در روز بسیار گرم می شد و زندگی، به شکلی که می شناسیم، در روی زمین امکانپذیر نبود.ترکیب آب اقیانوسآب اقیانوس ترکیب خالص نیست. به طور متوسط 5/3 درصد آن را نمک های گوناگون تشکیل می دهند. اگر همه نمک های آب اقیانوس ها تهنشین شود، لایه ای به ضخامت 56 متر در بستر اقیانوس ها پدید می آید. مهمترین نمک موجود در آب اقیانوس نمک معمولی است که بیش از 75 درصد نمک های آن را تشکیل می دهد. نمک طعام از دو عنصر سدیم و کلر تشکیل شده است، به همین سبب این دو عنصر در آب اقیانوس فراوان است. عنصرهای مهم دیگر آب اقیانوس عبارتند از: منیزیم، گوگرد، کلسیم، و پتاسیم. در آب اقیانوس همه عنصرهای که پوسته زمین را می سازند، حتی طلا و نقره، نیز یافت می شود. درصد نمک طعام و مواد دیگری که در آب اقیانوس حل شده اند در سراسر اقیانوس ها تقریباً ی ان است، زیرا موجها و جریان های دریایی سبب آب در بیشتر قسمت های اقیانوس ها می شوند.دانشمندان ترکیب آب اقیانوس را با ترکیب مواد مایع بدن انسان و جانوران مقایسه کرده اند و دریافته اند که نسبت عنصرها در آب اقیانوس و در مواد مایع بدن جانوران بسیار شبیه یکدیگر است. به همین سبب است که بعضی از دانشمندان عقیده دارند زندگی در کره زمین در آب اقیانوس آغاز شده است.
با
اقیانوس 31 ص
بخشی از سخنان فیلسوف ایرانی حکیم ارد بزرگ از کتاب سرخ ، تقدیم به عاشقان فلسفه و حکمت ایرانی می گردد :
از آدمهایی که به آسانی درباره دیگران قضاوت می کنند، دوری کنید. حکیم ارد بزرگ

دانا ، سخنی دلگرم کننده بر زبان جاری می سازد و می گذرد . برای دمندان ، بدگویی بدخواهان شیاد ، بی ارزش است. حکیم ارد بزرگ

آنگاه که دریا شدی ، با چنگ کشیدن دیگران ، رُخ و گونه ات ، زخمی نخواهد شد . حکیم ارد بزرگ
حکیم ارد بزرگ ، ارود بزرگ ، حکیم ارد بزرگ فیلسوف ایرانی ، فیلسوف ارد بزرگ ، ارد بزرگ ،
در همه دوران زندگی از پنجره ایی به پنجره دیگر، روان هستیم ، این پنجره ها را هم با خود به پیش می بریم ، برخی از آنها بال پروازمان می شوند و برخی از آنها وزنه ای بر پایمان . حکیم ارد بزرگ

هزار هزار چشمه مهر، بر دامن کوهستان شاه جهان جاریست . حکیم ارد بزرگ

کمک به دیگران امری پسندیده و نی ت ؛ ولی فراموش خود ، از نادانی و سب ری است. حکیم ارد بزرگ

دره شاه جهان ، رامشگاه مهر ایرانی است . حکیم ارد بزرگ

کوروش نماد فرمانروایان نیک ش است و نام او می ماند ، چرا که از راستی و کمک به آدمیان روی برنگرداند . حکیم ارد بزرگ

چه غم انگیز و رنج آور خواهد بود هنگامی که یک شیر وادار شود بسان یک رفتار کند . حکیم ارد بزرگ

باید بسوی جزیره مهربانی کوچ کرد. حکیم ارد بزرگ

جزیره مهربانی کجاست ؟
آنجا جایی است که در زیر چرخ دنده غول پیکر و هولناک مناسبات چندین هزار ساله آدمیان ، د و نابود نشویم . در جزیره مهربانی، همچون آسمان گسترده است . مهر و شادی زنده و جاری است و آبادی و سازندگی در هر کوی و برزن هویدا است . حکیم ارد بزرگ

در جزیره مهربانی ، آدمی از پیچیدگی ها رها شده و به سرشت پاک خویش نزدیک می شود. حکیم ارد بزرگ

در جزیره مهربانی ، مهمترین هنجار و قانون در بین آدم ها ، نیکی و مهربانی به یکدیگر است . حکیم ارد بزرگ

در جزیره مهربانی ، ی به دیگران نمی تازد و همه آزرم خو و نیک باور هستند. حکیم ارد بزرگ

جزیره مهربانی ، جایی است برای گریختن از بندها و بردگی . حکیم ارد بزرگ
هنر زیباست ، اما نابود شدن برای آن، از خامی است، ارزش زندگی فراتر است . حکیم ارد بزرگ
و نیروهای همپیمانش در حال پیشبرد عملیات به سمت منطقه حلیمه قاره هستند و لبنان نیز همچنان را در ارتفاعات رأس بعلبک محاصره کرده است. 5جابه جایی ماندگار از قاره کهن به قاره سبز
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بزرگ ترین نقل و انتقالات این قاره اشاره کرد که نام علی در آن به چشم می خورد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بر اساس اعلام فدراسیون جهانی فوتبال؛ فدراسیون جهانی فوتبال سهمیه بندی پیشنهادی خود برای جام جهانی ۲۰۲۶ را اعلام کرد و بر اساس آن 8 سهمیه برای آسیا در نظر گرفت.  بعد از اینکه برگزاری جام جهانی با 48 تیم به موافقت مجمع فیفا رسید، اکنون سهمیه های پیشنهادی برای قاره های مختلف اعلام شد. فیفا سهمیه بندی پیشنهادی هر قاره را بر اساس حضور 48 تیم در جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام کرد. این طرح پیشنهادی نهم ماه می در کنگره فیفا در بحرین به رای گیری گذاشته می شود. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] همسایه بودیم  قبل از اینکه قاره ها از هم جدا شوند  حالا پناهنده های زیادی  در مسیر تو غرق میشوند    مرزهایمان  آنقدر به هم نزدیک است  که پرچم هایمان  در لباسشویی به هم رنگ پس میدهند  پس چرا در من  جنگهای زیادیست برای پیوستن به تو  در تو  جشنهای زیادی برای استقلال    تروریست نیستم  که چهره نگاریم میکنی در ع های یادگاری  نبوده ام  که اثر انگشت هایم را از خانه پاک میکنی  من قسمتی از تو بوده ام    شبها.