تقی مدرسی که بود و برای ادبیات ایران چه کرد

مقامات آذربایجان گمان می کنند که واشینگتن در حال دادن امتیازات بیش از حد به ایران است. مقامات آذربایجان ممکن است خواهان قطع روابط با نباشند، اما ترجیح می دهند تی در روی کار بیاید که سیاست ت اوباما مبنی بر تعامل با ایران را رها کند.هنوز کارهای زیادی برای رسیدن به توافق بر سر نظارت بر برنامه هسته ای ایران باقی مانده است، اما اگر اوضاع به همین منوال پیش رود، آذربایجان ممکن است با یک سردرگمی دیپلماتیک روبه رو شود. نمایندگان گروه 1+5 و مذاکره کنند. تیم ملی والیبال ایران با قبول ش ت مقابل ایتالیا به مقام چهارم لیگ جهانی والیبال 2014 رسید. تیم ملی والیبال ایران با قبول ش ت 3 بر صفر مقابل ایتالیا در دومین حضور خود در لیگ جهانی والیبال به مقام چهارم این تورنمنت 20 میلیون دلاری رسید.

تیم ملی والیبال ایران در 2 بازی آ خود در لیگ جهانی 2014 به اندازه تمام بازی های گذشته خود کم انرژی و پر اشتباه بود. سرزمین پر از میراث ماکو در دلش نگین هایی از سرسبزی و طراوت را جا داده که دل هر بیننده ای را به خود جذب می کند. کافی است که یکبار امتحان کنید سفر به ماکو در شمالی غربی ترین نقطه آذربایجان غربی برای بسیاری خاطره انگیز بوده و هست. دروازه ایران به اروپا را باید از نزدیک دید. در 15 کیلومتری شهرستان ماکو روستای تاریخی و پرطراوت رند قرار دارد. روستایی با مردمانی که برای میهمان نوازی از همدیگر سبقت می گیرند. مهربانی و سادگی در این روستای 150 خانواری که ای. سفر > ایرانگردی - همشهری آنلاین:
هفتمین دوره کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان ایران در کویر مصر واقع در شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران (istta)، هفتمین دوره کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان 17و 18 مهرماه در کویر مصر برگزار می شود. باتوجه به اهمیت جایگاه کویرنوردی در طبیعت گردی و همچنین استقبال گسترده علاقمندان به این حوزه، مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران پس از برگزاری موفق شش دوره کویرنوردی در کویر مرنجاب، مصر و د، هفتمین دوره این طرح را در کویر مصر واقع در شهرستان خور و بیابانک برگزار می نماید. بازدید از روستاهای زیبای مصر، گرمه و بیاضه، بازدید از دریاچه خور و بیابانک، رمل نوردی، رصد ستارگان در شب کویر با تلسکوپ های پیشرفته، گشت شبانه و شب نشینی دور آتش در کویر از برنامه های این طرح به شمار می رود. جاذبه های گردشگری خور و بیابانک / روستای گرمه همچنین دانشجویان شرکت کننده در این تور تفریحی-آموزشی با پوشش گیاهی و جانوری توسط راهنمای تور آشنا می شوند. کویر مصر در روستای مصر و ۵۵ کیلومتری شهرستان خور و بیابانک از توابع استان اصفهان واقع در دشت کویر ایران است. این منطقه از مقاصد مهم گردشگری ایران است و دریای شنی کویر مصر برای همه طبیعت گردان جاذبه ای منحصر به فرد به شمار می رود. وجود تپه های شنی وسیع در دل کویر، آثار تاریخی متعدد از جمله نارنج قلعه و قلعه تاریخی بیاضه و از طرفی آب و هوای مناسب این منطقه در فصل پاییز می تواند بهترین زمان سفر به این منطقه باشد. دانشجویان علاقه مند به شرکت در این برنامه می توانند برای پیش ثبت نام با شماره تلفن های 66491222 و 66491136 تماس حاصل نمایند. در حیاط خلوت نویسندگان: تمام آنچه از ادبیات نمی دانید نویسنده: راینر اشمیتس
ترجمه: مهشید میرمعزی
ناشر: ثالث
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 659 صفحه
شابک: 978-964-380-751-1 کتاب مجموعه ای است از تعداد حیرت انگیزی نکات ریز و درشت درباره ی زندگی نویسندگان و شاعران مختلف دنیا. مطالب کتاب به سنت فرهنگ های لغات به ترتیب حروف الفبای سرشناسه ی مربوط به هر مطلب مرتب و ارائه شده است. مثلا سرشناسه های "تو " و "تولید ادبی" ذیل حرف دال، سرشناسه های "سقوط از اسب" و "سیانور" ذیل حرف سین، سرشناسه "فرزندخوانده" و "فلج" ذیل حرف ف و ... آمده اند. ذیل سرشناسه ی "خلال دندان" در کتاب می خوانیم:
"شروود اندرسون در یک مهمانی یک خلال دندان را قورت داد. ابتدا اهمیت خاصی برای این موضوع قائل نشد، اما در عرشه کشتی سانتا لوسیا ناگهان درد شدیدی در ناحیه شکم حس کرد. قبل از این که کشتی در پاناما پهلو بگیرد، آندرسون به سراغ سلمانی کشتی رفت و موهای خود را اصلاح کرد. فکر می کرد اگر روی صندلی و زیر آفتاب دراز بکشد، بهبود می یابد. به محض رسیدن کشتی، او را با آمبولانس به بیمارستان رساندند. آندرسون چند روز بعد در بیمارستان از دنیا رفت." اختصاصی از هایدی پاسخ خودآزمایی ادبیات فارسی سوم انسانی با و پر سرعت .
 پاسخ خودآزمایی ادبیات فارسی سوم انسانی
 پاسخ خودآزمایی ادبیات فارسی سوم انسانی پاسخ خودآزمایی درس به درس ادبیات فارسی سوم ادبیات و علوم انسانی. ویژه ی دانش آموزان سال سوم ادبیات و علوم انسانی و دبیران ادبیات. حجم: 135 کیلوبایت. فرمت: pdf.zip. تعداد صفحات: 15 صفحه
با
پاسخ خودآزمایی ادبیات فارسی سوم انسانی
در مسیر طولانی مذاکرات هسته ای و از ابتدای آن، یکی از موانع دستی به توافق، گمانه ها و در واقع اتهاماتی علیه کشورمان مبنی بر انحراف ایران از مسیر فعالیت های صلح آمیز به سمت و سوی ابعاد نظامی بود. طی مذاکرات منجر به دستی به برنامه جامع اقدام مشترک، اجرای توافق منوط به حل و فصل نهایی پرونده مسائل گذشته و بسته شدن همیشگی اش در شورای حکام شد. در واقع، تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با هوشمندی تمام و با مطرح این شرط و مطالبه آن از گروه ١+٥، اسباب پاک . رده بندی برترین آزادکاران جهان در ماه جولای از سوی فدراسیون جهانی کشتی اعلام شد که بر اساس آن در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین خانی و در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی در صدر برترین های اوزان خود قرار دارند.

همچنین مسعود اسماعیل پور در 61 کیلوگرم و کمیل قاسمی در 125 کیلوگرم نفرات دوم اوزان خود هستند. میثم مصطفی جوکار در وزن 86 کیلوگرم، رضا افضلی در 74 کیلوگرم و پیمان یاراحمدی در 70 کیلوگرم عنوان سوم اوزانشان را به خود اختصاص داده اند.

* رده بندی نفرات برتر اوزان 8 گانه کشتی آزاد به شرح زیر است:

57 کیلوگرم:

1- ولادیمیر خینچگاشویلی، گرجستان 2- ویکتور لبدوف، روسیه 3- رسول کالیف، قزاقستان ... 6- حسن رحیمی، ایران

61 کیلوگرم:

1- حاجی علی یف، آذربایجان 2- مسعود اسماعیل پور، ایران 3- مرشد موتالیموف، روسیه ... 8- بهنام احسان پور، ایران

65 کیلوگرم:

1- ماگومد قربان علی یف، روسیه 2- احمد چاکائف، روسیه 3- یوگیشوار دات، هند ... 9- سیداحمد محمدی، ایران

70 کیلوگرم:

1- مصطفی حسین خانی، ایران 2- روسلان دبیرگادژیف، آذربایجان، 3- پیمان یاراحمدی، ایران

74 کیلوگرم:

1- جوردن باروز، 2- جبرئیل حسنوف، آذربایجان 3- رضا افضلی، ایران 14- مرتضی رضایی قلعه، ایران ... 17- حمیدرضا رضایی، ایران ... 19- عزت الله اکبری، ایران

86 کیلوگرم:

1- عبدالرشید سعدالله یف، روسیه 2- مراد داروف، بلاروس 3- میثم مصطفی جوکار، ایران ... 7- احسان لشگری، ایران

97 کیلوگرم:

1- رضا یزدانی، ایران 2- عبدالسلام گادیسوف، روسیه 3- ختاگ گازیموف، آذربایجان

125 کیلوگرم:

1- طاها آکگول، ترکیه 2- کمیل قاسمی، ایران 3- آل اندر خوتسیانوفسکی، اوکراین ... 8- پرویز هادی، ایران ... 10- عبدالله قمی، ایران بخش مراقبتهای ویژه (icu) و درمانی بیماریهای تنفسی پرندگان محصول کشور آلمان بسیار سندیم تا خدمت دوستان اعلام کنیم تا برای نخستین بار در کشور کلینیک تخصصی پرندگان سیمرغ مجهز به بخش مراقبتهای ویژه (icu) و درمانی بیماریهای تنفسی پرندگان محصول کشور آلمان در هفته جاری خواهد گردید. امیدواریم که بتوانیم همچون گذشته روز به روز با تجهیز این مجموعه تخصصی کمک به درمان و بهبود پرنده های شما نماییم. پیش وت فوتبال ایران گفت: علیرضا جهانبخش و آزمون هم باید در تیم ملی امید حاضر شوند و نباید تیمی را دست کم بگیریم چرا که ی فکر نمی کرد ایران در جام ملت ها از عراق ش ت بخورد. غلامحسین پیروانی ، در رابطه با هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران و اینکه کادر فنی تیم ملی امید درخواست کرده برای برگزاری اردوهای این تیم این هفته لغو شود، عنوان کرد: زمانی که من سرمربی تیم ملی امید بودم لیگ برگزار می شد و پس از انجام هر هفته از لیگ روز شنبه و یکشنبه با بازیکنان تمرین می کردیم در آن مقطع چون بازیکنان خسته بودند فقط می توانستیم ریکاوری انجام دهیم به همین خاطر از نداشتن زمان برای تمرینات ضرر کردیم این فرصت تمرینی به ما داده نشد و نمی دانم آیا با تیم ملی امید در این رابطه همکاری می شود یا نه.

وی افزود: اگر می خواهیم به موفقیت برسیم باید صددرصد در این رابطه همکاری کنند در غیر این صورت تیم ملی امید نمی تواند کاری انجام دهد. اگر فرصت تمرینی وجود نداشته باشد نمی توانیم بهره ای ببریم.

پیش وت فوتبال ایران در رابطه با اینکه این روزها بحث هایی مطرح می شود که سرمربی تیم ملی بزرگسالان به آزمون و علیرضا جهانبخش برای حضور در مرحله اول مقدماتی المپیک ???? اجازه نمی دهد، عنوان کرد: فکر نمی کنم چنین مخالفتی صورت بگیرد آنها از کجا می دانند این مرحله برای ما آسان است و می توانیم به راحتی صعود کنیم. مگر ی فکر می کرد تیم ملی بزرگسالان به عراق ببازد اما دیدید که این مسابقه را واگذار کردیم و دیدار با عراق گریبانگیرمان شد. بدون شک باید با تمام توان به میدان برویم و هیچ حریفی را دست کم نگیریم.

وی در مورد اینکه مدیر برنامه های جهانبخش اعلام کرده شاید برای وجهه این بازیکن خوب نباشد که برای حضور در مرحله اول مقدماتی المپیک برای او به باشگاهش دعوتنامه بفرستد، عنوان کرد: صددرصد باید این بازیکنان برای شرکت در این مسابقات حاضر شوند. تیم ملی امید اهمیت بسیار زیادی دارد اگر می خواهیم تیم ملی بزرگسالان قوی ای داشته باشیم باید تیم امید را قوی کنیم. چرا نباید از تمام توانمان در این رقابت ها استفاده ببریم. روزی که محمد خاکپور که پسر بسیار خوبی است به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد اعلام د تنها در صورتی ما موفق می شویم که همان شخصیت تیم ملی بزرگسالان را برای تیم ملی امید در نظر بگیریم.

پیروانی در پایان در رابطه با اینکه آیا ما به مرحله دوم المپیک صعود می کنیم، گفت: شاید در دیدار با عربستان دچار مشکل شویم اما اگر تیم فرصت آماده سازی خوبی داشته باشد می توانیم به دور بعد صعود کنیم. ارسال توسط سمیه یک رو مه نگار، اتفاق جنجالی در برنامه «من و شما» و جدل کلامی مجری با مسعود فراستی را نتیجه نفوذ مافیای اقتصادی و اسپانسرها در صدا و سیما دانست. بنام خدا سلاح هسته ای حق مسلم ماست nuclear weapons is our right ش مقدمه اول : در میان استراتژی های اتخاذ شده توسط ایران و چیکن استراتژی می تواند قابل تعمیم در همه عرصه ها به خصوص در موضوع پرونده هسته ای ایران باشد ، دلیل آن نیز تقابل دائمی ایران و در طول 36 سال بعد از انقلاب بوده است که این تقابل اجتناب ناپذیر است.این اجتناب ناپذیری نیز به دلیل ماهیت حاکمیت دو کشور است که محل بحث نمی باشد.آغاز این استراتژی توسط ایران و به سال 2005 برمی گردد ؛ در این استراتژی فرض بر این است که هر دو بازیگر (ایران و ) از همدیگر می خواهند که به خواسته های طرف مقابل تن دهند. اما هیچ یک از بازیگران از خواسته های خود کوتاه نمی آیند.از ویژگی های این استراتژی ضریب ریسک و موفقیت بالاست.و هر دو طرف آماده پرداخت هزینه تقابل هستند حتی اگر در حد یک جنگ تمام عیار باشد .چیکن بیشترین احتمال برخورد را در ذات خود دارد و ویژگی اصلی آن در بالا بردن مستمر هزینه برخورد و تصادف از سوی طرفین است . تعداد بالای رزمایش های نظامی ایران و در سال های 84 و 85 نشان دهنده آمادگی طرفین برای مقابله به هر قیمتی می باشد. بنابراین برای رسیدن به این آمادگی و مقابله نیاز به قدرت و توازن قوا می باشد. مقدمه دوم : اینکه در نشست خبری روز دوشنبه 3 آذرماه 93 بعد از تمدید مذاکرات از سوی 1+5 و ایران جان کری امور خارجه به مطالب مهمی اشاره کرد که نشان می دهد علیرغم تمایل ایران برای رسیدن به یک توافق با نگاه استکباری خود مبتنی بر چیکن استراتژی ذره ای از منافع خود کوتاه نمی آید.کری در این نشست اشاره کرد که ایران در گذشته 200 کیلو اورانیوم غنی شده تا 20 درصد داشت اما امروز آن را ندارد و پیشرفت پروژه اراک امروز متوقف شده است. یک سال پیش برنامه هسته ای ایران با سرعت داشت به سمت غنی شدن پیش می رفت اما امروز ایران این روند را متوقف کرده و به عقب برگشته است نتیجه : با توجه به دو مقدمه فوق داشتن سلاح هسته ای می تواند فواید زیادی داشته باشد که در ذیل به چند مورد اشاره می کنم: ایجاد توازن نظامی و داشتن موضع ی ان و شاید بالاتر در مذاکرات آتی با توجه به وحشت رژیم صهیونیستی از موشک های ایران به خصوص موشک های زن به نظر می رسد داشتن بمب اتم می تواند این وحشت را چند برابر کرده و را روز به روز نا امن تر کند. مرور تاریخ مذاکرات هسته ای نشان می دهد که ایران همیشه پایبند به تعهدات بوده است و هزینه های آن را داده است در صورت تولید سلاح هسته ای می توان به نشان داد که عدم پایبندی آنان به توافقات هزینه های سنگینی دارد. یکی از سیاست های از تمدید و فرسایشی مذاکرات گرفتن امتیازات تدریجی از ایران می باشد که از بین بردن اورانیوم 20 درصد و تعلیق نتیجه آن است که با تولید سلاح هسته ای به این نتیجه خواهد رسید که این مذاکرات باید در مدت زمان کوتاهی پایان یابد و نباید از این موضوع ابزار فشاری علیه کشورمان استفاده کند. . شهید آوینی : اجازه دارد که قواعد بازی را رعایت نکند و وقتی هم که چنین می کند باز قاعده بر این است که نه فقط همه خود را به نفهمی بزنند بلکه این خلاف آمد را نیز به مثابه یکی از قواعد بازی توجیه کنند.وقتی این توجیه اصل باشد بازی می تواند هر قاعده ای به خود بگیرد و ی هم حق اعتراض ندارد. نویسنده : سید رحمانی seyyed rahmani مقاله علیرضا فرقانی در این زمینه و بازتاب های بین المللی آن لینک های زیر برای مطالعه بیشتر در این زمینه: نشنال اینترست: توافق نکند، ایران به بمب اتمی دست خواهد یافت به گزارش عصرایران به نقل از رویترز:مقام ی: به دنبال افزایش تحریم ها علیه ایران نیستیم به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی کویت:ادعای "فرمانده " درباره برنامه هسته ای ایران عصر ایران:مجلس آلمان خواستار کوتاه شدن مسیر مذاکرات شد رسانه ها بازیگران مهم جنگ نرم و جریان صهیونیسم بین الملل برای عملیاتی ساختن جنگ نرم و ناتوی فرهنگی علیه ایران، طی سال های گذشته را ارهای مختلفی آزمایش کرده اند. سرمایه گذاری در رسانه های دیداری و شنیداری، آژانس های تبلیغاتی و خبری و کمپانی های سازی برای ارایه ی تصویری سیاه و خطرناک از ایران برای افکار عمومی جهان که یکی از نمونه ها ی برجسته ی آن، ساخت و پخش ضدایرانی "300" بوده، گوشه ای از این اقدامات به شمار می آید. و های دیگری نیز دراین زمینه تو. جام ملت های فوتسال با قهرمانیِ به حقِ ژاپن به پایان رسید. تیمی که دو مقام چهارمی «جهان» را یدک می کشد، در مقابل ژاپن به زانو درآمد. ژاپنی که در جهان هیچ مقامی ندارد. البته این تمام ماجرا نیست. در پس این عنوان ها و قهرمانیِ امروز رموزی نهفته است. ژاپن یک مربی اسپانیایی داشت (مانند ایران) که به واسطه ی جوانی از جسارت و شجاعت بالایی برخوردار بود(برع مربی ایران). مربی اسپانیایی و سالخورده ی ایران تا زمانی که از بازیکنانش در حد نام تیم چهارم جهان باز. تهران-ایرنا- کارشناس روابط بین الملل گفت: یت دونالد ترامپ به گونه ای شبیه یت رونالد ریگان در دهه 1980 میلادی دانست و گفت: هدف ریگان مسکو بود و هدف ترامپ تهران است بنابراین ادبیات وی، تقلیدگرا… انتظارات فوتبال ایران از آقای تاج انتخاب تاج به ریاست فدراسیون فوتبال ایران می تواند نقطه عطفی در فدراسیون فوتبال باشد چرا که حداقل اختلاف نظر 180 درجه ای با فدراسیون گذشته ندارد و با توجه به سابقه زیادی که در مدیریت فوتبال دارد می تواند مفید باشد اما بر خود می دانم چند انتظاری که از ریاست فدرسیونفوتبال ایران دارم ذکر کنم: 1- همان نظم و انضباطی که در سازمان لیگ وجود داشت باید به برنامه های تیم های ملی منتقل شود. برنامه ریزی اردو و بازی تدارکات. از زمانی که یاهو کشور ایران را تحریم کرده و به ایرانیان اجازه ساختن ایمیل در یاهو را نمی دهد، ترفندهای زیادی برای دور زدن تحریم ها در اینترنت نوشته شده است که اکنون با این آموزش می توانید به راحتی ایمیل بسازید. یاهو در اقدامی عجیب نام ایران را از فهرست کشورهایی که هنگام ثبت نام پست الکترونیک دیده می شد حذف کرده است. برای ثبت نام و فعال سازی حساب کاربری نیز وارد شماره تلفن همراه ا امی است و این کار برای کاربران ایرانی غیر ممکن است. اما این مساله به معنای خداحافظی یاهو از ایران نیست. برای آشنایی با روش کار به همراه ع های آموزشی با ما همراه باشید.

مرحله اول: وارد سایت یاهو می شویم. 2411805 512 مرحله دوم: بر روی گزینه create new account کیک کنید.

مرحله سوم: مشخصات فردی خود را وارد کنید. 2411830 871 مرحله چهارم: ایمیل پیشنهادی را انتخاب می کنید.

مرحله پنجم: پسورد خود را در کادر پسورد وارد کنید. توجه کنید پسورد شما باید شامل حروف بزرگ و کوچک و نماد باشد و از 8 کاراکتر بیشتر باشد. 2411909 891 مرحله ششم: کشور پا تان انتخاب کنید. در این قسمت باید یک شماره از کشور مورد نظر را وارد کنید و وارد بخش شماره تماس یاهو می کنید. در آ بر روی create account کلیک کنید.
مرحله هفتم: اکنون وارد صفحه جدید می شوید که از شما یک کد می خواهد که آن را وارد می کنید. 2411957 351 مرحله هشتم: پس از ثبت کد مورد نظر به صفحه دیگری وارد می شود.
yjc.ir
مرحله نهم: تبریک می گوییم شما توانسته اید یک ایمیل برای خود ثبت کنید.

yjc.ir

کاربران می توانند تاریخ ساخت ایمیل را مشاهده نمایند و از صحت ساختن شدن آن مطمئن شوند. مئهران باهارلی http://sozumuz1. .com/ زبان ترکی در دوره ی ترکی تاریخ ایران (به تقریب دوره ای هزارساله بین قرون ١٠ تا ٢٠ میلادی) یکی از زبانهای رسمی دو فاکتوی تهای ترکی حاکم بر ایران بوده است. یکی از این تهای ترک، ت افشاری و یا نادریه است. در زیر متن یک نامه ی تی نوشته شده به زبان ترکی و فرستاده شده از سوی نادرشاه افشار به سلطان عثمانی محمود اول را نقل کرده ام. این نامه ی ترکی از جهات بسیار، از جمله پرتوافکنی بر کم و کیف روابط بین دو ت ترکی افشاری و عثمانی د. تورنمنت بین المللی ووشودرکشور ارمنستان شهر ایروان از دوم اردیببهشت لغایت ششم اردیببهشت ماه با حضور قهرمان لیگ برتر ووشو ایران (تیم پارس جنوبی )که از آقای یزدان کرمی نژاد ورزشکار موفق جمی در وزن 75کیلوگرم بهره میبرد در این مسابقات شرکت خواهد کرد با آرزوی توفیق برای این عزیزان مجتبی ویسی می گوید: امسال ادبیات و کتاب تغییر محسوسی نداشته است که بتوان آن را از سال های قبل متمایز کرد. منابع کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی سال 93زبان انگلیسی کتاب humanities (جلد اول)، مهدی نوروزی و پرویز بیرجندی، انتشارات سمت، فرهنگ اصطلاحات ادبی، سیماداد، انتشارات مروارید. نظم فارسی شاهنامه فردوسی: «غم نامه ی رستم و سهراب» و «رزم نامه ی رستم و اسفندیار» حسن انوری و جعفر شعار (نامه ی باستان جلد اول و دوم کزازی. شرح جلد اول شاهنامه، جوینی، بوستان سعدی: شرح و توضیح یوسفی (شرح خطیب و ...). غزلیات و قصاید سعدی: کلیات سعدی، چاپ فروغی. گزیده ی غزلی. world football کد خبر : 1146686 زمان ارسال : یکشنبه 1393/04/01 04:08

زاب ا: ایران مقابل آرژانتین 11 نفره دفاع می کرد م ع آلبی سلسته عنوان کرد شاگردان کارلوس کی روش در دیدار مقابل آرژانتین با تمام قوا به دفاع پرداخته اند. پابلو زاب ا، م ع تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از پیروزی یک بر صفر شب گذشته (شنبه) این تیم مقابل ایران در گروه f جام جهانی 2014 برزیل گفت: می دانستیم بازی دشواری در انتظارمان خواهد بود، چون ایران تیمی است که با 11 بازیکن به کارهای دفاعی می پردازد و در این بازی نیز همینطور عمل کرد.
م ع منچسترسیتی تصریح کرد: با وجود دفاع فشرده ایران یافتن راه نفوذ کار دشواری بود. در مقابل ایرانی ها با استفاده از ضدحملات دو یا سه موقعیت گ نی روی دروازه ما خلق د. زمانی که ما توپ را در اختیار می گرفتیم به دنبال تدارک حمله با نفرات زیاد بودیم و طبیعی بود که در خط دفاعی مان فضای زیادی برای حرکت ایرانی ها به وجود بیاید و آنها به موقعیت گل برسند.
وی افزود: در نیمه دوم کار را برای خودمان دشوار کردیم ولی به هر حال موقعیت هایی را روی دروازه ایران خلق کردیم و در پایان هم به پیروزی رسیدیم.
زاب ا در پایان خاطرنشان کرد: وقتی شما بازیکن سطح بالایی همچون لیونل مسی را در ترکیب دارید که می تواند سرنوشت بازی را یک تنه رقم بزند، همیشه برای رسیدن به موفقیت شانس دارید. از اینکه بهترین بازیکن جهان را در تیم مان داریم، لذت می بریم و می دانیم که لیونل در شرایطی که به او نیاز خواهیم داشت، همانند این بازی به کمک مان خواهد آمد. فروشگاه گریپ گو اولین نمایندگی رسمی جا موبایلی های سبز رنگ گریپ گو در ایران . نگه دارنده موبایل گریپ گو gripgo دارای 7 روز گارانتی برگشت کالا می باشد پس با خیالی آسوده یدی لذت بخش از فروشگاه اینترنتی گریپ گو داشته باشید و ( جا موبایلی گریپ گو ) جا موبایلی گریپ گوی اورجینال را از رسمی این شرکت در ایران یداری نمایید . گریپ گو محصول سال 2014 بوده که به تازگی در بازار ایران عرضه شده و به صورت مستقیم می توانید از همین سایت یداری نمایید. جا موبایلی ماشین گریپ گو بهترین گزینه برای ید کالایی مسافرتی که حتما به آن نیاز خواهید داشت. فروشگاه اینترنتی گریپ گو gripgo نسل جدید از جا موبایلی را به شما عرضه می کند.
گریپ گو با باسته بندی اورجینال

فروشگاه گریپ گو جدیدترین فروشگاه اینترنتی نگهدارنده موبایل

دارای تکنولوژی برتر و جدید که برای اولین بار در دنیا تولید شده است

بهترین وسیله برای رانندگان عزیز

ارسال به سراسر نقاط ایرانبسته بندی اصلی گریپ گو

در فروشگاه معتبر گریپ گو gripgo

همان چیزی که در هنگام رانندگی به آن احتیاج داشتید

آیا می دانید گریپ گو چیست ؟ گریپ گو یک نگهدارنده موبایل برای ماشین است سطح سبز رنگ گریپ گو gripgo از هزاران هزار چسبانک های کوچک تشکیل شده که وقتی گوشی موبایل خود را به آن فشار می دهید این چسبانک ها گوشی شما را به خود جذب می کنند ، پس هیچ ماده چسبنده ای روی سطح گریپ گو gripgo مالیده نشده است و گوشی شما بعد از جدا شدن از گریپ گو چسبناک نخواهد شد. تصاویری از این چسبانک های ریز را در زیر می توانید مشاهده کنید.


تمام اجسام شیشه ای و صیقلی را به خود نگه می دارد

با قیمت استثنایی مستقیم و بدون واسطه

دارای 7 روز گارانتی برگشت کالا امور خارجه تآکید کرد: ت و ملت ایران با صلابت بر تمام خواسته های به حق خود در چارچوب قوانین و نرم­های بین المللی ایستاده­ اند و هرگز مرعوب و مغلوب بدخواهی شوالیه­ های سیاهی و تاریکی نخواهند شد. به گزارش صدخبر ، «بنیادهای به هم وابسته صلح و امنیت جهانی» مقاله ای است که روز گذشته به قلم محمد جواد ظریف، امور خارجه کشورمان در یک نشریه اتریشی منتشر شد.

امور خارجه کشورمان در این مقاله نوشته است: واقعیت آن است که نگاه ایران به­ ویژه رئیس جمهور به اتریش یک نگاه ویژه و مبتنی بر احترام و برادری است که ریشه در تاریخی از پیوندهای مبتنی بر بنیادهای فرهنگی، علمی و اقتصادی دو کشور دارد. خوشبختانه اراده بسیار خوبی که در ان دو کشور برای گسترش همکاری ها وجود دارد، شرایط خوبی را برای گسترش این پیوندها در همه زمینه­ها فراهم آورده است. باور دارم که با استفاده از فرصت­ها و ظرفیت­هایی که هم اکنون در هر دو طرف موجود است، می توانیم افق ­های جدیدی را در روابط دوجانبه بگشائیم.

احمد قهرمان در سال 1307 در بابل به دنیا آمد و دوران مدرسه را در این شهر گذراند. در سال 1329 برای ادامۀ تحصیل به تهران رفت و در دانشکدۀ علوم تهران پذیرفته شد. در سال 1333 لیسانس علوم طبیعی و در سال 1342 در رشتۀ علوم گیاهی، فوق لیسانس گرفت. قهرمان، کار و فعالیت اقتصادی- فرهنگی خود را به ضرورت از دورۀ دبیرستان با نقاشی صحنۀ تئاتر و مدیریت کتابخانه آغاز کرد. آنگاه با استخدام در ادارۀ آموزش و پرورش طی سال ­های 1333 تا 1338 به تدریس در دبیرستان­ های د، شرف، علمیه، دارالفنون، انستیتو مریم و چند دبیرستان دیگر تهران پرداخت. سپس با عنوان دبیر گیاه شناسی تا سال 1342 در گروه زیست­ شناسی دانشکدۀ علوم تهران مشغول تدریس بود و از آن پس برای ادامۀ تحصیل به فرانسه رفت و در سال 1346 از مونپلیه (montpellier) ای گیاه ­شناسی گرفت و در بازگشت به ایران به ترتیب با درجۀ یاری(1347) و دانشیاری(1351) و ی(1363) به تحقیق و تدریس در دانشکدۀ علوم تهران مشغول شد. او همچنین دوره ­های کوتاهی در ای اصفهان، اراک و اهواز نیز تدریس کرده بود. قهرمان در کار پژوهش، آثار جدیدی را از خود برجای گذاشت. مهم­ترین اثر او مجموعه کتاب­ های فلور رنگی ایران است که 26 جلد آن به چاپ رسیده و ایشان پیش ­بینی می ­کرد که تا هشتاد جلد آن تألیف و به جامعة علمی ایران و جهان ارائه شود. این کتاب برنده جایزة بین­ المللی کتاب سال شده است. از دیگر آثار ایشان می­ توان به خانواده ­های گیاهی ایران و کتاب گیاه ­شناسی پایه اشاره کرد. کتاب دیگر، کتاب تنوع زیستی گونه ­های ایران است که به عنوان کتاب سال ­های ایران انتخاب شد و همچنین کتاب تنوع زیستی یا فلور گیاهی ابرشهر تهران و کتاب تطبیق نام­ های کهن گیاهان دارویی به نام ­های علمی، از دیگر آثار اوست. قهرمان بیش از صد مقالۀ پژوهشی تألیف کرد که 71 مقاله در مجلات بین ­المللی دارای نمایۀ جهانی(isi) و بقیه در مجلات معتبر گیاه ­شناسی داخلی و خارجی چاپ شده است. قهرمان پایه گذار هرباریوم تهران بود که در سال 1363 کار ساخت آن شروع و در بهمن 1367 افتتاح شد. این هرباریوم دارای 5600 گونۀ گیاهی از حدود 8000 گونۀ گیاهی شناخته شدۀ ایران است. احمد قهرمان، صبح روز یکشنبه نوزدهم آبان 1387 در سن هشتاد سالگی درگذشت. «خبرجنوب» نوشت: بی مهری ها به ساختمان 60 ساله دانشکده ادبیات شیراز تمامی ندارد. از آتش سوزی قسمتی از ساختمان آل احمد گرفته تا جدا سازی بسیاری از قسمت های این دانشکده و حتی تبدیل حیاط با صفای دانشکده ادبیات به پارکینگ بخش اداری نهاد همسایه. مزایای اجرای طرح مدارس هوشمند

سالها پیش با بروز ناکارآمدی روش های سنتی در آموزش، روش دانش آموز محوری به عنوان الگویی پیشرفته برای تحول نظام آموزشی، معرفی گردید. اما هیچ گاه این روش، مطابق آن چه تجربه شده بود، در ایران به منصه ظهور نرسید. شاید یکی از دلایل این امر گرایش کلی نظام آموزشی به علوم انتزاعی و حتی تدریس علوم تجربی به شکل انتزاعی باشد که مغایرت اساسی با روش های مبتنی بر تجربه فردی دانش آموز دارد.
اکنون ابزار رایانه و اینترنت، تحولی را در نظام آموزشی جهان رقم زده که بومی سازی آن در ایران نیز به سرنوشت روش دانش آموز محوری دچار شده است.
شرم بر شورای امنیتی که برای غزه جلسه هم حتی تشکیل نمی تواند بدهد ،
اما به خاطراحتمال خطر برای ،
75 میلیون ایرانی را تحریم می کند،
اٌف بر ناو پیلای که را در غزه نمی بیند!
غزه، این روز ها با خون افطار و سحر می کند!

برای نجات مسلمانان مظلوم و ستمدیدگان عالم دعا کنیم
نمیگم۱۰۰در۱۰۰دانشجویان اما اکثر دانشجویان دوست دارن برای آنان جشن فارغ حصیلی گرفته شود که آنطور که من شنیدم (نمیگم خوندم میگم شنیدم) به غیر از ایران در تمام دنیا این جشن توسط برگزار میشه ولی در ایران خود دانشجویان این جشن را می گیرن. به هر حال... متنی راکه می خوانید گزارشی از جشن فارغ حصیلی دانشجویان رشته تاریخ۸۹ دانشکده ادبیات و علوم انسانی تهرانه که من هم به عنوان همراه یکی از دوستام در جشن شرکت داشتم . نمی دونم شنبه بودیا یکشنبه فرقی نمی کنه بریم ادامش .مثل هر روز از خواب بعد پاشدم واومم داشکده بعد از پایان کلاس رفتم نمایشگاه کتاب که چندتا کتاب دیگه ب م رفتم به انتشاراتی سمت وکتاب تاریخ صدر زرگری نژاد راخواستم ب م ولی قبلش به ابولقاسم(هم خوابگاهیمه اتاق روبرو وورودی تاریخ۸۹ دانشکده ادبیات) زنگ زدم گفتم این کتاب را داری یا نه؟ گفت :دارمش اما خونس منم مجبور شدم کتاب را ب م بعدش خواستم قطع کنم گفت:احمد امروز بعد از ظهر بیکاری؟ گفتم:آره. چطور؟ گفت: امروز جشن فارغ حصیلی می خوایم بگیریم همه همراه دارن من و وحید(یار غار همن) نداریم. می تونی بیای؟ منم از خدا خواسته گفتم: تو دانشکده ما که از این خبرا نیست میام. به همین علت یدامو زود انجام دادمو با سرعت برگشتم خوابگاه. حدودا تا ساعت۲:۵۵تو خوابگاه با هم بودیم بعدش من با امین(هم اتاقی ابولقاسم برق۸۹) و وحید وابولقاسم رفتیم دانشکده ادبیات تا به جشن برسیم. ابتدا به یه اتاق رففتیم تا دوستام لباس فارغ حصیلیشون را بپوشن بهد از تعویض لباس به سالن پاریزی که محل برگزاری جشن بود رفتیم تقریبا تمام بچه ها با والدینشون یا همسراشون آمده بودند حتی بعضی از خانواده ها از شهرستان آمده بودند. مراسم قریبا ساعت۳:۱۵شروع شد ابتدا مثل همیشه قرآن پخش د سپس سرود ملی پخش شد. سپس یکی از دانشجویان به عنوان مجری با لباس فارغ حصیلی پشت تریون رفت و ضمن تشکر وقدردانی از مدیر گروه تاریخ دعوت کرد تا سخنان خود را ایراد کند که تقریبا۱۰دقیقه طول کشد سپس یه کلیپ غمگین ونسبتا ملایم بخاطر مرحوم مغفور پاریزی پخش شد. بعد از پایان کلیپ یکی از اعضای انجمن علمی گروه تاریخ به روی سن رفت وضمن معرفی خود و نهادی به نام انجمن علمی خیلی ها به اهمیت آن پی نبردن پرداخت وفعالیتهایی که سپس به عنوان قدردانی از انی که با انجمن همکاری داشتن هدایایی داده شد(دوتا دوستام یادبود گرفتن). بعد از اون نوبت به دادن یک یاد بود به تمام دانشجویان تاریخ۸۹رسید که شامل دوکتاب ویک نسخه از دلنوشته یا جملات زیبایی که هرکدام به یاد گار نوشته بودند به همراه دفترچه ای از مشخصات نیمه شخصی از دانشجویان که هر برگ به یک نفر اختصاص داشت داده شد که اطلاعات این دفترجه شامل: نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی،شماره تلفن، محل س ت، بهترین دوست، شلوغترین(بازیگوش ترین)دانشجو ، ماندگار ترین جمله ای که از اساتید شنیده اید ودرآ یک دلنوشته بود میشد. برای گرفتن این یاد بودها وقتی اسم دانشجوی مورد نظر خوانده میشد ویژگی مهم اون دانشجو هم گفته میشد واگر آن دانشجو ویژگی به خصوصی نداشت قبلا خود او ی چیزی میگفت که موقع خواندن اسمش گفته شه. ازآنجایی که این قسمت،قسمت ماقبل ا بود بعد از پایان این قسمت به قسمت خوشمزه برنامه رسیدیم یعنی تکدانه با کیک جای شما خالی که بعد از این قسمت بچه ها شروع به گرفتن ع یادگاری . نکته: از آنجایی که ما بچه های گروه تاریخ وتمدن ملل ی چیزی کمتر تز بچه های تاریخ نداریم و ازآنجایی که قصد گرفتن جشن فارغ حصیلی نداریم بار دیگر دست به نوآوری در عرصه علم ودانش می خواهیم زنیم وبه جای جشن فارغ حصیلی، اردو فارغ حصیلی بریم که فکرکنم هفته دیگه یا دو هفته دیگه باشه اونم توکاخ نیاوران که البته یک اردو علمیه سلام بر دوستان ======== «از راه دور» دروازه و ابتدای تهران آواز خوش صدای تهران خاکش چه عزیز و خوب و گیراست ای مردم با صفای تهران یک شایعه و دروغ محض است این عاطفه، آن جفای تهران؟ از غرب، جنوب یا ش از شرق، تو مبتلای تهران خوش،مرتضوی،ونک، فرشته هر وادی آشنای تهران بلوار عزیزمیرداماد کو اول و انتهای تهران؟ سختست اگرچه یک تنفس آلوده تن و هوای تهران در کعبه ی دل بیا دعا کن عاجل برسد شفای تهران عطار فنای هفت شهرش در مذهب بی فنای تهران هر روز و شبی کنم س. ادبیات داستانی و چالش خاطره و رمان در هفتمین نشست از سلسله نشست های موسسه شهرستان ادب بررسی می شود. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در ادامه نشست های تخصصی ادبیات داستانی در موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب، هفتمین نشست با حضور کارشناسان و علاقمندان این حوزه با موضوع بررسی چالش خاطره و رمان در ادبیات داستانی برگزار می شود. در این نشست تخصصی حمیدرضا شاه آبادی و فیروز زنوزی جلالی از نویسندگان و پژوهشگران مطرح عرصه ی داستان به سخنرانی خواهند پرداخت. نشست «ادبیات داستانی و چالش خاطره و رمان» 5 اسفند ماه از ساعت 16 الی 18 در محل موسسه شهرستان ادب واقع در خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی، روبروی سینما صحرا، پلاک 168 برگزار می شود. بر اساس گزارش، موسسه «مارکت اوراکل» ایران از نظر ارائه بنزین ارزان سومین کشور و از نظر میزان یارانه پرداختی به این کالا نخستین کشور در میان کشورهای جهان است و بیش از 36 درصد کل مصرف بنزین خاورمیانه در سال 2007 در ایران مصرف گردیده است. متوسط مصرف سوخت خودروهای بنزینی در کشورمان حدود 11 لیتر در روز است در حالی که متوسط مصرف سوخت در کشورهای دیگر نظیر آلمان و ژاپن 5/2، در انگلیس 5/3، در فرانسه 9/1، در کانادا 5/6 و در کشور 3/7 لیتر در روز است.

هر 10 سال ی. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای ی گفت: ادبیات ترامپ ادبیاتی شبیه دیوانگان بود و خود ئی ها این ادبیات را محکوم د. بروتو: ایران یک تیم خاص است
سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا گفت: هدف ما ارائه بهترین بازی ها و گرفتن بهترین نتیجه است و وجود شایعاتی همانند تبانی را نوعی توهین به تیمم به حساب می آورم. مائورو بروتو سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا در نشست خبری پیش از مسابقه فردا با ایران گفت: خیلی خوشحالم و باعث افتخارم است که در ایران هستم. والیبال ایران پیشرفت های زیادی در سطح جهان در سال های گذشته داشته و دو پیروزی قابل توجه در هفته های قبل مقابل برزیل به دست آورده است. هرچند به خاطر میزبانی مرحله نهایی از الان در جمع 6 تیم برتر هستیم ولی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد چون بازی سختی پیش رو داریم. من برای اولین بار است که به ایران می آیم و از این بابت افتخار می کنم.

به نقل از تسنیم، سرمربی ایتالیا در مورد غیبت بازیکنان اصلی اش گفت: تیمی که به ایران آورده ام تیم b نیست. تعدادی از بازیکنان ما در ساعات آ و در لحظات پایانی به تیم ملحق شدند به همین خاطر ترجیح دادم در این هفته ها به آنها استراحت دهم. به هر حال آنها هم انسان هستند و نیاز به استراحت دارند. برنامه فشرده ای پیش رو داریم و برای جلوگیری از مصدومیت بازیکنان باید به آنها استراحت می دادیم.

بروتو از شنیدن شایعه تبانی احتمالی تیمش بسیار ناراحت شد و گفت: خواهش می کنم از این سوال ها از من نپرسید. هدف ما ارائه بهترین بازی ها و گرفتن بهترین نتیجه است و وجود چنین شایعاتی را نوعی توهین به تیمم به حساب می آورم. شما اگر به بازی های ما نگاه کنید متوجه تلاش بازیکنان ما خواهید شد. به همین خاطر تصور تبانی را هم در این مورد نمی توان کرد. در ضمن ما با همان ترکیبی که به لهستان رفتیم به تهران آمدیم. پس هیچ تبانی در کار نیست.

سرمربی ایتالیا در مورد بازی فردای تیمش مقابل ایران گفت: صحبت در مورد نتیجه این بازی خیلی سخت است و من هم پیشگو نیستم. ایران یک تیم خاص است و در هفته های گذشته بسیار خوب درخشیده است. امیدوارم همه شاهد بازی های خوبی باشیم.

وی در پایان گفت: من هفته آینده در بازی با برزیل از ترکیب اصلی تیمم استفاده خواهم کرد. سال های سال است که صنعت سیگار ایران از ناحیه قاچاق آسیب می بیند و اگر نتوانیم این صنعت را کاملا مدیریت کرده و عرضه سیگار در داخل کشور را ساماندهی کنیم، غفلت بزرگی نسبت به تولید داخلی سیگار کرده ایم به همین دلیل باید به زیرساخت های آن به لحاظ بازار و فروش اشراف کامل داشته باشیم. مصرف کنندگان سیگار تمایل بسیاری به مصرف برندهای خارجی و مشهور دارند و شرکت ها و تاجران بزرگی که در عرصه سیگار در دنیا فعالیت می کنند، به دلیل همین غفلت از بازار سیگار . حوزه ادبیات کودک چهارمین دوره مسابقات داستان نویسی شازده کوچولو، ویژه ک ن زیر 15 سال فراخوان خود را منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی هرمزگان، مسئول آموزش و پژوهش از فراخوان چهارمین دوره مسابقات داستان نویسی شازده کوچولو ، ویژه ک ن زیر 15سال در حوزه ادبیات کودک خبر دادو گفت: شازده کوچولو، محبوب ترین رمان در حوزه ادبیات کودک است و به همین خاطر نام شازده کوچولو برای این مسابقه برگزیده شده است . در این دیدار استاندار مازندران با تشکر از حضور یف سفیر قزاقستان در مازندران گفت : روابط مازندران و قزاقستان با توجه به همسایگی و وجود بنادر مناسب و راه ریلی که به زودی افتتاح خواهد شد باید بهتر و مناسبتر باشد .
وی تاکید کرد : توسعه گردشگری سلامت و صادرات مرکبات و مرغ مازندران به قزاقستان می تواند هر چه سریعتر عملیاتی شود و در حال حاضر با وجود رویکردهای ت تدبیر و امید فرصت ارزشمندی برای توسعه همکاریهاست.
مقام عالی ت در استان تصریح کرد : 7 بار ملاقات رئیس محترم جمهوری ت تدبیر و امید با رئیس جمهور قراقستان در مدت ی ال گذشته بیانگر توجه ویژه به کشور دوست و همسایه قزاقستان می باشد.
در ادامه بقداد یف سفیر قزاقستان در ایران دعوتنامه استاندار مازندران برای سفر به قزاقستان را تقدیم وی کرد و خواستار توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری ایران و قزاقستان شد.
در این دیدار سفیر قزاقستان ظرفیت های مازندران را بسیار بالا خواند و گفت : بازار قزاقستان آماده دریافت کالاهای ایرانی است و ما انتظار داریم تا مناسبات تجاری بین قزاقستان و مازندران گسترش یابد و به همین دلیل امیدواریم هر چه سریعتر شاهد حضور استاندار محترم و هیئت همراه اقتصادی به قزاقستان باشیم .
وی تاکید کرد : ما می خواهیم با ارتباط مناسب تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی مازندران و قزاقستان زمینه انتقال بار از مازندران به مقصد قزاقستان فراهم گردد
دعوت سفیر قزاقستان از استاندار مازندران برای سفر به این کشور
دعوت سفیر قزاقستان از استاندار مازندران برای سفر به این کشور
دعوت سفیر قزاقستان از استاندار مازندران برای سفر به این کشور
دعوت سفیر قزاقستان از استاندار مازندران برای سفر به این کشور
دعوت سفیر قزاقستان از استاندار مازندران برای سفر به این کشور
دعوت سفیر قزاقستان از استاندار مازندران برای سفر به این کشور
دعوت سفیر قزاقستان از استاندار مازندران برای سفر به این کشور در صورت عدم توافق با کی روش؛ آمادگی آلبرتو پریرا و سوسیچ برای هدایت تیم ملی
سرمربی سابق تیم ملی برزیل و سرمربی سابق بوسنی و هرزگوین برای جانشینی کارلوس کی روش در تیم ملی ایران اعلام آمادگی د. بقیه در ادامه مطلب قیمت های بین المللی نفت به دلیل عرضه کافی و نبود تقاضا رو به کاهش هستند. متوسط بهای نفت اوپک به پایین ترین سطح از دسامبر 2010 رسیده و نفت برنت برای اولین بار طی دو سال گذشته زیر 90 دلار در هر بشکه معامله می شود. منابع آگاه گفتند ایران قیمت فروش نفت خام به مشتریان آسیایی را به پایین ترین سطح از دسامبر 2008 تاکنون رساند. به گزارش ایسنا، رو مه وال استریت ژورنال نوشت: این اقدام ایران تا حد زیادی متاثر از کاهش قیمت هفته گذشته از سوی عربستان است. این اخبار در شرایطی است که اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) در حال رقابت برای در اختیار گرفتن سهم بازار آسیا پس از کاهش فروش به به دلیل توسعه نفت شیل است. شرکت ملی نفت ایران بهای فروش نفت خام سبک خود به مشتریان آسیایی برای تحویل در ماه نوامبر را 82 سنت در هر بشکه پایین تر از متوسط قیمت نفت عمان و دوبی می فروشد. ایران برای ماه اکتبر نیز قیمت نفت خود را 18 سنت کاهش داده بود که دقیقا مشابه کاهش یک دلاری قیمت نفت عربستان در هفته گذشته برای مشتریان آسیایی است. قیمت های بین المللی نفت به دلیل عرضه کافی و نبود تقاضا رو به کاهش هستند. متوسط بهای نفت اوپک به پایین ترین سطح از دسامبر 2010 رسیده و نفت برنت برای اولین بار طی دو سال گذشته زیر 90 دلار در هر بشکه معامله می شود. اوگن ویبنبرگ رییس تحقیقات در کامرزبانک فرانکفورت گفت: زمان کاهش قیمت نفت ایران وقوع جنگ قیمت گذاری در اوپک را بیش از پیش محتمل می کند. ایران کاملا از مسیر حرکت و شرایط موجود در بازار آگاه است و با توجه به این مساله ما شاهد کاهش های پشت سر هم بودیم که به نظر می رسد یک کنش و واکنش از سوی اعضای اوپک باشد. تولیدکنندگان نفت در خاورمیانه با رقابت بیشتری در آسیا مواجه شده اند. محموله های نفت ، روسیه و ی لاتین در بحبوحه تولید مازاد در بازار بین المللی، مشتریانی در آسیا پیدا کرده اند. روند تقاضا در این منطقه رو به کاهش است که به دلیل کندی رشد اقتصادی در چین به عنوان دومین کشور بزرگ مصرف کننده نفت جهان است. بهای نفت برنت و نفت سبک هر دو در هفته های اخیر 20 درصد کاهش یافته است. نفت برنت برای تحویل در ماه نوامبر به 88 دلار و 11 سنت در هر بشکه رسیده که پایین ترین قیمت از دسامبر 2010 تاکنون است. همچنین نفت سبک 83 دلار و 33 سنت در هر بشکه معامله می شود که پایین ترین قیمت از سوم ژوئیه 2012 تاکنون محسوب می شود. شرکت نفت آرامکو عربستان اول اکتبر بهای فروش نفت خود به تمام مناطق را برای ماه نوامبر کاهش داد. نفت سبک عربی با یک دلار کاهش قیمت در هر بشکه یک دلار و پنج سنت پایین تر از متوسط قیمت دوبی و عمان فروخته می شود. کامرز بانک و سیتی گروپ اعلام د که این کاه ها ممکن است شروع یک جنگ قیمت میان اعضای کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) برای حفظ سهم بازار باشد. شرکت ملی نفتکش ایران از ماه آینده نفت خود را 82 سنت پایین تر از متوسط قیمت عمان و دوبی به مشتریان آسیایی می فروشد. این قیمت یک دلار کمتر از قیمت های ماه اکتبر و بزرگترین تخفیف از دسامبر 2008 تاکنون محسوب می شود. بیژن زنگنه نفت ایران گفته است نوساناتی که در حال حاضر در قیمت ها شاهد هستیم جنگ کاهش قیمت نامیده نمی شود. یک مقام آگاه به سیاست های نفتی عربستان گفته است عربستان سعودی قیمت نفت خود را برای افزایش حاشیه سود برای پالایشگاه های آسیایی که نمی توانند نفت خام را به صورت سودآور پالایش کنند انجام داده است نه شروع یک جنگ قیمت گذاری . جولیان لی یک استراتژیست نفتی در بلومبرگ گفت: اعضای اوپک درغرب آفریقا نیز همچنین درحال تجربه کاهش تقاضای نفت خود و شروع یک رقابت قیمت گذاری هستند. لی افزود: فروش نفت نیجریه کمتر ازحد معمول شده است. این اختلاف زیاد به نظر می رسد که به دلیل قیمت ها باشد زیرا آنگولا سریع تر از نیجریه نسبت به ضعف بازار واکنش نشان می دهد. حدود نیمی از صادرات برنامه ریزی شده نیجریه برای ماه نوامبر فروخته نشده است در حالی که 75 درصد نفت این کشور به طور معمول در این برهه از سال فروخته می شد. آنگولا موفق شده حدود 85 درصد از محموله های خود را برای ماه جاری به فروش برسانند. رویدادهای 15 بهمن1357 1. حضرت طی یک سخنرانی جوانان را به ادامه تظاهرات و اعتصابات فرا خواندند. 2. وزرای خارجه و انگلیس طی دیدار دیوید اوئن از ، در مورد اوضاع ایران به گفتگو نشستند. بغداد نیز با اعزام هیأتی به عربستان، به بررسی اوضاع ایران و منطقه پرداخت. 3. ژنرال هایزر، فرستاده ویژه به ایران، با اتمام مأموریت حساس خود و مذاکرات مکرر با مقامات ایرانی، عازم شد. سخنگوی وزرات خارجه گفت: هایزر سعی کرد تا نظامیان ایران از بختیار حمایت کنند. وی به این علت.

جستجوهای اتفاقی