تقی مدرسی که بود و برای ادبیات ایران چه کرد

چند سال پیش پوتین رئیس جمهور وقت روسیه برای نخستین بار در طول 30 سال انقلاب به ایران سفر کرد و انی که وی را می شناسند می دانند که بسیار چارچوب مند و منضبط بر اصول دیپلماسی است اما با این حال چند بار پرسیده بود که دیدار با آیا انجام می شود یا نه.

وی ادامه داد: در این دیدار ی به نکاتی از تاریخ شوروی و قبل از آن اشاره می کنند که برای رئیس جمهور وقت روسیه جدید بوده است، پس از دیدار مسئولین دستگاه دیپلماسی می گفتند رفتار وی تغییر کرده بود و شخصا و نه از طریق خارجه خود به خارجه وقت کشورمان گفته بود که شما حتما سفری به روسیه داشته باشید تا با هم گفتگو کنیم.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر ی اضافه کرد: در برگشت به کشور روسیه خبرنگاری از وی درباره نظرش راجع به ی ایران می پرسد و وی در پاسخ می گوید «من را ندیده ام اما تعاریف او را در انجیل شنیده و خوانده ام، من را در ی ایران دیدم». دو ملت قدیمی و متمدن ایران و یونان چشم به صفحه تلویزیونها و خبرگزاریها و شبکه های اجتماعی تا از نتیجه مذاکرات شان با ان قدرتهای بزرگ با خبر شوند هر دو قربانی بی انظباطی مالی و اقتصادی هستند (به کاری نداریم) یونان می خواهد تها رهایش نکنند تا نجات یابد ایران می خواهد تها رهایش کنند تا راهش را پیدا کند یونان می خواهد پول جمع کند تا بدهیش را بپردازد ایران می خواهد پول جمع شده اش را پس بگیرد ایران دو سال است از ت پوپولیستی رها شده است و یونان تازه ب. اینجا همه «حاج ابراهیم همت» را با اتوبان همت می شناسند!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا بر دیوارهای شهر روی ع شهید ، پوستر تبلیغاتی می چسبانند!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا ستارگان درخشان هالیوود آنقدر زیاد شده اند که دیگر ی ستارگان پرفروغ کربلای ایران را نمی بیند!!! اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا دیگر زنده نیستند و در پیچ و خم های عصر ارتباطات، به خاک س شده اند!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا دیگر ی نمی خواهد گمنام بماند، همه به دنبال ب نام هستند!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا جانبازان موجی را از اجتماع دور نگه می دارند تا آسیبی به افکار عمومی نرسانند!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا مشهر دیگر خونین شهر نیست، مشهر دیگر 36 میلیون جمعیت ندارد!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا ی نمی داند، مهدی باکری در وصیت نامه خود از خدا خواسته بود جسدش برنگردد و تکه ای از زمین را نکند!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا دشمن در خانه های ماست، دیگر ی حاضر به نبرد با دشمن نیست!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا ی نمی خواهد با صدای الله اکبر، لرزه بر تن دشمن بیاندازد!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا در پناه میز هستیم، دیگر ی پشت خاکریز پناه نمی گیرد!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا جانباز شیمیایی، به خاطر نداشتن پول، در بیمارستان پذیرش نمی شود و شهد شهادت می نوشد!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا ی نمی داند، مهدی زین الدین، رتبه چهار کنکور سراسری را داشت!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا روسری ها هر روز کوچتر می شود و مانتو ها هر روز کوتاهتر و تنگتر!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا دخترها پسر شده اند، پسرها دختر شده اند، مردان بی غیرت شده اند، ن بی حجاب شده اند!!! اینجا ایران قرن 21 است!!! اینجا دیگر ی، احترامی برای چفیه قایل نیست!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!! اینجا در هر کجای این سرزمین خونین ی، حقیقت به مسلخ مصلحت می رود!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
اینجا ایران قرن 21 است!!!
فدراسیون جهانی تکواندو از ایران می گوید:قدرت گرفتن روز به روز تکواندوی ایرانظهور یک قدرت در تکواندواولین شماره مجله فدراسیون جهانی تکواندو در سال 2014 منتشر شد و در این بین مطالبی در خصوص تکواندوی ایران به چشم می خورد.

به گزارش سایت فدراسیون تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو مجله ای 190 صفحه ای را در خصوص اتفاقات سال این رشته ورزشی، برترین های تکواندو و مصاحبه با برخی چهره ها منتشر کرده است. و در این بین در خصوص فدراسیون تکواندوی ایران و اتفاقاتش گزارشی را تهیه کرده است.
در این گزارش، فدراسیون جهانی تکواندو از ایران به عنوان یک قدرت نام برده است و "ظهور یک قدرت تکواندو" تیتری است که برای این مطلب در نظر گرفته شده است.
آغاز این گزارش در خصوص محبوبیت تکواندو در ایران و موفقیت این رشته ورزشی است، اما این اتفاق چگونه رخ داده است؟
نگارنده این مطلب، ب نتایج درخشان در مسابقات جهانی و المپیک را یکی از دلایل اصلی محبوبیت این رشته می داند. در ادامه به زندگینامه ی ورزشی سید محمد پولادگر (رییس فدراسیون تکواندو) عنوان شده و همچنین از حضور کانگ در ایران صحبت می شود. از دیگر مطالب این گزارش می توان به ساخت مرکز جهانی تکواندو در ایران و همچنین تکواندو اشاره کرد.
در این گزارش ع های قهرمانان تکواندوی ایران نیز منتشر شده است. جناب افشار تموک به غیر از طبابت ستون فرهنگی شهر اردبیل است که امروز نزدیک شش ماه است که بر اثر تصادف وضربه شدیذ مغزی در بستربیماری خو ده است... باصحبتی که چند روز پیش با همسر بزرگوارشان داشتم وضعیت عمومی افشار عزیز بدنبود اما متاسفانه ایشان وضعیت جسمی وتخصصی شان همان وضعیت قبلی است ودریغ ازیک حرکت اضافه یاتکلم یاشناخت ی! باز هم دوست دارم عزیزان مخاطب ما ودوستداران این پزشک مهربان اردبیلی در خلوت خود دست بر دعا بردارند واز درگاه الهی سلامتی .
ما در بین مبارزین از سابق تا به حال دو نوع نگاه داشته ایم. یک نگاه مایوسانه و ناامیدانه و ناتوان از برهم زدن نظم خودساخته استبدادی و استکباری در داخل کشور و جهان است که آن را نگاه «سلطه پذیر» می نامیم و نگاه دیگر برگرفته از ادبیات دینی است که خود را و مسئول و مکلف برای برهم زدن نظم ظالمانه موجود در جهان و رفع سیاهی های استبداد و استکبار و مقدمه سازی برای زمینه ظهور منجی(عج) می بیند.این نگاه وعده های الهی را باور داشته و دارد و در میدان مبارز. در سنندج صورت می گیرد؛
ساخت 10 کوتاه توسط نوجوانان برای شرکت در المپیاد سازی
10 کوتاه برای شرکت در المپیاد سازی توسط نوجوانان 12 تا 19 ساله در سنندج ساخته می شود.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، نشست کارگروه آموزش متشکل از «بختیار لحیمی» ساز و مدرس نامه نویسی و «زانیار لطفی» مدرس تصویربرداری با متقاضیان شرکت در المپیاد سازی در انجمن سینمای جوان سنندج برگزار شد . در این نشست ایده و طرح های شرکت کنندگان، نقاط قوت و ضعف کارها و نیز قابلیت ساخت آنها بررسی شد. همچنین تاریخ برگزاری کارگاه ها روزهای 14و15و17 مردادماه تعیین شد که به ترتیب آموزش های لازم در مورد نامه نویسی، تدوین وتصویربرداری و کارگردانی ارائه و سپس طرح های منتخب برای ساخت 10 3 دقیقه ای اعلام می شود. گفتنی است؛ از میان های ساخته شده سه توسط انجمن سینمای جوانان ایران برای شرکت در بیست و نهمین جشنواره بین المللی های ک ن و نوحوانان برگزیده خواهد شد. اسان شمالی - مورخ یکشنبه 1393/06/23 شماره انتشار18784 گروه ادب و هنر -لهجه ها و گویش های گوناگون رایج در اسان شمالی پیشینه و اص فرهنگ زبانی این استان محسوب می شوند. این گویش و لهجه ها در دل خود حجم گسترده ای از فرهنگ شفاهی را دارند که به منتقل شده اند. با ورود فناوری و گستردگی دامنه ارتباطات، بهره گیری از گویش ها کم رنگ شده است، در حالی که به اعتقاد و باور ان زبان و ادبیات فارسی، گویش ها نقش به سزایی در پویایی زبان دارند و ایجاد رشته ای با عنوان ادبیات عامیانه، تالیف کتاب و ایجاد کرسی های ادبیات عامه می تواند به حفظ آن ها کمک کند. موضوع نقش ادبیات دفاع مقدس در سینمای جنگی ایران٬ در برنامه «چشم شب روشن» مورد بررسی قرار گرفت. پروپوزال 5 نفر از دانشجویان رفتار حرکتی ورودی 1392 توسط شورای پژوهش از آذر تا دی ماه 1393 تصویب شد: 1- الهام مرداس 2- سعید فروتن فر 3- محمدرضا جایدری 4- وحید فلاحیان 5- نعمت الله رشیدیان دلفان سایر دانشجویان برای اطلاع از وضعیت پروپوزال ارائه شده ی خود باید به طبقه دوم دانشکده بحرالعلوم بروند و در طبقه دوم به اقای رضایی در اتاق جنب حسابداری مراجعه نمایند. --------------------------------- نمرات درس "سمینار" به مدرسی صابونچی نیز اعلام شده است. می توانید به پروفایل دا. «من و همسرم 15 سال بچه دار نمی شدیم. ما برای معالجه به نزد بهترین پزشکان ژاپنی، اروپایی و یی رفتیم اما جواب همه آنها یکی بود، آنها به ما گفته بودند که ما هیچ وقت نمی توانیم صاحب فرزند شویم. خانواده من که خانواده ای سنتی هستند و بسیار به بچه اهمیت می دهند، مرا سخت تحت فشار گذاشته بودند تا از همسرم جدا شوم و با زنی که بتواند برای من فرزندی به دنیا بیاورد ازدواج کنم، اما من راضی به این کار نبودم، چون همسرم را خیلی دوست داشتم، تا اینکه ناگهان نیمه شب. شرکت تعاونی تولید روستایی مزرعه مجید گرمی 230 تار از اراضی خود را در پایاب دریاچه گیلارلوی گرمی با دو میلیون مترمکعب حق آبه تضمینی برای کشت بهاره به مدت ی ال به اجاره واگذار می کند.
متقاضیان برای اجاره اراضی یا ب اطلاعات بیشتر به دفتر شرکت واقع در نمایندگی تراکتورسازی عزیزپور (جنب ایران خودرو) مراجعه یا با شماره تلفن 09146289800 تماس حاصل نمایند.

استیو جابر اول یک هنر مند بود و پس از آن به غولی اقتصادی و یکی از ان بزرگ تجاری قرن بدل شد ...
خیلی از دوستانی که عاشقانه استیو جابز را دوست دارند و از او الگو می گیرند و در بازار ب و کار مشغول هستند ، چیزی را فراموش کرده اند که تا کنون حتی " تقوی " که به نوعی یک جابزشناس هست هم ندیده ام به آن اشاره کند و این عنصر چیزی نبود جز " هنر "!
تا کنون از دوستانی که عاشق استیوجابز بوده اند بسیار در موردش شنیدم ، اما نشنیدم دوستی به آن اشاره کند که استیو پس از رها
callig hy ، به کلاس فوق برنامه ای در همان محل تحصیلش رفت و آنجا
آموخت ( نوعی خوشنویسی که به طراحی فانت ها و خط می انجامد )
هنر و زیباشناسی محصولات ، چیزی بود که همیشه در جایگاه اول برای جابز قرار داشت ...چیزی که برای اکثر مدیران و فعالان حوزه ی ب و کار ما ( با جامعه آماری و دیداری خودم ) جایگاه آ را در زندگی شان دارد ، آن هم با نگاهی تفریحاتی برای آ هفته و تفنن...
زمینه ی تحول اقتصادی ، تحول فرهنگی اش بود و هنر از پایه های فرهنگ هر کشور...
امری که نگاه اکثریت عوام در ایران به آن این است : بیکارها و علاف ها پی هنر می روند ...اینطوری می شود که روح از جامعه ی صنعتی و سازمانی ما رخت بر می بندد و کپی کاری و تقلید می شود همه چیز تولید و ب و کار و تبلیغات ما ..
چرا ؟ ...چون هنر شما را به غول ایده و خلاقیت بدل می سازد ! جهان راست ذهن ها ! کتاب " ذهن کامل نو "...
حال پیشنهاد چیست ؟
شاید اگر ، هر دوستی که در زمینه ی ب و کار فعال است ، در شاخه ای هنری هم شروع به آموختن ) کند ، آنگاه به استیو جابز رخ دهد...
هنر ، عنصر فراموش شده ی دنیای ب و کار ماست ...
شاید هر فعالی در حوزه ی ب و کار ، بهتر باشد از خودش بپرسد ، چقدر در زندگیش به ادبیات و هنر بها می دهد ؟ ...
علی الخصوص برای یک فعال در حوزه ی تبلیغات که این موضوع یک ا ام به نظر می رسد ...آن هم نه فقط آشنایی با دنیای هنر ، بلکه داشتن پیشینه ی آرتیستی ...
اگر استیور جابز آی پد و موس را خلق کرد ، چون کار با انگشتان و هنر دست را می شناخت و احتمالا آشنایی با طراحی فیگورهای دست ، بی دخیل در آن نبوده... در آستانه ی روز قدس و حرکت تاریخی (ره) و تبدیل آ ین ماه مبارک رمضان به روز قدس و یک روز آرمانی و سرنوشت ساز در تاریخ استکبار ستیزی و دفاع از مسلمان و مظلوم قرار داریم. اما چرا و برای چه؟! برای پاسخگویی هم می توان به دلایل انسانی، مکتبی و آرمانی و هم به دلایل ملی و امنیتی و استراتژیک اشاره کرد. در بحث دلایل دفاع از ملت مظلوم فلسطین باید گفت دفاع از ملت های مظلوم و انسان های ستمدیده در برابر ظالمان و مستکبرین از وظایف هر فرد مسلمان و حکومت های مسلمان است که در قرآن و قانون اساسی کشور نیز به آن اشاره شده است. کمک برای دستی به آرمان وم حق زندگی برای امت های مختلف و تحت ظلم و ستم می تواند یک وظیفه انسانی باشد که دین هم به آن صحه می گذارد. در بحث منافع ملی می توان بحث عمق استرات یک به نبرد رو در رو با با دشمنان و انتقال جنگ و منازعه با مستکبرین جهان به کیلومترها دور از مرز ایران اشاره کرد. مسلما اگر دفاع ایران از فلسطین، لبنان، و عراق نبود امروز یک جنگ تمام عیار در مرزهای ایران وجود داشت که دشمن از حمایت امریکا، صهیونیست ها و عربستان و ... برخوردار بود. http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/5/7/1378073_661.jpg سرمایه گذاری ایران در گیلومترها آن طرف تر برتای حفظ منافع ملی کاری حساب شده و دقیق به نظر می آید کاری که امریکا حتی برای منافعش در عراق و افغانستان انجام داد. و آنهایی که این اقدامات را بیهوده می خواندند و شعار نه غزه نه لبنان سر می دادند امروز شایعه حملات به ای ایران را دامن می زنند و وضعیت رعب و وحشت بین مردم ایجاد می کنند و پوچی آن استدلال و این شایعات برای همه آشکار شده و موفقیت کشور با آن کارهای درستی که از قبل انجام دادهه بود برای جلوگیری از جنگ در مرزهای ایران مشخص است اما مطمئنا دلیل اصلی ما برای مقابله با استکبار همان بحث اول یعنی مکتبی است و حمایت از جبهه مقاومت در برابر حمله و نفوذ جبهه استکبار است و به امید پیروزی نهایی جبهه حق بر باطل که مسلما این پیروزی در گرو اشاعه فرهنگ اصیل و برتر جبهه حق به جهانیان است وظیفه یی که امروز به عهده مسلمین جهان است. و اما مروری بر مطلب سال گذشته و دلایل حمایت کشورمان از فلسطین : 1- وظیفه ای انسانی. 2- اصل غیرت و اخوت ی. 3- اصل حمایت از دین. 4- دو نوع مرز وجود دارد: مرز جغرافیایی و مرز عقیدتی. 5- اصل منافع ملی. 6- اصل ب نفوذ در منطقه. 7- امنیت ملی علل عقب ماندگی ایران در دیدگاه شهید مدرس


متأسفانه در اینکه علل عقب ماندگی ایران چه بوده است ، عده ای راه افراط پیموده اند و علت عقب ماندگی ما را در اصل دین و داشتن عقاید دینی و علل پیشرفت غرب را در لادینی و پشت به دین می دانند. بنابراین تنها راه رهایی از این مهلکه را در هدم عقاید دینی می بینند. با عنایت به این مطلب می توان گفت که عده ای همانند میرزافتحعلی زاده در پاسخ به این سؤال که چه عنصری غرب راتوانمند کرد و چه عاملی موجب عامل عقب ما. نویسنده: سودابه امینی
شعر فارسی پس از انقلاب د ی تحولات و اجتماعی در ایران متولد شد و به کمال رسید. شاعران این دوره از ادبیات فارسی از دو دریای معرفت سیراب شدند، یکی معرفت دینی که برخاسته از فرهنگ دین مبین بود و دیگری برخاسته از معرفت فرهنگ ملی. عشق به ائمه اطهار علیهم السلام از سویی و عشق به وطن از سوی دیگر دوجبهه را به صورت همزمان و هم عرض ایجاد کرد: جبهه دفاع از وطن در مرزهای خاکی ایران و جبهه دفاع از ارزش ها در مرزهای معنوی فرهنگ و هنر که. یکی از پرسش های مطرح درباره انقلاب جهانی مهدی(ع) این است که آیا ما افزون بر انتظار فرج و چشم به راه بودن برای ظهور آن حضرت وظیفه ای در زمینه آماده سازی زمینه ظهور داریم یا خیر؟ برخی بر این باورند که ما وظیفه ای در این زمینه نداریم؛ زیرا ظهور مهدی(ع) تنها در گرو اذن خداوند است و هر زمان که اراده الهی به این امر تعلق گیرد، ظهور واقع می شود. بنابراین انسان ها نقشی در پیش افتادن یا پس افتادن ظهور و زمینه سازی برای آن ندارند.
اشاره: 22 بهمن 57 نقطه عطفی در حیات ـ اجتماعی ملت ایران و روز پیروزی نهضت ی به ی (ره) است. نهضتی که با بهره گیری روشن بینانه از آموزه های شیعی به ویژه فرهنگ شهادت طلبیِ برخاسته از قیام عاشورا و فرهنگ مهدویت و انتظار توانست به حاکمیت استبداد داخلی و استعمار خارجی بر سرنوشت مردم ولایت مدار ایران خاتمه دهد و نخستین حکومت شیعی تمام عیار را در این کشور مستقر سازد.
سالگرد پیروزی انقلاب ی فرصت مناسبی برای بازخوانی یکی از مبانی مهم اعتقادی این انقلاب؛ یعنی تلاش برای زمینه سازی ظهور مهدی(ع) به عنوان وظیفه و تکلیفی شرعی در دوران غیبت است.
با بزرگداشت یاد و نام (ره) و همه شهیدانی که به شوق یاری زمان(ع) رهرو راه آن شدند، به بررسی اجمالی نظریه وم زمینه سازی برای ظهور و برخی از مهم ترین مبانی آن می پردازیم. دیدار با حضرت آیت الله سید کاظم مدرسی و اجرا در محضر ایشان و علمای دارالعباده بمناسبت سالروز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی‹عج› "حضرت آیت الله مدرسی:حاصل کار شما نوجوانان حاصل زنبور عسل است..." بسم الله النور خالق النور من النور فی هدایت الی النور بیادآنها که دعا داشتند ;ادعا نداشتند.نیایش داشتند ولی نمایش نداشتند. حرف کم می زدند ولی خوب عمل می د. "محرم و صفر زمان بالیدن است نه فقط نالیدن، بساطش آموزه است نه موزه، تمرین خوب نگریستن است نه خوب گریستن، نماد شعور مذهب است نه فقط شور مذهب. منتظران مهدی (عج) به هوش باشند که حسین(ع) را منتظران بی بصیرتش کشتند." آری منتظرانش همان کوفیان کوردل پیمان شکن .ولی هان خیال نکنید کوفه همان بودوکوفیان همانها.نه کوفه شدن کاری ندارد. اگر ص برای دادخواهی از مظلومی بلند نشود. اگر پذیرفتن ظلم یک ترفند تلقی شود نه یک ننگ، وقتی مردم ، خانه شان و شهرشان پر از تناقض باشد؛ همه شهر ها کوفه هستند. چه کوفه ;کوفه عراق1400سال پیش باشدکه به علی(ع) ظلم کرد.چه کوفه"ایران باشد که در 500سال پیش بعد از آنکه شاه اسماعیل حکومت شیعه رادر ایران بناء نهادبعدازچندسال اثری ازاونماند. چه کوفه ;کوفه عراق1400سال پیش باشدکه به پیمان خود با حسین ابن علی(ع)وفا نکرد.چه کوفه ایران باشد که صبح درود بر مصدق گفت وبعدازظهر زنده باد شاه. چه کوفه ;کوفه عراق باشدکه بعداز شهادت حسین(ع)فقط نشست وگریست ومردمش توبه به ظاهر د اما از خط سرخ شهادت برای دفاع از اهل بیت برنخواستند وعلی ابن الحسین(ع) وفرزندان معصومش راتنها گذاشتند".چه کوفه ایران باشد وکوفی ما.ماایکه دم ازخون می زنیم وع آنها راقاب کردیم ویادگاریهایشان را موزه. ولی خاطراتشان رادست آویزی برای به قدرت رسیدن./. امروز طرفای ١١ صبح رز جان اومد خونمون تا مشکل ریاضیش رو از من بپرسه و من تا جایی که تونستم کمکش و با هم دیگه چند تا مسئله حل کردیم و همفکری کردیم برای راه حل هاشون :) خودم رو که وزن از هر چی ناهار و شام بود دل زده شدم! رو اوردم به میوه و سبزیجات! این بود که ظرف ناهار من شامل شد از : سیب، گوجه،پرتقال و سبزی جعفری! چه شود! خخخ :)) رز استرس زیادی داره و من سعس میکنم بهش دلداری بدم. دوست دارم رزی :) زنگ ادبیات عزیز در مورد کولی ها و کولی های مختص شهرمون صحبت . علیرضا حقیقی دروازه بان تیم ملی ایران هنوز تیم جدیدش را انتخاب نکرده است. شایعاتی درباره بازگشت او به ایران و حضور در نفت تهران شنیده می شود.علیرضا حقیقی دروازه بان تیم ملی ایران هنوز تیم جدیدش را انتخاب نکرده است. شایعاتی درباره بازگشت او به ایران و حضور در نفت تهران شنیده می شود. دیدار تیم های ایران و بوسنی با نتیجه 3 بر یک به سود بوسنی به پایان رسید و از ادامه مسابقات حذف شد. دیدار تیم های ایران و بوسنی از مرحله سوم گروهی جام جهانی در نیمه دوم در حالی آغاز شد که شاگردان کی روش در نیمه اول با یک گل عقب افتاده اند و برای صعود به مرحله بعدی باید این مسابقه را با برد تمام کنند.
از سوی دیگر در نیمه اول آرژانتین موفق شده نیجریه را دو بر صفر ش ت داده و این نتیجه در صورت برد ایران مقابل بوسنی به نفع تیم ملی کشورمان است.
در همان ابتدای بازی خسرو حیدری به جای مسعود شجاعی وارد میدان شد.
در حالی که توقع از تیم ملی این است که در نیمه دوم سراپا حمله باشد در همین دقایق ابت این بازیکنان بوسنی هستند که توپ و میدان را در اختیار دارند.
تیم ایران به نظر راهی برای حمله ندارد و درحالی که شاگردان کی روش چیزی برای از دست دادن ندارند اما حملات کم اثر و بی برنامه است.
دقیقه 53 ایران صاحب ضربه ایستگاهی شد. دژاگه سانتر می کند اما بازیکنان بوسنی توپ را دور د.
مالکیت توپ بازیکنان ایران اصلا جالب نیست و خیلی زود توپ را لو می دهند. دقیقه 54 فشار ایران باعث شد صاحب کرنر شویم اما توپ به سمت دروازه بوسنی می رود ولی تاثیرگذار نیست.
بازیکنان ایران با بی دقتی بار دیگر در موقعیت آفساید قرار می گیرند. درحالی که 5 دقیقه روی دروازه بوسنی فشار خوبی ایجاد شده بود اما این حملات فروکش کرد و همچنان بازی در میانه میدان در جریان است.
پیانیچ با اشتباه سید جلال حسینی توانست گل دوم بوسنی را به ثمر رساند. این گل دقیقه 60 به ثمر رسید.
بوسنی دقیقه 62 اولین تعویض خود را انجام داد. هادزیچ از زمین بیرون رفت و ورانیش به میدان آمد.
جهانبخش نیز از ایران در دقیقه 63 به جای حاج صفی وارد زمین شد. او در اولین توپی که صاحب شد به جای پاس دادن ضربه نه چندان خوبی را به سمت دروازه بوسنی زد.
بازیکنان مسی در محوطه جریمه ایران بی محابا حمله می کنند و حتی فرصت باز شدن دروازه ایران برای بار سوم را داشتند که از دست آنها رفت.
دقیقه 67 بوسنی صاحب کرنر شد که دفع این توپ بار دیگر بوسنی را صاحب کرنر کرد.
کریم انصاری فرد به جای اشکان دژاگه وارد زمین شد.
به معنی واقعی تا دقیقه 69 ایران در حمله زوردار نشان نداده و راهی برای فرار از دفاع بوسنی پیدا نکرده است.دقیقه 74 بازی این بوسنی است که حمله می کند و بازیکنان تیم ملی سردرگم هستند.
بازیکنان ایران در بازی با آرژانتین هر چقدر با انگیزه و خوب نمایش دادند در بازی امشب اثری از انگیزه در ساقهایشان نیست و هواداران تیم ملی را کلافه کرده اند.
این تیم بوسنی است که دقیقه 76 صاحب کرنر شد اما حقیقی توپ را گرفت.داور به به محمد بشیچ از بوسنی کارت زرد نشان داد.
دقیقه 80 سوسیچ از زمین خارج شد و به جای او صالحوویچ وارد زمین شد. دقیقه 81 ضربه قوچان نژاد از کنار دروازه به بیرون رفت.
ایران دو بار پشت سر هم صاحب کرنر می شود اما حاصلی نداشت. سرانجام ایران توسط رضا قوچان نژاد در دقیقه 82 به گل می رسد.
درحالی که ایرانی ها امیدوار شده بودند در ضد حمله ایران گل سوم را دریافت کرد تا همه امیدها پ ر شود. دقیقه 83 این گل به ثمر رسید.
دقیقه 85 ژکو زمین بازی را ترک کرد و به جای او ویسکا به بازی آمد.
در هشتاد و ششمین دقیقه بازی آندو ضربه خطا را می زند اما دروازه بان بوسنی توپ را گرفت.
کریم انصاری فرد هم در این بازی کارت زرد می گیرد.
دقیقه 87 ضربه اوت آندو فرستاده می شود اما این توپ هم حاصلی برای تیم ملی ندارد و ایران صاحب کرنر می شود.
بوسنی در ضد حمله بسیار خطرناک ظاهر می شود اما ملی پوشان با سردرگمی توپ را دور می کنند.
در حالی که داور سه دقیقه وقت اضافه گرفته بود باز این بوسنی بود که به فکر حمله بود.
بازی در نهایت با نتیجه 3 بر یک به پایان رسید و ایران از ادامه مسابقات بازماند. والیبال کاپ اعلام اسامی بازیکنان والیبال مقابل ایران
سرمربی تیم ملی والیبال اسامی بازیکنان منتخب خود را برای دیدارهای دوستانه با ایران اعلام کرد. به نقل از تسنیم، جان اسپراو، سرمربی تیم ملی والیبال اسامی 14 بازیکن منتخب خود را برای دیدارهای دوستانه با ایران اعلام کرد. بازیکنان تیم ملی برای شرکت در دیدار دوستانه موسوم به کاپ به شرح زیر است:

دریافت کننده: مت اندرسون، آرون راسل، پل لاتمن، تونی چیارلی و جف مِنزِل

لیبرو: داستین واتن و الفی رِفت

قطر : مورفی تروی و کارسون کلارک

: میکا کرسیتنسن و رایلی مک کیبن

م ع وسط: راسل هولمز، دیوید اسمیت و نیک ووگل

برنامه مسابقات تیم ملی ایران مقابل به شرح زیر است:

بازی اول: یک شنبه 19 مرداد، ساعت 6:30 صبح، گالن سنتر، کالیفرنیای جنوبی

بازی دوم: پنج شنبه 23 مرداد، ساعت 6:30 صبح، سالن همایش های آناهایم

بازی سوم: شنبه 25 مرداد، ساعت 6:30 صبح، ای ی سن دیگو

بازی چهارم: یک شنبه 26 مرداد، ساعت 6:30 صبح، پائولی پاویلیون، کالیفرنیا، تاریخ داستان نویسی در ایران به سده های نخستین بازمی گردد و ادبیات کهن ما با انواع و اقسام صورت های داستانی افسانه ، تمثیل ، حکایت و روایت آمیخته است ؛ اما داستان نویسی جدید ایران ادامه طبیعی و منطقی این ادبیات نیست و در شیوه ی جدید داستان پردازی حتا جای پایی از این میراث کهن باقی نمانده است . ما در این نوشته می کوشیم تا ضمن ارایه ی تاریخ کوتاهی از روند شکل گیری و تکامل رمان در جهان ، تحول تاریخی شیوه های قصه گویی و داستان پردازی در ایران را نیز. بانک ملی ایران در بیست و چهارمین شب ماه مبارک رمضان مصادف هفته اطعام و اکرام، میزبان بالغ بر 300 نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد (ره) بود.
در این ضیافت از مددجویان مذکور پذیرایی شد و مبلغ 500 میلیون ریال از محل بودجه تبلیغات در اختیار این نهاد قرار گرفت تا در راستای اشتغال و توانمندسازی این عزیزان بکار گرفته شود. همتی در این مراسم، که جمعی از مسئولان کمیته امداد (ره) نیز حضور داشتند بیان داشت: بانک ملی ایران برای اه خیرخواهانه و کمک به اف. متاسفانه مشکل برخی تمردان این است که پس از 4 سال، همچنان فضایی حرف می زنند به نحوی که در فضای رسانه ای و مجازی باب شده تا بنویسند؛ ادبیات آقای به ادبیات ی شبیه است که گویی 4 سال رئیس جمهور نبوده اند و تازه قصد نامزدی دارند! سعید اوحدی با بیان اینکه سازمان حج برای تنوع بیشتر در سفرهای عتبات بسته های ۲ یا ۳ روزه سفر عتبات در حال برنامه ریزی است. تأکید کرد: سیاست ساخت هتل در عراق قطعا باعث خواهد شد ما بر بازار عراق حاکم شویم و این اقدام در قیمت مسرئیس سازمان حج و زیارت از اجرای ده پروژه در ایران و عراق به منظور توسعه زیرساخت های خدماتی و رفاهی زائران عتبات خبر داد. «سعید اوحدی» در نشست خبری با خبرنگاران گفت: کارشناسان سازمان حج و زیارت و بعثه ی ۱۰ پروژه را برای توسعه زیرساخت های خدماتی و رفاهی زائران ایرانی مشخص د که پنج پروژه در ایران و پنج پروژه در عراق به اجرا در خواهد آمد. رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: از ۵ پروژه داخل کشور، کلنگ هتل شلمچه با ظرفیت ۲۵۰ اتاق و ۸۰۰ زائر همراه با رستورانی با ظرفیت ۲ هزار نفر و سالن اجتماعات و کلنگ زائر سرا در شهر مرزی بستان به زمین زده شد. اجرای ۱۰پروژه برای توسعه زیرساخت های خدماتی زائران اوحدی بیان کرد: نگاه سازمان حج و زیارت به عنوان ت نگاه تصدی گری نیست و سازمان تلاش می کند تا با جذب نقدینگی و بکارگیری بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های خدماتی زائران فعال باشد. کن زائران در عراق تأثیرگذار خواهد بود.
پایگاه بصیرت؛ گروه / سیزدهم آبان ماه را روز "مبارزه با استکبار جهانی" نام نهاده اند. روزی که به تبلور اراده ملت ایران زمین برای مقابله با استکبار جهانی تبدیل شده است. البته مبارزات 50 ساله ملت ایران با ، بدون مشکل و دشواری ها نبوده است و همواره بودند جریان هایی که در مقابل این اراده همگانی ملت ایستادند و ندای دیگری سر دادند. در طول نیم قرن نهضت ی ملت ایران از 15 داد 42 تاکنون که ین استکبارستیزی حضرت (ره) به تدریج شکل گرفت و گسترش یافت، جریان های . توصیه های مهمّ آیت الله العظمی صافی در دیدار امور اقتصاد و دارایی، درباره وضعیت رفاهی مردم شریف ایران * باید فرصت خدمت رسانی به ملّت شریف و صبور ایران را قدر دانست و در بهبود وضعیت رفاهی مردم مجاهدت کرد. * برنامه بودجه را می توان طوری نوشت که اگر هیچ نفتی هم نداشته باشیم مملکت به خوبی اداره شود. * چرا درباره مشکلاتی که پیش آوردند عمل جدّی انجام نمی گیرد؟ چرا این نقص ها برطرف نمی شود؟ * بیت المال برای مردم است؛ برای ضعفا و فقراست؛ نباید در مقابل . تربت حیدریه - ایرنا - حوزه علمیه قم گفت: در ادبیات برگرفته از انقلاب ی، حماسه تاریخی مردم در 9 دی سال 88 فصل تازه ای از رویش ها و ریزش های نظام ی را به منصه ظهور رساند. (به فراخور هشتمین سال جاودانگی دانشمندی بزرگ) یکی از برجسته ترین مورخان و کهن نگاران دوره هخا ان و از شیفتگان و عاشقان دنیای باستان شناسی ایران کهن که با پژوهش ها و بررسی های گوناگون در زمینه های تاریخ و تمدن ایران باستان، هنر باستان و زبانهای باستانی، چراغ نور و آگاهی را برای دوستداران و دانش پژوهان در این رشته روشن ساخت تا پژوهش های تاریخی ایران مبنای آکادمیک به خود گیرد " پروفسور علیرضا شاپور شهبازی " است . این معلم بی بدیل تاریخ باستان ای. من برای تو مینویسم

برای تویی که تنهایی هایم پر از یاد توست

برای تویی که قلبم منزلگه عشق توست

برای تویی که احساسم از آن وجود نازنین توست

برای تویی که تمام هستی ام در عشق تو غرق شد

برای تویی که چشمانم همیشه به راه تو دوخته است

برای تویی که مرا مجذوب قلب ناز و احساس پاک خود کردی

برای تویی که وجودم را محو وجود نازنین خود کردی

برای تویی که یک لحظه دوری ات برایم مثل یک قرن است

برای تویی که سک. " پیشینه مدیریت جنگلهای شمال کشور" "حفاظت و مدیریت جنگلهای ایران از جمله جنگلهای شمال کشور از اوا قرن نوزدهم آغاز شد . به طور کلی تا سال 1297 ت ایران توجهی به جنگلها نداشت . در این سال دستور تفکیک جنگلهای تی از جنگلهای ارب صادر شد ، اما به دلیل دشواری های صحرایی ادامه نیافت . در سال 1299 یک سازمان ابت توسط وزارت فلاحت و عامه در جنگلهای شمال به وجود آمد که وظیفه آن نقشه برداری از جنگلها و جداسازی خالصه از جنگلهای شخصی بود . در سال 1303 تشکیلات جنگلبانی د. دبیر هشتمین جشن انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، با صدور احکام جداگانه داوران بخش پژوهش این دوره را معرفی کرد. رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه بدون نگارش خاطرات همسران ادبیات جنگ ناقص می ماند از بی توجهی مجامع ی به این گونه از ادبیات انتقاد کرد. کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر حریفان را دست کم بگیریم، مانند بازی های دوره قبل به مشکل بر خواهیم خورد.
به گزارش خبرگزاری موج، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی برابر قطر، گفت: این بازی از نظر نتیجه بازی حساسی بود و برای اول شدن در گروه باید پیروز می شدیم. امروز مقابل قطر خوب بازی کردیم و حریفمان نیز نتوانست کاری از پیش ببرد.
معروف با تاکید بردست کم نگرفتن حریفان، گفت: بازیکنان ما با توجه به شرایط بدنی که دارند با 40 درصد توانشان بازی می کنند و نمی شود بیشتر از این فشار آورد.
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: در بازی قطعا بهتر خواهیم بود و اگر بازی خودمان را انجام دهیم، به مشکل بر نخواهیم خورد.
وی ادامه داد: در مرحله نیمه نهایی تیم هایی هستند که همیشه ایران را اذیت کرده اند و ما باید دقت لازم را داشته باشیم. چرا کری نرفت؟ یک شنبه مذاکرات وین میان ایران و گروه 1+5 شاهد تحولی قابل توجه بود و آن حضور وزرای خارجه ، آلمان، انگلیس و فرانسه در وین و دیدارهای آن با تیم هسته ای ایران بود. دیداری که با نبود وزرای خارجه روسیه و چین نشانگر اختلافات میان گروه 1+5 و ناتوانی در اجرای ادعای ایجاد اجماع بوده است. نکته ای که در ورای این حضور قابل توجه است بازگشت وزرای خارجه اروپایی و استمرار حضور جان کری خارجه است. به گونه ای که وی دیروز نیز دیدارهایی با ظریف خارجه کش. کرم محمدی یکی از وعده های آقای در جریان تبلیغات ریاست جمهوری یازدهم، تعیین تکلیف پرونده  آفتاب کرمانشاه هسته ای کشورمان بود. بدیهی است برای نیل به این مقصود باید ساز و کار لازم بکار گرفته می شد و برای شخصیتی چون که در حوزه امنیت ملی و مذاکرات هسته ای از سابقه ای درخشان و تخصصی بالا برخوردار است، امری شدنی بود.

سپردن مسوولیت تیم مذاکره کننده کشورمان به دست یکی از کارآمدترین دیپلمات های ایران، نشانه تدبیر و دور شی رئیس ت یازدهم در این عرصه بسیار حساس و حیاتی است. با حضور محمدجواد ظریف و چینش تیم مذاکره کننده، گره و بن بست ایجاد شده در این مذاکرات گشوده شد و در قدم اول، موتور ماشین صدور قطعنامه علیه ایران خاموش گردید گلیک :گلیک یک میوهای است که دراکثر ای ایران میروید ولی درخلخال درفصل بهار بصورت یک گل رز باعطر بوی خاصی دارد از عصاره این گل راجوشانده وعرق این گل را میگیرند که خیلی خوش بواستبرای طعم غذا استفاده میکنند . میوه آنرا خشک میکنند ودرفصل پائیز ؟آنرا چیده وبشکل اش درست میکنند ویا آن را خیس کرده از آب آن برای نوشیدنیاستفاده میکنند خواص درمانی : برای سرماخوردگی ضد هاب شستشوی معده وروده بکار میرود از نوشیدنی های که صبحها بصورت ناشتا میلکنید ضدانگل م. آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا در گزارشی مدعی شد که ایران ممکن است در راستای ساخت تسلیحات هسته ای گام بردارد این در حال است که برای اثبات این ادعای خود دلایل محکم و قانع کننده ای ارائه نکرد. این گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی منجر به این شد که بسیاری این موضوع را مطرح کنند که ایران در حال تلاش برای ساخت سلاح هسته ای است. اما موضوعی که خیلی ها نتوانستند آن را بفهمند نه تنها این بود که آژانس در گزارش خود به صراحت اعلام نکرده که ایران در حال.