تشریح آتش سوزی ساختمان شهرداری منطقه ۴ اهواز

ایسنا نوشت: رییس پژوهشکده ساختمان و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: تراکم بالای مواد قابل اشتعال و نبود وجود سیستم اطفاء حریق استاندارد مهمترین عوامل وقوع حادثه آتش سوزی و ریز ساختمان پلاسکو… برج مس ی گرانفل در لندن از ساعاتی پیش دچار حریق شده و بخش هایی از ساختمان ت یب شده است. این برج 120 واحد مس ی دارد و دست کم 200 نفر در لحظه آتش سوزی در آن حضور داشتند. شدت آتش سوزی به حدی بود که برخی از نان از پنجره ها خود را به بیرون پرتاب می د. در ویدئوی زیر لحظات فرو ریختن بخش هایی از این برج مس ی را مشاهده می کنید.
در پی آتش سوزی قهوه خانه ای در بازار کیان شهر اهواز توسط نوجوان 16 ساله ای 11 نفر جانباختند که هویت… ساختمان پلاسکو که از صبح پنجشنبه سی ام دی دچار حریق گسترده شده بود به دلیل حجم آتش و فرسوده بودن ساختمان به صورت کامل فرو ریخت. از این ساختمان 17 طبقه به عنوان اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می شود. با وجود گذشت ساعتها از وقوع حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو، مأموران همچنان بی وقفه تلاش می کنند تا هر چه سریع تر آواربرداری پایان یابد. / ع : فرهاد خیابانی ساختمان پلاسکو که از صبح پنجشنبه (سی ام دی) دچار حریق گسترده شده بود به دلیل حجم آتش و فرسوده بودن ساختمان به صورت کامل فرو ریخت. از این ساختمان 17 طبقه به عنوان اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می شود. با وجود گذشت ساعت ها از وقوع حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو، مأموران همچنان بی وقفه تلاش می کنند تا هر چه سریع تر آواربرداری پایان یابد. بزرگترین هتل اهواز ط حریق شد. حامد فوقانی: حادثه روز پنجشنبه ساختمان پلاسکو را می توان بزرگ ترین زنگ خطر برای سایر ساختمان های تجاری تهران که نکات، هشدارها و اخطارهای ایمنی را جدی نمی گیرند، دانست. آتش نشانان با حضور به موقع در محل آتش سوزی ساختمان در حال احداث واقع در محدوده خیابان نجات الهی و شهید سپهبد قرنی از گسترش آتش جلوگیری د.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: یکی از شعبه های بانک ثامن در مرکز… با توجه به تداوم آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو دقایقی پیش ساختمان شهید امین زاده وزارت صنعت، معدن و تجارت تعطیل شد. ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع آتش سوزی ساختمان پلاسکو ادامه مطلب ساختمان پلاسکو، ساختمانی در ضلع شرقی چهارراه استانبول، تهران بود. از این ساختمان ۱۷ طبقه به عنوان نخستین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می شد. این ساختمان که در سال ۱۳۳۹ ساخته شده بود، پس از ۵۶ سال، امروز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ بر اثر آتش سوزی فرو ریخت و ۴۰۰ واحد تجاری در آن نابود شد. اهواز - رئیس علوم پزشکی اهواز، سیاست های برخی شهرداری های را مانعی برای تحقق اه سلامت در استان دانست. ایسنا نوشت: رییس پژوهشکده ساختمان و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: تراکم بالای مواد قابل اشتعال و نبود وجود سیستم اطفاء حریق استاندارد مهمترین عوامل وقوع حادثه آتش سوزی و ریز ساختمان پلاسکو بود. ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران + ع آتش سوزی ساختمان پلاسکو ادامه مطلب ارتباطات وفناوری اطلاعات، ضمن اظهار تاسف از حادثه ساختمان پلاسکو گفت : تمام اقدامات لازم برای تقویت ارتباطات منطقه ساختمان پلاسکو در حال انجام است.   محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام از انجام اقدامات لازم برای تقویت ارتباطات در منطقه حادثه دیده ساختمان پلاسکو در تهران خبر داد.   وی با اظهار تاسف از حادثه دل اش آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو در تهران که منجر به مصدومیت و کشته شدن تعدادی از هموطنان شده، اظهار. ساختمان پلاسکو قدیمی ترین عمارت بزرگ تجاری تهران به دلیل موج آتش سوزی فروریخت این ساختمان از ساعت 7 و 59 دقیقه دچار حریق شده بود. همشهری آنلاین: ساختمان های بلند یعنی ساختمان هایی با ۷ طبقه یا بیشتر یا با ارتفاع دست کم ۲۳ متر باید طوری طراحی شده باشند ساختمان پلاسکو یکی از ساختمان های بزرگ و تجاری تهران که قدمت 53 ساله دارد که صبح امروز دچار آتش سوزی گسترده شد و پس از چند ساعت بطور کامل فرو ریخت. ایسنا نوشت: آتش سوزی در یک ساختمان مس ی در غرب تهران جان یک تن را گرفت. سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از آتش سوزی ساختمان ٩ طبقه در شهر ری خبر داد.

گزارش مطالعاتی شهر اهواز
گزارش-مطالعاتی-شهر-اهواز گزارش مطالعاتی شهر اهواز، در قالب word و در 52 صفحه، قابل ویرایش، شامل تاریخ اهواز، وجه تسمیه، مطالعات جغرافی و اقلیمی، موقعیت شهر اهواز، داده های هوا شناسی شهر اهواز، وضعیت اقلیمی اهواز، بارندگی، باد، دما و رطوبت، شرایط آسایش انسانی فایل

آتش نیزارهای حاشیه جاده اهواز - آبادان که از ظهر امروز شعله ور شده مهار شد. استقبال که نه اما یه چیزی توی همین مایه ها توسط بازدید کنندگان غرفه اهواز(عروج) برای نوشیدن آب اصل اهواز انجام و اتمام پروسه فنس کشی محدوده منطقه آزاد اروند 8 ماه زمان نیاز دارد آبادان – خبرگزاری مهر: مدیرکل حقوقی و قراردادهای منطقه آزاد اروند گفت: برای انجام کامل عملیات فنس کشی اطراف محدوده منطقه آزاد اروند به هشت ماه زمان نیاز است. سید زین العابدین در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای ایجاد تغییرات اساسی به خصوص در بخش خدمات اقتصادی نیاز است تا منطقه آزاد اروند از ح فعلی خارج شود، افزود: انجام فنس کشی و حصارکشی اطراف منطقه یکی از این تغییرات است که در زمان حاضر در حال اجرا است. وی از جاده های آبادان– اهواز، آبادان– ماهشهر، آبادان– اروندکنار، آبادان– قفاس، مشهر– اهواز و صادق به سمت اهواز به عنوان شش دروازه پیش بینی شده برای ورود و وج به منطقه آزاد اروند نام برد و اظهار کرد: طبق قوانین و مقرارت مناطق آزاد افراد می توانند بدون هیچ محدودیتی وارد منطقه شوند، اما در هنگام وج کنترل هایی اعمال می شود. مدیرکل حقوقی و قراردادهای منطقه آزاد اروند با بیان اینکه اعتیار لازم برای انجام فنس کشی اطراف منطقه آزاد اروند پیش بینی شده است. از منطقه آزاد اروند به عنوان بزرگترین منطقه آزاد در جهان نام برد و گفت: منطقه آزاد اروند با توجه به دسترسی آسان و راحت به راههای مواصلاتی هوایی، دریایی، زمینی و ریلی می تواند کشورهای جنوب حوزه عمان، دریایی سرخ و خلیج فارس با حوزه شمالی همچون قفقاز را با یکدیگر پیوند دهد. رییس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی خوزستان اسامی مجروحان و کشته های حادثه ریزش کوه در منطقه کوی رمضان اهواز را اعلام کرد. 17 اسنفند 1393 مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: دو پیمانکاری برق صبح یکشنبه در اهواز بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند. رضا نیک پیام، ایمنی برق ،حوادث برق ، برق گرفتگی
مقصود حق شناس یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این حادثه در ساعت 9 و 24 دقیقه در منطقه زیتون کارمندی اهواز اتفاق افتاد.

وی افزود: فوت شدگان که از ان پیمانکاری برق بودند هنگام کار، براثر برخورد با کابل های فشار قوی دچار برق گرفتگی شدند و جان خود را از دست دادند.

جزییات بیشتری از این حادثه در دست نیست. از ساعاتی پیش وزش شدید باد همراه با باران سبب بروز مشکلات زیادی برای مردم شهر اهواز و برخی ای اطراف مرکز خوزستان شد. اهواز - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: بر اثر نشت و انفجار گاز شهری در یک واحد مس ی در اهواز 2 نفر جان باختند. نقص فنی هواپیمای مسیر اهواز-مشهد شرکت هواپیمایی آسمان، این هواپیما را مجبور به بازگشت به فرودگاه مبدا ( اهواز) کرد. رییس جمعیت هلال احمر اهواز از برگزاری کارگاه آموزشی طرح ملی بهرفت یا بهبود رفتارهای ترافیکی در اهواز برگزار گردید. در آتش سوزی سنگین بامداد روز در یک قهوه خانه در کوی علوی این شهر 10 نفر جان باخته و شش نفر دیگر مصدوم شدند. معاون بهره برداری شرکت آبفای اهواز گفت: آب برخی از مناطق اهواز که با مشکل قطعی مواجه بودند، حداکثر تا ساعت 2 بامداد وصل شد. مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان از بی تفاوتی شهرداری اهواز نسبت به مسائل بحران این کلانشهر انتقاد کرد. شهردار اهواز گفت: با ورود خودروهای پلاک اروندی، مردم منتظر تحول در ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز باشند. همشهری آنلاین: س رست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ن های ساختمان پلاسکو تفکیک و منتقل شده است، گفت: تکلیف آهن آلات ساختمان پلاسکو توسط قاضی و مالک اصلی ساختمان روشن خواهد شد. مدیر منطقه 3 شهرداری کرج از اجرای اقدامات خلاقانه در این منطقه همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد. عضو شورای شهر اهواز گفت:مسأله فاضلاب در شهر اهواز به یک معضل برای شهروندان تبدیل شده و متاسفانه با گذشت زمان فعالیت به خصوصی در این زمینه صورت نگرفته. اهواز - لحظاتی پیش، گرد و غبار شدید بازهم آسمان اهواز را خا تری گرد تا مردم برای تردد در معابر با مشکل مواجه شوند.
با تداوم بارندگی در شهرستان اهواز، برخی مناطق اهواز در خاموشی فرو رفتند.