تخصیص ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به جهرم

تسهیلات پرداختی بانک ها طی هشت ماهه سال ۱۳۹۶ به بخش های اقتصادی مبلغ 357 هزار و 430 میلیارد تومان است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 31 هزار و 320 میلیارد تومان، معادل ۹.۶ درصد افزایش یافت. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: 551 واحد تولیدی مبلغ 398 میلیارد و 800 میلیون تومان از طریق سامانه بهین یاب تسهیلات دریافت د. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت:واحدهای صنعتی که درصدد نوسازی هستند بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات دریافت می کنند. نمایندگان بانک مرکزی را مکلف به اختصاص 3 هزار میلیارد تومان وام برای طرح های اشتغال زایی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد د. مردم جهرم با زیر پوشش قرار دادن 4 هزار یتیم رتبه نخست تعداد حامیان را در استان فارس به خود اختصاص داده اند. مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه گفت: ۱۱۰ طرح اشتغال با اعتبار یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان از ابتدای سال جاری در شهرستان کهگیلویه به بهره برداری رسیده است. فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: 877 نفر از داوطلبین انتخابات شوراهای ی شهر و روستا در جهرم تایید صلاحیت شدند. از ابتدای امسال هزار و 52 مددجوی زنجانی با استفاده از تسهیلات اشتغال زایی و خدمات کاری این نهاد در رشته شغلی موردعلاقه خود مشغول به کار شده اند. تصادف سواری زانتیا با موتورسیکلت در ۶۰ کیلومتری محور جهرم یک کشته برجای گذاشت. در اینفوگرافیک زیر نحوه تخصیص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات ت برای بنگاه های تولیدی را مشاهده می کنید. ۴۱۵ میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گلوگاه در هفت ماهه امسال پرداخت شد. رکنا: بارندگی شدید در شهرستان جهرم استان فارس به پنج روستا آسیب جدی وارد کرد به طوری که تمام اهالی این روستاها را از منازل خود به اماکن عمومی کشاند. ی از جاری شدن سیل در سطح شهر و روستاها به علت ش تن سد جهرم را مشاهده می کنید. صندوق امداد ولایت استان گلستان تسهیلات قرض الحسنه بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شد. رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به بارندگی شدید در جهرم و بارش ۳۷۰ میلی متر در بخش سیمکان این شهرستان گفت: ارتباط با ۲۰ روستا قطع شده و پنج روستا نیز تخلیه شده است. معاون رئیس جمهور با اعلام این خبر که صندوق کارآفرینی امید برای اشتغال روستایی 1500 میلیارد تومان اعتبار دارد، گفت: تا 3 سال هیچ اقساطی پرداخت نمی شود و بعد از آن تا 6 سال زمان می برد که کل اقساط پرداخت شود. فرماندار ویژه جهرم از امدادرسانی به مناطق سیل‎زده جهرم با استفاده از بالگرد خبر داد. معاون سازمان فضایی ایران گفت: اعزام انسان به فضا ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار طی ۱۵ سال هزینه دارد که چنین بودجه ای هیچگاه به چنین پروژه ای تخصیص داده نشد همچنان که در ۴ سال قبل از ت یازدهم نیز از ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه مصوب فضایی تنها ۸۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد. حجم بدهی بانک ها به بانک مرکزی در پایان آبان ماه 95 به 100 هزار و 940 میلیارد تومان رسیده که با توجه اینکه مانده تسهیلات اعطایی در پایان این ماه 917 هزار و 94 میلیارد تومان بوده، سهم بانک مرکزی از کل تسهیلات بانکی به 11 درصد می رسد. فرماندار گرمی از تصویب 400 میلیارد ریال تسهیلات به کارخانه شیرآلات بهداشتی صنعتی قهرمان این شهرستان خبر داد.
محمودعلایی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:به زودی با اتمام کاربری بخشی از اراضی تحت تملک این کارخانه، نسبت به ارائه سند ملکی و اخذ تسهیلات مصوب اقدام می شود.
هنر حصیر بافی در جهرم از رونق افتاده و کمتر به آن توجه می شود. فرماندار ویژه جهرم از بازسازی پل" کشه برفی" در سریع ترین زمان ممکن خبر داد. رشته های تحصیلات تکمیلی پیام نور در جهرم افزایش می یابد. رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین از پرداخت بیش از ۴۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در سال جاری خبر داد. در حالی که از ابلاغ جزئیات طرح مسکن اجتماعی ماه ها می گذرد، هنوز تسهیلات بانکی این طرح از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل ابلاغ نشده و آن طور که معاون مسکن شهری بنیاد مسکن می گوید از ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی یک ریال هم تخصیص نیافته است. سخنگوی ت گفت: منابع سرمایه گذارى و ایجاد اشتغال از هفت حوزه تامین می شود و باید 770 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال سرمایه گذارى شود. مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح های اشتغال زایی و حمایت از طرح های کارآفرینی، پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مهارت آموختگان فنی و حرفه ای در اولویت قرار دارد. مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی اصفهان گفت: اجرای طرح اشتغال فراگیر تنها راه کاهش نرخ بیکاری استان اصفهان است. معاون تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمادگی بانک ها و صندوق های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، شرایط و نحوه دریافت تسهیلات را اعلام کرد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان گفت: از زمان آغاز اجرای بسته اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی همزمان با سراسر کشور ۲۹۰ طرح به دبیرخانه اشتغال روستایی استان ارسال شده است. رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب ی از تخصیص تسهیلات برای رونق اشتغال در کشور خبر داد. معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین گفت :در ده ماه امسال ۱۳۰ هزار فقره تسهیلات به میزان ۵ هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف پرداخت شده است. رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اجرای برنامه ساماندهی کوچ عشایر از اختصاص ۳۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر خبر داد. تفاهم نامه سینا که قرار بود با اختصاص 20 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت گرهی از کار واحدهای تولیدی و اقتصادی مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد بگشاید، با اختصاص بیشتر این تسهیلات به یک منطقه، تبعیضی… رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به اینکه مبلغ ۴۰۶ میلیارد تومان اعتبار برای رونق ستاد تسهیل در استان از سوی ت پیش بینی شد، گفت: تا کنون ۱۲۰ میلیارد تومان از این اعتبار به واحدهای صنعتی استان تخصیص یافته است. استاندار کرمان با اشاره به تاثیرات ایجاد شغل در تثبیت خانواده ها در روستا، گفت: در سال گذشته حدود 200 میلیارد تومان تسهیلات خود اشتغالی در استان کرمان پرداخت شده است. رئیس کل بانک مرکزی گفت: سال ۹۲ حجم مطالبات معوق نسبت به کل تسهیلات ۱۵ درصد و نزدیک به ۹۰ هزار میلیارد تومان بود ولی اکنون این نسبت به ۱۱ درصد رسیده که نزدیک به ۱۰۵ هزار میلیارد تومان است. همایش شعر ملی علوی به میزبانی شهرستان جهرم در عید غدیر خم برگزار می شود. علوم پزشکی و تی جهرم فردا شنبه 30 بهمن تعطیل است. طرح سنجش ۴ هزار دانش آموز در جهرم آغاز شد.