تجلیل از سرمربی بسکتبال دختران نوجوان حاضر در رقابت های آسیایی

همشهری آنلاین: فهیمه علیمرادی داور بین المللی بسکتبال نخستین بار در یک رویداد بین المللی قضاوت کرد. رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: هنوز در مورد استفاده از سرمربی خارجی در تیم ملی بسکتبال به اجماع نرسیده ایم. تیم بسکتبال نوجوانان استان قزوین فردا در مرحله دوم لیگ برتر کشور به مصاف حریفان خود می رود. دختران ملی پوش دوومیدانی برای حضور در رقابت های داخل سالن آسیا به صورت غیرمتمرکز در استان های خود تمرین می کنند. تیم بسکتبال با ویلچر شهرداری آمل مورد استقبال گرم شهرداری و شورای ی شهر آمل قرار گرفت. سرمربی تیم ملی والیبال گفت: ملی پوشان والیبال ایران آمادگی کامل برای رقابت با هر تیمی را دارند و در این موضوع شک نکنید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، اسلوبودان کواچ پیش از آغاز رقبابت های ایران در بازیهای آسیایی در افزود: تیم ایران کار راحتی در بازیهای آسیایی ندارد، بازی های آسیایی برای من تورنمنت دیگری است. پیش بینی نتیجه نیز سخت است.
وی با بیان اینکه نهایت تلاش مان را به کار می بریم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم، تصریح کرد: البته خیلی سخت است بعد از قهرمانی جهان که تیم یک روز در میان بازی های سخت داشت، از نظر ذهنی و جسمی بازیکنان را برای اینچئون آماده کنیم. اما تیم من حالا آماده رقابت با هر تیمی است.
سرمربی تیم ملی والیبال در باره شناخت برخی مربیان حاضر در این رقابت ها از تیم ایران گفت: هیچ ترسی از شناخت مربیان سایر تیم ها از ملی پوشان نداریم. مگر ولاسکو ایران را نمی شناخت؟ اما ایران 3 بر صفر آرژانتین را ش ت داد.
وی تاکید کرد: اگر کره جنوبی تیم خوبی است، به خاطر پارک سرمربی آن نیست. او وقتی تیمش باخت گفت برای بازی های آسیایی آماده می شویم اما ما هم در قهرمانی جهان تلاش کردیم و هم در بازی های آسیایی، نگرانی نیز از شناخت حریفان از تیم ایران نداریم.
کواچ مقام ششم جهان را فوق العاده دانست و گفت: فوق العاده بود. البته می توانستیم نتیجه بهتر از این هم بگیریم، اما فراموش نکنید که باید قدم به قدم جلو برویم. یادمان نرود ایران برای اولین بار تا دور سوم رقابت های قهرمانی جهان با مسابقات فشرده و کیفیت بازی بالا آمد.
سرمربی تیم ملی والیبال افزود: باید نگاهی به تیم های دیگر داشته باشیم. ما همه تلاش مان را کردیم. فکر نمی کنم بد بازی کرده باشیم. آ ین دوره، ایران نوزدهم دنیا بود اما حالا ششم شد. همین صعود 13 پله ای نشان می دهد والیبال ایران به چه سطحی رسیده است. البته قبول دارم می توانستیم جزو 4 تیم اول باشیم اما ی ری اشکالات اجازه نداد.
وی با اشاره به باخت ایران برابر آلمان در مرحله سوم رقابت های جهانی لهستان تصریح کرد: تیم آلمان از نظر فیزیکی فوق العاده بود. تیمی منظم و با نظمی که راه حلی برای مهار بازیکن ماهرش گروزه نداشتیم.
تیم ملی والیبال ایران صبح امروز وارد د ده بازی های آسیایی اینچئون شد و از پنج شنبه سوم مهرماه مسابقات خود در این بازی ها را آغاز می کند. سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: در کاپ آسیا به دنبال برنامه های جدید و متنوعی هستیم. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهمد بچیروویچ، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران پس از پیروزی برابر اردن و صعود به مرحله نیمه نهایی اظهار کرد: اردن تیم با تجربه ای است و ما برابر آنها به پیروزی رسیدیم. حفظ نتیجه برابر این تیم کار آسانی نیست. او ادامه داد: ما در این دوره از رقابت ها به دنبال برنامه های جدید و متنوع هستیم. سعی می کنیم سیستم های مختلف را تجربه کن. پس از اینکه سرمربی آلمانی تیم ملی بسکتبال قرارداد خود را به یک باره با فدراسیون ایران فسخ کر،د حالا دو طرف اظهاراتی دارند که تناقض بسیاری با هم دارد. والیبالیست های نوجوان ایران موفق شدند با ش ت روسیه قهرمان رقابت های والیبال زیر 19 سال جهان در کشور بحرین شوند. تیم ملی بسکتبال کشورمان در دور دوم مسابقات کاپ آسیا فردا به مصاف اردن می رود. خبرگزاری فارس: فرصت انتقام دوباره از اردن، این بار در جایی که المپیک از دست رفت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج ورزشکاران، مرحله مقدماتی و گروهی پنجمین دوره رقابت های بسکتبال کاپ آسیا که در شهر ووهان چین در حال برگزاری است، روز گذشته به پایان رسید و 8 تیم از 9 تیم حاضر راهی مرحله دوم شدند. اندونزی تنها تیم حذف شده از رقابت ها بود.

تیم ملی کشورمان هم با ب 3 پیروزی مقابل ژاپن، اندونزی و هند و ش ت مقابل چین به عنوان تیم دوم و پس از میزبان راهی مرحله بعد شد و باید در این مرحله به مصاف اردن برود.

اردنی ها در گروه دوم مسابقات در جایگاه سوم و پس از فیلیپین و تایوان قرار گرفتند.

تیم ملی ایران در سال 2011 در جریان رقابت های جام ملت های آسیا که حکم انتخ المپیک 2012 لندن را هم داشت، در همین شهر ووهان مقابل این تیم ش ت خورد و ملی پوشان کشورمان که پیش از این انتفام آن ش ت را در مسابقات مختلف گرفته بودند، این بار این فرصت را دارند که در جایی که المپیک با ش ت مقابل این تیم از دست رفت، جبران کنند.

برنامه مرحله یک چهارم نهایی (پنجشنبه 26 تیر):

تایوان - ژاپن (ساعت 9)

ایران - اردن (ساعت 11:15)

فیلیپین - هند (ساعت 13:45)

چین - سنگاپور (ساعت 16) تیم ملی بسکتبال کشورمان در دور دوم مسابقات کاپ آسیا فردا به مصاف اردن می رود. خبرگزاری فارس: فرصت انتقام دوباره از اردن، این بار در جایی که المپیک از دست رفت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج ورزشکاران، مرحله مقدماتی و گروهی پنجمین دوره رقابت های بسکتبال کاپ آسیا که در شهر ووهان چین در حال برگزاری است، روز گذشته به پایان رسید و 8 تیم از 9 تیم حاضر راهی مرحله دوم شدند. اندونزی تنها تیم حذف شده از رقابت ها بود.

تیم ملی کشورمان هم با ب 3 پیروزی مقابل ژاپن، اندونزی و هند و ش ت مقابل چین به عنوان تیم دوم و پس از میزبان راهی مرحله بعد شد و باید در این مرحله به مصاف اردن برود.

اردنی ها در گروه دوم مسابقات در جایگاه سوم و پس از فیلیپین و تایوان قرار گرفتند.

تیم ملی ایران در سال 2011 در جریان رقابت های جام ملت های آسیا که حکم انتخ المپیک 2012 لندن را هم داشت، در همین شهر ووهان مقابل این تیم ش ت خورد و ملی پوشان کشورمان که پیش از این انتفام آن ش ت را در مسابقات مختلف گرفته بودند، این بار این فرصت را دارند که در جایی که المپیک با ش ت مقابل این تیم از دست رفت، جبران کنند.

برنامه مرحله یک چهارم نهایی (پنجشنبه 26 تیر):

تایوان - ژاپن (ساعت 9)

ایران - اردن (ساعت 11:15)

فیلیپین - هند (ساعت 13:45)

چین - سنگاپور (ساعت 16) ان نوجوان به دام افتادند/ قاتل ستایش پنج شنبه می شود/ معمای پیچیده مرگ زن جوان در انباری خانه/ هلاکت قاچاقچی مسلح و کشف مواد افیونی/ کارگاه مجسمه سازی ط حریق شد/ کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه کشی/ تعرض به ن و دختران با ارابه نقره ای/ پلیس در تعقیب خواستگار بی رحم/ ردزنی گروگان گیران در درّه های مخوف رییس هیات بسکتبال استان خوزستان از بازسازی و ترمیم سالن بسکتبال مجموعه ورزشی تختی اهواز به همت حامد حدادی خبر داد. مراسم بزرگداشت فرهاد هژیر از ملی پوشان اسبق تیم ملی بسکتبال ایران در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی تختی برگزار شد. با این وصف اگر هر چه سریعتر تصمیم قاطعی برای نفت گرفته نشود، یکی از های ایران در رقابت های آسیایی سال آینده با شرایط دشوارتری از چیزی که در حال حاضر با آن روبرو است، مواجه می شود. همشهری آنلاین: تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان ایران به عنوان قهرمانی رقابت های انتخ آسیا و اقیانوسیه، که به منظور ب سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا برگزار شد، دست یافت. ملی پوشان بسکتبال کشورمان با پیروزی برابر اردن عنوان نایب قهرمانی بسکتبال غرب آسیا را به دست آوردند. س رست تیم بسکتبال آزاد گفت: امروز در جلسه هماهنگی لیگ بسکتبال شرکت کردیم، اما هنوز تکلیف تیم مشخص نیست و تصمیم نهایی گرفته نشده است. سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران گفت: اگر فدراسیون بسکتبال ایران از من کمک بخواهد، خوشحال می شوم کاری برای تیم ملی ایران انجام دهم. بیش از یک هزار دانش آموز فارس در مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی به رقابت د. رئیس هیئت بسکتبال کهگیلویه و بویراحمد از اعزام تیم جوانان استان به رقابت های قهرمانی کشور خبر داد. آیدا گل محمدی بسکتبالیست کامیارانی جهت حضور در مسابقات آسیایی از امروز یکشنبه 23 مهرماه به آ ین اردوی تیم ملی بلندقامتان دختر نوجوان کشور در تهران دعوت شد. سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال ایران شاید به ایران بازگردد تا دوباره هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد. هیات بسکتبال فارس در هفته چهارم دور سوم لیگ برتر بسکتبال کشور مقابل حریف خود حضور نیافت . تیم بسکتبال پتروشیمی بندر با پیروزی مقابل نفت آبادان به دومین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر بسکتبال رسید. سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: بازی سختی مقابل با قزاقستان داشتیم و با دفاع خوب برنده شدیم. آرازبسکت-کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران از سران فدراسیون بسکتبال آسیا درخواست کرد تا میزبانی جام ملت ها را به ایران بدهند. او همچنین عنوان کرد: شاید سال آینده از تیم ملی ایران خداحافظی کند. تیم ملی بسکتبال ایران از سال 2007 توانسته سه بار به قهرمانی در جام ملت های آسیا دست یابد.
محمد صمد نیکخواه بهرامی معتقد است اکنون زمانی است که آسیا درباره قدرت های قاره تجدید نظر کند و به ایران بهای بیشتری دهد.
او در گفت و گو با خبرنگاران گفت: fiba باید میز. گارد راس سابق تیم ملی بسکتبال گفت: مطمئنم که مشحون دوست نداشت کامرانی و نیکخواه بهرامی از تیم ملی کنار بروند. مسابقات قهرمانی بسکتبال دختران زیر 16 سال آسیا از اوا مهرماه به میزبانی هند برگزار خواهد شد. ملی پوش سابق بسکتبال ایران گفت: بدنم دیگر جواب نمی دهد به خاطر همین از بسکتبال خداحافظی . تیم بسکتبال پتروشیمی بندر اولین تیم صعود کننده به نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال لقب گرفت. برنامه مسابقات تیم ملی بسکتبال در کاپ آسیا اعلام شد برنامه مسابقات تیم ملی بسکتبال در رقابت های کاپ آسیا در چین اعلام شد. خبرگزاری فارس: برنامه مسابقات تیم ملی بسکتبال در کاپ آسیا اعلام شد به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی بزرگسالان پیش از مسابقات جام جهانی اسپانیا رقابت های کاپ آسیا را پیش رو دارد. این دوره از رقابت ها 20 تیر ماه به میزبانی کشور چین در شهر ووهان برگزار می شود. تیم ملی ایران در دور مقدماتی این رقابت ها در گروه a با تیم های ژاپن، اندونزی، هند و چین رقابت خواهد کرد. کنفدراسیون بسکتبال آسیا برنامه مرحله مقدماتی پنجمین دوره مسابقات کاپ آسیا را اعلام کرد که تیم ملی ایران نیز طبق برنامه زیر با رقبای خود دیدار می کند: برنامه دور مقدماتی به شرح زیر است: 20 تیرماه ازب تان - سنگاپور (ساعت 9) تایوان - اردن (ساعت 11:15) ژاپن - ایران (ساعت 13:45) چین - اندونزی (ساعت 16) 21 تیرماه فیلیپین - تاوان (ساعت 9) اردن - ازب تان (ساعت 11:15) ژاپن - هند (ساعت 13:45) ایران - چین (ساعت 16) 22 تیرماه سنگاپور - اردن (ساعت 9) ازب تان - فیلیپین (ساعت 11:15) اندونزی - ایران (ساعت 13:45) چین - هند (ساعت 16) 23 تیرماه تایوان - ازب تان (ساعت 9) فیلیپین - سنگاپور (ساعت 11:15) هند - اندونزی (ساعت 13:45) ژاپن - چین (ساعت 16) 24 تیرماه ایران - هند (ساعت 9) اندونزی - ژاپن (ساعت 11:15) اردن - فیلیپین (ساعت 13:45) سنگاپور - تایوان (ساعت 16) ساری - ایرنا - سرمربی تیم بسکتبال باویلچر شهرداری آمل عملکرد بازیکنان ذخیره تیمش در بازی بیرون خانه برابر پگاه فارس را ' نمایش تحسین برانگیز ' توصیف کرد و گفت که آنان در ب پیروزی در بازی مهم هفته ششم… معاون رئیس جمهوری در امور ن و خانواده گفت: میزان اعتیاد دختران از سال ۸۵ تا ۹۱ رو به کاهش بود، اما از این سال روند افزایشی به خود گرفته و در حال حاضر ۹ درصد معتادان زن هستند. فدراسیون بسکتبال که در مورد شکوائیه علیه سرمربی پیشین تیم ملی به مرجع حل اختلاف فیبا هنوز به نتیجه نرسیده، قصد دارد این موضوع را در مجمع آتی فدراسیون جهانی پیگیری کند. تیم ملی بسکتبال پس از قهرمانی در کاپ آسیا امشب وارد ایران شد. تیم ملی بسکتبال که در پنجمین دوره کاپ آسیا عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود امشب ساعت 22 از طریق فرودگاه وارد کشورمان شد.

به نقل از فارس، تیم ملی کشورمان در این رقابت ها با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه شرکت کرده بود.

تیم ملی ایران خود را برای حضور در جام جهانی و بازی های آسیایی آماده می کند. رئیس شورای المپیک آسیا (oca) در بازدید از مقر فیبا اعلام کرد که رشته بسکتبال 3 نفره در لیست بازی های آسیایی 2018 اندونزی قرار گرفته است.به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛شیخ احمد الفهد الصباح رئیس oca و انجمن کمیته های ملی المپیک (anoc) از خانه بسکتبال و مقر فیبا در سوئیس دیدار کرد و ملاقاتی با پاتریک بائومن دبیرکل فیبا و عضو کمیته بین المللی المپیک داشت.

شیخ احمد از پیشرفت قابل توجه برنامه بسکتبال 3 نفره در آسیا و قاره های دیگر ابراز رضایت کرد و از تصمیم جدید oca برای قرار دادن این رشته در لیست بازی های آسیایی 2018 به میزبانی اندونزی خبر داد.

رئیس شورای المپیک آسیا گفت: " ما مسابقات بسکتبال 3 نفره را در لیست بازی های 2018 اندونزی گنجانده ایم تا حمایت خود را در مسیر المپیکی شدن این رشته نشان دهیم."

شیخ احمد ادامه داد: " برگزاری مسابقات 3 نفره در بازی های آسیایی مانند یک تمرین برای مسابقات اصلی است چون بازی های آسیایی دومین رویداد بزرگ ورزشی دنیا بعد از المپیک است."

شیخ احمد همچنین از رشد قابل توجه بسکتبال 3 نفره در منطقه آسیا طی یک دهه گذشته صحبت کرد.

گفتنی است مسابقات بسکتبال 3 نفره در بازی های ساحلی آسیایی در کنار رشته های فوتبال و والیبال ساحلی برگزار می شود. هفته هشتم از دور برگشت لیگ برتر بسکتبال به علت رقابت های دوستانه تیم ملی ایران با ژاپن به تعویق افتاد. گرگان - ایرنا - تیم بسکتبال قطران کاوه گرگان با برتری در برابر نفت امیدیه اهواز به جمع چهار تیم برتر رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور و حضور در مرحله نیمه نهائی این مسابقات رسید. همشهری آنلاین: رقابت های ووشوی قهرمانی کشور (انتخ تیم ملی) با برتری دختران جوان اصفهان به اتمام رسید.