تاباندن اشعه لیزر در فضا فرازمینی ها را از وجود ما باخبر می کند

اختصاصی از نیک فایل پاو وینت ماورا بنفش با و پر سرعت .
پاو وینت ماورا بنفش
پاو وینت ماورا بنفش  نوع فایل:  ppt _ pptx ( پاو وینت ) ( قابلیت ویرایش )  قسمتی از اسلاید :  تعداد اسلاید : 15 صفحهبه نام خدا اشعه ماورا بنفش اشعه ماورابنفش همانطور که از نامش پیداست در انتهای طیف نما بالاتر از اشعه مرئی بنفش قرار دارد و برای انسان غیرقابل مشاهده است.اشعه فوق العاده خطرناکی است تماس حتی مدت کوتاهی ولی به طور مستمر می تواند عامل سرطانهای کشنده پوست و حتی اعضای داخلی بدن شود چون نفوذ پذیری بیشتری نسبت به نور معمولی دارد.اما های عکاسی خاصی قادرند این تصاویر را ثبت کنند.از uv برای تشخیص پزشکی در برای بعضی امراض پوستی به کار می رود.یکی از مهمترین کاربردهایش استفاده آن به عنوان یک ابزار قانونی برای تشخیص آثار هنری و یا اسناد جعلی یا اصلی است.اسکناس معمولی هم نسبت به اشعه ماورابنفش تغییراتی نشان می دهد.گلهایی که با این اشعه عکاسی شده اند نقوشی را اشکار کرده اند که فقط برای ات قابل دیدن بوده است.
رنگهای فلورسنت که زیر تابش  uv می درخشند می توانند به عنوان مشخص کننده شناسایی بهتر سلولها و یا حتی ش تگی ف ات و ترکهای اجسام به کار رود.
گستره اشعه فرابنفش اشعه فرابنفش بین طول موجهای 0.0144 میکرومتر و 0.39 میکرومتر است.
اشعه فرابنفش را به سه منطقه تقسیم می کنند:a ماورا بنفش با طول موج بلند یا ماورا بنفش : این اشعه بین طول موجهای 0.39 و 0.315 میکرومتر قرار دارد.
نسبت این اشعه در نور آفتاب ، قوس الکتریکی زغال و چراغهای الکتریکی معمولی زیاد است. b ماورا بنفش با طول موج متوسط یا ماورا بنفش : این اشعه بین طول موجهای 0.315 و 0.28 میکرومتر است.
این اشعه در نور چراغ بخار جیوه و قوسهای الکتریکی با الکترودهای ف ی وجود دارد، تاثیر آنها در پوست شدید است. cماورا بنفش با طول موج کوتاه یا ماورا بنفش : این اشعه شامل طول موجهای کوتاهتر از 0.28 میکرومتر است و فقط در قوس الکتریکی جیوه وجود دارد.
جذب اشعه فرابنفش از شیشه معمولی فقط اشعه فرابنفش a عبور می کند.
در صنعت شیشه هایی با ترکیبات مخصوص می سازند که طول موج 0.26 یعنی ماورا بنفش b و a و قسمتی از c را نیز عبور دهد. شفافیت کوارتز خیلی بیشتر از شیشه است و فقط طول موجهای کوتاهتر از 0.18 میکرومتر در آن جذب می شود.
به همین سبب حبابهای چراغهای مولد اشعه فرابنفش را از کوارتز تهیه می کنند. آب خالص برای اشعه فرابنفش ، شفاف ترین مایعات است و طبقات نازک آن امواج بلندتر از 0.2 میکرومتر را از خود عبور می دهند. گازها معمولا برای اشعه فرابنفش ، شفاف هستند و طول موجهای بلندتر از 0.18 میکرومتر از لایه های نازک هوا بخوبی عبور می کنند.
خواص فیزیکی و شیمیایی اشعه فرابنفشخواص فیزیکی اشعه فرابنفش خاصیت فوتوالکتریک: اگر اشعه فرابنفش به ف ات بتابد، از آنها الکترون جدا می کند، ولی جدا شدن الکترون در کلیه ف ات به یک اندازه نیست و حساسیت کادمیوم بیش از همه می باشد.
مقدار الکترونی که از ف جدا می شود، متناسب با مقدار انرژی اشعه ای است که به آن می تابد.
خواص شیمیایی اشعه فرابنفش خاصیت فلوئورسانس یکی از خواص مهم و جالب اشعه فرابنفش خاصیت فلوئورسانس آن می باشد.
اگر در مقابل اشعه فرابنفش و یا یک چراغ بخار جیوه ، اجسامی از قبیل گچ و کولوفان (colophan) و محلول سالسیلات دو سود یا آنتی پیرین و یا بعضی از سنگهای معدنی  متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاو وینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا نمایید    لطفا به نکات زیر در هنگام ید  پاو وینت:  ................... توجه فرمایید !در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاو وینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از ید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرماییدپس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاو وینت ید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک فایل برای شما نمایش داده خواهد شددر صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاو وینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارددر صورتی که اسلاید ها داری ج و یا ع باشند در متون پاو وینت قرار نخواهند گرفت.
هدف فروشگاه جهت کمک به سیستم آموزشی برای دانشجویان و دانش آموزان میباشد .
 
 « پرداخت آنلاین »
با
پاو وینت ماورا بنفش
شاید شعاری باشد، اما حقیقت این است که بعضی ها به دنیا می آیند که کاری انجام بدهند، و بعضی های دیگر، فقط موفقیت آنها را تماشا می کنند، در کتابها می خوانند، و حفظ یا تدریس می کنند. و دسته ی اول دو نوعند، افرادی که از هر طرفی محدودشان کنی بلا ه یک روزنه ای برای تاباندن نورشان پیدا میکنند، و افرادی که بعد از چند تلاش بی نتیجه، به دسته ی دوم تبدیل می شوند.
احتمالا حواست نیست، اما داری به سمت دسته ی دوم سوق داده می شوی. شاید بهتر است با هر قدمی که به . همان طوری که داریم به فضاهای دوردست تری دست پیدا می کنیم، کنجکاوی ما برای کشف موجودات زنده در دنیاهای دیگر بیشتر و بیشتر می شود. لیزر عبارت است از یک سری پرتو نوری که با یک طول موج در یک راستا حرکت می کنند و با ایجاد انرژی گرمایی جهت از بین بردن موهای زائد فقط بر روی ساختار مو برای حذف مو ها اثر می گذارد این طول موج بنا بر تیپ پوستی در دستگاه لیزر تعریف شده است. کریستن استوارت و پیمان معادی در افتتاحیه نیویورک تیپ کریستن استوارت و پیمان معادی در افتتاحیه نیویورک کریستن استوارت با چهره ای متفاوت و با موهای تازه کوتاه شده اش در افتتاحیه جدید "کمپ اشعه ای " در نیویورک شرکت کرد. به گزارش پرشین وی ستاره مجموعه های "گرگ و میش" در هتل کراسبی استریت در برابر دوربین خبرنگاران ایستاد. استوارت در "کمپ اشعه ای " به کارگردانی پیتر ساتلر، نقش یک سرباز را بازی می کند که نگهبان زندان گوانتانامو است. با وجود آنکه از بازی کریستن به عنوان یک زندانبان کم حرف، تعریف شده است ولی به طور کلی این چندان مورد پسند منتقدان واقع نشده است. به ادامه مطلب بروید. عینک های آفت علاوه بر محافظت از چشمان شما در برابر اشعه ماورا بنفش خورشد خصوصا در فصل بهار و تابستان، در زیبایی چهره و تیپ شما تاثیر فراوانی دارد. سلام لطفا منو راهنمایی کنین خیلی نگرانم من مادر بزرگمو بردم برا اسکن هسته ای ستون فقرات چهار ساعت اول بعد از تزریق پیشش بودم بعد فهمیدم یه هفته باردارم خیلی میترسم چی کار کنم خیلی استرس دارم ممکنه باعث مشکلی بشه؟ با سلام به طور کلی اگر خانوم های باردار با اشعه مواجهه مستقیم داشته باشن یعنی به لگن اشعه بتابه دو ح برای جنین وجود داره یا سقط میشه یا بدون هیچ آسیبی سالم و سلامت می مونه و حتی به عوارض ناشی از پرتو ت هم دچار نمیشه چنانچه به رویان آس.
پاو وینت بررسی لیزر گازی (با تکیه بر لیزر هلیوم – نئون)
1395-12-14 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
پاو وینت بررسی لیزر گازی (با تکیه بر لیزر هلیوم – نئون) به صفحه پاو وینت بررسی لیزر گازی (با تکیه بر لیزر هلیوم – نئون) خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((پاو وینت بررسی لیزر گازی (با تکیه بر لیزر هلیوم – نئون))) می تواند شما را در جهت رسیدن به اه تحقیقاتتان یاری رساند […]
ادامه مطلب +
سروان مراد زاده رییس کلانتری ۲۱۱ قلعه نو درباره جزییات این خبر گفت: ساعت ۴۳۰ بامداد از کشف جسد نوجوان ۱۶ ساله در منطقه قلعه نو باخبر شدیم. خوشبختانه باخبر شدیم دوست عزیز و همولایتیمان جناب آقای حسین ارزانی در مقطع ی تخصصی (ph.d) ، در رشته نانوتکنولوژی پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شده اند و من از طرف همه دوستان به ایشان تبریک عرض نموده و توفیق روز افزون برای ایشان آرزومندم. تحقیق با موضوع جوشکاری لیزری، در قالب doc و در 53 صفحه، قابل ویرایش، شامل: سؤالاتی که اغلب درباره لیزر عنوان می شود؟ لیزرها مؤلفه های اساسی یک لیزر تاریخچه لیزر برندگان جایزه نوبل در زمینه لیزر مفاهیم اساسی...
تفسیر ع رادیو لوژی اشعه xبخشی ازطیف الکترومغناطیسی است که برای رادیوگرافی وتوموگرافی (ct)استفاده می شود ایجاد اشعه xدر یک پوشش اهنی خلا شده از دوقطب یکی کاتد رشته نازکی از آلیاژتنگستن وتا سرحد تشعشع زائی گرم می شود تا الکترون های ازاد را رها کندودیگری آند که هدفی از الیاژتنگستن است ودر یک دیسک مسی قراردارد دسته بندی طب هسته ای فرمت فایل pptx حجم فایل 15730 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 214 دریافت فایل تفسیر ع رادیو لوژی فروشنده فایل کد کاربری 12271 تمام فایل ها اشعه x اشعه xبخشی ازطیف الکترومغناطیسی است که برای رادیوگرافی وتوموگرافی (ct)استفاده می شود . ایجاد اشعه xدر یک پوشش اهنی خلا شده از دوقطب یکی کاتد رشته نازکی از آلیاژتنگستن وتا سرحد تشعشع زائی گرم می شود تا الکترون های ازاد را رها کندودیگری آند که هدفی از الیاژتنگستن است ودر یک دیسک مسی قراردارد . باایجاد جریان برقی معادل 150-50کیلو وات در بین دوقطب الکترونها با سرعت بالایی به سمت آند رفته به هدف تنگستن برخورد می کنند وتولید اشعه xمینمایند .)فوتون) اشعه زیادی تولید می شود قسمت اعظم ان جذب پوشش اهنی می گردد وتنها اندکی از دریچه پوشش اهنی خارج می گردد .
معیار هانسفیلد معادلهای عددی برای میزان کاهش شدت پرتو اشعه ای در گذر از بافتهای با تراکم فیزیکی متفاوت بکار برده می شود و دامنه این تغییرات 2000 واحد است پایه صفر در کاهش شدت اشعه در گذر از اب در نظر گرفته شده است . اشعه xمعیار هانسفیلدمواد حاجب رادیوگرافیکرادیو گرافی قفسه chest x ray
اعتماد شما سرمایه ما اختصاصی از یارا فایل پاو وینت درباره نگهداری مواد غذایی با استفاده از تشعشع با و پر سرعت .
پاو وینت درباره نگهداری مواد غذایی با استفاده از تشعشع
پاو وینت درباره نگهداری مواد غذایی با استفاده از تشعشع فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 26 اسلاید         روشهای نگهداری مواد غذاییüüالف)روشهای فیزیکیدر نگهداری مواد غذایی به روش فیزیکی از گرما ، سرما و تشعشع استفاده می شود.üب)روشهای شیمیاییاشعه دهی(irradiation ) üاشعه دهی مواد غذایی نوعی فرآیند «سرد» برای نگهداری غذا محسوب می شود.üاشعه دهی مواد غذایی نوعی روش فیزیکی برای فرآوری محسوب می شود که شامل قرار دادن ماده غذایی بسته بندی شده در برابر اشعه های گاما، اشعه x و الکترون می باشد.مزایای اشعه دهیjافزایش زمان نگهداری محصولات ریشه ایjضدعفونی ادویه ها، میوه ها و غلاتjکاهش میکروارگانیسمهای عامل فسادjتاخیر در رسیدن میوه هاjبهبود خصوصیات حسی مواد غذاییjت یب یا کاهش میکروارگانیسمهای بیماریزای غیرقابل اجتناب به ویژه عوامل آلوده کننده مواد غذایی خام با منشا حیوانی j
با
پاو وینت درباره نگهداری مواد غذایی با استفاده از تشعشع
عینک های آفت علاوه بر محافظت از چشمان شما در برابر اشعه ماورا بنفش خورشد خصوصا در فصل بهار و تابستان، در زیبایی چهره و تیپ شما تاثیر فراوانی دارد. اختصاصی از ژیکو تحقیق ژنراتورهای اشعه ای با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 17 ژنراتورهای اشعه ای ۱- انرژی ی الکترون ها، ۲- اختلاف پتانسیل دو سر تیوپ است. ابتدا ولتاژی حدود kv ۱۵۰ – ۴۰ به دو قطب تیوپ اشعه ای اعمال می شود. الکترون هایی که توسط فیلامان تولید شده اند دراین اختلاف پتانسیل به سمت قطب آند شتاب می گیرند و پس از برخورد به هدف به فوتون هایx – ray تبدیل می شوند.اختلاف پتانسیل در سر تیوپ، موجب افزایش انرژی ی الکترون ها و تولید فوتون های پر انرژی تر می گردد. هر چه ضخامت عضو بیشتر باشد، فوتون های پر انرژی تری لازم است. برای به راه اندازی تیوپ و در تولید اشعه ای ، از ژنراتور استفاده می شود.انرژی فوتون های اشعه ای تولید شده تابع انرژی ی الکترون ها، اختلاف پتانسیل دو سر تیوپ است.انرژی فوتون های اشعه ای تولید شده تابع● وظایف ژنراتور:۱) تأمین اختلاف پتانسیل دو سر تیوپ اشعه ای .۲) ملتهب فیلامان برای تولید الکترون.۳) کنترل اختلاف پتانسیل دو سر تیوپ.ولتاژ مورد استفاده در ژنراتورهای اشعه ای از نوع ولتاژ متناوب است.دو نوع ولتاژ متناوب داریم: ۱- تکفاز و ۲- سه فاز.● نحوهٔ تولید برق تکفاز:مبنای کار، قانون القای الکترومغناطیسی است. در نتیجه گردش یک سیم پیچ درون میدان مغناطیسی ثابت با القای ولتاژ در سیم پیچ لازم است.● نحوه تولید برق سه فاز:در مولدهای سه فاز، سه سیم پیچ به طور همزمان درون میدان مغناطیسی می چرخند. هر سیم پیچ با اختلاف زاویه &#۷۳۰;۱۲۰ نسبت به بقیه قرارگرفته است. به علت متفاوت بودن موقعیت سیم پیچ ها، مقدار ولتاژ تولیدی در هر سیم پیچ در یک زمان مشخص متفاوت است.● ترانسفورماتورها:وسیله افزایش یا کاهش ولتاژ نسبت به مقدار مبنا هستند و بر دو نوعند:▪ ترانسفورماتور افزاینده (step up transformer).▪ ترانسفورماتور کاهنده (step down transformer).● اجزای ترانسفورماتور:۱) هسته ف ی.۲ دو سری سیم پیچ که بر روی هسته ف ی پیچیده می شوند.سیم پیچ متصل به ولتاژ ورودی سیم پیچ اولیه و سیم پیچی که ولتاژ تغییریافته از آن خارج شده سیم پیچ ثانویه نام دارد. سیم پیچ ها نسبت به هم عایق بندی شده است. تشکیل میدان مغناطیسی موجب القای مجدد جریان در سیم پیچ های ثانویه و هسته ف ی می شود. برای آنکه در سیم پیچ ثانویه جریانی القا شود، بایستی ولتاژ ورودی متناوب(ac) باشد. ولتاژ متناوب، میدان مغناطیسی متناوبی را در هسته ایجادکرده و شار در واحد زمان تغییرمی کند. بر مبنای قانون القای فارادی، تغییر در شار مغناطیسی موجب القاء جریان جدید در سیم پیچ ثانویه می گردد.● انواع ترانسفورماتورها (بر حسب شکل هسته و نحوه پیچیده شدن سیم پیچها)۱) ترانسفورماتور با هستهٔclose – core:این هسته ها به صورت یک مربع بسته ساخته شده اند که هر سیم پیچ جداگانه بر روی یک طرف هسته پیچیده می شود.۲) اتوترانسفورماتور:هستهٔ آنها به صورت میله ای بوده و معمولاً یک سیم پیچ برروی آنها پیچیده می شود. از این ترانسفورماتورها در مدار اشعه ای استفاده می شود.۳) ترانسفورماتور با هستهٔ shell – type:هسته این ترانسفورماتور به صورت دو حلقه چسبیده به هم می باشد و سیم پیچ های اولیه و ثانویه بر روی هم روی ستون وسط پیچیده می شوند. از این نوع نیز در مدارهای اشعه ای استفاده می شود.مدار ژنراتور اشعه ای از دو قسمت تشکیل شده است:▪ مدار ژنراتور اشعه ای .▪ تیوپ اشعه ای .▪ مدار ژنراتور اشعه ای بر حسب مقدار ولتاژ عبوری دارای دو قسمت است:۱) مدار اولیه(control console):ولتاژ عبوری از مداراولیه در محدوده ولتاژهای معمولی یا فشار ضعیف است. پانل کنترل به عنوان قسمتی از مدار اولیه است.۲) مدار ثانویه(فشار قویhigh – voltage):ولتاژ در محدوده ولتاژهای فشار قوی می باشد.● مدار سادهٔ ژنراتور اشعه ای :▪ مدار اولیه: فشار ضعیف است و دارای ولتاژ حدود v۲۴۰ تا ۴۱۵ می باشد.- اجزای مدار اولیه:فیوزها، کلید اصلی، قطع کننده های مدار، اتوترانسفورماتور، جبران کنندهٔ ولتاژ اصلی، کنترل kv، کلید کنتاکتور اولیه، اندازه گیر kv، سیم پیچ اولیه ترانسفورماتور فشارقوی، مدار زمان سنج، مدار گرم کنندهٔ فیلامنت، مدارات جبران کننده.
با
تحقیق ژنراتورهای اشعه ای
مکانیسم اثر لیزر، بر بمباران و نابود ساختن رنگدانه یا ملانین موجود در ریشه مو استوار می باشد. در این روش با استفاده از لیزر، فولیکول موهای زاید کاملا ت یب می شود و امکان رشد موهای زاید در آن ناحیه خاص از بین می رود. عضو شورای ی شهر تهران، ری و تجریش، گفت: دیروز باخبر شدیم که مجسمه کودک در میدان ونک همزمان با روز کودک ناپدید شده است. این لیزر با بهره گیری از تکنیک پیشرفته q-switch بهترین درمان برای ضایعات پیگمانته و انواع لک ها می باشد. این لیزر برای درمان و پاک انواع تاتوهای رنگی، ای تیره مادرزادی و کک و مک مناسب است و قوی ترین نوع از لحاظ قدرت و ایمنی برای پاک این ضایعات محسوب می شود. تعداد جلسات درمانی در این نوع لیزر بسته به نوع ضایعه و محل آن متفاوت می باشد. از مزایای کار با این لیزر عدم آسیب رساندن به پوست و پاک رنگ به تنهایی می باشد.
این روزها خالکوبی ابرو و بدن بسیار ش. درمانگاه پرستارعاشق: آیا رادیولوژی ضرر دارد؟؟؟ پاسخ: در رادیولوژی از اشعه ای استفاده می شود. این درست است که پرتوهای الکترومغناطیس با طول موج کمتر از 400 نانومتر ( شامل پرتوهای ای ...فرابنفش...و گاما...) برای بدن مضر محسوب می شوند.
منتها باید به خاطر داشت استفاده از پرتوهای ای در مدت زمان طولانی و شدت های بالا می تواند برای بدن مضر باشد. در ح عادی و ع برداری های طبیعی مدت زمان برخورد پرتو ای به سلول های بدن کم است و اگر شرایط ایمینی رعایت شود مشکل. _ببین لفظ عربیش و درست نوشتم؟ "الهی رضا برضائک" درسته؟ _ آره همین درسته جون. فردا روز سوم نبودن ابوالفضله و جون داره دور از هیاهوی جمع، یه نامه ای رو آماده میکنه. دلم یجورایی آرومه ازینکه با وجود این امتحان سخت، سربلند و محکم ایستاده و به خواست معبود مهربونش احترام میذاره. نخواستم برای این خبر پست بذارم چرا که نمیخواستم هیچ کدوم از شما دوستان ذره ای ناراحتی بدلتون بشینه! اما خیلی از شما دوستان گرانقدرم باخبر شدید و بهم لطف داشتید. ممنون شمام. گل پسر خونواده مون پر کشید و رفت... میوه ی دلمون ما رو تو بهت و ناراحتی گذاشت و رفت... مهر نوشت: حزب مخالف ترکیه با بیان اینکه اردوغان پیش از رخ دادن کودتای ۱۵ جولای از وقوع چنین حادثه ای باخبر بوده، گفت که کودتای مذکور کنترل شده بوده است.


در این فایل مطلب در مورد لیزر هست که باید چطور اندازه گیری کنیم و طرز کار با لیزر در اندازه گیری چطوریه و با چه دستگاهی باید اندازه گرفت در این پاو وینت نحوه عملکردش اشنا میشید
پرداخت و بلافاصله پس از پرداخت ، لینک به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 242 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21کلمات کلیدی : کاربرد لیزر در اندازه گیری , روش کار با لیزر , اندازه گیری قطعات با کمک لیزر , کاربرد لیزر , لیزر در اندازه گیری آهای مخاطب خاص قدیم خوب بخونبه سلامتی خودم که به خاطرتو قید بهتر از تو رو زدم...به سلامتی خودم که خواستم تک پر باشم ولی پری نذاشتی واسه پ م ....به سلامتی خودم که اگه دروغی هم گفتم بخاطر ترس از دست دادنت بود...به سلامتی خودم که درمورد احساسم دروغ نگفتم ...به سلامتی خودم که خیلی ازهمون ایی که مثل چشمت بهشون اعتماد داری بهم نخ دادنوخواستن باهام باشن ولی چون و. عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی با اشاره به عوارض احتمالی لیزر پوست، گفت: متأسفانه نظارت در حوزه اقدامات درمانی پوست و مو کمتر از سایر بخش ها بوده و زمینه را برای سودجویی کلاهبرداران فراهم کرده است. آفتاب و حفاظت از پوستاز آنجایی که شرایط اقلیمی آب و هوای جزیره کیش مناسب گرفتن آفتاب و برنزه نمودن پوست بدن میباشد و اغلب گردشگران جزیره کیش علاقمند به استفاده از دریا و آفتاب هستند که احتمال بروز آفتابزدگی و گرمازدگی را به وجود می آورد به منظور جلوگیری از صدمات احتمالی رعایت موارد زیر توصیه میگردد:1. عامل اصلی برنزه شدن عمدتا اشعه uvbوکمی هم اشعه uva می باشد.2. در هنگام رفتن آفتاب و برنزه پوست باید از عینک های آفت که جاذب اشعه ماراء بنفش می باش. ابرها همواره با اشکال عجیب و غریبشان باعث رشد اوهام در ذهن **انی می شود که به آنها خیره می شوند.

برای بسیاری از نان ای بزرگ دیدن اشکال مختلفی که ابر می سازد به دلیل تراکم ساختمانها و آلودگی هوا ممکن نیست.

اما برای خیال پردازان و البته دانشمندان که برای دیدن ابرها فضاهای بازتری را می جویند دیدن اشکال غریب ابر هم لذت بخش است و هم دلیل خوبی برای پژو هش های آب و هوایی گاه اشکال تشکیل شده توسط ابرها آنقدر عجیبند که انسان را به یاد قارچ اتمی ویا یک لوله عظیم می اندازند. در ادامه نگاهی داریم به چند تا از عجیب ترین ابرهای تشکیل شده.

ابر کلوین - هلموتز


این ابر زیبا که مانند موجهای توفنده اقیانوس به نظر می رسند به نام دو فیزیکدان آلمانی و انگلیسی به نام های هرمان فون هلموتز و لرد کلوین معروف شده و حاصل مواجهه ایه متفاوت هوا با یکدیگر است که یکی سریعتر از دیگری حرکت می کند.

ابرهای سیروس اشعه ایابرهای سیروس معمولا در بلندترین و سردترین نقطه جو در نقاط گرمسیری تشکیل می شوند و در پنج نوع متفاوت طبقه بندی می شوند که ابرهای اشعه ای یکی از عجیب ترین آنها هستند نکته جالب این است که این ابرها در حالی که با هم موازیند اما همگرابه نظر می رسند.

ابر نیلوفریابر نیلوفر یا شکوه صبحگاهی یکی دیگر از پدیده نادر است و به همان اندازه هم چشمگیر است. این رول ابر در پایین لایه جوی پیش از طوفان رخ می دهد و اغلب در شمال استرالیا مشاهده شده است. شکوه صبح همچنین در آلمان، مرکزایالات متحده ،انگلیس و شرق روسیه مشاهده شده است.آنها می توانید ۱۰۰۰ کیلومتر طول داشته باشند. با وجود بیش از ۷۰ سال مطالعه توسط دانشمندان این پدیده شگفت انگیز جوی تا کنون به وضوح درک نشده است.

ابرهای ماماتوساین نوع ابرها واقعا شکلهای عجیبی را به وجود می آورند. این پدیده جوی گاه صورت وحشت آوری به خود می گیرد علی الخصوص اینکه همراه با رعد و برق شدید رخ می دهند. جریان همرفت و رانش هوای سرو باعث پف ابر به سمت پایین می شود.

ابر یوفواین ابرها که بر اثرجاذبه زمین به وجود می آید یکی از زیباترین و نادرترین ابرهاست این ابر را به راحتی می توان با یک اثر فرازمینی از یک بشقاب پرنده در های تخیلی اشتباه گرفت.

ابر ژاک کاستیواین ابر با اشکال وحشت آورش نشانگر خشونت و هرج ومرج است

تشکیل چنین ابرهایی در هنگام طلوع یا غروب با رنگهای عجیبی توام می شود که گاه می تواند شبیه یک تابلوی نقاشی البته از نوع سورئال آن باشد. این ابر نزیز همراه با رعد و برق های ویرانگر و اغلب بارش تگرگ هست! یونساز مقدمه:

کاربرد روز افزون پرتوهای یونساز و غیر یونساز در رشته های مختلف، صنایع، علوم پزشکی، کشاورزی، آموزش و پژوهش امری مفید اجتناب ناپذیر بعضاً منحصر به فرد است . با وجود این که کاربرد پرتو های یونساز در امور مختلف بسیار مفید و بعضا منحصر به فرد می باشد لیکن عدم رعایت نکات ایمنی به هنگام کار با پرتو ها می تواند خطرات جدی برای کارکنان، مردم، محیط زیست و حتی نسل های آینده به همراه داشته باشد . خطرات بالقوه اینگونه پرتو ها به فوریت . برف کوری یا نورزدگی مشکلی برای کوهنوردان برف کوری چیست؟ برف حدود 85 درصد از اشعه ماورا بنفش را منع می کند و این اشعه در صعود های برفی باعث آسیب و سوختگی قرینه چشم می شود. برف کوری پس از حدود 20 دقیقه حضور در منطقه برفی ایجاد می شود و علایم آن شش تا 12 ساعت بعد در چشم بروز پیدا می کند. نشانه های برف کوری : ریزش شدید اشک درد قرمزی تورم پلکها تشدید درد هنگامی که به نور خیره میشوند سردرد احساس بودن جسم خارجی در چشمها کاهش یا تاری دید اگر قصد خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، موبر و ... را دارید یا اگرموهای زیر پوستی خسته تان کرده است و دنبال یک مرکز مناسب برای لیزر موهای زائد می گردید حتما قبل از گرفتن وقت ویزیت، این مقاله را بخوانید تا با تمام بایدها و نبایدهای این لیزر آشنا شوید. یک باد خنکی از دوردورها می آید و من را با خودش می برد یک روز... همان یک روزی که خیلی زود می آید و زورش به بویِ اشک ها و خنده هایم که لابه لایِ آیینه و بالش و پتو و دستمال های کاغذی ای که زیر تخت قایم و غیره هست نمی رسد. تو که نمی خواهی از "غیره ها" بیشتر بگویم و باد باخبر بشود و هوس کند بوزد مگر ن؟ اکتینیم ف ی رادیو اکتیو به رنگ سفید نقره ای است که با ساختار کوبیک متبلور می شود . این عنصر در سال 1899 توسط andré debierne دانشمند فرانسوی کشف گردید . اکتینیم بسیار کمیاب است و معمولاً در کانسار اورانیم وجود دارد . از واکنش رادیم با نوترون در راکتور بدست می آید . این عنصر به صورت طبیعی در نهشته ها و کانیهای اورانیم وجود دارد.
اکتینیم 227 از ت یب اورانیم 235 توسط اشعه بتا با نیمه عمر 21.6 روز تولید می شود. همچنین این عنصر می تواند از ت یب توریم 227 با نیمه عمر 18.5 روز و رادیم 223 با نیمه عمر 11.4 روز و تعدادی دیگر از ایزوتوپهای عناصر با نیمه عمر کوتاه مثل رادون، بیسموت، پولونیم و سرب تولید شود. ایزوتوپ پایدار این عنصر از منابع قوی اشعه آلفا حاصل می شود. ف اکتینیم توسط واکنش فلورید اکتینیم با گاز لیتیم با درجه حرارت 1100 تا 1300 درجه سانتیگراد به دست می آید. رفتارهای شیمیایی اکتینیم شبیه عناصر کمیاب مخصوصاً لانتانیم است. اکتینیم خالص با مواد حاصل از تجزیه بعد از 185 روز به تعادل می رسد و نیمه عمر آن 21.6 سال است. فعالیت آن 150 برابر رادیم است و از نظر تولید نوترونی اهمیت دارد.ساختار بلوری عنصر ac شش مرد تب ار که پس از قتل پیرمرد تنها، اموال قیمتی‌اش را سرقت کرده و خانه میلیاردی‌اش را فروخته بودند، روز گذشته محاکمه شدند.  

اسفندماه سال 89 بود که دختر جوانی مأموران پلیس تهران را از ماجرای ناپدید شدن ناگهانی عمویش باخبر کرد. او گفت من دانشجو هستم و در یکی از ‌های شمال کشور درس می‌خوانم. عمویی به نام هاتف دارم که در خانه ویلایی‌اش در میدان توحید زندگی می‌کرد. او 63 ساله است و در خانه‌اش پول، طلا و اشیای قیمتی زیادی داشت. تا قبل از قبولی در مدام به او سرکشی می‌ . بعد از اینکه وارد شدم و به شمال کشور رفتم، تلفنی از حالش باخبر می‌شدم. چند روزی است که هر چه با خانه‌اش تماس می‌گیرم، ی جواب نمی‌دهد.

شرح خبر برای اینکه چشم ها خوب ببینند، اشعه های نور باید توسط قرنیه و عدسی ش ته شوند، طوری که روی شبکیه، لایه عصبی که در پشت چشم کشیده شده، متمرکز شوند. شبکیه تصویری که توسط این اشعه های نوری تشکیل شده را دریافت و تصویر را از طریق عصب بینایی به مغز می فرستد. عیب ان اری به این معناست که شکل چشمان شما نمی تواند نور مناسب را ش ته کند، لذا تصویری که می بینید تار است. گرچه عیوب ان اری نوعی بیماری چشم نامیده می شوند، اما بیماری نیستند. بقیه در ادامه مطلب اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد اشعه کاتدی و نظریه اتمی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 9 اشعه کاتدی و نظریه اتمیاشعه ی کاتدی چیست؟ جریان از این قرار است که در ساختار بلور ف ّات، به ازای هر اتم یک یا چند الکترون آزاد وجود دارد که تقریباً در همه ی نمونه ی ف ّی که می بینیم می تواند آزادانه حرکت کند. میزان انرژی لازم برای این که بشود این الکترونها را از ف خارج کرد کم است و البتّه برای ف ّات مختلف متفاوت است. امّا به طور کلّی اگر شما یک قطعه ف را داغ کنید، میلیاردها الکترون به راحتی انرژی لازم برای فرار از ساختار بلوری ف را به دست می آورند و از سطح آن جدا می شوند. ف ّاتی که انرژی لازم برای جدا الکترون از آنها کمتر است، غالباً برای ساخت کاتد به کار می روند و جریانی که با گرم آنها (کاتد گرم) یا انرژی دادن به آنها به روشهای دیگر (کاتد سرد) به دست می آید، جریان یا اشعه ی کاتدی نام دارد. اگر الآن این نوشته ها را روی یک مانیتور crt می خوانید، در پشت صفحه ی مانیتور و دقیقاً روبه روی شما یک تفنگ الکترونی قرار دارد که الکترونها مورد نیازش را از طریق یک قطعه ف ّ کاتد فراهم می کند و بعد از جهت دهی آنها را به سمت صفحه می فرستد.اشعه کاتدی: ذرات الکترونی پر انرژی هستند که از کاتد حرارت دیده ساطع میشوند.از اشعه های یون زا برای استریل وسائل و بسته های پلاستیکی مثل سرنگ ها و بوات های یکبار مصرف استفاده میشود.شناخت اشعه کاتدیطی آزمایشاتی که بر روی الکترولیز توسط فاراده faraday انجام شد وی دو قانون معروف خود را به شرح زیر در سال ۱۸۳۰ میلادی منتشر نمود:۱- در الکترولیز مقدار عنصر آزاد شده متناسب با مقدار جریان الکتریسته است.به عنوان مثال اگر ۱ فاراد یا ۹۶۵۰۰ کولن الکتریسته را ازمحلول نمک حاوی یون تک ظرفیتی جیوه عبور دهیم، ۱ مول اتم جیوه و اگر از محلول نمک حاوی یون دو ظرفیتی عبور دهیم ۰.۵ مول اتم جیوه ته نشین می شود. پس بسته هایی از الکتریسته وجود دارد که یک بسته از آن ها به سمت ف تک ظرفیتی و دو بسته به سمت ف دو ظرفیتی حرکت می کنند.۲- هرگاه مقدار ی ان جریان الکتریسیته را از سه ظرف بگذرانیم که حاوی نمک ها با ظرفیت های متفاوت هستند، یعنی در ظرف اول نمک یک ظرفیتی، در ظرف دوم نمک دو ظرفیتی و در ظرف سوم نمک سه ظرفیتی داشته باشیم. رسوبهای ف حاصل از عبور جریان الکتریسیته از ظروف متناسب با جرم اتمی ف تقسیم بر ظرفیت عناصر آن می باشد.نتیجه: هر اتم مقداری ثابت بار می گیرد. اتم یک ظرفیتی یک بسته، اتم دو ظرفیتی دو بسته و اتم سه ظرفیتی سه بسته بار می تواند حمل نماید.و هرگز جزء ری از بار الکتریکی مانند ۱.۲۳ را به خود نمی گیرند. این بسته برای تمام اتمها ی ان است، یعنی الکتریسته از بسته ها یا ذرات کوچکی تشکیل شده اند. که آنها را الکترون می گوییم.بعد از آزمایش الکترولیز بر روی مایعات و جامدات نوبت به الکترولیز گازها رسید که در الکترولیز گازها نتایج زیر به دست آمد:۱- ولتاژ معمولی از گازها عبور نمی کند.۲- در ولتاژهای بالا چنانچه فاصله دو الکترود زیاد باشد جریان الکتریسیته عبور نمی کند.۳- در فشار معمولی به ازای هر سانتیمتر فاصله الکترودها به ۳۰۰۰۰ ولت اختلاف پتانسیل نیازمندیم.در جریان این آزمایش ها دانشمندان مجبور به ساختن لوله هایی از جنس شیشه شدند تا بتوانند فشار داخل آن را کاهش داده و به بررسی هایمختلف بپردازند. بعد از ساخت این لوله ها دانشمندان به نتایج زیر دست یافتند:۱- در فشار 0.1 اتمسفر اگر ولتاژ ۱۰۰۰۰ ولت برقرار شود، گاز درون لوله ملتهب شده و به رنگ های گوناگون پرتو افشانی می نماید. به عنوان مثال نئون رنگ قرمز، هوا رنگ صورتی ملایم، بخار سدیم رنگ زرد و بخار جیوه رنگ آبی مایل به سبز را ایجاد می نماید. ۲- در فشار کمتر از 0.0001 اتمسفر و ولتاژ بالای ۱۰۰۰۰ ولت جداره شیشه ملتهب شده و نور سبز مغز پسته از خود منتشر می نماید. ۳- با کم فشار تا 0.000001 اتمسفر روشنایی از بین رفته و نوعی درخشندگی یا تابش مهت در دیواره لوله ایجاد می شود که در حضور صفحات فلوئور به طور کامل قابل مشاهده است. این اشعه که توسط ویلیام کرو william crookes کشف گردید به اشعه کاتدی معروف شد. اشعه کاتدی نیز به
با
تحقیق درمورد اشعه کاتدی و نظریه اتمی
بعد از برگزاری کنفرانس مرتبط با سلامتی و بهداشت سامسونگ، اخبار منتشره نشان می دهد این کمپانی کره ای روزبه روز در امر جدی تر شده و محصولاتش را در این حوزه پیشرفته تر می کند. در ابتدا این شرکت با بکار گیری نرم افزار s health app اقدام به جمع آوری و آنالیز اطلاع مربوط به سلامتی کاربران نموده و به آن ها کمک کرد تا شیوه زندگی خود را به سمت سلامتی بهبود دهند. سپس این شرکت در آ ین ک شان خود اقدام به نصب سنسور اندازه گیری ضربان قلب نمود تا این روند را کامل کند. هرچند بسیاری از منتقدان معتقدند نصب این حسگر چندان کار مهم و بااهمیتی نبوده و می توان به جای آن به راحتی از طریق دوربین گوشی این عمل را انجام داد. اما سامسونگ در ادامه این روند، با نصب سنسورهای جدیدی بر روی تولیداتش به منتقدین نشان خواهد داد که در اشتباه هستند. طبق آ ین گزارش های یکی از سایت های معتبر وابسته به این کمپانی، احتمالا فبلت جدید سامسونگ یعنی نوت 4، در قسمت جلویی خود در کنار سایر حسگرها، به یک سنسور ماورا بنفش نیز مجهز خواهد بود. http://itresan.com/wp-content/uploads/2014/07/sunlight2.jpg این حسگر قادر به اندازه گیری میزان اشعه uv موجود در نور خورشید است که باعث آسیب رساندن به پوست ما می شود. این سنسور در صورت تشخیص میزان بیش ازحد این اشعه و مضر بودن آن برای بدن کاربر، احتمالا توسط چراغ نوتیفیکشن یا نرم افزاری که جهت این کار بر روی گوشی نصب شده است، اقدام به اطلاع رسانی می کند. احتمالا این سنسور بیشتر به درد افرادی می خورد که با خیال راحت تمایل به آفتاب گرفتن دارند اما از ضررهای آن بی خبرند! پوست خشک, پوست چرب, چشم خشک بر حسب مقدار چربی پوست، چهار نوع پوست داریم:پوست چرب افرادی که پوست چرب دارند، پوست شان همیشه براق و درخشان به نظر می رسد و همواره دارای لایه ای از چربی روی پوست شان هستند.علت های چربی زیاد پوست عبارتند از: زمینه ارثی، فعالیت غدد داخلی، تغذیه (چربی و شیرینی زیاد)، تنش، مصرف بعضی از داروها.این افراد باید از کرم های مرطوب کننده که پایه آنها آب است و برای جلوگیری از اشعه آفتاب از کرم های ضد آفتاب بر پایه الکل استفاده کنن. اختصاصی از سورنا فایل پیشرفت های اخیر در رادیوتراپی در زمینه سرطان سر و گردن با و پر سرعت .
لینک پرداخت و "پایین مطلب:فرمت فایل: word (قابل ویرایش)تعداد صفحه:19  پیشرفت های اخیر در رادیوتراپی در زمینه سرطان سر و گردنچکیده:پیشرفت های اخیر در جراحی بازهم علاج ناپذیر بودن سرطان را عنوان می کنند. این پیشرفت ها در تومورشناسی به بیماران کمک می کند که سرطان سر و گردن در بیماران بهتر شناخته شود. رادیوتراپی بطور سه بعدی با ش تگی ها در ارتباط است جر. کی؟ کی میتواند توپ فوتبال را شوت کند از اینجا تا چین؟ من میتونم کی تو خیابان ها یک تنه با ببر ها جنگید وقتی پلیس ها در رفتند؟ من جنگیدم من کی تنش ضد گلوله است و چشم هاش اشعه ای دارد کی میتواند پرواز کند؟ من من من حالا کی میتواند از سر شب دروغ سر هم کند؟ این یکی را هم لابد من! حمید هامون: همان طور که حتماً باخبر شده اید، به مناسبت روز ملی سینما و هفته ی دفاع مقدس، بلیت همه ی سینماهای کشور از روز یک شنبه ۱۹شهریور ۹۵ تا پایان هفته ی دفاع مقدس یعنی هفتم مهر نیم بها شده است. ع های رادیولوژی را معمولا تصاویری تکراری از بافت ها و استخوان ها می پنداریم که فقط پزشکان می توانند نکته خاصی در آنها پیدا کنند. اما این گزارش این طور نیست.

تصوری که معمولا از ع های رادیولوژی اشعه ای داریم، یک سری تصویر تکراری از بافت ها و استخوان ها است که جز پزشکان، کمتر ی می تواند نکته خاصی از میان آنها پیدا کند. اما همه ع ها هم این طور نیستند. دیلی تلگراف، مجموعه ای از عجیب و غریب ترین ع های رادیولوژی را گردآوری کرده که در اینجا ملاحظه می کنید.

۱- لو یانگ 31 ساله در ناچانگ چین که به رغم اصابت چاقو به قلبش، جان سالم به در برد.

عجیب وغریب ترین ع های اشعه ای در جهان
۲- ع رادیولوژی اشعه ای که میله ای فرو رفته در سر آقای ها وی در گانگزهو چین را نشان می دهد. این مرد چینی بعد از فرو رفتن یک میله جوشکاری در سرش زنده مانده است. در لحظه این اتفاق، ها وی روی نردبانی ایستاده بود و سایه بانی را جوش کاری می کرد. پسر عموی او می گوید: «او از بالای نردبان افتاد، اما زود بلند شد و حتی برای یک تا دو دقیقه ایستاد و گفت که حالش خوب است. اما وقتی که روی خود را برگرداند، یک میله جوشکاری بلند از سرش بیرون زده بود. او خیلی سریع به بیمارستان منتقل شد و در آنجا پزشکان به مدت ۵ ساعت او را تحت عمل جراحی قرار دادند تا آن میله ۱۹ سانتی متری را از سرش بیرون بکشند. از این ۱۹ سانتی متر، ۱۴ سانتی متر در داخل سرش فرو رفته بود. س رست بخش جراحی اقای وو تایهو می گوید: «این میله تنها در فاصله ۲ میلی متری شریان اصلی و در فاصله ۵ میلی متری رگ گردن قرار گرفته بود. و اگر هر کدام از این شریان ها اسیب می دیدند، ممکن بود در همان لحظه مریض بمیرد. میله در مغز بیمار رفته بود و تا وقتی که به استخوان جمجمه در آن سوی مغز برخورد نکرد از حرکت با یستاد. معمولا در این مواقع شانس زنده ماندن بسیار کم است. اما او از این نظر خیلی خوش شانس بوده است».

عجیب وغریب ترین ع های اشعه ای در جهان  موزیک ویدئو جدید آرمین و ملانی به نام چقدر خوبه