بچه چه گناهی کرده

وَتَوَکَّلْ عَلَى الْحَیِّ الَّذِی لَا یَمُوتُ وَسَبِّحْ بِحَمْدِهِ وَکَفَى بِهِ بِذُنُوبِ عِبَادِهِ خَبِیراً ‏(سوره فرقان آیه58‏ )


‏و ( در همه امور ) بر خداوندی تکیه کن که همیشه زنده است و هرگز نمی میرد ، و حمد و ثنای او را به جای آور ( و بدان تو عهده دار ایمان یا کفر مردمان نیستی و خدا همگان را می پاید ) و همین کافی است که خداوند از گناهان بندگانش آگاه است ( و هیچ گونه گناهی از دید او مخفی نمی ماند ) . حضوری گرم اما سرد در مرداد دستانت کلامی تازه اما کهنه در سوسوی چشمانت گناهی دلنشین اما غریبه با نگاه من نگاهی مهربان در سایه چشمان ت و تردیدی پر از شه های روشن و تاریک و یک غم همچو خا تر نشسته روی ایمانت از این دلشوره های ت و مرموز غمگینم از این اندوه تلخ ه در لب های خندانت .. ترجمه ی سحر منصوری: نام واقعی این بازیگر ۴۳ساله ی فرانسوی «ساموئل جوی» است، اما چون کارش را با تئاتر شروع کرده و به خاطر ادای احترام به پدربزرگش، نام هنری «هملت» را برای خودش انتخاب کرده است. شربتی جزو بازیکنان کلیدی ما بود. روی حضورش در نیم‎فصل دوم حساب باز کرده بودیم و صددرصد به او نیاز داشتیم اما باشگاه تراکتورسازی بدون اینکه اخلاق را در نظر بگیرد و ببیند تیم ما در چه وضعیتی است, این کار را کرده است. در شرایطی که به خاطر کاهش درآمد نفت حکومت عربستان در سال اخیر حدود 250 میلیارد دلار از هزینه طرح های عمومی را حذف کرده ملک سلمان و خانواده اش پول زیادی صرف موارد شخصی کرده اند. حال محققان کالیفرنیا سن دیگو در یک نمونه اولیه از یک دستکش تولید کرده اند که می تواند با استفاده از فناوری بلوتوث و حسگرهای متعدد علائم را شناسایی کرده و آنها را به متن تبدیل کند. عده ای ریشه این رفتارهای خشن را کمبود اعتماد به نفس در وی توصیف کرده اند. یون بیونگ سی، خارجه کره جنوبی اعلام کرد کیم جونگ اون از زمان به قدرت رسیدنش در ۱۹ دسامبر۲۰۱۱ تا پایان ماه ژوئن ۲۰۱۵ اقدام به ۷۰ تن کرده است، سرریز کرده این پاییز .

برف با لکه های نارنجی

بهار با لکه های زرد

فصل ها می گریزند

و خورشید

که هی غروب می کند

داد را پر از خون کرده.

ما

سراسیمه فرار می کنیم

و کوچه های بن بست

که آن قدر زیبا بودند

این قدر ترسناکند
گروس عبدالملکیان لیونل مسی در گفتگویی مدعی شده هرچند پستش در تیم والورده در سال اخیر تغییر کرده، اما هنوز هم سعی می‏‎کند گل بزند و در این راه موفق هم بوده است. در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور قرار است در روزهای پیش روی از استراتژی جامع خود در قبال ایران رونمایی کند، از هم اکنون فشارها را بر ایران و متحدان ایران در منطقه زیاد کرده است. در آ ین تحولات ترامپ برای دو تن از ان حزب الله جایزه چند میلیون دلاری تعیین کرده است. ممکن است برای برخی این سئوال پیش آید که چرا از میان همه صفات الهی، «عدل» جزء اصول دین وعقاید ما قرار گرفته است با این که عدل می تواند در همان اصل توحید مطرح شود چون یکی از صفات خدای تعالی است و همه آن چه را مربوط به خداتعالی است می توان در همان اصل توحید مطرح کرد؟ علماء و متکلمین، اصولی را که اگر ی با آن اصول مخالفت کند از دین خارج می شود، به عنوان اصول دین تعیین کرده اند و این تقسیم بندی روایت خاصی ندارد لذا بعضی، اصول دین را پنج اصل(توحید، عدل. #مناجات_ _زمان مانده ام در آروزی یک نگاهی پشت در فاتی کن نشسته بی پناهی پشت در
از در و دیوار خوردم ... خسته ام از این و آن باز کن در را رسیده زابراهی پشت در
باز کن مردم همه دارند نگاهم می کنند آبرو داری کن از یک روسیاهی پشت در
من همین که پیش تو باشم برایم کافی است راضیم باشد برایم س ناهی پشت در
بی سر و پا ها همه محتاجِ خاکِ پا شدند راه خود را هم بینداز گاه گاهی پشت در
من کجا ... این کجا ؟؟ اصلا ندیدم هیچ جا... نزد سائل ها بیاید پادشاهی پشت د. سوره ی نمل مکی است و93 آیه و1140 کلمه است . بن کعب از رسول خدا(ص) روایت کرده هر که سوره ی طس را بخواند ، حقتعالی برای او ده حسنه نویسد به عدد هر که سلیمان و هود و شعیب و صالح و ابراهیم را تصدیق کرده و هر که ایشان را تکذیب کرده و چون روز قیامت بر خیزد لا اله الا الله گوید؛ و هر که آن را بخواند به او غش حادث نشود.
آیـینـه پرسـیــد که چـرا دیــر کرده است         نکند دل دیگری او را سیر کرده است خندیدم و گفتم او فقط اسیر مـن است          تنـها دقـایقی چند تأخیـر کـرده استگفتــــم امـــروز هـــوا ســـرد بوده است         شـاید موعد قــرار تغییـر کـــرده است خنـدیــد بــه ســادگیـــم آیـیـنـه و گفـت          احساس پاک تو را زنجیـر کرده است گفتم از عشق من چنین سخن مگوی          گفت خوابـی سال ها دی. مردم هرات در مجلس افغانستان اعلام کرده که شرکت برشنا بابت برق خیالی دروازه اخاذی از مردم را به روی خود باز کرده است. کم کم ماه منور شعبان به عَادَ کَالْعُرْجُونِ الْقَدِیمِ نزدیک می شود و از این مقدمه ی بزرگ بر ماه مبارک رمضان کمتر از یک هفته باقی مانده است. ای برادرانی که همچون حقیر روسیاه تحفه ای از این ماه برنداشته اید کمر بر بندید و از این زمان اندک باقی مانده استفاده کنید... رضا(ع) فرمودند یا اباصلت: « اکثر ماه شعبان رفت و این آ آن است پس تدارک و تلافی کن در آنچه در اینماه مانده است تقصیرهایی را که در ایام گذشته این ماه کرده ای. و برتوباد که روآوری بر آنچه . دهانی ک به دروغ، لبخند می زند و حقیقتی زشت، می رود توی چشمانش. یک تناقض ک از دانستنش عاجز است، نمی بیند. نمی تواند پنهانش کند، و من از لبخندِ زیبایش به تلخی چشم هایش خیره می شوم و از دست می روم. سرمایی قدیمی، از زیر پتو نفود می کند درونِ وجودم. بین تختِ خوابُ پتو گیر کرده ام، یخ زده ام. رهایم نمی کند و دنیای آن بیرون، از آن هم سرد تر است. خواب مرا از خود می راند به درونِ زندگی، به درونِ چیز هایی ک می هراسم از آن. چیز هایی ک نمی خواهم. خواب جوابم می کن. همشهری آنلاین: جراح انگلیسی که حروف ابت نام و نام خانوادگی اش را روی کبدهای پیوند شده به دو بیمار داغ کرده بود، محکوم به پرداخت جریمه ای ۱۰ هزار پوندی شد. پژوهشگران به تازگی باتری های لیتیوم – یونی جدیدی را طراحی کرده و تولید کرده اند که به گفته آنان، موجب آتش سوزی و انفجار نمی شود. شرکت cute circuit لباس هوشمندی عرضه کرده که در تولید آن از گرافن و چراغ های ال ای دی استفاده شده و می تواند با بررسی وضعیت تنفسی شما احساساتتان را درک کرده و تغییر رنگ دهد. حمیدرضا صدر به سایه روشن های دیدارهای رفت طوفانی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان 18-2016 پرداخته... دیده بان در گزارشی 75 صفحه ای اعلام کرد: پا تان با وضع شرایط سخت زمینه بازگشت اجباری پناهجویان افغانستان را از آن کشور فراهم کرده است. دو شب قدر گذشت و من جا ماندم...نمیدونم امسال چرا اینطوری شد...شاید ی ازم ناراضیه شاید گناهی که هنوز بخشیده نشدم...نمیدونم....ولی خدا میدونه چقدر تحت فشار به خاطر پایان نامه...تنها امیدم اینه که رحمت خداوند بی نهایته...بیشتر از خودم به خدا مطمینم.... یکی از عذاب های ابن ملجم که پس از مرگ او، از سوی خداوند نازل گردید، توسط پرنده ای صورت می گرفت، به نحوی که شیخ راوندی با استناد از حسن بن محمد، معروف به ابن رفا، در کوفه روایت کرده است: یک روز وقتی در مسجدالحرام بودم دیدم مردم در مقام حضرت ابراهیم (ع) جمع شده اند و در آن جا یک مرد نشسته بود. از مردم سؤال که آن مرد کیست؟ به من گفتند: آن یک راهب است که آورده است.
راوی می گوید: به او نزدیک شدم و یک پیرمرد با عبای پشمی را دیدم که در مقام حضرت ابراهیم نش. شهردار شیراز یک بازیگر زن سینما را بعنوان الگوی ن مسلمان معرفی کرده است... کنار موها را تراشیده و جلویش را یک وری شانه کرده و ژل زده. صورتش بدون هیچ آرایشی، بچگانه به نظر می رسد. ریزنقش و لاغر است. سوئی مشکی گشاد تنش کرده و دست ها را توی جیبش فرو برده. شلوار ورزشی تقریباً… برای ان اتفاق جدیدی نیفتاده است. نیم فصل یا اول فصل نیست که بگوییم ان بازیکن جدید جذب کرده و تیمی که من بسته بودم تغییر کرده است. الان همه بازیکنان همان ها هستند و تیم روند خوبی که داشت را ادامه می دهد. نگاه می کنم نمی بینم
چشم مرا هوای تو پر کرده
گوش می کنم نمی شنوم
گوش مرا صدای تو پر کرده
نگاه می کنم نمی بینم
چشم مرا هوای تو پر کرده
گوش می کنم نمی شنوم
گوش مرا صدای تو پر کرده

ای چشم من بدون تو نا بینا
ای گوش من بدون تو ناشنوا
با من بمان همبشه بمان با من
با من بمان همبشه بمان با من یک شبی مجنون ش را ش ت '
بی وضو در کوچه لیلا نشست '

عشق آن شب مست مستش کرده بود'
فارغ از جام الستش کرده بود '

سجده ای زد بر لب درگاه او'
پُر ز لیلا شد دل پر آه او'

گفت یا رب , از چه خوارم کرده ای؟
بر صلیب عشق دارم کرده ای؟

جام لیلا را به دستم داده ای؟
وندر این بازی ش تم داده ای؟

نیشتر عشقش به جانم می زنی؟
دردم از لیلاست آنم می زنی

خسته ام زین عشق،دل خونم نکن'
من که مجنونم تو مجنونم نکن'

مرد این ب. . حضرت محمّد (ص) : برترین ایمان آن است که بدانی خداوند همه جا با توست (کنزل العمال، 66) تصاویر و پوستر ولادت اکرم shabhayetanhayi.ir (1) حضرت محمّد (ص) : دروغ، چه جدّى و چه شوخى آن، درست نیست. همچنین درست نیست که مرد به فرزند خود وعده‏اى بدهد وبه آن عمل نکند. همانا راستگویى، به نیکى رهنمون مى‏شود و نیکى به بهشت هدایت مى‏کند و دروغ به‏ناراستى و انحراف مى کشاند و ناراستى و انحراف به آتش رهنمون مى شود. (51260/11؛ کنزالعمال: 8217) . جعفر صادق (ع): چنان از خدا بترس که گویا او را می بینی و اگر تو او را نمی بینی او تو را می بیند . اصول کافی ، ج 3 ، ص 110 جعفر صادق (ع): خدا فرمود : هر که گناهی را برای خدا و ترس از او ترک کند خدا او را در روز قیامت خشنود گرداند. اصول کافی ، ج 3 ، ص 128 حضرت محمّد (ص) : خداوند عزّ و جل نفرت دارد از مردى که در خانه‏اش بر او حمله کنند و او نجنگد. (6874/14؛ عیون اخبارالرضا)ع): 28/2) زیرک‏ترین شما ى است که بیشتر از دیگران به یاد مرگ باشد ودور ش‏ترین شما آماده‏ترینتان براى آن‏است. (1142/3؛ اعلام الدین: 333) جعفر صادق (ع): خدا فرمود : هر که گناهی را برای خدا و ترس از او ترک کند خدا او را در روز قیامت خشنود گرداند. اصول کافی ، ج 3 ، ص 128 تصاویر متحرک ولادت جعفر صادق.shabhayetanhayi (3) . جعفر صادق (ع): سه چیز از علامات مؤمن است : شناختن خدا و شناختن دوستان و دشمنان خدا ذکـــــرهـــــای آرامــش دهنــــده
برای هر ترسی « لا اله الا الله »

برای هر غم و اندوهی « ما شاء الله »

برای هر نعمتی « الحمد لله »

برای هر آسایشی « الشکر لله »

برای هر چیز شگفت آوری « سبحان الله »

برای هر گناهی « استغفر الله »

برای هر مصیبتی « انا لله و انا الیه راجعون »

برای هر سختی و دشواری « حسبی الله »

برای هر قضا و قدر « توکلت علی الله »

برای هر دشمنی « اعتَصمتُ بالله »
برای هر طاعت و گناهی « لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم » مواد لازم: شیرعسلی:1قوطی400گرمی زرده تخم مرغ:4عدد کره:2قاشق سوپخوری سرصاف وانیل یا اسانس وانیل:مقداری طرز تهیه:ابتدا شیرعسلی را در قابلمه ای تفلون یا شیرجوش با زرده ها مخلوط کرده و روی حرارت کم گذاشته و مرتب هم میزنیم تا غلیظ شود.سپس وانیل و کره را اضافه کرده تا مواد از ظرف به راحتی جدا شوند و کشدار شود..این غلیظ شدن معمولا حدود نیم ساعت طول میکشد..سپس خاموش کرده و میگذاریم تا خنک شود در حدی که بشود آنرا با دست در زرورق (که من اینکارو انجام ندادم . بر اساس گزارش ها، مقامات بلندپایه نظامی لندن و مسکو با یکدیگر دیدار کرده و درباره کاهش تنش ها میان دو کشور گفتگو کرده اند.
یک زن عراقی که از دست در موصل فرار کرده حقایقی را درباره جنایات این گروه تروریستی روایت کرده… «ملانیا ترامپ» بانوی اول به اتهام افترا علیه نشریه «دیلی میل»، این بار در نیویورک دادخواست تنظیم کرده و تقاضای 150 میلیون دلار خسارت کرده است. قل که خود را تحصیلکرده امریکا معرفی کرده وپس ازآشنایی با ن بیوه و مطلقه پولدار در سایت های همسری ، میلیون ها تومان ازآنها کلاهبرداری کرده بود با ردی های مأموران پلیس «فتا»ی پایتخت به دام افتاد. کاخ سفید اعلام کرده یادداشت های محرمانه مناقشه برانگیزی که جمهوری خواهان درباره اف بی آی تهیه کرده اند با مجوز دونالد ترامپ از طبقه بندی محرمانه خارج و منتشر می شود. رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به شنیدن حرف های بی پشتوانه و غیرعاقلانه خارجه عربستان عادت کرده و اهمیت نمی دهیم. نگاه می کنمت مثل خسته ای که رها، چشمانش را به بی کرانگیِ دریا می سپارد؛ آبی را بی نهایت کرده ای. مرز بین دریا و آسمان نشسته ای که چه؟! که رویاهایم را روی هوا بگیری و بعد... .?! چه شیطنتهای مهربانی! آهای ای دریا بغل کرده! موج ها را آواز کن. صدای به ساحل خوردنشان را قافیه می شنوم؛ زنگ مطلب همین است، درست مثل زنگ صدایت. راستی کاش زنگ بزنی! به گوشی ام س ام که روی سایلنت هم که باشد، فریادت بزند. عرصه برای ما همیشه وسیع است؛ درست مثل ات که صبر را صحرا کرده اس. گناهی که دوست داشتنش هم گناه است
یکی از لطف ها و به عبارتی منت هایی که پروردگار عالم بر ما بندگان نهاده است این است که تا وقتی خطا و گناهی را به مرحله عمل نرسانیم گناهی نوشته نمی شود؛ مثلا ما نیت کنیم که ی کنیم اما تا این ی به مرحله عمل نرسد گناهی برایمان نیست.  در این میان موارد استثنایی هم وجود دارد؛ یکی از آن ها گناهی است که به فرموده خود قرآن کریم حتی محبت و دوست داشتن آن گناه، گناه است؛ إِنَّ الَّذینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشیعَ الْفاحِش.

جستجوهای اتفاقی