به با ش ت ابزارهاى تروریستى تکفیرى غرب در غوطه شرقى و سایر مناطق مرتبط است

غلامرضا تاجگردون مجلس این ویدئو را از دفتر کار خود در مجلس بعد از وقوع حادثه تروریستى چهارشنبه منتشر کرده است. معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد در بازدید از س رستی و شعب بانک مهر اقتصاد استان البرز پیرامون مسائل مرتبط، به بحث و گفت و گو با همکاران پرداخت. به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان البرز، جواد حاجی مزدارانی – معاون امور مناطق - در این بازدید ضمن ابراز سندی از توسعه روز افزون خدمات در بانک، گفت: مردمی بودن یکی از شاخصه های بانک مهر اقتصاد است، این مجموعه با روحیه ارزشی کارکنان خود توانسته است اعتماد عموم مردم را جلب نماید و این موضوع م.
رییسی در خصوص قطع برق در مناطق ز له زده کرمانشاه هشدار داد و گفت: این مناطق به هیچ عنوان تحمل قطعی… آقای برای گرفتن کارآموزی در شرکت نفت چطور میشه اقدام کرد؟؟ (مریم) با سلام. معمولا شرکت نفت در تابستان کارآموز می پذیرد و خاص رشته هایی است که حتما واحد کار آموزی داشته باشد و مرتبط با صنعت نفت باشد. دانشجویی که چنین شرایطی داشته باشد می بایست از محل تحصیل خود درخواست کار آموزی را برای اداره آموزش شرکت های تابع شرکت ملی نفت ایران مانند شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب (اهواز)، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران (تهران)، شرکت نفت فلات قاره (تهران ) و سایر شرکت . ایسنا نوشت: تام الاختیار بهداشت در مناطق ز له زده کرمانشاه با اشاره به کمبود چشمه های سرویس بهداشتی در مناطق ز له زده، گفت: در حال حاضر ۴۰۰ چشمه دیگر در این مناطق نیاز است. رئیس جمهوری بار دیگر بر عزم خود بر ایجاد "مناطق امن" برای آوارگان در به جای پذیرش آنها در تاکید کرد و اعلام کرد، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بودجه ایجاد این مناطق را تامین خواهند کرد. باید به مناطق کاهش تنش در جنوب اشاره کرد که قرار است نیروهای ایرانی طبق توافقات انجام شده در مذاکرات آستانه برای نظارت بر این مناطق در آنجا مستقر شوند. اگرچه توافقاتی در این زمینه با روس ها صورت گرفته اما اعلام کرده با حضور نیروهای ایرانی در این مناطق مقابله خواهد کرد. بنابراین ات به خاک و هدف قرار دادن نیروهای ایران در این مناطق یکی از احتمالات عملیاتی این طرح است که می تواند منجر به عقیم شدن آن شود. وقتی روند توسعه کشور با موانعی روبرو شود، واکنش جامعه نخبگانی را می توان در پدیده فرارمغزها و یا مهاجرت مورد بررسی قرار داد، این پدیده در برخی مناطق جهان بیش از سایر مناطق است. بعد از دو روز درگیرى شدید، امروز محله العربی واقع در شمال (نیمه شرقى) شهر موصل هم به جمع محله هاى آزاد شده پیوست. ✌️

در ادامه پیشروى هاى عراق بعد از کنترل تلکیف، امروز روستاى القوسیات هم در شمال شهر موصل آزاد شد تا فشار بر باقى مانده هاى در رشیدیه بیشتر و بیشتر شود.

این فشارها بعضى از این مسلحین را مجبور به فرار از طریق رود دجله کرد، که باعث شد ٧ نفر در این رود غرق شوند.

در نیمه غربی شهر هم خبرها حکایت دارد، ١٧ نفر از مسلحین خود که از مناطق درگیرى پا به فرار گذاشته اند را تیرباران کرده است

امروز همچنین در غرب این شهر دومین هتل بزرگ این شهر در محله الرفاعی را منفجر کرد. تام الاختیار بهداشت در مناطق ز له زده کرمانشاه با اشاره به کمبود چشمه های سرویس بهداشتی در مناطق ز له زده، گفت: در حال حاضر ۴۰۰ چشمه دیگر در این مناطق نیاز است. پیشتر از روش تونل زنی زیر ساختمانها به عنوان یکی از شیوه های متداول عملیات های ت یبی تروریستها نام بردیم. ظاهرا این شیوه توسط نیروهای ی مع شده است. جنگ نهروان شام در راه است/ دروغ بزرگ پس از تصرف فرودگاه طبقه/ تروریستها به بیمارستان هم رحم ن د// در حال ویراشبرای مخاطبان به روز تحولات از پنج جبهه متفاوت گزارش هایی رسیده است که مطالعه آنها را به علاقمندان "تحولات در صحنه" توصیه می کنیم. تحولات میدانی جبهه «حاشیه دمشق»، تحولات میدانی جبهه «حلب»، تحولات میدانی جبهه «القلمون»، تحولات میدانی «رقه»، تحولات میدانی جبهه «حمص» رئوس گزارش امروز را تشکیل می دهد.

این گزارش حاوی تصاویری است که شاید مناسب برخی افراد نباشد.


تحولات میدانی جبهه «حاشیه دمشق»

ادامه عملیات در جبهه «ملیحه» در «غوطه شرقی» دمشق

مناطق جنوبی و جنوب شرقی شهرک ملیحه واقع در غوطه شرقی شهر دمشق در 24 ساعت اخیر هدف عملیات نظامی بوده است. کارشناسان نظامی معتقدند عملیات با فتح شهر ملیحه معروف به دروازه غوطه شرقی آغاز شده و پس از تثبیت موقعیت نظامی در آن خیز بلندی برای بازپس گیری ای دوما،حرستا و کفربطنا خواهد نمود.

درگیریها میان و تروریستها در اطراف کارخانه کبریت سازی و کارخانه داروسازی تامیکو امروز تقریبا به پایان رسیده است و تروریستهای مسلح را از منطقه ا اج کرده است.

برخی منابع نظامی میدانی گفته اند که درگیری های شدیدی میان واحدهای و حزب الله با تروریستهای تکفیری در مناطق زبدین در جنوب شرقی و دیرالعصافیر در جنوب شهر ملیحه در جریان است.

به گزارش منابع رسانه ای نزدیک به گروههای تروریستی در غوطه شرقی، «زهران علوش» فرمانده گروه تروریستی " " تماس هایی با سران برخی گروههای تروریستی مستقر در مناطق مختلف غوطه شرقی مانند گروه سربازان شام،آزادگان شام، الرحمن و تیپ حبیب مصطفی، برای تشکیل نیروی واحد و هماهنگی عملیاتی میان این گروهها برقرار کرده است.

از منطقه برزه دمشق نیز -که در چند ماه اخیر فضای آرامی را شاهد بوده است- خبر رسیده که گروههای مسلح با یکدیگر به شدت درگیر شده اند. در پی شدت گرفتن این درگیریها اقدام به محاصره و انسداد کامل منطقه کرده است.

برزه از جمله محلات شهر دمشق است که و گروههای تروریستی مانند آزاد با یکدیگر مصالحه آتش بس امضا کرده اند. برخی منابع خبری علت درگیری میان دو گروه را قصد جبهه النصره برای نفوذ به منطقه و نقض توافق آتش بس با اعلام کرده اند.

توجه شود که یکی از شرایط ثابت در توافقنامه با گروههای مسلح ا اج تروریستهای تکفیری خصوصا از گروههای و النصره از مناطق هدف توافق است.

منطقه "برزه" در شمال شهر دمشق و مجاور منطقه ناآرام "جوبر" است که تا قلب دمشق امتداد دارد. موفق شده تا بیشتر این منطقه را از لوث وجود تروریست های جبهه النصره پا ازی کند و این منطقه مهم و راهبردی که راه دمشق به بلندی های حلبون و همچنین ارتفاعات قلمون از آن می گذرد به کنترل خود درآورد. آن طور که معاون فناوری بانک مرکزی اعلام کرد در جریان ز له اخیر در مناطق غربی کشور تیم های فوق العاده تجهیز شده اند تا هیچ گونه قطعی خدمات بانکی در مناطق آسیب زده وجود نداشته باشد. معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از افرادی که قصد کمک رسانی به مناطق ز له را دارند تقاضا کرد که با خودورهای شخصی به این مناطق مراجعه نکنند. مدیرعامل سازمان مناطق آزاد ضمن مردود دانستن فرضیه قاچاق از این مناطق، به عملکرد این مناطق نمره بالای ۱۵ داد. ویژه بهداشت گفت: به طور پیوسته از مناطق ز له زده غرب کشور بازدید می کنیم تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر فوت براثر سرمازدگی یا خودکشی در این مناطق نداشتیم. اصغری از پا ازی مناطق تاریخی با مشارکت مناطق ده گانه شهرداری تبریز و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان خبرداد. خبرنگار باشگاه خبرنگارجوان به مناطق ز له زده استان کرمانشاه سفر کرده و وضعیت این مناطق را پس از ز له به تصویر کشیده است. سخنگوی نیروی انتظامی با اعلام اینکه امنیت مناطق ز له زده زیر چتر پلیس است، تاکید کرد: پلیس با همه توان در کنار حادثه دیدگان است و تا استقرار کامل نظم و امنیت در مناطق ز له زده می ماند. علیرغم آنکه در کارنامه مناطق آزاد تجاری کشور هیچ نقطه مثبتی به نفع اقتصاد ملی مشاهده نمی شود و مسئولان مکررا از این مناطق به عنوان بارانداز قاچاق نام می برند اما روند ارائه امتیازات مختلف به این مناطق معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه برای مناطق ز له زده از جمله ثلاث باباجانی و س ل ذهاب نیز بارندگی را پیش بینی کرد و یادآور شد: در این مناطق نیز کاهش دمای روزانه را خواهیم داشت. سازمان هواشناسی کشور ضمن پیش بینی کاهش دما از روز یکشنبه در مناطق غربی کشور از ورود سامانه بارشی به مناطق ز له زده خبر داد. دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه رسیدگی به وضع نامطلوب کارگران مناطق آزاد، ضروری تر از افزایش 8منطقه جدید است، گفت: افزایش مناطق آزاد به وضعیت همه کارگران ضرر می رساند. علیرغم آنکه در کارنامه مناطق آزاد تجاری کشور هیچ نقطه مثبتی به نفع اقتصاد ملی مشاهده نمی شود و مسئولان مکررا از این مناطق به عنوان بارانداز قاچاق نام می برند اما روند ارائه امتیازات مختلف به این مناطق همچنان ادامه دارد. تهران- ایرنا- مدیر انتقال فناوری های پیشرفته مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برگزاری نشست هایی با موضوع «مناطق آزاد، جلوه گاه تعالی شرکت های دانش بنیان» در مناطق آزاد هفتگانه خبر داد. آنقدر در تنبلی غرق و غوطه ور شدم که مغزم با همه محتویاتش بوی نم گرفته!
امروز برای ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی بارش خفیف و پراکنده پیش بینی می شود و طی دو روز آینده در سایر مناطق کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود. بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مرکز درمانی جایگزین در مناطق ز له زده همچون س ل ذهاب ساخته می شود، گفت: یک هزار و 500 عمل جراحی در مناطق ز له زده انجام گرفته است و مصدومان مداوا شده اند. ال جی و گلدیران کمک های خود را راهی مناطق ز له زده د
بعد از واقعه‌ی تاسف‌آور ز له در مناطق غربی ایران و کشته شدن تعداد زیادی از ایرانیان، شرکت ال‌جی الکترونی با همکاری شرکت گلدیران در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود، کمک‌هایش را به این مناطق ارسال کرد. جبهه النصره در لطامنه بشدت در مقابل حملات مقاومت می کند و علت آن هم این است که درصورت تصرف لطامنه شهر کفرزیتا بزرگترین مرکز استقرار نیرو،تسلیحات و پشتیبانی نظامی و درمانی این گروه از دست خواهد رفت. آ ین تحولات ؛برای مخاطبان گزارش های تحولات ، از سه جبهه متفاوت گزارش هایی رسیده است که مطالعه آنها را به علاقه مندان "تحولات در صحنه" توصیه می کنیم. تحولات میدانی جبهه «دمشق» و حاشیه آن، تحولات میدانی جبهه «حلب»، تحولات میدانی جبهه «حماه» و تحولات میدانی جبهه «القلمون»، رئوس گزارش امروز ما را تشکیل می دهد. با ما همراه باشید.

تحولات میدانی دمشق و حاشیه آن

تشدید اختلافات میان و گروههای رقیب در غوطه شرقیه

یک مثل ایرانی است که می گوید: "اسبهای گاری وقتی به سربالایی می رسند و توان کشیدن گاری را ندارند، یکدیگر را گاز می گیرند". حال و روز این روزهای گروههای تروریستی فعال در و خصوصا منطقه حاشیه دمشق (غوطه شرقیه) مصداق واقعی و عینی این مثل ایرانی است.

همزمان با تشدید فشارهای و دفاع وطنی و حزب الله به تروریستهای تکفیری در مناطق مختلف بالاخص منطقه غوطه شرقیه دمشق درگیریهای داخلی میان این گروههای تکفیری که هر کدام به یکی از کشورهای منطقه (عربستان سعودی، ترکیه، قطر) یا فرامنطقه (انگلیس، فرانسه، امریکا) وابسته هستند، وارد مراحل جدیدی شده است.

عصر روز گذشته، "شورای فرماندهی غوطه شرقیه دمشق" به فرماندهی زهران علوش (مزدور سازمان اطلاعات عربستان سعودی) با صدور بیانیه ای اقدام به انتشار لیستی متشکل از نام و تصویر 17 نفر از عناصر و فرماندهان گروه تروریستی در منطقه غوطه شرقیه کرده است.

در این بیانیه آمده است که به هرفرد یا گروهی که این افراد را دستگیر کند و یا اطلاعاتی از موقعیت مکانی آنها به منظور دستگیریشان به مسئولان شورای نظامی غوطه شرقیه بدهد 1 میلیون لیر معادل 6 هزار دلار پاداش پرداخت خواهد شد. قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ــ صنعتی ایران فصل اول - تعاریف ماده 1ـ در این تصویب‏نامه واژه‏های زیر به جای عبارت‏های مشروح مربوط به کار می‏روند:
منطقه : هر یک از مناطق آزادتجاری ــ صنعتی است که به موجب قانون تأسیس شده یا می‏شوند.
قانون : قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ــ صنعتی ایران ــ مصوب ــ 1372و سایر قوانینی که در این زمینه در آینده تصویب خواهدشد. قلمرو گمرگی : کشور ایران، آب‏های سرزمینی و حریم هوایی آن است که در آنجا قوا. پوتین: راکت پرانی ها از غوطه شرقی ادامه دارد/مبارزه با تروریست ها، از آتش بس مستثناست با حضور بهداشت، بیمارستان ی گمنام تهران در منطقه جنوب شرقى پایتخت افتتاح شد. یک رو مه اصلاح طلب از عملکرد مناطق آزاد گزارش داده است: سال گذشته یک میلیارد و 400 میلیون دلار کالا به مناطق آزاد وارد شد. همشهری آنلاین: رئیس جمهوری بار دیگر بر عزم خود بر ایجاد "مناطق امن" برای آوارگان در به جای پذیرش آنها در تاکید کرد و اعلام کرد، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بودجه ایجاد این مناطق را تامین خواهند کرد. دبیر شورایعالی مناطق آزاد با تشریح جزئیات دستور کار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حمایت از کالای ایرانی گفت: صادرات مناطق آزاد امسال به ۱.۵ میلیارد دلار می رسد. تام الاختیار بهداشت در مناطق ز له زده کرمانشاه با اشاره به کمبود چشمه های سرویس بهداشتی در مناطق ز له زده، گفت: در حال حاضر ۴۰۰ چشمه دیگر در این مناطق نیاز است. معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به بارش برف در سطح مناطق شمالی و بارندگی در سطح مناطق مرکزی و جنوب تهران گفت: از روز گذشته تمامی نیروها در سطح مناطق ۲۲ گانه در آمادگی کامل به سرمی برند و با حضور… معاون آموزش ابت وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جدید نوآموزانی که در محروم ترین مناطق آموزشی زندگی می کنند با استفاده از ظرفیتهای کاملا تی تحت پوشش قرار می گیرند. محمد دیمه ور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آ ین وضعیت مراکز پیش دبستانی در مناطق محروم و وضعیت نوآموزان در این مناطق، گفت: ما لیستی از مناطق محروم با ضریب 9 (محروم ترین مناطق در کشور) را تهیه کردیم و امسال آن دسته از نوآموزانی که در این مناطق قرار دارند با استفاده از ظرفیتهای . دیده بان نیز از کشته شدن بیش از 200 کودک در غوطه شرقی دمشق خبر داد. رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از دو طرح بزرگ و مهم کشور در زمینه پسماند و سرمایه گذاری در مناطق حفاظت شده خبرداد.