بطحائی یکی از معلمان حاضر در فرهنگیان هنوز بازداشت است رایزنی برای ادامه دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با انتقاد از اینکه قوانین موجود دست قاضی را برای قرار بازداشت بازگذاشته است، گفت: باید چنین اختیاری محدود شود و نباید قاضی بتواند تحت هر شرایطی قرار بازداشت صادر کند. مدیرکل آموزش متوسطه اول با اعلام جزئیات آموزش معلمان پایه هشتم گفت: آموزش معلمان این پایه جدید اسیس پس از ماه رمضان به صورت ستادی در استان تهران آغاز می شود و در شهریور ماه معلمان آموزش دیده اطلاعات لازم را به تمام معلمان پایه هشتم در استانهای مختلف منتقل می کنند. آغاز آموزش معلمان پایه هشتم از شهریور/ روشهای تدریس درمتوسطه اول بازنگری می شود بخش دیگر رسانه های پایگاه خبری تحلیلی بی باک: دادگاه سئول به خبرنگاران اعلام کرد: چون ترس آن می رفت که دلایل مربوط به ارتکاب جرم از بین... ادامه: بازداشت فرهنگ کره جنوبی به دلیل تهیه لیست سیاه اهالی فرهنگ و هنر ت پا تان چهار شهروند افغان را به اتهام جاسوسی از ای بلوچستان آن کشور بازداشت کرد. نقل وانتقال بین منطقه ای فرهنگیان شهر تهران به صورت اینترنتی انجام می شود و فرهنگیان متقاضی تا ۱۹ مرداد ماه فرصت ثبت درخواست خود را دارند. به نقل از گوناز تی وی: علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای محمود اعلام کرد که حمید بقایی، معاون اجرایی در دوران ریاست جمهوری محمود ، مجدد بازداشت شد. وبسایت ت ت بهار وابسته به از قول علی اکبر جوانفکر نوشته است:  "بازپرس پرونده با ادعای اینکه ممکن است ایشان را احضار کنند ولی در دادسرا حاضر نشوند، قرار کف را تغییر داده و برای نامبرده یک وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی صادر کرده است که تامین چنین وثیقه ای برای آقای بقایی غیرممکن است و به همین دلیل بازپرس مربوطه بار دیگر حکم به بازداشت ایشان داده است."
 
ایرنا نوشت: رییس کارگروه امنیتی، قضایی و مجمع نمایندگان تهران مجلس شورای ی گفت: اعضای این مجمع روز شنبه از بازداشتگاه اوین بازدید می کنند. طرح رتبه بندی معلمان در سال 96 حتما ادامه خواهد داشت. فریده اولاد قباد، مردم تهران در مجلس شورای ی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا درباره نبود ردیف اعتبارات طرح رتبه بندی معلمان در لایحه بودجه سال 96 اعلام کرد:
ادامه مطلب مسئولان سعودی سرگرم گفت وگو با شاهزادگان و تاجران بازداشت شده هستند و آنان را به پرداخت بخشی از ثروت خود که به واگذار ۷۰ درصد آن نیز می رسد، مشروط کرده اند. سال گذشته و با پیگیری های مکرر دانشجو معلمان مشخص گردید ، دانشجو معلمان به دلیل اینکه "شاغل " محسوب نمی شوند ، مشمول قانون پاداش آ سال (عیدی) کارکنان ت نیز نمی گردند ؛ مسائله ای که گویا امسال نیز به سرانجامی نمی رسد. اما چندین سوال در آ از سوی دانشجویان پیش آمده است ک امیدوارم مسولین پاسخگو باشند .در ادامه مطلب می توانید مشاهده کنید !! پلیس یک نفر را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و چاقو نزدیک مقر ریاست جمهوری این کشور بازداشت کرد. معظم انقلاب ی به مناسبت هفته  گرامیداشت مقام معلم، با حضور در فرهنگیان در اجتماع اساتید، کارکنان و دانشجو معلمان این سخنرانی د. قصه ها دارد قلم در شعرِ مکتوبم هنوز می نویسد نامه هایم را به محبوبم هنوز سال ها تحّمل درد دوری را ولی شکوه دارد سوزِ دل از صبر ایّوبم هنوز بر سر عهدی که بستم پافشاری می کنم بر نگشتم لحظه ای از روی ﺍﺳﻠﻮبم هنوز آنکه گاهی با تلنگر حلقه بر در می زند جای انگشتش بمانده روی درکوبم هنوز مثل بارانی که می بارد کنار پنجره تر بگردد مژه ها از چشم مرطوبم هنوز زندگی در این حوالی دلپسندم هیچ نیست هر دقیقه طالبِ یک روز ﻣﻄﻠﻮبم هنوز روی میزِ خاطراتم سالها جا . خبرگزاری فرهنگیان: رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت : در اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان ، احکام معلمان تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید مشخص شده و در اختیار آنها قرار می گیرد.
مهدی حاجتی عصر روز شنبه در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها در آموزش و پرورش استان گیلان در رشت افزود : در اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان ، احکام ها تا قبل از سال تحصیلی جدید اعلام خواهد شد.
وی اظهار داشت : احکام معلمان بر اساس چهار شاخص پایه ، ارشد ، خبره و عالی . تا انتخابات ریاست جمهوری بیش از دو ماه باقی مانده؛ هنوز برای اعلام حضور در دور دوازدهم اعلام نظر نکرده است، با این حال گفت وگو ها و رایزنی ها برای اعلام نظرش ادامه دارد. مدیر آموزش و پرورش دزفول:حق دریس معلمان در مرحله پرداخت است دزفول - ایرنا - معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان دزفول گفت:حق دریس معلمان این شهرستان مربوط به سال تحصیلی گذشته در مرحله پرداخت بوده و در چند روز آینده پرداخت می شود. پرداخت نشدن حق دریس مربوط به سال تحصیلی گذشته موجب گله مندی قشر فرهنگی شهرستان دزفول شده است. به گفته آنان حق دریس اسفند 93 و نیز ماههای فروردین ، اردیبهشت و داد ماه 94 مربوط به سال تحصیلی گذشته تاکنون پرداخت نشده است. گفته می شود برخی معلمان دزفول در اعتراض به پرداخت نشدن مبلغ حق دریس تصمیم گرفته اند از اول اسفند ماه در کلاس های فوق حاضر نشوند. غلامرضا نصراله پور صبح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:طبق پیگیری انجام شده اعتبار لازم مربوط به حق دریس فرهنگیان استان خوزستان اخیرا تامین شده است. وی اظهار کرد:اسناد مالی مربوط به حق دریس معلمان دزفول به مرکز استان ارسال شده و پیش بینی می شود تا اوا هفته جاری با تامین اعتبار لازم حق دریس معلمان دزفول پرداخت شود. مدیر آموزش و پرورش دزفول همچنین گفت:حق دریس چهار ماه معلمان دزفول مربوط به اسفند ماه 93 و نیز فروردین ، اردیبهشت و دادماه 94 در چند روز آینده پرداخت خواهد شد. وی در خصوص پرداخت حق دریس سال تحصیلی جاری معلمان نیز گفت:پس از پرداخت حق دریس سال تحصیلی گذشته معلمان ، تلاش می شود تا اعتبار لازم برای پرداخت حق دریس سال تحصیلی جاری نیز تامین شود. چهار و 292 معلم و فرهنگی مسوولیت تدریس و امور اداری 73 هزار دانش آموز را در شهرستان دزفول بر عهده دارند. مهر نوشت: صبح امروز، جمعی از معلمان نهضت سوادآموزی و معلمان حق دریسی از سراسر کشور در مقابل مجلس شورای ی د. ایلنا نوشت: عضو کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت شده در مجلس، با اشاره به برگزاری دومین نشست این کمیته، از تلاش برای تشکیل جلسه با علوم در این راستا خبر داد و گفت که بنابر پیگیری های صورت گرفته، دانشجویان دختر در اولویت قرار گرفته است. دادستان عمومی و انقلاب ی مرکز استان البرز از بازداشت سه نفر از عوامل آتش زننده بانک کوثر گوهردشت کرج خبر داد. دادستان قم گفت: تعداد ۹ نفر از متهمین مربوط به پرونده نزاع دسته جمعی خانوادگی در قلعه کامکار قم بازداشت شدند. کلیات طرح رتبه بندی معلمان در ت بررسی شد
رتبه بندی معلمان در چهار گروه برای افزایش حقوق خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کلیات طرح رتبه بندی معلمان در ت بررسی شد و بر این اساس فرهنگیان در چهار رتبه طبقه بندی می شوند که رتبه نخست ۷۰ درصد آنها را شامل می شود.
علیرضا منادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آیا طرح رتبه بندی معلمان از سوی ت به مجلس ارائه . خبرگزاری فرهنگیان: حاتمی ادامه داد:فرهنگیان اگر وضعیت مالی خوبی داشته باشند سخاوتمند هستند چون فرهنگی است که پای دانش آموز را میبیند چون فرهنگی است که دانش اموز افسرده را می بیند . وی گفت :معلم اگر اعتراض می کند مشکلات داردو فرهنگیان بخصوص با نیروهای بازنشسته نباید نزد خانواده با شرمندگی زندگی کنند ولازم است نمایندگان مردم در مجلس به دنبال دفاع از حق معلمان باشند.  آقای #نوبخت_متشکریم !
متشکریم از این که برای نخستین بار صادقانه دیدگاه خود را درباره ی آموزش و پرورش و معلمان ابراز نمودید. پیش از این تشکل های صنفی و صاحب نظران بارها اعلام 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] همشهری آنلاین: مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدواریم بتوانیم در دو، سه روز آینده همه حق دریس معلمان آزاد، حقوق سرباز معلمان و نیروهای قراردادی و همچنین بخشی از حق دریس نیروهای آزاد را پرداخت کنیم. آموزش و پرورش درباره بروز مشکلاتی برای برخی دانش آموزان در روزهای اخیر گفت: رایزنی های این وزارتخانه با دستگاه های ذیربط از جمله و قوه قضائیه برای حل مشکل این دانش آموزان ادامه دارد. تاخیر در پرداخت مطالبات مربوط به حق دریس رسمی، حقوق معلمان ید خدمات آموزشی و سرباز معلمان منجر به شکل گیری اعتراضاتی شده است هرچند که سال گذشته نیز این مطالبات در روزهای پایانی اسفند پرداخت شد. مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به استقرار نظام جدید پرداخت حقوق فرهنگیان، گفت: از سازمان برنامه و بودجه تقاضا داریم تا منابع مورد نیاز برای پرداخت حقوق معلمان حق دریس را تأمین… 82 نفر در ترکیه به اتهام عضویت در و تلاش برای عملیات تروریستی در استانبول، بازداشت شدند. مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدواریم بتوانیم در دو، سه روز آینده همه حق دریس معلمان آزاد، حقوق سرباز معلمان و نیروهای قراردادی و همچنین بخشی از حق دریس نیروهای آزاد را پرداخت کنیم. پلیس هرات از بازداشت یک شهروند ایرانی به اتهام تلاش برای انتقال خبر داد. جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: تربیت معلم و فرهنگیان یک افتخار برای نظام آموزش و پرورش کشور است. مگر می توان برای تربیت معلمان، خاصی نداشت و صرفا از طریق برگزاری یک آزمون، افرادی را به عنوان معلم در آموزش و پرورش جذب کرد. متاسفانه برخی جملات که از عدم تامین نیروهای کیفی مورد نیاز آموزش و پرورش در فرهنگیان خبر می دهند، نادرست است. هم اکنون رتبه های برتر کنکور وارد فرهنگیان می شوند. وی در خصوص «ارائه پیشنهادی مبنی بر حذف قانون متعه. دبیر کل حزب الله لبنان با تأکید بر بازداشت بودن سعد الحریری در ریاض، گفت که عربستان تلاش دارد نخست جدیدی را به لبنان تحمیل کند. هر تی چه اصلاح طلب، چه اصول گرا و چه اعتدال سر کار باشد ما مسائل صنفی مان را دنبال خواهیم کرد. انتظار داریم مسئولین به صورت با ما برخورد نکنند. معلمان پیاده نظام مجلس، ت یا جربان اقتدارگرا نیستند و استراتژی سکوت معترضان هم به این دلیل است که در میان اعتراضات یک حرف را بزرگ نکنند و ما را زیر ضرب نبرند.
او درباره اقدامات ممکن که معلمان برای پیگیری مسائل صنفی خود در آینده می توانند به آنها روی بیاورند نیز گفت: ما بعد از اعتراضات فروردین و اردی. از اوایل ماه فوریه گذشته و طی 10 روز ، پانزده نفر از اتباع عراقی، اردنی، سوری و مصری در عربستان بازداشت شده اند یکی از مسئولان وزارت علوم با بیان اینکه در اتفاقات امروز تهران سه دانشجو بازداشت شدند که دو نفر از آنان آزاد شده استٰ از پیش بینی تهمیدات لازم برای امنیت کوی خبر داد. ک دای انتخابات ریاست جمهوری گفت: چند نفر در صندوق فرهنگیان حق بسیاری از فرهنگیان را ضایع کرده اند و این پسندیده نیست. در حالی که ساعات پایانی فصل نقل و انتقالات زمستانی را سپری می کنیم به جز ۲ بازیکنی که چند روز قبل پیراهن سرخ پرسپولیس را به تن کرده اند هنوز بازیکن یا بازیکنان جدیدی به این تیم اضافه نشده است. دوره های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت الکترونیکی برای معلمان و دانشجو معلمان برگزار می شود، در پایان هر دوره  نیز یک آزمون الکترونیکی از معلمان گرفته می شود.به همین منظور فرهنگیان جهت شرکت در دوره های ضمن خدمت، پس از ثبت نام باید وارد سامانه برگزاری این آزمون شوند و کد کاربری و رمز  عبور وارد کنند. هر فرهنگی در ساعتی که از سوی برگزار کنندگان دوره مشخص می شود، در هر مکانی که هست می تواند در این آزمون شرکت کند.   نکات پنهان برگزاری آزمون. پلیس فدرال از بازداشت یک نظامی این کشور به اتهام تامین تجهیزات برای عناصر گروه تروریستی خبر داد. شه قصرشیرین : مردم پاوه و اورامانات در مجلس با انتقاد از عدم پرداخت حق نوارمرزی به فرهنگیان مناطق مرزی، آموزش و پرورش را موظف به پاسخگویی دانست. حق نوارمرزی به حقوق فرهنگیان مرزنشین اضافه شود/ آموزش و پرورش پیگیری کندشهاب نادری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اینکه چه میزان از حق نوارمرزی به فرهنگیان مناطق حوزه انتخ ه وی تعلق گرفته است، گفت: مدارسی در منطقه مرزی پاوه و اورامانات وجود دارد که 50کیلومتر با عراق و800 کیلومتر با پایتخت فاصله دارند اما متاسفانه تاکنون حق نوارمرزی به مدارس و معلمان آن تعلق نگرفته و مدارس این مناطق بافت بسیار فرسوده ای دارد و تنها بنیادهای مردمی به بازسازی مدارس کمک می کنند. مردم ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش احتمالا به آموزش و پرورش چند شهرمرزی بودجه ای را تحت عنوان حق نوارمرزی پرداخت کرده و حالا مدعی پرداخت این حق از سال 94 به بعد به همه مدارس و فرهنگیان مناطق مرزی شده اند. وی با تاکید بر اینکه درخواست تمامی مرزنشین های فرهنگی این است که حق نوارمرزی به حقوق های آن ها اضافه شود، گفت: مدارس کپری هنوز در پاوه و دیگر مناطق مرزی کشور وجود دارند و تجهیزات و امکانات مدارس در سطح بسیار پایینی است، حتی وسیله و سرویس مناسب برای رفت و برگشت معلمان به این مدارس در نظر گرفته نشده و آن ها با شرایط سختی خود را به مدارس مرزی می رسانند. مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای ی به آموزش و پرورش درخصوص پرداخت مزایای معلمان مناطق مرزی تذکر داد و گفت: مسئولان باید قانون را به درستی اجرا کنند و پس از گذشت 37 سال از انقلاب ی و تاکید به ایجاد شرایط مناسب و رایگان تحصیل در مناطق محروم فکری اساسی برای معلمان و دانش آموزان این مناطق کنند. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش به تازگی گفته است؛ حق نوارمرزی در مجموعه آموزش و پرورش از سال ۹۴ پس از 6 سال وقفه با تکیه بر منابع داخلی پرداخت شده است.