اللهم نظم احوالیوحسن افعالی


آیت الله بهجت(ره):
«ما باید از همه بخواهیم که متوسل شوند و دعا کنند و تضرّع نمایند تا بلکه فرجی حاصل شود. دعای فرج اگر موجب فرج عمومی نشود برای دعا کننده موجب فرج خواهد بود.»
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم نگاهم به آسمان است به آن خورشید دم غروب که بُراق می شود در چشمانم. و درست همان لحظه، داغی یک دلتنگیِ آشنا روی صورتم رد می اندازد آنقدر که جاپایش می سوزد سرخ می شود. ... باز که به آسمان نگاه می کنی!!.....مگرنگفتم خدا همه جا هست؟؟ سرم را پایین می اندازم، نگاهم دوباره روی واژه ها می لغزد، اللهم انی اعوذ بک من الـ.. و دلتنگی آرام چکه می کند میان دستانت. برای هزارمین بار معامله می کنیم، پایاپای. تو آرامش میدهی و من دلتنگی. تو امید می دهی و من بیقراری. خوب م. شام مــا را سحــر کن مهدیا سوی شهر ما سفر کن مهدیا تــوبیا و نحسی از دوران ببر سیزده مــا را بـدر کن مهدیا اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم... تصویر از gomaam میان داغی این عشق های توخالی هوای عاشقی یار آشنا ... یاصاحب ا مان ادرکنی اللهم عجل لولیک الفرج دلم هوای تو کرده،هوای آمدنت صدای پای تو آید،صدای آمدنت بهار با تو بیاید به خانه ی دل ما سری به خانه ما زن،صفای آمدنت هنوز مانده به یادم که مادرم میخواند زمان کودکی ام قصه های آمدنت حساب و دیدم که با حساب خودم تمام عمر نشستم به پای آمدنت چقدر وعده ی وصل تو را به دل بدهم چقدر بخوانم دعای آمدنت نیامدی و دل من ش ت ای مولا چه نذر ها که ن برای آمدنت "اللهم عجل لولیک الفرج
و العافیة و النصر واجعلنی من خیر انصاره و اعوانهو المستشهدین بین یدیه" نهم ربیع الاول
سالروز آغاز ولایت و ت و زعامت
آ ین سحاب رحمت و یگانه ذریه ذخیره دودمان آل طاها،
حضرت مهـدی مـوعـود (عج)
بر منتظران و چشم انتظــاران ظهــورش تبریک و تهنیت باد. در تفکر شیعى انتظار موعود به عنوان یک اصل مسلّم پذیرفته شده، و از آن به عنوان برترین اعمال یاد شده و تأکید شده است که منتظر فرج باشید و از رحمت خدا مأیوس نباشید (به جهت طولانى شدن غیبت) چرا که بهترین اعمال در پیش خداوند انتظار فرج است.

از بررسى اخبار و روایات معصومین(علیهم السلام)وظایفى چند در عصر غیبت براى منتظران استفاده مى شود:

1 ـ شناخت حجت خدا و زمان (علیه السلام): مهم ترین وظیفه ى یک فرد منتظر تلاش براى ب معرفت نسبت به وجود مقدس زمان (علیه السلام) است; چرا که انسان بدون شناخت و منزلت او نمى تواند وظیفه ى خود را در رابطه ى با او تشخیص دهد. در روایت آمده است: «من مات و لم یعرف زمانه مات میتة جاهلیة». «هر بمیرد و زمان خویش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.»
2 ـ تهذیب نفس و ب فضایل اخلاقى (خود سازى فردى): منتظر واقعى همیشه در صدد ب فضایل اخلاقى و آراسته شدن به صفات خوب انسانى است.


3 ـ تلاش براى اصلاح جامعه (خود سازى اجتماعى): تلاش براى برطرف مفاسد اجتماعى از طریق امر به معروف و نهى از منکر و اهتمام براى تربیت نسل مهذّب و کارا و خلاصه آماده سازى زمینه براى ظهور زمان (علیه السلام)یکى از وظایف منتظر واقعى است، چون تا زمینه ى ظهور فراهم نگردد امکان ظهور زمان (علیه السلام)میسر نخواهد شد.


4 ـ ب آمادگى هاى فکرى و فرهنگى و نظامى براى یارى زمان (علیه السلام): چرا که آن حضرت پس از قیام به یارانى نیاز دارند که حداقل در یکى از عرصه ها بتواند مفید واقع گردد.5ـ توبه از گناهان


6 ـ اطاعت و پیروى از نایبان زمان (علیه السلام): همان طور که مى دانیم در زمان غیبت زمان (علیه السلام) مردم موظفند در تمام کارها و حوادث، به توصیه ى ائمه ى اطهار(علیهم السلام)بویژه زمان (علیه السلام) به فقهاى جامع الشرایط ـ که نواب عام آن حضرت هستند ـ مراجعه کنند و به احکامى که آن ها طبق موازین شرعى صادر مى کنند، عمل نمایند.


7 ـ دعا براى سلامتى زمان (علیه السلام) و تعجیل فرج ایشان: منتظر واقعى در هر صبح و شام با خلوص نیت از پیشگاه خداى مهربان سلامتى و ظهور زمان (علیه السلام)را درخواست مى نماید.


8 ـ صدقه دادن براى سلامتى زمان (علیه السلام)


9 ـ انجام اعمال عبادى مانند خواندن و قرآن، زیارت نمودن به نیابت از زمان (علیه السلام)


10 ـ توجه به اماکنى که مورد عنایت زمان (علیه السلام) است نظیر مشاهد مشرفه، مسجد سهله، مسجد جمکران و ...


11 ـ توسل به زمان (علیه السلام) و زیارت آن حضرت با زیارت ها و دعاهایى که در کتب ادعیه مانند مفاتیح الجنان آمده و از آن جمله موارد ذیل است:


الف) دعاى عهد که هر روز صبح بعد از خوانده مى شود: اللهم رب النور العظیم و رب الکرسى الرفیع ... ،


ب) دعاى اللهم عرفنى نفسک فانک لم ان لم تعرفنى نفسک ... این دعا در عصر روز خوانده مى شود،


ج) دعاى که براى برآورده شدن حاجات ذکر شده است و با این عبارت شروع مى شود: الهى عظم البلاء و برح الخفاء ...،


د) دعا براى سلامتى زمان (علیه السلام): اللهم کن لولیک الحجة ابن الحسن ...،


هـ) دعاى حضرت مهدى (علیه السلام) که با این عبارت آغاز مى شود: اللهم ارزقنا توفیق الطاعة و بعد المصیبته ...، و) زیارت آل یاسین. جهت توضیح بیشتر به کتابهاى (وظیفة الانام) و (شیوه هاى یارى قائم آل محمد علیه السلام) مراجعه شود. ماس دعا "اللهم عجل لولیک الفرج" مهدی جان... پل صراط چشمان زیبای توست، اگر از چشمانت بیفتم زندگیم جهنم می شود. -------------------------------------------------------------------------------------------- از فکر گناه پاک بودن عشق است/ از هجر تو چاک بودن عشق است آن لحظه که راه می روی آقاجان/ زیر قدم تو خاک بودن عشق است اللهم عجل لولیک الفرج -------------------------------------------------------------------------------------------- سربازان زمان (عج) از هیچ چیز جز گناهان خویش نمی هراسند. (شهید آوینی) --------------------------------------------------------------------------------------------- یوسف از جرم ز. اول صبحه چشماتو از خواب باز میکنی و بهم لبخند میزنی یکم زیرسازی و روکار لازم اری انجام میدم.وضو میگیرم دعای عهدو باز میکنمو بهت شیر میدم به اسم آقا که میرسیم دهنتو میکشی و به من نگاه میکمی باهم بلند میشیم دست کوچولوتو رو سرت میزارمو به آقا سلام میدیم دوباره مشغول میشیم تو به شیر خوردن و من به رویای شیرین سربازیت برای زمان
حتی فکر اینکه یه سرباز کوچولو کنار منه اینکه قراره در رکاب آقا بجنگه دستورات ایشونو اجرا کنه غرق شوقم میکنه دوباره دل . بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلَکَ وأنـْزِل علیّ فیهِ بَرَکاتِکَ وَوَفّقْنی فیهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِکَ واسْکِنّی فیهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِکَ یا مُجیبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّین. خدایا بگشا به رویم در این ماه درهاى فضلت وفرود آر برایم در آن برکاتت را وتوفیقم ده در آن براى موجبات خوشنودیت ومسکنم ده در آن وسطهاى بهشت اى اجابت کننده خواسته ها ودعاهاى بیچارگان. دلم ش ته ، دلم را نمی ی آقا!؟
مرا به صحن بهشتت نمی بری آقا!؟

اگر چه غرق گناهم ولی خبر دارم...
تو آبروی ی را نمی بری آقا


یا رضا (ع)دلتنگتم آقا
بطلب جان مادرتان زهرا(س)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.... ع زیر فاتحه ای است بر انسانیت مرگ انسانیت ومرگ همه ادعاهای دروغین دیگر کودکی از گرسنگی در حال جان دادن است و لاشخوری منتظر د تن نحیف طفلی معصوم که ازبی عد ی انسانهای به ظاهر متمدن امروزی است . در دنیائی که سالانه میلیونها تن گندم جهت تنظیم بازار جهانی غلات،توسط قدرتهای اقتصادی بزرگ دنیا ، ودر راس آن ایالات متحده امریکا به دریا ،ریخته می شود.اللهم عجل لولیک الفرج
فرشته از خـــــدا پرسید:
مردمانت مسجد میسازند... میخوانند...چرا برایشان باران نمیفرستی؟؟!!
خــــــدا پاسخ داد: گوشه ایی از زمین دخترکی کنار مادر و برادر مریضش در خانه ای بی سقف بازی میکند... تا مخلوقاتم سقفی برایشان نسازند،آسمان من سقف آنهاست... پس اجازه بارش نمیدهم!


(خدایا نانی ده که به ایمانی برسم ... نه ایمانی که به نانی برسم)
___________________ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم یک حرف موج می زند در دهان ما
می گویند انتظار را فقط مادر شهید مفقود الاثر می فهمد
ی که سی و سال منتظر یک مرد بوده
.
.
.
بیایید باهم گریه کنیم برای قریبی مولایمان
که هزار و سال است منتظر سیصد وسیزده مرد است

مولای من
از امروز عهدی می بندم باتو تا...
اللهم عجل لولیک الفرج حسبی الله رب العالمین...

امروز عصر قرار بریم پارچه ب یم
خدایا خودم رو دلم رو زبان و چشم و گوشم رو به تو میسپارم...
اللهم صل علی محمد و آل محمد... بعدنوشت:
رفتیم یدیم به شادی و برگشتیم الحمدلله
سعی هزینش زیاد درنیاد
اول یکی انتخاب کردیم خیلی خوشگل بود ولی هزینش زیاد شد منصرف شدیم
یکی دیگه انتخاب کردیم که اون هم زیبا بود با هزینه ی کمتر
بعد رفتیم بستنی خوردیم
بعد هم برگشتیم

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلَکَ وأنـْزِل علیّ فیهِ بَرَکاتِکَ وَوَفّقْنی فیهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِکَ واسْکِنّی فیهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِکَ یا مُجیبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّین. خدایا بگشا به رویم در این ماه درهاى فضلت و فرود آر برایم در آن برکاتت را و توفیقم ده در آن براى موجبات خوشنودیت و مسکنم ده در آن وسط هاى بهشت اى اجابت کننده خواسته ها و دعاهاى بیچارگان.
ان شا الله می خوایم سلسله مباحثی از زندگی رضا (ع) رو با گرایشات طب ی ، سبک زندگی و خط ایشون تبیین کنیم. از شما عزیزان خواهشمندیم ما را در این امر یاری بفرمایند و نظرات خود را بیان بفرمایند و اگر ایده ای هست با ما در میان بگذارند. تبیین این معارف به سبب تحقق تمدن نوین ی هستش که منتظران مهدی موعود در حال پیش رفتن به سوی آن هستند. اللهم عجل لولیک الفرج والعافیته و النصر اللهمّ غَشّنی بالرّحْمَةِ وارْزُقْنی فیهِ ّوفیقِ والعِصْمَةِ وطَهّرْ قلْبی من غَیاهِبِ ُّهْمَةِ یا رحیماً بِعبادِهِ المؤمِنین. خدایا بپوشان در آن با مهر و رحمت و روزى کن مرا در آن توفیق و خوددارى و پاک کن دلم را از تیرگیها و گرفتگى هاى تهمت اىمهربان به بندگان با ایمان خود. نیا نیا گل نرگس که جهان جای تونیست هزار ترانه به لبهاست یکی برای تونیست نیا نیا گل نرگس دعای ندبه کجاست که دعا دعای خلاقه است نیا نیا گل نرگس دعای عهد کجاست هزار جماعت به پاست یکی به اقامه تونیست نیا نیا گل نرگس که جای سجده ما هنوز برای تو نیست نیا نیا گل نرگس که شهر ما آماده تونیست نیا نیا گل نرگس به جان مادرت زهرا نیا نیا گل نرگس که به فرج ظهورت شوی تنه نیا نیا گل نرگس فدا شوی مولا فدای مردمی که تو را نمی خواهند. اللهم عجل ولیک الفرج زمان عجل الله تعالی فرجه به یکی از دوستان خود که از آن حضرت پرسیده بود: آقاجان! قربانتان بشوم,چرا با اینکه ما این همه دعای فرج را می خوانیم شما نمی آیید , فرمودند :"شما که دعای فرج را نمی خوانید!شما دعای سلامتی من را می خوانید(یعنی اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن .... ) شما باید دعای الهی عظم البلاء را زیاد بخوانید."

بسم الله الرحمن الرحیم
«اللهمّ إنّی أسْألُکَ فیه ما یُرْضیکَ وأعوذُ بِکَ ممّا یؤذیک وأسألُکَ ّوفیقَ فیهِ لأنْ أطیعَکَ ولا أعْصیکَ یا جَوادَ السّائلین.»
خدایا ! من از تو می خواهم در آن آنچه تو را خوشنود کند و پناه مى برم به تو از آنچه تو را بیازارد و از تو خواهم توفیق در آن براى اینکه فرمانت برم و نافرمانى تو نکنم اى بخشنده سائلان !


دعاى المومنین (ع) هنگام رؤیت هلال ماه رمضان المؤمنین (علیه السلام) می ‏فرماید: آنگاه که دیدى هلال (ماه رمضان) را فلا تبرح، خشم نگیر و عصبانى نشو، و «قل اللهم انى اسالک خیر هذا الشهر، و فتحه و نوره، و نصره،و برکته، و طهوره، و رزقه، و اسئلک خیر ما فیه و خیر ما بعده، و اعوذ بک من شر ما فیه و ما بعده، اللهم ادخله علینا بالامن و الایمان، و السلامه و ال ، و البرکه و قوى، و وفیق لما تحب و ترضى‏» (۱) و بگو بار پروردگارا خیر و خوبى در این ماه را از تو می ‏خواهم و همچنین فتح و پیروزى (بر ) و نورانیت، و یارى (بر روزه‏دارى) و برکت و طهارت، و روزى این ماه را از تو می ‏طلبم، و از تو خیر آنچه در این ماه هست و بعد از ماه مسئلت می ‏نمایم، و به تو پناه می ‏آورم از شر و بدى آنچه در این ماه می ‏باشد، و آنچه بعد از آن است، بار پروردگارا این ماه را با امن و امان و ایمان به تو و سلامت نفس و نعمت ، و برکت و تقوى و توفیق یافتن به آنچه تو دوست می ‏دارى و راضى می گردى بر ما وارد گردان (که همه اوصاف شایسته را در این ماه داشته باشیم).
هر وقت که نام محمد آمده است اینقدر حواسم به صلوات بعدش بوده که یادم رفته  به خود اسم توجه کنم.
ولی محمد...
دهان ها شیرین می شود با بوی بهشت به اسم محمد... آن تشدید وسط کلمه و آمدن "ح" در این نام... پر از زندگی ست. حرف ح در عربی  روح معنایی از جنس زندگی دارد. 
محمد پر از زندگی ست.
پ.ن
ن والقلم و ما یسطرون...
این سوره پر از محمده.
اللهم صلی علی محمد و آل محمد
مهدی جآن :
گویی دوست داشتن های ما
جایی در جورچین آمدنت ندارد
که اینچنین
بی حرکت مانده ایم!
[ نمیدانیم گروه خونی قدمهایت چیست ؟؟ و اگر هم بدانیم فکر نمیکنم گروه خونی ما به قدمهایت بخورد...!!!
چون به سمت ما نمی خورد که عاشق آمدنت باشیم ؟ !!! ]
{ به حق عاشقانت ، عاشقمان کن }... ثامن تم : مهدی جـــــانـــــــــ مهدی جان دهان که به نامت معطر می شود باران می بارد از دریاچه چشم تا ساحل دلم دست هایم اما چتری نمی گشایند برای خیس نشدن چادری که سال هاست با یاس ها درد دل می کند... شاید غدغه هایم مرهمی باشد بر زخم پهلو ... منتظران بدانند اگر با آمدن آفتاب از خواب بیدار شویم مان قضاست... «اللهم عجل لولیک الفرج» بغض دارم. پست صادق باعث شد مریضی ِ بابایی برام پر رنگ تر بشه و غم از دست دادنش و فکر نبودنش تنمو بلرزونه. امسال قرار بود سال خوبی بشه. خداروشکر برای من تا اینجا سال خوبی بود. هر چند چپ و راست نحسی دیدم تو زندگی دوستام. مریضی. بی مادری. قهر. ش ت.هر چند اشک ریختم با غمشون. هر چند ته دلم ترسیدم. ولی دل به خودت بستم و گفتم خیالی نیست. حکمتت بوده. امسال قراره سال خوبی بشه. اونقدر میگمش تا محقق بشه. امسالو با نگهداشتن عزیزامون برامون شیرین کن. مامان و بابای. روی عن الحسن الرِّضَا علیه السلام قال: رَأَى عَلِیُّ بْنُ الْحُسَیْنِ علیه السلامرَجُلًا یَطُوفُ بِالْکَعْبَةِ وَ هُوَ یَقُولُ اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ الصَّبْرَ قَالَ فَضَرَبَ عَلِیُّ بْنُ الْحُسَیْنِ علیه السلام عَلَى کَتِفِهِ قَالَ سَأَلْتَ الْبَلَاءَ قُلِ اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ الْعَافِیَةَ وَ الشُّکْرَ عَلَى الْعَافِیَةِ‏فَإِنَّ الشُّکْرَ عَلَى الْعَافِیَةِ خَیْرٌ مِنَ الصَّبْرِ عَلَى الْبَلَاء...

روایت.
بسمه تعالی
اللّهم ربّ هذا شهر الرمضان الّذی انزلة فیه القرآن

علاقه مند گرامی:
با اهداء سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص), حلول ماه پر فیض و برکت و سراسر رحمت الهی را تبریک عرض نموده و از شما دعوت می شود در مراسم تلاوت قرآن مجید در
ماه مبارک رمضان بعد از افطار در محل ذیل شرکت نمایید.

آدرس:بیرجند-خیابان سجادشهر- خیابان بلال - پارک بلال
((باتشکر))
کمیته تبلیغات واطلاع رسانی هیئت دلدادگان چهارده معصوم (ع) از بس که از فراق تو دل نوحه گر شده
روزم به شام غربت و غم تیره تر شده آزرده گشت خاطرت از کرده های من آقا
مرا ببخش نوکرتان دردسر شده. . . اللهم عجل لولیک الفرج پدر ، پدر یعنی دوست یه دوست واقعی ...یعنی عشق ،عشقی که پایانی ندارد...پدر یعنی یه تکیه گاه امن...پدر یعنی دلسوز ...پدرم خیلی دوستت دارم ....اونایی که از داشتن این عشق توی این دنیا محرومند...نمی دونم چه احساسی دارید...ولی مطمئن باشید ... پدر این عشق ناپایان ...همیشه ..هر لحظه ..هر مکانی ...یادش آرامشی است ناپایان...تکیه گاهی است امن...برای پدران از این دنیای حقیر رفته ...و به دنیای پراز یاد خدا پر کشیده ..."اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"....پدر یعنی آرام. یادم میاد پارسال مراسم فاطمیه با ما بود! کلی این درو اون در زدم تا بالا ه زیارت حضرت فاطمه رو با صدای خوب و کیفیت قابل قبول پیدا !(بگذریم ازینکه آ ش هم کامپیوتر عزیز خونه مدرسه فایل رو نخوند!) اون زیارت از شبکه ی حسین پخش شده بود و من خیلی برام جالب بود که همچین شبکه ای اصلا وجود داره! کلی ذوق کرده بودم!.... اما چندی پیش چیزایی شنیدم درباره همین شبکه! شبکه حسین، فدک، سلام و اهل بیت! ها گویای همه چیز هست! یکم طولانی و کم کیفیته اما حتما ببینید! : قسمت ا. صلواتی برای ظهور... خوب میدانم شبیه عاشقانت نیستم خوب میدانی که اوضاع دلم مطلوب نیست چرا با شنیدن نام(قائم) از جا برمیخیزیم؟ میرزای نوری میگوید:وقتی نام حضرت حجه بن الحسن در مجلس رضا برده شد،آن حضرت از جای برخاست و دو دست مبارکش را روی سر گذاشت و فرمودند: (اللهم عجل فرجه و سهل م جه). از صادق سؤال شد که چرا هنگام شنیدن نام زمان از جای خود برمیخیزیم؟ حضرت فرمودند: چون غیبت حضرت مهدی طولانی است. و از شدت محبتی که به دوستان خود دارد هر زمان که شخصی او را یاد کند ، نگاهی به او مینماید و سزاوار است که یاد کننده به جهت احترام و تعظیم از جای خود برخیزد. هنگامی که مولای خویش او را به نظر مهر و عطوفت نگاه میکند،پس از جای بر میخیزد و از خدا تعجیل فرج ایشان را میخواهد. از منتخب الأثر،ص۵۰۵ اللهم عجل لولیک الفرج بسم الله الرحمن الرحیم سلام انشالله امسال جنوب رو می بینم دوباره... بعد از 2 سال! یه حس خوبی داره، از طرفی یه حس تردید هم داره. اگر برم و بیام و دوباره همین شکلی باشم... ولی می خوام بسپارم به خودشون. ما همیشه اعتقاد داشتیم و داریم که تا نخوان آدم رو نمی برن اونجا! خوب، اینجوری راحت تره :) می دونم مسئولیت بزرگی میاره با خودش ولی آدم باید مسئولیت پذیر باشه تا بزرگ بشه. خدایا کمک مون کن مسئولیت پذیر باشیم. اللهم عجل لولیک الفرج به گزارش «شیعه نیوز»، محمد باقر علیه السلام فرمودند: رسول خدا صلى الله علیه و آله هنگامى که به هلال ماه رمضان مى نگریستند، رو به قبله نموده و دعا مى د: اللهم اهله علینا بالامن و الایمان و السلامه و ال و العافیه المجلله و الرزق الواسع و دفع الاسقام و تلاوه القرآن و العون على الصلاه و القیام . اللهم سلمنا لشهر رمضان و سلمه لنا و تسلمه منا حتى ینقضى شهر رمضان و قد غفرت لنا.

آنگاه رو به مردم نموده و مى فرمودند: اى مسلمانان! هنگامى که هلال ماه رمضان ظاهر شد، هاى رانده شده زنجیر مى شوند، درهاى آسمان، درهاى بهشت ها و درهاى رحمت گشوده مى شوند، درهاى جهنم بسته شده، دعا مستجاب شده و به هنگام هر افطار خداوند آزاد شدگانى دارد که آنها را از آتش جهنم آزاد مى کند و هر شب منادى ندا مى دهد: آیا سائلى هست ؟ آیا استغفار کننده اى هست ؟ خدایا به هر ج کننده اى عوض و به هر بخیلى تلف عنایت فرما

و هنگامى که هلال شوال حلول کند، به مؤ منین ندا مى کنند، بامدادان براى گرفتن جایزه بروید که آن روز، روز جایزه است. آنگاه باقر علیه السلام فرمودند: هان سوگند به ى که جانم به دست اوست، این جایزه درهم و دینار نیست.

متن حدیث:

حدثنا محمد بن الحسن رضى الله عنه قال حدثنا الحسین بن الحسن بن ابان عن الحسین بن سعید عن الحسین بن علوآن عن عمروبن شمر عن جابر عن ابى جعفر ع لیه السلام قال کان رسول الله صلى الله علیه و آله اذا نظر الى هلال شهر رمضان استقبل القبله یوجهه ثم قال اللهم اهله علینا بالامن و الایمان و السلامه و ال و العافیه الجملله و الرزق الواسع و دفع الاسقام و تلاوه القرآن و العون على الصلاه و الصیام اللهم سلمنا لشهر رمضان و سلمه لنا و تسلمه منا حتى ینقضى شهر رمضان و قد غفرت لنا قم یقبل بوجهه على الناس فیقول یا معاشر المسلمین اذا طلع هلال شهر رمضان غلت مرده الشیاطین و فتحت ابواب السماء و ابواب الجنان و ابواب الحرمه و غلقت ابواب النار و استجیبت الدعا و کان لله عند کل فطر عتقاء یعتقهم من النار و نادى مناد کل لیلاه هل من سائدل هل من سمتغفر اللهم اعط کل منفق خلفا و کل ممسک تلفا حتى اذا طلع هلال شوال نودى الومنون آن اغدوا الى جوائزکم فهو یوم الجائزه ثم قال ابوجعفر اما و الذى نفسى بیده ما هى بجائز الدنانیر و الدراهم .

«ثواب الاعمال و عقاب الاعمال،صفحه 138-139»

منبع: مشرقhttp://www.tabrizkey.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/1390-4-9_yamahdi.png اى مسلمانان! هنگامى که هلال ماه رمضان ظاهر شد، هاى رانده شده زنجیر مى شوند، درهاى آسمان، درهاى بهشت ها و درهاى رحمت گشوده مى شوند، درهاى جهنم بسته شده، دعا مستجاب می شود.... مشرق: محمد باقر علیه السلام فرمودند: رسول خدا صلى الله علیه و آله هنگامى که به هلال ماه رمضان مى نگریستند، رو به قبله نموده و دعا مى د: اللهم اهله علینا بالامن و الایمان و السلامه و ال و العافیه المجلله و الرزق الواسع و دفع الاسقام و تلاوه القرآن و العون على الصلاه و القیام .. هر ای که می گذرد پیر می شوی مولای من ، کوچه های شهر بوی غربت گرفته خانه هامان دیگر توان استقامت ندارند زمینیان به ستوه آمده اند روزها به بیقراری مبدل شده و زمان ، خواهان ایستادن است مولای من ، دنیا رنگ سیاهی گرفته مولا جان ، جواب قلب خسته ام را چه بدهم؟ به چه زبانی باید درد دلم را با تو بگوییم؟ می دانم که می آیی و من به امید آمدنت با سکوت ، دست به آسمان خدا بلند میکنم و میگویم : اللهم عجل لولیک الفرج هر ای که می گذرد پیر می شوی درهر غروب آن تو دلگی. کلا خودآزارم... مخصوصا وقتایی که نباید باشم! مث ِ دیدن ِ وبلاگی که میدونم حالم رو میبره به جایی که نباید ببره... یا گشتن ِ تاپیکی که دلم نباید اونجاباشه! و جالبه که همه اینا رو میدونم که "نباید" ولی دقیقا همون لحظه درعمل میشه برام "باید"! یکی نیست بگه آخه خوددرگیری داری!یه کم سرِعقل بیا! موندم چراهرچی آدم ِ خوددرگیره میخوره به پست ِما! آخه یکی نیست بگه خدا....به مام یه نگاه بندازی بدنیستا!(: . . . . گاهی باید این "خود" ِ مون رو برداریم ازیک کوه بندازیمش پ. راست گفته اند عالم از چهار عنصر تشکیل شده : آب ، آتش ، خاک ، هوا آبی که از تو دریغ د، آتشی که در خیمه گاهت افتاد، خاکی که شد سجده گاه و طبیب دردها و هوایی که عمری ست افتاده در دل ها
ترکیب این چهار عنصر می شود:
کـــــــــــــــربلا ی حسین

اللهم عجل لولیک الفرج سلام باطلاع دوستان عزیز هیئت مکتب آل یاسین میرساند جلسات هفتگی از امشب (مورخ 09/05/1393) راس ساعت 21:00 در محل رجایی 20 فرعی 5 منزل شهید شبانی برگزار میشود. لذا از علاقه مندان دعوت میشود تا با حضور خود زینت افزای این محفل باشند. شادی و و سلامتی عزیزمون صلوات حمد ابن بابویه دعای توسل را از ائمه (ع) نقل کرده و گفته است که این دعا را در هیچ امری نخواندم، مگر آن که اثر اجابت آن را به زودی یافتم دعای توسل از دعاهای مشهور است که در چهارشنبه خوانده می شود. در این دعا با توسل به چهارده معصوم (ع) و واسطه قرار دادن آنها به درگاه الاهی پس از اتمام دعا، حاجت خود را از خدا در خواست می کنیم. جملات صدر و ذیل آن چنین است: « اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمة…» خدایا من از تو می خواهم و روی می آورم به سوی تو، ب.

جستجوهای اتفاقی